O Zwembad Hulst krijgt babybad :ken Toezegging concreet plan voor uitvoeren adviezen in Hontenisse DE STEM &o^7e5raatHtei- Truzement trekpleister op verlichte route POLITIE rapport DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Aan De Driehoek wordt in totaal voor 350.000 gulden vertimmerd 1 I. Onderzoek in Gravenstraat Clinge naar vuile bodem De Sterre biedt inwoners van Clinge feestelijke taptoe aan Akkerbouwer Boschkapelle vecht voor agrarisch gebruik bedrijfsgebouwen Politie-agent meegesleurd door dronken bestuurder DE STEM ZEELAND C2 II Van onze verslaggever Affaire rusthuizen Bromfietser )reekt been )ij aanrijding editie zeeland Jongetje dood na val van aanhangwagen Weer kermis in Noordstraat Nieuwe activiteit Dullaertwijk: strandwandeling buurtbewoners Tegen paal Zakkenroller Aanrijding Rijbewijs in beslag Auto met verf bespoten Inbraak Bier weg Auto beschadigd 56 DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 Kan onze correspondent ftloosterzande - In de raads- zaal van de gemeente Honte- „jSSe in Kloosterzande was gisteravond de commissie Fi nanciën bij elkaar. Op de agenda stonden maar een weetal punten. Met de aan- rraag voor het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe schaftwagen ten bedrage van 16.000 gulden bad de commissie geen pro blemen. Het tweede punt op de agenda, het voorstel tot vaststelling van de gemeenterekening 1993, nam wat meer tijd in beslag. De com missieleden Sponselee (CDA), le- Roi (PvdA) en Kindt (Algemeen Belang) hadden nogal moeite met de opmerkingen die door het accountantsbureau gemaakt wa ren. De meeste opmerkingen werden ook in het verleden gemaakt bij jaarrekeningen, waardoor bij de commissieleden de indruk ont stond dat er met de adviezen van het accountantsbureau helemaal niets gedaan wordt. CDA'er Sponselee wenstte nu een con creet plan met een tijdsplan voor uitvoering om de adviezen van het accountantsbureau uit te Burgermeester Steenkamp zegde dit voorzichtig toe, maar hield toch nog een slag om de arm. In de opmerkingen van het accoun tantsbureau stonden zaken als het ontbreken van declaraties en facturen, onvoldoende controle op sociale zaken. Ook merkte het bureau de hoge werkdruk op diverse afdelingen op. Dit ontlokte aan Sponselee de vraag hoe dit te rijmen was met het feit dat in 1993 het perso neelsbestand met vier formatie plaatsen was uitgebreid. Omdat een technisch vooroverleg met de ambtenaren en het. college niet had plaatsgevonden, worden een hele serie vragen van Spon selee schriftelijk beantwoord. De hoogte van het rekeningover schot, 439.934,87, was in de ogen van het college niet zo hoog als de commissieleden wel von den. Burgemeester Steenkamp hield de commissie voor dat het maar 2 tot 2,5 van de totale rekening betrof en door kleine renteschommelingen danig beïn vloed kan worden Wethouder Pauwels (CDA) vond dat de gemeente geen gierig be leid, maar een zuinig beleid had gevoerd waar hij best trots op was. Wel kon het college al aan geven dat bij de komende begro ting in november extra gelden naar onderhoud van trottoirs en wegen zullen gaan. Met het toevoegen van deze ruim vier ton aan de saldireserve, komt dit nu op een totaal van 1,7 miljoen gulden. Door het college is een aantal jaren geleden een gewenste saldi-reserve van 1,5 miljoen vastgesteld, zodat bij de komende begroting al geld uit deze pot kan vloeien. Ook de hoogte van de gewenste saldire serve kan dan ter discussie wor den gesteld. In de rondvraag deelde wethou der Pauwels op vragen van de heer Kindt mede dat de recon structie van de Bossestraat over ongeveer vier weken wordt op geleverd. bel effen Van onze verslaggever Hulst - Het overdekt zwembad De Driehoek in Hulst Hijgt binnenkort weer een babybad. Het oorspronkelijk aangelegde babybad is een paar jaar geleden afgekeurd en buiten gebruik gesteld. Het ontbreken van een dergelijke voorziening is echter ervaren als een groot gemis. I Het is de bedoeling dat in de den aan materiaal nodig is. I tóten gebruik gestelde whirl- I poolruimte een eenvoudig baby- I bad wordt aangebracht. De ge beente ziet kans dat grotendeels I :r. eigen beheer te doen, zodat er I alleen maar voor een 15.000 gul- m D VOOR REN jde 7 dagen e 3" fIS, de (oerier. aatsing itegorie C 14.45 19.27 24 09 28.91 33.73 38.55 43.37 48.19 mer: 12 95 Ie schrijven VERVOLG VAN ZEELAND C1 Het rapport van Veenstra pleit Roza volledig vrij, aldus Roza. Veenstra zelf was gisteren niet bereikbaar om dat te bevestigen. Wel zegt hij in een interview met bet Reformatorisch Dagblad van afgelopen zaterdag dat hij de indruk heeft dat 'de provincie druk heeft uitgeoefend op Moret om het rapport in een bepaalde richting te sturen.' Veenstra zegt voorts in de krant dat hij het mede om die reden 'niet onlogisch vindt dat de ruts- huizenaffaire politieke gevolgen heeft voor de gedeputeerde'. Met .andere woorden: Provinciale Staten zou de gedeputeerde best naar huis kunnen sturen om zijn rol in de affaire. Eoza komt met een al eerder geopperd bezwaar: er is door de vincie nooit afdoende 'hoor wederhoor' gepleegd. Nu eist :a in het communiqué dat de rechtbank in Middelburg begint et een reeks getuigenverhoren in alle betrokkenen, teneinde et achterliggende feitencom- ex helder op tafel te krijgen'. Maar officier van justitie Veu- rink heeft al laten weten dat geen sprake van' kan zijn it er momenteel gewoon geen zaak ligt bij de rechtbank. Aardenburg - Bij een verkeers ongeval op de kruising St.-Pie- tersdijk-Pereweg in Aardenburg js zondagavond een 65-jarige bromfietser uit die plaats ge wond geraakt. Met een ernstige beenbreuk werd de man per ambulance overgebracht naar het Antonius- aekenhuis te Oostburg. he bromfietser verleende op de tasing geen voorrang aan een VJn rechts komende personen auto bestuurd door een 24-jarige man uit Aardenhurg. Bij de aan rijding werd de bromfiets aan zienlijk en de auto licht bescha- ^dactie Mneuzen: Zuidlandstraat 32, 86554 1 5°"18924, fax01150" Nacteuren: Frank van Frank Deij, Rein van pj"ta1' Ion Koomen (sport), d™taggel (editiechef), Harold fe K'okstraat 1, tel. 01100- W30, fax 01100-21928. .eaacteur: Cees Maas (provin- erslaggever). Steenstraat 14, tel. m! 51'fax°1140-19698. fni, °!,Pur: Eu9ène Verstraeten W- editiechef). v,Vertentieverkoop tel m??en: Zuidlandstraat 32, 01150-17920. Boeil9eJWOOrdigers: Martin HülJt'c s Dlmmers. t!^e9enwoordigers: Verstraeten." Brand6' Mari3n lan<°?P,leider' HarrV Muur- mans. tel. 076-236454. 'tan vanUmmerS 60 °Penin9s" ^nvano.r.geafOeb'ngen Het karwei maakt deel uit van een omvangrijke onder houdsbeurt voor het overdekte bad. Er moet in totaal voor 350.000 gulden vertimmerd wor den aan het inmiddels dertien jaar oude bad. Nadat vorig jaar .op brute wijze de complete brandkast van het zwembad werd geroofd, is nu besloten het gebouw te voorzien van een in braakbeveiliging. Verder wordt de ventilatie en verwarming aangepast in de kleedruimtes. De ventilatie is nu onvoldoende. De aanpassingen zijn ook nodig om te voldoen aan de strenge eisen die aan hygiëne van zwembaden worden gesteld. Ook de buitenverlichting wordt aangepast, omdat daarover re gelmatig klachten binnen ko men. De lijst van werkzaamheden om vat voorts de renovatie van dak bedekking en goten, het vervan gen van doorgeroeste zitbak- steunen, de plaatsing van een fietsenhok en berging voor het personeel, een aanpassing van de waterbehandelingsinstallatie, een nieuwe onderwaterstofzui ger en een zogenaamde over- spanbeveiliging. Dat is nodig om schade als gevolg van bliksemin slagen in de buurt te voorkomen. Recent nog viel de kassa uit toen vlakbij het zwembad de bliksem insloeg. Tenslotte wordt ook een nieuwe warmtekrachtkoppeling aange bracht. Deze investering levert echter een jaarlijkse besparing op de zwembadexploitatie op van ruim 20.000 gulden. Burge meester en wethouders stellen de gemeenteraad voor dat bespaar de bedrag vanaf volgend jaar in het onderhoudsfonds voor het overdekte bad te stoppen. Van onze correspondent Oostkapelle - In Oostkapelle is de 2-jarige Jan Janse uit die plaats na een val van een aan hangwagen overleden. Het jongetje zat na het lossen van stro op de boerderij van zijn vader op de aanhanger van de trekker, die door een 12-jarige kennis werd verzet. Door onef fenheden op de dreef bij de boer derij verloor het kind zijn even wicht en viel van de aanhanger. Het kind overleed kort nadien aan zijn verwondingen. Noordstraat - De buurtschap Noordstraat tussen Kloosterzan de en Walsoorden viert komend weekeinde weer kermis. De organisatie is er in geslaagd voor jong en oud gedurende het hele weekeinde een aantal acti viteiten te organiseren. De kermis begint vrijdag 19 au gustus om 20.00 uur met een palingkaarting in café Rue du Nord. Zaterdag start om 14.30 uur eenspelenmiddag voor de kinderen. Tussen de spelletjes door kunnen kinderen zich laten schminken en om 16.00 uur brengt clown Francesco di Crea- tore een bezoek aan de Noord straat. Na zijn optreden krijgen ieder kind dat aan de spelenmid dag heeft meegedaan een prijs. Om 20.00 uur klinkt het start sein voor een fietsenrally met hindernissen en opdrachten on derweg. Daarna is er nog een gaaibolling. Zondag 21 augustus begint om 14.00 uur een schie ting en start meteen ook een wielerkoers. Maandag is er even eens een schieting (14.30 uur) en is het om 19.30 uur tijd voor behendigheids-trekwedstrijden. De prijsuitreiking is in café Rue du Nord met muziek verzorgd door disco Pico Bello. i 1 Op het Dorpslein in Retranchement speelde het muziekgezelschap Excelsior. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Zuidzande - Retranchement, in de West-Zeeuws-Vlaamse volksmond Truzement genoemd, was de grote trekpleister tijdens het openingsweek end van de verlichte boerderijen- en dorpenroute. Het vestingstadje presen teerde zich samen met de aangrenzen de buurtschap Terhofstede goed. Op het Dorpslein, de enig juiste plaats voor de muziektent, speelde het muziekge zelschap Excelsior, terwijl het gedeelte van de wallen bij het uitrijden van Retranche ment richting Terhofstede een schitterend plaatje bood. Het was voor de derde keer dat deze verlichte route werd georgani seerd. Naast Zuidzande werd deze keer Cadzand aangedaan. Een route die ruim twintig kilometer lang is en waarbij het op de openingsdag, de vrijdag, aanschuiven was. Zo rond de klok van half elf vormden zich in de driehoek Zuidzande, Cadzand, Ret ranchement, lange files. Opvallend veel auto's en weinig fietsers. Onderweg genie tend van schitterennde plaatjes, zoals de boerderij van Rinus Meijer aan de Zuid- zandse Molenweg. Cadzand viel wat tegen. Met name de molen had wat beter tot zijn recht kunnen komen zeiden bezoekers, maar op de pol derwegen tussen Cadzand en Retranche ment was het hier en daar langse de boerderijen toch genieten geblazen. In dit stuk kon ook een bezoek worden gebracht aan de fuchsiakwekerij van Van de Plasse. De molen in Retranchement stond er fees telijk, maar niet overdadig opgetuigd bij. De plaatselijke rijwielhandelaar droeg zijn steentje bij door een verlichte fiets in zijn etelage. Jampotten Bij het uitrijden van Retranchement, vlak na de wallen bij het oprijden van de Killedijk, had een bewoner schijnbaar me nige glascontainer van zijn inhoud be roofd. Honderden lege jampotten met als inhoud waxinelichtjes gaven de richting aan. Het nooderlijk deel van Terhofstede sloot daar keurig bij aan, het zuidelijke deel was donker. De provinciale weg Breskens-Sluis over, richting mimcamping De Noorman, waar zelfs de kampeerders hun onderkomens hadden verlicht. Het Prinsewegje, onbe woond, lag er slecht en donker bij. Dat leed werd vergeten toen de boerderij van initiatiefneemster Elisabeth de Hullu op doemde, waar in de eeuwenoude schuur de koffie en wafels wachtten. De Test De inwendige mens wat aangesterkt, kon richting Zuidzande nog het atletier De Test worden aangedaan. De bijna 200 jaar oude schuur zag er vanaf de buitenkant niet zo aantrekkelijk uit. Dat veranderde toen er binnen werd gekeken. Was het de vrijdag druk op de route, de zaterdag was dat aanzienlijk minder. Schattingen over het aantal waren, gezien de oppervlakte waarop het gebeurde, moeilijk te maken. Wie het nog niet gezien heeft kan komende vrijdag en zaterdag alsnog naar de verlichte West-Zeeuws- Vlaamse driehoek komen. Van onze correspondente Hulst - De buurtvereniging den Dullaert in Hulst lanceert een nieuwe aktiviteit: een strandwandeling voor buurtbewoners. De wandeling wordt gehouden op zaterdag 10 september. Bij het cultureel centrum den Dullaert vertrekken om 18.00 uur de bussen. De wandeling start in Groede en eindigt in Cadzand-Bad. De tocht is ongeveer acht kilometer lang. Elke wandelaar krijgt na de tocht een gratis consumptie aangeboden en daarna is er gelegenheid tot napraten. De organisatie wil rond 23.00 uur terug zijn in Hulst. Een dergelijke wandeling biedt veel mogelijkheden: genieten van de flora en fauna, kijken naar schepen die de Westerschelde bevaren en gewoon lekker uitwaaien. De organisatie verwacht dat er vele belangstellenden zijn voor de tocht. Kinderen zijn welkom, maar moeten wel begeleid worden door volwassenen. De kosten bedragen een tientje per persoon. Een bus rijdt in ieder geval, bij meer dan vijftig inschrijvingen wordt een tweede bus ingezet. De bussen moeten gereserveerd worden en daarom is het raadzaam zich snel op te geven. Opgeven kan bij L. Meersman, Vondelstraat 28 in Hulst. Er zijn ook twee inschrijfdata: maandag 22 en woensdag 24 augustus tussen 18.30 en 20.30 uur (hetzelfde adres). Het geld voor de tocht moet bij de inschrijving worden betaald. Van onze verslaggever Middelburg - De provincie gaat een verkennend onderzoek instellen naar mogelijke bodemverontreiniging in de Gra venstraat te Clinge. Het gaat hierbij om twee loka- ties waar vroeger benzine tankstations hebben gestaan. Delta Nutsbedrijven had de pro vincie gevraagd sanering van beide lokaties in het bodemsane ringsprogramma op te nemen. Op beide lokaties is in het verle den tijdens grondwaterbemon steringen verontreiniging met minerale olie aangetroffen. Het verkennend onderzoek wordt ingesteld omdat niet be kend is wie voor de vervuiling verantwoordelijk is en om te zien of de vroeger geconstateer de vervuiling nog in de grond zit. De eerste rapporten over vervui ling dateren al van 1967. Boringen Het onderzoek bestaat uit het uitvoeren van een aantal borin gen, het nemen van grondmon sters en het plaatsen van enkele peilbuizen waaruit grondwater monsters genomen kunnen wor den. Aan de eigenaren van de betrokken percelen is toestem ming gevraagd hun eigendom men te mogen betreden. Van on2e correspondent Clinge - De Sterre, het cen trum voor mensen met een verstandelijke handicap, viert dit jaar dat het insti tuut 20 jaar geleden ver huisd is van Sluiskil naar Clinge. Ter gelegenheid daarvan bieden bestuur en directie van De Sterre de inwoners van Clinge een feestelijke taptoe aan. Twintig jaar geleden werden de bewoners en personeelsleden van De Sterre door de inwoners van Clinge hartelijk verwel komd. Daarom wil men nu iets terug doen. De taptoe vindt plaats op zondag 21 augustus. Na een rondgang door Clinge komen de deelnemende show bands samen op het voetbal veld, waar 200 muzikanten om streeks 15.00 uur een wervelen de muzikale uitvoering verzor gen. De deelnemende korpsen zijn showband Jeugdbelang uit IJzendijke, showband Thalia uit Axel, showband Irene uit Terneuzen en showband Jong Axel uit Axel. Het voorprogramma, dat eveneeens op het voetbalveld plaats vindt, biedt twee voet balwedstrijden. Een dames- en een herenteam, samengesteld uit personeelsleden van de Sterre, binden de strijd aan met teams samengesteld uit inwo ners van Clinge. In de pauze van deze wedstrijden wordt een optreden verzorgd door fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Met deze activiteiten, die gratis toegankelijk zijn, wil De Sterre de inwoners van Clinge bedan ken voor 20 jaar plezierige sa menwerking. Die heeft er toe bijgedragen dat Clinge voor de bewoners van de Sterre een goede woonomgeving is. Hulst - Bij een eenzijdig ver keersongeval op de Koolstraat in Hulst is gisternacht een personenauto bestuurd door een 30-jarige inwoner uit Hulst aan de voorzijde geheel vernield. De man raakte door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt, kwam in de berm en botste vervolgens tegen een lantaarnpaal. Ten gevolge van het ongval stond de personenauto schuin om hoog gestut op de restanten van de lichtmast. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Sluis - Een 36-jarige vrouw uit Gent was zondagmiddag het slachtoffer van zakkenrol lerij. Tijdens het winkelen in het centrum van het stadje werd ze beroofd van haar por tefeuille. Daarin zaten enkele duizenden Belgische franks en wat persoonlijke bescheiden. Sluis - Bij een aanrijding met een plotseling de weg overste kende voetganger op de Sint Annastraat te Sluis, raakte gistermiddag een 69-jarige fietsster uit die plaats gewond. Met een zware hersenschud ding is de vrouw overgebracht naar het Antoniusziekenhuis in Oostburg. De 66-jarige voetganger uit het Belgische Middelkerke bleef ongedeerd. Terneuzen - De politie in Ter- neuzen heeft zondagavond het rijbewijs in beslag genomen van een 43-jarige Terneuze- naar. De man reed met zijn personenauto omstreeks half twaalf over de Axelsestraat in zijn woonplaats. Hij werd aangehouden en een ademana lysetest gaf als uitslag 730 microgram alcohol aan per uitgeademde liter lucht. Het kwam hem verder op een rij verbod van negen uur te staan en een dagvaarding om zich voor de rechter te verantwoor den. Terneuzen - Een 55-jarige vrouw uit Terneuzen ontdekte gistermorgen dat de achetrzij- de van haar personenauto met verf was bespoten. Het voer tuig had geparkeerd gestaan aan de Fahrenheitlaan in haar woonplaats. De vrouw deed hiervan aangifte bij de politie in haar woonplaats. Terneuzen - Zondagnacht is ingebroken in een woning aan de Abel Tasmanstraat in Ter neuzen. De 51-jarige bewoner mist enkele tientallen cd's, een jack en een geldbedrag. Terneuzen - Vanaf de achter plaats van een café aan de Nieuwstraat zijn in het afgelo pen weekeind negen lege krat ten voor bier en limonade ont vreemd. Een schadepost voor de eigenar is 145. Een 21-jarige man uit Terneuzen deed hiervan aangifte bij de Terneuzense politie. IJzendijke - Gistermiddag raakte op de Middenweg te IJzendijke de personenauto bestuurd door een 37-jarige man uit Antwerpen zwaar be schadigd door van een tegen ligger afvallende lading. Hij zelf bleef ongedeerd Op het moment dat beide voertuigen elkaar passeerden, verloor een bedrijfsauto, bestuurd door een 23-jarige man uit Hulst, een groot deel van zijn lading bestaande uit pvc pijpen. CLINGE Malpertuus, KBO, 13.30 uur, fietsen. HENGSTDIJK - Café Royal, 14 uur, vleeskaar- ting. KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 13.30 uur, schieting voor bejaarden Zuiddorpe AVONDMIS - In verband met het Boekweitfeest komt de avondmis van zaterdag 20 augustus om 17.00 uur te vervallen. Den Haag/Hontenisse - Akkerbouwer Truyman duldt geen beperkingen van het agrarisch gebruik van zijn gebouwen aan het Kerkhofpad in Boschkapelle door de bouw van tien woningen. Daarom procedeerde Truyman gisteren in een beroepszaak voor de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen de wijzing van het bestemmingsplan 'Boschkapelle' van de gemeente Hontenisse. De gemeente gaf de gebouwen van Truyman de bestemming 'bedrijven en opslag'. Daardoor kunnen binnen 100 meter van het bedrijf woningen gebouwd worden. Volgens Truyman wordt door de wijziging van het plan in de toekomst gebruik van zijn perceel voor de landbouw be perkt. De akkerbouwer zegt aan het Kerkhofpad pootgoed en be strijdingsmiddelen op te slaan en onderhoud aan zijn machines te verrichten. De gewestelijke raad van het Landbouwschap in Zeeland heeft om principiële redenen eveneens beroep ingesteld tegen het plan. Als Truyman .voor de nieuwe woningen moet wijken, had de gemeente daar in de opzet van het plan rekening mee moeten houden, aldus het land bouwschap. De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State laat over enige tijd weten of de gebouwen van Truyman hun agrarische be stemming behouden. Van onze correspondent Bergen op Zoom - Een agent uit Bergen op Zoom is in de nacht van zondag op maandag meegesleurd door een 23-jarige Halsterse automobilist. De agent is ongedeerd. De Halsternaar is aangehouden. Even voor middernacht reed de Halsternaar op de Burgemeester Stulemeijerlaan tegen een ande re auto waarna hij zonder te stoppen doorreed. De politie werd daarop ingeseind en een patrouilleauto zag de Halster naar over de Antwerpsestraat rijden waarop de achtervolging werd ingezet. Tijdens die achter volging maakte de 23-jarige be stuurder flink wat verkeersover tredingen. Sleuteltje Op de Zuidoost-singel lukte het de politie om de Halsternaar tot stoppen te dwingen. Nadat de bestuurder te horen had gekre gen dat hij moest uitstappen en dat hij was aangehouden gaf hij weer gas. Daarop probeerde een van de agenten het sleuteltje uit het contact te trekken. Op dat mo ment reed de Halsternaar weg zodat de agent enkele meters werd meegesleurd. Kort na dat incident gelukte het de politie om de Halsternaar weer klem te rijden. Hij verzette zich echter hevig tegen zijn aan houding zodat de politie hem met 'gepast geweld' uit zijn auto haalde. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de Halsternaar te veel had gedronken. De man is voor nader onderzoek opgesloten in het politiebureau. ADVERTENTIE 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DEBLOCK OUDE ZOUTD1JK 2-4, 4561 HP HULST tetetoon 01140-12058. telefax 01140-10856

de Stem | 1994 | | pagina 11