'Geen juichstemming visserij' nvoordeel Isterd B.V. Opgelet! Tienduizenden bezoekers op Visserijdagen Breskens BEVEILIGING eenheid Grote verbazing over snelheid van acties PLAATSELIJK nieuws b SPORT in het kort UITSLAGEN DAG klapper Pa Boekhouder lakker kt met spoed to's en 500 lodemprijzen. Visvangsten Breskens vallen tegen, zo blijkt bij uitreiking wimpels errit Bfeliciteerd Gefeliciteerd! Richard en Denise I-Vraag len Aanvoerder brood- en banket bakker (Bram)FietserJ 013-390290 I iden - uitlijnen :hokdempers op aan Heerbaan auto's Auto-ABC PEUGEOT DE STEM ZEELAND A6 Rode Kruis afdeling Hulst start nieuwe opleidingen Open tuindagen FOTO VAN DIA ^CmmnHmsa Dode bij ongeval met motor Twee gewonden na botsing tegen boom 'Supporters gaven sein tot aanval" NAC-stadion Breskens Nieuw-Nainen Jeugdwielrennen Slabbekoorn winnaar 'dikke banden' Sterritten BOLLINGEN KOERSBAL KAARTINGEN het veiligste adres *5 w >i< s Vouter Titulaar in Breda [let in Roosendaal, i in Breda. ■Van harte gefeliciteerd nJ naar de 100. Groetjes en kusjes Maria. ^oera, ze hebben het oer», 25 jaar in hetzelfde bed K. M. A. Knibbel knabbel knuisje Veel geluk In jullie eiqen huisje. Ma, Adje, de Oomentjes en de Delmottetjes. foor verzorging van admini itratie en aangiftebiljetten Blagboom, Marijke Meusti 100, Breda, Tel. 21428! j.g.g. 411013 en 412850. Goed schilderwerk. Scherpe prijs. 076-227858. Idorp vraagt een Kloosterstraat 6 Bavel B-1219. llpdesk medewerkers op Ireist. Leeftijd tot 35 jaar. 13. Schriftelijke sollicitaties I 5, 3993 AV Houten. W de Gunners vraagt nieuwe voor haar 1e elftal, liefs [eugdig type. Soli, naa /lario v.d. List Tel. 076-414841. DER direct oppas aan huis jgevr. voor onbep. duur van 7.30 tot 16.30 u., 2 a 3 dgn d.w. wisselend. 3 kinderen, |tweeling 3 jr en 1 jr. Vervoer ervar. en uit O'hout geniet de voorkeur. 01 620-52679. Gevraagd Min. Ift. 21 jr. Schrift, soil, naar Bakkerij Th. Bleykersz, Teteringsedijk 138, 4817 MJ in Breda. Tel. 076-217712. [PUCH Maxi Fun Rider i.z. st. Nw.mod. Alle opties, Izeer mooi, vaste pr. I1.250,-. 076-146853 IMT 5 bj. '87, i.g.s.t. vr. 1/500,-01615-1812. tfQEflty, BELLEN Jules Verneweg 114 5015 BM Tilburg tO S nden Centrale et fabrieksgarantie. Breda. 076-214146. der eigen geld. arantie. Met autopas, d met kwaliteit voor u klaar, tr. 46, Made. 01626-83380, geeft hoogste prijs voor uw loop, sloop of schadeauto- Tel. 076-209169. ORD Siërra 1600 CL, 4-d S/89, open dak, i.z.g-51- tPK 8/95. 076-212627 EUGEOT 205 Accent ype '88, pr. 7500,-. 1667-2098. MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 Van onze correspondent Breskens - De Zeeuwse visserij heeft afgelopen jaar niet altijd reden tot juichen gehad. De vangsten van kabel jauw, schol en garnalen vielen het afgelopen visseizoen tegen en tegelijkertijd was de prijs voor de kleinere soort tong laag. f Ook wordt de spanning tussen de natuur en het milieu steeds groter. „De natuur is ons zeker niet goed gezind geweest," zei mijnmeester Piet de Baare zater dagmiddag tijdens de traditonele wimpeluitreiking in de vismijn in Breskens. Postief vond De Baare de flexi- bilieit bij de groepsvorming die de vissers zijn aangegaan om de gevolgen van de quotering zo goed mogelijk het hoofd te bie den. „Dit is van levensbelang," vond De Baare. Traditiegetrouw werden zater dagmiddag de jaarlijkse wimpels uitgereikt voor de meest succes volle vissers. Burgemeester J. Kruize mocht de garnalenwim- pel uitreiken aan schipper Jan van de Broecke van de BR 50. Hij had over 1993 de hoogste gemiddelde prijs voor zijn gar nalen behaald met 7,34 gulden per kilo. Schipper Adn de Mun- ck van de BR 4 werd tweede met 7,25 gulden en schipper Peter Heijdens van de BR 35 noteerde slechts een cent minder, 7,24, en werd daardoor derde. De viswimpel was voor schipper Jaap Albregtse van de BR 43. Hij had de hoogste gemiddelde prijs over 1993 van 8,71 gulden per kg. Dit op basis van de voor naamste vissoorten zoals schar, schol, tong, tarbot, griet, kabel jauw en wijting. Schipper Jaap Fenijn van de BR 14 scoorde maar 2 cent minder en kwam op 8,69 per kg uit. Derde werd schipper Charles Verduijn van de N 22 (Niëuwpoort) met een gemiddelde van 8,60 per kg. Tijdens het visbuffet presenteer de Jack Vader zijn boek 'Bressi- aanse vissers'..Aan het boek heb ben verder nog gewerkt Henk de Winde en A. Kal. Het eerste exemplaar ging naar Piet de Baare. In het boek staan onder meer de complete gegevens van alle sche pen die in Breskens hebben ge varen of er nog varen. Van onze correspondente Hulst - In september gaat het nieuwe seizoen van het Rode Kruis afdeling Hulst weer van start. Het doel van de lessen en oefeningen is het trainen van de alertheid van de deelnemers om goed te kunnen optreden bij ongevallen en opvang van slachtoffers bij calamiteiten. De voorbereiding door de leiding van de Rode Kruis Colonne is ondanks het mooie vakantieweer onverminderd doorgegaan. Het Rode Kruis presenteert een aan tal activiteiten, geschikt voor al le leeftijden. Er is een aantal nieuwe opleidingen naast de be kende EHBO-opleidingen. Het Rode Kruis hoopt op een aan loop van jonge en enthousiaste mensen. De meeste cursussen zijn in de avonduren, maar bij voldoende opgave is het ook mo gelijk dat er overdag les gegeven wordt. Schoondijke - Kees Jacobse in Schoondijke zet zaterdag 20 en zondag 21 augustus zijn tuinhek weer open voor een ieder die geïnteresseerd is in tuinieren. Deze keer is er een aquarellen tentoonstelling. De tuin is een liefhebberstuin met een groot as sortiment planten (zo'n 1200 stuks) en is zelf ontworpen en aangelegd. De tuin bestaat uit verscheidene borders, vijvers, veel pot- en kuipplanten, rots en rozentuin. De tuin is beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. (ADVERTENTIE) F°TO VAN FOTO FOTO DIRECT VAN VOORWERP(EN) FOT OJI^Brschoore huist 's-Gravenhofptein 8 01140 16162 Links de bemanning van de BR 43. Zij hadden de hoogste gemiddelde prijs over 1993. Geheel rechts Jaap van de Broecke van de BR 50 met de garnalenwimpel. foto camile schelstraete Speciale aandacht is er het nieu we seizoen voor de SIGMA-vor- ming (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie). Het Rode Kruis Hulst en Hontenisse wer ken op dit terrein samen. Verders zijn er de cursussen Jeugd-EHBO, de normale EH BO-opleidingen en de Rode Kruis-opleiding en reanimatie. De Rode-Kruisvrijwilliger kan gratis lessen volgen in levensred dende eerste hulp, stelpen van bloedingen, beademen en hart massage. Daarnaast wordt in de lessen aandacht besteed aan de organisatie van het Rode Kruis, de basis van de verpleging, hulp bij rampen, opvang en verzor ging in tijd van nood en radio verbindingen. Programma De Rode Kruis Colonne heeft een uitgebreid programma opgesteld met gemiddeld twee activiteiten per maand. De algemene infor matieavond vindt 19 september plaats. Voor meer informatie, tel. 01140-12189 of 01140-10413. Van onze correspondent Hulst - Bij een eenzijdig ver keersongeval op Rijksweg N60 in Hulst werd vrijdagavond om streeks elf uur een personenauto geheel vernield. De twee inzit tenden, een 25-jarige Terneuze- naar en 23-jarige uit Geleen werden per ambulance overge bracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Daar bleken hun verwondingen van dien aard dat ze na behan deling naar huis konden. Het ongeval, waarbij de auto van de weg raakte en via de berm tegen een boom tot stilstand kwam, zou volgens de politie te wijten zijn aan het feit dat de bestuur der niet vertrouwd was met de stuurbekrachtiging van het voer tuig. VERVOLG VAN VOORPAGINA Winkeliers sloten even snel hun deuren en de verwarring maar vooral de verbazing over de snelheid van de acties was groot. De politie begint haar onderzoek vlak na aankomst bij de plaats van het ongeval, aan de Isabellaweg. foto camile schelstraete Van onze correspondent Philippine - Een 43-jarige inwoner uit het Belgische Aartse- laar is zaterdagmiddag bij een eenzijdig verkeersongeval op Isabelleweg om het leven gekomen. De man reed met zijn motor in een flauwe bocht naar links rechtdoor de berm in en kwam via de sloot een tiental meters verder in een bouwland terecht. Een te hulp geroepen arts kon slechts de dood door opgelopen hersenletsel vaststellen. Mogelijk is het ongeval te wijten aan het feit dat het slachtoffer achterom heeft gekeken naar zijn vriend. Deze, een 32-jarige man uit Aartselaar, die hem op een motor volgde, had te kam pen met problemen in de benzi netoevoer. Overal op de Grote Markt en sommige aanpalende straten lag glas. De actie voltrok zich zo snel dat alles al voorbij was toen de politie amper anderhalve mi nuut later arriveerde. Later viel van verschillende kan ten te horen dat er in de groep aanvallers commando's waren gegeven en dat de groep daarop de terrasjes bestormde. Een Bre- danaar (W.C. van 19) werd in ieder geval aangehouden, voor het gooien van een bierglas. Bij het NAC-stadion, waar het al snel zwart (of blauw) zag van de politiemensen met of zonder po litiehond, was de situatie nog geen uur later misschien nog wel gekker. Op het terras bij Café de Cordial zaten supporters van Antwerp FC en Beerschot, die onmiddel lijk opsprongen op het moment dat een groep NAC- en FC Loke ren-supporters het voorplein van NAC op kwamen lopen. De politie moest honden inzetten en de wapenstok gebruiken om de vierhonderd Belgische sup porters in toom te houden en weer terug te drijven. Een van de Beerschot-supporters gooide een stoel naar de politie en werd aangehouden. Voor zover het was te volgen, is het verhaal ongeveer zo: NAC heeft onlangs tegen Lokeren ge speeld en de supporters van die twee clubs lagen elkaar heel goed. Tussen Antwerp/Beer- schot- en Lokeren-fans gaat het helemaal niet goed. Dus kwamen Lokeren-fans hun NAC-collega's steunen in de mo gelijke strijd tegen Antwerp FC, waarbij de Beerschot-aanhan gers ter bescherming van Ant werp-supporters waren meege komen. „Ze zeggen altijd dat de politiek ingewikkeld is, maar zo iets als dit mag er toch ook zijn," merkte een van de aanwezige politiemensen verbijsterd op. Omdat de politie de handen vol had aan de onderlinge Belgische twisten werden de ook vorig sei zoen al bij NAC ingeschakelde portiers van Bredase kroegen even als een menselijke muur neergezet tussen de ingang van het stadion en het voorplein bij NAC. Ze kregen de opdracht alleen mensen met kaartjes door te la ten en namen die taak op de openbare weg ook heel letterlijk op. Een jongeman van een jaar of 15-16, die niet onmiddellijk voldeed aan de opdracht van de brede heren, werd hard in zijn kraag gegrepen en kreeg nog een flinke schop onder zijn gat na ook. Nadat de Antwerp-supporters niet zonder moeite naar het ca lamiteiten-vak waren - gediri geerd (een van hen werd daar nog gearresteerd), keerde de rust op het voorplein van NAC terug en kon de aandacht voor de rest van de avond uitgaan naar dat gene waarvoor de meeste men sen gekomen waren: voetballen in de aanloop naar een nieqw seizoen en niet meer dan dat. Bleef voor de politie de vrees dat de Antwerpse supporters (van de tribunes verdwenen na de twee de wedstrijd - tussen Antwerp en Bilbao - van de avond) in de Bredase binnenstad zouden blij ven hangen. Maar zij verkozen de Groenplaats boven de (Ha- ver)Markt en misten zo al die leuke vrijgezellenparties in Bre da en de vuurspuwende punks na middernacht. Vmvnle co rresPondent w'l Verherbrugge Breskens - Vele tienduizen- n wensen kwamen afgelo pen weekeinde sfeer proeven ep de 4ie Visserijdagen van reskens. Het was weer schuifelen, genieten van de attracties op diverse Plaatsen en natuurlijk een aPje van de vele vissoorten. Traditiegetrouw kon zaterdag- "dag met de vissersvloot mee rvaren worden, een stukje de 2 „'^helde op, zodat men het uit bekijken van waar- uu al dat lekkers gehaald wordt. ow,i?aiït, was zaterdagmorgen al eldigend. Veel mensen za- on\a' ^dagnacht om 24.00 uur markt. Die 1 voor de rommel- strato was nu met enkele uitgebreid en lokte veel Mensen om een kijkje te Verder stond het programma bol van de activiteiten. Vorig jaar werd het 40-jarig ju bileum op grootse wijze gevierd. Daar stond mijnmeester Piet de Baare zaterdagmiddag even bij stil in de vismijn. „Met een krap per budget en lagere begroting zijn we er als comité Visserijda gen trots op, dat we er in ge slaagd zijn een gelijkwaardig programma aan te bieden." Blij was hij ook met het feit dat steeds meer straten versierd zijn. „Op die manier gaan buren weer wat meer voor elkaar betekenen en is men trots op 'zijn eigen straat'." In de talrijke gekleurde straten, kon iedereen door heel het dorp de vele bakgeuren opsnuiven van de tientallen kramen die toege- moet kwamen aan de hongerige wensen van het publiek. Bij de vismijn werd ook nu weer gratis gebakken vis uitgedeeld en in de vismijn zelf traden weer de nodi ge artiesten op. Grote drukte zaterdag op het Oranjeplein bij de grote Veroni ca zomertruck met Albert West, Bonnie St. Ciair en de kleine grote animator Bart Boos. De zondag traden eveneens op dit plein een keur van artiesten op waaronder Annie Schilder, Arie Ribbens en Bressiaander Jaap Smoor. Ook de Story's Thea tertruck zorgde voor amuse ment. En ach, het visserijfeest staat natuurlijk ieder jaar garant voor zijn unieke sfeer, met het dweil orkest 't Agste, de straatarties ten, de braderie, de standwer kers met Bertus,nz. En natuur lijk het volksbal op zaterdag- en zondagavond met The New Four in een uitpuilende vismijn. Na het slotvuurwerk van gistera vond keert dan de rust weer en wordt al weer aan editienummer 42 gedacht en gewerkt. Maar eerst moet er dan een hartig woordje met de gemeente ge sproken worden. FRACTIEVERGADERING - De fractie van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) vergadert dinsdag 16 augustus in het Wapen van Breskens. Op die vergadering zal tevens de raadsagenda van de gemeente Oostburg behandeld worden. De aanvang is om 20.00 uur. ST. CECILIA - Aanstaande woensdag, 17 augustus, zal het zangkoor uit Nieuw-Namen weer beginnen met de repeti ties. De aanvang is om 19.15 uur. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden hun maandelijkse ruildag op zondag 21 augustus van 9.00 uur tot 12.00 uur in feestzaal Sint-Michel in Kieldrecht. MOTORTREFFEN - Op zon dag 28 augustus heeft in Kieldrecht het eerste motor treffen plaats voor de minder- validen van het gewest Kield recht. Er is een toeristische rondrit van 140 km, met daar aan verbonden een tombola en bekers. Motorliefhebbers kun nen inschrijven tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Meer inlich tingen: café Middelkamp, in Kieldrecht. Oost-Souburg - Er bestond zaterdag veel belangstelling voor het jeugdwielrennen in Oost-Souburg, waar de werk groep van het KNWU district Zeeland wedstrijden hield voor jongens en meisjes van 6 tot en met 14 jaar. UITSLAGEN Dikkebandenwedstrijden 6-8 jaar: 1. Sebastiaan Keijmel (Le- wedorp), 2. Wouter van Sluis (Oost-Souburg), 3. Marlijn Bou- wense (Middelburg). 9-11 jaar: 1. Bart Dronkers (Goes), 2. Johnny Hoogerland (Yerseke), 3. Martin Lenssen (Oost-Souburg) 4. Carlo Mesu (West-Souburg), 5. Piet Driessen (West-Souburg), 6. Christian Hui- zer (Oost-Souburg), 7. Richard Bouwense (Middelburg), 8. Jo- chem van Sluis (Oost-Souburg). 12-14 jaar: 1. Vincent Kort (Oost- Souburg), 2. Anur Dura (Oost- Souburg). Racefietsen: 1. Richard Slabbe- koorn (Kapelle), 2. Johnny Schank (IJzendijke), 3. Danny Langeberg (Kapelle), 4. Frank Vermeulen (Goes), 5. Arjan Kruis Voorberge (Wemeldinge), 6. Lex Luteijn (Kapelle), 7. Eric van Cadzand (Kapelle). Lewedorp - Richard Slabbe koorn uit Kapelle won in Le wedorp de dikke bandenwed strijd in de categorie racefiet sen vanaf twaalf jaar. De Ka- pellenaar liet in zijn laatste rondje van 600 meter de nog overgebleven concurrenten achter. Zijn plaatsgenoot Danny Lan- genberg eindigde als tweede. Deze dikke bandenwedstrij den mochten zich over een uitstekende belangstelling verheugen want exact vijftig deelnemers kwamen in de di verse leeftijdscategorien in ac tie. Dit met het plaatselijke wielercomité en speeltuinver eniging als organisator onder auspiciën van het district Zee land van de KNWU. UITSLAGEN 6-8-jarigen: 1. Wesley Schipper, 2. Daan Amperse, 3. Mareille Lijmbach, 4. Caroline Amperse, 5. Joyce Weemaes (allen Lewedorp). 9-10-jarigen: 1. Sebastiaan Blok, 2. William Steenbakker, 3. Huib Ruissen, 4. Lars Cornelisse, 5. Roald Corstanje (allen Lewe dorp). 11-12-jarigen: 1. Sebastiaan Schrijver, 2. Rinus de Winter, 3. Jan Verbant, 4. Stefan Peeters, 5. Joan Eversdijk (allen Lewedorp). Ouder dan 12 jaar: 1. Danny Wijstra, 2. Gewin Steenbakker (beiden Lewedorp). Racefietsen onder 12 jaar: 1. Ste- bastian Keymel (Lewedorp), 2. Ingeborg Langenberg, 3. Wendy Slabbekoorn (beiden Kapelle). 12 jaar en ouder: 1. Richard Slab bekoorn, 2. Danny Langenberg (beiden Kapelle), 3. Frank Ver- meule (Goes), 4. Arjen Kruisvoor- bergen (Wemeldinge), 5.. Bart Dronkers (Goes). Axel - In de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie heeft TC Axel de draad weer opgeno men. In zijn eigen sterrit haal de het met een tiental punten voorsprong de winst voor TC Westdorpe, terwijl zijn groot ste concurrent Wielertoerist slechts als vierde eindigde. Zodat een prolongatie en een vierde titel in totaliteit voor de Axelaars slechts een kwes tie van tijd is. In de strijd om de zilveren stek lijkt het te gaan tussen Wielertoerist en de verrassing van de huidige competitie TC Westdorpe. In café Cambrinus in Axel kwamen 99 deelne mers afstempelen. Woensdag 17 augustus is het afstempelen geblazen in De Kombuis aan de Breskense boulevard. Dit tussen 18.30 en 20.30 uur met TC Breskens als organisator. UITSLAG 1. TC Axel 78,86 punten, 2. TC Westdorpe 68,90, 3. TC HAS 56,95, 4. Wielertoerist 54,10, 5. WTC Aloy 53,75, 6. RTC Delta 52,84, 7. Freewheel'79 35,02, 8. TIO 32,20, 9. TC Breskens 30,00, 10. TC Zwinhoeve 26,00. Stand na 14 ritten: 1. TC Axel 1097,98, 2. Wielertoerist (Eede) 889,72, 3. TC Westdorpe 730,02, 4. Freewheel'79 (Schoondijke) 634,42, 5. RTC Delta (Terneuzen) 601,83, 6. TC HAS (Sluiskil) 575,07, 7. WTC Aloy (Graauw) 573,50, 8. TIO (Oostburg) 477,80, 9. TC Breskens 378,00, 10. TC Zwinhoeve (Retranchement) 344,00 punten. Oostburg - 66 Deelnemers: 1. J. Hubregtse-A. de Paepe-L. de Paepe, 2. J. Mussche-J. Witte-M. Pijcke, 3. J. Blondeel-W. Pau- wels-H. van de Weege. IJzendijke - Molenzicht, 63 deel nemers: 1. A. Eecke-R. Vermeu- len-W. Strobach, 2. A. Paepe-A. van Zele-E. de Kesel, 3. B. Ver- sprille-R. Boerjan-P. Corijn. Tweede bolling: 1. H. Goossens- H. Verhoosel-K. de Wit, 2. F. Dellaert-A. Paepe-M. Wauters. IJzendijke - Molenzicht, 72 Deel nemers: 1. M. Wauters-M. van de Voorde-R. van Limmen-Th. Ver meulen, 2. F. Blaakman-R. Boer- jan-A. Paepe-E.de Kesel. Tweede bolling: 1. A. de Baere-F. Pieters- M. de Coninck, 2. W. Cornelis-R. Sijnesael-P. Pielaat. Hulst - Zaal De Lieve. Matl: 1. T. Heirman, 2. M. Baeyens, 3. L. Kegels. Mat 2: 1. M. van Vlierg- bergen-Burgers, 2. E. Burm/L. Kegels. Oostburg - Oostburgse Bridge club, zaal Du Commerce, vrije wedstrijd, 18 paren. Groep A: 1. Barendregt-De Vries, 2. Buysrog- ge-Legrand, 3. Van de Bergh-Van der Hooft. Groep B: 1. echtpaar Hermans, 2. Van As-De Ruyter en Hendriksen-Plasschaert. CLINGE -Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. -Malpertuus, 13.30 uur, KBO koersbal. LAMSW AARDE -Café De Lamsoren, 14 uur, vleeskaarting. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 uur, kaarting. (ADVERTENTIE) INHAAK Erkend IS B« Unet0 ^J1 Beveiligings installateur begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Het uitvaren van de vissersboten met de bezoekers. foto camile schelstraete

de Stem | 1994 | | pagina 7