Sport Verrassingen in Terneuzen Goes walst over MOC'17 Hoek wint overtuigend van MOC'17 Malmö winnaar jeugdtoernooi Sfeervol verloop eerste Vliegende Hollander-toernooi Peter Mol lacht het laatst in Oost-Souburg WIELER SPATTEN MOSSELEN DE STEM ZEELAND Toren Hoge druk Tegenaanval in jrusthuizenaffaire Konychev wint [eerste etappe liskwalificatie iGraeme Obree louden willen toelages bij Militie herzien critiek op afschaffen rente-aftrek 'orgen om smokkel 'hitonium Van onze sportmedewerker Terneuzen - In een vriend schappelijk treffen won een zeer geconcentreerd verdedi gend Hoek met 3-0 van MOC'17. Clinge speelde met 3-3 gelijk tegen VCK en Ter- neuzense Boys won in een matig duel met 3-1 van Oost burg. Zaamslag was duidelijk te sterk voor Cadzand: 7-2. HW'24 kwam niet in actie, omdat Veere opnieuw af meldde. HOEK - MOC'17 3-0 - Verdedi gend was Hoek goed op dreef en gaf nauwelijks scoringskansen weg. In aanvallend opzicht draaide de thuisploeg ook aar dig, maar liet nogal wat sco- MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 Bfl ringskansen liggen. In de eerste helft opende Roy Hendriksen de score. Na rust werd het 2-0 uit een strafschop. Remco van Keeken werd onreglementair af gestopt en Geert de Poorter maakte vanaf elf meter geen fout. Roy Hendriksen bepaalde daarna de eindstand op 3-0. Hoek 2 won met afgetekende 9-2-cijfers van MOC'17 2. CLINGE - VCK 3-3 - Een te rechte eindstand, want beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. Bij rust was het 2-1. Ingmar Hoefnagels en Jan de Visser zorgden voor 2-0, waarna René Koster tegen scoorde. Na de pauze werd het 2-3 voor VCK door doelpunten van René Kos ter en Michel van Ombergen. Vijf minuten voor tijd scoorde Pascal Delforge de verdiende ge lijkmaker. TERNEUZENSE BOYS - OOST BURG 3-1 - De minst slechte ploeg won. Terneuzense Boys kreeg over de gehele wedstrijd wel de betere scoringskansen en op basis van dat gegeven was de winst wel verdiend. Door Ilya Aydogan kwam de thuisploeg op voorsprong, maar Dimitri van Overmeire scoorde nog voor de pauze de gelijkamer. Na rust nam de thuisploeg afstand door doelpunten van Jaap Pijpelink en Danny van de Velde. ZAAMSLAG - CADZAND 7-2 - In de eerste helft kon Cadzand het goed bijbenen. In die periode nam Zaamslag het te gemakke lijk op. Door een strafschop van Angelo Mattelee nam Cadzand de leiding, maar zag Zaamslag langszij komen via Jerry van Toor. Het werd voor de pauze 1-2 door Henk de Leijser. In de tweede helft was Zaamslag veel sterker en liep uit naar 7-2 door treffers van Mario Verschuren (2x), Jan de Zwarte, Johan Haak, Wim de Pooter en Kees de Putter. TERNEUZEN 2 - GRAAUW 6-1 - In de eerste helft kon Graauw nog tegenstand van betekenis bieden, maar na rust was het hek van de dam. Joeri Schelfaut en Freddy de Ruyter bezorgden de thuisploeg een 2-0-voorsprong, voordat Edwin Molders uit een strafschop tegen kon scoren. Na de pauze liep Terneuzen 2 uit naar 6-2 door goals van Joeri Schelfaut, Freddy de Ruyter en Paul Tjan A-Sem (2x). HVV'24 2 - KRUININGEN 0-8 - De uitslag spreekt voor zich. Kruiningen was heer en meester. In de eerste helft wist HVV'24 2 de schade nog te beperken tot 0-2. Voor Kruiningen scoorden: Robin Arens (3x), Jacco Moer land (2x), Edwin Arens, Simon op 't Hof en Adriaan Nieuwen- huyse. SDO - AZW 2 2-4 - Qua veldspel ontliepen beide ploegen elkaar weinig en ook de kansen waren vrij gelijkmatig verdeeld. De winst van AZW 2 kwam vooral tot stand omdat die ploeg net iets slagvaardiger voor doel was. Bij rust leidde die formatie met 0-2. Voor AZW 2 scoorden: Wouter Kruisifikx, Kees Schie man, Jeroen den Doelder en Paul Maas. Voor SDO nam Elmar van Troost beide treffers voor zijn rekening. SPUI - HOEK 3 4-4 - Een gelij- kopgaande wedstrijd met een te7 rechte eindstand. Bij rust was het 2-2. Voor Spui scoorden: Henk Koekkoek (2x), André, Klaassen en Michel Fieret. Voor Hoek 3: Jan Herrebout (3x) en Jan Hamelink, Van onze tennis medewerker Henk van de Voorde Terneuzen - Eindelijk was het dan zover. In Terneuzen kwam een éigen senioren-tennistoernooi van de grond. Zo presenteerde de plaatselijke tennisclub Animo het eerste Rabo-Vliegende Hollander-toernooi. Het evene ment is nu al niet meer weg te denken. De ingrediënten zijn veel ambiance, boeiende partijen en het nodige publiek. TENNIS In de BI-categorie ging de finale tussen Patrick Marteijn uit Slijkplaat en Ronald van Remor- tel uit St.-Jansteen, de beide poule-winnaars. De geroutineer de Marteijn bleek via 7-6, 6-4 de sterkste. In de eerste set liet Van Remortel kansen liggen want bij 5-4 en 6-5 kon hij de set uitser- veren. Toch kon de Steense ten nisser een tie-break niet ontlo pen. Deze haalde Marteijn met 7-2 binnen. Eerder was Marteijn in de poule een te groot obstakel voor de geplaatste Boas Bierings en voor Jeroen Verstraeten. Op het B2-schema zegevierde de sterk spelende Paul Hendrikse uit IJzendijke door in de finale Animo-speler Menno van den Hout, als twëede geplaatst via twee keer 6-2 te kloppen.' „We spelen al zo'n vijftien jaar tegen elkaar, dus ik weet precies hoe ik tegen hem moet spelen en andersom. Ik moet hem gewoon de fouten laten maken," aldus Hendrikse. „Steeds toen ik de rally naar mijn hand leek te zetten en een andere hoek uit koos ging ik in de fout," vertelde Van den Hout na afloop. Hen drikse was in de halve finale verantwoordelijk voor de uit schakeling van favoriet Coen Dobbeleir. Axelaar Rini Kort boekte in de Cl-finale een simpele zege op de verrassend ver doorgedrongen Onno van Quekelberghe. Bij de C2-35-plussers ging de eind strijd tussen de beide poule-win naars Kees Kommers en Hans van den Akker. Kommers won in straight sets. Phlip de Clercq uit Kloosterzan- de maakte zijn plaatsingsnum mer één waar in de Dl-klasse teh koste van Ronald de Pooter. In de D35+-klasse won Thijs Geuze van Philten in de finale in drie sets van Frans Hamelink van TV Zaamslag. In de D2-ca- tegorie werd Herman de Regt toernooi-winnaar. Bij'de vrouwen schreef de pas 14-jarige Fleur Bujak de Cl- poule op haar naam. De speel ster'uit Zeist die vakantie viert in Knokke, versloeg achtereen volgens Leslie Lipjes, Tesha Stomp en Ilse van Doorn. De Hulsterse Cindy van Goethem pakte de eerste prijs door in de beoogde Dl-finale Jeanette de Moor met duidelijk verschil te verslaan. D2-eind- winnares werd plaatselijke favo- riete Jessica Lauret. UITSLAGEN MANNENENKEL BI: Patrick Marteijn-Jeroen Ver straeten 6-4, 6-2. Finale: Patrick Marteijn-Ronald van Remortel 7-6, 6-4. B2: halve finale: Paul Hendrikse- Coen Dobbeleir 6-4, 6-2; Menno van den Hout-Richard Hamelink 6-4, 5-7,-6-2. Finale: Hendrikse-Van den Hout 6-2, 6-2. Cl: halve finale: Rini Kort-Leo Ooms 6-1, 6-2; Onno van Quekel- berghe-Bas de Barbanson 6-3, 6-4. Finale: Kort-Van Quekelberghe 6-3, 6-0. C2 35+: Kees Kommers-Fred Elliott 6-3, 6-4. Finale: Kees Kommers- Hans van den Akker 7-5, 6-3. Dl 17+: halve finale: Philip de Cler-v cq-Beny Ysebaert 3-6, 6-2, 6-2; Ro nald de Pooter-Hessel Hamelink 0-6, 6-4, 6-2. Finale: De Clercq-De Pooter 1-6, 6-4, 6-2. Dl 35+: halve finale: Frans Hame link-Herman Flippo 6-2, 6-1; Thijs Geuze-Peter Koole 4-6, 6-3, 6-2. Finale: Geuze-Hamelink 6-4, 4-6, 6-3. D2 17+: halve finale: André van Loo-Maarten van Goethem 7-6, 6-2; Herman de Regt-Wim Daneels 6-4, 6-0. Finale: De Regt-Van Loo 6-4, DUBBEL BI: Bierings/Verberkmoes-Hamel- 1 Verliezend B-finalist Ronald van Remortel in actie. enk/Van Riel 6-1, 6-1. Finale: Dob- beleir/Van Remortel-Marteijn/Hen- drikse 6-3, 3-6, 6-4. Cl: halve finale: Morel/Seen-Van Tiel/Van den Akker 6-1, 6-1; Bleyenberg/Bleyenberg-Van Que- kelberghe/Stellenaar 7-6, 1-6, 6-4. Finale: Morel/Seen-Bleyen- berg/Bleyenberg 6-1', 6-2. C2 35+: Van den Akker/Geuze-Pie- ters/Wisse 7-5, 3-6, 6-4; Jurrie/El- liott-Albicher/Koole 6-1, 7-5. Fina le: Jurry/Elliott-Van den Akker/ Geuze 6-3, 6-2. Dl 17+: halve finale: Van de Voorde/ Van Goethem-Heyman/d'Hooghe 7-5, 6-4; Neve/Tarant-Van den Ak ker/Van Tiel 6-4, 7-6. Finale: Van de Voorde/Van Goethem-Neve/Tarant 6-4, 6-2. Dl 35+: halve finale: De Feijter/ Houterman-De Zeeuw/Hamelink 6-4, 2-6, 6-1; Hamelink/Van Kerck- voort-Lampert/Balzereit 3-6, 6-4, 6-2. Finaler Hamelink/Van Kerck- voort-De Feiiter/Houterman 2-6, 6-2, 6-4. D2 17+: halve finale: d'Hont/Louwe- ret-Zwart/Karreman 6-1, 6-3; Jonk- man/Kaars-Everts/Van de Sande 6-4, 6-0. Finale: Jonkman/Kaars- d'Honï/Louweret 6-4, 7-5. VROUWENENKEL Cl: Fleur Bujak-Ilse van Doorn 6-2, 6-1. Eindstand: 1. Fleur Bujak, 2. Leslie Lipjes. Dl 17+: halve finale: Cindy van Goethem-Tesha Stomp 6-1, 7-6; Jeanette de Moor-Mireille Lambert 6-4, 6-3. Finale: Van Goethem-De Moor 6-1, 6-2. D2 17+: halve finale: Sandra Hame- link-Susanne Ferket 6-1, 6-0; Jessi ca Lauret-Heleen Ulijn 6-2, 6-2. Finale: Lauret-Hamelink 6-3, 6-2. DUBBEL Cl: finale: Adriaansens/Lipjes- Geus/De Schepper 6-2, 6-2. C2 35+: finale: Moons/Blokland- Louwerse/De Rooij 7-5, 2-6, 6-3. Dl 17+: halve finale: De Feber/Den Exter-d'Hondt/Koole 6-ï, 6-1; Blo kland/Van Loo-Van Goethem/ Adriaansens 6-3, 6-1. Finale: Blo kland/Van Loo-De Feber/Den Exter 3-6, 6-2, 6-1. D2 17+: halve finale: Visser/Remijn- Neve/Hamerlinck 6-3, 6-4; Holt- kamp/Mol-Ulijn/Ulijn 6-3, 7-5. Fi nale: Visser/Remijn-Holtkamp/Mol walk over Visser/Remijn. GEMENGDDUBBEL Cl: Van Doorn/De Bakker-Lipjes/ Bleyenberg 7-6, 2-6, 6-1; Geus/Roc- tus-Van Doorn/De Bakker 4-6, 7-6, 6-1Lipj es/Bleyenberg-Fraanj e/Bl- eyenberg 6-4, 6-4; Fraanje/Bleyen- berg-Geus/Roctus 6-4, 6-3. C2 35+: Moons/Kommers-Louwerse/ FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Louwerse 6-2, 6-2; Moons/Kom- mers-Jetten/Albicher 6-4, 6-0; Eij- ke/Koppers-Van Dijk/Jurry 6-2, 6-2Adriaansens/Koole-Eijke/Kop- pers 7-5, 6-1. Finale: Moons/Kom- mers-Adriaansens/Koole 6-0, 6-0. Dl 17+: halve finale: Dieleman/Ne- ve-Van Goethem/Van Goethem 6-0, 7-6; Adriaansens/De Clercq-Everts/ Van de Voorde 6-1, 6-2. Finale: Adriaansens/De Clercq-Dieleman/ Neve 6-4, 6-2. Dl 35: De Vries/Pieters-Alberti/ Aarts 6-2, 6-2; Van Loo/Van Kerck- voort-Vervaet/Herrebout 6-2, 6-0. Finale: De Vries/Pieters-Koole/ d'Hont 6-3, 7-6. D2 17+: halve finale: Hamelink/De Regt-Everts'/Van de Sande 6-4, 6-0; Van Lauret/Koole-Van Broekhoven/ Van Broekhoven 6-3, 6-3. Finale: Hamelink/De Regt-Lauret/Koole 6-3, 6-2. Van onze sportmedewerker Oost-Souburg - Edward Farenhout werd zaterdagavond in Oost-Souburg op de streep verrast door Peter Mol die met een fraaie jump de renner uit Spijkenisse klopte. In die eindsprint tussen zeven man klasseerde Eric Vereecken zich als derde. Van de 45 vertrekkers in deze koers voor A-amateurs waren de eerste onruststokers Frangois Franse, Glen van Gessel, Roy Bogaert en Henk van Hees. Dit viertal raakte echter niet buiten schot. Na 30 kilometer werd de beslissende kloof geslagen. Op het vinkentouw sprongen de vol gende acht: Peter Mol, Edward Farenhout, Eric Vereecken, Kees Schouwenaar, Martin Stroosnij- der, Péter Hoondert, Johan van Schaik en Patrick van Passel. Deze kopgroep werkte voortref felijk samen en pakte al gauw een halve minuut voorsprong. Een zevental jagers, met in hun midden Francois Franse en Eric de Crom, trachtte nog wel de schade te herstellen, maar dit bleef zonder effect. De kopgroep bleef vrij gemakkelijk overeind en voerde zelfs de voorsprong op tot ruim een minuut. In de frontlijn moest Patrick van Passel afhaken na een lekke band. De Zeeuws-Vlaming gaf daarna alles om nog terug te komen, maar zijn moedige po ging werd niet beloond. Van dé zeven die in de frontlijn streden waren Eric Vereecken, Martin Stroosnijder en Edward Faren hout bedrijvig in de slotfase. Hun demarrages hadden echter geen succes zodat éen eindsprint de beslissing moest brengen. Farenhout leek hoge ogen te gooien in de strijd om de bloe men, maar Mol toonde zich net wat rapper. Bij de C-amateurs/dagkaarthou- ders werd Johan Peemen win naar na een korte solo. UITSLAGEN A-amateurs: 1. P. Mol (Kapelle), 80 kilometer in 1.56.17, 2. E. Farenhout (Spijkenisse), 3. E. Vereecken (Hulst), 4. C. Schouwenaar (Kloe tinge), 5. M. Stroosnijder (Kruinin gen), 6. P. Hoondert (Goes), 7. J. van Schaik (Oost-Souburg), 8. op 28 sec. P. van Passel (Sluiskil), 9. op 1.15 F. Franse (Kwadendamme), 10. W. Ge- ijs (Kwadendamme), 11. E. de Crom (Hoogerheide), 12. D. Mesu (Hein- kenszand), 13. H. van Hees (Hooger heide), 14. A. Knuijt (Nieuw- en St.-Joosland), 15. M. van Vlimmeren (Hoeven), 16. R. Bogaert ('s-Graven- polder), 17. E. van Loo (Ouwerkerk), 18. S. Aarts (Kruiningen), 19. M. Konings (Hoogerheide), 20. A. Duijnhouwer (Brouwershaven). C-amateurs/dagkaarthouders: 1. J. Peemen (Rijsbergen), 50 kilometer in 1.12.20, 2. M. Verhagen (Schaik), 3. A. van Loon (Oosterhout), 4.J. Broeren (St.Willebrord), 5. W. Wiel- houwer (Sommelsdijk), 6. M. Gunst (Yerseke), 7. M. Simons (Hooger heide), 8. H. van IJzendoorn (Tiel), 9. E. Franse (Goes), 10. G. Suijk (Kruiningen). Van onze sportmedewerker Terneuzen - Goes walste in een vriendschappelijk duel over het Ber gen op Zoomse MOC'17 en won maar liefst met 8-0. Axel won de uitwed strijd bij het Limburgse Leonidas eveneens met ruime cijfers: 0-5. GOES - MOC'17 8-0 - De thuisclub maak te er een 'schuttersfeest van. De gasten waren verdedigend zwak en konden ook aanvallend geen vuist maken. Goes zette zijn tegenstander voortdurend onder druk met vloeiende combinaties. Voor de rust werd dit reeds onderstreept met vijf tref fers door Ron Krijger (2x), John Vette, Paul Bom en Ron Brusket. Laatstgenoem de, voortreffelijk op dreef, bracht twaalf minuten na de hervatting de stand op 6-0. Aan de andere kant was Lex Tazelaar dicht bij een tegendoelpunt maar John Heijnsdijk 'haalde bal van de doellijn. Reduan Dinar stelde Paul Bom in staat om 7-0 te scoren en de eindcijfers werden vastgelegd door Michel Jonkman. LEONIDAS - AXEL 0-5 - Qua veldspel was de thuisploeg niet minder dan Axel, maar het verschil zat hem in de afwerking. Bij rust was de wedstrijd al grotendeels beslist, want toen kon Axel reeds op, een 0-3-voorsprong bogen. Voor de Axelse for matie scoorden Guino van de Broecke (3x), Stefan Vossen en Harald Verschuren: AZW - SLUISKIL 1-1 - Een goede wed strijd, die in een hoog tempo afgewerkt werd. Voor rust had AZW een licht veldo- verwicht, maar kwam tegen de verhouding in op achterstand door een doelpunt van Howard Völke. Ook na rust was de thuis ploeg iets sterker en kwam via Jaap den Doelder op 1-1. Sluiskil was enkele malen gevaarlijk via uitvallen en bij één van die counters claimden de bezoekers een straf schop. Die werd echter niet toegewezen door de scheidsrechter. WVHEDW - RIA 2-2 - RIA was gelijk waardig aan WVHEDW, dat onder' de rook van het Ajax-stadion zijn wedstrijden af werkt. Door Gerben Dierickx kwam RIA op voorsprong. Kort daarna maakte de thuisploeg gelijk, maar Ivo Wouters zorgde dat de bezoekers met een 1-2-voorsprong konden rusten. Twee minuten voor tijd scoorde WVHEDW de verdiende gelijkma- HULSTERLOO - CORN BOYS 2-2 - Twee gelijkwaardige ploegen. Door Manuel Dhont kwamen de bezoekers op voor sprong, maar nog voor de pauze tekende Luc Vermeerssen voor de gelijkmaker. Ma rio Vermeirssen liet na rust 1-2 aantekenen en Christoffel Hamerlink legde de 2-2-eindcijfers vast. PHILIPPINE - ERTVELDE 3-3 - Een goede en aantrekkelijke wedstrijd. Arjan Sol scoorde van afstand 1-0, waarna Luc van Hecke en Frederic de Baedts voor 1-2 zorgden. Met een vrije trap, die via de muur in het doel verdween, bepaalde Ritchie Bosma de ruststand op 2-2. Een kwartier voor tijd werd het 2-3 door Nico Dobbelaere en kort daarna bepaalde Harry Vermeire uit een doelworsteling de'eind stand op 3-3. KOEWACHT - GRENSWACHTERS 2-3 - Grenswachters was in de eerste helft de betere ploeg en drukte dat uit in 0-1 via Bart van Laarhoeve. Na de pauze werd het 0-2 door Kees Blok. Daarna kwam Koe wacht langszij door treffers van Johnny Lensen en Carlo van Gremberghe. Danny Polly scoorde het winnende doelpunt voor de bezoekers. ODIO - STEEN 3-2 - ODIO kon bogen op het iets betere samenspel en won daardoor wel verdiend. Bij rust was het 2-0 door goals van Jan van den Poel. Marco Ottjes scoorde in de tweede helft uit een straf schop tegen, maar opnieuw bracht Jan van de Poel de marge naar twee doelpunten. Ahmed Bali zorgde voor 3-2. VOGELWAARDE - VVR 1-1 - WR was de technisch iets betere ploeg en kwam via John Goossens op voorsprong. Voor de pauze legde Arno Wauters reeds de eind cijfers vast. Na rust kansen voor beide teams, maar de weg naar het net werd niet meer gevonden. BIERVLIET - AARDENBURG 6-2 - Bij rust was het duel reeds beslist. Toen stond Biervliet met 5-0 voor door doelpunten van Tonny Versluijs, Jan de Bruine (2x) en Michel van de Walle (2x). Na rust werd het zelfs nog 6-0 door Fatom, voordat Paul Hubregsen en Mark Buzeijn de score een iets dragelijker aanzicht gaven. VLISSINGEN - HONTENISSE 3-2 - Door een puntgave hattrick van Renato Dijkstra kon een beter Vlissingen met een ruime voorsprong gaan rusten. Na rust had de thuisploeg ook nog het beste van het spel, maar was het wel Hontenisse dat scoorde. Een afstandsschot van Martijn Bisschop bracht 3-1 op het bord en Werner van Kerckhoven scoorde uit een penalty 3-2. GRAAUW - MEERDONK 1-1 - Een gelij- kopgaande wedstrijd. Voor de pauze kwam de thuisploeg op voorsprong door Joost Mangnus en in de tweede helft zorgde Johan Vonck voor 1-1. TERHOLE-CLINGE 2 2-1 - Een goede erste helft waarin Terhole iets sterker was. Dat resulteerde in de 25e minuut in 1-0 door Patrick Dobbelaar. Kort na de pauze scoorde Eef Coenen 1-1 en in de 70e minuut bezorgde Jean-Paul Eggermont Terhole de winst. De tweede helft was van een minder gehalte. Tijdens de generale re petitie van de huldi ging van de toekom stige winnaars, nog voor de opening van inmiddels afgelo pen zestiende Europese kam pioenschap atletiek, lieten de organisatoren op de hoogste mast de vlag van de Tjechi- sche republiek wapperen. Op de één na hoogste paal hesen zij de vlag van Groot-Brittan- nië en op de derde, de laagste vlaggenstok, hun eigen Finse kleuren. Welke sportdiscipli ne er hier werd gehuldigd was voor iedereen duidelijk. Speerwerpen. Deze oudste tak van de atletieksport is voor de Finnen wat voetbal voor de Brazilianen is. Vandaar dat al in maart alle plaatsen voor maandag 8 au gustus uitverkocht waren. De dag dat de Finse speerwerpers het, in het Olympisch Stadion van Helsinki, tegen de Tjechi- sche wereldrecordhouder Jan Zelezny' en de Engelsman Steve Backley, Europees titel verdediger van Split, zouden opnemen. Al twintig jaar wachten de Finnen tevergeefs op gouden medailles. On danks de bescheiden derde plaats die zij zich als goede gastheer bij de repetitie van de huldiging hadden toebe dacht, hoopten zij voor eigen publiek op meer. De eerste teleurstelling moest Kimmo Kinnunen incasseren. Jarenlang hoopte hij dat hij op 8 augustus 1994 het hoog tepunt van zijn carrière, zou bereiken. Na de serie nederla gen tegen Zelezny', die de laatste tijd onverslaanbaar lijkt (in 1993 won hij dertien van de veertien wedstrijden waaraan hij meedeed en in 1994 tot aan de Europese kampioenschappen van tien wedstrijden negen), besloot Kinnunen om maar toch zijn doel te bereiken zijn manier van leven drastisch te veran deren en alles aan het speer werpen op te offeren. Hij heeft zelfs zijn baan als bos wachter opgegeven, die voor hem veel meer dan een inko men was. Bos is zijn passie. Kinnunen is er zo mogelijk nog gekker op dan de rest van de Finnen. Kimmo besloot dat hij dit jaar onder leiding van zijn vader, oud-wereldrecordhouder speerwerpen en zilveren me daille winnaar van Mexico 1968, zich alleen op zijn sport zou toeleggen. Vader en zoon zijn zo fanatiek aan het werk gegaan dat Kimmo overtraind raakte en uiteindelijk niet eens in aanmerking kwam voor de nominatie in het Fin- Ui se team. Viel Kinnunen a]| voor het kampioenschap de jonge Finse speerwerpen I die wel geselecteerd waren, Juha Laukkanen en Harri Hakkarainen, verloren in de| kwalificatie. „Ik had angst om de kleedkamer uit te komen," gaf Laukkanen na zijn uit schakeling toe, „bang als il| was voor het publiek dat hoop op mij had gevestigd. Plotseling moest ik aan del Colombiaanse voetballer| Escobar denken, die zwakke sportprestatie mei zijn leven moest bekopen." En Hakkarainen bekende igl tranen: „Nooit in mijn leven I heb ik zwaardere psychische! druk ondervonden." Wie deze reacties overdreveri| vindt, moet weten dat niet| alleen- het medaille-geile pu f bliek de atleten de moed in del schoenen deed zakken maarl ook de tweeënzeventig melei| en eenenzeventig centimeter! hoge toren die het stadion i Helsinki domineert. Tever l geefs probeerden de Finse speerwerpers de toren metl hun blik te vermijden. Ze we-[ ten als geen ander wat de| hoogte van de in 1952 gecon- strueerde Olympische toreirj symboliseert: tweeëiizeventigj meter en eenenzeventig centi-f meter is het wereldrecord i de legendarische Finse speer-I werper Matti Jarvinen op del Olympische Spelen van 19321 wierp. Op die spelen wapper-f den er zelfs drie Finse vlai voor het onderdeel speerwer-| pen. Dat uiteindelijk in Hel- sinki 1994 de Brit Backlev won, Zelezny' derde werd f de tweeëndertigjarige Seppol Raty met zilver de eer van I Finland redde, weet U net zo I goed als ik. Maar weet U ookj waar Kimmo Kannunen Ze zeggen dat hij al weken I diep door de bossen dwaalt I met hond en geweer. Als hijl maar niet de hand zichzelf! legt. Van onze verslaggever Middelburg - Evenals vorig jaar is Malmö FF winnaa geworden van het driedaagse Zilveren Ganze UEFA-jeugd- toernooi dat op de eerste twee speeldagen werd afgewerkt o| het terrein van de W Kloetinge en zondag werd afgesloten ij Middelburg. Malmö had in de finale weinig moeite met Club Brugge en klop- te de Belgen met 5-0. Na 10 minuten opende Morhan Zela de score uit een strafschop en de zelfde speler maakte er vijf mi nuten later 2-0 van. Yksel Os- manovski en Mike Owusa ver hoogden de marge tot 4-0. Club Brugge had daar weinig tegen over kunnen stellen en opereerde aanvallend zwak. In de tweede helft bleef dat zo. Malmö was doorlopend sterker. 'Anders Har- vanek bepaalde de eindstand op 5-0. Daarvoor had Malmö inv de Zeeuwse hoofdstad als winnaar in poule A moeite gehad met Ajax dat als nummer 2 was geëindigd in poule B. De uitslag na de normale speeltijd was 0-0 maar de Zweden toonden zich produktiever in de strafschop- penserie. Het Deense Bröndby kon het niet bolwerken tegen Club Brugge dat met 2-3 won en zich daarmee plaatste voor de finale. Jong Zeeland, dat een wat onge lukkig toernooi speelde en op de eerste dag door een dubieuze strafschop de boot was ingegaan tegen Malmö, klopte zondag het Zilveren Ganze Team met 3-2. Marciano Seedo gaf al kort na de aftrap Jong Zeeland de lei-, ding en kort daarop bracht Vin cent Bish de partijen op gelijke hoogte 1-1. In de tweede helft was het weer Seedo die Jong Zeeland op voorsprong bracht, maar ook Bish had opnieuw suc ces (2-2). Uit een penalty scoorde Peter Landa de winnende trefie] voor Jong Zeeland. PSV kit Sparta met 3-1 en in de vei zers kruisfinale won Ajax 3-2 van Bröndby. De Amste'l dammers lieten in deze wedstiif veel kansen liggen. Topscorer van het toernooi»'® Kenneth Street van Bröndby' tot beste speler w.erd uitgero pen Christian Magleby (event® van Bröndby) De sportitj teitsprijs ging naar Het Zilver Ganze Team. Het toernooi was kwalitatiel minder sterk bezet dan votjl gaande jaren. De meeste cW waren zeker niet met hun steil ste formatie naar Zeeland g«[ men. Ook de publieke bela: stelling bleef aan de mafiJI kant. Eindstand: 1. Malmö FF, 2'. Club8ru§ ge, 3. Ajax, 4. Bröndby, 5. PSV, Sparta, 7. Jong Zeeland, 8. Zilver® Ganze Team. Penaltybokaal In Kloetinge werd zaterdag» de finale afgewerkt van Zeeuwse penalty-bokaal voo'J jeugd. Veel clubs uit Zse'fj hadden daarvoor spelers afrt vaardigd. Bij de C-junioren W eerste Erik van de B8] (SKNWK), de tweede prijs g naar Jurgen Brakke (Axel) en®j derde eindigde Andre Schf? nisse (Tholense Boys). Bij pupillen werd de eindstand- f Hans Bleijenb'erg (HVV'24), Chiel Maranus (Domburg)-1 Floris Weijden (Noormannen) I In het Belgische Zelzate reed PETER MOL uit Kapelle naar e vierde plaats. De wedstrijd eindigde in een massaspurt vann" vijftig renners, waardoor vanaf de achtste plaats alles ex e werd geklasseerd. In dat peloton nog de Zeeuws-Vlamingen b'jj Vereecken, Patrick van Passel, Karei van Goethem, MartinI Jaeger, Rudi Rabouf en Danny Schaut. en ■n bolleke De Koninck ECHT ANTWERPS! Breda, tel. 076-211199 Mt §2> [.Middelburg De in de Zeeuwse jrusthuizenaffaire in opspraak ge- Lakte register-accountant Roza Izegt de provincie, het accoun tantskantoor Moret, Ernst I young en het nieuwe bestuur van L reformatorische rusthuizen voor de rechter te zullen slepen. Roza eist 'volledige rehabilitatie' |en zal fikse schadeclaims indie nen. hziE ZEELAND-Cl Nieuwegein - De eerste etappe Ivan de profronde van Nederland, die gisteren in Breda van start [ging, is gewonnen door de Rus Konychev. Hij bleef in Nieuwe- Igein met de Italiaan Scinto het [peloton door een sluwe streek uim 20 seconden voor en vero verde zo tevens de eerste leiders trui. ZIE SPORT-B1 Palermo - Een internationale ju- heeft tijdens het WK wielren nen op de baan regerend wereld kampioen achtervolging Graeme Jbree gediskwalificeerd. De Schot reed volgens de jury in een bnreglementaire houding. De Ne derlanders Nijdam, Pieters en Rozendaal gingen op dit onder deel roemloos ten onder. I ZIE SPORT-B1 ïsterdam - De politiebonden vinden dat de minister opnieuw aoet kijken naar de toelages die ie politiechefs ontvangen.„Er aoeten heldere criteria voor de Deloning van hoofdcommissaris sen komen," zegt NPB-voorzitter J. van Duijn. Dit naar aanleiding van de berichten dat de Amster- iamse hoofdcommissaris Nord- iolt een riante toelage krijgt bo venop zijn salaris. Dat extraatje [steekt de bonden vooral omdat veel politiemensen er bij de re cente reorganisatie van het korps op achteruit gingen. "1ZIE BINNENLAND-A3 I HET WEER •*©- /MIN./MAX. f I 13/25(I Rustig en droog Na een koele nacht wordt het een rustige droge, vrij zonnige dag met een aan gename temperatuur. Er is weinig wind. Ireda - Het afschaffen van de fonte-aftrek bij consumptieve kredieten, bijvoorbeeld leningen voor een nieuwe auto, zal de Ne- ■jölandse huishoudens honder- fen guldens kosten, verwachten 'nancierders en belasting-in- pecteurs. De maatregel, bedoeld ]m ^otra belasting-opbrengsten e krijgen, zal op den duur echter i nadelig werken voor de phatkist. Z|E ECONOMIE - A5 fte'Sfe' ^et besten maakt zich L i meer zorgen over de smok- fiat^^Pluhmium 239, materiaal L Set>ruikt kan worden om jwomwapens te maken. De laat- 13 weken zijn er in Duitsland al Dnfrt Seyallen van atoomsmokkel filial Verrnoed wordt dat het Lit h Ure materiaal afkomstig is l7ic6noorrnalige Sovjetunie. I2|E BUITENLAND-A4

de Stem | 1994 | | pagina 16