Bortolami wint Leeds Classic Alle vijf zadels Obree afgekeurd Amateurs schakelen Bayern München uit Fans slachtoffer van honkbalstaking b2 -Holland Casino's VRAGEN Italiaan nog niet zeker van deelname aan WK op Sicilië I van tou ,yerloren zondagavond I kldir, Vestent>ergsgreuth, een I w e amateurclub. Stein was, I liiir Voor rust, verantwoorde- I al V00r de grootste sensatie in lwJerStie bekerronde. Daarin I ti, °°b bekerhouder Werder km?!? uitgeschakeld. Uitgere- I de am ?°r de eerste selectie van I dien 3 tak van Bayern Mün- NHS/Holland Casino's Competitie. IPESTEM SPORT B3 WS KORT C Nürnberg Brugge oonoffer »ens omkoping eregen ials afgewend er gedaagd •evers tlitiek asiel Torrence I li eerste ronde van SPORTNIEUWS KORT Golfer Nieklaus stopt tijdelijk Onsportieve bokser Bowe uitgefloten Roberto Baggio op de vlucht Rob Reekers lang uit roulatie Derby prooi voor It's Buitenzorg Oostenrijk terug op F1-kalender In de Holland Casino's kom je ogen tekort. MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 IGUSTUS 1994 lijkt toch op tijd klaar seizoen. De verdediger en knieblessure. In het ig maakte hij een goede luten mee. 4-2. Na een achterstand srsson en Trustfull hun L ook het eerste Rotter- m Bjarki Gunnlaugsson uitsland. Het 21-jarige seizoen op huurbasis bij 3undesliga degradeerde, ;t aanvallend ingestelde aanmerking kwam voor binnen vier dagen niet De landskampioen bleef •en Club Brugge steken 3-2 te sterk voor de verdedigend een kwets- oer en Rijkaard. Het trio it. Na de rust keerden ploeg van trainer Van fysieke klachten. Hun Boer. ft (1-2) weer een (scha- lige Fin nam zowel het rekening. Aanvoerder lijkmaker uit een straf- lub Brugge van afstand ding van Van den Brom anleggen en scoren: 3-2. Oulida maakte Van den >sch zijn vooralsnog niet •emies in te leveren. Dat een onderhoud met het irkeert in ernstige finan- t bestuur eerst andere t tekort in de begroting n der Pluym weten niet ircieel manager Van der •is te willen inleveren. •ry Venables wordt niet een woordvoerster van mee. „Er bestaat niet nables." vroegere partner Alan een hoorzitting bij een 50.000 pond sterling aan Brian Clough, de ist. lational Alvaro Pena is ladat zijn vrouw hem vier had een meningsverschil g- wereldtitelstrijd in de eek voor behandeling in is niet in levensgevaar ia de rechter long van de rnationals zijn weer be- Ze hadden gedreigd de and te boycotten, de financiële verlangens kwalificatieduels om het partijen een compromis. ;lers wilden geen details i wordt beschuldigd van :en receptioniste van een le rechter gedaagd. De tness-club haar ontslagen d de sexuele avances van at zij van 1988 tot 1992 le club regelmatig door ld aanbood voor sex. tiekseizoen niet meer in 100 meter ondervindt te ire aan de hamstrings.' goed te laten genezen en iet nieuwe seizoen," aldus li Amerikaans kampioene n met de hamstrings. heeft zaterdag ook de >olitiek asiel aangevraagd intsnapte tijdens het duel uit het hotel, janse ploeg zaten in de le tv-beelden te kijken, en bestelwagen. Die was ag eerder uit het hotel i Torrence heeft de beste u. De Olympisch kampioe-| and af in 21,85 seconden. van de Verenigde Staten van Duke in Durham, ael Johnson van de beste het hoogtepunt van de Amerikanen overtuigend :e lotto: 3-16-17-26-40-43. Reservegetal upergetal: 7 77:2828967. jlew York (rtr/anp) - De 'fat- cats'r poenpenoze, hebben be lt genomen van het prof honkbal in de Verenigde Sta tes De spelersstaking is er het bewijs van, vinden de s, Een strijd tussen miljo nairs (spelers) en miljardairs (eigenaren), met de fan als slachtoffer. !pe achtste staking in 22 jaar is iirie dagen jong, maar lijkt de langste ooit te worden. Het struikelblok is de zogenaamde 'salary cap', het maximum aan salarissen dat elke club jaarlijks aan de spelers mag spenderen. Momenteel wordt 58 procent van de inkomsten aan spelerslonen uitgegeven, de 28 eigenaren wil len dat terugbrengen naar 50 prócent. De spelers zijn vierkant tegen. Zij zijn voor het behoud van de vrije markt (vraag en aanbod) en vrezen bij instelling van de cap een terugval in salarissen. Zij wijzen op de economische groei in het profhonkbal. De eigenaren hebben miljarden verdiend, de inkomsten stegen in nog geen tien jaar van 185 miljoen dollar in 1984 naar 1,2 miljard dollar in 1993. Vooral door de lucratieve televisiecontracten en de groei van de toeschouwersaantallen zijn de clubs bij verkoop vele honderden procenten meer waard. De eigenaren van hun kant ste ken de beschuldigende vinger uit naar de lonen. Het minimumloon van de profhonkballer ligt op 109.000 dollar, het jaarsalaris van de doorsnee arbeider in de VS op 30.000 dollar. De spelers vakbond wil het minimumloon optrekken naar 200.000 dollar. Gemiddeld verdienen de 700 honkballers in de majorieagues evenwel 1,2 miljoen dollar per seizoen. In de laatste vijftien jaar zijn de salarissen per jaar gemiddeld met 19 procent geste gen. Lichtpuntjes in het loonconflict zijn er nauwelijks. De federale regering wil bemiddelen en heeft professionele onderhandelaars ingezet. Zaterdag was de eerste ronde op het ministerie van ar beid. Donald Fehr van de spe- lersvakond en Richard Ravitch van de eigenarenclub legden on afhankelijk van elkaar hun standpunten nog eens uit aan regeringsvertegenwoordigers. Nieuwe gesprekken tussen spe lers en eigenaren staan niet op de agenda. De laatste ontmoe ting duurde vrijdag twee uur. Toenadering werd er niet ge maakt. Zowel Fehr als Ravitch bena drukte dat dit wel eens een lange staking kon worden. Het seizoen werd na 110 van de 162 wed strijden stilgelegd. Het seizoen was tot nu toe het veelbelovend- ste in jaren. Zes spelers waren voor de eerste keer sinds 1977 op weg meer dan 50 homeruns te slaan. Door Jean Nelissen Leeds-De 25-jarige Itali aan Gianluca Bortolami ■von gistermiddag de Leeds Classic, de zevende klassieker die meetelt voor je wereldbeker. Maar Bor- tolami, hoe vreemd het ook i„.o_ klinken, wist na af- loop niet of hij wel mag starten in het wereldkam pioenschap in Agrigento op Sicilië. „Ik heb met bondscoach Alfredo Marti al gesproken," vertelde Bortolami, „maar hij kon mij nog geen zekerheid ge lven." De situatie rond Bortolami is voor de weelde waarin I het wielerland Italië zich baadt. Bortolami zou in Nederland of Belgie meteen tot kopman voor set WK zijn uitgeroepen. In het Land van Bugno, Chiappucci, 1 Fantam, Fondriest en Sciandri is hij slechts één van de vele talen ten, een knecht van Tony Ro- ringer en Franco Ballerini, die I tie laatste maanden hard op weg :s zich zelfstandig te maken. I Bortolami won op 8 juli de Tour- in Rennes. Hij was toen I 'zo blij, dat hij ruim voor de I finish zijn armen in de lucht wierp. Had hij dat niet gedaan, dan zou hij ook nog de gele trui hebben. Nu kwam de i luttele seconden te kort. I „Die overwinning in de Tour heeft mijn carrière en mijn leven I veranderd," aldus Bortolami. „Ik in te zien dat ik zelf kan in plaats van altijd an- te helpen." I ia Leeds versloeg Bortolami gis- 1 termiddag de Rus Vjatsjeslav ov in de sprint. Hij was op I twaalf kilometer voor de finish I uit de kopgroep van elf ont- lapt. Alleen de beresterke Eki- ov kon nog aansluiten. De fee spraken korte tijd met el- I «aar. Bortolami: „Ik zei hem dat I hij alles moest geven, anders I zouden we worden ingelopen." 1 Achter de twee won de Deen Bo Hamburger de sprint van de rest van de oorspronkelijke kopgroep de derde plaats. De Neder- J landers werden, net als in San I Sebastian, ver teruggeslagen. I Enthousiasme Vijf weken na de opwindende doortocht van de Tour was het peloton terug in Engeland. Na de triomftocht van de Tour-kara- raan op 6 en 7 juli in Dover, Brighton en Portsmouth, waar miljoenen Britten 'die vreemde continentale sport' met enorm enthousiasme begroetten, legde de Leeds Classic gisteren in een groot deel van Yorkshire het verkeer lam. Bij de start in Leeds weer datzelfde enthou siasme, Tientallen jongetjes, meisjes en hun ouders die zich verdrongen om de handtekening Ivan Eddy Merckx ('Eddy I links'), de beste renner aller Graeme Obree tijdens de training op de wielerbaan van Palermo. FOTO EPA Palermo - De technische commissie van de wereldwieirenunie (UCI) heeft zondag in Palermo alle vijf zadels van de Schot Graeme Obree afgekeurd voor het wereld kampioenschap achtervolging. Hij heeft inmiddels een zadel van een 10-jarige Siciliaanse jongen gekregen, die het van zijn mountainbike sloopte. Graeme Obree ontwikkelde de laatste ja ren een exceptionele fiets. Hij werd er tweemaal werelduurrecordhouder én we reldkampioen achtervolging mee. In mei van dit jaar verbood de UCI hem, en de rest van de wereld, een dergelijke fiets nog te gebruiken. Voortaan mogen alleen nog rijwielen gebruikt worden van gangbare en overal verkrijgbare modellen. Obree kwam naar Palermo met een norma le fiets bij zich, maar hij maakte speciale zadels om de 'ei-zit' van vroeger na te bootsen, Uit angst voor lege tribunes hebben de organisatoren van de WK wielrennen op de baan besloten het publiek gratis toegang te geven. Door de enorme hitte, op Sicilië wordt veertig graden celsius gemeten, vre zen de Italianen dat de wielerfans liever thuis voor de buis zitten dan op de tribu nes. tijden, die het startschot zou geven. Engeland heeft geen fietstradi- tie. Maar het gekke is dat wiel rennen de natie kennelijk in twee kampen verdeeld. Er zijn de 'fiets-haters' en er zijn, zoals de afgelopen week tijdens de Ronde van Engeland en gisteren ook weer op de twaalf hellingen van de Leeds Classic, de enorme scharen van tienduizenden sup porters, die te hoop lopen en die met 'continentaal enthousiasme' de renners aanmoedigen. Black and white. Geen grijstinten. Je houdt ervan of je hebt er een hekel aan. Vogelvrij Fietsers zijn trouwens vogelvrij in Engeland. Ze worden gesne den en aangereden. Net als in Zwitserland bestaat er in Enge land geen respect voor de fietser. Het voorval vorige week op weg naar Blackpool tijdens de Ronde van Engeland, toen een automo bilist drie stoptekens van de po litie negeerde en op het peloton inreed en onder anderen Phil Anderson en Adri van der Poel verwondde, lijkt een incident. Maar het is de som van geen interesse, geen affiniteit en geen traditie. Toch meldden zich gisterochtend in het steenkoude Leeds 128 ren ners uit 21 landen voor de zesde Leeds Classic, die vroeger Win- canton heette. Een peloton dat voornamelijk uit 'continentalen' bestond. Met een voor de Engel sen vreemde snoeshaan uit de Oekraïne als leider, Andrei Tsj- mil. De major of the town over handigde Tsjmil zijn nieuwe lei derstrui en de Moldaviër toonde zich van zijn positie bewust, toen hij op de steile Holm Moss, die twee keer beklommen moest worden, met Lance Armstrong en Gianluca Bortolami de ach tervolging op de koplopers inzet te. Want na dertig kilometer al ontsnapte de Belg Hendrik Re- dant. Hij kreeg zijn landgenoten Van Hyfte en Van Bondt mee. De drie liepen twaalf minuten uit, totdat Ekimov, Yates en Tafi op de Holm Moss het eerst weg sprongen uit het peloton. Daarna volgde Tsjmil met Armstrong en Bortolami. Na de afdaling kwam op veertig kilometer voor Leeds alles sa men. Een spervuur van demarra ges spleet het peloton, dat in verschillende groepen uiteenviel. Uiteindelijk ontstond de kop groep van elf: Bortolami, Eki mov, Hamburger, Sciandri, Faresin, Schwartz, Rebellin, Du- feau, Heppner, Girotto en Tafi. Achter deze groep hadden Tsj mil, Armstrong en Museeuw al leen maar oog voor elkaar. Tsj mil: „Ik heb Armstrong heel lang diep in de ogen gekeken en ik was content met de kopgroep. Daar zaten geen rivalen van mij voor de wereldbeker bij." Twee weken voor het wereld kampioenschap heeft de Itali aanse coach Alfredo Martini dus een luxe-probleem. Eddy Mer ckx, de Belgische selectieheer, na afloop: „Ik zou heel graag vijf Italianen meenemen, die Martini thuislaat. Als je bedenkt dat Al berto Elli zevende wordt in de Tour en hij niet meer dan reserve is, dan zegt dat genoeg." Voorlopig moet Gianluca Borto lami ook afwachten of hij mag starten in Agrigento. Hij heeft de pech dat hij leeft in het land dat barst van het talent. Bortolami behaalde gisteren de 155e zege van een Italiaan in dit seizoen. Gerrie Knetemann, de Neder landse bondscoach: „We hebben straks op Sicilië één geluk. In het wereldkampioenschap mo gen slechts twaalf Italianen star ten. Dat is een enorm voordeel." Leeds Classic, wereldbeker Uitslag: 1 Bortolami (Ita) 231 km. in 6.03.29, 2. Ekimov (Rus), 3. Ham burger (Den) 0.11, 4. Andreu (VSt) 0.13, 5 Dufaux (Zwi), 6. Ghirotto (Ita), 7. Sciandri (Ita), 8. Faresin (Ita), 9. Swart (NZe), 10. Vanzella (Ita), II. Heppner (Dui) 1.01, 12. Aldag (Dui), 13. Yates (GBr) 2.21, 14. Skibby (Den) 2.59, 15. Pensee (Fra), 16. Bolts (Dui). 17. Gianetti (Ita), 18. Rebellin (Ita), 19. Merckx (Bel), 20. Armstrong (VSt) 3.03. Stand wereldbeker: 1. Tsjmil (Rus) 115 punten, 2. Museeuw (Bel) 90, 3. Furlan (Ita) 75, 4. Armstrong 70, 5. Baldato (Ita) 67, 6. Bortolami 66, 7. Bugno (Ita) 58, 8. Ballerini (Ita) 50, 9. Berzin (Rus), 10. De las Cuevas. Ronde van Portugal Dertiende etappe, individuele tijdrit in Alperarcia: 1. Gamito (Por) 27 km. in 32.20, 2. Rodrigues (Por) 0.40, 3. Abreu (Por) 0.51, 4. Gainetdinov (Rus) 0.53, 5. Andrade (Por) 1.12. Veertiende etappe, Caldas da Rain- ha - Lissabon: 1. Silva (Por) 147,3 km. in 3.40,03, 2. Castignoli (Ita), 3. Strazzer (Ita), 4. Pelliconi (Ita), 5. Lafis (Zwe). Eindklassement: 1 Rodrigues 54.03.11, 2. Gamito 0.37, 3. Gomes (Por) 4.36, 4. Abreu 5.04, 5. Arenas (Spa) 5.26. Ronde van Castilla en Leon: 1. Sai- tov (Rus) 180 km. in 4.33.56, 2. Colonna (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Juan C. Gonzalez (Spa), 5. Gutierrez (Spa). Regio Ronde, open Vijfde etappe, Biotzheim - Dele- mont: 1, Brochard (Fra) 169,2 km.,in 4.14.45, 2. Mengin (Fra), 3. Larsen (Den), 4. Boos (Fra) 1.26, 5. Meier (Zwi) 2.55, 6. Verstrepen (Bel) 2.58. Zesde etappe, Vogtsburg - Vogts- burg: 1. Verbeken (Bel) 166 km. in 4.20.51, 2, Steinhauer (Dui) 0.53, 3. Pretot (Fra), 4. Ozers (Let), 5. Piziks (Let). Eindklassement: 1. Brochard 23.58.58, 2. Johnsen (Noo) 4.33, 3. Mengin 5.33, 4. Brozyna (Pol) 05.21, 5. Slanik 05.42 (Tsj), 6. Lehmann (Dui) 8.27. wraberg (sid) - Landskam- I P'oen Bayern München inves- I ®de in de zomer miljoenen I pdens in nieuwe spelers, I kreeg met de Italiaan Gio- I Wnni Trapattoni een zwaar- I gewicht als trainer, maar le- 1 e Duitse bekerstrijd een I Wanprestatie. ^DUITSLAND I ieesTn® ^e,rden ze bij Bayern I van d f talentvolste amateurs I door k skampioen stuntten I or bekerhouder Werder Bre men uit te schakelen. Een dag later ging het boegbeeld van de club hard onderuit. Ook tegen amateurs. TSV Vestenbergs- greuth, afkomstig uit een dorp met 350 zielen, toonde geen en kel ontzag voor de titelhouder. „We verliezen tachtig procent van alle duels", schamperde as sistent-trainer Klaus Augentha- ler van Bayern München al in de rust van het duel. Na de pauze speelde de nummer één van Duitsland nauwelijks beter. De beste kans op de ge lijkmaker kreeg de voor vele miljoenen guldens van AC Milan overgenomen Franse topschutter Papin. Hij passeerde de doelman in de blessuretijd met een lob, maar zag de bal op de lijn weg gehaald worden. „Op het mo ment dat we er moeten staan, geven we niet thuis", reageerde de woedende aanvoerder Mat- thaus op de onverwachte uit schakeling. „Hier zullen nog harde woorden over vallen." Het duel werd in het stadion van FC Nürnberg afgewerkt, omdat de amateurs niet over een goede accommodatie beschikten. Uitslagen DFB-Beker, eerste ronde: TSV Vestenbergsgreuth - Bayern München 1-0, SC Grorosseln - Ham burger SV 1-5, SV Linx - Schalke 04 1-2, Bayern München (A) - Werder Bremen 2-1, BSV Brandenburg - Bayer Leverkusen 0-11, Greifswal- der SC - Borussia Monchengladbach 1-4, SC Göttingen - Eintracht Frankfurt 0-4, Stuttgart Kickers - SC Freiburg 3-1, Altona 93 - Borus sia Dortmund 0-2, Greifswalder SC - Borussia Monchengladbach 1-4, SG Egelsbach - FC Kaïserslautern 0-2, Rot Weiss Erfurt - MSV Duis burg 0-2 n.v., Schalke 04 (A) - VfL Wolfsburg 0-2, FC Sachsen Leipzig - TSV 1860 0-0 n.v.; München 1860 w.n.s., Alemannia Aachen - FC Homburg 0-2, Wuppertaler SV - Fortuna Köln 1-2, FC Union Berlin - FC St. Pauli 2-3, Holstein Kiel - FC Saarbrücken 0-2, SV Edenkoben - Waldhof Mannheim 1-2, FC Rem- scheid - Köln 0-7, Carl Zeiss Jena - VfB Stuttgart 0-2, SV Meppen - Dynamo Dresden 0-1, Rot-Weiss Es sen - VfL Bochum 0-2, Werder Bre men (A) - Mainz 0-1, Tenis Borussia Berlin - Hansa Rostock 2-1, Pader- born - Chemnitzer 2-2 n.v.; Chem- nitzer w.n.s., Preussen Münster - Hannover 0-5, Karlsruher SC (A) - Wattenscheid 1-3. ENGELAND Manchester United is het nieuwe seizoen in stijl begonnen. De landskampioen en bekerwinnaar won de eerste officiële wedstrijd in Engeland zonder al te veel moeite. In de jaarlijkse strijd om het Charity Shield, de Engelse benaming van de nationale Su percup, werd Blackburn zondag op Wembley met 2-0 verslagen. Cantona (strafschop) en Ince (fraaie omhaal) maakten de doelpunten. Manchester United mocht, als winnaar van de dubbel, de te genstander van de traditionele openingswedstrijd van het sei zoen zelf uitzoeken. De club van trainer Ferguson nodigde verras send Blackburn uit en niet Chel sea, vorig seizoen de finalist in het toernooi om de FA-Cup (4-0). Die voorkeur voor de num mer twee van de vorige competi tie leverde de nodige kritiek in de Engelse media op. De spelers van United zagen in Blackburn een betere en meer interessante tegenstander, die een grotere toeloop naar Wem bley zou veroorzaken. Alle in komsten van de wedstrijd wor den in een speciaal fonds gestort, dat aan lager wal geraakte oud voetballers uit de ellende pro beert te helpen. Het was zondag de tiende keer dat Manchester United het Cha rity Shield won. Onder druk van de nieuwe FIFA-regels deelde WK-arbiter Don in de tamelijk vriendelijke wedstrijd zeven gele kaarten uit. Blackburn kwam vooral offensieve kracht en crea tiviteit te kort. Het topduo Shea- rer/Sutton ontbrak wegens bles- SCHOTLAND Uitslagen: Aberdeen - Hearts 3-1, Falkirk - Celtic 1-1, Hibernian - Dundee United 5-0, Partick - Kil marnock 2-0, Glasgow Rangers - Motherwell 2-1. FRANKRIJK Uitslagen: Lyon - Metz 1-0, Lille - Nantes 1-2, Rennes - Bordeaux 2-0, Nice - Cannes 2-1, Paris St. Ger main - Sochaux 1-1, St. Etienne - Strasbourg 2-0, Martigues - Le Havre 2-1, Montpellier - Lens 1-2, Auxerre - Bastia 2-1, Caen - Mona co 0-1. Stand: Lyon 4-10, Nantes 4-10, St. Etienne 4-8,, Martigues 4-8, Lens 4-7, Sochaux 4-7, Nice 4-7, Cannes 4-7, Bordeaux 4-7, Auxerre 4-5, Pa ris St. Germain 4-5, Rennes 4-5, Bastia 4-4, Strasbourg 4-4, Lille 4-4, Monaco 4-4, Le Havre 4-3, Metz 4-3, Caen 4-0, Montpellier 4-0. Tulsa - Jack Nieklaus stopt tijdelijk met golfen. De beste speler aller tijden heeft dat in Tulsa bekendgemaakt bij het PGA Championship. De 54-jarige Amerikaan werd na twee ronden uitgeschakeld. Ondanks zijn leeftijd denkt Nieklaus nog lang niet aan het einde van zijn topsportloopbaan. „Ik kan terugkeren aan de wereldtop als ik mijn beenspieren kan doen aansterken. Mijn benen waren vroeger mijn grote kracht, nu zijn ze mijn zwakte. Maar geef me een half jaar en ik ben weer de oude." Atlantic City - De rentree van Riddick Bowe in de boksring is allerminst geruisloos verlopen. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht zondigde zaterdag in Atlantic City tegen één van de belangrijkste regels in de pugilistiek. Hij deelde een zware stoot uit, terwijl zijn tegenstander Buster Mathis al met een knie op het canvas steunde. Een grove fout. De partij werd gestaakt en kreeg als uitslag 'niet gebokst'. Onder een striemend fluitconcert en luid boe-geroep verliet Bowe beschaamd de ring. De ex-kampioen was in de eerste drie ronden tegen de nog ongeslagen Mathis superieur. Met een linker hoek stuurde Bowe zijn opponent aan het einde van de vierde ronde half naar de grond. Voordat de arbiter kon ingrijpen, sloeg de Amerikaan opnieuw toe, dit keer met een rechtse zwaai. De kansloze Mathis viel op zijn rug en was pas minuten later weer enigszins aanspreekbaar. Forte dei Marmi - De Italiaanse voetbalinternational Roberto Baggio heeft zijn vakantiebestemming afgelopen weekeinde spoorslags moeten verlaten, omdat hij door supporters, journa listen en fotografen geen moment met rust werd gelaten. Baggio had met zijn familie een huis gehuurd in de Italiaanse vakantieplaats Forte dei Marmi in Toscanië. Toen de fans en pers de familie ontdekten, was het hek van de dam. Gisteren is Roberto Baggio met onbekende bestemming naar een nieuw vakantieadres vertrokken. Essen - Rob Reekers, de Nederlandse verdediger van het in de Bundesliga uitkomende VfL Bochum, komt waarschijnlijk voor de winterstop niet meer in actie. Clubarts Schubert van de promovendus verklaarde zondag dat de door een hernia gevelde verdediger waarschijnlijk een half jaar voor revalidatie nodig zal hebben. De voormalig international meldt zich vandaag in Amsterdam, om via spierbehandelingen de betreffende wervel weer op de goede plaats te krijgen. Mocht de behandeling geen resultaat opleveren, dan wordt de 28-jarige Reekers alsnog geopereerd. Wassenaar - De derby is zondag op Duindigt een gemakkelijke prooi geworden voor favoriet It's Buitenzorg. De driejarige uitblinker van trainer en rijder Gerard van Eykelenborg bezorg de zijn fans alleen voor de start een angstig moment, toen hij achter de startauto in galop sprong en abrupt rechtsaf sloeg. De starter constateerde dat hij bij die manoeuvre een concurrent gehinderd had en blies de startpoging haastig af. Na de geldige start nam It's Buitenzorg meteen de leiding. Van Eykelenborg hanteerde een eenvoudig concept. Eerst kwam Iron Rich even kijken, daarna testte Ian Zorgwijk de leider. Maar It's versnelde steeds voldoende om de koppositie te kunnen vasthou den. Na de laatste bocht liep hij eenvoudig van het veld weg. It's Buitenzorg verdubbelde met zijn overwinning zijn winstsom, die al een ton bedroeg. De zege betekende ook een bijzondere triomf voor de eigenaar, Ed Maas van stal Statenprojekt, die tien maanden geleden It's Buitenzorg voor anderhalve ton kocht. Stal Statenprojekt had dit jaar ook al de derby voor de volbloeds gewonnen, met Watermill Fourth; een dubbel die in de geschiedenis van de Nederlandse draf- en rensport nog niet eerder was voorgekomen. Boedapest - De Formule 1 keert terug naar Oostenrijk. De Britse organisator Bemie Ecclestone heeft met de uitbaters van het circuit van Zeltweg een vijfjarig contract afgesloten. Vanaf 1996 komt er weer een Grand Prix van Oostenrijk. Het Formule-l-circus deed Zeltweg in 1987 voor het laatst aan. Eigenlijk hadden de bolides komend seizoen weer op het Oostenrijkse circuit moeten rijden. Verbouwingswerkzaamhe den, die pas in oktober beginnen, maken dit echter onmogelijk. De kosten van de aanpassingen van de baan liggen rond de 25 miljoen gulden. De Hungaroring in Boedapest moet waarschijnlijk plaatsmaken. Ecclestone is niet gecharmeerd van het circuit. Het contract met de Hongaren loopt in 1995_af. (ADVERTENTIE) Holland Casino's organiseert een spectaculaire nationale compe titie voor springruiters. In 1994 zijn er zeven voorrondes. De winnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de finale tijdens Jumping Indoor Maastricht op 26 november. Anderen moeten zich in de finale rijden via het puntenklassement. Winnaar in de competitieronde van Breda (en recht streeks geplaatst voor de finale op 26-11-1994) was Henk van den Broek met Elmadante. Aan de leiding in het klassement staan: 1. Jur Vrieling59 punten 2. Piet Raymakers46 punten 3. e.a. Rob Ehrens45 punten Henk van den Broek45 punten 5. Leon Thijssen39 punten Voorspel de eindtijd van de competitiewinnaar en win een prijs ter waarde van f 5.000,-! Het gratis deelnameformulier ligt in de 9 officiële casino's van Nederland voor u klaar. AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN - GRONINGEN NUMEGEN - ROTTERDAM - SCHEVENINGEN - VALKENBURG ZANDVOORT.

de Stem | 1994 | | pagina 13