Stefan Leeraert goed op dreef Lokeren speelt met RIA: 12-0 Philip de Clercq naar halve finale Yan Tuyl sterkste in jeugdtoernooi P KORT WIELER SPATTEN sport zeeland Belgische club test twee spelers in Westdorpe k haalt iterdam' Bek winnaar toernooi veteranen Kruiningen Mark de Bruijne pakt eerste winst pESTEM B2 weg iNDEN Boeiende strijd in internationaal jeugdtoernooi Clinge I Hontenisse wint overtuigend van Wemeldinge Zevende editie Zilveren Ganze UEFA-toernooi Picavet vierde in Passendale In internationale jeugdgroep ECI-toernooi Vliegende Hollander-toernooi SPORTNIEUWS KORT Goes verslaat tweede van Willem II Peter Mol op eerste plaats Francois Franse aan de leiding Skeeler- en loopfestijn in Goes Trimkoers in 's-Heer Abtskerke Vijfde 'Mosseltoernooi' W Sluis WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 JS 1994 DEELB ling in voorbereiding Jraakt. De renner uit late hersenschudding, leusde pols naar het deelnemen aan de let WK tijdrijden op ■enomen door eerste Is gekomen. Hij was lieer van het ongeval gewonde coureur en bel is betrapt op het Hdel clostebolmetabo- Issor Donike bleef de ptie positief. Hij werd m-klassieker Veenen- len heeft dinsdag de kampioenschappen op |s op Sicilië plaatsvin- uit Ingrid Haringa, l'st, Danielle Overgaag ascha den Ouden zijn deel te nemen. (1-2). Doelpunten NAC: bijdonk, Lokhoff, Remie, /IELRENNEN In Portugal I etappe. Figueira de Castelo pt Funadao: 1. Guerini (Ita) i in 5.08.38, 2 Marta (Por) ■Milesi (Ita) 1.56, 4 Pedro |r) 8 09, 5. Castignoli (Ita). klassement: 1. Orlando Is (Por) 37.07 47, 2. Gamito ■3, 3. Sanchez Garcia (Spa) Iloaquim Gomes (Por) 3.53, (Ita). kaard. Derny-koers: 1. De lijlaard) 20 punten, 2. Nij- jsch) 16, 3. Van den Akker |15, 4 Nijboer (Raats) 13, 5. (Verdoorn) 10. 6. Harme- Jizinga) 10, 7 Talen (Walra- Pieters (Siemon) 6, 9. iJonker (Jan Jonker) 5, 10. |(Van Oeffeit) 5. Internationale Regio- lerste etappe, Mülhausen - pis: 1 Henry (Fra) 165,5 km 16, 2. Gaumont (Fra) 0.10, 3. Ins (Let) 0.14, 4. Bellini (Ita) yistore (Ita), 6. Golay (Zwi). pek. Prof koers: 1. Vereist |9 km in 3.38, 2. Emonds 07, 3. Meijs (Ned) 0.32, 4. (Bel) 0.37, 5. Planckaert j^0, 13. Van Aert (Ned) 0.46, nehsse (Ned) 1.02, 19. Akker- |ed), 26. Enthoven (Ned). Regions Wallones, ama- lerde etappe, Braine Le Com- të: 1. Francois (Bel) 160,8 km 1.41, 2. Vandaele (Bel), 3. J (Fin), Nederlanders: 9. Van Benhoff 1.06, 13. Gilsing 3.10, [erhouten, 36. Moerenhout Van Heeswijk, 43. Van de klassement: 1. Laukka l), 2. Vandaele 1.06, 3. Fran- |9, 7. Van de Meulenhof 2.19, prhouten 3.25, 23. Gilsing Moerenhout 6 05, 39. Van Ijk 6.10, 44. Van der Meer I onze tennismedewerker Ifjjnge - In het tweede inter- i nationaal jeugdtennistoer- |Booi van het Clingse Game'78 hardt ook in de allerjongste leeftijdsklasse keihard voor je punten gestreden. Een be- fijs hiervan vormden Stefan Leeraert van de organise rende vereniging en Stijn van I poeselaar van TV Axel. TENNIS I Stefan Leeraert en Stijn van poeselaar gingen voor hun partij a de klasse tot en met 9 jaar om 0.3O uur de baan op. Pas om 113.30 uur was er een winnaar Lekend. Via een score van 5-7, |f-3,6-2 werd dat Stefan Leerae- rt. Poulewinnaar werd hier Davy de Kesel van Game'78. In de oudste leeftijdscategorie, tot en met 17 jaar, versloeg San- der de Schepper van Vogelvlucht uit Vogelwaarde met twee keer 6-1 Dennis de Block van Ga me'78. Eerder was De Schepper succesvol in het seniorentoernooi van Game'78. Hulstenaar Pascal van Poecke, als eerste geplaatst in de catego rieën tot en met 15 en tot en met 13 jaar, voegde zich in beide reeksen bij de laatste acht via duidelijke overwinningen. In de klasse tot en met 11 jaar werd favoriet Krijn de Vries poule winnaar. Bij de meisjes tot en met 11 jaar bleek Inez Mangnus de sterkste in haar poule. Zeer spannend ging het er aan toe in het dubbel bij de meisjes tussen Bianca d'Hooghe/Mirella van Broeck enerzijds en Linda de Bruyn/ Marianne Dhont anderzijds. Het koppel De Bruyn/Dhont won de eerste set met 6-4. In de tweede set veranderden zij een 4-0-ach- terstand nog in een 6-5-voorsprong, maar uiteinde lijk won de combinatie d'Hoog- he/Van Broeck de tie-break met 7-3. In de beslissende set zege vierde deze laatste combinatie met 6-2. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 17 jaar: Sander de Schepper-Dennis de Block 6-1,6-1. Tot en met 15 jaar eerste ronde: Ralf Simpelaar-Louis de Pooter walk over Simpelaar; Dennie Cappen- dijk-Robbie van de Walle 6-1, 6-0 Tweede ronde: Pascal van Poecke- Ralf Simpelaar 6-3, 6-0; Willem-Jan van Doorn-Pascal van de Berg 6-2, 6-1; Dennis Vlassenrood-Koen van de Berg 7-6, 4-6, 6-4; Roel Neve- Ruud Benjaminsen 6-1, 6-0; Kevin Bosman-Dennis van Dam 6-3, 6-4; Jaap Breepoel-Sven de Rijck 6-1, 6-2. Tot en met 13 jaar tweede ronde: Pascal van Poecke-Kristof Coenen 6-1, 6-0. Tot en met 11 jaar: Krijn de Vries- Rody Luycks 6-0, 6-0; Steven Kos- ter-Dimitri de Block 7-5, 6-4; Ste ven Koster-Steven van de Peijl 2-6, 6-4, 7-6. Tot en met 9 jaar: Stefan Leeraert- Stijn van Doeselaar 5-7, 6-3, 6-2; Eiso Alberda-Alexander Koopmans 6-3, 6-1. DUBBEL De Bakker/Van Dam-Herrewegh/ Van de Berg 6-2, 7-6; De Bakker/ Van Dam-Verbist/Allaerts 6-3, 6-3; Cappendijk/De Schepper-Van de Peijl/Koster 6-0, 6-0; Bosman/De Block-Van de Peijl/Koster 6-0, 6-1 Huis/Breepoel-Van de Walle/De Block 6-3, 6-1. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 15 jaar: Bianca Vlaemin- ck-Renata Blommaert 6-0, 6-0; Bi anca Morcus-Lynda de Bruyn 6-0, 6-2. Tot en met 11 jaar: Inez Mangnus- Chrystel Denkers 6-0, 6-0; Kim Blommaert-Linda Vreugde 4-6, 6-1, 6-0. DUBBEL Tot en met 17 jaar: d'Hooghe/Van Broeck-De Bruyn/Dhont 4-6, 7-6., 6-2; De Bruyn/Dhont-Verhaegen/ Morcus 6-4, 3-6, 6-1. I van onze sportmedewerker iVestdorpe - Lokeren heeft in het duel met RIA voldaan |aan een verwachte riante score. Met 12-0 won de ploeg van trainer Chris van Puyvelde zonder zich overmatig in |ie spannen. Het klasseverschil nodigde daar ook niet toe Lit. Jorien van den Herik gistermiddag met een sterdam'. „Ik las vorige Amsterdam het mooiste i, dat zal nog moeten bouwput met alleen een une. evolg van de verbouwing Feyenoord voorlopig nog gebruik maken van de „Als we eerst thuis spelen Europa Cup, wordt 15 mber de eerste speeldatum nieuwe Kuip. Beginnen we lan is de openingswedstrijd NEC, op 18 september, de 'nieuwe' perschef, good red Blankemeijer, uit. Voor wedstrijden kunnen maar 10 mensen naar binnen om- Ie nieuwe Maastribune dan niet klaar is. De primeur in volledig vernieuwde Kuip 00) krijgt niemand minder NAC, op zondag 6 novem- Tien dagen later volgt de interland al, Nederland- chië. voor 15 augustus (de dead- voor toestemming tot'deel- aan de eerste ronde van de opa Cup) alsnog met een erking op de proppen. Cen- spits John van Loen is na- k door zijn rode kaart tegen orto vorig seizoen voor vier trijden, Jozsef Kiprich bles- ;evoelig en Henryk Larsson echte spits. En dus waren amen van Wim Kieft (PSv 'eter van Vossen (Ajax) rond ;en de steigers van de ver- twde Kuip. Kieft is bij Psv •bodig en Van Vossen zon r Ajax (of door zichzelf) zelts bij Feyenoord aangeboden „Maar die is onbetaalbaar r ons," vindt Van den Herik- ax heeft hem voor veel gem ocht en zal geen verlies wil lijden." nog enkele weken voor de I wring van de competitie zette ikeren nog twee spelers in die i test ondergingen. In dit tref- ;en was daar weinig van te zeg- n. Zij het dat de Rus Alexi I Niguirev gretig was. Zijn felheid tertaaide hij in vijf doelpunten. (Bvee voor de thee en drie erna. dat betreft was zijn optre- [ien opmerkelijk. I De Braziliaan Roberto Paolo swam minder goed duit de verf. I Na de openingstreffer in de veer de minuut was hij veelal on- I zichtbaar. Het 'vijfje' van voor ie thee werd volgemaakt door laelpunten van Eric van Coillie en N'Zelo Lembi. Een score die ongewijzigd bleef tot doelman I Henny Guchteneire vervangen I werd door Jurgen Zholand. Voor e 42-jarige Henny Guchteneire I was die wisseling van de wacht I '.evens het moment waarop hij in zonnetje werd gezet. Bloe- I men, felicitaties en een blijvende I herinnering waren zijn deel. Dit lat hij in zijn lange voetbal- I loopbaan vijfhonderd maal bij RIA. onder de lat had gestaan. I Zijn vervanger moest daarna g zeven keer de bal uit het net I aaien. Zoals gemeld drie keer na leen inzet van Niguirev, bij een l affer van N'Zelo Lembi, twee I soelpunten van Marcel Peper 1 waarvan een gemaakt uit een •an onze sportmedewerker lerneuzen - In een vriendschap pelijk treffen won Hontenisse op overtuigende wijze met 3-0 van Wemeldinge. Terneuzen 2 was te [sterk voor Cadzand (6-0) en dat 1 ook voor Oostburg dat met 114 van SDO won. Hoek 2 was te licht voor het Belgische Cerle Melle: 0-4. hontenisse-wemeldinge IJ-O - In de eerste helft was hontenisse reeds sterker, maar kt liet toen verschillende goede scoringskansen liggen. Na rust herd de weg naar het net wel ïvonden. In de 55e minuut pende Danny Pauwels de score -et een fraaie vrije trap in de utilising. Nadat een inzet van Lave de Booy knap door de o'emeldinge-doelman was ge stopt werd het kort daarna 2-0. janny Pauwels bediende uit een trap Job Zwegers die de Jak doeltreffend afrondde, hort voor tijd loste de Wemel- ®ge-doelman een schot van Steyn en kon de meegeko- Uen Erwin Schakelaar simpel t-O scoren. ttrneuzen 2-cadzand 6-0 In de eerste helft bood Cad- Lnd vrijwel gelijkwaardig te- I foiistand, maar na rust kwam conditioneel in de pro- - In die fase liepen de •arneuzen-reserves gemakkelijk naar een riante 6-0-zege door •oelpunten van Freddy de Ruy- ®(3x). Raymond Elisabeth (2x) 'Uean Doorns. ®0-oostburg 1-4 - In de «rste helft was Oostburg veel •'erker en liep uit naar 0-4 door 'effers van Dimitri van Over- Jeife, Hubert Tieleman, Bram ercruysse en Patrick de Vos, |JMat veteraan Johan de Rijk 'Dn kon scoren. Na rust een jk opgaande wedstrijd met swi aan beide zijden. i ?°ek 2-cercle melle 0-4 - ~ea verdiende zege voor de Bel- tehe gasten, die in de tweede van het provinciale voet- 11 acteren. Bij rust was het 0-2. tweede helft kreeg Hoek Steens verschillende scorings- ifsen, maar wist daar geen ■«d nee. Ook Melle kwam ver killende keren in kansrijke po litie en wist er daarvan twee te '•■zilveren. magnifiek genomen vrije trap en een twaalfde doelpunt van Lo keren waarvoor Moussa Kanu zich meldde. Voor de thuisclub was trainer/ speler Ivo Wauters nog dicht bij een treffer die de eer had kunnen redden. Doelman Danny d'Hpnt was en bleef echter onvermurw baar. Lokeren won dus vrij ge makkelijk. Iets te gemakkelijk dacht trainer Chris van Puyvelde op een gegeven moment. Zijn eis tot sneller de bal rond spelen, in plaats van de bal brengen, maakte dat Lokeren niet in slaapverwekkend voetbal ver viel. Het eenrichtingsverkeer mondde door die ingreep uitein delijk uit in een dozijn treffers. Daarmee werd tevens aan de verwachtingen, een ruime zege, voldaan. Van onze sportmedewerker KIoetinge/Middelburg - De ze vende editie van het Zilveren Ganze UEFA-jeugdtoernooi wordt dit jaar afgewerkt op de sportvelden in Kloetinge en Mid delburg. Tijdens de eerste twee speeldagen, vrijdag 12 en zater dag 13 augustus, komen de jonge voetbaltalenten in actie in Kloe tinge, terwijl zondag 14 augustus de finales worden gespeeld op De Nadorst in Middelburg. Tijdens de tweede speeldag wor den in Kloetinge de finales ge houden van de strijd om de penaltybokaal voor Zeeuwse C- junioren en D-pupillen. Daar voor hebben zich 39 pupillen en 37 junioren geplaatst. Het Zilveren Ganze Toernooi heeft ook nu een sterke bezet ting. Naast de teams van Ajax, PSV, Sparta, Malmö FF, Club Brugge en Bronby IF presente ren zich als provinciale deelne mers Jong Zeeland en het Zilve ren Ganzeteam, dat bestaat uit spelers van Kloetinge en Middel burg. De poule-indeling is als volgt: in groep A spelen Club Brugge, PSV, Malmö FF en Jong Zeeland en groep B wordt gevormd door Sparta, Ajax, Bronby FF en het Zilveren Ganzeteam. Er wordt gespeeld volgens het systeem van een halve competitie. Daar na volgen kruisfinales, verliezer srondes en de finalisten van het toernooi ontmoeten elkaar tij dens de slotdag in Middelburg om 15.30 uur. De speeltijd van de wedstrijden is 2 x 30 minuten. WEDSTRIJDPROGRAMMA Eerste speeldag: Club Brugge-PSV (18.30 uur), Malmo FF-Jong Zeeland (18.30 uur), Sparta-Ajax (19.45 uur), Bronby IF-Zilveren Ganzeteam (19.45 uur). Zaterdag 13 augustus: PSV-Malmö FF en Club Brugge-Jong Zeeland (aan vang beide wedstrijden 11.00 uur), Ajax-Bronby en Sparta-Zilveren Gan zeteam (12.15 uur), PSV-Jong Zeeland en Malmö FF-Club Brugge (14.45 uur), Ajax-Zilveren Ganzeteam en Bronby- Sparta (16.30 uur). Van onze atletiekmedewerker Passendale - Peter Picavet uit Hulst eindigde als vierde tijdens een Run-Bike in het Belgische Passendale. Over de 7,5 kilome ter lopen en 42 kilometer fietsen liet hij een tijd voor zich noteren van 1 uur, 24 minuten en 14 seconden. Dit door een veertiende looptijd en de tweede fietstijd te realise ren. De winst was voor de Euro pese juniorenkampioen Olivier Cardoen. i Een aanvaller van Lokeren kopt het achtste doelpunt binnen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker Kruiningen - Piet Bek van 't Halve Maantje uit Goes werd eindwinnaar van het Reimerswaal-veteranentoernooi in Kruiningen. TENNIS In totaal deden er 97 deelne mers mee in Kruiningen. In de verschillende categorieën werd eerst een poule-systeem gehanteerd waarna de num mers één en twee over gingen naar het hoofdschema. Uit zondering vormde de vrou wen-enkelklasse waarin slechts één poule van vijf deel neemsters kon worden ge vormd. Er is gespeeld in pro sets. Dat wil zeggen: tot acht games en met twee games ver schil en eventueel tie-break bij 8-8. MANNEN ENKELSPEL Halve finale: J. Gasille-H. Mar ten 8-4, P. Bek-W. Verbeek 8-6. Finale: Bek-Gasille 8-6. DUBBEL Halve finale: T. Jacobs/J. Gasil- le-R. Scholten/R. Sehaier 8-5, F. van de Heyde/G. Verwaal-H. Marten/D. Huissoon 9-8. Fina le: Van der Heyde/Verwaal-Ja- cobs/Gasille 8-6. VROUWEN ENKELSPEL Beslissende partij in de poule: E. Ars-D. Plomp 8-2. DUBBEL Halve finale: E. Ars/J. Schol- ten-E. Kaizer/R, Oostrom 8-3, F. Baarends/M-J Breen-C. van Hekkel/J. Verschuure 8-2. Fi nale: Ars/Scholten-Baarends/ Breen 8-6.- GEMENGD DUBBELSPEL Halve finale: Scholten/Schol- ten-Breen/Bek 9-7, Van der Heyden/Van der Heyden-Meer- hoff/Ars 8-2. Finale: Scholten/ Scholten-Van der Heyden/Van der Heyden 8-6. TENNIS De Clercq, van TC Hontenisse, versloeg achtereenvolgens Jan Mol en Chris Geijsels. Laatstge noemde kreeg hij in de eerste set pas via 7-2 in de tie-break op de knieën. De tweede set schreef de 'Klooriaan' met 6-4 op zijn naam. Paul Hendrikse uit IJzendijke maakte het overstapje naar de laatste vier in de B2-klasse na een zware drie-setter tegen Ter- neuzenaar Norwin van Riel. In de Cl-categorie schakelde Bas de Barbanson via twee keer 6-4 de als 3/4-geplaatste Niek de Koster uit. D2-schema-aanvoerder Paul Door onze medewerker Peter Snelders Sas van Gent - Mark de Bruijne heeft het eerste volle punt te pakken in de interna tionale jeugdgroep van het ECI-schaaktoernooi. De spe ler van SVWZV uit Oostburg klopte in de vijfde ronde zijn Belgische opponent Joeri de Maertelaere. SCHAKEN De Bruijne kwam vrij gunstig uit de openingsfase en bleef de ge hele partij aan de positieve kant van de score. Dat voordeel wik kelde hij ook in de slotfase be kwaam af. Door deze winst ont vlucht De Bruijne de laatste plaats en het anderhalve punt dat nu achter zijn naam staan oogt veel beter dan het half puntje dat hij tot en met de vierde ronde had weten te vero veren. De Noorse koploper Paal Hage- saether speelde de tweede remise op rij, na eerder drie overwin ningen te hebben geboekt. Door die twee remises sluipt de con currentie dichterbij. In deze vijf de ronde eindigde de partij Ha- gesaether-Deslandes vrij snel in een remise en wilden beide kans hebbers niet al te diep gaan. Dat gold eveneens voor het topduel tussen Gillen en Pedersen. In de internationale meester greep was er opnieuw veel strijd. Helmut Cardon van Het Witte Paard speelde tegen Louis Gale- go nog één van de minst interes sante partijen. Toch probeerden beiden het 40 zetten lang tot vrijwel al bet materiaal van het bord verdwenen was, maar meer dan een remise zat er niet in. Johan Goormachtigh, eveneens spelend voor Het Witte Paard, begon zijn partij tegen hekke- sluiter Gozewijn van Laatum uitstekend en bouwde een on miskenbaar voordeel op. Toen zijn tegenstander daarop een stukoffer bracht raakte Goorm achtigh de draad kwijt en bracht zichzelf in de problemen. Die bleken vervolgens onoplosbaar en verlies was het gevolg. In het open ECI-toernooi sluipt Mark de Waal weer terug naar de kop van de klassering. In de vierde ronde won hij van Mar tens en komt daardoor op de vierde plaats terecht. Alleen de Estlander Sepp en de Nederlan der Brunia zijn nog ongeslagen. Sepp won in de vierde ronde van Van onze tennismedewerker Terneuzen - In het Rabo-Vliegende Hollander-tennistoernooi in Terneuzen bereikte favoriet Philip de Clercq de halve eindstrijd op het Dl-schema. d'Hooghe uit Hulst moest in zijn eerste partij tegen Alex Deron alle registers uit de kast halen om een vroegtijdige aftocht te verhinderen. Bij de vrouwen-Dl won favoriete Cindy van Goethem in twee sets van Trudy Blokland. In de dubbel-Bl-categorie ver rasten Coen Dobbeleir en Ronald van Remortel de als eerste ge plaatste combinatie Boas Bie- rings/Michel Verberkmoes in drie sets. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2 tweede ronde: Paul Hendrikse- Norwin van Riel 6-4, 4-6, 6-4. Cl eerste ronde: Bas de Barban- son-Niek de Koster 6-4, 6-4. C2 35+: Kees Kommers-Jo Wisse 6-3, 6-2. Dl 17+ eerste ronde: Philip de Clercq-Jan Mol 6-2, 6-2; Huib van den Akker-Sven Vermeulen 6-2, 6-4; Ronald de Pooter-Kees van Tiel 6-4, 6-2; Hessel Hamelink- Hans van de Sande 7-5, 1-0, walk over Hamelink. Kwartfinale: Phi lip de Clercq-Chris Geijsels 7-6, 6-4. Dl 35+ eerste ronde: Frans Hame- link-André Venmx 6-3, 7-5; Kees Louwerse-Ab de Zeeuw 6-3, 6-4. D2 17+ eerste ronde: Paul d'Hoog- he-Alex Deron 1-6, 6-3, 6-3; Maar ten van Goethem-Jean-Pierre d'Hauw 6-0, 6-1; Adrie Verschel- ling-Nico van der Heyden 6-2, 6-3; Wim Daneels-R. Renier 6-0, 6-0; Chris van de Laan-Eric Hirdes 4-6, 6-3, 6-2; Herman de Regt-Bert Verschelling 6-1, 6-0. Tweede ron de: Hans Tak-Richard Nijholt 6-3, DUBBEL BI: Dobbeleir/Van Remortel-Bie- rings/Verberkmoes 6-3, 2-6, 6-4. Cl eerste ronde: Van Tiel/Van den Akker-De Lange/Vermeulen 6-2, 6-0. C2 35+: Pieters/Wisse-Van der Sloot/Veraart 7-5, 6-3. D2 17+ eerste ronde: Zwart/Karre- man-Brandt/Riemens 6-1, 6-3; Van Kraay/Tak-De Kleine/Stofferis 6-1, 6-0; Everts/Van de Sande-Van 't Veer/Jansen van Roosendaal 6-1, 6-2. Tweede ronde: Zwart/Karre- man-Van de Peijl/Simpelaar 6-1, VROUWEN ENKELSPEL Dl 17+ eerste ronde: Tesha Stomp- Mattie Harms 6-2, 6-0. D2 17+: Heieen Ulijn-N. Renier 6-1,7-5. DUBBEL Cl eerste ronde: Van Doorn/De Moor-Eyke/De Jong 1-6, 6-2, 6-4. C2 35+ eerste ronde: Louwerse/De Rooij-Dieleman/De Mul 6-2, 6-3. Dl 17+ eerste ronde: d'Hondt/ Koole-Pieters/De Vries 6-4, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL C2 35+: Van Dijk/Jurry-Adriaan- sens/Koole 2-6, 6-3, 6-4. de jeugdige tot dan toe knap presterende Dennis van Boven van de schaakvereniging Sou burg en Brunia klopte Algera. Insiders zijn er overigens van overtuigd dat Sepp de onbetwis te kandidaat voor de eindzege is. UITSLAGEN VIJFDE RONDE Internationale meestergroep: Pee- len-Lemmers 1-0, Pirisi-Hendriks 0-1, Goormachtigh-Van Laatum 0-1, Cardon-Galego Vi-Vt, Ilif-Kiik 0-1. Internationele jeugdgroep: Hagesae- ther-Deslandes Vi-Vi, Gillen-Peder- sen V>-V>Rotman-Cole 1-0, Twar- dowski-Patuzzo 1-0, Kauko-Scha- cher 1-0, Von Bahr-Bóhm 1-0, Ri- beiro-Iwrin 1-0, Jap Tjoen San-Ber- ry 1-0, De Maertelaere-De Bruijne 0-1. STANDEN Internationale meestergroep: Gale- go, Hendriks, Peel en Kiik 3 punten, Cardon, Lemmers en Pirisi 2l/2, Ili? en Goormachtigh 2, Van Laatum VA. Internationale jeugdgroep: Hagesae- ther 4, Pedersen, Deslandes en Gil len VA, Von Bahr, Rotman, Twar- dowski en Kauko 3, Cole en Ribeiro 2V2, Schacher, Bohm, Patuzzo, Jap Tjoen San en Irwin 2, De Bruijne VA, De Maertelaere en Berry 1 punt. Open toernooi senioren na vier ron den: Sepp en Brunia 4 punten, Vete- ma, De Waal, De Wolf, Van Rij, Van Raay en Van Boven 3, Van Nevele, Algera en De Backere 2 V>. Open jeugdtoernooi na vier ronden: Andy de Bruijne 4, Peter van de Linde 3V1>, Karl Ceulemans en Ken neth Verbraeken 3, Herbert Kindt 2V-2. punt. Goes - Eersteklasser Goes oefende dinsdag tegen het tweede team van Willem II. Het aantrekkelijke duel leverde een 3-4 overwinning op voor de Tilburgers. Michel Jonkman gaf de thuisclub na 15 minuten de leiding, waarna Sekou Souama de balans in evenwicht bracht. Vlak voor de rust bracht Arthur van Huizen met een lobje de thuisclub weer op voorsprong: 2-1. Na de hervatting zorgde Arne van de Berg voor de gelijkmaker, terwijl Jan Straten de Tilburgers aan de leiding bracht: 2-3. Omdat John Vette een strafschop benutte kon Goes op gelijke hoogte komen maar kort voor het einde bepaalde Rob van Grunsven uit een strafschop de eindstand op 3-4. Kwadendamme - Peter Mol is winnaar geworden van het Bevelanden-wielerklassement waarvoor zes wedstrijden voor Aamateurs meetelden. Eindstand: 1. Peter Mol (Kapelle) 28 punten, 2. ex aequo Patrick van Passel (Sluiskil) en Francois Franse (Kwadendamme) 19, 4. ex aequo Jos Schipper (Hansweert), Peter Hoondert (Goes) en Vital Timmermans (Yerseke) 14. Deze zes renners komen in aanmerking voor een geldprijs. De prijsuitreiking vindt plaats in cafe 'De Kroon' te Kwadendamme op 15 oktober tijdens de feestavond van de supportersclub van Francois Franse. Als eregast zal daarbij aanwezig zijn Rinie Wagtmans. Kwadendamme - In het Zeeuws/Meeting Point Middelkamp klassement voor A-amateurs voert Francois Franse de ranglijst aan na 24 wedstrijden. Tussenstand bijgewerkt tot en met 8 augustus: 1. Francois Franse (Kwadendamme) 95 punten, 2. ex aequo Peter Mol (Kapelle) en Peter Hoondert (Goes) 85, 4. Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide) 73, 5. Eric Vereecken (Hulst) 64, 6. Niels van Elzakker (Hoogerheide) 50, 7. Vital Timmermans (Yerseke) 48, 8. Patrick van Passel (Sluiskil) 47, 9. Davy Dubbeldam (Sluiskil) 46, 10. Wilfred Geijs (Kwadendamme) 43. Goes - IJsclub 'De Poel' en de atletiekvereniging AV'56 houden een skeeler- en loopfestijn op het industrieterrein in Goes-Zuid op zaterdag 20 augustus. Het programma begint om 15.30 uur met een gecombineerde loop- en skeelerwedstrijd voor duo's in estafettevorm (Run-Run- Skate-Skate). Elke deelnemer moet 5 kilometer hardlopen en 10 kilometer skeeleren. Om 17.00 uur volgt de 'Mijl van Goes', een hardloopwedstrijd voor vrouwen en mannen (senioren), vetera nen en junioren in de categorieën A, B, C en D. Vervolgens staat om 18.00 uur op het programma een skeelerwedstrijd voor de jeugd. Daaraan kunnen deelnemen jongens en meisjes die door het momenteel populaire 'in-line skating' enthousiast zijn geworden voor het zich snel voortbewegen op kleine wieltjes. De wedstrijd gaat over 15 minuten en één ronde. Het dragen van een valhelm is verplicht. Inschrijven tot een half uur voor de start. Het programma wordt afgesloten met een skeelerwedstrijd om het 'Open Zeeuws kampioenschap', onder auspiciën van de Skeeler Bond Nederland. Diverse sterke landelijke B-rijders komen aan de start. Aan het duel over 45 minuten en een ronde kunnen ook deelnemen vrouwen en veteranen. De aanvang is 18.30 uur. 's-Heer Abtskerke - Op een prachtig parcours met een lengte van 5 kilometer worden op zaterdag 20 augustus in 's-Heer Abtskerke wielerwedstrijden voor A-, B- en C-trimmers gehou den. Deze krachtmeting telt mee voor het Benelux-kampioen- schap van de Belgische Wielerfederatie voor trimmers en de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. Na het eerste duel voor de titelstrijd, op 23 mei in Gooik (België), wordt het klassement bij de A-renners aangevoerd door de Belg Christian de Saeger. Zijn landgenoot Benny Grijsseels is leider in de B-categorie en de Zeeuw Johan Gijzel staat bovenaan bij de C-renners. Al deze renners zullen uiteraard van de partij zijn in 's-Heer Abtskerke. Zeeuwse favorieten zijn daar bij de A-renners Patrick Tolhoek, Gerard van Antwerpen en de plaatselijke renner Hans Harinck. Ook Leo Beijer (Den Bommel) en Johan Peemen (Rijsbergen) behoren tot de kanshebbers. Bekende Zeeuwse deelnemers in de B-groep zijn Ko Tolhoek, Johan de Punder en Sjaak Rommers. In de C-categorie gaan onder anderen van start de Zeeuwen Johan Gijzel, Adrie Hazen en Hans van Riet. Het programma ziet er als volgt uit: 11.30 uur: C-trimmers, afstand 50 kilometer; 13.15 uur: B-trimmers (70 kilometer); 15.30 uur: A-trimmers (90 kilometer). Sluis - De voetbalvereniging Sluis houdt zaterdag 13 augustus het Vijfde 'Mosseltoernooi' op het sportpark in Sluis. Naast de organiserende vereniging nemen de standdaardteams van Phi lippine, Bruse Boys (titelverdediger) en Yerseke deel. Het toernooi begint om 11.00 uur en is omstreeks 16.00 uur afgelopen. De wedstrijdduur is twee keer twintig minuten. PROGRAMMA 11.00 uur: Sluis-Philippine, 11.45 uur: Bruse Boys-Yerseke, 12.45 uur: Sluis-Bruse Boys, 13.30 uur: Philippine-Yerseke, 14.30 uur: Yerseke- Sluis, 15.15 uur: Bruse Boys-Philippine. TENNIS rudi rabout uit Heikant reed in een amateurkoers in het Belgische Rumbeke naar een zeventiende plaats. Van onze tennismedewerker Kortgene/Colijnsplaat - In het jeugdinvitatietoernooi van LTC Noord Beveland in Kortgene en Colijnsplaat werd Dennis van Tuyl van TV Kapelle eindwinnaar in de oudste leeftijdsklasse bij de jongens. Moere 6-1, 3-6, 7-6. Finale: Van Tuyl-Van Belzen 7-5, 4-6, 6-3. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar halve finale: Esmee Hoogendoorn-Thuy Vy Nguyen 6-3, 6-4; Esther Goud-Fiona Kroon 6-2, 6-0. Finale: Hoogen- doorn-Goud 4-6, 6-2, 6-4. Tot en met 14 jaar halve finale: Ingrid Saman-Ellen Schouw 5-7, 6-2, 6-4; Claire Barnhard-Esmee Hoogendoorn 6-2, 6-2. Finale: Barn- hard-Saman 6-3, 3-6, 6-2. Tot en met 16 jaar halve finale: Anouk van Straaten-Cathelijne Hoogerwerf 6-0, 6-0; Loes Gasill- Claire Barnhard 6-2, 6-4. Finale: Van Straaten-Gasille 6-3, 4-6, 6-3. FINALES VERLIEZERSRONDE JONGENS Tot en met 10 jaar: Stefan Wester weel-Peter van 't Westeinde 6-0, 6-0. Tot en met 12 jaar: Erik Raaman- Dominique Asselman 6-0, 6-0. Tot en met 14 jaar: Ronnie Hille- brand-Patrick Katsman 6-2, 6-0. Tot en met 16 jaar: Frank Quakke- laar-Heiko Sandee 2-6, 7-6, 7-6. MEISJES Tot en met 12 jaar: like Meertens- Anne de Haze 6-4, 7-5. Tot en met 14 jaar: Sylvia de Nooyer-Esther Goud 6-1, 6-2. Tot en met 16 jaar: Claire Barnhard- Cathelijne Hoogerwerf 6-1, 7-5. Het jeugdtoernooi van Noord- Beveland maakt samen met dat van DOS en het Rabotoernooi in Goes/'s-Gravenpolder deel uit van een circuit, waarvan de bes te acht van iedere leeftijdsklasse over gaan naar de Rabo Masters, die worden gespeeld op 17 en 18 september in de TSI-hal te Goes. In Kortgene was Van Tuyl in de finale in drie sets te sterk voor Ilco van Belzen van 't Halve Maantje. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 10 jaar finale: Jan Peter Dekker-Johan van Urk 6-1,6-1. Tot en met 12 jaar halve finale: Frank Clausing-Maarten Buringh 6-0, 6-1; Dennis Verschuure-Ronnie Hillebrand 6-4, 7-5. Finale: Clau- sing-Verschuure 6-1, 6-2. Tot en met 14 jaar halve finale: Chi Kin Choi-Mark Felius 7-5, 2-6, 6-4; Frank Clausing-Ilco van Belzen 7-5, 6-3. Finale: Clausing-Choi 6-1, 6-4. Tot en met 16 jaar halve finale: Ilco van Belzen-Chi Kin Choi 6-1, 6-7, 7-5; Dennis van Tuyl-Robin van der

de Stem | 1994 | | pagina 9