Firma Bron krijgt groen licht Meei voor vrou Waterschap Drie Ambachten stelt verbetering Lange Blikstraat uit Afscheid van een schutter in hart en nieren PLAATSELIJK NIEUWS Duikers hebben veel last van speedboten DUIVEN SPORT Trimclub Aardenburg houdt Zesdorpentocht 'Goederenspoor tast woonklimaat aan' Bedrijf Waterlandkerkje mag composteerinstallatie en kringloopstation bonwen Kerkelijke viering Alf Oest in Oostburg DE STEM ZEELAND De enige die drie maal achtereen kampioen van Nederland werd Oostburg week bedevaartsoord Terneuzen Sas van Gent Sportstimulering laat mensen weer sporten in 't Zwaantje Soustons Provins Doornik Quievrain Mannen verc WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De dit jaar geplande verbetering van de Lange Blikstraat in Sluiskil gaat niet door. Het werk zou worden uitgevoerd door het waterschap De Drie Ambachten, maar het dagelijks bestuur wil de ver betering uitstellen. Dit in verband met de bedoeling van de gemeente Terneu zen het woonwagenkamp Sluiskil aan de Lange Blikstraat en het buurtschap Koegorsstraat te slopen. Het dagelijks bestuur wil ook het fiets pad langs de Reuzenhoeksedijk in Ter- neuzen, zoals voorzien in het beleids plan 1992-2000, vooralsnog niet aanleg gen. Deze weg wordt door de gemeente Terneuzen door de aanleg van de nieu we stadswijk Othene meer gezien als een weg voor langzaam verkeer, zodat de aanleg van een fietspad door het dagelijks bestuur als minder urgent wordt beschouwd. Het dagelijks bestuur wil een deel van de geraamde investeringen voor de Lange Blikstraat (tachtigduizend gul den) en het fietspad (460.000 gulden) gebruiken voor de verbetering van de Eversdam in Axel. Voor de reconstruc tie van de Eversdam was oorspronkelijk een bedrag van 270.000 gulden opgeno men. Maar er is in totaal 810.000 gulden nodig om de Eversdam op een goede manier te verbeteren. Zonder gebruik te maken van een deel van de investering voor het fietspad aan de Reuzenhoeksedijk zou slechts een deel van de Eversdam verbeterd kunnen worden. Daarom stelt het dagelijks be stuur voor het geld voor het fietspad over te hevelen naar de verbetering van de Eversdam in Axel. Het is de bedoeling dat .de reconstructie van die weg dit jaar wordt uitgevoerd. Ook wil het dagelijks bestuur het noor delijke gedeelte van de Oude Zeedijk vanaf de bebouwde kom Zaamslag-Veer in zuidelijke richting tot de Pouckedijk vèrbeteren. Met deze reconstructie is een investering van twee ton gemoeid. De vaststelling van het plan tot verbe tering wegen in 1994 wordt donderdag 25 augustus besproken tijdens de alge mene vergadering van het waterschap. De vergadering wordt gehouden in cul tureel centrum De Halle in Axel en begint om 13.30 uur. Van onze medewerker Theo de la Ruelle Westdorpe - Het clubge bouw van het schuttersgilde Sint Sebastiaan in Westdor pe hangt vol met foto's van wapenfeiten van deze vere niging. Daartussen vergeel de zwart-wit opnames van de viering van het vijfent wintigjarig bestaan van dit gilde (één van de oudste ver enigingen van 't Polderken), maar ook van recentere da tum. Een gezicht dat op de foto's na 1952 met zeer grote regelmaat terugkomt is dat van Jo Brug geman. Bijna zeventig jaar ge leden geboren 'op d'n Graauw' en op zevenjarige leeftijd be smet met het schuttersvirus. Sinds januari 1958 was hij voorzitter van de Zeeuws- Vlaamse Bond van Wipschut- ters en vice-voorzitter van de Nederlandse Bond. Gistermid dag nam hij afscheid als be stuurslid, temidden van 140 mede-schutters. Kwajongen Zoals zoveel schutters van die leeftijd is hij destijds als kwa jongen begonnen met een boog, die gemaakt was door de plaat selijke timmerman of wagen maker, in dit geval door Ward Schout uit Graauw. Vader Bruggeman vond het allemaal maar best, totdat de kleine Jo een gans neerschoot. Pa Brug geman vond het toen maar be ter dat zoonlief het schiettuig alleen in zijn nabijheid han teerde. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en al op vroege leeftijd werd Jo lid van de Friezen, de schuttersmaat- schappij in zijn geboortedorp. Bij dit gilde wist hij het ook tot koning te brengen en wel bij de tweede schieting na de herop richting van dit gilde. In 1952 verhuisde Bruggeman naar Westdorpe, waar hij uiteraard lid werd van het plaatselijke gilde Sint Sebastiaan. Met hem verhuisde ook zijn eerste boog mee, die nu nog steeds in het clublokaal van dit gilde hangt. Inmiddels heeft hij al vele bo gen versleten en de laatste ja ren maakt hij gebruik van een zogenaamde katrolboog, die minder inspanning vergt bij het spannen. Voorzitter Toen in 1958 een nieuwe voor zitter verkozen moest worden voor de Zeeuws-Vlaamse Bond, stelde Jo Bruggeman zich kan didaat en hij werd het. Dat hij zo lang voorzitter zou blijven kon hij echter niet vermoeden. In 1960 verhuisde hij naar Phi lippine, maar hij bleef de West- dorpse club trouw. Bij diezelf de vereniging zou hij het overi gens tot vijf maal toe tot ko ning brengen. Daarnaast is hij de enige die drie maal achter een Nederlands kampioen werd. En zo zijn er nog meer Jo Bruggeman legt aan voor weer een raak schot. Hij deed gisteren afstand van zijn bestuurlijke titels: voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Bond van Wipschutters en vice-voorzitter van de Nederlandse Bond. foto wim kooyman wapenfeiten op te noemen. Hij is ook een van de weinigen die het presteerde om in één schot een kalle, een zij en een hoge' vogel naar beneden haalde. Tij dens ons interview wordt hij daar nog eens aan herinnerd. „Weet-e nog Jo, toen in Knok- ke. Schrijf da moar in de krant, stuursleden Chris Steyaert en Emile Vermandei en zijn opvol ger bij de Zeeuws-Vlaamse Bond George d'Haens. Deze laatste neemt ook de taak van vice-voorzitter van de Neder landse Bond over, want deze twee functies horen bij elkaar. Net zoals de voorzitter van de want da kunne d'r nie vele. Drie vogels in één schot." Verfrissing Nu is het tijd voor de jongere generatie, aldus Bruggeman. Tijd voor andere ideeën en ver frissing in het bestuur. Gisteren tijdens zijn afscheid wist hij zich vergezeld van een goed gezelschap in de personen van ere-voorzitter Alois Suy, de be- Zuid-Bevelandse Bond tevens voorzitter van de Nederlandse Bond is. Voorafgaand aan de af scheids- schieting op het terrein van Sint Sebastiaan werden door de hoofdman van deze vereni ging en door de voorzitter van de Belgische bond lovende woorden geuit over deze schut ter in hart en nieren. Uit han den van hun ontving Brugge man de nodige aandenkens en voor zijn vrouw waren er uiter aard bloemen. De voorzitter van de Neder landse Bond schitterde daarbij echter, zoals altijd volgens vele schutters, door afwezigheid. „Met het afscheid van Jo Brug geman gaan de Zeeuws-Vlaam se wipschutters er niet direct op vooruit," aldus ere-voorzit ter Suy, „het vertrouwen in onze nieuwe voorzitter is echter groot. Het is moeilijk om ie mand die dit 35 jaar volgehou den heeft, te evenaren." Bruggeman is vooralsnog niet van plan om zijn boog aan de wilgen te hangen. Hij hoopt echter wel dat de leden van Sint Sebastiaan in Westdorpe op hun huidige locatie de mo gelijkheid houden hun hobby' uit te oefenen. Vanwege bouw plannen op deze locatie bestaat namelijk de dreiging dat het schuttersveld geheel of gedeel telijk bebouwd gaat worden. Feest van Maria ten hemelopneming Van onze correpondent Oostburg - Het feest van Ma ria ten hemelopneming wordt maandag 15 augustus op nieuw met veel luister ge vierd in de parochiekerk van de H.-Eligius te Oostburg. De viering begint om 19.00 uur en het is de enige kerkelijke viering die dag in de regio West-Zeeuws-Vlaanderen. De talrijke in de streek verblij vende toeristen worden eveneens via talrijke affiches opgeroepen aan de viering deel te nemen. Tijdens de viering in de Oost- burgse parochiekerk worden de veldkruiden gewijd, die men ook zelf naar de kerk kan meebren gen. Deze veldkruiden worden na de dienst uitgereikt. Deze wijding gaat ver in de historie terug en was altijd 15 augustus, in de streektaal 'alf oest' (half oogst) genoemd. Voor de rooms- katholieken hebben de gewijde veldkruiden en veldbloemen de zelfde betekenis als de gewijde palm op palmzondag. Twee koren treden aan om de kerkelijke hoogdag op te luiste ren. Traditioneel is aanwezig het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans Koor onder leiding van Walter Dierick. Dit jaar is ook de Zeeuwse Koorschool present onder leiding van Evert Heij- blok. Het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans Koor zingt met de aanwezigen de achtste Grego riaanse mis en het derde Credo. De koren zingen gezamenlijk en kele gezangen uit de liturgie van 15 augustus en de Zeeuwse Koorschool neemt daarnaast een aantal motetten voor zijn reke ning. Het orgel wordt bespeeld door Erwin Neve. Bij het begin van de dienst gaan de voorganger en zijn assistenten samen met de koren in een plechtige processie de kerk binnen. Aan de buitenkant van de kerk zal eveneens te zien zijn dat er iets bijzonders aan de gang is. Niet alleen wordt de kerk van binnen prachtig versierd, maar ook aan de buitenkant wordt versiering aangebracht en wap peren er vlaggen van verschil lende nationaliteiten. Binnen de Oostburgse parochiegemeen schap hoopt men dat de kerk maandag 15 augustus geheel ge vuld zal zijn met kerkgangers uit eigen kring en uit de regio en eveneens veel toeristen. Van onze verslaggever Oostburg - Gedurende één week zal Oostburg een be devaartsoord zijn. In de pa rochiekerk van de H.-Eli gius wordt van 15 tot en met 21 augustus het beeld van de befaamde 'Sterre der Zee' uit Maastricht opge steld. Deze Oostburgse bede- vaartsweek wordt maandag 15 augustus om 19.00 uur geopend met een grote plechtigheid en duurt tot en met zondag 21 augustus. Op die dag wordt van de 'Sterre der Zee' afscheid genomen tijdens een plechtige eucha ristieviering om 10.30 uur. Deze dienst wordt opgeluis terd door het Arthuur Ver- hoevenkoor uit Brasschaat Hiermee volgt het dagelijks be stuur van de provincie dezelfde lijn als de gemeente Oostburg. Ook het gemeentebestuur van de Eenhoornstad voelt meer voor een composteerinstallatie in Wa terlandkerkje en wees de aan vraag van De Feyter af. De installatie van Bron is uitge breider. Naast het composteren van groenafval komt er ook een kringloopstation. Particulieren kunnen daar verschillende huis houdelijke afvalstoffen geschei den aanbieden. De inwoners kunnen door de aanwezigheid van een composteerinstallatie ook gelijk hun groenafval kwijt. Daarnaast biedt Bron betere fi nanciële waarborgen met be trekking tot de continuïteit. Bron is immers al deelnemer in een samenwerkingsverband van Zeeuws-Vlaamse afvalverwer kers. Bezwaren GS wijzen ook op het milieube leidsplan PAP-3, waarin is aan gegeven dat er in West-Zeeuws- Vlaanderen slechts ruimte is voor één locatie. Tegen de ont- werp-beschikking van Bron zijn bezwaren binnengekomen van diverse omwonenden maar die bezwaren worden door het dage lijks bestuur van de provincie ongegrond verklaard. De bezwa ren hebben onder andere betrek king op de geluids- .en stanko verlast die omwonenden momen- Vlakbij de Oesterdam nabij Strijen oefenen tal van duikscholen omdat daar weinig stroming staat. Bovendien is het onderwaterleven er boeiend. Maar als het druk is op het strandje bij de Oesterdam heb ben de duikers erg veel last van speedboten en waterskiërs. Als ze in een noodsituatie snel naar de oppervlakte moeten, kunnen levensgevaarlijke situa ties ontstaan, zegt R. de Boer uit Bergen op Zoom. Hij duikt enke le keren per week in de Thoolse wateren. „Er zou eigenlijk een strook van 75 meter voor duikers gereser veerd moeten worden," zegt hij. „Dan kun je ongestoord je gang gaan. Als je onder water bent, meestal een meter of tien, hoor je ze heel goed overkomen. Echte last is dat niet, maar juist in geval van nood kan zo'n boot met een waterskiër heel gevaar lijk zijn." KLEURWEDSTRIJD - Tij dens het jaarlijkse schapen scheren op de Terneuzense kinderboerderij konden kin deren meedoen aan aan onder andere een kleurwedstrijd. Uit de inzenders heeft de jury drie prijswinnaars gekozen. Boer Jaap zal de prijzen aan de gelukkigen overhandigen. Alle ingezonden tekeningen han gen op de kinderboerderij. De eerstge prijs gaat naar Marjo lein van Vooren (5 jaar) uit Lamswaarde, de tweede naar Corrie Wisse (12) en de derde naar Johan Wisse (7), beide uit Terneuzen. SOOS - De soos voor alleen-1 staanden Kanaalzone en om-I streken houdt zaterdag 13- au- gustus een gezellige dans-1 avond in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. D. keer wordt de muziek ver-1 zorgd door het orkest Rain-1 bow Trio uit Middelburg, wordt weer bingo gespeeld en I een verloting gehouden. Aan-1 vang 20.00 uur. Van onze verslaggever Middelburg - De firma Bron in Waterlandkerkje krijgt van Gedeputeerde Staten toestemming voor de bouw van een composteerinriehting en een kringloopstation in Waterlandkerkje. GS wijst de gevraagde vergunning van S. de Feijter in Schoondijke voor een soortgelijke composteerinstallatie af. teel ondervinden van de huidige locatie van Bron. Ook richten de bezwaren zich op mogelijke pro blemen bij het cömposterings- proces, zoals hooibroei en ver keersproblemen door een toena me van het verkeer. Overlast Met betrekking tot de huidige overlast wijzen GS erop dat de provincie alle overtredingen van de vergunningvoorschriften en alle ingediende klachten zal be handelen en handhaven als dat nodig is. Voorts is in de voor schriften een opslagverbod voor afvalstoffen opgenomen, zodat er binnen de inrichting geen vol le vuilniswagens geparkeerd mo gen worden. Beluchting Over het composteringsproces wordt gezegd, dat het aange voerde en ongesorteerde materi aal voor een goede beluchting regelmatig wordt omgegooid. Hierdoor is er weinig kans dat het materiaal zal broeien. Ook worden er weinig verkeerspro blemen verwacht. Er wordt een toegangsweg aangelegd tussen de Ketelaarstraat en de ingang van de inrichting. Voorts is de capaciteit van de inrichting vol doende om onaanvaardbare ver keersopstoppingen te voorko- Van onze verslaggever Terneuzen - Iedereen is vanaf maandag 15 augustus weer in de gelegenheid te sporten in het kader van de sportstimulering in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Het aanbod voorziet in de behoefte om te bewegen en tegelijkertijd kennis te maken met verschillende spellen en sporten. Binnensportactiviteiten die worden aangeboden zijn volksdansen, fitness, koersbal/bowls, badminton, sport en spel, trimmen en peutergymnastiek. Bovendien is er op woensdagmiddag een kinder- instuif. Deelnemers hoeven niet vooraf in te schrijven. Het doel van sportstimulering is om drempels weg te nemen en een doorstroom naar de diverse sportverenigingen te bewerkstelligen. De prijs per persoon per keer bedraagt 2,50 gulden. Activiteiten die momenteel grote belangstelling hebben zijn fitness, badminton en koersbal. Ook het onderdeel sport en spel is populair. Elke week is het immers weer een verrassing. Het kan gaan om conditietraining, een balspel of een individuele of teamsport. Per week komen er gemiddeld zo'n 250 mensen sporten. Het sporten overdag is speciaal bedoeld voor huisvrouwen en huismannen, werklozen en mensen die in ploegendienst werken. Van onze verslaggeefster Tholen - Duikers die van de onderwater-flora en fauna van Tholen willen genieten, hebben veel last van speedboten. Terneuzen - De kring West-Z- eeuws-Vlaanderen/Walcheren van de zondagvliegers hield met een deelname van 329 oude duiven een wedvlucht vanuit Soustons. Winnaar werd een duif van de combi natie Bakker uit Middelburg met een gemiddelde snelheid van 1091,16 meter per minuut: 2. L. Schoolmeester, LJzendijke, 3 en 10. J. Siereveld, Arnemuiden, 4.H. Calon, Hoofdplaat, 5. Ch. de Poorter, Souburg, 6. Comb. Hiet- brink-Ventevogel, Nieuw- en St.- Joosland, 7. Mevrouw N.'Eek- hardt, Souburg, 8. L. Machielse, Ritthem, 9. M. de Lijser, Cad- zand. Concoursbond Zuid-Beveland, 512 oude duiven, 1079,33mpm: 1. J. Verwijs, St.-Philipsland, 2. Comb. Boudens-Raas, Kwaden- damme, 3. J. Steenhard, Goes, 4. Ph. Steketee, Yerseke, 5. D. Brou wer, Goes, 6 en 10. P. Schrijver, 's-Heer Hendrikskinderen, 7. J. Allemekinders, Kapelle, 8. Comb. Eyerkamp-Muller, 9, C. Aerts, Kruiningen. Kring West-Zee uws-Vlaanderen/Walcheren, 987 jonge duiven, 1464,93mpm: 1. Mevrouw Martens, Hoofdplaat, 2. C. de Regt en zoon, Biervliet, 3. J. Lijnse, Vlissingen, 4. Comb. Cop- pens-Baert, Sluis, 5. C. van Ge- mert, Vlissingen, 6. Comb. Brevet, Biervliet, 7. M. Kuijl, Waterland kerkje, 8. J. van Peenen, Souburg, 9. H. Mookhoek en zoon, Bres- kens, 10. Hok Pevi, Souburg, 406 oude duiven, 1447,46mpm: 1. M. Buijsse, Oostburg, 2. Mevrouw Martens, Hoofdplaat, 3. P. Theu- ne en zoon, Vlissingen, 4 en 7. J. Lecluijze, Biervliet, 5. G. de Boe- vere, LJzendijke, 6. A. en E. de Boevere, Biervliet, 8. Karin Wie- lemaker, Souburg, 9. Comb. Hiet- brink-Ventevogel, Nieuw- en St.- Joosland, 10. Hok. Pevi, Ritthem. Hoop Biervliet, 98 jonge duiven, 1088,08mpm: 1. A. Neve, 2. Her man de Dobbelaere, 3, 4, 5 en 6. J. Lecluijze, 7 en 10. P. Weeda, 8. C. de Graaf, 9. A. de Groote, 23 oude duiven, 1102,65mpm: 1 en 3. A. Provoost, 2. M. Deveneijns. Jong Maar Moedig Driewegen, 49 jonge duiven, 1081,25mpm: 1, 4, 7 en 10. F. Dellaert, 2, 5 en 9. J. Boerman, 3 en 8. J. von Hout. Eerste de Beste Schoondijke, 83 jonge duiven, 1043,19mpm: 1. Temmerman en zoon, 2 en 3. M. Verherbrugge, 4. E. de.Wever, 5 en 6. J. Huigh, 7. W. Tanghe, 8 en 9. C. Boogaard, 10. J. de Poorter, 40 oude duiven, 1112,78mpom: 1 en 2. E.de Wever, 3. J. de Poorter, 4 en 5. A. Steurrijs en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 73 jongeduiven, 1233,67mpm: 1, 2, 3, 6, 7 en 9. C. Riemens, 4. P. Goossen, 5. W. Goossen, 8. D. van Kerkhoven, 10. J. van de Plasse, 38 oude duiven, 1190,06mpm: 1. M. de Lijser, 2 en 4.D. van Kerk hoven, 3. J. La Gasse, 5. J. Kools. Strijd in Vrede Groede, 45 jonge duiven, 1129,63mpm: 1 en 4. Me vrouw Buijze, 2. G. Schautteet, 3. A. van Muiken, 5. V. Verhage, 14 oude duiven, 1131,32mpm: 1. G. Schautteet,2 en 3. A. Beun. De Snelvliegers Öostburg, 33 jon ge duiven, 1144,30mpm: 1 wn 3, W. Prenen, 3. J. Simpelaar, 4 en 5. R. van Steenberghe, 17 oude dui ven, 1070,50mpm: 1, 2 en 3. M. Zeegers-V erstraete Nog Sneller Breskens, 73 jonge duiven, 1120,42mpm: 1 en 7. J. van Oostenbrugge, 2. R. de Smit, 3, 5 en 9. Comb. Mulken-Mook- hoek, 4. P. Boogaard Sr., 6. H, Mookhoek, 8 en 10. L. van de Wege, 32 oude duiven, 1101,54mpm: 1, 3 en 5. J. Quaars, 2. J. van Oostenbrugge, 4. P. Boo gaard Sr. VZV Hoofdplaat, 178 jonge dui ven, 1079,95mpm: 1, 3, 5 en 9. H, Calon, 2 en 4. H. de Poorter, 6. A. Gernaert, 7. J. Temmerman, 8. A, Temmerman 10. A. van de Broecke, 72 oude duiven, 1124,06mpm: 1 en 9. Comb. Den Hamer, 2 en 4. A. Gernaert, 3 en 6. B. de Poorter, 5. P. de Poorter, 7. Th. van de Velde, 8. A. de Poorter en zoon, 10. G. van Grol. De Reisduif Philippine, 162 jonge duiven, 1147,54mpm: 1, 2, 3 en 8. Comb. Rammeloo-Wiskerke, 4 en 7. Comb. De Mui-De Grote, 5 en 6. O. Haers, 9. J. de Mul en zoon, 10. E. Lauret, 51 oude duiven, 1148,54mpm: 1, 2 en 4. Comb, Roegiest-Visser, 3. Comb. Ram meloo-Wiskerke, 5. J. Kornelis. Sluiskilse Reisduif, 105 jonge duiven, 1059,78mpm: 1, 5, 7, 8 en 10. J. van de Graaf, 2 en 3. Comb. Van de Wege-Wisse, 4. J. Harms, 6. J. van Doeselaar, 9. K. van Oevelen, 72 oude duiven, 1098,35mpm: 1, 2 en 5. J. van Doeselaar, 3 en 4. Comb. Nachte gaal, 6. A. Zegers, 7, 8, 9 en 10. J. Harms. De Vrede Sas van Gent, 111 jonge duiven, 1143,41mpm: 1, 2, 4, 6,7, 8. 9 en 10. E. en L. Breepoel, 3.1 Th. van Zeele, 5. Comb. Elegeert, I 92 oude duiven, 1122,03mpm: 1,41 en 8. P. Koers, 2, 6 en 7. B. van de I Berghe, 3 en 10. T. Freyser, 5. Th. van Zeele, 9. E. en L. Breepoel. Volharding Westdorpe, 45 jonge 1 duiven, 1066,66mpm: 1, 3 en 5. A. I Rombout, 2. P. Baecke, 4. E. de I Smet, 21 oude duiven, 1046mpm: I 1. F. Audenaerd, 2. E. de Smet, 3. René Kwikkelberge. Verwachting Axel, 66 jonge dm- ven, 1032,84mpm: 1. K. Verbunt, f 2, 3, 5 en 8. J. Verschuren, 4 en 7. j C. de Poorter, 6. J. en J. P. Nolet, jl 9. J. Giele, 10. Comb. De Mul- j Kop. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 157 jonge duiven, 1, 2 en 8. Th. Dobbelaar, 3, 4, 6 en 7. A. Wau-1 ters, 5. C. de Cock, 9 en 10. D. j Dobbelaar. Chantilly De Voorwaarts Zaamslagveer, 330 jonge duiven, 1158mpm: l.J. de Feijter, Pzoon, 2. H. de Feijter, 3 en 6. A. van de Velde, 4. A. Schieman en zoon, 5. M. Scheele en zoon, 7. D. Bareman, 8. J. Hamelink, 9. J. Braet, 10. D. Nice. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 175 jonge duiven, 1158,34mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 6 enÜ. Gebrs. Scneele, 7 en 10. G. Neels en zoon, 9. J. de Kraker. De Snelle Duif Clinge, 81 jonge duiven, 946,06mpm: 1, 8 en 9. D. van de Bergen, 2. J. van Goethem, 3. W. Vergauwen, 4 en 7. C. van Landeghem, 5. P. Goossen, 6. P- Bolsens, 10. A. van de Brande. Van onze correspondent Aardenburg - Trimclub Aardenburg houdt zondag 21 augus tus voor de laatste keer de Zesdorpentocht. Omdat de vorig) editie volledig in het water is" gevallen heeft het bestuui besloten deze rit nog één keer op de kalender te plaatsen. Deze keer kan er zelfs gekozen worden uit twee afstanden, 105 en 60 kilometer. De routes zijn volledig uitgepijld. Elke deelne mer ontvangt een gedetailleerde routebeschrijving. Er kan gestart worden van 07.45 tot 09.30 uur bij gasthof De Jonge Leeuw aan De Kaai te Aardenburg. Deelname kost 4 (of Bfrs 80) voor de 60 km en 5 of (Bfrs 100) voor de 105 km. Leden val NTFU en BBR krijgen T.50 (s Bfrs 30) korting. De routes 1 bijna geheel door België. keerpunt voor de 60 km is ter-Brug, het keerpunt voor 105 km is Poeke. Voor ntt' informatie kan men contact op nemen met de secretaris Trimclub Aardenburg. Duikinstructeur J. Kruit uit Hontenisse schreef er eind juli zelfs een briefje over naar de provincie Zeeland. Volgens hem is het bij Strijen elke week raak. „Afgelopen weekend nog waren we examens af aan het nemen. Kandidaten moeten dan onder meer negen meter omhoog ko men. En toen kwam er ineens zo'n jet-ski langs. Levensgevaar lijk. Je kunt de politie wel bel len, maar dat duurt ook twintig minuten voordat ze er is." Volgens de provincie Zeeland mogen er op de genoemde stek helemaal geen snelle boten ko men en surveilleert de politie er daarom regelmatig. Die deelt als dat nodig is wel degelijk bekeu ringen uit, aldus Gedeputeerde Staten, die verdere maatregelen niet zien zitten. Kruit is niet tevreden met dat antwoord van de provincie. Hij is bang dat er eerdaags een on geval gebeurt en wil maatrege len. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Bergen op Zoom zit niet te wachten op een goederenspoor tussen Antwer pen en Rotterdam. Zo'n spoor heeft voor Bergen alleen maar negatieve gevolgen, aldus het college van B en W. De Belgische en Nederlandse spoorwegen ontwikkelen mo menteel plannen om een goede renspoor langs de Zoomweg- zuid aan te leggen tussen Ant werpen en Bergen op Zoom. Die lijn moet aansluiten op het spoor Goes-Roosendaal. Met name de Antwerpse indus trie is grote voorstander van zo'n lijn omdat op die manier een verbinding komt met de nog aan te leggen Betuwe-lijn zodat goe deren snel van Antwerpen na» Duitsland getransporteerd k®' nen worden. Op voorhand hebben de NS gemeente al laten weten dat F kening gehouden moet wor met een verdubbeling van spoor door Bergen op Zoom- college vreest dat de aanleg het goederenspoor betekent het woonklimaat in Bergen v* der wordt aangetast door ew trillingen, geluid en hinder. Ook wordt gevreesd dat er der personentreinen door Berg® zullen rijden als dat goeder* spoor er eenmaal ligt. En e® spoorverdubbeling betekent mo gelijk de sloop van woning* alsmede de aanleg van extra gelijkvloerse kruisingen. Door Susan Ellicott Los Angeles - Groot geld En groot werd vorige bekend werden die Julia [voor hun nieuwe films, krijgen de actrices resp dollar voor een 'remake' u satire over dames van I echtgenoten. Eindelijk komen actrices wa lariëring betreft dan toch ir zelfde regionen als hun ma lijke collega's, aldus milit vrouwenstemmen.. Rob Amerika's lieveling van het i doek, heeft het nu officieel maakt. Met acht cijfertjes gekeurd. En dat werd tijd oo Een reden tot vreugde? Dat je toch denken, na jaren gemopper door topactrices Meryl Streep over ongelijkv dige betaling voor gelijkwai werk. Tom Cruise, Roberts nelijke tegenspeler, sleepte 'Grote Dozijn' al minstens jaar geleden in de wacht, salaris voor zijn laatste pr( 'Interview With The Vam; naar de erotische roman Anne Rice, wordt ergens ti de veertien en vijftien mi geschat. Maar wacht. Is het allemaa waar? „Geloof niet alles w leest", zegt Elaine Goldsi Roberts agente in New Yorl wordt in Hollywood vaak grote getallen gesmeten als pen in onderhandelingen, intimideren of indruk te mi Hetgeen niet wegneemt d£ vermeende Roberts-Ryan beroering wekte en alle kn haalde. Twee weken eerder bracht tertainment Weekly, een wyorks tijdschrift, de tar: van de dames en heren kassi in kaart. Uit de 'Wie Ver Wat'-lijsten blijkt dat de mannen van Hollywood - veer twee maal zoveel verd: als de beroemdste actrics hun best betaalde films. Miljoenen De salarissen van de twinti kendste mannen variëren t' de zeven en vijftien miljoer lar. De best betaalde vrou\ Roberts en Whoopi Goldb verdienden op z'n meest acl 8,5 miljoen. En dat bedraj het dichtst bij het salaris tienerster Macaulay Cu] vijftiende op de acteurs- lijst. Nummer drie bij de vroi Michelle Pfeiffer, zou zes joen dollar hebben gek: voor de nog uit te brengen 'My Posse Don't Do Homev Julia Roberts, goed uocl van twaalf miljoen dot

de Stem | 1994 | | pagina 14