'Ammoniakplan' geen oplossing Muiterij in piratendorp in Hoek Van fabriek naar Staminee iheid SIRE Nieuwe manier van betalen door ouderen bevalt provincie niet POLITIE RAPPORT UITSLAGEN t'Hoofdluis" GS zien in plan niet het wondermiddel om grote mesterijen buiten de deur te houden Geen geld provincie voor korfballers BKC Breskens DE STEM ZEELAND C2 lieren )RTING liciteerd Willem Getrouwd Vakantieweek in volle gang Zeggenschap Meisjes Speelwagen KAARTINGEN SCHIETINGEN I) WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 ye, jubileum, erloving, fe, examen, gz. 1,09 incl. BTW, bht. Foto of x 40 mm ge tarieven op prden niet Id. lef uw tekst laf bij één van llijke opgaven pepteerd indien feijn, ook indien loegd is. bht voor teksten |en te weigeren, hten bereiken 1st behoudt de lor om de naam Ikend te maken. i in Klundert. Lieveling van harte vele kussen van ons, Frieda, Bas,Karin. Hoera, onze is jarig De Prikkebeekmeiden Henk Ligtvoet en |Annemiek Rasenberg, Made. ik rd leven en dood'. ..m/v Als bijdrage in de portokosten 978,1000 AZ Amsterdam. Van onze verslaggever Middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur heeft geen ongebreideld vertrouwen in het betalingsgedrag van de Zeeuwse bej aarden. In een brief aan het gemeentebestuur van Tholen laat Middelburg weten niet blij te zijn met een nieuwe manier van incasso van de eigen bijdrage van de bewoners van bejaardenoorden. Tholen wil dat de bewoners voortaan zelf laten doen, maar het provinciebe stuur vreest 'oplopende betalingsach terstanden' waar de provincie voor op kan draaien. De Thoolse manier kan overwaaien naar heel Zeeland, vrezen Gedeputeer de Staten en dat kan nadelig uitpakken voor de overheid. Tot nu toe is het bij overwegend alle gemeenten waar een bejaardenoord is gevestigd, gebruikelijk dat de bewoners hun inkomen (onder meer de aow-uitkering) maandelijks aan de desbetreffende gemeente laten overmaken. De gemeente maakt dan vervolgens maandelijks de zak- en kleedgelden naar de bewoners over en incasseert de eigen bijdrage voor het wonen in het tehuis. Tholen is dat zat. Te veel administratie ve rompslomp voor de gemeente en eigenlijk is het een betuttelend systeem. De bejaarden kunnen zelf wel voor hun betalingen zorgen, vindt de gemeente. Daarom zijn alle uitkeringsinstanties verzocht om per 1 juli van dit jaar de uitkeringen niet meer naar de gemeente over te maken maar naar de bejaarden. De mogelijkheid bestaat echter wel om de gemeente te machtigen het geld maandelijks over te laten schrijven, zodat de bejaarden daar verder geen omkijken meer naar hebben. Middelburg vindt het maar niets. Giste ren is een brief opgesteld waarin Gede puteerde Staten reppen van mogelijke 'nadelige effecten'. De brief: „Dat zou met name verband kunnen houden met oplopende beta lingsachterstanden bij bewoners die geen gebruik wensen te maken van de machtigingen. Het bejaardenoord zou daardoor met tekorten kunnen worden geconfronteerd, die uiteindelijk door de provincie moeten worden aangezui verd." Van onze verslaggever Middelburg - Een plan te komen tot een aanzienlijke ammoniakreductie is geen wondermiddel tegen de mo gelijke komst van intensieve veehouderijen in Zeeuws- Vlaanderen. Het is ook niet de enige invalshoek als het gaat om regulering van de vestiging hiervan. Daarvoor zijn de nota Landelijke Gebieden en de gemeentelijke bestemmingsplannen ook goede instrumenten. Van onze correspondent Oostburg - De kindervakantie week in Oostburg is al weer twee dagen in volle gang aan de Veer- hoeklaan. De eerste dag, maan dag, was het al meteen erg druk. Ongeveer 150 kinderen kwamen op het 'wereldrecord paraplu- hangen' af. Van die honderdvijf tig kinderen kwamen er veertig utt België in het kader van de grabbelpas, een grensoverschrij dende activiteit voor de jeugd. De Stichting Centrale voor Jeugd- en Jongerenwerk (SJC) tekent ook nu weer voor de or ganisatie van de vakantieweek. Het parapluhangen was echter niet zo werelds en beperkte zich tot Oostburg. Thijs Schol uit Zuidzande kon 44 seconden aan de paraplu hangen en met 36 seconden wist Joyce Gardijn uit Oostburg het langst van de grond te blijven. Verder kon iedereen zich uitle ven met de nodige andere spel activiteiten. Gisteren was het al leen voor de jeugd van West- Zeeuws-Vlaanderen. In totaal 125 jeugdige 'bouwvakkers' pro beerden de hut van hun leven te I maken. Dit schrijven GS in antwoord op vragen van de werkgroep Regio nale Bestrijding Varkensinvasie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Namens de werkgroep had K. Steyaert gevraagd snel een Am moniak Reductieplan (ARP) op te stellen om op die manier een dam op te werpen tegen de komst van de mesterijen. Zeeuws-Vlaanderen kent immers al een hoge uitstoot van ammo niak en de komst van intensieve veehouderijen kan die uitstoot nog verder boven de daarvoor te stellen normen brengen. Momenteel maakt het Land bouw Economisch Instituut, in opdracht van de provincie, al berekeningen naar de uitstoot per gemeente. „Deze gegevens zijn van belang voor de vraag waar en in welke mate over schrijding in Zeeland verwacht kan worden. Dat moet weer lei den tot een regionaal beleid dat zijn beslag krijgt in (interge meentelijke ammoniak-reductie- plannen. Zolang die plannen er niet zijn is er wat uitstoot betreft geen toetsingskader. De provin cie hoopt eind dit jaar hierover uitsluitsel te hebben. „Het is niet waarschijnlijk dat gemeenten met aspiraties in de richting van een ARP op zeer korte termijn hierover zullen be schikken", aldus GS. Een jonge piraat wordt geschminkt. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Middelburg - Wel een schouderklopje maar geen stuiver uit de provinciekas. Dat is .de strekking van een brief die vanuit het Provinciehuis in Middelburg richting korfbalclub BKC in Breskens gaat. De honderd leden tellende club is van plan in eigen beheer een nieuw clubhuis te bouwen. BKC heeft daarvoor zelf al 25 mille gespaard en doet voor eenzelfde bedrag een beroep op sponsors en subsidiegevers. „Hoewel wij de door u geschets te plannen positief vinden, ligt het niet op de weg van de pro vincie subsidies te verlenen voor de realisering van dergelijke ac commodaties. Dat houdt niet in dat wij geen waardering hebben voor het door uw bestuur onder nomen plan. Wij wensen u suc ces toe bij het vinden van andere mogelijkheden om uw plan te realiseren", krijgt voorzitter R. Leentfaar binnenkort te lezen. Van onze corresponent Hoek/Terneuzen - De 175 pi raten in Hoek weigerden gis termiddag tijdens de jeugd- vakantieweek nog verder te werken. Het warme weer had ze volledig uitgeput. Een gra tis ijsje deed wonderen en met vereende krachten gin gen de kinderen weer verder. Om tien uur stonden de eerste piraten al gereed met de boten en de piratenvlaggen. De deelne mers gingen daarna verder met het maken van attributen. Oog lapjes, zwaarden, hoofddoek met oorringen en een handhaak maakten van de kinderen nog echtere piraten. De meisjes hiel den zich voornamelijk bezig met het maken van sieraden. „De jeugdvakantieweek wordt in Hoek ondersteund door zo'n zes tig vrijwilligers. We zijn dan ook erg trots op dat grote aantal", aldus een medewerkster. Terneuzen Buurtvereniging Hof Zeldenrust hield gistermiddag een geslaagde knutselmiddag. Onder een grote luifel konden de kinderen schil deren en tekenen. Enkele kinde ren en hun vaders waren nog bezig om de laatste hand te leggen aan de hutten. Zeldenrust heeft er deze dagen dan ook een nieuwe wijk van 40 hutten bij gekregen. Vandaag gaat men fiets- en beschuitversieren. Een speurtocht door de Oude Vaart en Bomen-Bloemenbuurt stond er op het programma bij de samenwerkende buurtverenigin gen Oude Vaart en SCAS. Ook hier was de belangstelling voor de jeugvakantieweek in de laat ste vakantieweek erg goed. Lamswaarde Gistermorgen is de speelweek in de gemeente Hontenisse van start gegaan. In Lamswaarde kwamen 70 kinderen naar de sportvelden van SDO. Door de vrijwilligers van de stichting Kindervakantieweek en de scou ting van Kloosterzande was een 15-tal spelen uitgezet. Na een welkomstwoordje van bestuurs lid Ron de Kort werd door voor zitter Alex van Alphen een uitleg over de spelen gegeven. Alle deelnemende kinderen hoorden bij de Ho-Te-Se india nenstam. Aan het eind van de middag werd hun opperhoofd door bandieten ontvoerd en kre gen de kinderen te horen dat ze een hoog losgeld moeten betalen om het opperhoofd vrij te krij gen. Dit geld gaan ze de komen de dagen verdienen. Vandaag zijn ze in Vogelwaarde op de sportvelden en in het wan delbos. Inschrijven vanaf 8.30 uur. Omdat de weersverwachtin gen voor de rest van de week sterk achteruitgaan is de organi satie erg blij met het aanbod van eigenaar A. Raes van de Vlaamse spellenhal in Kloosterzande om bij slecht weer deze accommoda tie op vrijdag of zaterdag te gebruiken. COÖPEREREN, ontstaan uit het Latijnse co-operare, uit sa men en werken, betekent dus samenwerken. Samenwerken met als doel, zoals ons woor denboek het zo mooi zegt: coöperatie, samenwerking; ver eniging die het stoffelijk wel zijn van haar leden bevordert door gezamenlijk handelen. Het woord is al eerder gevallen in deze rubriek, bij coöperatie boerenleenbank bijvoorbeeld Het gaat te ver om te zeggen dat de coöperatieve gedachte afkomstig is uit de vroegere boerenstand, maar het is wel de beroepsgroep waar het 'samen- slaan der krachten' veel is toe gepast. Misschien zelfs wel als een der eersten, zeker in onze sterk agrarische provincie. Al vroeg exploiteerde een aantal boeren samen de meestoven, waar het landbouwgewas mee krap werd verwerkt tot kleur- stof. De meeste meestovens wa ren gézamenlijke ondernemin gen. begin vorige eeuw ontstonden de coöperatieve suikerfabrie ken. Daarnaast kende men aan- koopverenigingen, veilingen en andere afzetmogelijkheden, stierenfokverenigingen, weeg bruggen, handelsverenigingen en zuivel- of zo men wil: boter- tabriekjes, ^°or we daarop verder in gaan Wee opmerkingen. Veel van die °erencoöperaties bestaan niet eer, omdat het doel verdwe- Door George Sponselee nen is. Degenen die nog wel bestaan zijn vaak uitgegroeid tot grote ondernemingen, waar de zeggenschap van de boeren geheel of grotendeels verdwe nen is. Ook dient gezegd te worden dat in 'burger'-sfeer natuurlijk ook coöperaties be stonden: winkelbedrijven, vaak met landelijke uitstraling en aankoopverenigingen voor huisbrand of steenkool bijvoor beeld, die sterk plaatselijk ac tief waren. Zuivelfabriekjes, al dan niet coöperatief, waren van die klei ne industriële onderneminkjes met een beperkt aantal werk nemers, waartoe ook mosterd en limonadefabriekjes, bier brouwerijen etcetera behoor den en waar ook niets meer van over is. Uit de losse pols noe men de 'boterfabrieken' te IJ- zendijke, Aardenburg, Axel, Kloosterzande en Absdale. Aan de laatste herinnert een gedenkplaat in het nog steeds bestaande pand op nummer 94 aan de Tolweg, middenin de buurtschap. Huize Klimop heet het tegenwoordig (weer). De steen zit rechts van de trap waarmee de voordeur te berei ken is; op de grond. Het op schrift luidt: - C. Ysebaert Lid er Staten van Zeeland Eerevoorzitter. E.B. Plasschaert Voorzitter CH. Verhelst onderv. J. Vael, D. Vael Bestuursleden CH. Ysebaert Secretaris B.H. Reulmg Aannemer S Jan Steen 15 April 1896. Een heel erg lang leven is de fabriek niet beschoren geweest, omdat de kosten van het boter- maken hoger waren dan de op brengst. Een jaar van sluiten hebben we niet kunnen achter halen, maar in ieder geval al(lang?) voor 1927. In het ge bouw waren twee kelders, een voor de produktie en een voor de opslag (degene die het diep ste lag, is in de loop der jaren volgestort) en wellicht mede daarom leende het pand zich uitstekend voor café, al zal ook 'd'n eigendom' er wel mee te maken gehad hebben, maar daarover straks. Guust de Block was de eerste uitbater, daarna Regenmortel en in 1933 betrok de pas ge trouwde Charles Schout het. Zijn bruid had een hekel aan de naam 'Café Boterfabriek' en daarom werd het herdoopt in 'Café Klimop' vanwege de grote klimop die de hele voorgevel bedekte. Het kostte veel werk die plant wat in toom te hou den - een werkje dat later Jean ne, de oudste van de meisjes jaarlijks voor haar rekening nam - en omdat men vreesde voor vochtige muren, werd die gerooid en werd het café rond 1947 omgedoopt in 'Trapken Op'. Het bier dat er verkocht werd, was van burgemeester-brouwer Dierick uit Koewacht, eerst A. en later George, want dat wa ren ook de eigenaars. De link is niet zo moeilijk te leggen als men weet dat A. getrouwd was met Irma Plasschaert, een naam die ook op de gedenk steen voorkomt. In de tijd van Charles Schout had een kleine duivensociëteit in het café haar stamlokaal. „Geen grote sociëteit," vertelt Charles, „zomaar een beetje onder elkaar en zonder klin kende naam of zo. Voorts wer den er geregeld prijskaartingen belegd en pierwedstrijden ge houden. Gaaibollen, dat wilde niet op Absdale." Na dik 22 jaar verliet Schout de stammenee en Van Overloop zette de zaak voort. Later (1978/79) kwam de heer R. de Vliegere van het befaamde res taurant 'De Huifkar' er te wo nen, nadat hij het in 1975 ge kocht had. Die hield alleen met De gedenkplaat in het pand nummer 94 aan de Tolweg. FOTO WIM KOOYMAN Absdaalse kermis het café nog open en inmiddels woont zijn zoon Carlo de Vliegere er sedert 1987. Absdale kent geen café of cafés meer. Dat is wel eens anders geweest, alleen in het 'dorp zelf' waren er al vijf: 'Trapken Op' dus, 'Bij Wieze', de meisjes Wieze en Mieken van Avermae- te, 'De Speelwagen' bij Tine en Belle Martens en verder bij Toon Wagenaar en Van Dam. Binnen loopafstand had je er dan nog eens vijf: Smet en De Vlieghere (De Vliegere?) aan de Derde Verkorting, Peet de Block, Cockheyt en Van den Bergen op de Plattendijk/Stel- lestraat en zo nodig nog een zesde: Camiel Ferket in de Meistraat. Cafés genoeg dus en sterke en andere verhalen over toen die zich daar afspeelden niet veel minder, maar daar zijn geen gedenkstenen voor opgericht, al gaat het 'Lfed van Peer Vael' aardig die kant op. Met dank aan P.A. Mangnus, Ch. Schout en C. de Vliegere. Autoradio Cadzand - Maandag werd tus sen 15.00 en 17.00 uur inge broken in een op een parkeer plaats van een camping aan de Badhuisweg in Cadzand ge parkeerd staande personen auto. Uit het voertuig werden een autoradio en een cd-speler ontvreemd. Inbraak in auto Groede - Een 55-jarige man uit Evergem (B) deed gisteren bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen aangifte van een inbraak in zijn personenauto. Het voertuig stond maandag middag geparkeerd aan de Zeeweg in Groede. Vermist worden een sleepkabel, wat kleding en een portefeuille met daarin persoonlijke be scheiden en een geldbedrag. Verkeersongeval Vogelwaarde - Bij een ver keersongeval op de kruising Rijksweg N61-Sasdijk liep maandagmiddag omstreeks vier uur een 42-jarige man uit Zaamslag een zware schou derblessure op. De man fietste over het rijwielpad langs de rijksweg en kreeg op het kruispunt geen voorrang van een personenauto bestuurd door een 21-jarige man uit Kloosterzande. De auto en de fiets werden licht beschadigd. Te hard rijden Schoondijke - Bij een maan dagavond door de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen op de Dorpsstraat te Schoondijke- gehouden snelheidscontrole werden 64 automobilisten ge verbaliseerd. Gecontroleerd werden in totaal 450 voertui gen. De hoogstgemeten snel heid bedroeg 100 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toegestaan Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters. 1. J Laureijs-W de Maayer, 2. H. van den Eede-F. de Bleyser. Nieuw-Namen - Nico en Chris: 1. A. Vergauwen-E. Weyenberg, 2. L. Timmermans-J Vermeersen, 3. K van Waterschoot-E. Weemaes. Hoek - Camping De Braakman, 61 personen. Bieden: 1. J. van Oos tende, 2. G. de Deyn, 3. T. van Oostende, Jokeren: 1. mevrouw Pa- tijn, 2. mevrouw Van Doorn, 3. mevrouw Van Engeland. St-Jansteen - Zaal De Kroon, 32 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Dorselaer, 2. mevrouw Dierikx, 3. mevrouw Van de Hemel. Jokeren: 1. F. Buys, 2. R. de Vos, 3. D. Schram. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, veertig personen. Bieden: 1. T Sa- mijn, 2. M. Buys, 3. E. Cousemaker. Jokeren: 1. P. de Bruyn, 2. mevrouw Claassen, 3. mevrouw De Wit. Hulst - Zaal De Lieve, 48 personen. Bieden: 1. A. Koole, 2. mevrouw Peters, 3. G. de Wit. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 34 personen. Bieden: 1. R. de Cock, 2, R. Reyers, 3. A. de Bruyn. Jokeren: 1. F. Esseling, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw Ras. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, dertig personen. Bieden: 1 mevrouw Pieters, 2. mevrouw Hoop, 3 T. Kegels. Jokeren: 1. mevrouw Van Dnesssche, 2. mevrouw Arlon, 3. mevrouw Hulshout, Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 36 personen. Bieden: 1. me vrouw Hemelaar, 2. C. van Kruys- sen, 3. J. Dunnck. Jokeren: 1. A. van Driesche, 2. R. Verschuren, 3. me vrouw Platjouw. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 45 personen. Bieden: 1. W. Rombout, 2, P. Jonkers, 3. F Arens. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2 mevrouw De Waal, 3. mevrouw Harion Sluiskil - Zaal 't Meulengat, 29 personen. Bieden: 1. J. Kneit, 2. A. de Geus, 3. mevrouw Buy se. Joke ren: 1 mevrouw Dieleman, 2. me vrouw Alem, 3. mevrouw Visser. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 22 personen. Bieden: 1. A. Bonne, 2. A. Martens, 3. C. Inghels. Hoek - Camping De Braakman, 34 personen. Jokeren: 1. M. Boerjan, 2. mevrouw Diels, 3. mevrouw Van Luxemburg. Bieden: 1 T van Oos tende. 2 G. de Deyn, 3.1. de Deyn. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, ne gentien personen. Bieden: 1 R. de Kort, 2. J Durinck, 3. J Arens. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. C. van Goethem, 3. mevrouw Bischop. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, veertien personen. Bieden: 1. R. Til- leman, 2. T. Kegels, 3. Th. Bolssens. Jokeren: 1 M. de Waal, 2. R Ver schuren, 3. mevrowu de Waal-Val- cke. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, twin tig personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. R. de Cock, 3. mevrouw Van de Winkel. Jokeren: 1 mevrouw De Bruyn, 2. F. Esseling, 3. mevrouw De Nijs. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 29 personen. Bieden: 1. J Pauwels, 2. Th. van Kruyssen, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Do- mines, 2. B. de Wael, 3. mevrouw Jonkhevm. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 27 personen. Bieden: 1. R. de Vos, 2. A. de Bruyn, 3 R. Piessens. Jokeren: 1. mevrouw Pieters, 2. R. de Vos, 3. mevrowu Van de Lee. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 52 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2 W. Rombout, 3. J. Sturm. Jokeren: 1. mevrouw Lern- out, 2. R. Hermans, 3. mevrouw Van Goethem. Hoek - Camping De Braakman, 52 personen. Bieden: 1 J. Verkruyssen, 2. B. Gijs, 3. A. Sanders. Jokeren: 1. mevrouw Vonhout, 2. L. de Ruyter, 3. C van de Lee. Hengstdijk - Camping De Vogel, 53 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. P. Saman, 3. J. Hermes. Jokeren. 1. mevrouw Buys, 2. mevrouw Voogt, 3 mevrouw Trommelen. Biervliet - Zaal Lippens, 65 perso nen. Bieden 1. R. Duyserinck, 2. J. Hamelink, 3. A. Destombes. Joke ren: 1 S. Timmerman, 2. S. Von hout, 3. J. Scheele. Kwadendamme - Verenigide socië teiten, 21 schutters, koningsschie- ting. Koning: J Repkes. Kwadendamme - Victoria, konings- schieting, dertien schutters. Keizer: P Repkes, koning: S. Raas. Kwadendamme - ADLM, 37 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eer ste zijvogel: K. Repkes, tweede zij- vogel: P. Repkes, beiden Victoria; derde zijvogel: C. Stouthamer, Edele Handboog, extra vogel: J Repkes, Victoria, grootste aantal (5). P. Vet te, Concordia. Wip 2: hoge vogel. B. Looy, Victoria; eerste zijvogel: H. Franse, Willem Teil; tweede zijvo gel: P Repkes, derde zijvogel: J. De Baar. Willem Teil. Kwadendamme - Verenigde socië teiten, blokschietmg, 37 schutters. Wip 1: 1. M. Verdonk. Wip 2: 1. J. Platschorre, Zorgvlied. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, veertien schuttera. Hoge vogel. R. de Rijk, beide zijvogels: F. de Meijer, grootste aantal (7): P. Strobbe. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, achttien schutters. Hoge en tweede zijvogel: R Verschoren, eerste zijvo gel: J, van Kerkhoven, grootste aan tal (12): H. de Gucht. Axel - Ons Vermaak, zeventig schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Backe, tweede hoge vogel: L. van de Hemel, eerste zijvogel A. van de Bergen, tweede zijvogel J. Dullaert, derde zijvogel: R. de Roeck, vierde zij vogel: J Bruggeman. Wip 2: eer ste hoge vogel: A. Meuldijk, tweede hoge vogel: J. Beyst, eerste zijvogel: A. van de Bergen, tweede zijvogel: J. Dobbelaar, derde zijvogel. R. van Rentegem, vierde zi'jvogel: J Helle mans. Wip 3: eerste hoge vogel: J. Bruggeman, tweede hoge vogel: F. van Swaal, eerste zijvogel: H. van de Hemel, tweede zijvogel: B. Esseling, derde zijvogel: J. Bogaert, vierde zijvogel: Ch. Vermandel. Paal - Zaal Veronica, veertig schut ters. Wip 1 hoge en tweede zij vogel: A. D'Hondt, eerste zijvogel: G. van Geertruv, grootste aantal (6): G. de Bakker. Wip 2: hoge vogel: P. Roels, eerste zij vogel: P. de Koster, tweede zij vogel: M. de Koster, grootste aan tal (5): E. van Immerseel. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 47 schutters. Hoge vogel: P. Rijk, eerste zijvogel: P. Freyser, tweede zijvogel: L. van Eekhout, grootste aantal (6): E. de Kort. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 25 schutters. Hoge vogel: E. de Kort, eerste zij vogel' R. D'Hondt, tweede zijvogel: R. Blommaert, grootste aantal (4): J. van Love Nieuw-Namen - Zaal Van de Velde- Picavet, 28 schutters. Hoge vogel: R D'Hert, eerste zijvogel: A. de Waal, tweede zijvogel. I. van Laare, groot ste aantal (8): P. Verstappen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 28 schutters, Hoge vogel: M. Suy, eer ste zijvogel. P. Gauwe, tweede' zijvo gel M. van Hoeke, grootste aantal (6): B Gauwe HUlst - Zaal De Kroon, 25 schut ters. Hoge vogel: P. van Kerkhoven, eerste zijvogel: E. de Kort, tweede zijvogel: J Cools, grootste aantal (5)' W. van Delft Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 21 schutters Hoge vogel: G. Ivens, eerste zijvogel: J. van Meelen, twee de zij vogel: A Cocqheyt, grootste aantal (5): A. Roels. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zestien schutters. Hoge en beide zijvogels; R. D'Hondt, grootste aan tal (6): R de Cock Hulst - Zaal De Kroon, 36 schutters Hoge vogel: E. Luyckx, eerste zijvo gel: C. Crombeen, tweede zijvogel: C, van Kerkhoven, grootste aantal (7): mevrouw Hulshout. Ossenisse - Camping De Zeemeeuw, 29 schutters. Hoge vogel: P. Bogaert, eerste zij vogel H. Waterschoot, tweede zijvogel: W. Cuypers, groot ste aantal (6): G. van Hooywegen. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge en eerste zij vogel: E. Vervaet, tweede zijvogel: W. van Leente, grootste aantal (4): R. van Damme. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 21 schutters. Hoge vogel: A. van Geers- dale, eerste zijvogel: J. Everaert, tweede zijvogel: E. Picavet, grootste aantal (12): P. Neve. Axel - Ons Vermaak, 32 schutters. Eerste hoge vogel: F. van Swaal, tweede hoge vogel: M. Verstraten, eerste zijvogel: H. van de Hemel, tweede zijvogel: W. de Vrieze, derde zijvogel: J. Verstraeten, vierde zijvo gel: J. van Waterschoot.

de Stem | 1994 | | pagina 13