Sport Hoek speelt na rust eerste viool Rasenberg winnaar in Burgh-Haamstede Winst voor formatie van Internationaal Jeugdtoernooi Goet loopt iets terug WIELER SPATTEN Overwinning voor Rabout, Westerweele en Dieleman Eeklo geeft voorsprong uit handen en mag tevreden zijn met gelijkspel DESTEM MOSSELEN ZEELAND Overwinning Johan Peemen 24 Uur van Oostburg tot de laatste meters spannend Emil Zatopek Overwinning team Geldof Zeeuwse havens belangrijker Weer verdachten ïeengezonden 0 taliaanse tv weigert spots lerlusconi ooievaars 15 ai Dongen Iran achter anslag in Argentinië' ^eer winst lonkballers >,l'an(l veiling mogelijk aangestoken c k c c !e li; '1 y A •t. n s: v -ti ]V 9 a o g« Y O nt w OJ Vf yi ki rn a£ A: g< Pi R( Van onze sportmedewerker Burgh-Haamstede - Bob Ra- senberg won zaterdagavond de wielerronde van Burgh- Haamstede, waar 71 A-ama- teurs van start gingen. De Brabander was in de eindsprint net iets sneller dan zijn provinciegenoten Ludo van Overveld en Ludwig Re ijnen, terwijl ook de Zeeuw Franklin Klaasse het in die laatste meters niet bij kon en MAANDAG 8 AUGUSTUS 1994 BJ benen. Dit kwartet had na vijftig kilo meter de beslissende fase inge luid. Daarvoor hadden de paar duizend toeschouwers genoegen moeten nemen met wat spelde- prikjes zonder effect. In het eer ste koersuur lag het tempo trou wens zeer hoog, waardoor het moeilijk was om uit het peloton te ontsnappen. Ludo van Over veld scoorde in die periode drif tig punten voor de leidersprijs, die hij ook zou incasseren. Hij stak tevens veel vette premies op zak. Toen Franklin Klaasse de ruimte opzocht, kwam de lont aan het kruit. Bob Rasenberg, Ludo van Overveld en Ludwig Reijnen wipten tijdig in de lift en met zijn vieren wisten zij een bres te slaan die door de anderen niet meer overbrugd kon worden. Het werd overigens een knetterende finale, want een paar rondjes voor het einde wipten Wilfried Bastiaanse, Niels van Elzakker en Davy Dubbeldam uit het pe loton. Hun jacht op de koplopers bleek wat laat te zijn ingezet. In de voorste lijn moest men welis waar op de tanden bijten om buiten schot te blijven, maar dat lukte. Bob Rasenberg maakte het kar wei af door zijn vluchtmakkers te kloppen en in het volggroepje van drie was Bastiaanse de snel ste. Het peloton werd over de streep gevoerd onder aanvoering van Peter Hoondert. Door onze sportmedewerker Rinus Verberkmoes Hoek - Met welke formatie Hoek-trainer Dick Buitelaar door zal gaan, werd zaterdag tegen Eeklo duidelijk. Voor de pauze speelde de tweede garnituur van Hoek en na de rust een selectie die weinig af zal wijken van de hoofdmacht, die in competitieverband in actie zal ko men. Dat keurkorps zette de 0-2-achterstand van voor de thee om in 2-2 en kreeg daarmee eigenlijk nog te weinig. Nu al is duidelijk dat Hoek een hoofdrol voor zich op zal eisen in de naderende competitie. Was dit tegen Vitesse al duidelijk, in het treffen met de Belgische tweedeklasser Eeklo werd dat nogmaals onderstreept. Buite laar, die twee totaal verschillen de teams binnen de lijnen bracht - alleen Erwin Dek speelde de negentig minuten bijna vol -, gaf duidelijk aan met wie hij verder gaat. De formatie van de eerste helft wordt invaller of speler in het tweede team. Mannen als Patrick Standaert, Mare Minnaert en Bart de Neve mogen samen met Erwin Dek op een plaatsje in de hoofdgroep rekenen. „Dat geldt tevens voor Mart van de Guchte," oordeelde Buitelaar over de absente Serooskerkenaar. Voor de rest zal de uiteindelijke formatie be staan uit spelers als doelman Jaap Pijnenburg, de ijzersterk Kamperland - De Brabander Jo han Peemen acteerde sterk in de trimkoers in Kamperland en kreeg de verdiende bloemen in de A-categorie. UITSLAGEN A-categorie: 1. J. Peemen (Rijs- bergen) 60 km. in 1.32.36; 2. L. Beijer (Den Bommel); 3. M. Gunst (Yerseke); 4. G. van Antwerpen (Nieuwdorp); 5. P. Tolhoek (Yer seke); 6. A. van Loon (St.-Wille- brord); 7. J. Broeren (St.-Wille- brord); 8. E. Franse (Goes); 9. R. de Jonge (Middelburg); 10. G. Suijk (Kruiningen). B-categorie: 1. J. Tolhoek (Yer seke) 50 km. in 1.18.32; 2. C. van den Dries (Ovezande); 3. S. Rom- mers (Rilland); 4. J. van Dijke (Tholen); 5. j. Traas ('s-Heer Arendskerke); 6. J. Gijzel (Yer seke); 7. M. de Smidt (Heinkens- zand); 8. P. Verhulst (Roosendaal); 9. N, van Iwaarden (Heinkens- zand); 10. A. Kuzee (Oost Sou burg). C-categorie: 1. J. Maurer (Bergen op Zoom) 40 km. in 1.02.35; 2. J. Rijsbergen (Roosendaal); 3. F. Timmers (Roosendaal); 4. W. Nuijten (Bergen op Zoom); 5. H. Bogers (Huijbergen);' 6. W. Koks (Kwadendamme); 7. E. Mathijssen (Wouw); 8. F. Gideonse (Hein- kenszand); 9. F. Goderie (Bergen op Zoom); 10. H. van Riet (Ka- pelle). acterende Roy Hendriksen, de vuurvreters Jos en Leo Kayser, knokker Danny Magito, spelver deler Geert de Poorter, de vleu gelspitsen Jason Pattiasina en Geertjan de Smet en het centrale spitsenduo Mike But en de altijd opmerkelijke R'emco van Keeken. Eeklo kon Hoek niet stuiten. Het was dat deze equipe een 0-2-voorsprong had genomen te gen de tweede garnituur en daar dus profijt uit kon trekken. Dat voordeel kwam tot stand door een, flater van doelman Mario Harte op een inzet van Jan Ver- degem en een doelpunt van Christof Bettens bij een scherpe uitval in de 25e minuut. Nadien kreeg Hoek kansen. Met name via Antoine Thoen, Franky Standaert en Davy Maes. In alle gevallen werd de roos niet ge troffen. Erwin Dek leek pal voor de thee wel succesvol. Hij vond echter doelman Wim Blondeel op zijn weg. Na de pauze vond Dek deze sterke sluitpost opnieuw op zijn weg na een combinatie tussen Remco van Keeken, Jason Pat tiasina en Jos Kayser. Pal daar op kopte hij wel raak. Het ge juich verstomde, omdat arbiter Vincent Roetenberg de treffer afkeurde. Het bleek uitstel van executie. Nadat een 'stiftbal' van Remco van Keeken door Blon deel gekeerd werd, Geert de Poorter keihard over had ge schoten en Erwin Dek een voor zet van Jason Pattiasina naast had gekopt, was het Mike But die op een pass van Roy Hen driksen 1-2 scoorde. Het hek leek daarmee van de dam. Paal en lat kwamen Eeklo te hulp bij inzetten van Remco van Keeken en een snoeihard schot van Jason Pattiasina ging net voor langs. Pal daarop schoot Roy Hendriksen hard over de veste van Blondeel. Zaken die aanga ven dat het Hoek de toon zette. De gelijkmaker liet echter lang op zich wachten. Geheel terecht viel deze vijf minuten voor het einde. Maker was Remco van Keeken, na voorbereidend werk van Roy Hendriksen en Jason Pattiasina. Om daarna nog de winst te pakken, restte te weinig tijd. In de eerste manche gingen Theo Rabout en Edwin de Jaeger in de openingsronde van 750 meter di rect op jacht naar de vette ope ningspremie. Die premie ging naar Zuidzandenaar Rabout, die halverwege de race zijn gezel loste en onbedreigd naar de zege liep. Achter De Jaeger legde de Belg Eric van Nevel beslag op de derde plaats. In de tweede man che pakte Brabander Ton Luij- ken de openingspremie. Hij had daarmee direct zijn kruit ver schoten en zakte terug naar de achterhoede. Het was Piet Wes- terweele die de rol van Luijken overnam en een comfortabele voorsprong opbouwde. Sjaak Luteijn kwam als tweede bin nen. Bij de vrouwen was Addie Diele- man een maat te groot voor de concurrentie. Zij liep vanaf het begin aan de leiding. In de jongste jeugdcategorieën wonnen Mike van de Velde en Marianne Tazelaar. Hans Zan- deë en Sandra de Block zege- Hoek-spits Remco van Keeken wordt belaagd door drie verdedigers van Eeklo. Premieloop in Oostburg Van onze atletiekmedewerker Oostburg - Theo Rabout en Piet Westerweele (bij de mannen) en Addie Dieleman bij de vrouwen wonnen de Premieloop in Oostburg. Deze loop ging over twee manches van twintig minuten. Van onze sportmedewerker Oostburg - Zelden heeft de 24 Uur van Oostburg een spannender slot gekend dan tijdens de 21e editie. Voor het begin van de laatste klasse mentsproef, een trimronde waarin dubbele punten wa ren te verdienen, stonden drie formaties met slechts een paar punten verschil van el kaar geklasseerd. Dat trio bestond uit Internatio naal, Witte-Boussen-De Bruin/ HCG/Cornelis en het Belgische Vosschemie. Voor Internatio naal, dat niet een minieme voor sprong aan de laatste opdracht begon, kwam Joep Aerts in de baan. Witte-Boussen-De Bruin bracht Wilfred Raas aande start, terwijl bij het hechte Bel gische blok Vosschemie Mare Cocquit de klus moest klaren. Het werd dan ook een tactische race. Marc Coquit deed wat van hem verwacht werd. Halverwege de wedstrijd ging hij aan de haal, werd niet meer achterhaald en won de afsluitende klasse mentsproef. Daarachter verliet Joep Aerts nooit zijn verdedi gende stelling. Zijn ploeg had immers de beste papieren en ie dere keer dat Raas wat harder op de pedalen duwde, was Aerts present. Raas spurtte naar de tweede plaats, vopr Aerts. Met de derde plaats van Aerts had de de rose brigade van Internationaal ge noeg punten om zich eindwin naar te kunnen noemen. Het had immers twee punten meer dan Vosschemie en Witte-Boussen- De Bruin, die met een gelijk puntentotaal eindigden. Bleef de spanning bij de man nen, waar twaalf formaties vrij dagavond aan de 24 uur begon nen, bij de vrouwen was Den Dekker al lang zeker van de winst. Hier was het vrijdaga vond al duidelijk wie de sterkste was van het trio ploegen dat door burgemeester J. Kruize werd weggeschoten. UITSLAGEN VROUWEN Koers I: 1. Cindy de Munck, 2. Baukje Doedee, 3. Agnetha van den Dries. Koers II: 1. Baukje Doedee, 2. Ag netha van den pries, 3. Cindy ae Munck. MANNEN Koers I: 1. Mare Cocquit, 2. Dirk Konings, 3. Marco van der Meulen. Koers II: 1. Marco van der Meulen, 2. Dirk Konings, 3. Phillipe Lam- paert. Eerste trimronde: 1. Pascal van de Asperdt, 2. Mark Boelens, 3. Eric Claeys. Tweede trimronde: 1. Wilfred Raas, 2. Jules van Deijck, 3. Calle de Blok. Derde trimronde: 1. Dirk Konings 2. Sierd Hoekstra, 3. Paul Stouties- dijk. Vierde trimronde: 1. Joep Arts, 2. Marcel Bliek, 3. Marco van der Meu len. Vijfde trimronde: 1. Mare Cocquit, •2. Philippe Lampaert, 3. Rudi Bu- zeyn. vierden even later in de oudste jeugdklassen. UITSLAGEN JEUGD Jongens tot en met 8 jaar: 1. Mike van de Velde (IJzendijke), 2. Mare Verhage (Zaamslag), 3. Danny de Reu (Oostburg). Meisjes: 1. Marianne Tazelaar (Oost burg), 2. Claudia Lensen (Oost-Sou burg), 3. Eline de Smet JOostburg). Jongens tot en met 12 jaar: 1. Hans Zandee (Roosendaal), 2. Rob Lucieer (Nieuwvliet), 3. Ruben de Ridder (Oostburg). Meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst), 2. Nancy de Munck (België), 3. Kay- leigh de Block (Oostburg). MANNEN Eerste manche: 1. Theo Rabout (Zuidzande), 2. Edwin de Jaeger (Westdorpe), 3. Eric van Nevel (Bel gië), 4. Patrick van Quekelbeghe (Aardenburg), 5. Sjaak Vervuurt (Terneuzen). Tweede manche: 1. Piet Westerweele (Aardenburg), 2. Sjaak Luteijn (Oostburg), 3. Peter van Waes (Aar denburg), 4. Cor Koekkoek (Axel), 5. Frank Verschorre (Breskens). VROUWEN 1. Addie Dieleman (Sas van Gent), 2. Neeltje de Kraker (Nuenen), 3. Suzan Lucieer (Nieuwvliet), 4. Coby Scherbeijn (Terneuzen), 5. Linda Krose (Eindhoven). Een kopgroep in een rit in lijn tijdens de 24 Uur van Oostburg duikt op een achterblijver. FOTO WIM KOOYMAN Uitslag: 1. B. Rasenberg (Terheij- den) 80 km. in, 1.59.34, 2. L. van Overveld (Schijf), 3. L. Reijnen (Til burg), 4. F. Klaasse (Yerseke), 5. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 6. N. van Elzakker (Hoogerheide), 7. D. Dub beldam (Sluiskil), 8. P. Hoondert (Goes), 9. P. Mol (Kapelle), 10. M. Remijn (Wilhelminadorp), 11. V. Timmermans (Yerseke), 12. M. Luij- ten (Lage Zwaluwe), 13. C. Schou- wenaar (Kloetinge), 14. R. Bogaert ('s-Gravenpolder), 15. R. Zijlmans (Roosendaal), 16. W. Geijs (Kwaden damme), 17. T. Moonen ('s-Heeren- hoek), 18. H. van Hees (Hooger heide), 19. P. Barten (Zevenbergen), 20. J. van Schaik (Oost-Souburg). ICtCllöLt llICLCiö 111CL UJ.J IYUJ.1 TllUClliJtt. Wdö UU1 UIL 11CL pCiULUII xxx vav. uxi "J" *»v-n »>-"« - -... FOTO WIM KOOYMAN De Europese kam pioenschappen at letiek zijn in Hel sinki zonder Dana en Emil Zatopek begonnen. Het be roemde sport-echtpaar is uit eindelijk in Praag gebleven. De Tsjechische atleten zullen het zonder hun morele steun moeten doen in de stad waar Dana en Emil ooit de grootste successen van hun bewonde renswaardige carrière hebben gevierd. Tijdens de Olympi sche Spelen van 1952 won mevrouw Zatopek in Helsinki een gouden medaille met speerwerpen en haar man ze gevierde zelfs drie keer, op de vijf en tien kilometer en de marathon. Het vermeende vertrek van het duo Zatopek naar Fin land, als eregasten van de Eu ropese kampioenschappen, deed mij me haasten op de autostrada del sole. Gelukkig reisde ik in tegenovergestelde richting als de massa vakan tiegangers. Ik ging naar het noorden; Firenze, Verona, Brenner. En dan verder Mtin- chen, Praag. Daar op Troja- efland, vlak bij de oevers van de Moldau, bel ik, zoals tele fonisch afgesproken, precies om 10.00 uur 's ochtends aan bij een klein, gezellig familie huisje. Mijn knieën knikken enigs zins als een mevrouw op leef tijd naar buiten komt en mij over het tuinpad tegemoet loopt. Haar gezicht is niets veranderd, denk ik bij mezelf. Ze lijkt nog sprekend op het meisje van de zwart-wit foto- tjes die ik veertig jaar gele den, als zesjarig jongetje, uit de kranten knipte en in mijn boek vol sporthelden plakte. „Mijnheer Simek," zegt ze, „wilt u het alstublieft kort houden. Mijn man is hondsbe- roerd. Een paar dagen gele den is hij door een wesp tot drie keer toe gestoken." Plot seling krijgt mijn idool Zato pek een menselijke dimensie. Een veelvoudig Olympisch kampioen en ex-wereldre cordhouder door een nietige wesp van de kaart gebracht Wat een teleurstelling. Even later begrijp ik het be ter. Het heeft, allemaal te ma ken met de Tsjechische land bouw en zijn verwoede pogin gen om de landbouwprodukti- viteit van de westerse landen in te halen. Tegenwoordig strooien de boeren zoveel gif op de velden dat een enkele wespe- of bijesteek je een zware virusinfectie kan bezor gen. Zatopek is ziek en dat is hem aan te zien. Ik begin wat te stotteren over hoezeer het me spijt en biecht hem op dat ik niet weet hoe ik hem moet aanspreken. 'Mijnheer Zafo pek' lijkt me te mager, ie oneerbiedig voor een held van mijn jeugd. „Een goede gewoonte onder sportmens® is dat ze elkaar tutoyeren," zegt de kampioen eenvoudig. Hij wenst geen aanspraak ie maken op één van de vele titels die hem door de voor malige socialistische staat zijn toebedeeld. 'Verdienstelijke meester van de sport' was dt hoogste onderscheiding. We zijn nog geen vijf minuten in gesprek als het dertien veertienjarige buurmeisje haar hoofd om de hoek steekt en vraagt: mag ik Kuba vooi een wandelingetje meene men? Een hondje op korte pootjes met een vreemde snor, beslist geen rashond, dribbelt de kamer binnen, „Kuba, ga maar, maar kom ook weer terug, zodat jij ons kan vertellen hoe jé rent,' zegt Zatopek. „Hij komt uit mijn geboortestreek Moravit. Zijn eerste baasje, een vrouw, is omgekomen bij een auto ongeluk. Sindsdien zoekt hij haar. Overal waar ze ooit sa men naar toe zijn geweest. Ia alle winkels: bij de bakker, bij de slager, op het postkantoor, bij de bank. Bij de ene kreeg hij een stuk brood, bij dt ander een stuk vlees, maat zijn baasje konden ze hem niet geven. Wij hoorden van hem en be sloten Kuba mee te nemea naar Praag, naar een andere omgeving. Maar ook hier blijft Kuba zoeken. Dus 1 ik voor hem dat hij tenminste een vrouwtje vindt." In de andere kamer gaat de telefoon. Even later komt Da na binnen. De arts heeft ge beld, het bloedonderzoek is verontrustend. Zatopek moet zich klaarmaken voor een verblijf in het ziekenhuis. Ons interview is teneinde nog voor' het begonnen is. Na vijf tien minuten sta ik weer op straat en kan niet geloven dat ik van mijn held met de vol gende woorden afscheid nam: AHOJ EMIL! BETER SCHAP. Zesde trimronde: 1. Mare Cocquit, 2. Wilfred Raas, 3. Joep Aerts. Eerste afvalrit: 1. Phillippe Lam paert, 2. Franky Beuselinck, 3. Rudy Buzeyn. Tweede afvalrit: 1. Wilfred Raas, 2. Joep Aerts, 3. Mare Cocquit. Derde afvalrit: 1. Dirk Konings, 2. Rien Smulders, 3. Jos van Baal. Vierde afvalrit: 1. Marcel Bliek, 2. Marco van der Meulen, 3. Jules van Deijck. Vijfde afvalrit: 1. Pascal van As perdt, 2. Cees van Baal, 3. Eric Claevs. Individuele tijdrit: 1. Creatief Wo nen, 2. Vosschemie, 3. Camp. Inter nationaal. Ploegentijdrit: 1. Internationaal, 2. Vosschemie, 3. Witte Boussen/De Bruin/HCG/Cornelis. Australische achtervolging: 1. Witte Boussen/De Bruin/HCG/Cornelis, 2. De Vijf Weeghen, 3. Creatief Wonen. Sprint: 1. Marcel Bliek, 2. Pascal van de Asperdt, 3. Dirk Konings. EINDSTANDEN Mannen: 1. Internationaal (Pascal van de Asperdt, Jules van Deijck, Sierd Hoekstra, Joep Aerts, Marco Kunowski) 406 punten, 2. Vossche mie (Eric Claeys, Marc van Overbe- ke, Dirk Konings, Franky Beuselin ck, Mare Cocquit) 404, 3. Witte Boussen/De Bruin/HCG/Cornelis (Mare Boelens, Wilfred Raas, Frank Huigh, Marcel Bliek, Rudy Buzeyn) 404, 4. Creatief 372, 5. De Vijf Weeghen 326, 6. Jopie 268, 7. Pol derhuis I 258, 8. De Smet 248, 9. Polderhuis II 180, 10. DSV 156, 11. Markt 15 98, 12. De Schelde 88. Vrouwen: 1. Den Dekker (Siona Bos, Terese van Lare, Addy Dieleman, Baukje Doedee) 192, 2. Witte Bous sen/De Bruin/HCG/Cornelis 140, 3. Sjaak Moens 78. Wemeldinge - Tien teams kwa men aan het vertrek in de mo torcross over drie uur in Wemel dinge. Als sterkste kwam het team van Ad Geldof uit de bus. Hij was gekoppeld aan Arie Boe- kee en Fronno de Koning. Deze twee uit de regio Utrecht afkom stige piloten ontpopten zich als sterke rijders en pakten dus sa men met Geldof vrij overtuigend de winst. Het team onder aan voering van Vlissinger Joris van Strien, gekoppeld aan Ronnie de Ruiter en Robin Jansen, eindigde als tweede voor het drietal Eric van de Wekken, Stefan Bruinoo- ge en Patrick Pieterse. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil was in het Zelzate met een derde plaats de beste Zeeuws-Vlaming, Dubbeldam, eveneens uit Sluiskil, werd daar zevende, Jack» Fortrei uit Breskens zestiende en Rudi Rabout uit Heikant achttiende. Van onze tennismedewerker Goes/'s Gravenpolder - Vandaag start het Rabobank-jeue tennistoernooi. Het betreft een evenement van de tennisclul Goblin ('s-Gravenpolder), De Bongerd (Kloetinge), TV Kapel en 't Halve Maantje (Goes). TENNIS De organisatie is om en om in handen van twee tennisvereni gingen. Dit jaar is de wedstrijd leiding in handen van 't Halve Maantje en Goblin. In Goes ko men de leeftijdsklassen tot en met 12 en tot en met 14 jaar uit, in 's-Gravenpolder de categorie- en tot en met 10 en tot en met 16 jaar. Het toernooi maakt samen met de jeugdtoernooien van DOS (Vlissingen) en LTC Noord-Be veland (Kortgene, Colijnsplaat) deel uit van een circuit, waarvan de acht besten van iedere leef tijdsklasse zich kwalificeren voor de Rabo Masters. Deze vin den plaats op 17 en 18 septem ber in de TSI-hal in Goes. Er zijn in totaal 180 inschrijvin gen. Vorig jaar waren dat er nog 211 en twee jaar geleden 214. „Het is een toernooi dat al jaren bestaat. Serge Carpentier heeft in het verleden bijvoorbeeld het toernooi gewonnen. Het is eigen lijk bedoeld voor jongens en meisjes die net onder de top zitten, al zitten er soms toch ook echte toppers tussen," aldus Frans Schouw. Hij verzorgt sa men roet Jan Westerweel de wedstrijdleiding in Goes. Marie- José Breen en Kees Kerstens zijn verantwoordelijk in 's-Graven polder. Bondsgedelegeerde is Ar no van Trigt. Er wordt vandaag om 8.30 uur n-W Kis i Bern» begonnen, terwijl de laatste f tijen om 17.00 uur beginnen.' donderdag wordt er in .po® gespeeld. De beste twee van' dere poule gaan over naar hoofdschema. PLAATSINGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: 1Alexander J» nekes, 2. Johan van Urk, 3. Jan- Dekker, 4. Arthur te Boekhorst. Tot en met 12 jaar: 1. Demtó schuure, 2. Johnny Quaak, 3. Alberda, 4. Davy de Waal. Tot en met 14 jaar: 1. Raymond Batv 2. Garreth Lau, 3. Jaap Ivo Spinnewijn. Tot en met 16 jaar: 1. Micha 2. Pieter Stroo, 3. Richard de Wint Kees van Overloop. DUBBEL Tot en met 10 jaar: 1. Van Urk/PeKK 2. Goud/Te Boekhorst. ic Tot en met 12 jaar: 1. Quaak/AP» IS 2. Laumen/Melissen, 3. Haver me»/ Nijs, 4. De Waal/Van Doeselaar Tot en met 14 jaar: 1. Lau/Gideorë' Vogelaar/Felius. Tot en met 16 jaar: 1. Van Belzen/ rave, 2. Jongepier/Stroo. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: 1. Kim Dijkst Nathaly de Paepe, 3. Anoeska ws sen, 4.'Esther Goud. Tot en met 14 jaar: 1. Claire Barna 2. Ellen Schouw, 3. Hanna Bruyne 4. Rozemarijn Wésterweel. Tot en met 16 jaar: 1. Cynthia W® weel, 2. Melanie Gan, 3. Eefje laar, 4. Jacomien Korstanje. DUBBEL Tot en met 12 jaar: 1. De lemsen, 2. Gou Tot en met 14 terweel, 2. Van ae ivierwe/ce Tot en met 16 jaar: 1. Barnhatol petijn, 2. Westerweel/Westenvee!- GEMENGD DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: 1. Van de Van der Wel. Tot en met 14 jaar: 1 Van de F Spinnewijn, 2. Üytterhoeve/Moen Tot en met 16 jaar: 1. Westerwee! ter, 2. Schouw/Wesdorp. Paepe/»1 k 5 >n bolleke De Koninck ;CHT ANTWERPS! IBreda, tel. 076-211199 134e JAARGANG Middelburg - De twee Zeeuwse jeehavens Vhssingen en Terneu zen blijken in de praktijk nog be- angrijker te zijn voor de Zeeuw se economie dan de georgani seerde ondernemers in de provin ce al dachten. De bedrijven in de javengebieden nemen samen naar liefst 40 procent van de om- !et in Zeeland, 46 procent van al- investeringen en 75 procent van de totale provinciale export voor hun rekening. (ZIE ZEELAND - C1 Den Haag - Bijna 2500 verdach- ;en zijn in de eerste zes maanden van dit jaar naar huis gestuurd Dmdat er geen plek was in een ge vangenis. Dat zijn er honderd neer dan in het eerste halfjaar van 1993. Dit aantal is opmerke- ijk, omdat het aantal cellen de aatste tijd aanzienlijk is toege nomen. (ZIE BINNENLAND -A3 HET WEER Mooi weer Vandaag en morgen nog mooi weer, daarna wisselvallig met waarschijnlijk buien van betekenis. De kans op onweer blijft de komende dagen. lome - In Italië is commotie ont- itaan rond de reclamespotjes die ie regering Berlusconi via de te- evisie uitzendt. De regering zegt iat ze daarin haar beleid uitlegt, le oppositie vindt dat de filmpjes [etuigen van politieke vooringe- lomenheid. De RAI, de publieke imroep in Italië, heeft gisteren .angekondigd dat ze Berlusconi's ipotjes niet meer uitzendt. ZIE BUITENLAND - A3 longen - In Dongen zijn gister- ivond vijftien ooievaars neerge- treken. Volgens vogelkenners is iet 'uniek' dat de vogels in zo'n PJQte getalen tegelijk ergens lan en. Het is niet bekend waar de loievaars vandaan komen, hoe- vel de beesten wel ringetjes dra-1 jen. IZIE BINNENLAND-A3 luenos Aires - Een Argentijnse! mderzoeksrechter heeft bewij-| :en gevonden die een verband] eggen tussen Iraanse diplomaten] ei de bomaanslag op het gebouw in een joodse organisatie in Bu- nos Aires, waarbij vorige maand "ina honderd doden vielen. De mderzoeksrechter zegt zijn be-l 'ijzen deze week te zullen pre-1 enteren. Managua - Nederland heeft tij-I ens de wereldtitelstrijd honkbal 1 Nicaragua zijn tweede achter- involgende overwinning bet aala. De nationale ploeg wou' }e; van het zwakke Zweden! Nederlandse team behoudt aardoor nog altijd uitzicht op plaats in de play-offs. 'ZIE SPORT-Bi 'eldhoven - De brand in het verl n v ,",|engebouw van de veilinl t. oven is mogelijk aangel uw611 ^o1Sens de brandweer dill g met haar onderzoek bezig is taan d 'niet sPontaan' ont] l2|E BINNENLAND - A3 UJ Da's straffe koffie

de Stem | 1994 | | pagina 16