'aS«rl ILBERGEN 89 91 f99 79 1? 7P 89 85 95 iBderland! Opsteker Nederlandse atleten Paulien Chardon laat publiek sidderen Angst en pijn te veel voor Van Langen Q Privé DE STEM Benetton past auto Verstappen aan IHANDEL lOL MOTORVERHUUR Nu al dopingrel op EK 06-96.88 }nd Koens naar finale, halve-finale-plaatsen voor Poelman, Cooman en Jongmans mm m si 013-3902901] Grieks 06-320.320.06 Gratis telefoonsex voor vrouwen 06-4311 of 4611 doorschakellijn gelaagd glas (inbraakpreventie) herstel breukschade [urrerende prijzen. 0 EN TUKS Toer- en choppermodellen bij tigchelaar Breda Tel.: 076-281481 Ajax durft niet Feyenoord-Iied te zingen Vijf atleten naar huis 'n Ouestie van Veiligheid De toestand van uw remmen en schokdempers bepalen de remweg bij een noodstop Onze testbanken geven u gratis zekerheid! VROUWEN 40 zoekenl stoute jongens Bet 06-9844 (75 cpm)1 BELLEN Jules Verneweg 1141 5015 BM Tilburg SM-KONTAKT voor strengt afspraken! 06-320.325.80 (lOOcpm) HUISVROUWTJES zoekenl overdag sexkontaü Bel 06-9661 (100cpm) Draai me maar om! 1 qDrn i mannen bellen voor 1,- p/m telefoonsex 06-9' sex direct 06-S top contact 06-S hete meiden O6-9785I Naar dames thuis door het hele land 24 u/p.d. 100 c.p.m. vakkundig leveren en stsen van: Ijblijvende offerte, bel: 1977, b.g.g. 27614 h 620-53402 OOSTERHOUT OLVARIT PUUR SAP PAK 500 ML elders 4.49 ANTHONY'S MELBA TOAST PAK 100 GRAM elders LtST WICKY sinaasappe LIMONADE SET 6 PAKJES elders A39" PARAMOUNT WITTE ASPERGES BLIK 250 GRAM elders 99 HOMBURG LEVERPASTEI SET 3 BLIKJES elders -L9Sf SILVO Surinaamse RIJST i grote baal 4.5 KILO elders &95 WAJANG KETJAP BENTANG FLES 250 ML elders \3S VRIES- LOLLIES PAK 12 STUKS elders LÖS" GOLDSTAR MIE BAAL 500 GRAM elders 44ST 89 ilenstraat - ST. WILLEBRORD: Dorpsstraat ERGEN OP ZOOM: Noordgeest Sport I Zandvoort (anp) - Hij kwam I handen te kort. Kende geen I moment rust. Alsof hij al een I wereldtitel op zak heeft, zo ■werd Jos Verstappen zondag 1 bejegend. De Nederlandse I Formule I-coureur schreef tij- Idens de Marlboro Masters in I Zandvoort, die hij verleden jaar op zijn naam bracht, zijn [vingers bijna blauw. I Iedereen wilde een handteke- Ining van de Limburger, wiens 1 ontvelde neus herinneringen I opriep aan het bloedstollende I inferno op het Hockenheim- I circuit. [Dekasteleinszoon is immens po- pulair bij de autosportliefheb bers, hoewel hij dit seizoen van de vijf Grand-Prix-races waar aan hij deelnam, er slechts eentje beëindigde: de GP van Engeland. Hij werd als negende geklas seerd, maar die plaats werd hem ontnomen, omdat zijn teamge noot Michael Schumacher op Sil- verstone de zwarte vlag had ge negeerd. De populariteit dankt Verstap pen voor een déél aan de wonder baarlijke ontsnapping aan de vuurdood vorige week zondag tij dens de Grote Prijs van Duits land. Dat de racefans hem een warm hart toedragen, bleek afge lopen week. „Stapels kaarten en brieven heb ik ontvangen. Het doet me goed die belangstelling, maar eerlijk gezegd; je gaat er geen meter har der door," vertelde hij tussen het signeren van petten en foto's door. Verstappen heeft van Flavio Briatore, de hoogste baas van het Benetton Ford-team, de toezeg ging dat hij in ieder geval start in de Grote Prijzen van Hongarije en België. Afgelopen week had Verstappen een gesprek met Briatore en de technici, waarin hij onder meer erop heeft aange drongen zijn bolide te verande ren. Aan te passen aan zijn rijst ijl. Zaterdag testte hij op de korte baan van Silverstone de deels aangepaste wagen. ,.,Ik mag niet ontevreden zijn. Ik had al een beter gevoel in de wa gen. Ik heb hem beter onder con trole," liet hij weten. „Mijn auto is gebouwd en getest in de windtunnel zoals die van Schumacher. Onze rijstijlen zijn echter verschillend. Schumacher houdt van een nerveuze auto. Ik niet. Telkens schoof de achter kant van mijn auto in de bochten weg. Daar had ik steeds de groot ste moeite mee. Het voertuig had mij in de macht, in plaats van omgekeerd." Verstappen verwacht dat het ra cemonster voor de Grote Prijs van Hongarije zondag nog niet volledig naar zijn wens is omge bouwd. Daar heeft hij echter geen moeite mee, omdat hij beseft dat de tijd te kort is. „Het doet me echter dat ze naar mij luisteren, VOOR echt privé en genotI Bij ons word je niet bedot. I Nieuw Dolly. 076-202513. LIEVE meid neemt voor u| echt de tijd, ma.t/m vrij. 12-1 20 u. Tel. 01650-37159. NIEUW Chantal ook privé.I Van 10.00-22.00 uur. 0ok| Escort. Tel. 01834-2311 [Door Frank van Geloven Helsinki - Het slechte nieuws over Ellen van Langen leek [even de Nederlandse atletiekploeg te verlammen op de [eerste dag van de Europese titelstrijd. De KNAU-equipe [begon gisterochtend in alle vroegte desastreus met een [kansloze uitschakeling van kogelstootster Corrie de [Bruin en 800 meter-loopster Esther Goossens. Grete [koens, Stella Jongmans, Nelli Cooman, Jacqueline Poel- Iman en in iets mindere mate Marjan Freriks zorgden nog Ivoor een redelijke ommekeer. De uitschakeling van sprin- Iter Regillio van der Vloot in de kwartfinales van de hon- [derd meter was volgens verwachting. Koens boekte het grootste succes van de Nederlandse equipe. Zij plaatste zich op de 3000 meter ;voor de finale, die woensdag op bet programma staat. De Arn hemse deed dat op fraaie wijze. In de serie met topfavoriete So- nia O'Sullivan werd Koens welis waar slechts achtste, maar haar tijd van 8.56,34 was amper twee Iseconden trager dan haar per soonlijke record. Koens' tijd werd in de tweede serie boven dien alleen geklopt door de Britse jYvonne Murray. „Mijn eerste doel is nu bereikt. Ik |ben hierheen gegaan om de finale te halen. Nu heb ik tenminste aan die opdracht voldaan," sprak ze jglunderend kort na afloop van de jtweede race. Cooman verrast Eerder had vooral de rentree van Nelli Cooman in de internationa le subtop op buitenbanen verba- zing gewekt. In de series'van de honderd meter had ze met 11,35 seconden (een beste persoonlijke jaarprestatie) zelfs de tweede tijd van alle veertig deelneemsters. In de kwartfinales gaf ze opnieuw geen krimp in haar race. Met 11.41 werd Cooman tweede ach ter de Duitse medaillekandidate Melanie Paschke. Haar Nederlandse concurrente Jacqueline Poelman deed het zelfs nog beter. De 20-jarige Gro ningse was in de kwartfinales wet 11,37 een fractie sneller dan Cooman, maar zij werd in haar, sterk bezette, race vierde. Wat wel ruimschoots voldoende was voor de halve finales. Marjan Freriks zorgde op de ma rathon voor een bescheiden suc cesje. De atlete uit Deventer, die pas haar derde race over 42 kilo meter liep, werd negentiende in 2.40.21. He prestatie van Freriks krijgt nog meer reliëf met de weten schap dat ze op de Europese ranglijst dit jaar de 37e plaats in neemt en halverwege de wed strijd gisterochtend op de veer tigste plaats lag. •Ik had mijn race bewust zo in gedeeld. Rustig van start gaan, dan kom je er nog een hoop tegen, had ik mezelf voorgehouden. En cat klopte. Ik ben heel erg tevre den. Ja, het EK is voor mij in ie der geval geslaagd," meldde ze weed lachend. Het eerste uur van het EK verliep zoals al gemeld rampzalig voor de afvaardiging van de Konink je Nederlandse Atletiek Unie Haarlem (anp) - In het kader van de actie Ruanda boden luisteraars van de lokale om roepen van Haarlem en Rot terdam zaterdagavond 6200 Sulden als de selectie van •Ijax het lied van Feyenoord 1 Hand in hand kameraden') zou zingen. Op het veld van Haarlem, waar de Amster dammers een benefietwed- strijd speelden, weigerde de selectie dit. Uit vrees voor rellen. (KNAU). Terwijl half Nederland nog op een oor lag, kon Corrie de Bruin om negen uur Nederlandse tijd de kogel al opbergen en had Esther Goossens de wetenschap dat het toernooi voor haar er al op zat. De pas zeventienjarige De Bruin, twee weken geleden nog vierde bij het wereldkampioenschap voor junioren, stond stijf van de zenuwen tussen de zwaargewich ten uit Oost- en Centraal Europa. De kwalificatielimiet van acht tien meter was voor haar onhaal baar. Met 16.66 meter presteerde ze stevig onder de maat. Haar beste jaarprestatie staat op 18.15 me ter. Ook van Esther Goossens werd vooraf meer verwacht dan alleen een optreden in de series. Het 21-jarige talent liet zich daarin echter in de luren leggen na een tactisch slecht gelopen ra ce. Ze rammelde anderhalve ronde als gangmaakster aan de poort en werd op het laatste rechte stuk door de concurrentie weggebla zen. Stella Jongmans zorgde even later voor een goedmakertje. In de derde serie legde ze in 2.02,85 beslag op de tweede plaats, waardoor ze zich verze kerde van een startplaats in de halve finales van vandaag. ZIE VERDER SPORT - B4 Corrie de Bruin, die teleurstelde, in actie. foto de stem Den Haag (anp) - De knok kels van de handen van Pau lien Chardon trokken zondag tijdens de vaardigheidsproef wit weg. Haar knuisten om klemden een zweep. De span ning in haar lijf was bijna on draaglijk. Op de tribunes hielden de toeschouwers hun adem in. Op het gras in het Zuiderparkstadion moest Pauliens man IJsbrand Char don zijn vierspan foutloos langs de pionnen leiden om de bronzen medaille voor het team, met Aarts en De Ruy- ter, en voor hemzelf veilig te stellen. De oerkreet die de menner uit Den Hoorn slaakte na het slagen van zijn missie was veelzeggend. Aan de kant vielen Paulien en de grooms elkaar huilend in de ar men. Het publiek klapte de han den stuk. Chardon genoot met volle teugen. Hij inhaleerde het applaus als Maradona de coke. Het kostte hem moeite plaats te maken voor de Brit George Bow man, die na hem moest rijden. Even mocht Chardon hopen op een gouden of zilveren medaille, maar Bowman en de Duitser Freund maakten geen fouten. Aan de stand, zoals die na de marathon van zaterdag was op gemaakt, kwam aan de top geen verandering. Freund bleef kop loper en is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen. Bow man stond al vaker op het ere- schavot. In 1974 werd hij op het WK derde, zes jaar later tweede. Nederland prolongeerde de der de plaats van het WK in Riesett- beck, twee jaar geleden. „Een prachtig resultaat," zei chef d'equipe Arie Korrel. „Na de dressuur, toen we vijfde ston den, heb ik volgehouden dat we een medaille konden pakken. Ik wist dat er op de marathon grote verschillen konden ontstaan. We hebben bewust IJsbrand heel vroeg laten starten, zodat hij in de koelte een goede tijd kon neerzetten,, waar later iedereen zich op kon stuk bijten. Zo is het ook gegaan." Zoals Korrel voorspelde werd de wedstrijd zaterdag op het meest spectaculaire onderdeel van het vierspanrijden, de marathon, beslist. Op het militaire oefen terrein De Vlasakkers in Soest- erberg maakte Chardon zijn woorden van twee dagen daar voor waar. Na zijn teleurstellen de zevende plaats op de dressuur zwoer hij wraak op de mara thon. „Ik ga aanvallen", beloof de hij. Een podiumplaats zette de wereldkampioen van '88 en '92 uit zijn hoofd. „Daarvoor is de afstand tussen mij en de top drie te groot." Maar na een foutloos gereden marathon, waar Chardon bij drie hindernissen de beste tijd noteerde, stond de Westlander op de derde plaats. Op de finish ging de stalhouder uit Schiplui den compleet door het lint van vreugde. Hij beukte met zijn vuisten de nummerplaat van de koets, deelde 'high-fives' uit aan iedereen die hij tegenkwam, schreeuwde het uit van geluk en bedankte het dolenthousiaste publiek wel honderd keer. Met een grijns op zijn gelaat en druk zwaaiend met zijn armen. Als een kind zo blij. „Jullie waren geweldig! Man, wat een sport. Ik IJsbrand Chardon jaagt zijn vierspan door een hindernis tij dens de marathon, die hij won. foto anp wil nog een keer de marathon rijden." Chardon reed naar ei gen zeggen de beste marathon uit zijn leven. Met een span paarden, dat hij nog geen jaar bezit. „Om de achterstand in trainingsuren in te halen, heb ik de afgelopen maanden meer rij- uren gemaakt dan ooit. Ik moest de nieuwelingen inwerken. Twee van hen, Ferdy en Rex, liepen hun eerste WK. Bij de eerste twee hindernissen heb ik geke ken hoe Rex en Ferdy de obsta kels namen. Toen dat goed ging, ben ik vanaf de derde hindernis vol gegaan." Aan de waterbak, het vierde obstqkel in het door Harry Buurman ontworpen par cours, dacht Chardon met ple zier terug. „Ik kwam daar aan rijden en het publiek was dood stil, omdat andere rijders dat van hen verlangden. Maar ik wil juist herrie hebben. Dus heb ik de toeschouwers aangemoedigd me te steunen. Dat vonden ze prachtig en onder donderend la waai heb ik de hindernis geno men in een fantastische tijd." Soms had hij het gevoel dat het span zweefde. De jonge dieren liepen gemakkelijk, ze leken niet moe te worden. „De veterinair heeft de paarden na elk onder deel getest en hij had zelden zul ke fitte dieren gezien. Natuurlijk had ik het voordeel dat ik in de ochtenduren reed, maar dat heeft niet de doorslag gegeven." Terwijl andere rijders steen en been klaagden over het te zware C-traject, waarbij de paarden in sneldraf een afstand moeten overbruggen, jakkerde Chardon het C-parcours, dat voor de ma rathon moet worden gelopen, ruim een halve minuut binnen de tijd af. Last van het centime ters dikke mulle zand, waar de karresporen diepe sporen had den getrokken, had hij niet. Het span kende geen zwakke mo menten op de marathon. Het was zelfs vijf minuten sneller dan het verwachte tijdsschema, waar la ter op de dag veel combinaties op sneuvelden. Ook de zwaarte van de marathon viel hem mee. „Vooraf was er enige ophef over de zwaarte van het traject, maar we zijn op het WK en dit par cours was een WK waardig." Het was in ieder geval een spec taculaire wedstrijd, waar meer dan 50.000 toeschouwers op af kwamen. Zoveel zaten er zondag niet in het Zuiderpark, maar de tribunes waren wel opmerkelijk goed gevuld. „We hebben recla me gemaakt voor het vierspan- rijden", aldus Chardon. „Dat is heel belangrijk. We hebben laten zien dat vierspanrijden geen on dergeschoven kindje is op de Wereldruiterspelen. Den Haag. Wereldruiterspelen. Vierspannen, eindstand na drie on derdelen (dressuur, marathon, vaardigheidsproef): 1Freund (Dui) 122,5, 2. Bowman (GBr) 125,8, 3. Chardon (Ned) 127,6, 4. Brasseur (Bel) 127,6, 5. Sandmann (Dui) 134.1, 6. Eriksson (Zwe) 136,6, 7. Standaert (Bel) 143,8, 8. Ulrich (Zwi) 143,8, 9. Rueschlin (Zwi) 157.2, 10. Aarts (Ned) 164,4, 11. De Ruyter 164,8, 13. Weusthof 168, 18. Kraaijenbrink 180,8, 19. Smithuis 184,1, 28. Van Hoof 208,6, 29. Ruin- emans 213, 44. Timmermans 345,3. Eindstand landenwedstrijd: 1. Duitsland (Freund, Sandmann, Hammann) 256,6, 2. België 271,4, 3. Nederland (Chardon, Aarts, De Ruyter), 4. Zwitserland 296, 5. Groot-Brittannië 315,4, 6. Zweden 327,4, 7. Hongarije 366,8, 8. Spanje 412,9, 9. Oostenrijk 502,5. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1994 DEEL B dat ze oog hebben voor mijn pro blemen," zei hij. „Wat na de Gro te Prijs van België gebeurt, weet ik nog niet. Daarover hebben we het nog niet gehad. Ik zie het wel." Het ziet er echter naar uit dat Verstappen zowel aan de Grote Prijs van Italië, die op Monza of de Nürburgring wordt gehouden, als de GP van Portugal deel neemt, omdat Michael Schuma cher dan waarschijnlijk de schor sing van twee races dient uit te zitten. Bovendien is hem informeel toe gezegd dat hij, mits de prestaties naar behoren zijn, de rest van het seizoen als tweede rijder naast Schumacher voor de Brits/Itali aanse renstal rijdt. Helsinki - Nog voor de start van de Europese atletiekkam- pioenschappen in Helsinki zijn de medaillekandidaten Ella Kovacs (Roemenië, 800 meter), Aham Okeke (Noorwegen, 100 meter) en Solomon Wariso (Groot-Brittannië, 200 me ter) door de mand gevallen bij dopingcontroles. Samen met de ook al betrapte Mette Bergman (Noorwegen, discus) en Hedvika Korosak (Slovenië, hinkstapsprong) zijn ze inmiddels naar huis terug. De Russische kogelslingeraar Sergej Kirmassov liep onlangs ook tegen de lamp na een wed strijd in Rehlingen (Dui). Okeke, een tot Noor genatura liseerde Nigeriaan, die wordt begeleid door de Nederlandse sprinttrainer Henk Kraayen- hof, is na de Grand-Prix-wed- strijd in Stockholm betrapt op het gebruik van pseudo-efedri- ne. De internationale atletiek- federatie IAAF heeft de Noor nog geen straf opgelegd, .maar de Noorse bond heeft de num mer vijf van de Europese rang lijst van dit seizoen inmiddels van de deelnemerslijst ge schrapt. Okeke kan een schor sing van maximaal drie maan den verwachten.Kovacs, Wari so, Bergman en Korosak zijn betrapt op het gebruik van sta- nozolol, hetzelfde middel waarmee Ben Johnson tot twee maal toe door de mand is ge vallen. Stanozolol is een spier- versterkend middel en wordt door de dopingcommissie van de IAAF als het meest doeltref fende en dus gevaarlijkste pre paraat beschouwd. Het viertal wordt schorsingen van twee tot drie jaar in het vooruitzicht ge- steld.Bij Kirmassov werd ook een spierversterkend hormoon in de urine aangetroffen. Door Frank van Geloven Helsinki - Ellen van Langen doet wel mee aan de Europese at- letiekkampioenschappen in Helsinki, ze doet niet mee, ze doet wel mee en ze doet niet mee. Alsof het een kabinetsformatie be trof, zo vaak en plotseling veranderde afgelopen week de situa tie. Het gejojo was ze zelf ook al meer dan spuugzat, maar om half tien zaterdagavond kwam het laatste woord er dan toch uit. Op advies van de medische staf van de Nederlandse ploeg had ze alsnog besloten om niet van start te gaan op de 800 me ter. Stella Jongmans (rechts) wordt gefeliciteerd door de Frangaise Djate met haar derde plaats in de serie. foto anp „Het is niet te doen. Het risico is te groot nu ik toch weer wat last van mijn hamstring heb gekre gen," deelde ze de Nederlandse pers zelf mee in het provisorisch ingerichte 'Holland House'. Tra nen biggelden over haar wangen. De Nederlandse ploegleider Bert Paauw zat er aangeslagen bij. Teamarts Els Stolk klopte de ar me Van Langen bemoedigend op de schouders. Een droom stortte opnieuw in een. Na de wereldkampioen schappen van 1991 (Tokyo) en 1993 (Stuttgart) mist de Olym pisch kampioene nu weer de kans op een topsucces. In Tokyo had ze last van een achillespeesblessure. Ze startte nog wel in Japan, maar daar draaide alles door de kwet suur op een drama uit. Vorig jaar in Stuttgart ontbrak ze helemaal op het appèl door een stressfrac tuur. „Tokyo en Stuttgart. Die plaatsnamen kan ik niet meer ho ren. Daar komt nu ook nog eens Helsinki bij," verzuchtte ze in het snikhete perszaaltje. „Ik vraag mij wel eens af of wij iets fout doen in de training. Maar ik heb nog nooit kunnen zeggen dat iets niet goed is. Bo vendien heb ik een goede medi sche en para-medische begelei ding," aldus de atlete. Over de financiële consequenties zei Van Langen nog niet eens ge dacht te hebben. „Natuurlijk gaat je waarde omhoog als je een goed EK loopt. Ik wilde dit kam pioenschap echter gewoon graag lopen, omdat in zo'n toernooi he le andere dingen gebeuren dan in wedstrijden met hazen." Naweeën De afmelding kwam zaterdaga vond niet als een donderslag bij heldere hemel. Vrijdagochtend had ze onder toezicht van bonds- arts Peter Vergouwen in Neder land nog een aantal weerstands testjes met succes afgewerkt, maar de twijfels bleven bestaan. Zowel bij medici als Van Langen zelf. Vergouwen en trainer Frans Thuys zetten toch het sein op groen voor de atlete, die zater- ochtend in Finland echter onmid dellijk de naweeën van de tests in Nederland bespeurde. „Toen ik opstond, merkte ik dat ik toch nog last van mijn ham string had. Ik kon mijn rechter been maar met moeite uit bed til len,''' vertelde ze met trillende stem. „Toch schonk ik er niet zo veel aandacht aan. Misschien uit angst voor slecht nieuws, maar Arie de Jong (fysiotherapeut Ne derlands team) wilde toch nog een paar testjes doen, toen hij er van hoorde. En toen bleek het toch niet goed te zijn. Volgens de medische staf is het puur een te rugslag van de tests van vrijdag." Moeite Zelf was ze vervolgens moeilijk over de streep te trekken. „Ik wil de oh zo graag. Laat me minimaal de warming-up proberen, heb ik nog gevraagd. Maar dat was ook weer tegen beter weten in. Nu realiseer ik me dat het geen zin heeft om je kop in het zand te ste ken. De medische staf heeft ge woon gelijk," bekende ze. Team arts Els Stolk; „Het heeft ons wel enige moeite gekost om Ellen er van te overtuigen, dat het beter was om niet te starten. We heb ben er heel veel begrip voor dat ze koste wat kost wilde starten, maar het risico is veel te groot. Met een hamstringblessure moet je ontzettend voorzichtig zijn." De medici hielden Van Langen onder meer voor dat ze in Helsin ki nooit de finale zou kunnen ha len. Stolk; „De kans dat ze hier drie maal fit aan de start zou kunnen verschijnen, was hihil. Dat blijkt wel uit de terugslag van de tests in Nederland. Ellen had 95 procent kans dat ze na de series naar huis had gemoeten. En bovendien was er nog altijd de mogelijkheid dat de hamstring zou scheuren. Dan zou ze nog verder van huis zijn geweest, want daarvoor staat minimaal tien weken, met kans op litteken weefselvorming. En daar houd je de rest van je carrière last van." Al die argumenten overtuigden uiteindelijk ook Van Langen, die lang met de gedachte speelde om toch aan de start te verschijnen en nog een warming-up te doen. Stolk praatte haar dat uit het hoofd. „Omdat zo'n warming-up wel licht nog slechter is dan een wed strijd," aldus de bondsarts. Van Langen; „Voor die warming-up had ik ook angst. Want dan werk je met veel tempoversnellingen. De belasting is groter dan in een serie. Want daarin wilde ik alleen maar sjezen. Mijn serie was niet zo sterk bezet. Ik was daar ook met deze blessure doorheenge- rold. Maar wat zou het daarna zijn geworden?" (ADVERTENTIE) In verband met verhuizing, lijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 HH

de Stem | 1994 | | pagina 11