Ajax geprikkeld door PSV Goo Van Dorst Chrysler DE STEM Springruiters doen voorstel aan IOC: zes landen in laatste ronde Amsterdammers werken met begroting van 28 miljoen UITSLAGEN STANDEN Winnende Arabier was een koopje In internati< KWALITEIT LEASEN?, CHRYSLER LEASEN DE STEM Kovacs geschorst Programma Yain Langen toch van start op EK Breuk in stuurkolom oorzaak crash Senna Ook Rijkaard zegt Oranje vaarwel Bordeaux gelijk SPORTNIEUWS KORT Prima prestatie Ronnie de Jong Speelhuislaan 156 - Breda - Tel. 076-715511 Sport ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1994 DEEL Van onze verslaggever DEN HAAG - De internatio nale springruiters, verenigd in de International Jumping Riders Club (IJRC), zijn het gisteren snel eens geworden over maatregelen om de lan- denwedstrijd aantrekkelijker te maken en tegemoet te ko- men aan de wensen van het IOC. Het Olympisch comité heeft aan gedrongen op veranderingen omdat de duur van de wedstrijd de sponsors afschrikt en niet interessant is voor televisie. De ruiters stellen de internatio nale hippische federatie voor om in de tweede ronde van de lan- denwedstrijd alleen de beste zes landen terug te laten komen. Bovendien zullen daarbij de vier ruiters van elk land hun par koers achter elkaar afleggen, zo dat meteen het resultaat van de landen vaststaat. Overigens richt de ruiterclub zich ook tot het IOC met kritiek, Europa is namelijk verbolgen over het feit dat het slechts ze ven landen mag afvaardigen naar de Olympische Spelen. Om wille van de mondiale spreiding krijgen andere continenten ook meer startplaatsen toegewezen. De ruiters zijn het daar niet mee eens, want „Europa is toch het toonaangevende continent in de paardensport. Met zeven plaat sen worden wij veel te slecht bedeeld", aldus Eric Wauters. Ook hebben de ruiters kritiek op het dopingreglement. Over de Door Steef Arts AMSTERDAM - De druiven waren zuur voor Ajax toen PSV drie dagen geleden de Braziliaan Ronaldo als nieuwe aankoop presenteerde. Terwijl de Eindhovena- ren rond de twintig miljoen over tafel slingerden, beperkte de landskampioen zich tot één aankoop: Fred Grim werd als beoogde reserve-doelman en opvolger van de naar concurrent PSV vertrokken Stanley Menzo naar De Meer gehaald. De presentatie van Ajax had gisteren dan ook een low bud get-karakter. In de kleine en ongeventileerde persruimte deed voorzitter Michael van Praag het zonder geluidsinstallatie. Hier door moest zelfs technisch direc teur Louis van Gaal er aan te pas komen om het lawaai van de grasmaaimachine te doen ver stommen en zo de woorden van de voorzitter verstaanbaar te maken. Maar die soberheid had meer iets van de excentrieke miljonair die zich het liefst in lompen hult en leek slechts bedoeld om het contrast met de Eindhovense protserigheid aan te geven. „Want", zoals voorzitter Michael van Praag toegaf, „het gaat Ajax commercieel voor de wind." Penningmeester Van Os boekte afgelopen seizoen opnieuw een record-eXploitatie met 28 mil joen gulden aan inkomsten, 214 miljoen meer dan het succesvolle seizoen ervoor. Er werden nog nooit zoveel seizoenkaarten ver kocht, waardoor bijna elke HELSINKI - Ellen van Langen is al voordat de Europese atle- tiekkampioenschappen in Hel sinki zijn begonnen een belang rijke concurrente kwijtgeraakt. De Roemeense 800-meterloops- ter Ella Kovacs werd vrijdag met onmiddellijke inganggeschorst wegens doping. Zij heeft een persoonlijk record staan van I.55,86 maar ging dit seizoen nog niet harder dan 2.00,55. ZONDAG 7 AUGUSTUS 08.30: series 400 m horden M 08.40: kwalificatie kogelstoten V (groep A+B) (De Bruin) 09.15: series 800 m V (Van Langen, Goossens, Jongmans) 09.30: kwalificatie hoogspringen M (groep A+B) 10.00: start marathon V (Freriks) 10.15: series 100 m V (Poelman. Coom- an) 10.40: kwalificatie hinks.tapsprong V (groep A+B) II.15: series 100 m M (Van der Vloot) 12.25: finish marathon V 15.00: openingsceremonie 16.20: finale kogelstoten V (evt. De Bruin) 16.20: kwartfinales 100 m V (evt. Poel man, Cooman) 17.05: kwartfinales 100 m M (evt. V.d. Vloot) 17.50: series 1500 m M 17.50: kwalificatie speerwerpen M (groep A) 18.30: finale 10.000 m M 19.10: kwalificatie speerwerpen M (groep B) 19.15: series 3000 m V (Koens) thuiswedstrijd een vol huis bete kende en samen met de drie UEFA-duels en de bekerwed strijden kwamen 570.000 toe schouwers door de poort. Het gemiddelde aantal bezoekers was 22.000, vijf procent hoger dan het jaar ervoor. Voor ko mend seizoen verwacht Ajax we derom vijftienduizend seizoen kaarten te verkopen. De club is nu nog slechts tweeduizend kaarten van dat doel verwijderd. En op een ruime steenworp af stand verrijst een hypermodern stadion waarvan in november al het hoogste punt wordt bereikt als de dakconstructie op haar plaats wordt gehesen. „De ver huizing brengt enorme kosten met zich mee, maar Ajax kan zich dat tegenwoordig permitte ren", zei Van Os zelfverzekerd. Hij werkt voor komend seizoen met een begroting van 28 mil joen gulden en dat is ettelijke miljoenen meer dan PSV. Drie nieuwe sponsors en deelname aan de Champions League zijn verantwoorlijk voor het opkrik ken van het Amsterdamse bud get. Het geringe aantal aankopen was dan ook geen kwestie van zuinigheid, verduidelijkte Van Gaal. „Er kleeft natuurlijk een risico aan, zo'n smalleselectie. Zeker onze internationals krij gen een enorm zwaar program ma voor de kiezen. Maar het is een bewuste keuze. In Nederland bestaat niet de cultuur dat je een aantal gearriveerde spelers op de bank kunt zetten. Zelfs Stefan Pettersson, toch een voorbeeldi ge prof, presteerde een maand lang beneden niveau toen zijn positie onzeker was." Maar natuurlijk had Van Gaal Ronaldo graag ingelijfd. „Ik was zeer teleurgesteld toen ik hoorde dat Ronaldo voor PSV had geko zen. Ik had hem er graag bij gehad, hoewel ik gerede twijfels had om een zeventienjarige voet baller over te planten naar een andere cultuur. En dat is ons voordeel: die zorg heeft PSV." Ajax doet het traditiegetrouw met de eigen jeugd. De wegge vallen Alflen (bijna afgekeurd), Petersen (Monaco) en Pettersson (IFK Göteborg) en Hansen (Odensé) zijn vervangen door Michael Reiziger (was verhuurd aan Groningen), Martijn Reuser en het talent Patrick Kluivert. Daarnaast is de jeugdige Mendel Witzenhausen als 21ste man aan de selectie toegevoegd. HELSINKI - Ellen van Langen start morgenochtend toch in de series van de 800 meter op de Europese atletiekkampioenschappen in Helsinki. De Olympisch kampioene van Barcelona heeft gisteroch tend in Hilversum een laatste test met succes doorstaan. Bondsarts Peter Vergouwen oordeelde daarna dat niets een start op het EK nog in de weg staat. Nederlandse grootste kanshebster op Europees goud werd eerder deze week getroffen door een spierverrekking in de rechter-ham- string (bilspier). De tijd leek vervolgens te kort om nog te herstellen voor de titelstrijd in Finland. Door experimentele, maar intensieve waterstraaltherapie zijn de klachten inmiddels verdwenen. „Pijn heb ik niet meer. Ik weet alleen niet wat ik nu nog kan. Zeven dagen was het niets doen. Het is afwachten wat dat voor de scherpte betekent", zei ze gisteravond onder meer na aankomst in Helsinki. Op het vliegveld van de Finse hoofdstad was de chaos met tientallen fotografen en journalisten en honderden aankomende sporters com pleet. Tussen de Franse, Russische en Spaanse atleten werd een gespierde Nederlandse toerist aangezien voor de Britse vedette Linford Christie en vervolgens besprongen door televisieploegen, fotografen en handtekeningenjagers. „I'm only on holiday." „Ik ben alleen maar met vakantie", zei hij lachend. Even later zagen de Finse cameramensen wel een echte Olympische kampioene over het hoofd. Ellen van Langen kon stilletjes door de douanecontrole glippen. Pas later werd ze herkend en bestormd, maar toen had ze haar verhaal al gedaan en was er ook tijd voor de piepjonge handtekeningenjagers. Een brede lach op het gebruinde gezicht verried opluchting, maar dat was schijn. Van Langen: „Opgelucht? Dat zal ik pas zijn als ik de series zonder kleerscheuren ben doorgekomen. Ik weet nog steeds niet hoe het er nu voorstaat. Ik ben pijnvrij, maar dat betekent niet dat die blessure niet meer kan terugkeren. Het kan straks best wel eens al in de warming-up misgaan." Gisterochtend werd ze door trainer Frans Thuys en bondsarts Peter Vergouwen aan een laatste test onderworpen op de kunststofbaan in haar woonplaats Hilversum. En die ging prima. De Australische Brook Sample houdt haar paard bij de staart vast. In het losse duinzand bij Katwijk, viel ze van haar paard af. - foto anp Amerikaanse Valerie Kanavy wereldkampioen endurance Door Giel Hendrix DEN HAAG - Mooi en keihard tegelijk. Zo kan men de WK-endurance, die gisteren rond Den Haag werd verreden, omschrij ven. Mooi voor de winnares van de hippi sche uithoudingsproef over 160 kilometer, de Amerikaanse Valerie Kanavy en keihard voor de Nieuwzeelandse Paulette Stannard. Zij was na meer dan twaalf uur op haar Arabier Zephyr te hebben gezeten, als derde aangeko men in het Haagse Zuiderpark. Amper een half uur later was de controlerende arts onverbidde lijk. Het paard trok tijdens het draven moeizaam met het rechter-achterbeen en daarmee werd de 11-jarige Zephyr afgekeurd, weg bronzen plak. De amazone en haar begeleiders huilden tranen met tuiten. Hartslag Twintig minuten eerder was in de tent waar de laatste controle werd uitgevoerd indianengehuil losgebarsten. Zo'n vijftig Amerikanen begeleid den op die manier Pieraz, het paard van winna res Valerie Kanavy, op het laatste controlerond je. De hartslag van het paard was op dat moment al ver onder de bovengrens van 64 gezakt (54). Die van Valerie Kanavy en haar man, die gedurende de hele dag het paard verzorgde en vertroetelde, was op dat moment veel hoger. Maar toen de artsen goedkeurend knikten, zakte die meteen weer naar normale waarden. Goedkoop Valerie Kanavy (48) is een echte beroepsrijdster. Haar 12-jarige Arabier Pieraz, 'Cash' noemt ze hem zelf, kocht Valerie zes jaar geleden. „Ik zag een advertentie in een lokaal krantje. Paard te koop, alleen voor ervaren ruiter, stond erin. Hij stond ergens bij mensen in de tuin, maar was onhandelbaar. Hij woelde de hele tuin om en brak door de omheining. Mijn dochter wilde hem niet en toen heb ik hem maar gekocht. Niet omdat ik er iets in zag, maar omdat hij zo goedkoop was. In november vorig jaar heb ik hem voor het eerst getest op de 100 mijl en die wedstrijd won hij meteen." De hele dag heeft Valerie Kanavy op de 'stille momenten' biddend op haar paard gezeten. Smekend om hoge temperatuur. „Dat ben ik van thuis in Fort Valley gewend, dus dat zou in mijn voordeel zijn." Biddend ook omdat ze verschrik kelijk baalde van dat diepe zand langs de kust. „Daar kwam maar geen eind aan. Op het laatst haatte ik dat zand gewoon. Dat zijn we thuis helemaal niet gewend en het paard vond het ook helemaal niets." Op de laatste kilometers hadden de juryleden soms moeite om haar bij te houden in hun auto, want Valerie galoppeerde met een snelheid van veertig kilometer over de voetpaden. „Moeilijk hebben we het gehad tussen de derde en vierde controle", vertelde ze later, „we worstelden door dat diepe zand en kwamen niet vooruit. Die Fransman naderde achter me en ik was bang dat Pieraz vermoeid zou zijn. Maar kennelijk voor voelde hij dat, want ineens schoot hij vooruit. Het paard rook de stal en wilde zo snel mogelijk naar huis." Van de drie Nederlandse deelnemers aan het WK-endurance gisteren in Den Haag, haalde alleen Jannet van Wijk de finish. Twee uur achter de Amerikaanse winnares Valarie Kan avy arriveerde de amazone uit Bilthoven in het Zuiderpark. Ze lag op de 26e plaats met haar merrie Malou. Voor de 37-jarige Geert Jan de Boer uit Drempt kwam het einde al bij de tweede vet-gate na 76,6 kilometer. Zijn paard werd niet goed bevonden door de jury. Leo Römer uit Landgraaf viel uit in het laatste deel van het traject. De 39-jarige Limburger verdween met zijn paard Prince Landgraaf bij de vierde controlepost uit de wedstrijd. Uitslagen Endurance: 1. Kanavy (VSt) Pieraz 160. km in 12.06.56, 2. Pesce (Fra) Melfe'nik 12.12.51, 3. Fleury (Fra) Roc'H 12.31.35, 4. Jollivet (Fra) Lizazat 12.47.15, 5. David (Fra) Nelson I 12.52.01, 6. Atger (Fra) Sunday d'Aurabelle, 7. Arnould (Bel) Belle 13.09.29, 8. Sample (Aus) Sharahd Cavalier 13.14.44, 9. Thomas (GBr) Egyptian Khalifa 13.20.18, 10. Marujo (Por) Galan 13.31.25, 26. Van Wijk/Malou. Landenwedstrijd: 1. Frankrijk, 2. Australië, 3. Span je Parijs (rtr/afp) - De crash waarbij de Braziliaanse auto coureur Ayrton Senna op 1 mei om het leven kwam, is zo goed als zeker te wijten aan een breuk in de stuurkolom. Volgens twee Franse bladen (l'Equipe en Infomatin) zijn Italiaanse onderzoekers tot die conclusie gekomen. De rapporten zijn nog niet open baar gemaakt. Senna vloog tijdens de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Imola met een snel heid van bijna 300 kilometer per uur uit de Teamburello-bocht, klapte met zijn Williams op een betonnen muur en overleed later in het ziekenhuis zonder bij ken nis te zijn geweest. Experts van de Universiteit van Bologna probeerden in opdracht van de Italiaanse autoriteiten de toedracht van het ongeluk op te sporen. Ze vonden een breuk in de stuurkolom, die niet het ge volg zou zijn van de klap op de muur. De onderzoekers zijn, vol gens de Franse bladen, voor 85 procent zeker dat dat defect de bolide in de bocht onbestuur baar heeft gemaakt. Een te lage bandendruk wordt door de ex perts ook tot de mogelijke oorza ken gerekend. De universi teitsmedewerkers schatten die kans echter op 10 procent. Adrian Neway van het Williams- team verklaarde in Infomatin dat de stuurkolom in Senna's wagen vlak voor de race op Imola was aangepast, omdat de coureur zijn controlepaneel slecht kon zien. Bij Williams wilde gisteren niemand officieel op de berichten reageren. Amsterdam (anp) - Frank Rijkaard heeft vorige maand bij het WK in de Verenigde Staten zijn laatste interland gespeeld. De bijna 32-jarige middenvelder van Ajax ziet voor zichzelf geen toekomst meer bij het Nederlands elf tal. Na Ronald Koeman en Jan Wou ters, die meteen na de nederlaag tegen Brazilië (2-3) voor Oranje bedankten, is Rijkaard de derde routinier op wie bondscoach Dick Advocaat geen beroep meer kan doen. De voormalige sterspeler van AC Milan, die 74 keer voor het na tionale team uitkwam, sprak gis teren van een logische beslissing. „Ik ga aan mijn laatste seizoen als profvoetballer beginnen," legde Rijkaard uit. „Dan is het niet zinvol om bij Oranje door te gaan, aangezien de kwalificatie periode voor het komende EK in Engeland twee jaar duurt. Advo caat heb ik van mijn standpunt nog niet op de hoogte gebracht. Dat vind ik eigenlijk niet nodig." PARIJS - Girondins Bordeaux heeft vrijdagavond in de derde ronde van de Franse voetbal competitie de eerste punten ver speeld. De club van Richard Witschge kwam voor eigen publiek tegen Martigues niet verder dan 1-1. Nantes nam de gelegenheid te baat de kop op doelsaldo over te nemen door Caen met 2-1 de baas te blijven. Ook Cannes, 1-0 tegen Metz, heeft na drie wed strijden zeven punten. Bordeaux kwam voor 20.000 toeschouwers na 20 minuten op achterstand door een doelpunt van Tholot. Bancarel maakte vlak voor rust gelijk. Kampioen Paris Saint Germain verloor met 2-0 van RC Strasbourg. Timman rest strohalm na verlies Sanghi Nagar - Er rest Jan Timman in zijn tweekamp tegen de I Rus Valeri Salov nog slechts een strohalm om zich voor de halve I finales van het FIDE-kandidatentoernooi te plaatsen. Door een nederlaag in 44 zetten in de zevende partij moetl Timman zondag in de Indiase plaats Sanghi Nagar de slotpartij winnen om een barrage in de vorm van rapidpartijen af tel dwingen. Salov heeft de leiding met 4-3. Timman heeft in het achtste duel het voordeel van de witte stukken. Het was niet duidelijk of de concentratie van Timman had I geleden onder een incident dat zich voordeed. Op een gegeven! moment drongen demonstranten van de Bharatiya Janata partij I door tot de commentaarstudio's voor de televisie. De slogans) tegen de sponsors van het evenement, Sanghi Industries, waren I enige tijd duidelijk in de speelzaal te horen. Na enkele minuten wisten veiligheidsbeambten de indringers te verwijderen. Feit is dat Timman na de Nimzo-Indische opening een bevredi gende stelling had totdat hij besloot rond de dertigste zet de I dames af te ruilen. Het eindspel, dat daarna ontstond, zag er al I vrij snel ongezond uit voor zwart. „Na mijn 36e zet was ik er I zeker van dat ik zou winnen", verklaarde Salov na afloop. Nigeriaan Balarabe naar MVY Maastricht - De Nigeriaanse voetballer Aboebakar Balarabe is definitief MVV'er. De Maastrichtse eredivisieclub kreeg gisteren te horen dat del arrondissementsrechtbank van Maastricht gunstig heeft beslist I inzake de transfer van de Nigeriaan, afkomstig van Kano Pillars I en vorig seizoen voetballer bij VV Eeklo in België. Eerder had de Stichting Arbeidszaken besloten dat er voor hem geen arbeids vergunning zou worden afgegeven. Jason van Blerk loopt stage bij de Engelse club Millwall. De I Australische international tekende onlangs een nieuw contract bij Go Ahead Eagles maar kreeg meteen onenigheid met trainer I Ten Cate. Van Blerk mag voor een bedrag van 700.000 gulden weg bij de club uit Deventer De Braziliaanse international Branco, die zijn ploeg bij het I WK met een vrije trap naar de halve finale schoot ten koste van I Nederland (3-2), heeft een contract getekend bij Corinthians uit I Sao Paulo. De 30-jarige verdediger van Fluminense werd ook begeerd door Sheffield Wednesday. Muntz zakt naar negende plaats Geneve - Golfer Rolf Muntz is vrijdag in het Rolex-toernooi in I Genève gezakt van de tweede naar de negende plaats. Del Brabander kwam in de derde ronde niet verder dan 72 slagen, gelijk aan het gemiddelde van de baan. Daarmee werd het totaal I van Muntz 208, zeven slagen meer dan de Britse aanvoerder Jon Robson. VOETBAL Oefenwedstrijden. De Graafschap - RKC 1-3 (0-2). 6. Boogers 0-1, 9. Schoones 0-2, 70. Brands 0-3, 72. Oosterhuis 1-3. Nootdorp (4e klasse) - Willem II 2-13 (0-7). Stadtlohn (Dui). Toernooi: Bayer Leverkusen - Vitesse 1-0 (0-0), FC Koln - Everton 2-0. Hierden. Minitoernooi De Veluwade (wedstrijden 1 x 45 minuten). Groep A: NEC - Veendam 2-0. Doel punten: Lok en Van Eijkeren. Veendam - AZ 1-0. Doelpunt: Wie- kens. AZ - NEC 1-0. Doelpunt: Mutsaers. Groep B: Emmen - Telstar 1-0. Doelpunt: De Jonge. Telstar - Cambuur 1-0. Doelpunt: Van Roon. Emmen - Cambuur 1-0. Doelpunt: De Jonge. Om de vijfde plaats: Cambuur - Veendam 1-0. Doelpunt: Tjenberg' Om de derde plaats: AZ - Telstar 1-1, AZ w.n.s. Doelpunt AZ: Dur- musoglu, Telstar: Hasselbaink. finale: Emmen - NEC 3-1. Doelpun ten Emmen: De Jonge 2, Drent, NEC: Crüden. Beilen. Heerenveen - Groningen 3-1 (1-0). Doelpunten Heerenveen: Tam mer, Boudesteyn (e.d.) en Zuurman (strafschop). Groningen: Huizingh. Bijzonderheid: Huizingh en Koeman misten een strafschop voor Gronin gen. Volendam - Betis Sevilla (Spa) 1-1 (0-0). Doelpunt Volendam: Vukov. Frankrijk. Saint-Elienne - Montpellier 4-Q, Bordeaux - Martigues 1-1, Le Havre - Nice 1-1, Lens - Rennes 5-0, Sochaux - Lille 3-0, Strasbourg - Paris SG 2-0, Nantes - Caen 2-1, Monaco - Auxerre 0-0, Cannes - Metz 1-0. zondag: Bastia - Lyon. WIELRENNEN Ronde van Portugal. Vijfde etappe Vilanova de Gaia - Santo Tirso; 1. Pedro Silva (Por) 187,5 km in 4.32.12 (41,33 km/uur), 2. Lafis (Zwe), 3. Liberato (Por), 4. Pelliconi (Ita), 5. Castignoli (Ita). Algemeen klassement: 1. Rodrigues (Por) 19.19.40, 2. Gamito (Ita) 1.16, 3. Amenco Silva (Por) 1.48, 4. lafis 1,50, 5. Imboden (Zwi) 2.08. Buggenhout-Opstal (Bel). Profkoers. 1. Heynderickx (Bel) 160 km 3.38.00, 2. Spaenhoven (Bel), 3. Van Steen (Ned), 4. Verdonck (Bel), 5. Nijdam (Ned), 6. Steels (Bel). Ronde van Hessen (amateurs). Vierde etappe, eerste deel, Eschwe- ge - Schotten: 1. Schardt (Dui) 131,6 km in 3.11.24, 2. Krön (Dui), 3. Rein (Dui), 4. Mervar (Slw), 5. Schender- lein (Dui), 6. McEwen (Aus). Tweede deel, individuele tijdrit: 1. Padrnos 19,1 km in 25.40, 2. In 't Ven (Bel) 0.16, 3. Pintaric (Slv) 0.42, 4. Gontschar (Oek) 1 13, 5. Bernd (Dui) 1.18, 6. Kadlec (Tsj) 1.20. Algemeen klassement: 1 Carl (Dui) 15.34.39, 2. Fowler (NZe) 0.42, 3. Padrnos 2.42, 4. In 't Ven 3.18, 5. Reuss (Dui) 3.24, 6. Pintaric 3.39. Tour Féminin. Elfde etappe, Eybens - Vaujany: 1. Rasa Polikjavitsjoete (Lit) 62,5 km in 1.41.03, 2. Jolanta Polikjavitsjoe te (Lit) 0.20, 3, Brunel-Chavanne (Fra), 4. Boebnenkova (Rus) 0.22, 5. Jackson (Can) 0.23, 6. Polhanova (Rus), 7. Marsal (Fra), 8. Fanina (Ita), 9. Lecourtois (Fra) 0.27, 10. Odin (Fra) 0.31. Algmeen klassement: 1. Polhanova 31.15.04, 2. Jolanta Polikjavitsjoete I 0.41, 3. Odin 1.56, 4. Rasa Polikja-1 vitsjoete 3.35, 5. Marsal (Fra) 5.09,1 6. Brunel-Chavanne 6.26, 7. Boeb- T nenkova 6.30, 8. Samplonius (Can) I 7.06, 9. Van de Vijver (Bel) 7.33, 10. Jackson 7.47. Ronde van Sicilië (vrouwen). Derde etappe, Saponara - Saponara: I 1 Ilavska (Slw) 85 km in 2.21.26,32.1 Callope (Ita), 3. Grossi (Ita), 14 I Kramp, 15. Van der Heide, 17. Van Smoorenburg 0.10, 28. Kroes, 41. Van Tol 5.00. Algemeen klassement: 1. Hohfeló I (Dui), 2. Ilavska 0.05, 3. Parente I (Ita), 12. Van der Heide 0.23, 18.1 Kroes 0.30, 19. Kramp, 24. Van I Smoorenberg 0.36. Van Tol 5.21. GOODWILL GAMES Volleybal Vrouwen, finale: Rusland - Verenig- I de Staten 3-0 (15-8 15-10 15-4); om derde plaats: Japan - Chiria 3-1 I (15-5 15-3 6-15 15-11); om vijfde plaats: Cuba - Duitsland 3-0 (15-11 I 15-2 15-9); om zevende plaats: Ne derland - Peru 3-1 (15-7 14-lf 15-11 16-14). SCHAKEN Sanghi Nagar (India). FIDE-kandi- datentweekampen, kwartfinales over maximaal acht partijen. Salov (Rus) - Timman (Ned), zeven de partij: 1-0. Stand: 4-3 voor Salov Kamsky (VSt) - Anand (India), acht ste partij: Vi-V>. Eindstand: 4-4, ver lenging met versneld tempo noodza kelijk. Gelfand (WRu) - Kramnik (Rus), achtste partij: afg. Stand: 3V4-3V2 en 1 afg. partij. Leeuwarden. Internationaal toer nooi, belangrijkste resultaten zeven de ronde: Nijboer (Ned) - Hellers (Zwe) V2-V2, Dvoiris (Rus) - Alterman (Isr) 1-0, Jakovitsj (Rus) - Beim (Isr) 1-0, Hodgson (Eng) - Sjerbakov (Rus) Vt-Vi, Sokolov (Bos) - Kuczynski (Pol) 0-1, Reinderman-(Ned) - Lutz (Dui) V1-V2, Van Wely (Ned) - Poe- gatsjev (Rus) 0-1, Van der Wiel (Ned) - Bosboom (Ned) 1-0, Kharlov (Rus) - Cifuentes (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1 Hellers, Dvoiris Jakovitsj en Nijboer 5V2, 5. Van der Wiel, Kharlov, Kuczynski, Sjerba kov en Poegatsjev 5. ZWEMMEN Pardubice. Europese jeugdkampi* oenschappen, tweede dag. Jongens 100 vrij: 1. Van den Hoogenband (Ned) 50,85 (Ned. aspirantenrecord), 2. Korsjonov (Rus) 52,02, 3. Zastron (Dui) 52,13. B-finale: 1. Veens (Ned) 52,86. 200 rug: 1. Urbach (Isr) 2.04,41,2- Sanchez (Spa) 2.05,51, 3. Kizierows- ki (Pol) 2.05,83. B-finale: 5. Bosch (Ned) 2.09,54. 4x200 vrij: 1. Italië 7.37,40, 2. Rus land 7.38,41, 3. Zweden 7.39,30, 6- Nederland 7.46,83 (Ganzevles' 1.56,84, Willemse 1.59,15, Van Heek 1.59,01, Van den Hoogenband 1.51,83). Meisjes 200 vlinder: 1. Jung (Dui) 2.17,40,2 Dancevic (Kro) 2.18,30, 3. Zisu Boe 2.18,42, 8. Marieke Smit (Ned) 2.22,93. 100 rug: 1. Komorowicz (P°W 1.04,12, 2. Goremikina (Rus) 1.04,46. 3. Casanu (Roe) 1.05,59. Van onze tennismedewerker Clinge - Het jeugd-tennisto CHngse tennisclub Game'78 t 8 augustus aan de tweede edit mag zich in een groeiende verheugen. Thans 87 inschi jaar 64. De finales vinden plaa augustus. hoogte van de schorsing (t\J jaar) willen ze niet discussierj Daar is iedereen het mee „Maar", zegt Wauters, „we len voorstellen dat als bij paard doping wordt gevonden j] ruiter geschorst wordt en paard, dat er uiteindelijk hi maal niets aan kan doen, niet. TENNIS Waarom dit jaar meer inschrijvi: we wat meer bekendheid hebben. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het Sche pentrekkers-tennistoernooi in Sas van Gent versloeg inl de Cl-klasse Animo-speler Ronnie de Jong enigszins ver rassend Leo Ooms van Ga me'78. De eerste set ging met 6-1 naar! De Jong, maar.met exact dezelf-| de score herstelde Ooms zich inf de tweede set. In de beslissende! set bleek De Jong met 7-5 del sterkste. In dezelfde poule neemt: wedstrijdleider Cor de Jonge de plaats in van favoriet Tim Poppd die geblesseerd van het veld ver-| dween. Ooms was oppermachtig tegen De Jonge: 6-1, 6-2. In de C2-categorie plaatste Fred van Cauteren zich bij de laatstel vier na een regelmatige zege opl Gino d'Hont. In de halve finalq moet Van Cauteren aantredenj tegen Cor de Jonge, terwijl dé andere halve finale gaat tussen Gino Roctus en Marco van Aver-| maete. Piet Thans verraste de als) 3/4-geplaatste Jan Boddaert in de Dl-30+-klasse met duidelijk^ cijfers. - Bij de vrouwen-C2 boekte Bep van de Vijver een overtuigendé winst op Marjan VerschuerenJ Wel was Verschueren, samen met Egbert Versprille, succesvolj in de mixed-C. In het dubbel-C bedwongen Rol land Renique en Eddie Thans in twee sets Cees de Rijk/Hen^ ipuilliet. uitslagen mannen enkelspel Cl: poule a: Leo Ooms-Cor de Jong. 6-1, 6-2; Ronnie de Jong-Leo Oom: 6-1, 1-6, 7-5. C2: kwartfinale: Fred van Cauteren Gino d'Hont 6-3, 6-4. Dl 30+: tweede ronde: Piet Thans- Jan Boddaert 6-4, 6-1. dubbel C: eerste ronde: Renique/Thans-Di Rijk/Guilliet 6-1, 6-4. d: tweede ronde: De Kort/De Regt- Dutree/Pattijn 6-3, 0-6, 7-6. d2/E 17+: eerste ronde: Peter Rom pa-Marco Pijpelink 6-2, 6-1. vrouwen enkelspel C2: Bep van de Vijver-Marjan Ver schueren 6-2, 6-1. d: tweede ronde: Ann Walrave-Jett| Clement 6-1, 6-1. gemengd dubbelspel C: eerste ronde: Verschueren/Vei sprille-Eyke/Van der Sloot 6-2, 6-2, Van onze tennismedewerker Cadzand - In het Cadzandsl Haaietanden-tennistoernooi werd Oldenzaler Luc Gele vert de laatste halve finalis in de B-klasse. Wel balar ceerde hij op het randje val de afgrond in zijn partij tef gen Raymond Quakkelaar ui| IJmuiden, lid van de Amster damse studenten-tennisclub .AS VU. TENNIS De Amsterdammer schreef dl eerste set met 6-4 op zijn naar' en stond in de tweede set mq 5-4 en 40-0 voor. Hij verspeeld, echter alle match-points om veil volgens de tie-break te verliezeq In de beslissende set zegevierd Gelevert met 6-3. In de Cl-categorie kwalificeen den de Amsterdammers Rajj mond Bruynesteyn en RonalL Koppen zich voor de halve eindjf Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Terneuzen - Het eerste Rat gende Hollander-tennistoern TC Animo uit Terneuzen stq cieel op maandag 8 augustu vandaag staan er echter al tijen gepland. I TENNIS In totaal staan er voor het toerL wedstrijden op het program!» denk dat dit een behoorlijk J voor een nieuw toernooi. Zeki riet dat het aantal inschrijving overal terugloopt. Bij Animo af van het image dat je goed om mee te kunnen doen. L natuurlijk te maken met het Het wordt een gezelligheid! roet een goeie sfeer en sterkef We hebben bijvoorbeeld tien lende soorten bier, er wordt oued, er is een Franse avond en» "s hanteren een systeem waai

de Stem | 1994 | | pagina 8