Paardestal moet afgebroken iskamet Vfoningbouwstichting ziet af van aankoop De Uitkomst in Breskens is ver weg dichtbij... Gemeente Oostburg dreigt anders zelf te gaan slopen Zeeuwse paarden centraal bij oogstdemonstratie DUIVEN SPORT Vijftien maanden voor handelen in harddrugs l.A. Verhaegen Wielerspektakel Oostburg gaat van start Liefhebbers van vijvers op beurs in Roosendaal bijeen entraal gelegen IET WERKPLAATS en Je BOVENWONING iverteren ^maakt naar meer, cruidenier.99 rs m/v et woners? de stem ZEELAND C3 Jeugd vakantieweek üi Terneuzen Twee mille boete voor aanvaren van duwsleepboot Circus Belli 30.000e bezoeker zwembad Sas Brabantse boer in beroep tegen beslissing van Hontenisse Colleges in Zeeuwse Bibliotheek Anderhalf jaar zitten voor reeks autokraken mei een SIEMENS S3 GSM-telefoon ;errit e jonge axel 6 AUGUSTUS 1994 X grond af met een laag van vi, nd. De rest wordt opgevuld m nen de planten worden g6p0( zijn drijfplanten; die kunn, het water worden gelegd. lanten is enorm en eigenlijk van de kamervijver bepalen! ntsoorten zoals een waterhv e, het vlotvarentje of een wat» prima in een mooie schaal va haal gebruikt, heeft meteen va en. Daarin kunnen ook bijzond, ls de Japanse Holpijp, de Bom n de Naaldwaterbies pi-jj vijver kunnen ook in de kam9 n. Daardoor kan het water groe eden is het nodig om het wat( ersen. Wat zuurstofplanten in j het proces van algvorming vei schaal of minivijver bij voorkeu ar wel op een lichte plaats. ED llJ INSCHRIJVING VAN E£ MET WERKPLAATS TE OOSTBURG Itaris te IJzendijke Yv. de heer A.I. Versprille bij j ppen: ken, slachtplaats, stal, garage ei riodern geïnstalleerde slagerij, ad Zuidzandsestraat 11, 4501 Al traal bekend gemeente Oostburg her 202, groot 4 are 88 centiare, lanvaarden na betaling koopsom, in- casu quo winkelpand. volle last wordt gegeven is bij Ineerd; len kunnen ingevuld en onderti jlijk 18 augustus 1994 om 15.00 ui an bovengenoemde notaris wordi (gesloten enveloppen met vena Ving Oostburg", op welk tijdstip porden geopend, waarbij de ii vezig kunnen zijn; ■inschrijving de prijs van volle la lid hebben van de aanwezige drie hoogste inschrijvers het reel I aan een onmiddellijk tussen heul lling; |tskosten, waarop het notariële toepassing is, zijn voor rekenii I en dienen bij het passeren vati I te worden voldaan. 1 lasten (dijkgeschot en onroerend f) zijn voor rekening van de kop seren der leveringsakte. iedere woensdag van 16.00-18.# aterdagmiddag van 16.00-18.00 ui he afspraak 01170-52156 of 0117! Ingen ten kantore van mr. E.0.1 Jndboogstraat 4, IJzendijke, ttitmgen: De Slem, 076-23697 7 Pedagogisch dagcentrum voor verstande- bf en de woon/dagbestedingsvoorzieninj leling Sleutelbloem met 16 licht verstan- loonfunctie. Deze bewoners wordt speci- tgeleiding van de bewoners in hun dage- len. Ook het onderhouden van contacten Ie zorgt u voor de begeleiding van leerlin- |op de samenstelling van het team gaat de na Z- of B-Verpleegkundige of een HBO-V fiicapten met gedragsproblemen. U kunt Voqr meer informatie belt u met de de heer B. van der Wal, afdelingshoofd, Ikunt u richten aan de afdeling Personeels- jning, postbus 100, 4330 AC Middelburg- J K C H E R E N Zeeland twaalf instellingen in diverse ndelen en zarg-ap-maat zijn kern- i. In tataal werken er 2S00 mensen. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1994 yan onze correspondent Breskens - Het verenigings gebouw De Uitkomst in Bres kens, van de Nederlandse Hervormde Kerk, zal weer particulier verkocht worden. Be Algemene Woningbouw- stichting Zeeuws Vlaanderen (AWZV), die een optie tot jroop had, zag de aankoop tenslotte niet zitten. De vraagprijs was hierin niet doorslaggevend, het achter stallig onderhoud van ruim een ton was veel te hoog. De AWZV was al eerder in beeld geweest om het gebouw te ko pen. De Nederlandse Hervomde Kerk wil het gebouw graag ver kopen omdat het bijna geen ge bruik meer maakt van de Uit komst. Onderhandelingen die al twee jaar lang met de gemeente Oostburg gevoerd werden, lever den niks op. Tenslotte besloot de kerkeraad om het gebouw particulier te verkopen. Dit tot groot ongenoe gen van de verenigingen die ge bruik maken van het gebouw. De muziekvereniging Breskens/ Groede probeerde er een stokje voor te steken en belegde een vergadering. Zij opteerde voor een dorpshuisachtige voorzie ning. Een particulier die interesse tot koop had, werd door de heisa rond de verkoop behoorlijk afge schrikt. Daarop werden de on derhandelingen met de AWZV voortgezet. Die zou het gebouw kopen, in beheer nemen en ex ploiteren met ondersteuning van de gemeente. Zowel de AWZV, als de gemeen te schrokken van het bedrag van het achterstallig onderhoud. Daarom wil de gemeente nu aan een andere oplossing werken. Eerder onderzoek in de kern le verde weinig bruikbare gebou wen op. Nu is de gymzaal aan de Van Dalestraat in beeld. Volgens wethouder C. Bolijn-Hertzberger een prachtige accommodatie die goed toegankelijk is. „Voor het gebouw ligt een mooie grasvoor ziening. Daarop kun je aanbouw neerzetten. De gymzaal zelf zal dan ook gelijk helemaal opge knapt worden, want dat is ook hard nodig." Zij vond deaankoop van de Uitkomst veel te duur. „Het is tevens een oud gebouw en wie moest het beheren? Vanuit de gemeente willen we juist gebou wen afstoten en de komende ja ren zullen we tevens met grote bezuinigingen te maken krij gen." Bolijn opteert er daarom voor een gebouw goed op te knappen zodat iedereen straks tevreden is. Zij hoopt al in augustus in de desbetreffende commissieverga deringen de raadsleden een plan voor te schotelen. Over het be heer is dan nog niet gesproken, dat vindt zij van latere zorg. Overigens zet de kerkeraad de verenigingen niet zo maar buiten de deur. Zij hebben de garantie dat zij tot 1 januari 1995 in het gebouw mogen blijven zitten. Is het gebouw de Uitkomst tussen 1 januari en 1 juli nog niet ver kocht, dan bestaat nog de moge lijkheid, indien de gemeente zijn plannen nog niet rond heeft, de verenigingen tot 1 juli 1995 res pijt te geven. Behalve het ge bouw zullen ook nog een stuk grond en een zevental garage boxen verkocht worden. Van onze verslaggever Oostburg - Paardenlief hebber W. de Dalie uit Cadzand-Bad moet binnen zes weken zijn luxe stal- lencomplex afbreken om dat het gebouwd is in strijd met het bestem mingsplan. Weigert hij dat te doen, dan laat de ge meente Oostburg de paar destal slopen op kosten van De Dalie. De Dalie kreeg dat vorige week te horen van de gemeente Oost burg. Hij bouwde zonder ver gunning op 1,6 hectare grond 'aan de Herenweg en Oostburg pikt dat niet. Eerder al kondigde de gemeente aan de Cadzandenaar desnoods te dwingen de stal af te breken. De Dalie hield al die tijd echter de poot stijf. 'Ik breek die stal niet af'. Burgemeester en wethouders vinden dat de paardestal over duidelijk gebouwd is in strijd met het bestemmingsplan. Uit vrees voor precedentwerking is er geen andere mogelijkheid dan tot afbraak van de stal over te gaan, zo laat het college de Cad- zandse paardenliefhebber nu op nieuw weten. Hij krijgt daar zes weken de tijd voor en moet het terrein tevens in zijn oorspronkelijke staat te rugbrengen, zo luidt de aanzeg ging van bestuursdwang door de gemeente. De deur staat nog op een kiertje voor De Dalie. Binnen dezelfde termijn van zes weken kan hij namelijk een bezwaarschrift in dienen tegen het besluit van het college. Ook staat de mogelijk heid van een kort geding bij de Middelburgse rechtbank open. Als het 'onverwijlde spoed' ver eist, kan hij daar een voorlopige voorziening vragen om de af braak van de paardestal op te houden. De Dalie is niet van plan zich zonder slag of stoot neer te leg gen bij het optreden van de gemeente, zo liet hij weten. „Na tuurlijk maak ik bezwaar. Ik heb gedeputeerde Hennekeij inge schakeld en het advocatenkan toor van mr. Max Moszkowiez in Maastricht." Het argument van de gemeente dat de aanwezigheid van de stal 'een onevenredige aantasting' van het buitengebied betekent, noemt De Dalie flauwekul. „Ie dereen vindt het prachtig. Er zijn genoeg mensen die toevallig langskomen die dat vinden en een kijkje willen nemen," zegt Van onze verslaggever Terneuzen - Buurtvereniging Hof Zeldenrust/St. Annapol- ®r in Terneuzen houdt van Maandag 8 tot en met vrijdag augustus weer de jeugdva- öntieweek. Alle kinderen jijn welkom bij het Rivieren- huis.' °P maandag en dinsdag is de weekreductiekaart bij de kassa verkrijgbaar. Deze kost tien gul den en geeft recht op deelname Mn alle activiteiten tijdens de hele week. De kaarten voor de bmgo zijn gratis op vertoon van de weekreductiekaart. kinderen worden onder ande re getrakteerd op het maken van "riten, een stoeptekenwedstrijd, een knutselmiddag, een kinder- P'cknick, een speur- en spel- °cht, een groot spelcircuit en een grote rommelmarkt. buurtvereniging is nog op z»ek naar vrijwilligers vanaf 13 jaar die tijdens de week willen elpen. Belangstellenden kunnen p opgeven bij R. Maes aan de ouwestraat 5. Ook kan de vere niging gelet op de zeer grote eelname bij de huttenbouw nog e8^erppallets en afvalhout ge- De Dalie voor zijn 'verboden' Paardestal. FOTO WIM KOOYMAN Wereldkampioen triatlon dames veteranen Terese van Lare maakt na Oostburg samen met de rondemiss een ereronde. haar overwinning in FOTO WIM KOOYMAN Oostburg - Oostburgs eerste burger, J. Kruize, schoot gistera vond klokslag 20.00 uur de 21e editie van de Oostburgse 24 uur weg. Zestien formaties begonnen aan het wielerspektakel in het centrum van Oostburg. Eerder op de dag was het omlijs tingsprogramma al van start ge gaan. De braderie ging om 14.00 open. Ondanks de regenbui in het begin van de middag, was de belangstelling goed. Een gezelli ge drukte ook op de mini-kin- derkermis waar de draaimolen goed bezet was. Het stuntskiën op de kop van de markt was zonder meer een trek pleister. Er werden vier demon straties gegeven. De pu bliekstrekker was echter onge twijfeld 'La Paloma' George Ba ker, die om half twaalf in de tent aan zijn show begon. Eerder kwam al het dans- en showorkest Night Shift in actie terwijl ook de dansgroep Release present was. Vandaag staat er een kinderrommelmarkt op de agenda met daarnaast de Brade rie en een optreden van de volks dansgroep 'Ons Boeregoed'. Een optreden dat om 16.00 uur ge pland is met aansluitend een modeshow klederdrachten. Op het sportieve vlak werd de 24 uur geopend met een trimronde. Dit openingsonderdeel werd ge wonnen door Pascal van Asperdt van Camping Internationaal voor Mare Boelens (Witte Bous- sen/HCQ/Cornelis Tweewielers). De eerste afvalrit werd een prooi voor Phillippe Lampaert die de kleuren van Creatief Wonen ver dedigd. Uitslagen: eerste trimronde; 1. Pascal van As perdt (Camp. Internationaal), 2 Mare Boelens (Witte Boussen/HCQ/Cornelis Tweewielers), 3. Eric Claeys (Vossche- mie), 4. Mirek Abraham (RGO/Polder- huis), 5. Cees van Baal (Creatief Wo nen). eerste afvalrit; 1. Phillippe Lampaert (Creatief Wonen), 2. Frabnky Beuselin- ck (Vosschemie), 3. Rudy Buzeyn (Witte Boussen/HCQ/Cornelis Twee wielers), 4. Edwin Schouten (Rest. de Vijf Weeghen), 5. Marco Kunowski (Camp. Internationaal). Van onze correspondent Middelburg - De Middelburgse politierechter heeft gisteren de gezagvoerder van de sleepboot 'Fighter', de 50-jarige Terneuze- naar M. van der E., conform de eis veroordeeld tot 2.000 gulden boete wegens het opzettelijk ver oorzaken van een aanvaring met de duwsleepboot van de concur rent, de 'Fonda'. Als gevolg van die aanvaring liep de Fonda de nodige averij op. Een en ander vond plaats op de Rede van Vlissingen bij me tershoge golven en windkracht tien. Beide schepen waren 'op jacht' naar het vrachtschip 'Ba- sias', dat in de storm van haar ankers was geslagen en op drift was geraakt. Op de zitting zei de kapitein dat de Fighter de Fonda absoluut niet had geraakt en dat de schade op een andere manier moest zijn veroorzaakt. Op de zitting voerde de kapitein aan dat als hij inderdaad een aanvaring met de Fonda had gehad, deze zeker zou zijn ge zonken omdat de Fighter wel vier keer zo groot is als de Fonda. De politierechter dacht daar duidelijk anders over. Terneuzen - Circus Belli heeft de aanvangstijden van de voorstel lingen in Terneuzen gewijzigd. Maandag 8 augustus begint de twee uur durende voorstelling om 20.00 uur. Dinsdag 9 augus tus zijn er voorstellingen om 15.00 en 20.00 uur, woensdag 10 augustus om 15.00 uur. Van onze verslaggever Biggekerke - Wie zelf eens wil zien hoe in het begin van deze eeuw de Zeeuwse oogsten wer den binnengehaald en verwerkt en hoe belangrijk daarbij het trekpaard was, kan dinsdag 9 augustus van 16.00 tot 21.00 uur terecht op het boerenbedrijf van de familie De Visser aan de Oostweg in Biggekerke. Daar houdt de stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland een unieke oogstdemonstratie waar bij het binnenhalen van de tarwe wordt gedaan zoals dat in de eerste helft van onze eeuw ge bruikelijk was. Bij deze demon stratie zijn niet minder dan 19 trekpaarden betrokken. Alle fasen van de oogst van het graan tot en met het transport naar de molen - voor deze gele genheid opengesteld - trekken aan het oog voorbij. Voor de 'kenners' zijn twee zoge naamde zelfbinders het meest aansprekend. Ze worden elk door drie paarden getrokken. Deze vernuftige machines maaien het graan en binden het tot schoven. Getrokken door paarden bleek dit in die tijd een hele vooruitgang. Daarna kwam het edele handwerk eraan te pas want de schoven moeten worden opgeladen op wagens om vervol gens in de dorsmachine - in dit geval aangedreven door een voorhistorische trekker - van de korrels te worden ontdaan. Het gedorste graan komt weer terecht in jute zakken, die met paard en wagen richting molen gaan. Op het bedrijf van De Visser is ook een In werking zijnde rosmolen te zien. Een rondgaand paard zorgt voor de energie die nodig is om werktuigen in bewe- Van onze verslaggever Sas van Gent - Was het in vorige jaren voor de Zeeuws-Vlaamse zwembaden vaak moeilijk om voor het eind van het seizoen een mijlpaaltje te bereiken, dit jaar wordt wellicht het seizoen dat er records sneuvelen. Het zwembad in Sas van Gent haalde gisteren de 30.000e be zoeker binnen, een week nadat de 25.000e door de kassa ging. Eerder al schreven Hontenisse (25.000) en Axel (50.000) ge schiedenis met de vroege oogst. De gelukkige in Sas van Gent was de 13-jarige Tamara Sierens uit Westdorpe. Zij kreeg uit han den van wethouder L. Marquinie een gratis abonnement voor het volgend zwemseizoen en een oorkonde. Van onze verslaggever Vlierden/Hontenisse - De Vlier- dense varkenshouder M. Knoops kondigde gisteren aan in beroep te gaan bij de Raad van State tegen de beslissing van de ge meente Hontenisse om hem geen vergunning te verlenen voor een varkenshouderij. Burgemeester en wethouder van Hontenisse besloten deze week dat ze Knoops geen vergunning geven om zich met 2500 varkens te vestigen in Hengstdijk. Knoops vindt dat hij een 'apart geval' is in de hele rel die in Zeeland is ontstaan over de in vasie van varkens. Brabantse boeren hebben aanvragen lopen om stallen te bouwen voor tien duizenden dieren. De bestem mingsplannen in de Zeeuwse ge meenten laten dat toe omdat ze niet op tijd aangepast zijn aan de nieuwste milieuwetgeving. „En nu proberen de gemeenten elke strohalm aan te vatten om de vestiging tegen te gaan," zegt Knoops. „Ik kan me die reactie wel voorstellen, gezien de grote aantallen, maar ik heb ook mijn belangen." Van onze verslaggever Middelburg - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen heeft in de periode september 1994/februari 1995 drie colleges georganiseerd. De colleges bestaan uit drie series met elk vier sessies en zijn ge wijd aan kunstgeschiedenis, evo lutie en economische groei en duurzaamheid. De colleges worden gegeven op vrijdagmiddag van 16.45-18.45 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het eerste college begint 23 sep tember, de laatste wordt gegeven op 17 februari. De genootschaps colleges zijn voor iedereen toe gankelijk. Informatie via tel. 01180-30347. Terneuzen - De afdeling Zee land van de Zondagvliegers hield met een deelname van 615 oude duiven een wed vlucht vanuit Provins. Succes vol daarin was P. Baecke uit Westdorpe. De enige Zeeuwse deelnemer aan het wereldka- mioenschap voor jonge duiven 1994, te houden op donderdag 11 augustus vanuit Chateau- roux, won in deze provinciale wedvlucht de eerste, vijfde en zevende prijs, hoogste snel heid 1472,15 meter per mi nuut. 2. Comb. Visser-Lensen, Axel, 3. M. Buijsse, Oostburg, 4. P Koers, Sas van Gent, 6. Mevrouw Martens, Hoofdplaat, 8. P. Theune en zoon, Vlissingen, 9. Comb. De Smet-Van Kerkhoven, Clinge, 10. Comb. Ele- geert, Sas van Gent, In het gezamelijke concours van zaterdag- en zondagvliegers vlogen vanuit Provins 8466 jonge duiven, ingekorfd door 540 deelnemers, hoogste snelheid 1464,93 mpm: 1. Mevrouw Martens, Hoofdplaat, 2. Jac. Weileman, Borsele, 3. P. Hengst, Westkapelle, 4. gebrs. Scheele, Terneuzen, 5 G.de Nooyer, Arnemuiden, 6. O Haers, Philippi ne, 7. A. van de Velde, Zaamslag, 8. Comb. Domisse, Westkapelle, 9 Comb. Maas-Melchior, Westkapelle, 10. M. Boone, Yerseke. Concoursbond Zuid-Beveland, 1453 jonge duiven, 1421,74mpm: 1. K. Niemeyer, Hansweert, 2. J. Kaho, Goes, 3 en 8. J. Bayens, 's-Heer Arendskerke, 4. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 5. N. de Nooyer, Goes, 6. J. de Witte, Goes, 7. C. Duinkerke, Wemeldinge, 9 C. Her mes, Lewedorp, 10. P. Pieters, Le- wedorp, 117 oude duiven, 1437,38mpm: 1. P. Boone, Kruinin- gen, 2, 3, 4 en 5. H. Beulens, Kwa dendamme, 6. A. en D. van Leeu wen, 's-Heer Hendrikskinderen, 7. R. Klaasse, Goes, 8. P Willeboer, Kruiningen, 9. P van de Waart, 's-Heerenhoek, 10. J. Paauwe en zoon, Kruiningen. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 118 jonge duiven, 1419,17mpm: 1 dn 2. J. Bayens, 3. J van Maldegem, 4 J. Geluk, 5 en 10. L. Goedegebure, 6, 7 en 8. D Rijk. De Postduif Lewedorp, 147 jonge duiven, 1403,20mpm: 1. C. Hermes, 2, 3, 4, 5, 6 en 10. P. Pieters, 7, 8 en 9. Mevrouw De Jonge. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 159 jonge duiven, 1364,32mpm: 1, 2, 3, 5, 6 en 7. Sj. van Eykeren, 4 en 9. C. Rentmeester, 8. D. van de Dries, 10. A. van de Dries. DOORNIK Sluiskilse Reisduif, 145 jonge dui ven, 1535,77mpm: 1 en 2. J. Harms, 3 en 5. J. en R. Dane, 4 Comb. De Clerck-Dhaene, 6. Comb. Nachte gaal, 7. J. van de Graaf, 8 en 10. F de Beule, 9. Comb. Bracke, 55 oude duiven, 1. Comb. De Clerck-Dhaene, 2. J. Harms, 3 Comb. Nachtegaal, 4 en 5. J. en R. Dane. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 155 jonge duiven, 1461,98mpm: 1 en 2. Th. Dobbelaar, 3 en 4. A. Nico- laas, 5 en 10. C. de Cock, 6. Th. van Damme, 7 en 9. D. Dobbelaar, 8 W. Dobbelaar. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 228 jonge duiven, 1468,23mpm: 1 en 6. P. Rokven, 2 en 5. J. van Spaandon- ck, 3. Alph. d'Hondt, 4. gebrs. De Bakker, 7. R. de Baar, 8, 9 en 10. G. Vioen. Steeds Sneller IJzendijke, 267 jonge duiven, 1574,92mpm; 1. A. Dusar- duijn, 2. J van de Sande, 3 en 8. Joh. Claeijs, 4. A. du Puy, 5. S. van de Sande, 6, 7 en 10. F. van de Vlies, 9. P. de Smet. Van onze correspondent Middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren de 42-jarige Vlissinger J.V. conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 maanden wegens het dealen in hardd rugs over de periode mei 1993 tot en met mei van dit jaar. Tijdens de behandeling van de geriisstraf van 15 maanden plus zaak, veertien dagen geleden, ontkende de Vlissinger dat hij had gedeald uit winstbejag. Hij had alleen maar (met een kleine winst) gehandeld om zich in zijn eigen drugbehoefte te kunnen voorzien. Dat hij slechts een kleine dealer was, werd overigens door de of ficier van justitie sterk in twijfel getrokken omdat berekeningen aantoonden dat de Vlissinger ze ker z'n 7.000 gulden per maand voor zichzelf nodig had. V. is al diverse keren eerder veroordeeld wegens dealen. De 19-jarige Vlissingse straat dealer D. de J. kreeg, ook voor handel in harddrugs, een gevan- nog eens drie maanden voor waardelijk als stok achter de deur opgelegd. De J. werd naast verboden wapenbezit, heling van een draagbare telefoon en mis handeling van een vrouwelijke kennis, ervan verdacht in Vlis singen heroïne en cocaïne te hebben verkocht in de periode januari 1993 tot en met 19 april van dit jaar. Op de zitting zei De J. voorna melijk te hebben gedeald in de omgeving van het Huiskamer project voor Druggebruikers, waar hij met enige onderbrekin gen drie keer per week op zijn 'vaste stek' was te vinden. Roosendaal - De eerste Nederlandse beurs voor vijverliefheb bers wordt zondag 28 augustus in Roosendaal gehouden. Van 11.00 tot 16.00 uur is dan zeshonderd vierkante meter van de Mervohal ingericht om allerlei soorten informatie te geven. De beurs wordt georganiseerd door de landelijke vereniging De Vijvervriend. Deze vereniging is in oktober 1992 opgericht door een paar liefhebbers van tuinvij- vers, die de vaak verwarrende informatie en zichzelf tegenspre kende informatie over vijveron- derhoud wilden gaan bundelen. „Daarbij vinden we het ook be langrijk, dat de oplossingen die er voor allerlei problemen wor den gegeven, milieuvriendelijk zijn," legt Wim van Vliet uit. „Want soms hebben we het idee dat de zaken waar we om advies komen, meer belang hebben bij het verkopen van allerlei flesjes,' dan bij het echt geven van voor lichting. Wij gaan er vanuit, dat er voor ieder probleem een na tuurlijke oplossing is." De problemen waar van Vliet op doelt, zijn vaak zieke vissen of vervuild water. Voor dat laatste probleem staat op de beurs een exploitant van filtersystemen, die met watervlooien resultaten weet te bereiken. Ondanks de lichte bedenkingen van de vereniging, zal er op de beurs toch een aantal commer ciële instellingen, zoals tuincen tra, staan. „Dat kan omdat het die dag net koopzondag is," legt Van Vliet uit. De vereniging zelf richt ook een groot aantal stands in. „We zul len die dag bijvoorbeeld zo veel mogelijk insecten, planten en andere dieren uit de vijvers laten zien. Een heleboel mensen heb ben wel een vijver, maar hebben geen idee wat zich allemaal on der dat wateroppervlak bevindt. Verder kunnen de bezoekers bij onze stands terecht voor een test van hun vijverwater. Ook kun nen er plantjes geruild worden. De specialisten uit ons informa tieteam geven zo goed mogelijk antwoord op allerlei vragen, en anders kunnen wij weer adres sen van specialisten verstrek ken." Middelburg - Wegens het plegen van zeker vijftig autokraken, die de afgelopen maaanden voorna melijk in Vlissingen plaatsvon den, is gisteren de 32-jarige M.L. uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 18 maanden. De officier van justitie had twee jaar geëist. De Vlissinger is al talloze keren met justitie in aan raking geweest. Het geld dat de autokraken opleverde, gebruikte hij om verdovende middelen te kopen. Deze keer had-ie slechts één in braak gepleegd, maar dat lever de de 27-jarige Vlissinger A. B. dan ook acht maanden celstraf op. Voor deze ene kraak had de officier tot grote schrik van de verdachte de uitzonderlijk hoge straf van één jaar cel geëist omdat de Vlissinger van de ette lijke eerder veroordelingen ken nelijk niets had geleerd. De inbraak werd gepleegd op 1 juni van dit jaar waar hij uit een woning in Valkenisse een beau tycase, sieraden en wat kleingeld had weggenomen. (ADVERTENTIE) ging te brengen. In dit geval een machine, die vlas over de hekel haalt. Het werk op het land is dan nog niet klaar. Na de oogst blijft een stoppelveld over. De stoppel wordt - natuurlijk met paarden - ondergeploegd en vervolgens gecultivatord. Met een zaaimachine gaat dan het zaad voor de volgende oogst de grond in. De cirkel van zaaien, maaien, dorsen en pleogen is dan rond. De toegangsprijs voor dit evene ment bedraagt vijf gulden. een begrip In service en de elektronica van morgen... bereikbaar in heel Europa Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 15