DE STEM OED Beleggen en ontspannen aan de Nederlandse Rivièra Finntax Paa Waterplanten in de huiskame Nederlander is blij met en zuinig op zijn bank DuinparkJi^ HET KUSTUCHT LASSERS M/V FITTERS M/V G. LEYS ZN.B.V. Woningboi Gemeente destem VAKDIPLOMA SLUTERSBEDRIJF VAKO LERAAR (M/V) INTERNATIONAAL PROMOTIEBUREAU DE STEM CONSUMENT Brouwer&Cantrijn Vastgoed bv O/» PERSON BEDRIJFSRUIMTE (aan de A17) TE HUUR: INBOUWSPECIALIST autotelefoons Telecommunicatie 4KKERMANS BOEKHOUDER MA/ Administratief medewerkers Verkoop- en marketing medewerkers Promoters Assistent-managers s IVIR E.O.A. Verhaegen De centraal gelegen WINKEL MET WERKPLAATS e» volledige BOVENWONING "Ad [verteren smaakt naar meer, kruidenier.^ Welke groepsleiders m/v werken aan liet welzijn van onze bewoners? PESTEM J eugdvakantiew m Terneuzen ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1994 X Nederlanders zitten het liefst op de bank. Dat blijkt uit een onderzoek van de Centrale bond van Woninginrichters (CbW). Het bankstel is als zitmeubel populairder dan bijvoorbeeld fauteuils of eetkamerstoelen. De Nederlander heeft nogal wat zitmeubelen in de woonkamer staan. Gemiddeld telt de CbW er negen. Omgerekend gaat het in totaal om 47 miljoen eenpersoonszitmeubelen en 10 miljoen meerpersoonszit- meubelen. Uit het onderzoek blijkt dat bijna driekwart van de ondervraagden een vaste zitplaats heeft. 42 procent daarvan liet weten dat dit de bank is. In het zuiden is de bank het meest populair. Daar zakt 47 procent er regelmatig in weg, terwijl in het oosten slechts 38 procent kiest voor het bankstel als favoriete stek. Opmerkelijk is dat ook sekse een rol speelt bij de keuze van het zitmeubel. 38 procent van de mannen zit liever op een bank dan op een stoel. 36 procent kiest voor de stoel. Bij vrouwen is het bankstel, met maar liefst 45 procent, veruit favoriet. Zitmeubelen hebben een lang leven in de Nederlandse huishoudens. Een derde van alle stoelen en fauteuils gaat meer dan tien jaar mee. Van de meerpersoonszitmeubelen staat ruim twintig procent langer dan tien jaar in de kamer. Op de bank is het goed toeven, vindt de Nederlander. FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze redactie wonen In Oosterse landen is het al eeuwen gangbaar om waterplanten, net als onze kamerplanten, in een pot binnenshuis te kweken. Er zijn weinig Aziatische woningen waarin deze ka mervijvers, vaak opgesierd met lotusbloemen of waterlelies, ontbreken. Ook in Nederland worden deze minivijvers almaar populairder; het dreigt zelfs de nieuwste trend te worden na het aquarium en de tuinvijver. De aantrekkingskracht van de minivijver zou vooral schuilen in de grote diversiteit aan waterplanten, die vaak een zeer fraaie, exotische bloei kennen. Een prettige bijkomstigheid is dat het geen enorm karwei is om een minivijver in huis te maken. Natuurlijk kan er een gat in de vloer worden gegraven om een vijvertje te verzinken, maar dat is niet noodzakelijk. Een aquarium of een glazen of keramische (waterdichte) schaal is al voldoende. Ook terracotta potten kunnen als kamervijver fungeren, maar dan moet de binnenkant wel eerst worden bekleed met een stukje vijverfolie. Het inrichten van een minivijver is eenvoudig. Vul een kwart van de schaal met aquariumgrond of vijveraarde. Dek de grond af met een laag vant centimeter rivierzand. De rest wordt opgevuld water. Daarna kunnen de planten worden gep Nog makkelijker zijn drijfplanten; die kun! immers gewoon op het water worden gelegd. Keus De keus aan waterplanten is enorm en eigenljj alleen de omvang van de kamervijver bepa]e; Kleinere waterplantsoorten zoals een wateA cint, een dwerglelie, het vlotvarentje of een wat nootje gedijen al prima in een mooie schaal gemiddelde omvang. Wie een grotere schaal gebruikt, heeft meteen meer mogelijkheden. Daarin kunnen ook bijzon, re waterplanten als de Japanse Holpijp, de Dwergkalmoes en de Naaldwaterbies pm groeien. Net als in de tuinvijver kunnen ook in de ka®, vijver algen groeien. Daardoor kan het water gn worden. Om die reden is het nodig om het w; regelmatig te verversen. Wat zuurstofplanten ii minivijver zullen het proces van algvorming tragen. Plaats de schaal of minivijver bij voorfe niet in de zon, maar wel op een lichte plaats. Redenen (waaronder géén advertentiekosten voor opdrachtgever) om eens met Brouwer Can- trijn te gaan praten. Vraag vrijblijvend informatie! BREDA - Houtmarkt vr.pr. 199.500.- k.k. In 't hartje van Breda gesit., zeer fraai onder archit. verb. 2-k.app. (type maisonnette) o.a. v.v. 2 bal kons, luxe badk., compl. inger. keuken met app. en vele extra's. Lift aanwezig. BREDA - Populierstr. vr.pr. 169.500.- k.k. Zeer roy. won. met erker, gas-c.v. (1991 VR), woonk. met open h. en opensl. deuren, dichte keuken met app., 3 slpks., zolderverd. (mogh. 2 slpks.), tuin/plaats en grote berging. BREDA - Zandbergweg vr.pr. 229.500.- k.k. Karakt. zeer roy. uitgeb. woning o.a. v.v. gas- c.v., ruime woonk. met schuifpui nr. de fraai aangejegde tuin, eetkeuken, 4 slpks. waarvan 1 met opensl. deuren naar dakterras, compl. in ger. badk., gr. berging en achterom. Het oor spronkelijke karakter is grotendeels gehand haafd door de aanwezigheid van glas-in-lood, paneeldeuren, schuifdeuren etc. BREDA - Zuid Steijnlaan vr.pr. 149.500.- k.k. Nabij centrum en Ginneken gel. gerenov. 3-k.app. met gas-c.v., 2 balkons en grote berging. BREDA - Passendalestr. vr.pr. n.o.t.k. Uitst. op rustige locatie gesit. hoek-patiobungalow met gas-c.v., woonk. met semi-open keuken, 2 slpks., zongunstige patio en berging. BREDA - Amstelweide vr.pr. 297.500.- k.k. Modern en onberispelijk uitgev. op 318 m2 gesit. 2/1-kapwon. met garage, L-vorm. woonk., compl. inger. keuken met app., 3 slpks., luxe badk., zol derverd. met mogh. 4e slpk. en fraaie tuin. BREDA - Pr. Hendrikstr. vr.pr. 298.000.- k.k. In het gezellige Ginneken gesit. riant 3-k.app. met gar., gas-c.v., roy. living, ruim balkon (Z.), compl. inger. keuken, bijkeuken en luxe badkamer. Lift aanwezig. Optimaal geïsoleerd. IDEAAL VOOR STARTERS BREDA - Kolfbaanstraat Nabij centrum aan pleintje op 131 m2 gesit. ka rakt. uitgeb. won. met o.a. voortuin, erker, 3 slpks., badk. met 2e toilet en zongunstige tuin met berging. I.g.v. een volledige financiering bedragen de netto maandlasten ca. 750.- BREDA - M. v. Herbachstr. koopsom 169.500.- k.k. Nabij plantsoen op '139 m2 gel. verb, ééngez.won. met gas-c.v., luxe keuken, 3 slpks., zolderberging, ca. 10 m diepe tuin en berging. Overname lage rente van huidige eig. mogelijk. BREDA - Haagweg vr.pr. 369.000.- k.k. Uitst. op 295 m2 gesit. zeer roy. karakt. dubbel herenh. met gar., gas-c.v. en bovenwon. in ver huurde staat. Huuropzegging per 01/12/95. Luxe verb, ben.woning o.a. v.v. woonk. met open h. en schuifpui, luxe keuken met app., bijkeuken, 4 slpks., 25 m diepe achtertuin. ZATERDAG GEOPEND van 11.00 tot 14.00 uur Weekendtelefoon Siny Snel 076-221221 Academiesingel 25 4811 AB Breda Tel.: 076-225700 JU In Zoutelande op Walcheren start zaterdag 6 augustus om 14.00 de verkoop van een buitengewoon fraai tweede huizenproject; Duinpark Het Kustlicht. w Het omvat 230 luxueuze vakantievilla's in een duin- en waterlandschap. Het biedt uitzicht op de 35 meter hoge duinen van Zoutelande en ligt op 100 meter van Neerland's enige zuiderstrand waar het net even zonniger is dan elders in het land. Prijzen vanaf f 269.500,- exclusief btw vrij op naam. r m Duinpark Het Kustlicht, het mooiste aanbod in tweede huizen van dit moment, biedt u indien gewenst uitstekende mogelijkheden voor verhuur. Bruto huuropbrengsten van f 25.000,- of meer per jaar vormen geen uitzondering. Een 9 holes short golf, zwembad, tennis-, squash- en kegelbanen maken deel uit van het totale plan. U bent vanaf zaterdag 14.00 uur van harte welkom bij het verkoopkantoor op lokatie langs de weg Zoutelande - Westkapelle, De Blokhut. Tel: 01186-2130. 2500 nf magazijn- en 200 m2 kantoorruimte beschikbaar, ook verhuur in gedeelten of opslag per pallet mogelijk. Ruimte is met name geschikt voor levensmiddelen. Laad- en losfaciliteiten en douaneopslag aanwe zig. Bel voor inlichtingen of infoblad tijdens kantooruren 01652-15555. Begeleiding door vakspecialisten. Erkend door het ministerie van Onderwijs. Mondelinge lessen, óók bij u in de buurt. telefoon 040-836395 FINNTAX TELECOM B.V. is al 10 jaar leverancier van telecom-produkten, in de ruimste zin. Het leveren van telefooninstallaties, portofoons, mobi lofoons, faxen en autotelefoons is ons dagelijks werk. Sinds de introductie van het nieuwe G.S.M.-net is de verkoop van autotelefoons sterk toegenomen. Hierdoor zijn wij op zoek naar een: Van onze nieuwe collega verwachten wij: inzet, erva ring en vakmanschap. Gezien de hoge kwaliteitseisen van onze klanten is een goede, gerichte opleiding en ervaring een must. Wij bieden een toffe job binnen een team van 15 collega's. Salaris en emolumenten bepalen wij in overleg. Schrijf uw sollicitatiebrief binnen 7 dagen t.a.v.: Finntax Telecom B.V. T.a.v. dhr. R. Graumans Lissenveld 15 4941 VK Raamsdonksveer maakt er meer werk van Gespecialiseerd in Industrieel onderhoud voor de proces- en petrochemische industrie zoekt voor spoedige indiensttreding Bekendheid met het lassen volgens.de Stoomwezen (G6). Goede beheersing van de lasprocessen GTAW en SMAW. Materialen: koolstofstaal, laaggelegeerd staal (A1), roestvaststaai (A4). Afmetingen: in grote (80-500 mm) en kleine (tot 80 mm) diameters alsmede plaat. Aantoonbare ervaring middels laskwalificaties 2 en/of verlengstaten. Eerste fitters. Ruime werkervaring in koolstofstaai en roestvrijstaal. Zelfstandig kunnen werken. Tekening (ISO) kunnen lezen. Voor beide functies geldt dat er een proef van bekwaamheid dient te worden afgelegd. Kandidaten moeten in het bezit zijn van P.B.N.A.-veiligheidscertificaat of de bereidheid tot het behalen hiervan. Schriftelijke sollicitaties dienen binnen 14 dagen gestuurd te worden naar de afdeling PS.O, ter attentie van B. Maas-Schot, Akkermans Moerdijk B.V., Postbus 44, 4790 AA Klundert. Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Haagse Beemden roept sollicitanten op voor de vervul ling van onderstaande vacature aan de r.-k. basisschool De Driezwing, Kraanvogel 92,4822 RB Breda met in gang van 15-08-1994 Het betreft een aanstelling van 38 uur voor een groep 1/2. Inlichtingen bij de adjunct-directeur van de school de heer M. Berkelmans, tel. 076-411769 (school) of: 01608- 21403 (privé). Van de sollicitanten wordt gevraagd: - dat zij breed inzetbaar zijn - dat zij zich verbonden voelen met de katholieke ge loofsgemeenschap en de bereidheid hebben de katho lieke identiteit van de scholen mede gestalte te geven -. dat zij bereidheid hebben om deel te nemen aan bui tenschoolse activiteiten - dat zij in het bezit zijn van de onderwijsbevoegdheid voor het basisonderwijs. - Het beleid van het schoolbestuur is er op gericht om leraren zoveel mogelijk in full-time dienstverband te benoemen. - De regeling van de Twao is op deze oproep van toe passing (uitkeringsgerechtigden wordt dan ook ver zocht hierop te reageren). Eigenhandig geschreven brieven gelieve u voor 11 au gustus 1994 te richten aan het adres van desbetreffende school t.a.v. de adjunct-directeur. G. Leys Zn. BV. is een op de bouw gerichte groothandel, die zich in de toop van 75 \aar heeft gespecialiseerd in de verkoop van hangen sluitwerk, bouwbeslag en gereedschappen. Onze vestigingen in Gouda en Breda voorzien dagelijks honderden bouwbe- driiven en aannemers van goederen en diensten. bestaat uit ca.65p Wegens vertrek van onze huidige functionaris, zoeken wij op korte termijn voor onze centrale administratie te Steenbergen een: Voor deze functie gelden de volgende eisen: - M.B.A., eventueel studerend voor S.P.D.; - praktijkgericht, met enkele jaren ervaring in een soortgelijke functie; - goede contactuele eigenschappen; - leeftijd maximaal 25 jaar. Naast het salaris", dat in overeenstemming is met de functie, bieden wij ook prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden wordt verzocht binnen 14 dagen hun sollicitatiebrief met curriculum vitae te zenden aan G. Leys Zn. B.V., postbus 27, 4650 AA Steenbergen ter attentie van de heer D. Vandijck, hoofd administratie; voor eventuele vragen tel.: 01670-63960. Discretie is vanzelfsprekend gegarandeerd. Wij werken samen met sportzaken, videothe ken, restaurants, schoonheidssalons, kap perszaken en bioscopen. We zijn bezig uit te breiden en zijn op zoek naar: Persoonlijkheid is belangrijker dan ervaring! Bel nu voor een afspraak ma t/m vr van 10.00 tot 17.00 u. Tel. 076-424817. VERKOOP BIJ INSCHRIJVING VANE WINKEL MET WERKPLAATS Ti OOSTBURG notaris te IJzendijke is voornemens t.v.v. de heer A.I. Versprille fc schrijving te verkopen: dagverblijf, keuken, slachtplaats, stal, garage: erf, voorheen modern geïnstalleerde slagerij, plaatselijk bekend Zuidzandsestraat 11, 450U Oostburg, kadastraal bekend gemeente Oostbui sectie E nummer 202, groot 4 are 88 centiare Vrij van huur te aanvaarden na betaling koopsoi Bestemming: woon- casu quo winkelpand. Voorwaarden: a. Prijs waarbij volle last wordt gegeven is notaris gedeponeerd; b. Inschrijfbiljetten kunnen ingevuld en ondei kend, tot uiterlijk 18 augustus 1994 om 15.011 ten kantore van bovengenoemde notaris won ingeleverd in gesloten enveloppen met ven ding „inschrijving Oostburg.", op welk tijdstip enveloppen worden geopend, waarbij de schrijvers aanwezig kunnen zijn; c. Indien bij de inschrijving de prijs van volle! niet is gehaald hebben van de aanwezige schrijvers de drie hoogste inschrijvers het deel te nemen aan een onmiddellijk tussen 1 houden opbieding; d. De overdrachtskosten, waarop het notariële lingtarief van toepassing is, zijn voor reken van de koper en dienen bij het passeren leveringsakte te worden voldaan. e. De zakelijke lasten (dijkgeschot en onroeit: goedbelasting) zijn voor rekening van de vanaf het passeren der leveringsakte. Te bezichtigen iedere woensdag van 16.00-11 uur en iedere zaterdagmiddag van 16.00-18.00 of na telefonische afspraak 01170-52156 of 1661. Nadere inlichtingen ten kantore van mr. E.O Verhaegen, Handboogstraat 4, IJzendijke, 01176-1558. Inlichtingen: De Stem. 076-236911 De Cluster Verstandelijk Gehandicaptenzorg Walcheren verbindt het orthopedagogisch dagcentrum voor verstande lijk gehandicapte kinderen Akka, het dagcentrum voor ouderen de Windroos en de woon/dagbestedingsvoorzieninj Vijvervreugd met elkaar. De afdeling U komt te werken op de afdeling Sleutelbloem met 16 licht verstan delijk gehandicapte bewoners en 8 bewoners in het kader van de SGLVG-woonfunctie. Deze bewoners wordt speci fieke opvang geboden. Uw takenU bent verantwoordelijk voor de begeleiding van de bewoners in hun dage lijkse woonomgeving. U verricht doelgerichte observatie en u maakt verslagen. Ook het onderhouden van contacten met diverse disciplines en ouders/verzorgers behoort tot uw taken. Tenslotte zorgt u voor de begeleiding van leerlin gen en neemt u deel aan diverse overlegvormen. Uw profiel Gelet op de samenstelling van het team gaat ée voorkeur uit naar mannelijke kandidaten. U bent in het bezit van het diploma Z- of B-Verpleegkundige of een HBO-V diploma. U hebt ervaring in het werken met licht verstandelijk gehandicapten met gedragsproblemen. U kunt zowel zelfstandig als in teamverband werken. Belangstelling? Voqr meer informatie belt u met de heer Th. van Bakel, hoofd sector Wonen of met de heer B. van der Wal, afdelingshoofd, telefoon 01180-25751. Uw schriftelijke sollici- tatie kunt u richten aan de afdeling Personeels zaken van de Stichting Voor Regionale Zorg- verlening, postbus 100, 4330 AC Middelburg. Cluster Verstandelijk Gehanoicaptenzorg-Walcheren De Stichting Voor Regionale Zorgverlening beheert in de provincie Zeeland twaalf instellingen in diverse sectoren van de gezondheidszorg. Teamwerh, functiegericht handelen en zorg-op-mant zijn hern- begrippen in de zorg voor de ongeveer 1450 bewoners/patiënten. In totaal werken er 2500 mensen. Van onze correspondent Breskens - Het verenigings gebouw De Uitkomst in Bres kens, van de Nederlands! Hervormde Kerk, zal wee; particulier verkocht worden De Algemene Woningbouw stichting Zeeuws Vlaandere: (AWZV), die een optie to koop had, zag de aankoo tenslotte niet zitten. D vraagprijs was hierin nid doorslaggevend, het achter stallig onderhoud van ruir Van onze verslaggever Oostburg - Paardenlie hebber W. de Dalie u Cadzand-Bad moet binn zes weken zijn luxe sta iencomplex afbreken cr dat het gebouwd is strijd met het beste mingsplan. Weigert hij d te doen, dan laat de g meente Oostburg de pa~ destal slopen op kost van De Dalie. De Dalie kreeg dat vorrge w te horen van de gemeente Oo burg. Hij bouwde zonder v gunning op 1,6 hectare gr 'aan de Herenweg en Oostb' i pikt dat niet. Eerder al kondigde de gemee aan de Cadzandenaar desno te dwingen de stal af te brek De Dalie hield al die tijd ec' de poot stijf. 'Ik breek die niet af'. Burgemeester en wethou vinden dat de paardestal o duidelijk gebouwd is in st met het bestemmingsplan, vrees voor precedentwerkin er geen andere mogelijkheid tot afbraak van de stal ove gaan, zo laat het college de C zandse paardenliefhebber nu nieuw weten. ko; E 011 k Hij krijgt daar zes weken de voor en moet het terrein te- in zijn oorspronkelijke staat rugbrengen, zo luidt de aan ging van bestuursdwang doo gemeente. De deur staat nog op een ki voor De Dalie. Binnen dez termijn van zes weken ka namelijk een bezwaarschrif dienen tegen het besluit va college. Ook staat de moge heid van een kort geding b' Middelburgse rechtbank o Als het 'onverwijlde spoed' eist, kan hij daar een voorl- voorziening vragen om de braak van de paardestal o houden. De Dalie is niet van plan zonder slag of stoot neer te gen bij het optreden va- gemeente, zo liet hij weten, tuurlijk maak ik bezwaar. I" gedeputeerde Hennekeij schakeld en het advocate* toor van mr. Max Moszko Maastricht." Het argument van de gem dat de aanwezigheid van d 'een onevenredige aanta van het buitengebied bet noemt De Dalie flauwekul dereen vindt het prachti zijn genoeg mensen die toe langskomen die dat vind een kijkje willen nemen," hij. Van onze verslaggever Terneuzen - Buurtvere Hof Zeldenrust/St. An der in Terneuzen houd maandag 8 tot en met 12 augustus weer de jeu kantieweek. Alle ki' zijn welkom bij het Riv huis.- Op maandag en dinsdag Weekreductiekaart bij de verkrijgbaar. Deze kost ti den en geeft recht op de aan alle activiteiten tijd hele week. De kaarten v bingo zijn gratis op verto de weekreductiekaart. Oe kinderen worden onde re getrakteerd op het ma' hutten, een stoeptekenwe een knutselmiddag, een Picknick, een speur- e tocht, een groot spelcir een grote rommelmarkt. Oe buurtvereniging is zoek naar vrijwilligers v ia®r die tijdens de wee' helpen. Belangstellenden zich opgeven bij R. Maes Gouwestraat 5. Ook kan mging gelet op de zee deelname bij de huttenb jvegwerppallets en afva kruiken. V

de Stem | 1994 | | pagina 14