VTM wil starten met tweede net Rampgebied werd muziek-legende UIT GIDS Acht 'Magie Shows' op RTL 4 van Hans Kazan ISTEN tluwé overleden Circus Belli in Terneuzen Woodstock, moeder der popfestivals, nu kwart eeuw geleden Kerk Jan Oradi overleden kUGUSTUS1994 G rot Gids zodat de dienstdoende (verpleegkundige u kan berei- REN ARTSEN Heinkenszand en Noord-Be- I lid Dierenarts H.v. Dijk, Si 2, Heinkenszand, tel gstdijk en Hulst - Dierenarts J Bastionstr. 3, Axel, tel 1-61488. Zaterdagspreekuur I u. kt - Dierenartsen Aerts-Bosch 43, tel. 01140-14015 za. 10-11.30 u. en vol ts afspraak. [skens, Aardenburg, Sluis - Die- G. de Bruijckere en E.v Za. en zo gezelschapsdieren in i (Dorpsstr. 8) van pO-12.00 u. en in Oostburg ouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u, vlgs. tel. afspr. tel of 01177-2398. |el. Terneuzen, Zaamslag en ngstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. J Kop, Bastionstr. 3 tel. 01155-61488. Zat. spreek- 11-12 u. en vlgs. afspraak. van Gent - Dierenarts E. Da- Westdam 54, tel. 01158-53800, 01157-1319. Spreekuur za. -12 u. en na afspraak e.o. - Peter de Vos, Poli- I voor kleine huisdieren 'De v. Steenbergenlaan 7, tel. 01150-96425, preekuur zat. 12-13 u. Verder na afspraak. de Vos en A. Burm, Kliniek van I huisdieren en bijzondere die- v. Diemenstr. 83, Terneuzen, 01150-19628 Spreekuur zat! 130-14 u. en na telefonisch over- - Dierenarts J.v.d. Vijver, 1, tel. 01170-52103. Spreek- zat. en zond. na tel. afspr Bgg. Dierenkliniek IJzendijke Kt.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruvn, Tempelier 34, St. Jansteen 01140-12701, bgg. 01140-10546! preekuur za. en zo. 11-12 u. en dgs afspraak, huisbezoek ook na IJzendijke - Dieren- I artsen Van de Vijver. Week- lendspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr 01176-1388, bgg. 01174-8424. - Tand- A. Bracké, Burg. v. Zuijenstr. Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur I Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand- I arts F. Neve en E. Pica vet, Hemel- str. 12, St. Jansteen, tel. I 01140-12084 Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u Zuid- en Noord-Beveland - Tand- arts A.v Dorpel, Ericalaan 31, Yer- seke, tel 01131-2565. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, I! tel. 01155-62888. Geop zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder Uitsluitend voor spoedgevallen en recepten Goes - Apotheek Goesche Polder, De Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15 30-17.30 uur, zond. 11-11 30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apotheker- I sassistente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop zat van II 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hon- [I te, tel. 01140-12651 Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, il tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444 te ziekte is Georges de Caluwél heel Zeeuws-Vlaanderen be-| organist. De plechtige uitvaart-l vé wordt zaterdag om 10.00 uiiil Heilige Anthonius van Padua iel Ik Brugge en wijdde het grootsti| deel van zijn 80-jarige leven a de muziek. Hij., was meer c vijftig jaar organist in verschil-l lende parochies in de Kanaalzo-I ne. Hij stond bekend als eeil gedegen en vooral gedreven mti-ï sicus en als het de muziek betrol was voor hem niets teveel. hI speelde hij tijdens kerkelijtal hoogdagen zowel de missen in d:| kapel van de zusters van H. Hart van het Elisabethstreek-| ziekenhuis als in de parochie-l kerk in Sluiskil waar morgen d(| afscheidsdienst plaatsvindt. Als musicus was hij eveneeuil werkzaam als pianostemmeil door geheel Zeeuws-Vlaandereil en omgeving en vele kinderen e«l volwassenen volgden bij heel piano- of orgellessen en de eerstil beginselen van de notenleer. Hij begeleidde het Gregoriaansl koor in Sluiskil en daarna Ml mannen- en vrouwenkoor, vóór| de tijd van het gemengde koor. In 1989 vierde Georges de Ca-I luwé het feit dat hij vijftig jaa'l als organist aan dezelfde kers! verbonden was. Hij kreeg voor! zijn vele verdiensten toen de zil-l veren eremedaille in de orde vaal Oranje-Nassau. Daarvoor va>| hij al geëerd met de pauselij^l onderscheiding Pro Ecclesia ®'l Pontifice en de gouden medail"! van de Nederlandse Sint Grego-| riusvereniging. Terneuzen - Het circus is in stad. Circus Belli uit Hamburg verzorgt 8, 9 en 10 augustus Terneuzen drie voorstelling® De circustent, waar 2000 publiek in kan, wordt o] bij de Evertsenlaan. Er zijn ou der meer acts met olifanten- paarden, kamelen, paarden, leeuwen. Elke voorstelling duur twee uur. De openingsstiju^l zijn maandag 8 augustus oflj theid, 19.00 uur, dinsdag 9 augus'uj en zo ook 19.00 uur, woensdag rs e f geen om 15.00 uur een middagvo®'! stelling. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1994 poor onze correspondent Bert Schampers Brussel - De Vlaamse com merciële televisiezender VTM wil starten met een tweede net. Mogelijk wordt volgende week al de zendmachtiging aangevraagd. VTM, waarin het Nederlandse uitgeversconcern VNTJ partici peert, is sinds 1989 op de Vlaam se kabel. De omroep sleepte on langs met succes een contract met de Belgische voetbalbond in de wacht voor de uitzending van competitievoetbal, interlands en Europacup-wedstrijden. De pu blieke omroep BRTN blijft zo doende de komende jaren versto ken van samenvattingen van voetbalwedstrijden. Wat VTM van plan is met het tweede net, blijft onduidelijk. Veel hangt af van de plannen die de Skandinavisch-Amerikaanse mediagroep SBS heeft met Vlaanderen. SBS heeft een voor malige topman van VTM aange trokken om ook een nieuwe commerciële zender op te zetten. De groep heeft nog geen zend vergunning aangevraagd. VTM wil toeslaan op het mo ment dat SBS inderdaad een bedreiging wordt. De Vlaamse cultuurminister Weckx, die uit eindelijk over de vergunning voor VTM en SBS moet beslis sen, zei gisteren dat het voor VTM nog te Vroeg om met een tweede net te' starten. Maar de bewindsman sluit goedkeuring van de machtiging niet uit, als de Skandinavisch-Amerikaanse concurrent zijn plannen concreet maakt. Als dat laatste gebeurt, is het hek van de dam in Vlaanderen. Dan zal de Luxemburgse media gigant CLT vermoedelijk ook het programma-aanbod van de Ne derlandstalige zenders RTL4 en -5 doorstralen naar Vlaanderen. Grote verliezer zal de publieke omroep BRTN zijn, die geen te levisiereclame kent. Minister Weckx zei gisteren vooralsnog geen voorstander te zijn van re clame op de BRTN. VTM is een groots opgezette re clamecampagne begonnen aan de vooravond van het nieuwe televisie-seizoen. In de Vlaamse dagbladen verscheen afgelopen week een kleurenadvertentie over twee pagina's met een foto van een leeuw met punkkapsel en oorbel. De commerciële zen der profileert zich als het klank bord van Vlaanderen met pro gramma's die door talent van eigen bodem worden gemaakt. Door Max Steenberghe Het was een van de eerste, maar meteen ook de moeder van alle popfestivals. Woodstock heeft na 25 jaar nog altijd een legendarische naam. Er wordt een poging gedaan de glorie te herhalen, op 13 en 14 augustus. „Maar het wordt geen nostalgische trip", verzekert Michael Lang, organisator van toen en nu. Woodstock was helemaal niet in Woodstock. Dat was wel het plan, maar vlak voor het grote gebeuren moest de hele kermis verhuizen naar het 60 km ver derop gelegen dorpje Bethel. Or ganisator Michael Lang: „Er was geen enkel probleem, tot het ge meentebestuur besefte dat alle hippies uit het zondige New York zouden langskomen. Toen trokken ze de vergunning in. Maar dat heeft hen niet weer houden om wel een toeristen-in dustrie op te zetten die 25 jaar lang drijft op het festival." Leek Amerika 25 jaar geleden door de eerste maanlanding defi nitief de race tegen de Russen te hebben gewonnen, Woodstock had de overwinning moeten wor den van de flower people op het gehate esthablisment. Maar nee. Vier maanden later hielden de Stones een eigen free-festival in Altamont, waar een neger voor de ogen van Jagger werd dood gestoken door Heli's Angels die nota bene als bewakers waren ingehuurd. En daarmee bleek ook de hippie gedachte om het leven gebracht. In de seventies bleef het protest, maar het werd gewelddadig. Niet de groep, maar het individu zou zich ontwikkelen. Popster ren verwerden van voortrekkers tot miljonairs en de rock 'n' roll raakte ingekapseld door multi nationals. Volgens komiek Robin Williams is '95% van de bezoekers die het zich kunnen herinneren, er héle maal niet geweest'. Veel arties ten kijken er op terug als een van de slechtste concerten die ze gaven. De mooiste herinnering van organisator Michael Lang: „De maandagavond, toen alles voorbij was. Ik vloog met de laatste helikopter terug naar de stad, en zag opeens dat de rot zooi in de vorm van het vre desteken was neergelegd." Rampgebied Een échte reünie zit er niet in. Sid Bernstein wilde in Bethel een alternatief festival opzetten, maar dat trok nauwelijks be langstelling. Het grote Woods tock II in de plaats Saugerties loopt ook nog niet hard. En misschien is het maar beter zo. Herinneringen hebben nu de zoete geur van hasj en bloemen, maar de realiteit van de drie dagen 'music, love and peace' was even anders. Niet alleen was het een officieel rampgebied, la ter bleek dat gouveneur Rocke- Liefde, vrede en muziek in de modderpoel van Bethel. Naast God staat gebod. Wie van de eerste houdt, moet aan het tweede geloven. De vader van liefde, inzicht en begrip stelt zijn eisen. God schenkt pas ver geving, als eerst tegen een van zijn geboden gezondigd is. Angst en liefde gaan hand in hand. Als de kleine Merijntje Gijzen van de laatste godsloo chenaar A.M. de Jong het grote mysterie van de eerste communie ondergaat, is hem verteld dat hij deel zal worden van het alles omvattende mystieke licht, één met Christus, 'een witte droom van louter heerlijkheid'. Het middelpunt van de grote dag en overlopend van dankbaarheid dat hij nu 'verbonden was aan de grootheid van Gods geheimen Het pakte anders uit. Gods liefde was meteen goed voor schuldge voel. Het geluk verdween onder het besef van aangeleerde ontoerei kendheid. Merijntje's zusjes speelden met een van zijn communie-ca deautjes en beschadigden het. Het kleine Gijzentje viel boos uit, vloekte 'verdomme' en voelde zich meteen verdoemd: 'Toen brak hij in snikken uit, gooide zich om en drukte zijn gezicht in het kussen, beet erin, in wild verdriet, en verwenste zichzelf, eindeloos ontsteld en bedroefd, omdat hij deze dag van heilige vreugde had vervuild door een uitbarsting van zijn ondankbaarheid, zijn door en door slecht karakter, dat wel nooit, nooit verbeteren zou En wat moest er dan van dat arme Merijntje terecht komen?' De begrijpende hemelse vader is wat contactgestoord. Hij zit als een oude heer in zijn stoel bij de haard. Waakt met een half geloken oog over zijn schepping en is pas bereid een antwoord te geven als het schepsel voor zijn aangezicht staat. Zolang dat niet het geval is, moeten zijn wereldse creaturen het doen met de plaatsvervangers op aarde. En die zijn veel minder begrijpend, die hebben steun aan het Zeker weten van de onfeilbaarheid. Hélène Nolthenius, de befaamde musicologe en schrijfster beklaagt z.ich erover. In de bundel 'Kinderen van hun tijd, verhalen uit een katholiek verleden' (ttitg. Arbor, Baarn) heeft Herman Pij fes, die indertijd uitgeverij Ambo aan het verkoopsucces 'Uit het Rijke Roomsche Levengeholpen heeft van Nolthenius het verhaal 'Een brood van steenopgenomen. Nolthenius, als zovele katholieke auteurs bekeerlinge, schrijft daarin hoe een niet roomse jongen voor de mystieke vervoering van het ascetische kloosterleven viel, maar even snel weer afvallig werd, toen bleek dat er na de eenwording mei God toch leegte overbleef. Hij Smg op in de esoterische ervaring, maar er kwam geen antwoord. Het verstand werd niet geraakt. Er restten ongerijmdheden die slechts met geloof te accepteren vielen en daarbij hinderde 'het fiasco van de onfeilbaarheid'. 'De waarheid die de kerk in pacht beweerde te hebben was de waarheid niet'. die waarheid kan mismaken. André Truyman, uitgetreden dominicaan en bekend televisiejournalist, heeft er een roman over geschreven: Saint-Amour, de biecht van een priester' (uitg. Kritak, Leuven). Zijn hoofdpersoon, de jonge augustijn Louis Clément voelt Zich verwrongen door de celibaatsverplichting. Omdat hij geen relatie mag hebben, voelt hij zich zelfzuchtig worden, het klassieke type van de superieure geestelijke die alles beter weet. Daartegen verzet hij Mh Hij wil het gemis aan warmte, zijn scheefgroeien tegengaan en schrijft daarom zijn Heilige Vader of hij gewijd en wel toch trouwen "lag. Er komt nooit antwoord. Zoals ieder ander dan Louis had unnen voorspellen. Het onfeilbare systeem der kerk staat geen uitzonderingen toe. Afwijkingen wel en Louis kiest zodoende daar voor: geheime liefdes. De Italiaanse oplossing, eerst met een Poolse, an niet een Oostenrijkse en voor definitief met een non. aartegen heeft Rome geen bezwaar. Zolang de overtreding in het °"ucr geschiedt, heeft de kerk van zekerheid er geen weet van. Dan is het een zaak van de zwijgende God en zijn voor mensen nauwelijks te dragen verbod. feller de National Guard had klaarstaan om desnoods alle 350.000 bezoekers op te pakken. De files naar het terrein waren langer dan honderd kilometer, tienduizenden zijn nooit aange komen. Maar het blijft het de eerste keer dat 500.000 mensen zonder enige infrastuctuur drie dagen en nachten bijeen waren. Drie kin deren zijn in het veld geboren en er vielen twee doden: een over dosis en een ongeluk. Dat laatste was nog vöör het festival; het slachtoffer lag in het veld te slapen en werd platgewalst door een tractor. Slechts zestig agenten liepen rond, arresteerden het eerste uur wat blowers en vermaakten zich volgens Lang verder met het filmen 1 van topless meisjes in plaats van subversieve elemen ten. Het optreden van Ten Years After werd uren uitgesteld om dat het stormde, maar Alvin Lee beklom de planken onder de woorden: „Als ik hier geëlektro- cuteerd word, zal ik daarna de bestverkopende artiest aller tij den zijn." Leden van Blood, Sweat Tears gaven spontaan over toen ze vanuit de helicopter de mensenmassa roken Pete Townshend schopte de ultralink se rebel Abby Hoffman recht in zijn kruis toen deze knetter stoned het Who-optreden onder brak voor een toespraak. Michael Lang werkte als organi sator in de muziekbizz. Daar was hij zijn beste vriend tegen gekomen, Artie Kornfeld. Artie zou Lang helpen bij het opzetten van een studio plus club voor live-muziek in zijn woonplaats Woodstock,.waar ook Bob Dylan zich gevestigd had. Als ope ningsstunt dachten ze aan een festival. Lang: „Het grootste probleem leek geld. Maar toen zagen we een advertentie van John Ro berts en Joel Rosenmann; zonen van bijzónder rijke zakenlui: 'Jongelui met ongelimiteerd ka pitaal zoeken interessante inves tering'. Van de 7000 reacties wa ren wij de enige legale. Ze zagen het wel zitten: wij rookten hash en dat appelleerde aan hun avonturiersgevoel. En wat kon er nou foutgaan bij een popcon cert?" Er kon van alles foutgaan, zo bleek. Plannen liepen voorspoe dig maar er was toch af en toe wat over het hoofd gezien. Het viertal ging uit van 50.000 tot 75.000 bezoekers. Toen het ge meentebestuur een maand voor uur U vroeg hoe ze de hygiëne dachten te regelen, schoot hen te binnen dat ze weliswaar 2000 we's hadden gehuurd, maar dat er geen riolering was om deze op aan te sluiten. Hereboer Max Yasgur bood op het laatste moment een weiland aan. De hele organisatie verkaste naar Bethel en het podium werd rmgebmiw^iit^ooi^eiMund^ ring was er niét meer, maar leek ook niet nodig. Later zou blijken dat het gevaarte op zondagnacht begon weg te zakken in de mod derpoel. Een andere ramp dreig de, omdat de ingegraven stroom kabels waren blootgelopen: niet alleen de aarde, maar ook de rubberen isolatie was er afgesle ten, zodat die nacht ook nog een compleet nieuwe stroomvoorzie ning moest worden aangelegd. Michael Lang wuift al die pro blemen weg. „Ik was er voor de groepen. Het was niet moeilijk. We hadden immers geld, dus hebben we met veel geld, echt heel veel geld, de eerste grote namen ingekocht. En zodra zij meededen, kwam de rest aanhol len. Het ging allemaal automa tisch. We kwamen iemand met een testpersing van Crosby Stills and Nash tegen en die hebben we meteen geboekt voor wat grijpstuivers." „De volgorde was ook simpel: alfabetisch, dat was het eerlijk ste. Alleen de mananger van Ji- mi Hendrix wilde dat deze per se zou afsluiten. Nou, dat werd maandagmorgen, tegen tienen. Er zaten nog 20.000 van de 350.000 mensen en toen zag je de troep. Hendrix was verkouden en dronken, en het podium was ontruimd omdat het wegzakte. Het was niks, maar op film ziet het er toch nog leuk uit." De film was een verhaal apart. Popart-regisseur Michael Wad- leigh stuurde achttien came raploegen het veld in met de opdracht te doen wat ze wilden. En hij eindigde met 1100 uur materiaal. Veel was onbruikbaar omdat ook de cameraploegen binnen een uur knetterstoned waren en de helikopters alle dia loog overstemden. Martin Scor- cese, toen nog onbekend, heeft er het uiteindelijk produkt van ge knipt en kwam met het idee om twee of drie beelden naast elkaar te gebruiken; in feite bestrijkt de drie uur durende film bijna acht uur. „Wel doken er managers op die vonden dat hun groepen niet naar behoren speelden. The Band, Janis Joplin, Mountain en Creedence zijn eruit geknipt en FOTO WARNER Neil Young, die tussen Crosby, Stills en Nash stond, is ook niet te zien." Met een brede lach: „Vrijwel iedereen heeft daar spijt van gekregen. De film won een Oscar en de muziek werd popgeschiedenis." Richie Havens opende het festi val omdat hij in de eerste helico pter zat. Na een uur was hij uitgespeeld, maar Lang joeg hem tot zes keer terug omdat er nog geen andere artiesten waren. Havens weigerde voor een ze vende keer, want hij had alles al gespeeld. Daarna kwam Country Joe Mc Donald, zonder zijn band The Fish. Ook hij had geen gitaar, maar kreeg er een. „Er zit geen riem aan", protesteerde hij en kreeg een stukje touw. „Ik heb ook geen plectrum" loog hij, waarop men hem een luciferd oosje gaf. „Ach, wat kan mij het verdommen", zei Joe; „Iedereen zit te praten en te vrijen; nie mand luistert." Dus liep hij het podium op om als grap zijn fameuze Fish-cheer te doen waarin hij het publiek FUCK laat roepen. Er was inderdaad een oorverdovend lawaai maar toen hij 'Gimme an F' riep, kon je meteen een speld horen vallen en brulde vervolgens iedereen 'F'. Joe: „Ik wist dat er geen weg terug was." Zo heeft Lang honderden anek dotes. Elke kerel hing hijgend rond Janis Joplin die in haar lesbische periode zat en het mooiste meisje van het veld mee troonde. Iron Butterfly stond op het vliegveld en eiste een eigen helicopter plus een ereplaats in het programma. Lang antwoord de met 'Fuck off en hing op. Lang werd belegerd door mana gers die eisten dat hun groepen juist wel of niet zouden spelen. Alle volgorde was zoek, de ver tragingen eindeloos. The Who moest elf uur wachten zonder eten of drinken; de enige kop koffie die gitarist Townshend kreeg, zat onder de LSD. Ze waren zo kwaad, dat ze geld eisten voordat ze optraden. De drugs - aanvakelijk het lok- Woodstock-veteranen terug op JMP, Q°L historische grond: Melanie, ..M.. ii.fffltlftf. kertje voor de meeste groepen - werden een probleem. Volgens Roger Daltry van The Who zat alles onder de LSD, tot de broodjes kaas toe. Er werd een kilo cocaïne gescoord om de da mes en heren wat op te peppen, maar juist toen de huisdealer er pakketjes van maakte, spoelde een plotse plensbui alles weg. De Grateful Dead dacht pas twaalf uur later te moeten optre den en had gezamenlijk een por tie trips geslikt die een dieren tuin plat kon krijgen. Na een half uur, toen het spul lekker inzette, moes.ten ze op. Zodra zanger JerryGarcia met zijn natte haardos een halve meter bij zijn microfoon stond, spron gen de vonken over. Hij dacht dat God hem bestookte met blik semschichten. Tegen zaterdagmiddag was de puinhoop zo groot dat Lang het een 'free festival' verklaarde, omdat mensen zonder kaartjes alle toegangen blokkeerden. „Het leek alsof we daarmee een wagonlading love peace over het publiek uitgooiden, want vanaf dat moment is er geen enkele vorm van agressie meer geweest." Het zorgde het voor het failliet van de twee geld schieters die de oorlog aan Lang verklaarden. En terwijl zij voch ten om een been ging de derde ermee heen: platenmaatschappij Warner troggelde de plaat- en filmrechten af en is de enige die honderden'miljoenen verdiende aan het spektakel. De ruzie is drie jaar geleden bijgelegd. En al kletsend ont stond het idee voor Deel Twee. Lang: „Dit is een tijd vol heim wee. Dat zie je in de muziek, in de mode, de kunst, het denken. Dus is het niet onlogisch om ook een gebeurtenis uit die tijd te herhalen. Het wordt echter geen stilstaan of retrospectie, maar een blik naar de toekomst. Al leen de spirit is hetzelfde: beetje revolutie, beetje vernieuwing, beetje kunst. We moeten vooruit en het festival kan de maat schappij een duwtje in de goede richting geven. Deze is voor de kids van nu. Wij, de ouderen, mogen wel komen, maar we moeten achterin blijven staan." Storm Toiletten zijn nu ruim voorhan den, drainage is gelegd en de podia staan gefundeerd. Is Mi chael desondanks bang voor een herhaling van de chaos? Een bre de lach. „Totaal niet. En de vorige keer ben ik eerlijk gezegd geen moment echt bang geweest. Die vrijdag, toen het begon, hield ik even mijn hart vast toen de Heli's Angels het terrein op draaiden. Maar tien meter ver der waren ze helemaal opgeno men door de massa en ik wist: 'Hier kan niks gebeuren'. De storm overviel ons te snel om in paniek te raken en was ook zo weer voorbij. Het was niet iets waar je je zorgen over maakt, maar wat je aanpakt." „Het was zo overweldigend, zo mooi, er kwam zo'n energie van die mensen af dat ik ook meteen wist: 'Hier gaat hele goeie mu ziek gemaakt worden'. Ik heb ook alle groepen gezien, mijn kantoor stond op het podium. Nee, ik heb geen minuut getwij feld. Maar ja, mijn optimisme is mijn grootste fout." Is Lang teleurgesteld? „Ach, het zou mooi zijn als de wereld het beter had opgepikt. Maar als je het terugbrengt naar de realiteit, zie je dat de wereld toch is veranderd. Veel Woodstockers hebben zaadjes meegenomen en thuis geplant, al bloeiden ze daar niet zo mooi als in onze tuin." „We hebben het lang gepro beerd, maar op een gegeven mo ment ben je 30 en dan is het leuk geweest. Er zal toch gewerkt moeten worden. Maar ik ben heden ten dage nog even opti mistisch als toen. Mensen zijn goed, je moet ze alleen soms een Hans Kazan Door Maarten van de Rakt Hans Kazan is in zijn nopjes met zijn nieuwe tv-show, die zijn naam draagt. „Ik heb mijn fantasie werkelijkheid mogen maken. Het is helemaal mijn programma", zegt hij blij. Eindelijkk is hij op de tv weer te zien als goochelaar. Acht weken brengt hij de 'Hans Kazan Magic Show', hij laat achteloos een olifant verdwijnen of een tafel zweven op de Dam in Amsterdam. De ene keer wurmt hij zich door een stalen plaat, en een volgende maal laat hij zich geboeid in een ton zak ken die in een haven wordt ge dumpt. Twee dames mogen de gastheer 'doorsnijden' met een touw. Vro lijk priemt deze een mes door een prijzig colbertje. Een vrouw ziet zichzelf op een foto met de speelkaart die zij in gedachten had. En zo gaat het maar door. Voor de afwisseling zorgen bui tenlandse artiesten. „Al tien jaar loop ik rond met het idee voor zo'n show. Vaak heb ik geprobeerd het te realise ren. Maar dat lukte nooit. Om roepen zagen niet in dat gooche len ook leuk kan zijn als je meer biedt dan konijntjes in een hoed", legt de showmaster uit, die twintig jaar geleden al inter nationaal furore maakte met zijn goocheltrucs. „Vorig jaar had ik een theatershow die goed liep. Ik heb RTL4 uitgenodigd te komen FILMS GOES - Grand Theater 19 en 21.30 u. The Beverly Hillbil lies. HULST - De Koning van Engeland 14 u. De Aristokatten. 14 u. D.uimelijntje. 22 u. The Getaway. 19.30 en 22 u. Maverick. 14, 19 en 21.30 u. The Flintstones. 14, 19 en 21.30 u. Beverly Hills Cop 3. 14 en 19.30 u. My father the hero. 19.30 en 22 u. Striking distance. MIDDELBURG - Cinema 20 u. Passion Fish. 22.30 u. All that jazz. OOSTBURG - Ledeltheater 20 u. Police academy 7. RENESSE - Dorpshuis 19 en 21.30 u. Striking distance. TERNEUZEN - Luxortheater 20 u. The Beverly Hillbillies. VLISSINGEN - Alhambra 1 19 en 21.30 u. Flintstones. - Alhambra 2 19 en 21.30 u. The Beverly Hills Cop 3. - Alhambra 3 19 en 21.30 u. Striking distance. - Alhambra 4 19 en 21.30 u. Four weddings and a funeral. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Naked gun 3. Zaal 2 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Serial mom. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blank check. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. Zaal 5 - 14.30, 17, 20 en 22.30.u. The Crow. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The cowboy way. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. Zaal 9 - 14.30 en 17 u. Free Willy. 20 en 22.30 u. Blink. Zaal 10 - 14.30, 17 en 22.30 u. Police academy 7. kijken. Dat heeft kennelijk de doorslag gegeven." Showmaster Kazan kent één grote angst. Dat het vanavond warm is en er geen kip kijkt. „Het idee alleen al, dat je al dat werk gedaan hebt en er kijken weinig mensen naar. Dat is het jammere van televisie. Maar och, misschien barst er wel een re genbui los." Hans Kazan Magic Show, RTL4, 20.25 uur Zwolle (anp) - Jan van Raay, verantwoordelijk voor de geluid seffecten bij de hoorspelserie Paul Vlaanderen, is in de nacht van woensdag op donderdag in een ziekenhuis in Zwolle overle den. Van Raay, beter bekend-als Jan Oradi, is 80 jaar geworden. Oradi verzorgde tussen 1946 tot 1960 op de radio de effecten als de stappen op het grindpad, het openen van de deur of het klet teren van de regen. 20 u. Shadowlands. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The next karate kid. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 u. Lighte ning Jack. N 22.30 u. On deadly ground. Zaal 13 - 14.30 en 17 u. Thumbe- lina. 20 en 22.30 u. Geronimo. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Bad girls. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 u. Beverly Hillbillies. 22.30 u. Intersection. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. 8 Seconds. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Pelican brief. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Escape from Absolom. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Getaway. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ace ventura pet detective. Zaal 21 - 14.30 en 17 u. Robocop 3. 20 u. Gettysburg. Zaal 22 - 14.30 en 17 u. Aristo katten. 20 u. Schjndler's list. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blank check. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The cowboy way. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The crow. 14.30 en 17 u. Next karate kid. 14.30, 17, 20 en 22.30 u..Escape from Absolom.' 14.30, 17, 20 en 22^30 u. 8 Seconds. 20 u. Lightning Jack. 20 en 22.30 u. Serial mom. 20 u. Bad girls. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The getaway. 14.30, 17 u. Getting even with dad. 22.30 u. Ace ventura. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. 4 Wed dings a funeral. 14.30 en 17 u. The Aristocats. 14.30, 17 u. Naked gun 33 1/3. 22.30 u. Shadowlands. 20 u. Schindler's List. KNOKKE - Beverly Sereens 15, 17.30, 20 en 22.30 u. The Flintstones. 15, 17.30 en 20 u. Police academy 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. 15 en 17.30 u. De Aristokatten. 20 en 22.30 u. The Getaway. 15, 17.30 u. Eight seconds. 22.30 u. Maverick..

de Stem | 1994 | | pagina 15