"Geen diepere Westerschelde' ma DE STEM Horeca-ondernémers zien rookverbod in hun zaken niet zitten m Authentieke Zeeuwse Hengst weer zeewaardig S.<Se,dil"chea"'roH nij-instructeurs voor aanpakken beunhazen POLITIE rapport DAG klapper PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN sport ^enheid Natuur- en milieu-organisaties verzetten zich tegen verdieping van rivier iculieren KORTING Gefeliciteerd flESTEM ZEELAND C2 Saartje Thea Ton en Annelies Getrouwd jinhuisjes ielen - zonwering Ritter-Tazelaar Water onmisbaar voor spelende jeugd Graauw 1500 gulden joete voor rijden onder invloed editie zeeland Voorwaardelijke boete voor valse aangifte diefstal Gebroken neus Fototoestel Rijbewijs Licht gewond Rijverbod Portefeuille Inbraak Jenever Kapellebrug Soustons Provins Sint Witz dankje, jubileum, elijk, verloving, estatie, examen, m, enz, lom 1.09 incl. BTW, verplicht. Foto of aat 35 x 40 mm Overige tarieven op to's worden niet urneerd. 2 of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd indien kend zijn, ook indien bijgevoegd is. het recht voor teksten i redenen te weigeren, er klachten bereiken en tekst behoudt de echt voor om de naam ever bekend te maken. Ireda, Marline Kluytenaar in Ir Driesse in Klundert. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1994 Van onze verslaggever Samir Suudi Terneuzen - Horeca-onderne- mers in Zeeland en West- Brabant zien weinig heil in het advies van het Bedrijfs schap Horeca om het roken in hun zaken zoveel mogelijk te ontmoedigen of verbieden. fl Filippo. beheerder van de sporthallen 't Zwaantje en Oudevaart in Terneuzen, zou persoonlijk geen moeite hebben met een rookverbod, want hij vindt roken 'smerig'. Maar hij is wel bang dat de kantine in 't Zwaantje een groot deel van de omzet zal verliezen als er een rookverbod komt. Bovendien zou er volgens Filippo dan op andere plaatsen in het complex gerookt worden. „Je zou wel twee politiemensen neer moeten zetten om het te controleren, want mensen gaan dan stiekem in de kleedkamers een sigaretje opsteken." Het Bedrijfsschap Horeca pleit er in het concept van het rapport Gedragsadviezen voor dat niet- roken de norm wordt in cafés, restaurants, hotels en dergelijke. Het bedrijfsschap adviseert voor rokende bezoekers eventueel speciale ruimtes in te richten. In het concept-rapport wordt ook voorgesteld om in fastfood- bedrijven en horecagelegenhe den bij sport- en vrijetijdscentra het roken geheel te verbieden Hetzelfde zou moeten gelden voor openbare ruimtes waar kin deren en jongeren komen, zoals buurthuizen en jongerencentra. De eigenaar van een Mc Do nalds-restaurant en -drive in te Roosendaal. D. Stückelschwai- ger, heeft weinig zin om een algeheel rookverbod in zijn zaak af te kondigen. „Zo'n rookver bod past toch niet in ons demo cratische stelsel." Hij wijst erop dat bijna de helft van alle plaatsen in zijn restau rant reeds rookvrij is. „Het ge deelte waar we kinderfeesten or ganiseren, is zelfs bijna volledig bestemd voor niet-rokers," aldus Stückelschwaiger. Hij bestrijdt ook de opvatting dat het grootste deel van zijn klanten uit jongeren bestaat. „Meer dan de helft van mijn klanten wordt gevormd door za kenmensen." Stückelschwaiger is niet bang dat veel van zijn klanten zouden wegblijven/als het tot een rook verbod in zijn zaak zou komen. „Ze komen toch voor een ham burger en een milkshake, niet voor een sigaret." van harte. Boomcollege.1 Marij, Antoon en Piet, f van Harte Gefeliciteerd De "Rooversbende" Mario van Beek en Carina Boeren. 4 aug. 1994, Oosterhoutl lat 24 - Hoek - Tel. 01154-1447 liverse autotests naar voren. Jen). Ook voor de leaseprijs én verrassende ontmoeting- Van onze correspondente Graauiv/Sint Jansteen - De jeugd in Graauw speelde giste ren de kletterende spettervoor stelling en in Sint Jansteen werd het spel Bennie Bang nie voor niemand, afgewerkt. Maandag moest de jeugd in Hei kant het spel, waar veel water aan te pas komt, binnen spelen omdat het goot. In Graauw no- een stralende zon uit om ooral met veel water te spelen, [et was niet de bedoeling om te torsen, maar de hoge tempera- uur' zette de kinderen wel aan ;ot wat extra litertjes verkoeling. Sint Jansteen bleek een inbre- ;er zijn slag te hebben geslagen in de leeuwenkooi. De dief moest 'orden opgespoord door middel 'an een aantal aanwijzigingen [ie de deelnemers kregen door ipdrachten uit te voeren. Ten slotte werd de dader in de kraag Bevat. Hoe de dief gevangen werd. was minder belangrijk: de [eelnemers genoten gewoon van jde spelletjes. [Vandaag wordt de jeugd uit de ;erngemeenten opgehaald met jbussen en naar het buitencen- tram 't Jagertje in Hulst ge- [bracht. Om 10.00 uur begint het ote eindspel. Er moet een cir- :us worden opgebouwd en in de lunchpauze treden de winnaars van de playbackwedstrijden op. Uiteindelijk moet het grootste creatieve talent gevonden wor- len. Na afloop worden de kinderen weer teruggebracht, de 'laatste 'ading' wordt gelost om 17.00 uur in Nieuw-Namen. fan onze verslaggever ladzand - De politie heeft gis- eravond tijdens een alcoholcon- role op de Zuidzandsestraat m ladzand een automobilist die te liep in het glaasje had gekeken ip de bon geslingerd. De man Mest een boete van 1500 gulden letalen. lij had een alcoholpromillage 'an 1,4. De man kreeg verder «n rijverbod van zes uur opge- egd. Jc politie hield de actie in sa menwerking met het voorlich- ingsteam van Veilig Verkeer Vederland. De actie was vooral ïericht op het verkeer dat vanaf le kust kwam. In totaal werden nssen 19,00 en 21.30 uur 525 jutomobilisten gecontroleerd. ien bestuurder kreeg nog een tekeuring, omdat de duopassa- [iw een kmd op schoot had. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Paal - Terwijl de jeugd zwemt in .het water bij het getijdehaventje Paal, ligt enkele tientallen meters ver der in een beetje water en veel modder een authentieke Zeeuwse Hengst: de YE 96 Zeehond. Het is eb, de zon brandt en een zwak briesje brengt nauwelijks verkoe ling. Het schip voelt zich zoals de naam suggereert thuis op het droge en in het water. Michiel Verras, scheepsbouwer uit Walsoorden, werd door ei genaar Jos Broeckaert ge vraagd om het schip zo goed mogelijk te restaureren. Voor Michiel een kolfje naar zijn hand. Hij is de vijfde generatie Verras die de jacht- en scheeps- bouwwerf Moed en Trouw in Walsoorden runt. Zijn betover grootvader begon in 1867, sindsdien zijn er heel wat hou ten hoogaarzen, hengsten en botters gerepareerd door Ver ras. Scheepswerf Verras heeft zijn strepen verdiend. Zo adviseer de vader Remy de gemeente Boekhoute toen de Bau 8 Isa bella uit 1930 werd gerepa reerd. Het schip ligt midden in de plaats te pronken. De twee eeuwen oude eikenhouten Boeier de Bever, werd door va der Remy en zoon Michiel on der handen genomen en dat geldt ook voor een stalen bak- dekkruiser. Sinds een jaar is Moed en Trouw een eenmansbedrijf waar Michiel vaak achter een lasvlam in zijn werkplaats te vinden is. Hij repareert vooral stalen rompen, maar vindt het opknappen van eenecht au thentiek houten schip een uit daging. „De houten schepen worden ter plaatse gerestaureerd. In Paal hebben we voor de Hengst wel gebruik moeten maken van een dok. En dat is gebeurd op de scheepswerf van De Klerk waarmee ik prettig samen werk." Broodwinning Het restaureren en maken van schepen betekent voor Michiel Verras een broodwinning, maar hij heeft volgens eigen zeggen toch ook van zijn liefhebberij zijn beroep gemaakt. Water en schepen vormen zijn grote pas sie. De Zeeuwse Hengst is bijna dertieneneenhalve meter lang. Als Jos Broeckaert en Michiel Verras de zeilen opzetten ziet de bruine romp er ineens meer als een schip uit. Het eerste weekend van augustus is de Zeehond van de partij bij de vlootschouw in Rupelmonde en ook tijdens de Saeftinghefees- ten vaart het schip mee. „Het is een karwei van jaren. Elk jaar een stukje. We hebben eerst de romp onder handen genomen. Vaak is het verrot tingsproces al flink op gang bij Michel Verras en Jos Broeckaert hijsen de zeilen van de YE 96 Zeehond. oude schepen, maar bij de Zee hond viel dat mee. Er zijn wat spanten vervangen en het an tieke geraamte ziet er piekfijn uit met enkele nieuwe liggers, zitters en oplangers," legt Ver ras uit om daarna uitvoerig aan te geven dat het gaat over dwars- en hoekspanten. De eikenhouten spieën zijn op maat gemaakt en zorgen ervoor dat de romp nu waterdicht is. „Gegarandeerd voor tientallen jaren lekvrij," volgens de scheepsbouwer die daarna ver telt hoe ze volgend jaar het dek willen aanpakken. „We willen alles zo historisch verantwoord mogelijk doen. Het dek kende verschillende ni veaus en zo willen we het ook weer maken. We werken samen met het Nationaal Scheepvaart Museum in Antwerpen, daar krijgen we de ontbrekende in formatie indien nodig. Het dek is eertijds gemaakt uit een la minaat van hechthout en door inwatering is de toestand niet ideaal. We slopen een gedeelte en verlagen het achterdek en vanwege het hoge boeisel ont staat dan een veilige kuip." In snel tempo ratelt hij alle bijzonderheden van de ver schillende platbodems af. De Hengst blijkt een snel schip te zijn en er zijn niet echt veel exemplaren in de vaart. Verras wil zijn droom: het bouwen van een stalen Zeeuwse Hengst, ooit verwezenlijken. Trots staat het jaartal 1880 op de romp. Zowel eigenaar Jos Broeckaert als Michiel Verras twijfelen aan de echtheid. Ook de naam en het nummer YE 96 kloppen niet. In de geschriften van de vissersvloot van Yerseke FOTO CAMILE SCHELSTRAETE komt noch de naam noch het nummer voor. Naar het origi nele nummer en de naam kan slechts geraden worden. „De vorige eigenaar woonde in Enkhuizen, maar hij wist mij ook niets veel meer te vertellen. Het schip zou gebouwd zijn op de werf van Verras als zijnde een blazerhengst voor Zeebrug- ge. Jammer genoeg zijn er geen tekeningen meer terug te vin den. De Hengst is een karakter vol vissersvaartuig maar het werd ook gebruikt als werk- en vrachtschip," laat de Broeckae rt weten, die volmondig toe geeft dat hij besmet is met het vaarvirus. „Met bolle zeilen en de wind door je haren, heerlijk toch. We hebben de Westerschelde al en kele keren verkend en door er varing weten we dat er heel veel zandruggen in liggen." ledactie ferneuzen: Zuidlandstraat 32, fel-01150-18924, fax 01150- I6554 ledacteuren: Frank van ■ooten. Frank Deij, Rein van er Helm, Ton Koomen (sport), T| •••-- 111 1 ?o°„es: Klokstraat 1, tel. 01100- ■8030, fax 01100-21928. ledacteur: Cees Maas (provin- jeverslaggever). "1st: Steenstraat 14, tel. 1140-13751, fax 01140-19698. ledacteur: Eugène Verstraeten Piv- editiechef). Advertentieverkoop erneuzen: Zuidlandstraat 32, el 01150-17920. ertegenwoordigers: Martin °ei|e, Hans Dimmers. Steenstraat 14, tel. 1140-13751. f^egenwoordigers: •ddy van den Brande, Marian erstraeten. 'erkoopleider: Harry Muur- "ans, tel. 076-236454. elefoonnummers en openings- Nen van overige afdelingen PP Pagina A2. Vs-94 Van onze verslaggever Hulst - Rij-instructeurs uit Zeeland en West-Brabant tonen zich positief over plannen van het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) om iets te doen aan beunhazerij en oneerlijke con currentie. Over het voorstel voor een verplichte jaar lijkse financiële bijdrage aan het CBR be staan nogal wat twijfels. I. Vermeulen van Verkeersschool Peter uit Hulst vindt het een goede zaak dat het CBR frauderende rijscholen uit zijn bestand wil weren. Tegen een verplichte jaarlijkse bij drage aan het CBR heeft ze geen bezwaar. „Maar het moet natuurlijk geen duizenden guldens per jaar worden." Of het ook echt helpt om beunhazen en malafide collega's uit de branche te verwij deren, weet ze niet. „Als de slechte bedrijven ook gewoon hun bijdrage aan het CBR betalen, dan is het natuurlijk nog te weinig." Vermeulen denkt dat de kwaliteit van de rij-opleidingen eigenlijk nog meer gebaat is bij een vaste prijs voor een uur rijles en verplichte jaarlijkse controle op de vaardig heden van de instructeurs. „Oudere rijschoolhouders die al lesgaven voordat het instructeursbewijs verplicht werd, hebben dat bewijs vaak te makkelijk gekregen. Die mensen zouden vaker getest moeten worden." Het CBR wil naast een vaste jaarlijkse bijdrage ook een eenmalig inschrijvingsbe drag in rekening gaan brengen aan nieuwe rijscholen die zich willen registreren bij het bureau. Het inschrijvingsbedrag moet een- 'financiële drempel' vormen tegen malafide rijscholen, aldus woordvoerder H. Verhoef. Over de hoogte van het inschrijvingsbedrag is volgens Verhoef nog niets besloten. Het CBR overweegt om die hoogte te koppelen aan de omvang van de rijschool. Inschrijving zou daardoor ook voor kleinere scholen en eenmansbedrijven mogelijk blijven. Verhoef benadrukt dat het CBR de kleine rijscholen niet per definitie als frauduleus beschouwt. „Er zitten kwalitatief hele goede en hele slechte bij. Het is wel zo dat de grotere scholen over het algemeen wat meer in de buurt van het landelijke slagingsge- middelde zitten." Rijschoolhouders die zich willen registreren bij het CBR zouden zich voortaan moeten laten inschrijven bij de Kamer van Koop handel en hun Sofi-nummer dienen te ver melden. Ook de namen van de instructeurs en de kentekennummers van de examen auto's moeten in de toekomst bij het CBR bekend zijn. Vormen van fraude waaraan malafide rij scholen zich de laatste jaren hebben schuldig gemaakt, zijn volgens het CBR onder andere het vervalsen van theoriecertificaten en rij vaardigheidsbewijzen en het achterover drukken van examengelden. Van onze verslaggever Goes - Nederlandse en Belgische natuur- en mi lieu-organisaties verzetten zich tegen het voornemen van Rijkswaterstaat in Zeeland vergunning te ge ven aan de Vlaamse rege ring voor de verdieping van de Westerschelde. De organisaties vinden onder meer dat het economisch nut van de verdieping on voldoende is aangetoond. Voor een goede besluitvorming, aldus de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) namens de natuur- clubs, is de opstelling van een Milieu-Effect-Rapport gewenst. Dit omdat verdieping van de rivier grote gevolgen heeft voor het Schelde-estuarium en voor de milieukwaliteit. Rijkswaterstaat is van plan de Vlaamse regering toestemming te geven voor de verdieping van de Westerschelde in het kader van de verlenging van de WVO- vergunning (Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren). Die ver gunning regelt het terugstorten van baggerspecie in de Wester schelde dat vrijkomt bij het on derhoud aan de vaarweg. De milieu-organisaties wijzen het zondermeer verlengen van die vergunning trouwens ook van de hand, omdat de Vlaamse regering onvoldoende werk heeft gemaakt van het schoner maken van het Scheldewater, zo schrijft de ZMF. Dit was als voorwaarde in de oude vergunning opgeno men. Verder is het volgens de natuur beschermers voorbarig al een vergunning af te geven aan de Belgen terwijl de verdragsonder handelingen hierover tussen Ne derland en Vlaanderen nog niet zijn afgerond. „Het is zodoende nog niet bekend welke voor waarden aan de verdieping wor den verbonden om de gevolgen voor natuur en milieu te beper ken. Deze voorwaarden horen in de vergunning thuis. Verder ont neemt deze gang van zaken de natuur- en milieu-organisaties de mogelijkheid om tegen de verdieping tot de hoogste instan tie in beroep te gaan. De zeven natuur- en milieu-or ganisaties die zich tegen de gang van zaken verzetten zijn naast de ZMF de Bond Beter Leefmi lieu, de Antwerpse Milieufedera tie, de stichting Natuur en Mi lieu, de Vereniging Natuurmo numenten, de stichting Het Zeeuwse Landschap en de stich ting Reinwater. Van onze verslaggever Terneuzen - De politierechter in Terneuzen heeft M. van de S. uit de gemeente Hulst ver oordeeld tot een voorwaarde lijke boete van 200 gulden, wegens het doen van een val se aangifte. Van de S. was in oktober aanwe zig op een totaal uit de hand gelopen avond in een café, waar bij het nodige serviesgoed naar de eeuwige jachtvelden werd ge holpen. Een kennis dwong haar de volgende dag om aangifte te doen van vernieling van het ser vies, een autoruit en de ruit van een schuurtje. Om het verhaal compleet te maken, moest zij tegen de politie zeggen dat er ook geld gestolen was. Deed zij dat niet, dan zou er wat zwaaien. Behoorlijk bang deed de vrouw wat haar was opgedragen en de vraag was gisteren of zij nu wel of niet het willoos slachtoffer van haar opdrachtgever was ge weest. Officier van justitie Mos, vond dat de vrouw een andere weg had moeten kiezen. Zij had op het politiebureau aangifte moeten doen van bedreiging. Hij eiste een boete van 200 gulden. Ook de politierechter vond dat er niet echt sprake was van overmacht, maar rekening hou dend met de omstandigheden, legde hij de boete voorwaarde lijk op. Terneuzen - Een 27-jarige Terneuzenaar liep woensdaga vond een gebroken neus op. Hij kreeg een klap met een knuppel. Aanleiding tot het incident was een onenigheid in de Rozenstraat in Terneu zen tussen enkele buurtbewo ners en een 17-jarige Terneu zenaar die met zijn bromfiets gevaarlijk rondreed over een speelterreintje met kinderen. De bromfietser verdween, maar kwam kort daarna terug met een vijftal vrienden. Een van deze sloeg daarbij met een knuppel in het gezicht van de 27-jarige man. Groede - Woensdagmiddag is een 25-jarige vrouw uit het Belgische Aalstwaalre beroofd van haar rugtas met daarin een fototoestel. Dat gebeurde toen de vrouw op het strand in Groede in slaap was gevallen. Cadzand Bad - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft heeft woensdagavond het rijbewijs ingenomen van een 51-jarige man uit Nieuw- vliet. Bij controle bleek dat hij onder invloed met zijn auto over de Vlamingpolderweg te Cadzand Bad reed. De ade manalysetest gaf 850 micro gram aan. Proces-verbaal werd opgemaakt. Hulst - Een 22-jarige automo bilist uit St.-Jansteen werd woensdagmiddag bij een een zijdig ongeval licht gewond door rondvliegend glas. De man reed met zijn personen auto over de Zandstraat te Hulst en raakte op een gege ven moment de macht over het stuur kwijt. Hij kwam in de berm terecht, waarbij de auto een draai maakte van 180 gra den, vervolgens over de kop sloeg en tenslotte in een sloot tot stilstand kwam. Daarbij werd zijn voertuig geheel ver nield. Later bleek dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Een ademanalysetest gaf als uitslag 275 microgram alcohol per uitgeademde liter lucht. Hij kreeg een boete van 320 gulden. Hulst - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft gis ternacht proces- verbaal opge maakt tegen een 31-jarige au tomobilist uit het Belgische Stekene. De man werd om streeks 1.00 uur op de Grote Kreekweg te Hulst aangehou den en bleek onder invloed te rijden. Een ademanalysetest gaf als uitslag een alcohol pro millage aan van ruim 1,5 pro cent. De man kreeg ook een tijdelijk rijverbod voor de tijd van acht uur opgelegd. Nieuwvliet - Een 23-jarige man uit het Belgische Sint Laureins deed gisteren bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen aangifte van dief stal van zijn portefeuille met daarin een aanzienlijk geldbe drag. De diefstal werd ge pleegd toen hij werkzaamhe den uitvoerde op een akker in de Zwarte Polder onder Nieuwvliet. Hij had de porte feuille opgeborgen in een aan de rand van de akker ge plaatste koelbox. Terneuzen - Een 33-jarige man uit Terneuzen deed bij de politie in zijn woonplaats aan gifte van een inbraak in zijn woning aan de Genestestraat in Terneuzen. Bij de inbraak gepleegd in de nacht van afge lopen dinsdag op woensdag werd een rek met namaak-pis- tolen ontvreemd. Vlissingen - Bij een inbraak in een slijterij aan de Paauwen- burgweg in Vlissingen zijn gisternacht 25 flessen jenever buitgemaakt. Verder werden nog tien flessen in de vitrine vernield toen de etalageruit met een steen aan diggelen werd gegooid. VRIJDAG CLINGE Café De Gouden Kroon, 20 uur, kaarting. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 19.30 uur, vakantlegaaibolling. NIEUW-NAMEN - E.v.d. Velde-Picavet, 14.30 uur, vakantieschieting. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon. 14 uur, kaar ting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14 uur, prijs- kaarting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 19 uur, schieting. HULST - Café De Kroon, 19 uur, mos- selschietmg. GROEDE - De Wulpenhoek, WZA, 18.15-19.15 uur inschrijving, Badrit. Rozenkrans - In de kapel van O.L. Vrouw ter Eecken te Ka pellebrug wordt zaterdag 6 augustus een Rozenkransge bed gehouden. Aanvang 14.30 Terneuzen - In het gezamen lijke concours van de Zeeuwse zaterdag- en zondagvliegers vlogen vanuit Soustons 2700 oude duiven, ingekorfd door 465 deelnemers. Winnaar werd een duif van L. Schroe- vers uit Arnemuiden met een gemiddelde snelheid van 1119,65 meter per minuut: 2. C. Lamper, Wemeldinge, 3. Comb. Bakker, Middelburg, 4. W. Geerts, Hulst, 5. L. Schoolmees ter, IJzendijke, 6. O van Damme, Koewacht, 7. Gebrs. Clement, Krabbendijke, 8. J. Verwijs, Zie- rikzee, 9. Comb. Boudens-Raas, Kwadendamme, 10. gebrs. De Nooyer, Arnemuiden. Concoursbond Zuid-Beveland, 512 oude duiven, 1079,33mpm: 1. J. Verwijs, St.-Philipsland, 2. Comb. Boudens-Raas, Kwaden damme, 3. J. Steenhard, Goes, 4. D Brouwer, Goes, 5 en 8. P. Schrijver, 's-Heer Hendrikskin deren, 6. J. Allemekinders, Kapel- Ie, 7. Comb. Eyerkamp-Muller, Wilhelminadorp, 9. H. Beueiens, Kwadendamme, 10. De Keijzer en zoon. Hans weert. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 122 oude duiven, 999,30mpm. 1. T. Verboom, 's- Heerenhoek, 2. Joh. Poelman, ,s- Heer Arendskerke, 3 en 5. Sj. de Vos, 's-Heerenheok, 4. J. Polfliet, Lewedorp, 6 en 8. C. Hermes, Lewedorp, 7 en 10. P. de Vos, 's-Heerenhoek, 9. J. Bayens, 's- Heer Arendskerke. De Getrouwe Duif Cadzand, 50 oude duiven, 1061,09mpm: 1 en 4. M. de Lijser, 2. C. Riemens, 3 en 6 G. Schrier, 5, 7 en 10. S. de Putter, 8 en 9. Patrick Vasseur Jr. Nog Sneller Breskens, 40 oude duiven, 998,54mpm: 1, 3, 5, 6, 8 en 9. Sj. van de Velde Sr., 2, 4 en 7. H. Mookhoek en zoon, 10. Sj. van de Velde Jr. Kring Midden Zeeuws-Vlaande ren, 202 jonge duiven, 1427,20mpm: 1, 2, 3 en 4. H. van KoFflPHUX de Veeke, Westdorpe, 5 en 7. Comb Elegeert, Sas van Gent, 6 en 9. G. Sn elders, Sas van Gent, 8. Comb. Visser-Lensen, Axel, 10. J van de Veeke, Westdorpe, 61 oude duiven, 1472,15mpm: 1, 4 en 5. P. Baecke. Westdorpe. 2. Comb. Visser-Lensen, Axel, 3, 8 en 10. P. Koers, Sas van Gent, 6. Comb. Elegeert, Sas van Gent, 7. E. en L. Breepoel, Hoek, 9. H. Koers, Westdorpe. Groot Terneuzenviucht, 515 jonge duiven, 1449,20mpm: 1. C. de Regt en zoon, Biervliet, 2 en 5. Gebrs. Scheele, Terneuzen, 3. A. van de Velde, Spui, 4. J. de Feij- ter. Axel, (PV De Voorwaarts Zaamslagveer),6. W. van Hoeve en zoon, Terneuzen, 7. A. Bouchaut en zoon, Sluiskil, .8. D. Nice, Heikant (PV De Voorwaarts Zaamslagveer), 9. F. Scheele, Zaamslagveer, 10. J. du Puy, Sluiskil. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 81 jonge duiven, 1411,49mpm: 1, 2 en 7. D. Dobbelaar, 3. J. Cap- pendijk, 4 en 6. A. Nicolaas, 5. L. Kerckhaert, 8. Th. Dobbelaar, 9 en 10. A. Schuren en zoon. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 45 jonge duiven, 1379,19mpm: 1, 5, 6 en 8. W. Volleman, 2, 3 en 4. A. Wante, 7 en 9. G. Kouijzer, 10. G. Vioen, 39 oude duiven, 1360,88mpm: 1, 2, 3, 5, 7, 8 en 10. Gebrs. De Bakker, 4 en 9. J. van Spaandonck, 6. Gebrs. De Koster. Kring W- est-Zeeuws-Vlaanderen/Walcher en, 716 jonge duiven, 1126,72mpm: 1. J. de Smet, Oost burg, 2. C. Riemens, Cadzand, 3 en 8. H. Calon, Hoofdplaat, 4. D. van Kerkhoven, Retranchement, 5. H. Neve, Biervliet, 6. Hok Pevi, Ritthem, 7. H. Simpelaar, Groede, 9 en 10. R. van Hee, Oostburg, 357 oude duiven, 1125,64mpm: 1, 2 en 10. L. van ae Wege, Groede, 3. C. de Putter en zoon, IJzendij ke, 4. Comb. Dellaert, IJzendijke, 5. C. de Graaf, Biervliet, 66. A. Gemaert, Hoofdplaat, 7. I. den Dekker en zoon, Breskens, 8. J de Smet, Oostburg, 9. A. de Groote, Biervliet. Concoursbond Zuid-Beveland, 457 oude duiven, 1090,35mpm: 1, 2 en 8. H. Beulens, Kwadendam- me, 3, 5, 6 en 10. J. Bras, Wemel dinge, 4. S. op 't hof, Hansweert, 7. D. Hillebrand, Goes, 9. Me vrouw De Jonge, 's-Heer Arends kerke. Kring West-Zeeuw- s-Vlaanderen/Walcheren, 373 oude duiven, 815,79mpm; 1 en 4. Temmerman en zoon, Schoondij- ke, 2 en 3. Comb. Bakker. Middel burg, 5 en 7. J. Siereveld, Arne muiden, 6. S. van de Veldee, Bres kens, 8. J. de Mey, Cadzand, 9. M. de Rijke, Nieuw en St.-Joosland, 10. Comb. Hietbrink-Ventevogel Middelburg.

de Stem | 1994 | | pagina 13