'Je hebt een mooi elftal, jongen' 'Ik Louisse favoriet in triathlon Westkapelle Wisselend succes Zeeuws-Vlaamse jeugd in Vlissingen I' I I I I Gebroeders Gèlevert verslaan Amsterdamse studenten Corn Boys tegen Beloften Beveren WIELER SPATTEN Pascalle Tak is goed bezig in Sas van Gent Terneuzen houdt lang stand tegen Lokeren Vitesse complimenteert trainer Buitelaar met knappe verweer Hoek, 1-4 Waregem scoort dubbele cijfers tegen Terhole Veteranen-tennis Con Forza in Groede SPORT ZEELAND B2 I I I I H DESTEM WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 Van onze sportmedewerker Westkapelle - Vanavond (woensdag) wordt in Westka pelle de zesde wedstrijd van het negen wedstrijden tellen de Zeeuwse Super Prestige Circuit Triathlon afgewerkt. Jan Louisse vertrekt er als favo riet. Pakt hij die volle 900 pun ten dan wordt hij gelijk de grootste kandidaat om in sep tember in Serooskerke gehuldigd te worden als eindwinnaar van dat circuit. Op dit moment voert Pieter Bezemer het klassement aan. De stand geeft echter een vertekend beeld omdat hij de enige is, die alle vijf wedstrijden heeft afgewerkt. In Westkapelle, waar 750 meter moet worden gezwommen, dertig kilometer gefietst en zes kilometer gelopen kan het bijzonder interessant worden in de strijd om de verde re ereplaatsen. Bram van de Wege, Sjaak de Kok, Erik Peeman, Jan-Bart Jas- perse, Johan van den Branden, Miquel van Tongeren, Harro Verhage, Arve Hoogzand en Ar jen Hartog ontlopen elkaar im mers niet veel. Adriaan Janisse, afgelopen zaterdag voor het eerst na lange tijd (geblesseerd) weer terug tijdens de Zwemloop in Zoutelande, komt voor eigen publiek in aktie. Theo van Hal en Mario Willems zullen weer al hun tactische mogelijkheden aanwenden om de winst te pak ken. Bij de vrouwen voert Linda Thoen het klassement aan. Ook zij start in Westkapelle, waar Edith Gerards, Baukje Doedee, Mitzy van de Ruit en de nationa le jeugdkampioene Marianne van de Velde haar grootste con currenten zijn. Bij de vrouwen veteranen is Terese van Lare topfavoriete. Houdt de Sluisse de schade tij dens het zwemmen op Marijke Eckhardt beperkt dan is de zege opnieuw binnen. Gestart wordt er om 19.00 uur óp het strand van Westkapelle. Tussenstanden na vijf wedstrijden (tussen haakes aantal wedstrijden): Mannen junioren: 1. Floris van Loon (Hoogerheide) 1618 pt (2), 2. Mark Blok (Lewedorp) 1524 (2), 3. Arnoud Bakelaar (Spijkenisse) 782 (1). Mannen senioren: 1. Pieter Bezemer (Middelburg) 3703 (5), 2. Bram van de Wege (Philippine) 3392 (4), 3. Arjen Hartog (Vlissingen) 3311 (4), 4. Wim Verburg (Tilburg) 2971 (4), 5. Jan Louisse (Kapelle) 2695 (3). Mannen veteranen I: 1. Theo van Hal (Middelburg) 4008 (5), 2. Simon van de Linde (Oost Souburg) 3476 (5), 3. Mario Willems (Terneuzen) 3209 (4). Mannen veteranen II: 1 Pieter Ver hage (Westkapelle) 3652 (5), 2. Dave Lewington 1871 (3), 3, Peter Rotte (beiden Middelburg) 1804 (4). Vrouwen junioren: 1. Baukje Doedee (Graauw) 1209 (2), 2. Nicole van de Schelde (Middelburg) 1051 (2). Vrouwen senioren: 1 Linda Thoen (Etten-Leur) 1407 (2), 2. Nicole Spruit (Terneuzen) 1107 (2), 3. An- net Wervers (Middelharnis) 763 (1). Vrouwen veteranen: 1. Terese van Lare (Sluis) 2597 (4), 2. Lenie van Kleven (Vlissingen) 1245 (3), 3. Ma rijke Eckhardt (Roosendaal) 1017 (2). Van onze sportmedewerker Rinus Verberkmoes Hoek - In een met name voor rust aantrekkelijke wedstrijd heeft Hoek ere- divisionist Vitesse knap partij gegeven. De 0-1 die na 45 minuten op het sco rebord stond, kon zelfs ge flatteerd worden genoemd. Na de pauze gaf Vitesse de toon aan en liep uit naar 1-4. Hoek presenteerde zich gistera vond voor eigen publiek. Het nieuwe Hoek dat met de komst van een speler als Roy Hendrik- sen duidelijk meer inhoud heeft gekregen. Tegen Vitesse onder streepte deze ex RBC-er dat na drukkelijk door als beste man te acteren. Naast deze klepper bij de zaterdag eersteklasser lijken ook Jason Pattisiana en Mike But voetballend voor meer in houd te gaan geven, dat werd tegen de Arnhemmers wel duide lijk. Kansen Hoek dwong, zonder de gebles seerde Remco van Keeken, voor de rust diverse kansen af. Geen weggevertjes, maar kansen die goede combinaties als basis had den. Het duizendkoppige pu bliek kon dat waarderen. Het was mede voor hen jammer dat de lob van de mee naar voren stormende Roy Hendriksen na een pass van Geert de Poorter, net naast de veste van de ge klopte doelman Raymond van der Gouw ging. Een missertje dat twee minuten later gevolgd werd door een doelpunt van Jerry Simons, die na enig draaiwerk doelman Jaap Pijnenburg kansloos liet, 0-1 na een misverstand tussen Pattisia na en Jos Kayser. Het duel was toen amper twintig minuten oud. Vijf minuten later leek de gelijk maker genoteerd te kunnen wor den. Een combinatie met Geert- jan de Smet en Mike But aan de basis bracht de bal tot bij Hen driksen, die hard op de vuisten van Van der Gouw knalde. Aan de andere kant zat het pal voor de thee Vitesse eveneens niet mee toen Leo Kayser een inzet van Arco Jochemsen nog net naast kon tikken. Hoek kwam er goed mee weg en had kort daar na pech dat Jos Kayser net niet bij een voorzet van Geert jan de Smet kon. 'Bijter' Na de thee wisselde trainer Dick Buitelaar veelvuldig. Dit bete kende dat samen met de ver moeidheid de snee eruit ging. Dit echter niet eerder dan nadat Leo Kayser de gelijkmaker achter zijn naam had gekregen. Deze 'bijter' ging namelijk door op een terugspeelbal en kon de trap van Raymond van der Gouw net voldoende pareren om de bal in het doel te zien caramboleren (1-1), drie minuten na de hervat ting. Veel plezier beleefde Hoek er niet aan. Want twee minuten later gleed Edward Sturing langs verdediger Tony Coppens, die als linker flankverdediger geen grootse indruk maakte, om vervolgens een voorzet los te laten die door Hans Gillhaus binnen werd gekopt, 1-2. Deze tik luidde de knock-out van Hoek in. Vitesse, dat.Glen Hel der gistermorgen met een voet probleem terug naar Arnhem stuurde, kreeg steeds meer greep op het spel en dicteerde het geheel. Desondanks hoopte Hoek op meer. Die hoop kreeg nog bijna gestalte na een combinatie tus sen Hendriksen en But waarna de bal vervolgens richting inval ler Erwin Dek ging. Deze kwam een puntje van een schoen tekort om te scoren. Een kunstje dat Hans Gillhaus in de 75e minuut beter afging. Inlopend kopte hij een voorzét van Sturing binnen. Dat Roy Mackaay pal daarna 1-4 maakte, deed weinig meer ter zake. Vitesse voldeed aan de verwachting en was tevreden. Tweede trainer Jan Jongbloed vertaalde dat door tegen Dick Buitelaar te zeggen: „Dick, je hebt een mooi elftal jongen." Hans Gillhausdie namens Vitesse twee maal scoorde tegen Hoek. FOTO DE STEM Van onze tennismedewerker Cadzand - In het Haaietanden-ten- nistoernooi te Cadzand boekten de gebroeders Luc en Rik Gelevert van OLTC Ready in de B-categorie een zwaarbevochten zege op Nico Bothof en Paul Linker van de Amsterdamse studenten-tennisclub AS VU. TENNIS De eerste set ging via de tie-break naar de Amsterdammers. Vervolgens gingen de Oldenzaalse gebroeders dankzij een score van 6-4, 6-3 met de eer strijken. In de C2-categorie bereikte Tom Gelevert de tweede ronde ten koste van Jan Geerts. Op het Dl-tableau kwamen de geplaatste spelers Guido Treur uit Am sterdam (tweede) en Limburger Jorg van Stiphout (vierde) zonder noemenswaardi ge inspanningen in de volgende ronde na winst op Ron Amendt respectievelijk Eric de Rijcke. Bij de D35-plussers won plaat selijke favoriet Jan Standaert via twee keer 6-1 overtuigend van Ferdi Claeren. Op het vrouwen-C-schema was Veroni- que Desmidt uit het Belgische Duinber gen in drie sets te sterk voor Annemiek Bulinga uit Zwolle. In de Dl-categorie versloeg de als derde geplaatste Nicole Janssen van TV Fellenoort uit Limburg in twee sets Saskia Stal. De Aardenburgse Carla de Rijcke werd de weg naar de volgende ronde versperd door Loes Dries- sen. UITSLAGEN MANNENENKEL C2: eerste ronde: Maarten de Heus-Peter Amendt 6-3, 6-2; Tom Gelevert-Jan Geerts 6-4, 6-1. Dl: eerste ronde: Maarten Dollevoet-Aery Bentley 6-3, 6-2; Luc Brauckmann-Dave Thijssen 7-5, 6-3; Rick Kijk in de Vegte-Her- man Eurlings 6-3, 6-2; Peter Klooster-Ger Peters 4-6, 6-4, 6-4; Stan de Lange-Joep van de Put 6-0, 6-1; Martin Bulinga-Ruud Simons 6-1, 3-6, 6-2; Peter Niemer-Emile van Hest 6-1, 6-3; Guido Treur-Ron Amendt 6-2, 6-0. D2: eerste ronde: Ruud Simons-Rick Kijk in de Vegte 6-2, 6-3; Maarten Over-Sebastiaan Beuk 6-0, 6-1; Rutger Over-Guy Demasieres 6-2, 7-6; Ron van Loenen-Gerij Louwerel 7-6, 7-6; Olivier Frans-Joep van de Put 6-4, 7-6. D35+: eerste ronde: Airey Bentley-Herman Eurlings 7-6, 6-1; Jan Standaert-Ferdi Clae ren 6-1, 6-1. DUBBEL B: Gelevert/Gelevert-Bothof/Linker 6-7, 6-4, 6-3. D: eerste ronde: Huys/Simons-Brauckmann/ Beuk 6-4, 6-2; Annema/Lange-Malcorps/Van de Sande 6-1, 6-3. VROUWENENKEL C: eerste ronde: Veronique Desmidt-Anne- miek Bulinga 2-6, 6-1, 6-1. Dl: eerste ronde: Loes Driessen-Carla de Rijcke 6-4, 6-3; Nicole Janssen-Saskia Stal 6-1, 6-4. D2: eerste ronde: Noortje Beuk-Anouk Hubers 4-6, 7-6, 6-3; Mirjam Quadvlieg-Monique Schalk 3-6, 7-5, 6-2. D35+: Edith Rompa-Ineke van Noord 6-0, 6-0. Belgen winnen met 0-11 Van onze sportmedewerker Terhole - Slaagde Waregem er eerder tegen Axel net niet in de dubbele winstcijfers veilig te stellen, tegen de tweede klasse afdelingsploeg Terhole lukte dat wel. Met een 0-11-zege stapte de Belgische tweedeklasser van het veld. Die elf treffers waren overigens een matige afspiege ling van het krachtsverschil en de kansen. Waregem maakte vooral in de eerste helft een gezapige in druk. Een twee uur durende ochtendtraining en een duur- loop door het Axelse Bos in de middaguren hadden de krach ten duidelijk gesloopt en wa ren er debet aan dat nauwkeu righeid in de afwerking ont brak. Onzeker Toch was het juist in die eer ste helft dat de meeste treffers tot stand kwamen. Dat had den de Belgen niet in de laat ste plaats te danken aan het onzekere optreden van de Ter hole-doelman Mario de Bot. In de tweede helft herstelde die doelman zich overigens knap en hield met diverse reddingen Waregem van een nog ruimere zege af. Voor Terhole, het clubje uit het gelijknamige buurtschap onder de rook van Hulst, was het de dag van het bestaan. Sinds de oprichting in 1971 had de plaatselijke trots nog niet tegen een club uit de sector betaald voetbal ge speeld. De zestien seleetiespe- lers wilden er alles aan doen om voor de circa 150 aanwezi gen een acceptabel resultaat neer te zetten. „We moeten de score onder de vijftien zien te houden," was een veel gehoor de doelstelling. Dat lukte ruimschoots en daarom stapte men toch nog enigszins met geheven hoofd, in zover moge lijk na deze slijtageslag, van het veld. In de eerste helft duurde het tot de dertiende minuut voor dat de bezoekers de score openden. Het was Frederic Jacqumart die het eerst de weg naar het net vond. Daar na zorgden achtereenvolgens Dirk Vanderbeken (2j), Ngoy Nsumbu (2x) en Jannes Tant voor de 0-6-ruststand. Vooral het tweede doelpunt van Nsumbu, het vierde in totaal, was van grote schoonheid. In de tweede helft speelde Wa regem met routinier Patrick Stalmans in de gelederen snel ler en beter. Een opvallende rol was weggelegd voor de uitblinkende Portugees Carlos Ribeiro Pereira. Hij scoorde zelf niet, maar stond vaak aan de basis van aanvallen waar uit gescoord werd. In die tweede helft werd de Ware- gemse produktie verzorgd door: Sebastien de Meersman (2x), Bennmy de Kneef (2x) en Patrick Stalmans. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Corn Boys uit Sas van Gent speelt donderdag 4 au gustus tegen het belofteteam van de Belgische eersteklas ser Beveren. Het duel op het sportpark De Valcke begint om 19.30 uur. Via de huidige trainer van Corn Boys, Walter van Duyse, kwam dit duel tot stand. Van Duyse stond vroeger zelfs op de nomi natie om jeugdtrainer bij de Bel gische ploeg te worden en dankt daaraan de goede contacten met die vereniging. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Peter Bogaert en de verwachting is dat Corn Boys aardig partij zal bieden aan de Beverse jeugd van 17 tot 21 jaar. Corn Boys begint in ieder geval niet onvoorbereid aan deze wed strijd, want de Sasse formatie heeft reeds zeven trainingen achter de rug. „Er is hier veel werk aan de winkel en vandaar dat ik zo vroeg met de trainin gen begonnen ben. De opkomst is voorbeeldig. We kunnen steeds op zo'n vijftien spelers rekenen. Dat tekent toch de bezieling," aldus Walter van Duyse. Corn Boys zal in de wedstrijd tegen Beveren de nieuwe aan winsten presenteren. Door de Corn Boys-supporters wordt vooral uitgekeken naar het op treden van Jeroen Navarro. Deze spits maakte enkele seizoenen terug furore door veel doelpun ten te scoren bij STEEN. Na een enigszins mislukt Belgisch avon tuur probeert hij de draad terug op te nemen bij de afdelings eersteklasser in Sas van Gent. Van onze tennismedewerker Groede - Het veteranen-ten nistoernooi van Con Forza te Groede start donderdag om 9.00 uur. De finales vinden plaats op zondag 7 augustus waarna aansluitend om onge veer 16.00 uur de prijsuitrei king gepland is. De wedstrijdleiding is in handen van Rianne van Wanrooy en On- nie den Hollander, die invalt voor de Duitser Manfred Reindl. Deze moet dit jaar wegens druk ke werkzaamheden verstek laten gaan. Reindl, die op menig B- schema niet zou misstaan, is te vens veelvuldig toernooi-win- naar in Groede. Bondsgedele- geerde is Arnold van Pamelen. Het betreft het oudste toernooi van Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar wordt de 33e jaargang. Het is een invitatie-toernooi met in totaal 45 deelnemers. Meer wor den er niet toegelaten. In verge lijking met vorig jaar is er geko zen voor een iets andere opzet. ■Er wordt nu slechts voor twee categorieën met een poule-sys teem gewerkt, te weten vrou- wendubbel 40+ en mannendub- bel 45+. Voor het overige is er sprake van afvalschema's met verliezersronde. „Het toernooi loopt altijd goed. De mensen zijn enthousiast. Dat merk je aan de inschrijvingen. De mensen komen overal van daan. Dat willen we ook zo hou den. Als bijvoorbeeld iemand van Groningen uitvalt, willen we dan ook geen vervanger uit Zeeuws-Vlaanderen. We willen zo het deelnemersveld blijven spreiden. Het is een tennistoer nooi gelijk een reünie of een reünie gelijk een tennistoernooi. Toch gaat het niet alleen om gezelligheid want er wordt ook goed getennist," aldus mevrouw A. Risseeuw, contactpersoon van het evenement. Een vaste klant van het toernooi is bijvoorbeeld de 70-jarige Duitser Preuss, die al 26 jaar van de partij is. De Duitse mevrouw Ketzer, die lid is van Con Forza en een huisje in Groede bezit, beleeft dit jaar haar 25e uitgave van het toernooi. Verder zijn per traditie ook onze Zuiderburen vertegenwoordigd. In de enkelspelen krijgen Bram van Dijk en Nel Moons uit Ter neuzen dit keer de plaat singsnummers één toebedeeld. PLAATSINGEN MANNENENKEL 45+: 1. Bram van Dijk, 2. Rinus Witte. DUBBEL 55+: 1. Van Dijk/De Jong, 2. Lach de Bère/Catsman. VROUWENENKEL 40+: 1. Nel Moons, 2. Ans van Dijk. DUBBEL 55+: 1. Lach de Bère/Delvaux, 2. Hermanides/Van der Laan. GEMENGDDUBBEL 40+: 1. Buize/De Jong. 55+: 1. Delvaux/Lach de Bère. SPORTNIEUWS KORT Biervliet-Terneuzense Boys uitgesteld Biervliet - Het vriendschappelijk duel tussen Biervliet en Terneuzense Boys, dat voor vanavond in Biervliet op hei programma stond, is uitgesteld naar zaterdag 6 augustus. Het duel begint dan om 19.00 uur. Hoofdplaat - Breskens later Hoofdplaat - Het oefenduel tussen Hoofdplaat en Breskens op zaterdag 6 augustus in Hoofdplaat begint pas om 19.30 uur. En niet, zoals eerder vermeld, om 14.30 uur. Dit in verband met de te verwachten tropische temperaturen. JOHNNY VAN CADSAND uit Overslag, bezig met het rijden van selektiewedstrijden voor het WK in Sicilië, eindigde in de Naamse Pijl, met start en finish in Bioul, op een mooie zesentwintigste plaats. DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil werd vierde in Sinaai-Waas. Sas van Gent - In het Schepentrekkers-tennistoernooi van TC Drive te Sas van Gent was Pascalle Tak van de organiserende vereniging tot dusverre twee keer succesvol in de C2-poule, TENNIS Zij versloeg zowel Lilian de Jong als Bep van de Vijver in twee sets. De Sluiskilse Mattie Harms kwalificeerde zich in de D-klas- se voor de laatste vier na winst op Manon Dutree van Drive. Bij de mannen-C2 bereikte wed strijdleider Cor de Jonge de hal ve finale door Mark de Waal van TV Sluiskil in de tweede ronde in drie sets terug te wijzen. Gino Roctus van Vogelvlucht en Gino d'Hont van Animo paatsten zich voor de laatste acht ten koste van achtereenvolgens Christiaan Hiensch (Animo) en Cees de Rijk (Boskreek). UITSLAGEN MANNENENKEL C2: eerste ronde: Gino Roctus- Christiaan Hiensch 6-2, 7-6; Gino d'Hont-Cees de Rijk 7-5, 7-6; twee de ronde: Cor de Jonge-Mark de Waal 6-0, 3-6, 6-1. Dl 30+: eerste ronde: Peter Koole- Theo van Esbroeck walk over Koole. D2 17+: eerste ronde: Wim Daneels- Eric Scheele 6-0, 6-1; Johnny Smet. Carlo Maas 6-0, 6-1; Willy ae Kra- ker-Paul d'Hooghe walk over D« Kraker; Wilfried Stofferis-Franli Otjes walk over Stofferis; Gerrie van de Zalm-Gerrit Huisman 6-0, 6-0; Jos Heyman-Willy Thans 6-0, 6-1, tweede ronde: Wilfried Stoffe- ris-Willy de Kraker 7-6, 7-.5. DUBBEL D: eerste ronde: Poppe/Terluin- d'Hooghe/Van der Goes walk ovei Poppe/Terluin; De Schepper/Neyt- Thans/Thans 6-2, 6-2; Dutree/Pat- tijn-De Waal/Rompa 6-1, 2-6, 6-4; Van Damme/Van de Voorde-Ber» tram/Stellenaar 6-0, 6-4. VROUWENENKEL C2: Pascalle Tak-Lilian de Jong 6-2, 6-4; Pascalle Tak-Bep van de Vijver 7-5, 6-4; Bep van de Vijver-Loei Eyke 6-1, 6-4. D: eerste ronde: Jette Clement-Syl- via Pattijn 7-6, 6-1; tweede ronÜe; Mattie Harms-Manon Dutree 6-2, 6-1. DUBBEL D: Apechechea/Boddaert-Van Alem/ Stoelinga 6-0, 6-0. GEMENGDDUBBEL D: eerste ronde: Boddaert/Terluin* De Smit/Heyman 6-4, 6-1. Vlissingen - Wisselend succes was weggelegd voor de Zeeuws- Vlaamse 'kolonie' tijdens het Flessentrekkers-tennistoernooi op tennispark Zwanenburg van DOS te Vlissingen. Het is een jeugdtoernooi, categorie 5, geldend voor de landelijke rang lijst waar de jeugd punten kan vergaren voor een hoi ranking. TENNIS Bij de jongens tot en met 12 jaar werd Dennis Bommelijn van TV Hoek pas in de halve finale een halt toegeroepen door Arnhem mer Robin van de Beek, de uit eindelijke toernooi-winnaar. Bommelijn werd eervol in drie sets uitgeschakeld. In de finale versloeg Van de Beek in twee sets Chiel Maranus uit Domburg. In de jongste leeftijdsklasse kan Victor Walgemoed uit Vogel waarde terugzien op een prima toernooi. Hij kon pas in de finale via een ultieme tie-break in de derde set gestuit worden door Thijs Slagboom van het Middel burgse MLTC. Bij de meisjes tot en met 14 jaar was de als eerste geplaatste Danneke Bakker van De Klap pers (Krabbendijke) in de finale in twee sets te sterk voor de Sluiskilse Martine Simonse. In de klasse tot en met 16 jaar verloor favoriete Nathaly Vin- koert van MLTC de finale in drie sets van Jessica Bakker uit Krabbendijke. Bij de jongste meisjes legde Sharon de Witte uit IJzendijke verdienstelijk be slag op de tweede plaats, achter Connie Mölders. UITSLAGEN JONGENS ENKEL Tot en met 16 jaar: halve finale: John ny Otte-Andrej Miljoen 6-4, 6-2; Sjoerd Huijsmans-Rutger van Dieren- donck 6-0, 6-0; finale: Huijsmans-Otte 5-7, 7-6, 6-3. Tot en met 14 jaar: halve finale: Ray mond Barten-Jaap Vogelaar 6-1, 6-1; Garreth Lau-Allart Lagerweij 6-4, 6-1; finale: Barten-Lau 6-0, 6-1. Tot en met 12 jaar: halve finale: Chifi Maranus-Tom Felius 7-5, 6-1; Robil van de Beek-Dennis Bommelijn 7-5, 3-6, 6-3; finale: Van de Beek-Maranui 6-3, 3-6, 6-1. Tot en met 10 jaar: halve finale: Thijs Slagboom-Matthijs Hulster 6-2, 6-4; Victor Walgemoed-Johan van Urk 6-4 6-7, 7-6; finale: Slagboom-Walgemoei 4-6, 6-2, 7-6. MEISJES ENKEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Na thaly Vinkoert-Danneke Bakker 6-4 3-6, 6-3; Jessica Bakker-Annemiekf Huibregtse 4-6, 6-3, 6-2; finale: Bak ker-Vinkoert 4-6, 6-3, 6-2. Tot en met 14 jaar: halve finale: Dan neke Bakker-Ellen van Belzen 6-1,6-1 Martine Simonse-Esther Goud 6-1 7-5; finale: Bakker-Simonse 6-0, 6-2. Tot en met 12 jaar: halve finale: Jan- tien Bruijnzeel-Vera Mölders 3-6,6-4 6-4; Kim Dijkstra-Esther Goud 64 6-1; finale: Dijkstra-Bruynzeel 6-1 6-1. Tot en met 10 jaar: 1. Connie Möldert 2. Sharon de Witte. DUBBEL JONGENS Tot en met 16 jaar: 1. Otte/Miljoen, 1 Huismans/Huismans. Tot en met 14 jaar: halve finale: arten/Korstanje-Lijnbach/Guingo 64 4-6, 6-4; Felius/Vogelaar-Heijdene- eijk/Lagerweij 6-3, 6-4; finale: B- arten/Korstanje-Felius/Vogelaar 64 6-1. Tot en met 12 jaar: halve finale: Mara- nus/Felius-Hulster/Laumen 6-2, 6-1 Asselman/De Waal-Siereveld/Srolt 6-2, 6-2; finale: Asselman/De Waal Maranus/Felius 6-4, 7-5. Tot en met 10 jaar: halve finale: Dek ker/Van Urk-Van de Sande/De Vriö 6-1, 7-5; Hulster/Nonnekes-Te Boek horst/Goud walk over Hulster/Nonnfr kes; Hulster/Nonnekes-Dekker/VaJ Urk 7-6, 6-0. DUBBEL MEISJES Tot en met 16 jaar: 1. Vinkoert/Wou- ters, 2. Bakker/Bakker. Tot en met 14 jaar: 1. Dijkstra/Maliclft 2. Van Belzen/Van de Haar. Tot en met 12 jaar: halve finale: oud/Hoogendoorn-Jansen/Lijnbach 6-2, 4-6, 6-0; Mölders/Möldj rs-Platschorre/Zwanenburg 6-0, 44 6-4; finale: Mölders/Mölders-GoU- d/Hoogendoorn 6-4, 6-3. Axel - Het zag er lange tijd naar uit dat Terneuzen een goed resultaat aan de wedstrijd tegen Lokeren zou overhouden. Tol een kwartier voor tijd hielden de Terneuzense voetballers dt Belgische tweedeklasser op 1-1 Na het wegsturen van Danny Otterloo bij Terneuzen, vielen de doelpunten echter als rijpe ap pels van de boom, 1-6. De wed strijd werd gespeeld in het kader van een toernooi bij voetbalver eniging Axel. Maandagavond speelde Waregem Axel al van de mat (9-0). In een redelijk op en neergaande en sportieve wedstrijd boden Terneuzen en Lokeren leuk voet bal aan de ongeveer 250 toe schouwers. Lokeren, dat vrijdag nog met 0-1 van NAC verloor, nam als eerste de leiding. Voor rust tekende Patrick Baumgarte voor de gelijkmaker. Na rust bleef het duel aantrek kelijk. In de 75e minuut waJ Danny Otterloo verantwoorde lijk voor het keerpunt van d' wedstrijd. Hij bleef maar met' keren over een buitenspel-geval Iets te veel naar de zin van dt scheidsrechter, die hem daarop terecht met een rode kaart be strafte. Het wegsturen van Ot terloo had verregaande gevol gen. Binnen vijftien minuten leg de Lokeren, bij wie eenmaüj Oranje-international Marcel Peeper speelt, vijf doelpunten achter doelman De Letter va» Terneuzen. Opstelling Terneuzen: De Let'fj Otterloo, Hage, Den Dekker, D* Vries; De Ridder, De Braai, Elias, P Baumgarte; R. Baumgarte, Van Hemel. DESTEM Je Hij is sterk vermagerd. Tien kilo, schat hij zelf. Het ontslag bij WV het letterlijk aan hem gevre ten. Frans Körver, werl loos. Voor het eerst in zijn leven, voor het eers I in zijn twintigjarige loopbaan als succesvol trainer. Hij weet er gee J raad mee. Loopt nog steeds ijsberend door 1 huis. Ligt nachten wal ker of droomt hardop. Huilt soms het kussen nat. Kan zich maar nie losmaken van het onre dat hem is aangedaan. Voelt de vernedering ai een dolksteek in zijn hart. Het - eerste - openhar gesprek met Körver sit de dag dat hij hoorde c hij bedankt werd voor: I zijn bewezen diensten 'De Koel'.- Door Theo Vaessen Roermond - Hij wijst op rood plekje in zijn gez: Een vorm van huiduits „Stress," bekent hij tan knarsend. „Ze hebben op ziel getrapt." Frans Kil denkt nog iedere dag aan geen hem bij WV is ove men. Hoopt van zijn gep: afstand te kunnen nemei hij op vakantie gaat. Kreta. „Maar als ik straf foto's weer in de krant zi< de clubs die de training I vatten, en ik nog geen I heb, dan weet ik me raad. Ik hoop dat ik dan aan de slag ben. Voor part alskeeperstrainer welke club dan ook. U werken." Hij maakt de lange en vooré le dagen nu stuk met tuinie de ochtend en een partijtje in de middag.'Of met een w ling langs de Maas. Of ml lange fietstocht. Of met rellen in de keuken. In trai 9 outfit. Alsof hij elk mome9 veld wil opstormen. „Ik be I type om thuis te zitten. v9 ook helemaal niet." Ligt al weken overhoop me zelf. En zit met zijn handen grijze haar. Ga maar na. B: jaar is hij. Wie wil hem- nc heb de leeftijd tegen, maar Van onze verslaggever 1 "Maria Hoop - Een ov< jager knalt als luchtaij de bosrand van Maria zijn huis sluimert in i ben kijkt niet één kil boven. Hij is al jare oorverdovende geluid Hij attendeert ons op ee: 9 de muur van zijn woon9 opvallend mooie lijst. c9 Frans Houben zelf, ge9 nard Tapie, de voorm® Olympique Marseille, et 9 „De kiek is gemaakt o]:9 dat, naar ik heb horer9 heeft gekost. Maar pas Olympique Marseille-IB had-geleid. Tapie steldsl op zijn jacht voor om r 9 tuig naar Parijs te bren 9 een aansluitende vluchl 9 men. Dat aanbod heb 19 om allerlei suggestieve® mijden." Verlokkingen Frans Houben zegt in scheidsrechter net zo oi weest als Elliot Ness, c kende tv-serie 'The U| -okkingen waren best hij hield het bij normi Setjes, speldjes, beker: de enige tastbare herL jarige loopbaan als arl °P 1 juli kwamen das rijen bij. Die dag nam een receptie afecheid reldje. De KNVB g meer. Wie 47 jaar is, de scheidsrechters-ü Apart Houben wordt nog met de herinneringen fP de grasmat. De dl knipt hij echter niet h arbitercursussen en lef waarnemer gaan fun: het zuiden. Als toparbiter was

de Stem | 1994 | | pagina 8