CBR pakt louche rijscholen aan affaires destem commentaar Glaasje op, de politicus mag blijven Strandhoreca wint slag om toerist deStem j Aanvragen examens wordt verdachte instituten onmogelijk gemaakt De PvdA-achterban binnenland KORT Banengroei plan-Kok voor volgend jaar valt tegen ^Sociale fondsen beleggen niet altijd zo verstandig' BINNENLAND A3 Verblijf in cel valt vrijwilligers behoorlijk tegen Gevangene eet al 30 dagen niet i 3 AUGUSTUS 1994 A2 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 let Ie- li- 'i foto wim kooymalj wetten 'net als vele andere on-l derwerpen een verantwoorde-I lijkheid is van de basisteams'. Dit nu blijkt juist de grote mak-I ke voor het platteland, want del gewone diender weet bij wijzei van spreken nog niet eens heil verschil tussen een kraai en eenl vink. „Het komt nu voor dat eenl collega van de stadspolitie uill ondeskundigheid angstig in del auto blijft zitten als er een koel op de weg staat," zegt Aad vanl Wijnen, om aan te geven wat al nog van zi jn oude werk over is. De politie in Zeeland bezint zichl wel op herstel van het oudel veldpolitiewerk. Ook in Zeeland! werd gekozen voor een bredel basispolitie. De mensen van del oude groep veldpolitie gingenl daarin op en zouden hun kennis) aan de collega's overdragen, dit moment zijn we daar onvoli doende in geslaagd," zo steektl plaatsvervangend korpschef l[ Schuller de hand in eigen boe-l zem. „We willen hier meer aan-l dacht aan besteden, maar de| vraag is hoe." De negatieve geluiden liegen eil niet om. Het is nu aan de korpsf chefs en -beheerders om hieraaij iets te doen. Namens de landelij-f ke vereniging Politie, Dier- er.l Milieubescherming (PDM) doel Niek Waterschoot een dringendl beroep op hen. „Laat de natuuil niet stikken en stel mensen «I middelen ter beschikking om del buitengebieden adequaat te be-f schermen," schrijft hij in het| verenigingsblad PDM. De mensen van de voormaligel veldpolitie zien de ontwikkelin-l gen met argwaan tegemoet. Vanl Wijnen: „Het werk dat wij zelll in al die jaren hebben opgei bouwd, is zomaar overboord ge-| gooid. Dat vind ik een aanflui-l ting van jewelste. „Ik ben een natuurfanaat, hebl me altijd ingezet om onzel leefomgeving te beschermen:! grond, lucht, water en al diel zaken die zich daartussen bevri-l den. We hebben hier in Brabantl heel veel natuurschoon, maarl daar maakt men zich niet druk| om. Helaas." Rijswijk - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbe wijzen wil auto-rijscholen aan strenge voorwaarden gaan onderwerpen. Rij schoolhouders met een louche werkwijze mogen geen examens aanvragen voor hun leerlingen. Het CBR hoopt zo het in groten getale aanwezige kaf te scheiden van het koren. Volgens het CBR, dat rij-exa- raens afneemt, kenmerkt de rij schoolbranche zich door een groot aantal ondernemers met een twijfelachtige werkwijze. Deze mensen zijn niet te be schouwen als serieuze rij-oplei- ders, meent woordvoerder H. Verhoef. „Van de ruim 6000 rij scholen verdwijnen er jaarlijks 500 en komen er 500 nieuwe bij. Het is net een kruiwagen met kikkers." Het gevolg is dat slechts weinig mensen slagen voor hun rijbe wijs. Meer dan de helft van de examinanten faalt. Volgens het CBR is er in veertig jaar tijd nauwelijks iets veranderd. In 1956 bedroeg het slagingsper centage 44,2 procent. Vorig jaar was dat 44,1 procent. Een aantal rijscholen blijkt het geven van auto-rijles zelfs te combineren met andere activi teiten. Ze geven muziekles, ver zorgen schilderwerk of zijn ook nog bloemist. Anderen zoeken hun nevenactiviteiten in de ille galiteit, waarbij ze zich richten op autodiefstallen, rijbewijstoe- risme, vervalsing van documen ten, fraude en belastingontdui king „Wij vinden het niet langer verantwoord dergelijke rijscho len in stand te houden," zegt Verhoef. Het CBR kan niemand weerhou- i den van het verzorgen van auto rijles, omdat het geven van on derwijs een grondwettelijk recht is. Wel kan het instituut voorko men dat louche rijscholen zich inschrijven bij het CBR, zodat ze geen examens kunnen aanvragen voor hun leerlingen. Daartoe worden de voorwaarden voor rijscholen aangescherpt. Rijschoolhouders moeten nauw keurig gegevens verstrekken over hun bedrijf. Zo wordt in schrijving bij de Kamer van Koophandel verplicht, alsmede het vermelden van het sofi-num- mer. Verder moeten ze de namen van instructeurs en de kenteken- nummers van examenauto's ver strekken. Daarnaast wil het CBR jaarlijks een vaste bijdrage ont vangen van de ingeschreven rij scholen. Voor nieuwe inschrij vingen wordt een financiële drempel ingesteld. Wat het CBR betreft gaan de nieuwe eisen volgend jaar in. De branche zelf werkt momen teel aan de kwaliteit van de rijopleidingen. De branche-orga- msaties ABAN, ANWB, Bovag en KNMV bereikten onlangs overeenstemming over een geza menlijke erkenningsregeling voorgoede rijscholen. Zutphen (anp) - Hun 24-uurs- verblijf in een cel van het huis van bewaring in Zutphen is de veertig vrijwillig gedetineerden niet meegevallen. De veertig konden aan den lijve ervaren hoe het is om een tijdje achter slot en grendel te vertoe- Zo zei rechter C. Kleinrensink: „Het is me zwaar tegengevallen. Tijdens werkbezoeken maak je zo'n instelling toch heel anders mee. Het deed me toch wel wat toen de deur achter me dichtviel. In de toekomst zal ik me nog wel een keer achter mijn oren krab ben voordat ik een 18-jarige naar een huis van bewaring stuur." Eén vrouw zei zelfs zelf moordneigingen gekregen te hebben. „Op een gegeven mo ment weet je niet waar je het zoeken moet. Je verveelt je dood. De stipjes op de muur, de pluis jes in de hoek en de haren op de grond, alles valt je op. Je gaat er zelfs aan ruiken!" Het gebrek aan privacy maakte de meeste indruk. „Het getik van sleutels die het slot binnendron gen ervoer ik op het laatst zelfs als bedreigend." Deelnemers aan de Nijmeegse Rijwielvierdaagse rijden over de Oosterhoutse dijk bij het Gelderse Oosterhout. foto anp Amsterdam - Een 28-jarige ge vangene in de Bijlmerbajes in Amsterdam is al dertig dagen lang in hongerstaking. De man, E.A., is ontevreden over zijn me dische behandeling. A. is veroordeeld tot acht jaar cel omdat hij in 1989 een 68-jarige man doodschoot, die hem betrapte bij een inbraak. Hij eet niet meer, omdat hij een dagelijkse behandeling wil van wege problemen met zijn urine- kanaal. Volgens een woordvoer ster van justitie gaat het echter om een ingebeelde ziekte en is bij medisch onderzoek niets ge vonden. A. wil niet ingaan op het aanbod van een tegenonder zoek door een arts van buiten de gevangenis. De man drinkt alleen nog maar. Zijn toestand wordt 'redelijk' genoemd. A. staat onder controle van een arts en een psychiater. Van onze redactie binnenland Den Haag - De horeca aan de Nederlandse stranden is deze zomer de grote winnaar ge worden van de slag om de toerist. Ook campings, bungalowparken, watersportbedrijven en horeca gelegenheden met een terras profiteren op grote schaal van de prachtige zomer. Verliezers zijn de musea, de dierentuinen en enkele grote attractieparken. Miljoenen toeristen en dagjes mensen hebben de afgelopen we ken verkoeling gezocht aan de kust; De strandtenthouders zijn dan ook zeer tevreden. „We hebben zelden zo'n. lange aaneengesloten periode zo goed gedraaid," zegt P. Zonneveld, voorzitter van de organisatie van strandexploitan- ten. De slechte zomer van vorig jaar en het zeer matige voorjaar zijn door de hittegolf naar de achter grond gedrongen. „Half juni ke ken de ondernemers in onze branche nog erg somber, maar nu kan iedereen weer lachen. Het zeewater is ongekend warm met ruim 22 graden en het is enorm druk. Gelukkig is de strandhoreca gespecialiseerd in het ontvangen van grote aantal len mensen," zegt een opgewekte Zonneveld. De attractieparken geven een verdeeld beeld te zien. De situa tie bij de twee nieuwe grote parken, Walibi Flevo en Ar- cheon, is typerend. Walibi Flevo bij Dronten heeft een goede start gemaakt en krijgt meer bezoe kers dan verwacht. Het Archeon in Alphen aan den Rijn kende daarentegen een zeer matige start. Het slechte voor jaar en de extreem warme zomer waren niet goed voor het educa tieve themapark, waar de ge schiedenis van Nederland wordt uitgebeeld. „De afgelopen weken was het hier vrij stil. De mensen liggen aan het strand," zegt een woordvoerster van Archeon, dat het evenals de musea niet van mooi weer moet hebben. Nederlands grootste attractie park, De Efteling in Kaatsheu vel, loopt qua bezoekersaantal len 10 procent achter op vorig jaar, dat een topseizoen was met 2,7 miljoen bezoekers. Het voor jaar was te koel en te nat, terwijl de zomer te warm is. Voor het inbrekersgilde lijken de arbeidsomstandigheden de laat ste weken uitermate gunstig. Sinds het uitbreken van de warmtegolf zetten veel mensen om begrijpelijke redenen de ra men en deuren van hun woning wagenwijd open, waardoor in sluipers vaak vrij spel hebben. In Utrecht bijvoorbeeld heeft dat al geleid tot een stijging van het aantal woninginbraken. De poli tie daar meldt dat het aantal insluipingen smds begin juli met 50 procent is toegenomen. Elders in den lande nemen poli tiekorpsen nemen politiekorpsen geen noemenswaardige stijging van het aantal insluipingen waar. Rotterdam, Den Haag, Arnhem, Nijmegen en Apeldoorn bijvoorbeeld melden het gebrui kelijke beeld. ;t nieuwe reisdocument. Helemaal ekkeloos verloopt het dan ook niet. 'ant inmiddels is Europa weer wat irder verenigd en is voor het reizen aar veel buitenlanden het traditionele ispoortboekje met vele pagina's voor sa overbodig geworden. En boven- en is er inmiddels de identificatie- .icht. Een kleine, handige kaart, te imbineren met een boekje voor de empels van verre landen, lijkt de 3or de hand liggende oplossing, ie kaart lijkt de Vereniging van Ne- irlandse Gemeenten (VNG) ook wel n goed idee. De gemeenten hebben ihoefte aan een identiteitskaart die an hun lokett.en, op het postkantoor, het ziekenhuis kan worden gebruikt e Tweede Kamer kijkt geschrokken ;>e hoe Binnenlandse Zaken en de 'NG parmantig en hardnekkig door- aan met elk een eigen, vermoedelijk ijna gelijksoortige kaart te ontwikke- ind 1992 wordt het de Kamer te ortig. Kamerleden krijgen al weer ngstige dromen over een nieuwe pas- oortaffaire en ze dreigen staatssecre- aris De Graaff-Nauta van Binnen- andse Zaken terug te fluiten. Toch uurt het nog ruim een jaar voordat egin 1993 Binnenlandse Zaken en de NG overeenstemming bereiken over >en gezamenlijke kaart, ïn nu is het dan bijna zover; na tien aar klungelen en ruziën komen er op 1 januari twee nieuwe identiteitskaar ten. Het nieuwe, beter beveiligde pas poort en de identiteitskaart die in Nederland en in de meeste Europese landen gebruikt kan worden. INFORMATEUR KOK heeft zijn werk gedaan. Zijn 'proeve van een regeerprogramma' blijkt voor vier partijen een onderhandelbaar stuk te zijn. Formateur Kok is nu bezig met de vorming van een paars kabinet. Tijdens die formatie zullen nog veel hindernissen overwonnen moeten worden. D66 en PvdA willen nog wel het een en ander gewijzigd zien. De VVD doet wel mee, maar is ervan overtuigd dat in de sociale zekerheid nog harder moet worden gesneden. Technisch gesproken zijn voor 'boekhouder' Wim Kok die problemen wel te overzien. Puur rekenkundig gezien kan er altijd geschoven worden. Het nieuwe gevaar dat Kok bedreigt komt echter niet uit de hoek van de calculators en de economen. Steeds nadrukkelijker én luider vraagt een belangrijk deel van de achterban van de PvdA zich af of de plannen waarmee formateur se beoogd premier Kok aan de slag is gegaan wei acceptabel zijn v°or een partij die zegt de sociaal-democratie te vertegenwoordi gen. bereidheid om Kok als informateur te laten slagen en de wil te regeren, zorgden ervoor dat in eerste instantie de fractie van de PvdA hooguit mild-kritisch tegen de vergaande plannen van Kok heeft aangekeken. Het lijkt of de PvdA zich nu pas ten volle realiseert wat Nederland boven het hoofd hangt. Er wordt zwaar gesneden In allerlei subsidies. Er moet ingeleverd Worden op kinderbijslag en studiefinanciering en het fenomeen van de eigen bijdragen in de gezondsheidszorg rukt op. Boven den vragen specialisten op het terrein van de sociale zekerheid zich af of Wim Kok zijn belofte dat de hoogte en de duur van de sociale uitkeringen niet aangetast worden, wel waar kan maken, boe verkoop je dergelijke plannen aan de eigen aanhang? De bittere herinnering aan de wao-discussie is nog niet vergeten. Toen begon de grote afkalving. be PvdA heeft aan realiteitsbesef gewonnen. Het dragen van regeringsverantwoordelijkheid in deze tijd betekent dat harde maatregelen niet uit de weg mogen worden gegaan. et maatschappelijk draagvlak heeft echter een grens. CDA-frac- iieleider Brinkman kan daarover meepraten. Zijn opvattingen over de aow hebben de partij enorme schade berokkend. Net als destijds met de ingreep in de wao, staat de PvdA opnieuw voor een dilemma. Is de aanhang massaal van oordeel flat de verkeerde keuze wordt gemaakt, dan zal de afrekening Keihard zijn. Van onze verslaggever Den Bosch - Als politici met een glaasje op achter het stuur kruipen en tegen de lamp lopen heeft dat zelden gevolgen, leert de geschiede- Ruud Lubbers, Erica Terpstra en Jan Pronk, zij allen gingen in de fout, net als burgemeester Van Dun van Loon op Zand. Maar de overeenkomst is dat ze allemaal gewoon in functie zijn gebleven. Vader en zoon Smal- lenbroek vormen de uitzonde ring op de regel. Een paar glaasjes whisky meer en Ruud Lubbers had waar schijnlijk nooit het 'premier-re cord' van' Nederland gehaald. Want Lubbers was koud een jaar aan de slag als minister van Economische Zaken toen hij in 1974 in Den Haag een paaltje uit de grond reed. Lub bers - die toen al indruk maak te met zijn 'ijver, toewijding en verstandelijke vermogens' - kwam er genadig af. De kamer vragen over de 'paar glaasjes whisky zonder te eten' hadden geen gevolgen voor de jonge minister. Met 0,3 promille bleef Lubbers-beneden de nog in te voeren gevarengrens van een half promille. En daarmee in de politieke ring. Den Haag is toch een gevaarlij ke plek om te rijden, want nagenoeg in dezelfde buurt waar Lubbers een paaltje ram de, reed minister J. Smallen- broek (die naam komt nog te rug) in 1966 tegen een gepar keerde auto. De minister van Binnenlandse Zaken trad af toen bleek dat zijn zaak voor de kantonrechter zou komen. Nog meer tumult veroorzaakte zijn zoon - A. Smallenbroek, beter bekend als Bertus Bok- ma - toen die als burgemeester van Smallingerland met colle ga-burgervader Sytze Faber (Hoogeveen) over de schreef ging. Dat gebeurde in oktober 1988. Beide burgervaders zet ten de bloemetjes flink buiten in Zwolle. Op zoek naar hun auto met chauffeur (aldus de verklaring van de burgemees ters) maar volgens anderen naarstig op zoek naar een sek sclub raken de twee slaags met drie jongelui. Smallenbroek moet vanwege deze zaak het veld ruimen - eigenlijk meer vanwege andere conflicten met de gemeenteraad - terwijl Fa ber gewoon mag aanblijven. Zo gaat het meestal. Want zo ging het bij voorbeeld ook bij Tweede-Kamerlid Erica Terpstra en minister Pronk die allebei dicht in de buurt kwa men van het promillage van de burgemeester van Loon op Zand (1,86). Pronk sloeg in maart '75 als minister van Ontwikkelingssa menwerking met zijn auto over de kop. In zijn bloed werd een promillage van 1,41 gemeten. Met een openbare spijtbetui ging, een boete van 2.000 gul den' en negen maanden niet rijden kwam Pronk ervan af. Bijna dezelfde straf kreeg WD-kamerlid Erica Terpstra in 1983 voor haar onfortuinlij ke botsing (promillage 1,93). „O jeetje wat ben ik stom ge weest," riep zij toen de politie arriveerde, nadat zij links van de weg een geparkeerde auto had geramd. Van de vooraf gaande botsing in Den Haag - wederom stond daar een paaltje in de weg - had ze naar eigen zeggen niets gemerkt. Van recentere datum, tot slot, is de aanrijding van K. Weide, WD-burgemeester in het Gro ningse Haren. Hij reed in 1992 tegen een stilstaande auto en vervolgens ging hij naar huis. Het exacte promillage is nooit bekend geraakt, omdat de bur gemeester thuis weer aan een glaasje zat toen de politie aan belde. „De burgemeester is nog steeds in functie," meldt de Harense voorlichter. Pronk Terpstra Lubbers foto's de stem/johan van gurp Illegale olielozing in haven Dronten Dronten - In de haven van de Lage Vaart in Dronten is een aanzienlijke hoeveelheid olie geloosd. Er is een behoorlijke schade. De olie levert vooral problemen op voor de vogels in het gebied. Vermoed wordt dat de olie is geloosd door een schip dat eerder deze week in de haven van Dronten lag. 'Openhaar beleid houseparty's' Rotterdam - De gemeente Rotterdam moet vóór 1 oktober duidelijk maken aan welke voorwaarden moet worden voldaan om een vergunning te krijgen voor het geven van houseparty's op de Maasvlakte. Dit heeft de voorzitter van de afdeling bestuursrecht van de rechtbank, mr. A. Metzemaekers gisteren bepaald in een kort geding van organisatiebureau Rige tegen de gemeente. Rige eiste dat het besluit van de gemeente om geen vergunning te verlenen voor een groot house-feest op 20 augustus zou worden teruggedraaid. Die eis werd door de president trouwens verworpen. De gemeente weigerde toestem ming, gelet op eerdere ervaringen, uit oogpunt van openbare orde en veiligheid. Geen hoger beroep doodslag winkelier Amsterdam - Er zal geen behandeling in hoger beroep plaats vinden in de zaak van de 18-jarige M.B., die op 6 november van het vorig jaar de Amsterdamse tabakswinkelier A. Hartman in diens winkel doodschoot. Zowel de officier van justitie als B.'s advocaat mr. P. Plasman hebben afgezien van het instellen van hoger beroep bij het gerechtshof. B. werd door de rechtbank op 18 juli veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Twaalf jaar voor doodslag op peuter Den Haag - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren een 24-jarige man uit Den Haag veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf wegens de doodslag op zijn tweejarige stief dochter. Dit was conform de eis van de officier van justitie. In januari van dit jaar paste de man op het kind terwijl haar moeder naar school was. Tijdens de zitting verklaarde hij het meisje te hebben geslagen omdat hij haar gedram met meer aan kon. De man zou het kind nog wel mond-op-mond beademing hebben gegeven en een ambulance hebben gebeld. De rechtbank nam het de man bijzonder kwalijk dat hij op geen enkele manier spijt heeft betuigd voor zijn daad. Partij cocaïne onderschept op Schiphol Schiphol - De douane op Schiphol heeft zeventig kilo cocaïne ontdekt in een vrachtcontainer uit Panama. De marechaussee vermoedt dat er bij de smokkel luchthavenmedewerkers in Panama en Nederland zijn betrokken. De vondst, met een straatwaarde van veertien miljoen gulden, werd maandag na aankomst van een vliegtuig gedaan bij een vergelijking van de inhoud van de container met wat er in de vrachtbrief stond. De douane hield drie dozen over. De coke zat gewikkeld in geurdoekjes met eau de cologne en daaromheen nog eens doeken met mosterd. De smokkelaars wilden zo drughonden op een dwaalspoor brengen. Akkoord bij Wereldomroep Hilversum - Directie en ondernemingsraad van de Wereldom roep zijn het erover eens dat het reorganisatieplan voor het bedrijf op onderdelen kan worden aangepast. De aanpassing van het plan zou kunnen leiden tot minder ontslagen. Volgens het oorspronkelijke plan zouden de korte-golfuitzendingen in het Indonesisch, het Arabisch, het Frans (voor Afrika) en het Portugees (voor Brazilië) worden beëindigd. De afdelingen daarvoor zouden worden gesloten, waarbij zeventig banen zouden moeten verdwijnen. Nu wordt naar een andere oplossing gezocht. Van onze Haagse redactie Den Haag - De banengroei die formateur Kok voor volgend jaar wil realiseren in zijn concept-regeerprogram valt tegen. Hij wil daarom zodanige wijzi gingen aanbrengen, dat er in 1995 toch meer extra banen ko men. De tegenvallende banengroei blijkt uit de berekeningen van het Centraal Plan Bureau (CPB), die op verzoek van Kok zijn gemaakt. Voor volgend jaar levert Koks plan nauwelijks extra banen op, onder andere omdat zijn maatre gelen nog niet allemaal op 1 januari kunnen ingaan. In 1998 moeten er 350.000 men sen extra aan het werk komen, heeft Kok zich ten doel gesteld. Dat aantal wordt uiteindelijk wel gehaald, onder andere door loonmatiging en lastenverlich tende maatregelen, maar vol gend jaar is daarvan nog nauwe lijks iets merkbaar. Uit de CPB-cijfers blijkt ook, dat het concept-regeerakkoord volgend jaar iets gunstiger uit pakt voor de koopkracht van de laagstbetaalden dan waar Kok tot nu toe van uitging: een pro cent koopkrachtverlies in plaats van 2,5. Volgens de woordvoerder van Kok 'zit de vaart' in de formatie besprekingen. De streefdatum om de formatie af te ronden ligt voor 19 augustus. De drie onderhandelaars van Pv dA, VVD en D66 praten vandaag verder met formateur Kok over sociaal-economische onderwer pen. D66-voorman Van Mierlo heeft gisteren zijn uitspraken over mogelijke ingrepen in de sociale uitkeringen gerelati veerd. Eerder deze week zei hij nog, dat hij niet verwacht dat de onder handelaars zullen besluiten tot een ingreep in duur en hoogte van de uitkeringen. Gisteren zei hij, dat er geen sprake is van 'ingrijpen in het huidige sys teem'. „Maar als blijkt dat het niet lukt om het aantal uitke ringsgerechtigden terug te drin gen, mag je een ingreep niet uitsluiten." Tot een dergelijke ingreep is vooralsnog niet besloten, zeggen kamerleden uit de paarse frac ties. Den Haag (anp) - De sociale fondsen, die per maand tussen de acht en ruim elf miljard gulden onderbrengen bij onder meer banken, hebben vorig jaar op zoek naar de hoogste rente te veel geleund op kleinere bankinstellingen. In de meeste gevallen beliepen deze rekeningen bij kleinere kre dietinstellingen meer dan 50 procent van het garantievermo gen van de bank. Dat concludeert de adviescom missie beleggingen van de Toe- zichtkamer van de Sociale Ver zekeringsraad in haar verslag over 1993. Het GAK dat eind 1993 1,4 mil jard gulden in de vorm van kort lopende verstrekkingen had uit gezet op de geldmarkt, spreekt tegen dat er te veel kleinere bankinstellingen worden inge schakeld. De arbeidsongeschiktheidsfond sen en het werkloosheidsfonds (een miljard per maand), de So ciale Verzekeringsbank (drie tot vier miljard), het GAK (gemid deld ruim drie miljard) en de zelfstandige bedrijfsverenigin gen (een tot twee miljard) krij gen, als bet aan de commissie ligt, binnenkort een waarschu wingsbrief van de Toezichtka- mer dat niet langer belegd mag worden in derivaten. De commissie vindt zo'n waar- schuwping op zijn plaats, nu diverse woningcorporaties grote verliezen hebben geleden op spe culaties met opties, swaps en termijncontracten. Bovendien is beleggen in derivaten niet toege staan, meent de commissie. De controleurs van de Sociale Verzekeringsraad dienen bij re guliere controles nauwlettend toe te zien op de naleving van deze regel.

de Stem | 1994 | | pagina 3