Diepgaand onderzoek vuurzee Mati DE STEM Ploegsma vrijwel zeker weg bij PSV 4We kunnen ons nog revancheren' 'Romario heeft Barcelona niet meer nodig' UITSLAGEN standen Vader van Jos Verstappen: 4Ik ben bijna dood gebleven' Van salto tot vuurzee Waregem k Jacques van Leeuwen voelt zich verantwoordelijk voor fouten op Ruiterspelen Inkomsten op schema Negende plaats Cynthia Danvers Lansink rijdt Easy Jumper DE STEM sportnieuws KORT Stoevenbeld verrast Janse in Cadzand Van onze verslaggever Eindhoven/Halle - Kees Ploegsma, commercieel ma nager van PSV, gaat vrijwel zeker op korte termijn de Eindhovense vereniging ver laten. De relatie met PSV zal wel op een andere manier worden voortgezet. In de eerste dagen van dit jaar werd een gedeelte van het werk van Ploegsma overgedragen aan Frank Arnesen. De Deen werd voetbaltechnisch manager, Ploegsma kreeg de commerciële afdeling. PSV wilde niet langer het risico lopen te veel verant woordelijkheid bij één man te leggen. Een splitsing die voor Ploegsma hard aankwam omdat juist de voetbalzaken altijd zijn grootste liefde waren. Hij zei toen evenwel begrip te hebben voor het besluit. In de nieuwe situatie lijkt Kees Ploegsma zich echter niet hele maal gelukkig gevoeld te heb ben. Reden voor hem op zoek te gaan naar andere mogelijkheden binnen de voetballerij. Vermoe delijk zal hij in samenwerking met een bestaand sportpromotie- bureau zelfstandig gaan opere ren. In die nieuwe functie zal hij nauwe banden blijven onderhou den met PSV. Ploegsma zal zeker niet in dienst treden bij de KNVB als opvolger van de onlangs opgestapte direc teur Cees Wolzak. Ernest Faber zal een deel van PSV's voorbereiding op de start van het nieuwe seizoen moeten missen. De rechter vleugelverde diger blijkt zich vorige week op een training in Duitsland gebles seerd te hebben aan de rechter knie. In de knie is vocht opgehoopt. Donderdag wordt Faber in het Sint Anna Ziekenhuis in Geldrop geopereerd, waarna hij tenminste twee weken zal moe ten herstellen. Aan het einde van het vorige seizoen werd Faber aan dezelfde knie geopereerd. Toen waren er problemen met de binnenmeniscus. Nol de Ruiter wordt bonds coach van Egypte. De onlangs bij FC Den Gaag ontslagen trai ner tekende een contract voor een jaar. Na Ruud Krol (Olym pisch team) en ex-NAC-trainer Cor Pot (Port Said) is De Ruiter de derde Nederlandse trainer die in Egypte emplooi vindt. Theo Verlangen wordt binnenkort waarschijnlijk de vierde, hij staat in de belangstelling bij Is- mailia. FC Groningen start het nieu we voetbalseizoen zonder finan ciële zorgen. De eredivisieclub heeft de begroting met zes ton bijgesteld en op 5,8 miljoen gul den gebracht. Om de uit het verleden stam mende schuld van bijna vier mil joen gulden af te dekken, heeft de noordelijke club bij de huis bankier een hypotheek van een zelfde bedrag op het Oosterpark- stadion genomen. Voor de aflos sing van het bedrag is een ter mijn van twintig jaar overeenge komen. De vriendschappelijke ont moeting tussen Haarlem en Ajax, die zaterdag in Haarlem wordt gespeeld, staat in het te ken van de Nationale Actie Rua nda. De opbrengst van het duel komt geheel ten goede aan de actie. Een zakenman heeft voor de wedstrijdbal al 10.000 gulden geboden. Kalman Meszoly keert terug als. bondscoach van Hongarije. Hij werd maandag voor de derde keer in deze functie benoemd. De 53-jarige oud-international was eerder van 1980 tot 1983 en in het seizoen 1990-1991 tech nisch leider van de Hongaarse voetbalbond. Hockenheim (anp) - Benetton Ford en de veiligheids commissie van de Internationale Automobiel Federatie (FIA) gaan ieder afzonderlijk een diepgaand onderzoek instellen naar de bijna fatale gebeurtenissen tijdens de tankstop van Jos Verstappen. „Ik ben een voorstander," zegt Gerhard Berger, die namens de rijdersvereniging GPDA bij het FIA-onderzoek wordt betrokken. „Ik preek echter voor eigen pa rochie omdat de Ferrari's veel meer verbruiken dan de andere teams. De stops maken boven dien de races tactisch interes santer. Theoretisch kan niets fout gaan. Wanneer op 10.000 meter hoogte vliegtuigen bijge tankt kunnen worden, moet het bijvullen van een tank van een Formule I-bolide een fluitje van een cent zijn," meende de win naar van de turbulente Grand Prix van Duitsland. „Theorie en praktijk verschillen echter he melsbreed. Dit, gelukkig goed afgelopen, voorval heeft ons allen weer wakker geschud. Een intensief onderzoek is noodzake lijk." De Nederlandse Formule I-cou reur ontsnapte zondag tijdens de Grand Prix van Duitsland aan de vuurdood toen een van de monteurs liters benzine morste. De brandstof ontvlamde en de Limburger ontkwam ternauwer nood aan de vuurzee. Mede dankzij razendsnel ingrijpen van de brandweer. Meest voor de hand liggende oorzaak is een menselijke fout. Waarschijnlijk is de slangmond of niet goed bevestigd geweest, of heeft de monteur de slang te vroeg uit de tank getrokken. Technisch manager Ross Brawn van de Engelse/Italiaanse ra cestal onthield zich maandag van commentaar. „Iedere hande ling wordt van seconde tot se conde bestudeerd aan de hand van de video-beelden en verkla ringen van de monteurs," zei de technische baas. „We stellen een onderzoek in. Verder heb ik geen commentaar." Berger De discussie over de gevaren van de tankstops branden ongetwij feld los na het met een sisser afgelopen ongeval bij het Benet- ton-team. Sinds 1983 was het bijtanken in de Formule I taboe. Dit seizoen werden de stops her ingevoerd. Met als enig doel het schouwspel spectaculairder te maken. Jos Verstappen. foto anp Familie De oplaaiende discussie over het wel of niet handhaven van de tankstops is de familie van Jos Verstappen een zorg. Zij kreeg, met enkele honderden fans in het café van vader Frans Ver stappen, de schrik van hun le ven. „Ik ben bijna dood geble ven," vertelde Frans Verstappen maandag. „Mijn eerste reactie was: 'Die zien we nooit meer terug'. Ik geloof nog steeds niet dat hij weer veilig thuis is." Behalve een ontvelde neus en dikke ogen, herinnerde zichtbaar maandag niets aan de angstaan jagende vuurzee. Slechts schrij nende billen en schouders deden de als door een wonder aan de dood ontsnapte Formule I-cou reur pijnlijk herinneren aan het angstigste moment uit zijn jonge leven. Het longonderzoek dat zondag in het ziekenhuis van Ludwigshafen werd gedaan, heeft uitgewezen dat deze orga nen niet zijn beschadigd door de benzine - en rookdampen. „Hij is er goed van afgekomen," zegt Frans Verstappen. „Het schijnt echter alsof het geluk hem in de steek heeft gelaten. De twee jaar voorspoed zijn in vier maanden tijd omgeslagen in lou ter tegenspoed. Mijn zoon heeft dit jaar net zo veel meegemaakt, als andere mensen nog niet bele ven in een heel leven. En bijna had hij het niet kunnen navertel len." Hockenheim (anp) - Jos Verstappen haalde maandag met een foto bijna alle internationale kranten. Temidden van een vuurzee. In een in lichterlaaie staande Formule I-bolide. In Duitsland was hij'weer wereldnieuws, zoals hij vier maanden geleden in één klap mondiale bekendheid verwierf met zijn salto mortale tijdens de Grand Prix van Brazilië, zijn debuut in de hoogste afdeling van de autosport. De 22-jarige Nederlander nam dit jaar deel aan vijf van de negen tot nu gehouden Grand Prix-races. Slechts eentje voltooide hij. Op 10 juli de Qrand Prix van Engeland op Silverstone. De negende plaats die hij daar behaalde, werd hem echter afgenomen. Het Benetton- team werd uit de uitslag geschrapt omdat Michael Schumacher tijdens de race de zwarte vlag had genegeerd. De starts van Verstappen: GP Brazilië: 34e ronde (146,050 km) uitgevallen na gevaarlijke manoeuvre Ier Eddie Irvine. GP Aïda (Jap): 53e ronde (196,260 km) door stuurfout in grindbak als vijfde rijdend. GP Frankrijk: 22e ronde (93,500 km) tweede uitstapje in grindbak wordt hem noodlottig. GP Engeland: Uitgereden, als negende gefinisht. Later uit uitslag gehaald. GP Duitsland: 15e ronde (102,225 km). Rijdend op vijfde plaats. Fout bij tanken wordt hem bijna fataal. Verstappen ontsnapt aan vuurdood en verliest geheide kans op de eerste WK-punten. Door Giel Hendrix Den Haag - De nachten zijn kennelijk kort voor Jacques van Leeuwen. Na vijf dagen Wereldruiterspelen in Den Haag maakte hij gisteren al thans een vermoeide indruk. Hij zit een beetje verstopt, aan de achterzijde van het toernooiveld in het Haagse Zuiderpark. In het clubge bouw van de voetballers van WIK is het bestuurscentrum gevestigd. Daar heeft de directeur van de NHS (Nederlandse Hippische Sportbond) zijn kantoor. Het 'zenuwcentrum' van de hippi sche WK is er gevestigd en Van Leeuwen is de secretaris-gene raal, de grote baas van de orga nisatie zogezegd. „Lange dagen," zegt hij. „Ik ben inderdaad moe en er zijn pas vijf dagen voorbij van deze Wereldruiterspelen, we hebben nog een hele week voor de boeg. Gelukkig zijn we nu een beetje in rustiger vaarwater ge komen. Maar ik had me dit toch heel anders voorgesteld." Kritiek De organisatie is de eerste week overladen met kritiek. Ie dere dag ging wel iets verkeerd. Overal werden tekortkomingen zichtbaar. De organisatie bleek duidelijk niet voor haar taak berekend. Kennelijk heeft men zich vergist in de omvang van dit mega-evenement. „Die kritieken trek ik me per soonlijk aan," zegt Jacques van Leeuwen. „Logisch, want als je de grote regelaar bent, krijg je alles op je brood wat verkeerd gaat. Dat weet je tevoren en daar doe ik dan ook niet moei lijk over". Toch is de oud-sportjournalist niet helemaal ontevreden. „Het niveau van de sport die hier de eerste vijf dagen geboden is, ligt enorm hoog. Dat is in ieder geval een meevaller. Het wordt De Nederlandse Cynthia Danvers behaalde op Amadeus Aloha de negende plaats op het onderdeel voltige. foto anp Van onze verslaggever Den Haag - Gisteren was het rustig rond het Haag se Zuiderpark. Het hip pisch WK had een rust dag. Alleen de voltige-fi nales werden afgewerkt. De dressuur- en military- ruiters zijn vertrokken en gisteren meldden zich de springruiters, endurance- rijders en de vierspannen met hun paarden voor de medische keuring. Het kleine overdekte volti ge-stadion was tot de nok toe gevuld, circa 4.000 toe schouwers. Het totale aan tal bezoekers kwam daar mee op 138.000 in zes wed strijddagen. Officieel werd gisteren bekend gemaakt dat de cross country zater dag op militair oefenterrein De Vlasakkers in Soester- berg bijgewoond werd door 60.000 mensen. In de ver schillende stadions kwamen tot nu toe 78.000 kijkers. De organisatie, die acht miljoen gulden aan inkomsten uit entree-kaartjes heeft be groot, ligt daarmee op sche- alleen naar de achtergrond ge drongen door al die fouten. Het zijn geen grote dingen die mis gaan. Een heleboel kleine wel, dat geef ik toe. Die stapelen zich op, de mensen ergeren zich eraan en de tolerantie-grens wordt steeds lager." „Onderhand krijgen we ook al les in onze schoenen gescho ven," zegt hij en lacht als hij aangeeft: „Zaterdagavond tij dens de dressuurfinale drukte iemand van WIGE, de firma die verantwoordelijk is voor het bedienen van de electronische scoreborden, op de verkeerde knop en toen verscheen daar ineens 'Indoor Brabant' in le vensgrote letters. Ja hoor eens, dat krijg ik op mijn brood, maar ik kan daar toch echt niets aan doen." Onderschatting is volgens Van Leeuwen gedeeltelijk de oor zaak van al die missers. Vier grote wedstrijden in een jaar organiseren op vier verschillen de lokaties en tijdstippen is heel iets anders dan in een keer zes hippische onderdelen. „Dat is inderdaad een misrekening van ons," geeft Van Leeuwen toe. Tegenslag „Maar," zegt hij, „aan de ande re kant hebben we veel tegen slag gehad. De late toewijzing, de problemen met het marke ting-bureau dat geen stuiver binnen bracht, de gemeente Zoetermeer die dwars ging lig gen toen we daar de cross en de marathon wilden houden, we konden niet tijdig terecht in het stadion omdat FC Den Haag nog moest voetballen, de ge meente die de bouw vier dagen stil legt. Dat heeft veel tijd en energie gekost van ons. En dan daar nog bovenop de heetste zomer sinds mensenheugenis. Die hitte stelt hoge eisen aan de energie-voorziening. Dan valt af en toe ergens de stroom uit en krijgen wij weer de schuld. Het is een opeenstapeling van kleine dingen." Voor Jacques van Leeuwen be tekent dit hippisch WK zijn afscheid uit de paardesport. Na bijna vijftien jaar gaat hij weg als directeur van de NHS. In februari 1995 trekt hij defini tief de deur achter zich dicht op het bondsbureau in Baarn. Wat hij daarna gaat doen staat nog in de sterren geschreven. „Ik heb enkele aanbiedingen gekregen," zegt Van Leeuwen, „maar ik heb nog niets beslist." „Mijn laatste klus! Die had ik me natuurlijk heel anders voor gesteld, ik ben er echt niet blij mee. Daar had ik iets moois van willen maken. Dat is tot op heden niet gelukt. Maar ik be kijk het optimistisch. We heb ben nog een hele week voor de boeg. Daarin kun we nog een en ander recht zetten, ons re vancheren," zegt Jacques van Leeuwen voorzichtig optimis tisch. Den Haag (anp) - De Nederlandse Cynthia Danvers is tijdens de Wereldruiterspelen op het onderdeel Voltige als negende geëin digd. „Historisch," zo roemt chef d'equipe Ans Schweigmann de prestatie van de 23-jarige voltigeuse uit Groenekan. In de landenwedstrijd eindigde het Nederlands team als twaalfde. „Aan de top komen we nooit, maar we zijn op de goede weg," zegt Schweigmann over de sport die in Nederland door ca. 20 verenigingen beoefend wordt. „Voltige is geen circus," zo meent Schweigmann een wijdverbreid misverstand uit de weg te moeten ruimen. „In het circus gaat het om de spectaculaire dingen die andere mensen niet durven. In de voltige gaat het om de harmonie tussen mens en dier. Daarom is het ook paardesport. Het paard mag nooit gehinderd worden." Voltige, eindstanden. Vrouwen: 1. Benedetto (Dui) Zarewitsch 9,344 punten, 2. Lemon (VSt) Maxwell 8 9,086, 3. Lorentz (Dui) Falun 9,078, 4. Strobel (Dui) Chrysostomos 8,958, 5. Latsch (Dui) Falun 8,949, 6. Nielsen (Den) Hamlet 8,777, 7. Ross (VSt) Le Roi 8,477, 8. Johansson (Zwe) Armstrong 8,373, 9. Danvers (Ned) Amadeus Aloha 8,271, 10. Picot (Fra) Querandi 8,238, 11. Hinard (Fra) Pako 8,094, 12. Dean (VSt) 6,135. Mannen: 1. Fiskbaek (Den) Hamlet 9,391, 2. Lensing (Dui) Aladin 9,332, 3. Föcking (Dui) Aladin 9,252, 4 Lehner (Dui) Domingo 9,121, 5. Behrendt (Dui) Dakota 8,814, 6. Pospisil (Tsj) Gisela 8,592, 7. Persson (Zwe) Armstrong 8,517, 8. Kurt Stockinger (Oos) Negus 8,515, 9. Maitozo (VSt) Grandseigneur 8,454, 10. Lang (Fra) Taxi du Hailley 8,452, 11. Kristensen (Den) Shela 8,306, 12. Heinz Stockinger (Oos) Negus 8,200. Landenwedstrijd: 1 Zwitserland 8,434 punten, 2. Duitsland 8,286, 3. Zweden 7,687, 4. Slowakije 7,646, 5. Argentinië 7,631, 6. Tsjechië 7,566, 7. Finland 7,531, 8. Frankrijk 7,528, 9. Oostenrijk 7,351, 10. Verenigde Staten 7,329, 11. Polen 7,162, 12. Nederland 6,700, 13. Groot- Brittannië 6,168, 14. België 5,906. Van onze verslaggever Den Haag - Jos Lansink en zijn baas Hans Horn hebben besloten Libero H op stal te laten in Weerselo. Tijdens het hippisch WK in Den Haag zal de winnaar van de wereldbeker de 11-jarige ruin Easy Jumper berijden. Met Libero, de 13-jarige Holsteiner hengst, won hij twee weken geleden nog de Grand Prix in Spangenberg. Toch is Lansink de mening toegedaan dat het paard niet in optimale conditie is. „Hans en ik hebben de voor- en nadelen afgewo gen. Hier moet een paard vier dagen goed presteren, daarvoor moet hij topfit zijn, anders heeft het geen zin," aldus de grote favoriet voor de wereldtitel. Vandaag rijden de springruiters een wedstrijd, die niet meetelt voor het WK. Om de paarden te laten wennen aan de omgeving. Woensdag begint het serieu ze werk, donderdag volgt de landenwedstrijd en zaterdag en zondag wordt het indivi duele WK afgewerkt. DINSDAG 2 AUGUSTUS 1994 DEEL E Rio de Janeiro/Barcelona - De geruchten dat de Brazili aan Romario helemaal niet meer terugkeert naar zijn club Barcelona worden steeds sterker. Romario moest zich gisteren melden in Barcelona, maar liet weten nog zeker J twee weken in Brazilië te willen blijven om uit te rusten van het WK voetbal. Het programma Veronica Sportradio meldde gisteravond zelfs dat de smaakmaker van het WK gezegd heeft Barcelona niet meer nodig te hebben. Het Braziliaanse Flamengo zou serieuze interesse hebben in de kleine goaltjesdief. Nike, de kledingspon- sor van Romario, zou de eventuele transfer willen bekostigen. In een eerste reactie op de afwezigheid van Romario heeft Johan Cruijff ontstemd gereageerd. „Hij laat zijn ploeggenoten in de steek. Hij heeft geen respect voor de mensen waarmee hij werkt." Over maatregelen tegen de wereldkampioen wilde de trainer van de Spaanse topclub het nog niet hebben. „Ik wil eerst een persoonlijke gesprek met Romario. Tot nu toe is het daarvan nog niet gekomen. Als ik zijn verklaring heb aangehoord, zullen passende stappen worden ondernomen." Priem geeft Rooks nieuwe kans Breda - Steven Rooks is door ploegleider Cees Priem van TVM weer in genade aangenomen. Rooks die met Gert-Jan Theunisse vrij plotseling uit de Tour verdween, heeft psychische proble men, als gevolg van moeilijke omstandigheden in zijn privè- sfeer. Priem: „Ik heb gehoord dat Steven dagelijks een psychia ter raadpleegt. Maar ik wil hem een nieuwe kans geven. Gerrie Knetemann heeft mij gevraagd Rooks klaar te stomen voor'het wereldkampioenschap op Sicilië. Het parcours op Sicilië is loodzwaar. Een man als Rooks is daar geschikt voor. Dus laat ik hem een goed programma rijden, zodat hij zijn kans kan gaan op Sicilië." Rooks maakt morgen zijn come-back in de Grote Prijs Rik van Steenbergen, daarna gaat hij met de TVM-ploeg naar de Ronde van Galicië. Stefan Everts doet weer mee voor titel Buds Creek - Na de Finse Grand Prix, die motorrijder Stefan Everts moest missen vanwege een gebroken sleutelbeen, leek hij kansloos voor de wereldtitel. Maar zondag, tijdens de Ameri kaanse 250cc GP in Buds Creek, kwam de Belg verrassend sterk terug. Hoewel hij nog niet eens honderd proeent fit was, bereikte Everts de vierde en derde plaats. Belangrijker nog voor hem was dat Greg Albertyn, de leider in het klassement om de wereldti tel, mager presteerde. In de eerste manche werd Albertyn slechts tiende. In de tweede manche haalde de Zuidafrikaan zelfs de finish niet. Buds Creek (VSt). Grand Prix 250cc. Eerste manche: 1. Emig (VSt) Yamaha, 2. Bervoets (Bel) Suzuki, 3. Dowd (VSt) Yamaha, 4. Everts (Bel) Kawasaki, 5. Demaria (Fra) Honda, 6. Lamson (VSt) Honda, 7. Bartolini (Ita) Yamaha, 8. Bolley (Fra) Yamaha, 9. Nicoll (Eng) Honda, 10. Albertyn (ZAf) Suzuki, 17. Evertsen/Honda. Tweede manche: 1. Demaria, 2. Vohland, 3. Everts, 4. Dewit (Bel) Suzuki, 5. Lamson, 6. Bartolini, 7. Dowd, 8. Emig, 9. Bervoets, 10. Nicoll. Stand WK: 1. Albertyn 325 punten, 2. Everts 317, 3. Demaria 261, 4. Bervoets 239, 5. Nicoll 206, 6. Schmit (VSt) Yamaha 193, 7. Dewit 164, 8. Vohland 160, 9. Parker (VSt) KTM 140, 10. Herring (Eng) Kawasaki 126. GOODWILL GAMES Volleybal. Vrouwen. Groep A: Rusland - Nederland 3-0 (15-8 15-9 15-5), Verenigde Staten - Duitsland 3-0 (15-10 15-9 15-5). Groep B: Japan - Peru 3-0 (15-5 15-7 16-14), China - Cuba 3-1 (13-15 15-13 15-7 15-10). Turnen. Vrouwen. Toestelfinales. Sprong: 1. Podkopajeva (Rus) 9,831, 2. Miller (VSt) 9,824, 3. Korkina (Rus) 9,787. Brug ongelijk: 1. Korkina 9,862, 2. Miller 9,850, 3. Kosjetkova (Rus) en Piskoen (WRu) beiden 9,787. Balk: 1. Miller 9,875, 2. Fabritsjino- va (Rus) 9,800, 3. Webster (VSt) 9,725. Vloer: Miller 9,937, 2. Kosjetkova 9,925, 3. Podkopajeva 9,887. SCHAKEN Sanghi Nagar. Kwartfinales WK schaken Timman (Ned)-Salov (Rus) V2-V2. Stand: Timman-Salov 21/2-l,/2 plus 1 afg. Kramnik (Rus) - Gelfand (WRu) afg. Stand: 2V2-2V2 plus 1 afgebr. Leeuwarden. Internationaal schaak toernooi, belangrijkste resultaten: Vierde ronde: Mikhalevski (Isr) - Sokoiov (Bos) 0-1, Alterman (Isr) - Jakovitsj (Rus) V2-V2, Hellers (Zwe)- Kuczynsky (Pol) 1-0, Knoppert (Ned) - Van der Wiel (Ned) V2-V2, Beim (Isr)- Sjerbakov (Rus) (V2-V2, Lutz (Dui) - Hoeksma (Ned) 0-1, Zilberman (Isr)- Van Wely (Ned) 1-0, Mikhalevski (Isr) - Dvoirys (Rus) 0-1, Nijboer (Ned) - Poldauf (Dui) 1-0, Ulibin (Rus) - Bosboom (Ned) afg., Cifuentes (Ned) - Brust- man (Pol) 1-0, Lignau (Dui) - Puga- chev (Rus) 0-1, Van der Poel (Ned) - Finkei (Isr) 0-1, Hodgson (Eng) - Zagema (Ned) afg., Scentinin (Rus) - Tsjesjkovski (Rus) 0-1, Jonkman (Ned) - Loeffler (Dui) V2-V2. Stand aan kop: 1. Sokolov, Hellers en Hoeksema 31/2, 2. Alterman, Van der Wiel, Belm, Dvoirys, Sherbakov, Nijboer, Cifuentes, Pugachev, Fin- kel, Zilberman, Reinderman 3. SCHIETEN Milaan. WK. Lopende schijf, gemengd, 10 m: 1. Hill (VSt) 385 punten, 2. Janus (Tsj) 384, 3. Holmberg (Fin) 381, 4. Asra- bejev (Rus) 381, 5. Liav (Isr) 381, 6. Sike (Hon) 379. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 30: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 15 winnaars, bruto 4.972,00, derde prijs: 86 winnaars, 1.300,80; vierde prijs: 4.206 win naars, 26,50; vijfde prijs: 60.471 winnaars, 5,00. Cijferspel 30: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 2 winnaars; 4 cijfers goed: 29 winnaars; 3 cijfers goed; 256 winnaars; 2 cijfers goed: 2.249 winnaars. TENNIS Kitzbühel. Mannen, 735.000 gulden. Eerste ronde: Gross (Dui) - De Wulf (Bel) 6-2 7-6, Ardinghi (Ita) - Dauf- resne (Bel) 6-1 6-0, Viloca (Spa) - Arnold (Arg) 4-6 6-2 6-4, Wiltschnig (Oos) - Calatrava (Spa) 7-6 6-0, Burillo (Spa) - Da vin (Arg) 6-2 6-1, Noszaly (Hon) - Schranz (Oos) 6-4 3-6 6-1, Baur (Dui) - Fuentes (Spa) 6-1 6-4, Burtscher (Oos) - Nargiso (Ita) 6-7 7-6 7-6, Poljakov (Oek) Gabrisjidse (Geo) 6-3 4-6 7-5, San- toro (Fra) - Solves (Fra) 6-2 6-2, Federico Sanchez (Spa) - Vajda (Slw) 7-5 5-7 6-4. Praag. Mannen. 600.000 gulden. Eerste ronde: Skoch (Tsj) - Wibier (Ned) 6-3 6-3, Martinez (Spa) - Alami (Mar/8) 6-2 7-5, Goellner (Dui) - Marques (Por) 6-4 6-1, Krockso (Hon) - Roig (Spa) 6-1 4-6 6-4. Stratton Mountain (VSt). Vrouwen. 720.000 gulden. Dubbelspel: Finale: Shriver/Smylie (VSt) - Sanchez/ Martinez (Spa) 7-6 2-6 7-5. VOETBAL Madrid. EK onder achttien. Finale: Portugal - Duitsland 1-1 n.v. (1-1 0-1). Portugal wint na straf schoppen, 4-1. Oefenwedstrijden. Borssele. Borssels elftal - Feyenoórd 1-8 (1-4). Doelpunten Feyenoord: Heus 2 (strafschoppen), Gorré 2, Witschge, Scholten, Maas en Blin ker. Zeeland, TOP - Maccabi Haifa 1-4 (0-1). Doelpunt TOP. Torken. Helmond. Helmond Sport - Eindho ven 3-1 (3-1). Doelpunten Helmond: Swinkels 2 en Taihuttu. Eindhoven: Burleson. Frankrijk: Auxerre-Nantes 1-2. WIELRENNEN Crans Montana (Zwi). Tony Romin- ger-klassieker: 1. Rominger (Zwi) 102 km inm 3.18.03, 2. Richard (Zwi) 0.12, 3. Chiappucci (Ita) 0.19, 4. Dufaux (Zwi) 0.20, 5. Jaermann (Zwi), 6. Bugno (Itq), 7. Zülle (Zwi). Ronde van Burgos. Derde etappe, Salas de los Infantes - Miranda de Ebro: 1. Schinvani (Ita) 192,5 km in 4.36.59, 2. Wust (Dui), 3. Hoffman (Ned), 4. Plan- ckaert (Bel), 5. Vandelaer (Bel), 6. Gontsjenkov (Oek), 7. Konishev (Rus), 8. Saitov (Rus), 9. Werner (Dui), 10. Tehmil (Oek), 11. Holm (Den), 12 Jemison (Oek), 13. Dietz (Dui), 14. Meier (Zwi), 15. Vasseurt (Fra), 18. Knaven, 23. Cordes, 41. Bouwmans, 42. Boogerd, 45. Breukink, 58. Van Orsouw, 73. Schurer, 96. Nelissen, 101. Den Bakker, 102. Verhoeven, 105. De Koning. Algemeen klassement: 1. De Las Cuevas (Fra) 13.21.49, 2. Fondriest (Ita) 0.36, 3. Rincon (Col), 4. Vande laer 0.42, 5. Escartin (Spa) 0.45, 6. Stephen (GBr) 0.46, 7. Cubino (Spa), 8. Breukink 0.50, 9. Madouas (Fra) 0.56, 10. Munoz (Spa) 1.01, 11. Poel- nikov (Oek), 12. Gaston (Spa) 1.18, 13. Simon (Fra), 14. Tehmil 1.21, 15. Sunderland (Dui), 17. Bouwmans, 18. Boogerd, 32. Den Bakker 2.04, 48. Cordes 2.25, 67. De Koning 3.25, 92, Schurer 7.30, 109. Hoffman- 16.19, 113. Knaven, 115. Verhoeven, 119. Van Orsouw, 133. Nelissen. Ronde van Portugal. Eerste etappe, Quarteira - Tavira: 1 Strazzer (Ita) 185 km in 4.51.04, 2. Rodrigues (Spa), 3. Lafis (Zwe), 4. Siiva (Por), 5. Zanini (Ita). Algemeen klassement: 1. Strazzer 4.50.54, 2. Rodrigues 0.04, 3. Lafis 0.06, 4. Santamaria (Por) 0.09, 5. Silva 0.10. Van onze sportmedewerker Nieuwdorp/Axel Borsels streekelftal, hoofdzaak bestaande spelers van afdelingscl en enkelen van Luctor (vierde klas KNVB) de nederlaag tegen Fe noord beperkt kun. houden tot 1-8. Deze moeting op het fraaie rein van de W Nieuwd werd bijgewoond ruim 3000 toeschouv die met een zeer ma vertoning genoegen mi ten nemen. De Zeeuwen kwamen sporac tot aanvallende acties want rich van Gobbel, John de en Arnold Scholten staken steeds een stokje voor. Bo legde het accent reeds vana begin op verdedigen en 1 worden gezegd dat de daar aardig in slaagde. Jan-! de Jonge en Serge Beulens den van Luctor '88) staken i eens een spaak in het wiel v Rotterdammers, terwijl ook Vermue (Nieuwdorp) en Broekhoven (Heinkenszand hoorlijk overeind bleven. Borsele kreeg al na drie r een ruggesteuntje toen de noord-defensie een grove liet vallen. Fred Velkers (Hi kenskerke) kreeg de vrije na een dieptepass en liet c doelman Rob van Dijk kam 1-0. De Rotterdammers stélde gauw orde op zaken. Rob schge zorgde in de twaalfd nuut voor de gelijkmaker een strafschop bracht Heus de stand op 1-2. Gorré en Arnold Scholter paalden de ruststand op 1 die eerste periode had de Zeeuwse doelman Renato (Lewedorpse Boys) knap verricht. Scheidsrechter Verm beëindigdp de eerste helft na 40 minuten, omdat bommelding was binnen men, waardoor de tribune ruimd moest worden. De Van onze tennismedewerkf Cadzand - In het Haaiete tennistoernooi van ASC Cadzand zijn inmiddels al wat partijen afgewerkt. Op het vrouwen-C-schem; de als derde geplaatste Ev sen uit het Noordlimburgs gen verrassend uitgesc door Anne-Mariska Stoeve MANNEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Didie Ray Niek van Remortel 6-2, 6-0; de Heus-Björn Wielakker 6-3, C2: eerste ronde: Joost Schall Friedrich walk over Schalk; Gregoire-Jelle Leenknegt 6-1, i Bouwhuis-Frank van Haren f David Huis-Guido Treur 6-3, chem Hesemans-Rolf Rilinger Dl: eerste ronde: Marco Es Boumans 6-1, 6-0; Eelco Ov van Stiphout 6-4, 6-0; Jorg v; hout-Eric de Rijcke 6-0, 6-1; Knobben-Freek van Stiphout Tim van de Kragt-Sjoerd Bak 6-1; Wesley Claerhoudt-Frank 6-1, 6-1, D2: eerste ronde: John Leej Blok 6-0, 6-0. D35+: eerste ronde: Harry Bee Demasieres 7-6, 6-1; Kees K Tonny van Noord 6-0, 6-1; PreuB-Jan Over 6-2, 6-2; Toi man-Dietmar Kohier 3-6, 6-2, VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Erika Jansen- perse 6-2, 6-1; Anne-Mariska beid-Eva Jansen 7-5, 6-3; Flei Nancy Nienhuis 6-2, 6-1; Di ner-Ingrid Koppen 6-0, 6-2. D35+: Rietje van de Hilst-Ir Noord 6-2, 6-0; Ellen van c Bietje van de Hilst 3-6, 6-4, 6- D2: eerste ronde: Esther van 1 Pattijn 6-2, 6-2; Katinka Schi non Kreemers 0-4, walk over DUBBEL MANNEN C: eerste ronde: Raymakers/D Van Remortel/Van Remortel Daldrup/D oehmer-Stellenaar/ 6-3, 6-4; Hesemans/Gregoire- enknegt 6-4, 6-2; Smitte ijens-Beelen/Rikken 6-0, 4-6, Heus/Wielakker-Friedrich/Bu over De Heus/Wielakker; E Riemens-Kijk in de Vegte/K Vegte 6-:4, 6-2; Huys/Klingen Koppen 6-4, 6-3. p: eerste ronde: Van Stip Stiphout-Corrado/PreuB 6-7 Over/O ver-Kreemers/V an 6-4, 6-2; Van de Kragt/Essed Tnijssen 6-3, 6-2; Claerhoud y-Louwerél/Louwerel 6-3, 6 Over-Vissers/Mook 6-0, 6-0; hove/Verherbrugge-Van Lo< mer 4-6, 7-5, 6-2; Knobben/( gel-Schillemans/Schillemans Uveede ronde: Over/Over- Bakker 6-0, 6-1.. DUBBEL VROUWE D: Jansen/Bulinga-Bujak/B 6-4. P; eerste ronde: Nienhuis/ Van de Hilst/Knuvers 4-6, Klaver/Geysens-Klooster/Kr 6-0; Driessen/Kessels-Holl/ 6-1, 6-0. GEMENGD DUBBELS p eerste ronde: Bulinga/Bul ker/Baijens 6-4, 3-6, 7-5;- /Jansen-Stoevenbeld/Opdam I b"2V elner/Schalk-Smit jssen 6-2, 4-6, 6-2. D: eerste ronde: PreuB/Preu. ters 6-3, 6-7, 6-2; Van Stipl [J?ers-Leegte/Schalk 7-6, 6-' |Llaeren-Van Noord/Van F v

de Stem | 1994 | | pagina 6