Gespannen situatie in Sarajevo F okk Onze Top 5 van deze week. Wat komt er na de invasie van Haïti? Wegens succes verlengd. Duizenden Polen herdenken opstand Warschau halve eeuw geleden VN willen garanties voor vluchtelingen Ruanda TOYOTA 99 2.98 1.99 1.59 3.58 HET WEE HET WEE Servisch verzoek om nieuwe vredesonderhandelingen slecht onthaald Temperatuu: DE STEM BUITENLAND byrie wijst Israëlische oproep af Ruim honderd Nederlandse militairen actief in Goma A< DE STEM BUITENLAND KORT A Ch Frans stokbrood, v per stuk ©Ch Scharreleieren, klasse 3, doos 20 stuks ASff dl Chocoladepasta i249f of Hazel- nootpastaj2£9T, pot 350 gram Q Croky chips, diverse smaken, w zak 200 gram Jrr&T 0 3 Halen, 2 betalen: dIAIbi afwas, appel of citroen, 3 flacons a 500 ml JLr Blanchet, 'n heerlijke droge, c /%c n witte wijn uit Frankrijk fles 0.75 I JBS' 0.-/D Jl Ajax Compact Superreiniger, limoenfris of frisheid, c nQ duopak 2 flacons a 250 ml D."ö 's Landsgrootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Europese st klagen over Zon en maan I Hoogwater DINSDAG 2 AUGUSTUS 1994 Warschau (dpa/afp/rtr) - Duizenden Polen en hoge buitenlandse gasten hebben gisteren in Warschau de helden en slachtoffers herdacht van de mislukte opstand tegen de nazi-bezet ting vijftig jaar geleden. Tot de eregasten in de Poolse hoofdstad behoorde onder meer de Duitse bondspresident Roman Her zog, wiens aanwezigheid bij verzetsstrijders om streden was. Herzog legde bloemen bij een monu ment voor de opstand op het militaire kerkhof Po- vaski, waar talrijke slachtoffers uit het verzet be graven zijn. „We moeten nu een nieuw hoofdstuk in de Duits- Poolse betrekkingen schrijven", meende Herzog bij het verlaten van de dodenakker, 's Avonds hield het staatshoofd een toespraak bij het grote monument voor de opstand in het centrum van Warschau. Hij vroeg de Polen om vergeving voor datgene, wat de Duitsers hen hadden aangedaan in de Tweede We reldoorlog. Paus Johannes Paulus II riep in een boodschap aan zijn Poolse landgenoten de Europe se Unie op om de van Sovjet-heerschappij bevrijde Oost- en Middeneuropese landen op te nemen als gelijkwaardige partners. „Zonder de garantie van gelijke rechten voor alle nationale staten die zich gevormd hebben op Europese bodem kan geen sprake zijn van een vreedzame samenwerking op ons continent," aldus de paus in een brief die de ge zant van het Vaticaan in Polen, Jozef Kowalczyk, tijdens een plechtigheid voorlas. Behalve de Duitse president waren in Warschau als hoge gasten de Amerikaanse vice-president Al Go re, de Britse premier John Major, de voorzitter van de Franse Senaat René Monory en andere vertegen woordigers van de voormalige bondgenoten. De Russische president Boris Jeltsin liet zich vertegen woordigen door de stafchef van het Kremlin, Sergej Filatov. Met zijn uitnodiging aan Duitsland en Rus land wilde de Poolse president Lech Walesa een ge baar van verzoening maken om de historische te genstellingen met de machtige buurlanden te over bruggen. Bij een deel van de publieke opinie, met name bij oud-strijders, viel dit initiatief echter niet in goede aarde. Een alternatieve ceremonie in het centrum van Warschau bracht zondagavond zo'n duizend mensen op de been die tegen de aanwezigheid van vertegenwoordigers van Duitsland en Rusland pro testeerden. Enkele verzetsstrijders bleven gisteren weg van de plechtigheden. De opstand, die op 1 augustus 1944 begon, kostte het leven aan ruim tweehonderdduizend personen. De rebellie, georganiseerd door het binnenlandse verzet, richtte zich in eerste instantie tegen de Duit se bezetter, maar was eveneens bedoeld om een be zetting door het Sovjetleger, dat zich al dichtbij Warschau bevond, te voorkomen. De nazi's sloegen de rebellie na twee maanden van bittere gevechten neer zonder dat het Rode Leger ingreep. Talrijke verzetslieden die na de oorlog het slachtoffer werden van stalinistische zuiveringen zijn pas na de val van het communisme gerehabili teerd. Sarajevo (rtr/afp/dpa) - De Contactgroep voor Bosnië heeft gisteren negatief gereageerd op het verzoek van de Bosnische Serviërs om nieuwe vredesonderhandelingen over de opdeling van Bosnië tussen Kroaten en moslims en de Serviërs. In Sarajevo is sprake van een zeer gespannen situatie, terwijl vanuit het noorden van Bosnië berichten komen dat de Serviërs met vernieuwde intensiteit het gebied aan het zuiveren zijn van £1 Damascus (rtr/afp/dpa) - Sy rië heeft gisteren de oproep van de Israëlische premier Rabin afgewezen om een vre- desgebaar te maken. De Syri sche autoriteiten lieten via de staatskrant Tishreen weten dat het 'aan Israël is om zo'n stap te zetten. Want dat is de partij die Syrisch en Arabisch land bezet houdt'. Volgens de krant moet Jeruzalem publiekelijk verklaren dat het zich volledig terugtrekt van de Hoogte van Golan en uit Zuid- Libanon. Pas dan kan de patstel ling in de onderhandelingen wor den doorbroken. Rabin had zondag in de Egypti sche badplaats Taba aan de Rode Zee besprekingen gevoerd met president Mubarak van Egypte over de impasse met Syrië. Na af loop had hij op een persconferen tie gevraagd of president Assad publiekelijk een stap wilde doen om te tonen dat Damascus gereed is de PLO en Jordanië te volgen in het beëindigen van de staat van oorlog met Israël. De Syrisch-Israëlische bespre kingen raakten op dood spoor nadat Syrië had geëist dat Israël Zich volledig terugtrekt van de Hoogte van Golan. Israël wil eerst normale betrekkingen met Damascus alvorens het zich te rugtrekt. In de krant Tishreen werd de Sy rische oproep herhaald voor een alomvattende vredesregeling tus sen Israël en de Arabische buur staten. Assad heeft de PLO en Jordanië bekritiseerd voor hun afzonderlijke verdragen met Is raël. Mubarak zei te hopen dat de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Warren Chris topher, die vanaf 8 augustus het Midden-Oosten bezoekt, erin zal slagen in Damascus de toenade ring tussen de twee landen te be vorderen. Twee weken geleden merkte Israëls minister van Bui tenlandse Zaken, Shimon Peres, op dat zijn land bereid is de con trole over de Golan op te geven als Syrië bereid is te onderhande len over veiligheidsmaatregelen en een vredesakkoord. moslims. De jongste verklaring van de Bosnisch-Servische leiding vol doet niet aan de eis van een on dubbelzinnig 'ja' tegen het voor stel van de Contactgroep (Rus land, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenig de Staten), zo luidde de reactie in Londen op de wens van de Bosni sche Serviërs. Ook Frankrijk en Duitsland wijzen het Servische verzoek om nieuwe onderhande lingen af. Bonn liet weten dat de Contactgroep niet bereid is te praten over wezenlijke verande ringen in de voorgestelde kaart van Bosnië. Volgens het plan krijgen de Serviërs 51 procent van Bosnië terwijl ze nu 70 pro cent in handen hebben. Rusland Rusland zal zich inspannen voor de opheffing van de sancties te gen Klein-Joegoslavië (Servië en Montenegro) als de Bosnische Serviërs het vredesplan aanvaar den, zo verklaarde minister van buitenlandse zaken Andrej Ko- zyrev in Moskou na terugkeer uit Belgrado. Ook zal Moskou zich ervoor inspannen dat de Servi sche president Slobodan Milose vic een 'politieke overwinning' behaalt door de Bosnische Ser viërs ertoe over te halen het in ternationale vredesplan te accep teren. Milosevic sprak zich zon dag voor het eerst uit voor het vredesplan van de Contactgroep. Sarajevo De Bosnische hoofdstad Sarajevo is sinds het weekeinde het toneel van alsmaar toenemende schiet partijen. „De toestand is zeer ge spannen," zei een woordvoerder van het hoofdkwartier van de VN-vredestroepen in Zagreb. De blauwhelmen hebben maandag 580 gewapende incidenten op één dag geregistreerd, wat een 'nega tief record' is sinds de wapenstil stand in februari van kracht werd. Deze ontwikkeling vormt 'aanleiding tot bezorgdheid', om dat ook steunpunten en stafge bouwen van de VN-vredesmacht herhaaldelijk door sluipschutters onder vuur worden genomen. Volgens VN-hulpverleners zijn de Bosnische Serviërs met extra energie bezig met het verdrijven van moslims uit het noorden van ■Bosnië. „Ondanks de internatio nale aandacht (voor de Serviërs) neemt het aantal verdrijvingen toe, met name uit de omgeving van Bijeljina, waar de toestand vele maanden stabiel was," aldus woordvoerder Peter Kessler van het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen (UNHCR). Een hond die geraakt is door sluipschutters in Sarajevo wordt door soldaten naar een veiliger plaats gebracht. foto ap Goma/New York (rtr/dpa/afp) - De Verenigde Naties zullen de 2,2 miljoen Ruandese vluchtelingen alleen maar vragen naar huis terug te ke ren als de nieuwe regering haar beloften nakomt dat ze de teruggekeerden zal be schermen. „Ik zal nooit zeggen dat ze naar huis moeten gaan totdat ik er werkelijk absoluut van overtuigd ben dat alles in orde is," aldus de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen (UNHCR), Sadako Ogata, na haar bezoek aan de Ru andese hoofdstad Kigali en vluchtelingenkampen in Oost- Zaïre. „Het uitendelijke doel is de men sen naar huis te krijgen." Dit heeft de Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken voor Afrikaanse zaken, George Moose, in Kigali tegen verslagge vers gezegd. Hij is in de Ruande se hoofdstad om met de leiders van de nieuwé regering te praten over verbreding van de politieke basis onder het kabinet. Ook wil hij dat de regering klip en klaar verklaart dat degenen die terug keren veilig zijn. In de Ruandese hoofdstad Kigali is inmiddels cholera geconsta teerd. Deze zeer besmettelijke ziekte is meegebracht door vluchtelingen die uit de kampen in Zaïre naar Ruanda zijn terug gekeerd. Na het uitbreken van de eerste gevallen van cholera heb ben hulporganisaties ervoor ge waarschuwd dat een epidemie van grote omvang de stad be dreigt. In verband met deze ont dekking hebben de Verenigde Naties het transport van vluchte lingen uit Goma (in het oosten van Zaïre) gestaakt. Secretaris-generaal Boutros Boutros Ghali van de VN heeft juristen van naam uit Togo, Gui nee en Mali benoemd tot leden van een VN-commissie die on derzoek moet gaan doen naar volkerenmoord en andere ernsti- Den Haag (anp) - Aan het eind van deze week zullen meer dan 100 Nederlandse militairen in Goma helpen hij de opvang van de Ruandese vluchtelingen. De komende dagen vertrekken nog eens 86 manschappen naar de Zaïrese grensplaats, waar al 23 Nederlandse militairen werkzaam zijn. In de loop van de week gaan een watertransporteenheid van 26 mili tairen van de landmacht, een waterzuiveringseenheid van dertien mi litairen van de marine en een geneeskundige eenheid van 47 militairen van de drie krijgsmachtonderdelen naar Goma. Voor deze eenheden wordt ook een aantal transportvluchten ondernomen, waardoor de fensie aan het eind aan van de week in totaal meer dan 400 ton goede ren en materieel naar Goma zal hebben overgebracht. Tot nu toe heeft defensie in zes vluchten al meer dan 250 ton hulpgoederen vervoerd. ge schendingen van de mensen rechten in Ruanda. Voorzitter van de uit drie leden bestaande commissie wordt At- su-Koffi Amega. Deze ex-presi dent van het hooggerechtshof van Togo en oud-minister van buitenlandse zaken is lid van de Afrikaanse commissie voor de rechten van de mens en van vol keren. De andere leden zijn mevrouw Habi Dieng, de procureur-gene raal van Guinee en de Malinees Salifou Fomba. Laatstgenoemde is hoogleraar internationaal recht en lid van de VN-commissie voor internationaal recht. Boutros Ghali moet binnen vier maanden aan de Algemene Ver gadering van de VN verslag uit brengen van de conclusies van de Ruanda-commissie, en aanbeve lingen doen over hoe men op moet treden tegen personen die worden beschuldigd van slacht partijen op grote schaal. Deze commissie lijkt op de in 1992 ingestelde VN-commissie die bewijzen moet verzamelen van ernstige schendingen van de mensenrechten in het voormalige Joegoslavië. Door John Diamond (ap) EEN AMERIKAANSE mili taire interventie in Haïti zou beginnen met een snelle actie van landingseenheden van de marine, mariniers en Rangers van het leger. De elitetroepen moeten de weg bereiden voor een legermacht van 20.000 soldaten, die allereerst in de hoofdstad Port-au-Prince de Amerikaanse ambassade, het vliegveld en het regeringspa leis veilig moet stellen. Hoewel het Haïtiaanse leger met verouderde wapens is uitgerust, houden de Amerikaanse plan ners rekening met serieuze te genstand. Leden van de Amerikaanse rege ring hebben de afgelopen weken benadrukt dat gen invasie niet onmiddellijk moet worden ver wacht. Maar om drie redenen zou Washington wel degelijk mi litair kunnen ingrijpen: als de 3500 a 4000 Amerikaanse staats burgers in gevaar komen, als het geweld van de Haïtiaanse mili taire machthebbers tegen de ei gen bevolking buitensporig wordt of als die machthebbers plotseling aftreden en een machtsvacuüm achterlaten. Voor dat laatste zijn de planners in het Pentagon het meest be- Leden van de Haïtiaanse militaire politie controleren de straten in Port-au-Prince. De Haïti aanse junta kondigde gisteren de staat van beleg af. foto ap ducht. Somalië ligt immers nog vers in het geheugen. In dat Oostafrikaanse land begonnen Amerikaanse soldaten in decem ber 1992 aan een humanitaire VN-missie, maar uiteindelijk werden de militairen meege sleept in de onderlinge strijd tussen de Somalische clans. Een eventuele Amerikaanse in terventie moet de in 1991 ver dreven president Jean-Bertrand Aristide weer aan de macht hel pen. Als het Haïtiaanse leger en de politie buitenspel worden ge zet, kan dat tot wraakacties lei den van aanhangers van Aristide die de afgelopen jaren onder het militaire regime zijn gefolterd. Ook zouden de Haïtianen hun woede kunnen koelen omdat zij de laatste tijd lijden onder het economisch embargo waarmee de VN de druk op de legerleiding heeft willen vergroten. Volgens Amerikaanse inlichtin gendiensten is het 7.600 man sterke Haïtiaanse leger vooral uitgerust met wapens uit de Tweede Wereldoorlog. De mari ne heeft vier patrouilleboten, de luchtmacht vijf opleidingsvlieg tuigen en een tiental lichtere toestellen. Bij een invasie ver wacht het Pentagon dan ook geen grote tegenstand. Wel zou den Haïtiaanse eenheden zich in het binnenland kunnen terug trekken om van daaruit een guerrilla te voeren. Washington wil er niet op vooruit lopen hoe dergelijke vechthaarden aange pakt zullen worden. Na de eerste militaire slagen zullen de Amerikanen legereen heden inzetten die voor rust in het land moeten zorgen. Zij zul len bruggen en wegen veilig stel len en er op toezien dat openba re voorzieningen als telefoon en energie zoveel mogelijk intact blijven. De regering-Clinton wil na een eventuele invasie de operatie zo snel mogelijk aan de Verenigde Naties overdragen. Landen op het Amerikaanse continent heb ben samen 4.000 man beloofd voor een VN-vredesmacht. Of een snelle terugtrekking van de Amerikanen werkelijk moge lijk is, is onderwerp van discus sie in het Witte Huis, het Con gres en het Pentagon. Sceptici spreken van een 10-10-10 scena rio: tien minuten om Haïti bin nen te vallen, tien dagen om het land onder controle te krijgen, maar tien jaar om er weer uit te komen. Op Amerikaanse oorlogsschepen die voor Haïti liggen houden de Seal-landingseenheden van de marine en meer dan 2.000 mari niers zich gereed. Als zij in actie komen hebben zij in ieder geval de opdracht zo weinig mogelijk schade aan te richten en te voorkomen dat er slachtoffers vallen onder de Haï tiaanse burgers. Hoewel de denktank in het Pen tagon uitgaat van scenario's met de grootst mogelijke tegenstand, zou het de Amerikanen goed uit komen als het Haïtiaanse leger een voorbeeld neemt aan de mi litaire wachtposten die onlangs een C-141 transportvliegtuig uit de hemel zagen neerdalen. Het vliegtuig kwam de Amerikaanse ambassade bevoorraden, maar de wachtposten dachten dat dit de invasie was. Zij lieten hun ge weren vallen, trokken hun uni formen uit en kozen het haze- pad. Bosbranden in YS breiden zich uit Seattle - Honderden bosbranden in het noordwesten van de Ver enigde Staten bedreigen de inwoners van dorpen en steden van in totaal acht staten. Vanuit zowel Washington, Oregon, Idaho, Montana, Utah, Neva da, California als Wyoming werden gisteren branden gemeld die niet meer in de hand waren te houden. Met meer dan 14.000 brandweermannen, 836 brandspuiten en 106 helikopters werden de 26 grootste brandhaarden bestreden. Het vuur bestrijkt inmiddels een totaaloppervlakte van 72.000 hectare. Er zijn nog geen meldingen van slachtoffers, wel zijn tientallen huizen verwoest. Cholera in Zuid-Rusland Moskou - Er heerst cholera in Zuid-Rusland. In de regio Dage stan zijn 175 mensen geteld die lijden aan de uiterst besmettelij ke ziekte. Daarnaast zijn er nog 83 geregistreerd die de ziekte on der de leden hebben. Volgens de autoriteiten is het aantal cholera-gevallen het afgelo pen weekeinde verdubbeld. De regering heeft maatregelen afge kondigd om de cholera te bestrijden. Voor aangrenzende gebieden is het verboden voedsel uit de ge troffen regio te importeren. Dagestan, een autonome republiek tussen het Kaukasusgebergte en de Kaspische Zee, vormt een be langrijk handelsknooppunt in het zuiden van de voormalige Sov jetunie en onderhoudt nauwe betrekkingen met landen als Iran, Syrië en Turkije. Bosbranden Spanje nog niet bedwongen Valencia - Honderden brandweerlieden en militairen hebben gis teren in Spanje de strijd tegen de bosbranden voortgezet. Het vuur woedt rond Requena, 60 kilometer ten westen van Valencia, en heeft sinds zondag 2.000 hectare bos en hei in de as gelegd. Zondagnacht werden brandgangen in de naaldbossen gehakt. Gisteren rukte het vuur niet langer op, maar volgens de autoritei ten betekende dat nog niet dat de branden onder controle waren. Meer dan 300 mensen zijn geëvacueerd uit dorpen die door de bosbranden bedreigd werden. Staking in Roemenië breidt zich uit Boekarest - Tienduizenden Roemeense mijnwerkers hebben zich gisteren aangesloten bij protesterende collega's in de inmiddels vijf dagen durende staking van bruinkooldel vers in het zuidoos ten van het land. Volgens vakbondsleiders zullen binnenkort al de effecten van de staking in de energievoorziening te merken zijn. De Roemeense energievoorziening draait grotendeels op bruinkool. De actie brak vorige week uit onder de 73.000 arbeiders van het staatsbedrijf Lignite dat weigerde tegemoet te komen aan de eis voor een gegarandeerd minimuminkomen. Bij de 30.000 werknemers van de kopermijnen in het land groeit de bereidheid tot werkonderbrekingen. Indonesië wil af van Nederlandse wetten Jakarta - Het Indonesische ministerie van Justitie wil binnen vijf jaar alle wétten die nog uit de Nederlandse tijd stammen, vervan gen door eigen wetgeving. De nieuwe nationale wetten zullen gebaseerd zijn op de staats ideologie Pancasila en de grondwet van 1945, aldus minister Oe- tojo Oesman van Justitie. Volgens de minister heeft Indonesië 'honderden' wetten geërfd, van het Nederlandse koloniale bestuur, waarvan tot dusver slechts 70 procent is herzien en vervangen door nationale wetge ving. Minister daagt Bouterse uit Paramaribo - De Surinaamse minister van Justitie en Politie Soeshiel Girjasing daagt NDP-voorzitter en ex-legerleider Desi Bouterse uit 'binnen eenmaal 24 uur' bewijslast op tafel te leggen voor de beschuldiging dat hoge justitiële autoriteiten betrokken zijn bij drugshandel. „Doet Bouterse dat niet, dan wordt het vermoeden dat hij een grote leugenaar is bewaarheid", aldus Girjasing gisteren in Para maribo. De uitdaging van de minister volgt op beschuldigingen die Bou terse vrijdag heeft geuit aan het adres van hem, advocaat-gene raal Subhas Punwasi en politiecommissaris Chan Santokhi. Vol gens Bouterse weten zij waar drugshaarden zijn en beschermen zij verdachten. De minister meent dat Bouterse paniekerig begint te worden nu hij merkt dat het opcporings- en vervolgingsapparaat bezig is drugshaarden te bloot te leggen. Moordenaar krijgt f 35.000 smartegeld Londen - Een wegens moord tot levenslang veroordeelde Brit heeft van de staat 35.000 gulden schadevergoeding gekregen. Al le verdere procedures tegen hem zijn stilgelegd. Ook krijgt hij een geldbedrag van niet genoemde omvang als smartegeld. Winston Silcott was in 1987 schuldig bevonden aan de moord op een politieman in Noord-Londen tijdens rassenrellen in 1985. Hij zou dat met twee medeplichtigen hebben gedaan. In hoger beroep werd de gekleurde Silcott vrijgesproken, nadat was komen vast te staan dat de politie een vermeende bekentenis naderhand had veranderd. Wegens een andere, vóór 1985 begane moord was Silcott in een ander proces al tot levenslange vrijheidsstraf veroordeeld. Amsterdam - Fokker ve wacht de komende twinl jaar wereldwijd een behoei van 3.475 nieuwe vliegtuig met een capaciteit van tuss de 40 en 125 stoelen. Dat betekent een lichte stijgi ten opzichte van vorig jaar, to de vliegtuigbouwer tot het j; 2013 een totale markt voorsp de van 3.386 toestellen. In de recent uitgekomen mar prognose voor de peri< 1994-2013 voorspelt de afdel marktonderzoek van Fokker i vraag naar 1.314 vliegtuigen de klasse 40-69-zitters, het s ment waarbinnen de Fokker opereert. Bij de prognose in 1 ADVERTENTIE annel nf citroen Onze kristalactie is verlengd t/m 8 oktober as- Volle spaarkaarten kunt u inleveren t/m 5 november as.. Deze week krijgt u een extra kristalzegel bij... Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 6 augustus a.s. 'Zolang de voorraad strekt Brussel - De overkoepeler bedrijven Eurofer dient ei staalbalken door Tsjechië Deze week nog zal het prot' Commissie in Brussel. Volgens Eurofer, waartoe oc Oosteuropese landen hun ex jaar tijd bijna verdrievoudig Europese Unie aan te bieden rijkelijk overschreden. De H de helft van de EU-prijs, c vergrootten daarmee hun m 4,9 procent en van 1,1 tot 3,1 Deze dumpingpraktijken z staalindustrie, die toch al z\l crisis in de bouw en achlj Eurofer. De sector kampt in is bezig met een grootschalig Continuering van de oneer zouden 'ernstige gevolgen' h genoodzaakt de wettelijke j wereldhandelsakkoord, vers satie. De zomer herstelt zich snel; zonnig weer het kwik wee: wordt déze waarde nog ni zuidwestenwind, kracht 3 o: kwik oploopt tot ongeveer perioden, maar ook ontwikl deze het buienstadium bere overal droog blijft. De weer een hogedrukgebied, dat o' Dinsdagmiddag komt het en trekt daarna verder Hierdoor waait woensdag wordt opnieuw zeer wan voerd. Bij veel zon kan de t oplopen tot ongeveer 30 g kwik daar enkele graden bi; het nog iets warmer, ma geleidelijk toe. Weersvooruitzichten van het kl\ voor dinsdag zonneschijn in proc 50 neerslagkans: 20 minimumtemp.: middagtemp.: 24- - wind: ZW 3 (Windrichting en windsnelheid gelden vol Weerrapporten 01 august Amsterdamzwaar bewv.. De Biltonweer Deelenzwaar bew. Eeldehalf bew Eindhovenhalf bewJ Den Helderhalf bew Rotterdamhalf bewJ TwenteregenbuiJ Vlissingenlicht bew Maastrichtlicht bew Aberdeen tyhalf bew Atheneonbewolkt Barcelonaonbewolkt Berlijnonbewolkt Boedapestonbewolkt Bordeauxlicht bew Brussellicht bew Cyprusonbewolkt Dublinlicht bew Frankfurthalf bewJ Genèvehalf bew VANDAAG/ Zon op: 06. onder: 17.42. MORGEN/ 02.11. Maan onder: 18.32. VANDAAG/ Bath: 11.4 10.54-23.50. Vlissingen: 1 weert: 00.00-13.01. Terneif

de Stem | 1994 | | pagina 4