O landen. Nieuw systeem drukt kosten van riolering HOENEN |RPOT II HOESLAKEN ■RST HAAR vnhVsl Mi» DE STEM Jeugd vakantieweek Hulst van start met een plensbui Zonneweelde wint campingvoetbaltoernooi POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER DUIVEN SPORT UITSLAGEN Primeurtje voor Zeeuws-Vlaanderen gelegenheid Breed cursuspakket van Kreatieve Vorming Hulst Auto's de sloot in langs A58 door aquaplaning DE STEM ZEELAND C2 roor particulieren VU 50% KORTING Bezorger Gefeliciteerd heftiggggg Ballonnen en artiesten in Sint Niklaas Zevenbergenaar verdacht van incest met nichtje Weekendje Bosfeesten in Temse Inbraak Beroving Aanhouding Record aantal duiven vlucht vanuit St.-Witz Jongens gooien vanaf viaduct steen naar auto 1994 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1994 In de nieuwe kleu- 95 jcces nog één keer! I Met pomp. p, rose, groen en beige. 90 x 200 cm. 95 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat •00 Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, ^verwinning, prestatie, examen, Abraham, enz. per mm per kolom 1.09 incl. BTW, bén grote regel verplicht. Foto of fefbeelding, formaat 35 X 40 mm p.65 incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. 3el 076-236882 of geef uw tekst [dagen vóór plaatsing af bij één van Tze kantoren. Schriftelijke opgaven fden uitsluitend geaccepteerd indien pm en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. oehouden ons het recht voor teksten der opgaaf van redenen te weigeren. Idien de uitgever klachten bereiken Ier de opgegeven tekst behoudt de lever zich het recht voor om de naam 1 de opdrachtgever bekend te maken. r. Wagemakers-Kustermans in Achtmaal, aatman in Raamsdonksveer, Saida Ballikane in Oosterhout. *1 SS? Ik word 1 Van onze verslaggever Axel - Een nieuwe tech niek om rioleringen te re pareren kan de Zeeuws- Vlaamse gemeenten in de toekomst handenvol geld besparen. Axel beleefde gisteren in de Van Middelhovenstraat, waar de rio lering over een lengte van 160 meter scheurtjes vertoonde, naar eigen zeggen de primeur voor Zeeuws-Vlaanderen. Het be spaart de gemeente 20.000 gul den op een kostenpost van 60.000 gulden en omwonenden de overlast van opengebroken straten. Van onze correspondente Sint Niklaas - Op het recreatie terrein van de Ster in Sint Ni klaas zijn er zaterdag en zondag 6 en 7 augustus weer vele bal lonnen en artiesten te zien. Het is de tiende maal dat er de Pers en vedettenballonmeeting ge houden wordt. Zaterdag zijn er vanaf 14.00 uur optredens van vedetten uit de Top 10 en verder een waterski show, horsebal en een geleide kruidentuinwandeling. Rond de klok van 19.00 uur stijgen er met gunstige weersomstandigheden ongeveer veertig hete-luchtbal- Irais op, gevolgd door een vedet- tenparade en groot vuurwerk op muziek van de opera West Side Story van Bernstein. Zondag is er om 13.00 uur een waterski-show en horsebal en straatanimatie. Om 19.00 uur gaan de ballonen weer de lucht in en zorgen vedetten voor op tredens. Er is een groot concert met Dinky Toys en Khadja Nin als besluit. Van onze correspondente Roosendaal - De 43-jarige M.M. uit Zevenbergen is gisteren gear resteerd voor meest met zijn 5-jarig Roosendaalse nichtje. De ontucht met het nichtje heeft in 1992 plaatsgevonden Waar om de moeder van het meisje, waarbij het kind woont, niet eerder aangifte deed, wilde de politie niet zeggen. „Wij houden ons bij het ver strekken van informatie aan de richtlijnen, die wij samen met de belangenvereniging van incest- slaehtoffers hebben opgesteld," legt een woordvoerder uit. Wel benadrukte dat hij het bij de incest om een eenmalige zaak ging. Het feit zou tijdens een familiebezoek hebben plaatsge vonden. De gearresteerde Zevenberge naar heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. In afwachting van zijn voorgeleiding aan de officier van justitie is hij in ver zekering gesteld. EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Ton Koomen (sport), Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr. ®oes: Klokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, iel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian ^rstraeten. Verkoopleider: Harry Muur- wans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen ®E> Pagina A2. ta-5-94 Het systeem klinkt eenvoudig. In plaats van de straten open te breken en de rioolbuizen te ver vangen wordt via een put een kous door de riolering getrok ken. De kous is geïmpregneerd met polyester-hars die, door er warm water door te spoelen, uithardt en zich volledig afzet tegen de oude buiswand. De ge renoveerde riolering gaat zeker dertig jaar mee. „Het is net zo sterk als PVC", zegt G. Huys, hoofd afdeling openbare werken van de gemeente Axel. Scheurtjes Hoewel kostenbesparend is het niet de bedoeling dat Axel het kousensysteem overal gaat toe passen. De scheurtjes in de riole ring in de Van Middelhoven- straat zijn ontstaan door zandin- spoelingen. „Maar als er breuken in de leidingen zijn of een knik, dan kun je de kous niet gebrui ken", aldus Huys. „Dan moet je de straat openbreken en de riole ring vernieuwen". Axel heeft zojuist de laatste hand gelegd aan een rioolbe heersplan maar maar het is vol gens Huys nog niet aan te geven op welke plekken de nieuwe techniek kan worden toegepast. „Alles moet nog doorgerekend worden", aldus Huys. De uitvoering van de werkzaam heden door BFI Rioolrenovatie Technieken uit Schiedam trok gistermiddag in Axel ook de aandacht van vertegenwoordi gers van de gemeenten Prinsen beek en Aardenburg. Ongemak Omwonenden werden vorige maand al door BFI op de hoogte gesteld van de reparatiewerk zaamheden. Het ongemak blijft beperkt tot enkele dagen. De waterafvoer is tijdens de werk zaamheden afgesloten omdat de hars ook de huisaansluitingen afsluit. Na de uitharding worden de huisaansluitingen uitgeboord. Het aanbrengen van de kous was gistermiddag al gelukt, het uit harden van de hars duurde zo'n vijf uur. Volgens Huys begint BFI van daag al met het uitboren van de huisaansluitingen. Het systeem is voor de gemeente'Axel dan wel nieuw, de techniek wordt al jaren met veel succes toegepasl in fabrieken. In plaats van de straten open te breken en de rioolbuizen te vervangen wordt via een put een kous door de riolering ge trokkensoio CAMILE SCHELSTRAETE van onze correspondente Hulst - De Jeugdvakantieweek in Hulst begon met een onverwachte verfrissing. Maandagmorgen werden de watersluizen opengezet. Een plensbui veranderde alle buitenter reinen in watervlakten. Toch kwa men enkele honderden kinderen op. De spelletjes werden binnen afge werkt. Zondagavond bracht een meevaller. Een uur voor aanvang van de musical 'Circus Hupsakee in de puree' stroomde de regen neer. De jeugd uit de kernen Heikant, Sint Jansteen, Clinge, Nieuw-Namen en Graauw was met bussen opgehaald en de 250 toeschouwers moesten eerst schuilen in het gebouw van 't Jagertje. Net op tijd hield de regen op en kon het publiek genieten van de vrolijke musical. Een hoopvol begin van een pretweek die gis termorgen even dreigde te verdrinken. Maar de zon was in de namiddag weer van de partij en kon de zandvlakte rond de kiosk en de grasvelden op het buiten centrum in Hulst opdrogen. Het middags- pel in Hulst werd gehouden in den Dul- laert. „Financieel is dit botte pech, want het huren van binnenruimten drukt extra op onze begroting, maar als het bij een of twee keer blijft is het te behappen," vertelt voorzitster Agnes Hiel. Zij denkt dat de opkomst door het slechte weer iets minder is, in de namiddag trokken de aantallen trouwens wat aan. Het is moge lijk dat tijdens deze 21e vakantieweek de 85.000ste bezoeker genoteerd wordt. In Heikant had de organisatie gerekend op stralend weer. Het eerste spel ,De kletterende spettervoorstelling' is een wa- terpretspel waarbij niet op een litertje vocht gekeken wordt. Nu viel er buiten al zoveel nat, dat ook binnen de extra druppels niet opvielen. Het spel van Sja- rel Slapjanus de gewichtheffer was een parcours dat afgelegd moest worden met een juk met water op de schouders. Omdat Foetsie de clown zijn schmink op zijn gezicht eraf gehuild heeft konden de kinderen laten zien dat het heel gemak kelijk was om een gezicht van een ander kleurtje te voorzien. Na een duik in een emmer water moest men het gezicht in een bak meel steken om er een snoepje uit te halen. De witte snoetjes zorgden voor veel hilariteit. Het jeufdvakantiewerk heeft dit jaar niet te klagen over het aantal vrijwilligers. Reeds 35 hebben zich gemeld en het is de eerste keer dat met zo ruim in de vrijwil ligers zit. Voor het eindspel op vrijdag zijn nog wat extra helpers welkom. Mel den op 't Jagertje in Hulst. Een aanval van Nooit Gedacht (donker shirt) op het doel van de uiteindelijke winnaar Zonneweelde. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Nieuwvliet - Met het team van Zonneweelde kreeg de 25e editie van het camping voetbaltoernooi in Nieuw vliet een verdiende winnaar. De 2-0 winst in de finale tegen Panneschuur was maar een matige afspiegeling van datgene wat in het veld ge beurde, want de jongens van 'Carine' waren op alle fron ten de betere. Het was aan de uitstekend kee pende Adri van de Ende en het houtwerk te danken dat de cij fers niet hoger uitvielen. Zonne weelde zag eerst twee treffers terecht door de uitstekend lei dende Cees Floren afgekeurd worden alvorens Henk Schnier- manm na twintig minuten wed strijd de bal dan toch eindelijk achter van de Ende kon depone- Op dat moment waren beide teams al tot tien man herleid, want na een opstootje stuurde Cees Floren de twee boosdoeners uit het veld. Ook na de hervat ting was Zonneweelde heer en meester. Toch duurde het tot diep in de tweede helft alvorens John Lips de bevrijdende treffer kon produceren. Spannend was die finale derhalve niet maar de ploeg van Zonneweelde liet wel goed voetbal zien. Aanvoerder Sonny Ridderink mocht dan ook terecht de hoofd prijs uit handen van burgemees ter J. Kruize in ontvangst ne men. Ze waren in de finale geko men door in de kruisfinale Nooit Gedacht met 1-5 te elimineren. Panneschuur schakelde in die kruisfinale de winnaar van de vorige editie 't Gemaal met 1-3 uit. In de 'troosting' counterde Nooit Gedacht zich middels 1-3 cijfers naar de derde plaats. Het was het slot van een uitstekend toer nooi wat gezien de jubileumedi tie een extra tintje had meege kregen op de finaledag. Zo kwa men twee ploegen van het 'eerste uur' de ondertussen veteranen geworden teams van Nieuwvliet en Zonneweelde tegen elkaar in actie. Nieuwvliet won het door treffers van Bram de Hullu die op zijn geleende 'pantoffels' van Walter van Hee van dertig meter vernie tigend uithaalde. Jaap Heule zorgde voor 2-0 en dat het uit eindelijk 2-1 werd kon Nieuw vliet niet deren. Ook de publieke belangstelling was goed want op de slotdag passeerden ruim 600 bezoekers de kassa van Izak Ver flage. In totaal werden zo'n 2000 bezoekers genoteerd. Eindstand: 1. Zonneweelde, 2. Panneschuur, 3. Nooit Gedacht, 4. 't Gemaal, 5. Nieuwvliet, 6. Zeebad, 7. de Waag/ter Wilgen, 8. Internationaal, 9. Vrije Pomp. Van onze correspondente Temse - De Zeeuws-Vlamin gen die een weekendje willen feestvieren buiten de eigen streek kunnen dit weekend terecht in Temse waar de Bo sfeesten gehouden worden van 5 tot 8 augustus. De Bosfeesten bieden voor elk wat wils. Vrijdag is de officiële opening in taverne Oud Temse om 21.00 uur waarna een groots volksbal wordt gehouden. Zater dag en zondag speelt muziek de hoofdrol en is er tevens een mosselfeest en vele animaties, waaronder oude volksspelen, majorettes en streetparades en een springkasteel voor de jeugd. Zaterdag treden op: Jan van de Ven, Gio Vanni, Jacques Ray mond en the New Orleans Train Jazz band. Ten huize van Alajos van Peteghem (Fonteinstraat 2) is er een blues night met the Left Bank City Blues en R. Gees the B. Goose. De muzikale kaart op zondag geeft optredens aan van big band the Carpet Crooners, drumband Willen is Kunnen, Niels William en Frank Dinge- nen en de Wase popgroep the Romantics. Naast de muziek zijn er sportie ve evenementen zoals een dui venwedstrijd, een boscross, wie- Ier-, trollen en loopwedstrijden voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Verder is er een rommelmarkt tussen 10.00 en 18.00 uur op zaterdag en een ruilbeurs op zondag. Het programma wordt afgeslo ten om 20.30 uur met karoake. Tijdens het weekend zijn er spe ciale bosfeesten-pins en wijn met speciaal etiket te verkrijgen. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 SenficdStation WALTHEP DE BLOCK OUBS XtUTDIJK 2-4. 4SS1 HP HULST telefoon 140-1205B. telefax 01140-10B56 Breskens - Afgelopen zondag werd ingebroken in een tent op een camping aan de Nieu- wesluisweg in Breskens. Een 18-jarige jongen uit Arnhem mist een paar dure sport schoenen. Hulst - Een 68-jarige vrouw uit het Belgische Beveren is zondag tijdens het winkelen in de Gentsestraat te Hulst be roofd van haar portemonnee die ze in haar tas had opge borgen. Ze mist een gering geldbedrag. Vlissingen - Eind mei werd ingebroken in een woning aan de Gerbrandylaan in Vlissin gen. Tijdens de inbraak kwam de bejaarde bewoonster oog in oog met de inbrekers te staan. Zij schrok hiervan zo hevig dat zij een hartaanval kreeg en overleed. Deze week heeft de Vlissingse politie twee ver dachte jongemannen aange houden. Zij hebben de inbraak bekend. De inbrekers zijn in verzekerde bewaring gesteld. HENGSTDIJK -Café Royal, 14 uur, vleeskaar- ting. KIELDRECHT -'t Sleepbootje, 13.30 uur, schie ting voor bejaarden. KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, vakantieschieting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 uur, kaarting. HULST - De Lieve, 13.30 uur, bieden. Terneuzen - Aan het afde lingsconcours gehouden van uit het Franse St.-Witz werd door een record aantal jonge duiven deelgenomen. 447 le den van de Zeeuwse zaterdag en zondagvliegers brachten gezamelijk 8038 jonge duiven in wedvlucht. Vanuit datzelf de St.-Witz vlogen op dezelfde dag nogeens 2634 oude dui ven, ingekorfd door 354 deel nemers. Uitslag jonge duiven: 1. C. Rie- mens, Cadzand, 1109,36mpm: 2. H. Calon, Hoofdplaat, 3. D. van Kerkhoven,«Cadzand, 4. H Neve, Biervliet, 5. Comb. Abee, Middel burg, 6. J. Marteyn, Vlissingen, 7. Jac. Schroevers, Arnemuiden, 8. Hok Pevi, Souburg, 9. H. Simpe laar, Groede, 10. gebrs. Van Bel- zen, Arnemuiden. Oude duiven: 1 en 2. L. van de Wege, Breskens, 3 en 5. Comb. Abee, Middelburg, 4. C. de Putter en zoon, IJzendijke, 6. Comb. Dellaert, IJzendijke, 7. C. Steenhard, Goes, 8 en 9. Me vrouw Weering-De Buck, Vlissin gen, 10. J. de Ridder, Arnemui den. Bordeaux Afdelingsconcours: 2934 oude duiven, 1. A. de Vliegher en zoon, Heikant (903,67mpm), 2. Comb. Bolijn, St.-Philipsland, 3. M. Cle ment, Kortgene, 4 Comb. De Nooyer, Arnemuiden, 5. Adrie Thijs, Heikant, 6. Temmerman en zoon, Schoondijke, 7 en 8. Comb. Bakker, Middelburg, 9. Joh. Poel man, 's-Heer Arendskerke, 10'. H. Vermeulen, Hansweert. Provins Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 177 duiven, 1396,72mpm: 1. J. Goossens, Hulst, 2. Adrie Thijs, St.-Jansteen, 3, 5, 8 en 10. F. Calon, 4. Cpmb. Provoost, beiden Hulst, 6.E. de Kind, St.-Jansteen, 7. A. Vereecken, Hulst, 9. B. Dan- ckaert, St.-Jansteen. De Snelle Duif Clinge, 73 jonge duiven, 1359,21mpm: 1. J. van Goethem, 2. C. van Landeghem, 3 en 4. Comb. Antheunis-Van Goethem, 5, 6 en 7. L. van Vliem- bergen, 8 en 9. G. Fyen, 10. D. van de Bergen, 28 oude duiven, 1417,72mpm: 1 en 2. Comb De Smet-Van Kerkhoven, 3. J. van Goethem. Eerste de Beste Schoondijke, 64 jonge duiven, 1325,97mpm: 1 en 3. J. de Poorter, 2. A. de Wever, 4, 8 en 9. L. van de leije, 5 en 7. E. de Wever, 6. A. Luteijn, 10. D. van Houte, 50 oude duiven, 1386,92mpm: 1 en 5. J. de Poor ter, 2 en 3. A. Steurrijs en zoon, 4. E. de Wever. KAARTINGEN Oostburg - Oostburgse Bridge club, vrije wedstrijd, zaal Du Commerce, 14 paren: 1. echtpaar Hermans, 2. echtpaar Meyer, 3. Gernaert-Lako en Hermans-Lan- gedijk. IJzendijke - Bridgesociëteit Oost burg, zaal Mauritshof, toeristen- drive, 56 paren: 1. echtpaar Bral, 2. Markovitsch-Pattenier en Hoogstoel-Wiche, 4. Van Opdorp- Van de Dries, 5. Nijs-Taalman. KOERSBAL Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1, T. Heirman, 2. L. Kegels/M. Taal man. Mat 2: 1. L. Kegels, 2. M. de Vos. Hulst - De Kreatieve Vorming Hulst presenteert in het nieuwe seizoen dat maandag 12 september van start gaat, een breed cursuspakket aan met enkele nieuwe zaken. De cursussen vinden plaats 'in de gemeenschapscentra den Dullae- rt in Hulst en de Warande en de gymzaal in Sint Jansteen. De jaarcursussen bestaan uit dertig lessen en de liefhebbers kunnen zich opgeven voor de volgende lessen: fotografie, zo wel de basis- als de vervolgcur sus op maandag, kunstbeschou wing en kunstgeschiedenis op dinsdag (Aanvang vanaf 11 ok tober), houtbewerking en ruim telijke vorming op woensdag, keramiek en boetseren op don derdag. De kinderateliers zijn weer op de woensdagmiddag in beide bo vengenoemde plaatsen. De lessen tekenen, schilderen, aquarel en modeltekenen zijn op verschillende tijdstippen: het schilderatelier voor volwassenen blijft op woensdagavond en te kenen schilderen en model op donderdag. Op vrijdag zijn er de volgende mogelijkheden: teke nen/schilderen voor jeugd van 6 tot 12 jaar, tekenen, schilderen en grafiek voor de jeugd van 13 tot 17 jaar, 14 lessen aquarel vanaf 17 jaar en 20 lessen model en portrettekenen vanaf 17 jaar. Ook voor hen die ballet willen volgen zijn er verschillende mo gelijkheden: maandag klassiek ballet in Sint Jansteen voor de jeugd van 8 tot 12 jaar, dinsdag in dezelfde locatie voor de kin deren van 5 tot 8 jaar. In Hulst zijn er lessen jazzdans op dins dag (10-12 en 13-16 jaar) kin derballet voor verschillende leef tijdsgroepen op woensdagmid dag met aansluitend de cursus sen voor beginners en gevorder den klassiek ballet en tenslotte jazzdans vanaf 17 jaar. Van onze verslaggever Roosendaal - In de regen zijn gistermorgen op de A58 bij Roosendaal twee auto's in een slip geraakt en in de sloot terecht gekomen. In beide gevallen was waarschijnlijk aqua planing de oorzaak. MWW'I'I Het eerste ongeval gebeurde even na half tien. G.M. uit Ber gen op Zoom reed vanuit Roosendaal over de snelweg naar zijn woonplaats. Tijdens het wisselen van rijbaan raakte hij plots de macht over het stuur kwijt en schoot de sloot aan de kant van de weg in. Zijn wagen raakte total loss. De bestuurder zelf moest voor onderzoek naar het ziekenhuis. Amper vijf minuten later, agen ten waren nog bezig met de afhandeling van het eerste onge luk, reed vijftig meter verder J.B. uit Tholen haar auto de sloot in. Hoogstwaarschijnlijk door dezelfde oorzaak verloor zij ook de macht over het stuur. Haar wagen is ook volledig ver nield. Zelf had B. geen verwon dingen. Wouw - Een Roosendaalse auto mobilist is gistermorgen met de schrik vrijgekomen toen twee jongens vanaf een viaduct over rijksweg A58 een steen op zijn auto gooiden. De man, V.H. uit Roosendaal, reed rond half elf vanuit Bergen op Zoom met zijn rode Renault in de richting van zijn woon plaats. Op het viaduct bij de afslag Wouw/Wouwse Plantage zag hij twee jongens bij een scooter staan. Een van hen gooi de plots een steen naar beneden, die bij H. op het dak terecht kwam.

de Stem | 1994 | | pagina 11