60.000 Ruandezen naar huis Met z'n vieren 5 dagen onder de pannen. 'RD Ruim Gewonden bij aanslag in Noord-Ierland Italiaanse premier Silvio Berlusconi maakt zich van bedrijf lo: Hulpverleners proberen cholera onder terugkeerders in te dammen -Holland Qvsino's 'Kwart sero-positieven blijft nog jaren gezond' DE STEM BUITENLAND In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Nieuwe sancties Servië verwacht BUITENLAND KORT de stem Begemann-c Toename vai orderontvan ZATERDAG 30 JULI1994 Schiphol (anp/afp) - De vier passagiers die gistermiddag op de luchthaven Schiphol door de marechaussee werden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de bomaanslagen in Londen, blijken daarmee niets te ma ken te hebben gehad. Een on derzoek heeft dat uitgewezen- De marechaussee nam het zekere voor het onzekere nadat een 39- jarige Britse inzittende van de KLM-vlucht KL120 tijdens de ■vlucht van Heathrow naar Am sterdam, meende een terrorist aan boord te hebben ontdekt. De man die de passagier op het oog had, vertoonde gelijkenis met een compositiefoto die de laatste da gen in Britse kranten is afge drukt. De 110 passagiers van de Boeing 737 werden aan de uitgang opge wacht en moesten daar hun pas poort tonen. Vier verdachte pas sagiers, drie mannen en een vrouw, en de Britse aangever werden meegenomen voor een gesprek. Daaruit bleek dat het viertal niets met de aanslagen op joodse doelen in Londen te ma ken heeft. Ze zijn onmiddellijk vrijgelaten. De Argentijnse politie heeft wel drie mannen aangehouden die er van worden verdacht betrokken te zijn geweest bij de anti-joodse bomaanslag die vorige week in Buenos Aires aan 95 mensen het leven kostte. Twee mensen zaten al vast in verband met de explo sie die een joods kantoor in de Argentijnse hoofdstad met de grond gelijk maakte. De autoriteiten kwamen de ver dachten op het spoor via de 'bomauto' die verleden week maandag voor het kantoor van de Joodse gemeenschap stond ge parkeerd. Onder de verdachten bevindt zich de eigenaar van de kleine vrachtwagen waarin de 100 kilo zware bom was verstopt. Volgens minister van Binnen landse Zaken Ruckauf weet de politie 'waar de wagen werd om gebouwd, waar hij de dagen voor de aanslag geparkeerd stond en wie hem op de dag van de aanslag kwam ophalen'. De Argentijnse minister Di Telia van Buitenlandse Zaken was gi steren in New York om de veilig heidsraad van de VN in te lichten over de voortgang van het onder zoek. Op zijn verzoek zal de VN een sterke veroordeling van de recente aanslag in Argentinië uitspreken. Ook de twee bomexplosies tegen joodse doelen die zich recentelijk in Londen voordeden, worden af gekeurd, zo was gisteren de ver wachting. Onder druk van enkele niet-ge- bonden landen zal de VN een al gemene tekst kiezen: waarnemers spreken van „terroristische aan vallen", zonder dat de joodse doelen specifiek worden ge noemd. Argentinië liet weten geen con creet bewijs te hebben dat Iran achter de aanslagen zit. Wel zijn de betrekkingen tussen beide landen onder zware druk komen te staan door de weigering van Iran om aan het onderzoek mee te werken. Argentinië riep hierop zijn ambassadeur uit Teheran te rug. Israël heeft Iran er wel openlijk van beschuldigd de aanslagen te hebben gepleegd. Goma (ap/rtr) - In totaal 60.000 Ruandese vluchtelingen zijn tot nu toe vanuit Zaïre naar hun vaderland terugge keerd. De medische organisatie Artsen zonder Grenzen probeert ondertussen de cholera-epidemie in Ruanda te stoppen. Volgens woordvoerder Ray Wilk inson van de VN-organisatie voor de vluchtelingen (UNHCR) be staat er onder de meeste vluchte lingen nog steeds geen grote ani mo om Zaïre te verlaten. „Er heerst nog steeds een negatieve stemming over het teruggaan naar Ruanda." Om de terugkeer van mensen naar Ruanda te stimuleren, wor den op Ruandees grondgebied voedselcentra ingericht. Artsen zonder Grenzen gaat kleine kli nieken in het land opzetten om de verspreiding van cholera naar de hoofdstad Kigali te voorkomen. De Zaïrese politie is gisteren be gonnen met het schoonvegen van de binnenstad van Goma. De po- ADVERTENTIE Wie ooit het Holland Casino Bingo Prijzenfestival heeft ge speeld, weet hoe spannend dit spel kan zijn. Maar wie in augustus aan dit spel begint, moet wel heel sterke zenuwen hebben. Want tot i september kan op elk moment bij elke willekeurige inworp de Bonus Jackpot vallen: een fantas tisch 5-daags arrangement voor 4 personen in 'n luxe bungalow in een Gran Dorado-park (ook in Duitsland), op basis van logies en ontbijt Plus de nodige extra verrassingen en gratis gebruik van alle mogelijke faciliteiten. Om deze Bonus Jackpot in de wacht te slepen moet u wel 18 jaar of ouder zijn, 'n geldig legitimatiebewijs meenemen en correct gekleed aan de receptie verschijnen. amsterdam - breda eindhoven - groningen nijmegen - rotterdam scheveningen o valkenburg - zandvoort litie heeft toegezegd geen geweld te zullen gebruiken en vluchte lingen niet te dwingen de grens met Ruanda over te steken. Zie ken mogen in de binnenstad blij ven. De afgelopen dagen bevonden zich tussen de 50.000 en 100.000 vluchtelingen in de binnenstad van Goma. Veel ontheemden hebben donderdagavond de stad al verlaten, in reactie op de offi ciële aankondiging dat de plahts zou worden schoongeveegd. Het centrum van de stad maakte don derdagavond een buitengewoon rustige indruk, maar gistermor gen hadden zich al weer duizen den ontheemden in het centrum gevestigd. Fransen Ook de Franse vredesmacht is aan een terugtocht begonnen. 300 soldaten hebben de door de Fran sen ingestelde veiligheidszone in Zuid-Ruanda gisteren verlaten. Volgens Parijs bereiden de Fran sen zich voor op een volledige te rugtrekking vóór 22 augustus, als het mandaat voor de Franse hu manitaire operatie-Turquoise af loopt. De VN verzochten de Fransen te wachten met terugtrekking om dat de organisatie bang is voor 'tragische' gevolgen. Zij ver wacht een nieuwe massale vlucht van Hutu's. Vervanging van de Franse troepen lijkt nog niet snel te verwezenlijken. Van de 5500 blauwhelmen die de VN naar Ru anda wil sturen zijn er nog maar 550 ter plaatse. Secretaris-generaal Boutros Ghali van de VN heeft donderdag besloten tot de oprichting van een commissie, die de schendin gen van de mensenrechten tij dens de burgeroorlog in Ruanda moet gaan onderzoeken. In een brief aan de VN-Veiligheidsraad schreef Boutros Ghali dat hij binnenkort de namen bekend zal maken van de drie experts die in de commissie zitting zullen ne men. Hulp De Amerikaanse president Clin ton heeft het Congres 560 miljoen gulden extra hulp gevraagd voor Ruanda. Hij noemde als een mo gelijkheid tot hulp de opening van een tweede vliegveld in de Ruandese hoofdstad Kigali. Daardoor zou de aanvoer van hulpgoederen kunnen worden vergroot. De Amerikaanse hulp aan Ruan da zou, na instemming van het Congres met het jongste voorstel, in totaal ongeveer een miljard gulden bedragen. Washington heeft gisteren ook - om de rust in Ruanda niet te ver storen- de door het Ruandees Patriottisch Front (FPR) geïn stalleerde bewind erkend als de nieuwe regering. Vanuit Nederland is gisteren een ingehuurd Antonov-vrachtvlieg- tuig vertrokken met 200 ton aan hulpgoederen voor de Ruandese vluchtelingen in Zaïre. De goederen zijn bestemd voor de veldpost die Nederlandse artsen in Goma willen inrichten. Genève (rtr) - De VS, Rusland en de Europese Unie zullen van- daaag scherpere sancties afkon digen tegen Belgrado, als straf voor de weigering van de Bosni sche Serviërs om het jongste vre desplan te aanvaarden. Dat zeggen diplomaten in Genè ve, waar de ministers van Buiten landse Zaken van de contact groep zich beraden over nieuwe stappen. Bij aankomst gistermiddag in Genève toonde de Russische mi nister Andrej Kozyrev zich 'te leurgesteld' in de herhaalde af wijzing van het vredesplan door de Bosnische Serviërs. Hij zei dat hij de eenheid in de contactgroep niet zal verbreken. Tussen de 20 en 25 burgers, politiemannen en militairen zijn gistermorgen gewond geraakt bij een beschieting van een politiebureau in het Noordierse Newry, bij de grens met de Ierse republiek. Twee van de gewonden, beiden militairen, zijn er ernstig aan toe. Eén van hen verkeert in levensgevaar. Volgens de politie zijn drie mortiergranaten afgeschoten van een vrachtauto in een nabijgelegen park. Eén sloeg in in hgt bureau en twee belandden op straat. De aanslag is-door niemand opgeëist, maar dit soort aanvallen wordt gewoonlijk uitgèvoëfd door het Ierse Repu blikeinse Leger IRA. foto epa Washington (upi) - Aids blijkt niet in al le gevallen een ziekte met een snelle do delijke afloop. Wetenschappers houden steeds meer rekening met een chronisch verloop. Dat blijkt uit het medische blad British Medi cal Journal dat gisteren verscheen. Een kwart van de personen met het aidsvirus (HIV) in het bloed, leeft nog minstens 25 jaar zonder dat de ziekte uitbreekt, aldus Britse onderzoekers van onder meer het Royal Free Hospital in Londen. In een studie waarbij 111 sero-positieven (al len hemofiliepatiënt) maximaal dertien jaar zijn gevolgd, schatten de wetenschappers dat 15 procent van de dertig-plussers de infectie minstens twintig jaar overleeft. Bij de groep 15- tot 29-jarigen geldt een per centage van 26, bij personen van onder de 15 jaar blijft 32 procent twee decennia zonder ziekteverschijnselen. Met de gegevens over het aantal afweercellen in het bloed van hemofilie-patiënten stelden de wetenschappers een rekenmodel op voor de verwachte overlevingstijden van aidspa- tiënten. „Aangezien aids zich vrijwel uitslui tend ontwikkelt als het aantal afweercellen beneden een bepaald aantal komt, kunnen nu nuttige schema's worden opgesteld voor het aids-verloop op lange termijn," aldus het me disch blad. „We moeten onze kijk op aids veranderen en het meer als een chronische ziekte beschou wen," meent de bij het onderzoek betrokken arts Christine Lee. „Veel van onze patiënten hebben nog tientallen jaren een aanvaard baar, produktief leven voor zich. Zij kunnen nog tijden vooruit zonder grote gezondheids problemen." In het Academisch Medisch Centrum in Am sterdam is niet verbaasd gereageerd op de re sultaten van het Britse onderzoek. „Ook onze eigen prognoses laten een steeds grotere periode zien tussen het moment dat iemand besmet is geraakt en dat de ziekte aids zich openbaart," aldus een woordvoer der. Hij plaatst wel kanttekeningen bij het Britse onderzoek: „De ziekte ontwikkelt zich anders bij hemofiliepatiënten dan bij mensen die het hebben opgelopen via homoseksuele contac ten. Het is de vraag of de Britse prognoses ook voor deze groep gelden." Vice-premier Noord-Korea overlelen Tokyo - Na een langdurig ziekbed is vice-premier Kng Hui-won van Noord-Korea op 73-jarige leeftijd overleden. Ktng was een van de tien vice-premiers van het land en plaatsvevangend Ijj van het politbureau van de regerende communistiscle partij. Df staatsradio van Noord-Korea meldde dat Kang zateriag zal wot. den begraven. Het bericht van zijn overlijden werd i: Japan op. gevangen. Behalve kabinetslid was Kang hoofd van het adminstratief en economisch comité voor de hoofdstad Pyongyang. Hijs de twee- de hooggeplaatste politicus die is overleden sinds dtdood van president Kim Il-sung op 8 juli van dit jaar. Donderdq werd het overlijden bekend gemaakt van Generaal Jo myong-so;, voorma, lig onderminister voor de openbare orde. Boetes voor Greenpeace-activisten Egersund - De Noorse autoriteiten hebben de Nëlerlandse Greenpeace-directeur G. Drieman en de Nederlandsekapitein van het Greenpeace-actieschip Solo, A. Kuiken, een bote opge. legd van omgerekend bijna 6300 gulden. De twee moeta die be talen wegens het hinderen van de Noorse walvisvangsl Green peace zal de boetes aanvechten voor een rechter in Norwegeit Dat geldt ook voor eerder opgelegde boetes in de al weke duren de 'walvisoorlog' tussen de milieu-organisatie en Nocwegen. Volgens de zegsman beloopt de totale boetelast aan het aces van Greenpeace ondertussen ruim 35.000 gulden. Europese bossen in slechte conditie Brussel - De toestand van de bossen in Europa blijft zogwelt- kend. Vooral in Midden- en Oost-Europa is de vervuiliig van lucht en grond zo groot dat voor het lot van de wouden daar moei worden gevreesd. In Nederland verkeert een kwart vande komen in een slechte tot zeer slechte conditie. Dat is de conchsie'm een rapport van de Europese Commissie. Het Nederlaidse cijfer bleek al eerder uit onderzoek door het ministerie van janobouw in Den Haag. Hét onderzoek toont aan dat één op de vijf bomen inEuropa is aangetast. Ook al is de situatie iets beter dan in 199i een aan zienlijke'hoeveelheid vertoont verschijnselen als ontkeuring en bladverlies. In grote delen van Midden- en Oost-Europa is de toestad veront rustend. Bijna 40 procent van de bosgebieden is daar bschadigd. In Tsjechië, Moldavië en Polen is meer dan de helft vn de wou den aangetast. Letland jaagt op 89 ontsnapte gevaigenen Tallinn - De politie in Letland is gisteren een grote klpjacht be gonnen op 89 gevangenen die via een zelf gegraven tunel uit de Jelgava-gevangenis, 50 km ten zuiden van de hoofdstd, hebben weten te ontsnappen. Het is de grootste gevangenisuittaak in de Letlandse historie. Gistermiddag waren zeventien van de/voortvluchtige gdetineer- den weer ingerekend, terwijl een zich zelf had aangegven. Twee van de weer gepakten werden aangeklaagd wegens verrachting, waaraan zij zich kort na hun uitbraak schuldig zoudn hebben gemaakt. - 26 doden bij gevechten in Koerdistai Ankara - Veertien Turkse soldaten en twaalf Koerdisch separa tisten zijn gisteren bij twee botsingen tussen het Turks leger en de Koerdische activisten in Zuidoost-Turkije om het leen geko men. Het Turkse leger heeft deze maand al 200 Koerdische uerrilla- strijders gedood. Sinds het begin in 1984 van de gewapede strijd van de marxistische PKK voor een onafhankelijk Koerdtan zijn al meer dan 12.000 mensen door deze strijd om het levn geko men. Proces tegen Simpson op 20 septemler Los Angeles - Het proces wegens moord tegen de legeriarische Amerikaanse sportheld O.J. Simpson begint op 20 sefember. Met de vaststelling van die datum gaf de rechter in LosVngeles gisteren geen gehoor aan de verdedigers van de footballspler, die hadden aangedrongen op meer snelheid. De rechter betoogde dat de omvangrijke voorbereidinpn een grotere tijdspanne vereisen. De selectie van een jury vartwaalf mannen en vrouwen wordt bijzonder gecompliceerd, alfeevolg van de enorme bekendheid van Simpson en de golf van puliciteit rond zijn zaak. De sportheld wordt beschuldigd van de mord op zijn ex-vrouw en haar vriend. Simpson ontkent. Zes doden bij beëindiging buskaping Mineralnye Vody - In het zuiden van Rusland zijn gisteijn vijf vrouwelijke gijzelaars om het leven gekomen bij een explsie en schietpartij waarmee een bevrijdingsoperatie door commndo's gepaard ging. Een van de ontvoerders werd eveneens gedood. De ander drie, met wie hij daags tevoren een bus vol passagiers had ge aapt, werden aangehouden. Zij waren bij de schietpartij gewoil ge raakt, evenals twaalf burgers en politieagenten. Vier vrouwelijke gijzelaars waren meteen bij de actie omgekomen. Een lSjarig vijfde slachtoffer overleed op weg naar het ziekenhuis. Het ministerie voor crisissituaties zei dat een van de vier topers een granaat tot ontploffing bracht, toen de kapers met acht {ijze laars van de bus in de helikopter wilden overstappen. Daarna ontstond een schotenwisseling tussen de kapers ei een speciale commando-eenheid, die leidde tot de overmeesteringvan de kapers. Van onze correspondent Aart Heering Rome - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft maat regelen aangekondigd om de banden tussen hem en zijn be drijf Fininvest 'door te snij den'. Zijn broer Paolo, mede eigenaar van Fininvest en ge zocht wegens corruptie-prak tijken, heeft zich gisteren bij Justitie aangegeven. Silvio Berlusconi wil 'de laatste banden met het door mij gestich te bedrijf' doorsnijden door zijn eigendomsrechten voor de duur van zijn regeringsperiode te be vriezen. Hij maakte de stichting bekend van een zogeheten 'blind trust', een juridische constructie waarbij hij de controle over zijn Fininvest-concern overdraagt aan een onafhankelijke beheers commissie. Er wordt een 'Comité van Toe zicht' gevormd van vijf leden, die door president Scalfaro benoemd zullen worden. Van zijn kant zal Berlusconi een zaakwaarnemer benoemen die de zakelijke leiding over Fininvest, een holding met een jaaromzet van circa veertien miljard gul den, in handen krijgt. De nog aan te stellen zaakwaar nemer, die geen familielid van Berlusconi zal zijn en geen Finin- vest-medewerker, mag eigenhan dig alle beslissingen nemen, met uitzondering van die over de ver koop van delen van het concern of de overname van nieuwe be drijven. Het Comité van Toezicht moet voortdurend toetsen of er geen sprake is van ongeoorloofde ver menging van zaken en politiek en kan daarvoor desgewenst de zaakwaarnemer wraken of ont slaan. De reacties in Italië op het besluit van Berlusconi zijn gematigd po sitief. Zijn bondgenoten Umberto Bossi en Gianfranco Fini die de afgelopen dagen hebben aange drongen op een oplossing voor het probleem van de belangen verstrengeling, zien hun wensen vervuld. Maar voor de linkse democraat Cesare Salvi is het nog niet vol doende, omdat zich nog steeds 'conflictsituaties kunnen voor doen wanneer de regering beslui ten moet nemen die van invloed kunnen zijn op het eigendom van de minister-president', zoals over het etherbeleid. Volgens de progressieven is de enige echte oplossing dan ook dat Berlusconi zijn concern ver koopt. De premier legt dat voor stel echter verontwaardigd naast zich neer met een verwijzing naar het in de Grondwet vastgelegde recht op bezit. Anderen noemen de constructie 'een overwinning omdat Berlus coni eindelijk de onverenigbaar heid van beide functies heeft er kend', maar hebben hun twijfels bij de keuze van de zaakwaarne mer door Berlusconi zelf. De Beurs van Milaan reageerde op de bekendmaking van Berlus coni met een indexverhoging van ruim twee procent, na een week van mineur, terwijl ook de lire een stijgendè lijn vertoonde. De koers van de Duitse mark die donderdag voor 1010 lire werd gewisseld, schommelde gisteren Silvio Berlusconi: verontwaardigd over het voorstel dat hij zijn bedrijven zou moeten verkopen. foto epa om te worden verhoord door offi- rie corruptiezaken waarbij ver- cier van justitie Antonio Di Piet- schillende dochterondernemin- ro. gen van het Fininvest-concern Tegen Paolo was twee dagen ge- van Silvio Berlusconi betrokken leden een arrestatiebevel uitge- zijn. Paolo Berlusconi wordt er- vaardigd in verband met een se- van beschuldigd in totaal 400.000 rond de 1000. Paolo Berlusconi, de jongere broer van de Italiaanse premier, heeft zich gistermorgen aangege ven bij de rechtbank van Milaan gulden aan. smeergeld te hij geleverd aan agenten val Guardia di Finanza, de Italiï financiële politie. Paolo's advocaat had in de Voor gaande dagen lange onderhajife lingen gevoerd metDi Pietro, dii het onderzoek naar corruptiêbi de Guardia di Firanza leidt, om te voorkomen dat rijn cliënt indf gevangenis tereclt zou kom® De magistraat wide pas na M verhoor een beshit nemen een eventuele vocrlopige hechte nis. Volgens zijn advocaat heefi Paolo Berlusconi iet ten laste ge legde toegegeven waardoor gevaar voor vernetiging van be wijsmateriaal - ti daarmee ie voornaamste redm voor voorat- rest - zou zijn weerallen. Een klassieke vededigingsstra- tegie volgend, beveert Paolo dat er geen sprake wa van omkopinf van, maar van afjersing dóór i' Guardia di Finana, zodat hij ei genlijk geen dder is maa' slachtoffer.Paolo Berlusconi gistermiddag na ht verhoor mei huisarrest weggesüurd. Oud-premier en scialistenle# Bettino Craxi (60)is gisteren bij verstek tot acht a en half jaa' cel veroordeeld, vegens fraude Hij verblijft al manden in zijn vakantiehuis in Tuesië. Zijn be trokkenheid bij he faillissement van de Banco Amlrosiano in d( jaren '80 werd berezen geacht Er staan Craxi nog wee beroep*; mogelijkheden ope. voordat M zijn straf echt moetiitzitten. De rechters legdenook 8,5 jaa1 gevangenisstraf op lan de voor malige nummer twe van de So cialistische Partij, ex-minis® van Justitie ClaudioWartelli- Amsterdam (anp) - De bank is bezig met een r nisatie van de sterrek Spaarders die minder 5000 op hun sterre! hebben staan, wordt 'g seerd' vóór 5 septembe de lager getarifeerde j kening te gaan. Wie h vies van de bank n kijkt na die datum teg rente van slechts 3 p aan. Rotterdam - Het Begei het financieel zou ter RDM. Districtsbestuurd had dit gisteren gesteld. risi H Volgens hem zou het moe< cern zo min mogelijk len lopen met RDM. geen nieuwe bankgaranti RDM willen geven zonde: voor zekerheden te krijg RDM. President-directeur Joe] den Nieuwenhuyzen van mann vindt dat De Vri onjuiste voorstelling van geeft. „Wij trekken ons nancieel terug. De bankga uit het overnamecontract af. Dat is een automatisn uitgangspunt is dat RDI form de markt moet gaa ken. Daarvoor moeten de naar beneden. De gegeve Den Haag (anp) - De ontvangst en de bedrijv in de Nederlandse ine is in de maand juni to< men. 'Dit blijkt uit de gistere: het Centraal Bureau v< Statistiek bekendgemaaki junctuurtest onder onderr verricht in juni. In de maand juni namen ontvangst' en bedrijvighe De machines draaiden 83 cent van de mogelijke tij een stijging van de zoger bezettingsgraad ten opzicl juni vorig jaar met drie betekende. In zijn algeme oordelen ondernemers nog gematigd positief over de ge gang van zaken. Zowel de binnenlandse a tenlandse vraag vormt c zaak van de toenemende stroom. Hoewel de or( vangst toeneemt, werd de positie in juni toch iets 1 Volgens het CBS kan gevolg zijn van een com van hogere bedrijvigheid leveren van produkten ui raad. Ondernemers beo< hun voorraden minder gro De stijgende trend in de positie doet zich al vana: vorig jaar voor en loopt 1 op een toenemende pro Het CBS verwacht dan o de verbetering van de indi produktie, die zich de af{ maanden voordeed, verc doorzetten. Ook de ondei de ondernemers voorzie verdere, zij het lichte s van de bedrijvigheid - in mende maanden. Ze verw voor het derde kwartaal een stijging van de afze het buitenland. De positieve geluiden v zich niet direct in extra w legenheid in de industrie gendeel, de personeelsster in de tweede helft van c met ongeveer 1,5 procen' men. Donderdag liet he doorschemeren dat de we stiger ontwikkeling v< werkgelegenheid (zo zijn i het eerst in lange tijd wet vacatures) zich voordoet dienstensector. Rome/Den Haag De Fininvest-" dom van de hiier Silvio vaag samenraapsel dan 300 bedrijven. (afp/ -holding, Italiaans Berlusconi va: Die zijn actief op de te film, commerciële televis voer, verzekeringen en handel. In 1993 behaa houdstermaatschappij ee: van meer dan 11.000.000. hre (12 miljard gulden) v°or zij moest 'betalen' zware schuldenlast. In de dertig jaar van h staan is Fininvest van s veranderd. Berlusconi he jaren '60 en '70 rijl bouwsector. Vervolgens hij zijn aandacht naar bij wat met communicatie te heeft, en naar het door c .aanse tifosi vurig bemint U

de Stem | 1994 | | pagina 4