Soldaat van Oranje Paardentandarts Advocaten Zeeuwse babbels HÉ JA, DAT KEN IK! van den Rare jongens Lief zijn voor de ober C3 IIEUWS DE STEM ZEELAND IK ZIJNT'R NIE MEE SEENS! Zonne bank PREDIKBEURTEN RK-KERKDIENSTEN lo JULI 1994 112 u. tot maand. 20 u. |M. Janssen, tel. 08 (bgg. Ziekenhuis hel. 01170-59000). Y ONE Philippine, Axel, I, Sas van Gent, Zuid- In zond. 12 u. tot dinsd. 1st. E, Erpelinck, tel. 61. uiswerk zijn te be nder telefoonnummer |500. In eerdere be- hebben wij de omgewisseld. Onze huldigingen. Nieuwdorp, 7. Comb, ner, Oud-Sabbinge, 8. C. iLewedorp, 9 en 10. L. pure, 's-Heer Arendsker- uif Graauw in samenspel Postduif Lamswaarde, duiven, 1095,55mpm: 1, I en 9. W. Volleman, 2 en pen, 5. Ed. Staal, 10. G. [sbond Zuid-Beveland, duiven, 1203,43mpm: JlToonder. Kloetinge, 2. H. Boes, 3. A. van de Dries, phoek, 4 en 10. J. van Heinkenszand, 5. O. iCapelle, 6. Sj. van Eyke- rieerenhoek, 7. H. van I, Kruiningen, 8. P. van de Is-Heerenhoek, 9. J. van 's-Heer Arendskerke. -Zuid-Beveland, 596 jon- In, 1214,19mpm: 1, 3, 8 en lieters, Lewedorp, 2 en 6. Heinkenszand, 4. D. van Is, 's-Heerenhoek, 5. Me- De Jonge, 's-Heer Arends- A. Boonman, 's-Heeren- IJ. van 't Westeinde, Hein- |d. SlLLE lb Terneuzen, 66 oude 1 813,74mpm: 1. T Pou- ■oosterzande, 2. P. de Kos- Tige, 3, 7 en 10. H. Calon, laat, 4. J. en W. van Belle, [ijk, 5. Comb. Koch-Rie- ferneuzen, 6 J. Ridderhof Kloosterzande, 8. Comb. Is, Stekene, 9. L. Adam, ÏTZ Iduif Graauw in samenspel i Postduif Lamswaarde, 55 fuiven, 1016,85mpm: 1, 4 j Kouij, 2 en 8. G. Vioen, 3, l Gebrs. De Bakker, 7 en 9. fpaandonck. ilAIN llle Duif Clinge, 114 jonge 1284,96mpm: 1 en 3. P. en de elektronica van morgen.... - Telefoon 01155 - 62710 ZATERDAG 30 JULI 1994 Agge zeg: „Lompe kloot, dan zett'm toch af zeker!" dan ijj overschot van gelijk: 't is stommegeid dagg' ouw eigen zit t'ergeren twint agge naor d'n tv kijk. Ge keut'm afzetten; geen mens verplicht ou om d'r mee deur te blijve gaon. Ammel waor oor toch doe ne mens da nie makkeluk, ij laotij'm gewoon aonstaon. Nie dank dikkels kijk naor zukke programmaos, maor mijn Lewies die zit'r zot van. Die slaot'r nou eckteluk 's geeneen over at ook maor evekes ietsken kan. Die van Gans van de Tocht bedoel, 't Rad van Fortuun, eetta zo nie Ik blijf'r echt niet voor binnen, maor jao, allicht da n'n mens 't ook al 's zie. Ik vint 'n WD-spel, zo kappetaolisties as de pest, echteluk waor. Ge weet 't beter azze kik messchien oe oft gaot, want gij kijkt'r naor: Wien of al veel èt, die krijg nog meer, d'ebzucht voert'n boventoon! Wien a vandaog gewonnen èt, mag mèrren t'rugkommen en da vinne kik nie schoon! D'n duts die niks gewonnen èt, schopperdebonk die taor mee leeg andjes staot, die oor weggefoefeld, daor oor ternauwernood nog één woord mee gepraat. Maor die zijn klauwen overal opgeslogen èt, die soms zijn derde wasmasien win, die oor in de watten geleed. Kik, zukke streken, daor énne kik nou de pest in. Kappetaolities ist, lik ank al zee, inspelen op hrijpen en hraoien maor! „Gij d'al veel? Rijft'r dan nog maor wa bij!" Jaomaor t'is toch waor? Ik zou zeggen: ene keer winnen is genoegt. Nou krijg 'n ander ook 's de kans. Maor nee oor: Kom maor t'rug! Merren ijje meedchien nog veel meer sjans! Dien duts kantie auto ook wel gebruiken messchien, laot'm merren 's perberen. Nee oor! „Gij d'al veel? Gij krijg nog meer!" Dan zulder nie sjeneren! Niks oor. Vandertocht trek zijn tandpastawezen nog 's open, daor gaotij weer. Gij niks? Trap 't maor af! En gij, gij d'ouw erms al vol, gij meug nog ne keer! Kappetaolisten zijn't! derlinge Zorgverzekeringen van minder draagkrachti- foto de stem/dick de boer Een gekregen paard mag je niet in de bek kijken, maar bij een duur gekocht raspaard kun je het beter wel doen. De organisatie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen nam vorige week in Nieuwvliet dan ook geen enkel risico en liet de 53-jarige paardentandarts Wally Ward uit Amerika overvliegen om de 'rennersstal' te verzorgen. Paarden krijgen geen gaatjes, maar de tanden worden vlijmscherp. En dan is het vijlen geblazen. foto camile schelstraete CULTUUR, traditie en folklore zijn de ingrediënten van het Internationaal Folklore Festival Zeeland. Naast de Nederlandse Driekus- en Klompendans ken nis maken met de rest van de wereld. Zwaarddansen uit In dia, vlotte dansen uit Israël, mystieke tempeldansen uit In donesië en hoge sprongen uit Rusland. Maar ook kennisma king met de Nederlandse ge woonten en tradities, die bedui dend meer omhelzen dan alleen de tulpen, molens en klompen. Tijdens de laatste dag van het twintigste Folklore Festival in Sas van Gent werden de buiten landse gasten getracteerd op een onvervalst stukje Zeeuws- Vlaamse traditie. Na de kerk dienst zondagochtend volgde een gezamenlijke maaltijd voor de deelnemers, medewerkers en gastouders in evenementencen trum de Vlaanderen. Onder de deelnemers ook dan ser Yuliawan van de groep Ka- bumi uit Bandung in Indonesië. Afgelopen zondag werd deze vrijgezel dertig jaar, dus naar aloude gewoonte rijp voor de ossewei. Na de maaltijd werd hij zowel in het Nederlands als in het Indonesisch uitbundig toegezongen en vervolgens door de zaal rondgereden. Nadat hem een en ander uitge legd was, kreeg hij de sleutel van de ossewei overhandigd. De jarige liet alles gelaten op hem afkomen, al zal hij binnenin wel een gedachte gehad hebben van: „Rare jongens, die Nederlan ders." (TdlR). ADVOCATEN zijn mannen met rappe tongen. Sluw, slim en gevat. Kort en to the point of langdradig en slaapverwekkend zodat niemand meer weet welke dag van de week het is. Maar allemaal hebben ze ooit eens met de beide vingers van de rechterhand ten hemel gehe ven gezworen of beloofd zich voor de volle honderd procent voor hun cliënt in te zetten. Of-ie het nu wel of niet heeft gedaan, is niet belangrijk. Het gaat om de zaak, niet om de persoon. Dat gaat natuurlijk wel eens mis. Niet zo vaak gelukkig, maar de verdachte uit een grote Zeeuwse stad, die kortgeleden in de broeierige zaal van de Middelburgse rechtbank zat, was er mooi mee in de aap gelogeerd. De man werd naast een handvol andere verboden zaken verdacht van het dealen in harddrugs. Niet even, maar wel twee jaar en justitie is daar nogal pissig op. Slim als hij was of dacht te zijn, ontkende de man alles. Bij de politie, bij de rechter-commis- saris en dus ook bij de recht bank. Soms wil dat wel eens helpen en nadelig werkt het SOMS IS re clame levens echt. De tem peraturen lie pen deze week ta het dagjes centrum van Cadzand zo hoog op dat de reclamezuilen Warmte uit straalden. FOTO: camile schelstraete Die Belg verlicht wel het afvalprobleem in eigen land. Kerkhof Koewacht: Zand erover. Boze Bressiaander: Van zo'n stroomstoring word je pas echt gestoord. Tevreden Bressiaander: Gezellig, dat kaarslicht. We zullen over negen maanden de afdeling bevolking maar eens bellen. Wie past er dan nog op het Pastersbos. Het is een hele kunst om bij de VW in Sluis informatie te krijgen Justitie laat rusthuisbestuurders met rust. Rally op afgesloten circuit? Da's dus een gewone autorace. Uienoogst mislukt. Boeren krijgen evengoed tranen in de ogen. MILITAIRE DIENST. Veel ex oude stompen denken er met weemoed aan terug en praten onverminderd over de beste ja ren van hun leven. Ze leerden er zuipen en werden er man. Het eerste in de kantine, waar De fensie het bier voor een grijp- stuiver weggaf en het er kenne lijk niet toe deed in welke staat van paraatheid de manschap pen waren. Over de plaatsen waar ze hun mannelijkheid hadden geoogst, bleef het in het bijzijn van ver loofde of vrouw meestal stil. Maar eenmaal onder elkaar hoorde je de wildste verhalen. Ik zelf heb het nut van dit krijgertje-op-leeftijd spelen nooit ingezien maar had geen keus. Ik moest. Van de in kringen van 'sandalen en sikken' geaccepteerde ont snappingsclausule S5 (last van gekte) durfde ik geen gebruik te maken. Bang dat ik later geen normale baan zou krijgen. Het zag er evenwel lange tijd naar uit dat de legertop mij niet nodig had. Ik had twee oudere dienstplichtige broers. Maar hoe dichter ze bij hun oproep kwa men, hoe meer ze gingen man keren. Het lot verbond mij in de Gel derse heide aan een stel noorde lingen. Van deze collega-provin cialen moest ik echter geen soli dariteit verwachten. De Gronin gers lieten zich snel tot oorlogs zuchtig tuig kneden dat gretig en blindelings alle bevelen op volgde. Wie zoals ik geen lid van de stoere jongensclub wilde zijn, werd als een melaatse gemeden. Hun fanatisme ging zo ver dat toen ze hun Uzi kregen - een geweer van Israëlische makelij waarvan een voorzienige leger leiding de kogels wijselijk ach terhield - tot diep in de nacht met het nieuwe speeltje in de slaapzaal bleven oefenen. Het kwam mij allemaal zo on zinnig voor. Ik herinner me een oefening bij strenge vorst waar bij we onder dreiging van een vermeend bombardement op commando links en rechts in een greppel moesten duiken. Nog dieper in vijandelijk ge bied, beurs gedoken, moesten we een schuttersput graven die we tot onze grote verbazing, wanneer eenmaal het diepste punt was bereikt, onmiddellijk mochten dichtgooien. De noorderlingen groeven zich het zweet op de rug om de put het eerst dicht te hebben. Er kritiekloos aan voorbij gaand dat een volle schuttersput in oorlogstijd verrekte onhandig kon zijn. Want, zo had ik het toch begrepen, ik stond hier toch af te zien om me voor te bereiden op een oorlogssituatie. Dan die korte schietles. In heel mijn'diensttijd heb ik tien ko gels afgeschoten. Dat leek mij voor het Nederlandse volk dat op mij moest leunen in tijden van nood en ook mijn schietles sen betaalde, een slechte inves tering. Mijn schietbeurt duurde een zucht want ik had mijn Uzi ongelukkigerwijs op 'automaat' gezet. Veel meer tijd was ik kwijt met het opsporen van de lege hul zen. Een weinig praktijke ge richte bezigheid die aan het front, met de adem van de vij and in de nek, wel eens voor onaangename verrassingen kon zorgen. Mijn aanwezigheid in het grote enge bos werd voor mij helemaal ongeloofwaardig toen we in datzelfde 'oorlogsge bied', alleen gekleed in overall en gympies, als diepgevroren schietschijven door keiharde karresporen moesten rennen. Het werd er niet beter op toen ik, strategisch voldoende onder legd, in de functie van hofmees ter in Ossendrecht tussen Zeeuwse geestverwanten te recht kwam. Ze hadden daar de gewoonte de soep aan te lengen met urine en de eitjes dicht te schroeien met fluimen. En groot was onder mijn slapies elke keer weer de hilariteit als het eetvee gretig de tanden in de gemanipuleerde legerkost zette. Dat ik, volledig afgestompt door mijn omgeving, op een gegeven moment meedeed aan dit sma keloze leedvermaak, vervult mij tot op de dag van vandaag nog steeds met diepe schaamte. (FD). bijna nooit, want de officier van justitie moet het bewijzen en de verdachte hoeft natuurlijk niet te helpen bij het graven van zijn eigen graf. En als de verdachte volhoudt dat-ie van niets weet, gaat zijn advocaat natuurlijk in dezelfde trant verder. Behalve deze keer dus toen de rapgebekte ver dachte zichzelf onschuldig vond, alles keihard ontkende en het weet aan een complot van de lokale drug-scene, de politie, de maatschappij en iedereen die nog niet was genoemd. En toen - nadat de officier van justitie dertig maanden spin huis had geëist - was het woord aan de rechtsgeleerde raadsman van de vrije jongen. Opeens werd het koel en waaide er een frisse bries door het kot van Vrouwe Justitia. „Mijn cliënt is slechts een kleine dealer Daar ga je dan als eenvoudige verdachte met recht op een ad vocaat die je belangen behartigt en hopend op vrijspraak door dat je zo mooi alles ontkent. Ontkennen als verdachte heeft met zo'n advocaat geen enkele zin meer. (AR) Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdra gen deze week van Camile Schelstraete, Frank Deij, Ad Roos, Theo de la Ruelle. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/ of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. GEEN ERGERLIJK geknip met de vingers. Ook geen ordinair gefluit dat een ober die zijn werk serieus neemt, zeker als het warm en druk is, op het randje van een zenuwinzinking kan brengen. De bezoekers van de Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet hielden vorige week rekening met de hete ar beidsomstandigheden van het bedienend personeel. Wie wat wilde bestellen, stak beschaafd een bordje omhoog. En hoopte dat de ober keek. foto camile schelstraete zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u ds. P. Sol. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Engelheer Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Engelheer. zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Sint Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Gez. dienst met Doopsgez. gem. Axel: 9 u. ds. R. van Elderen. 17 u. ds. J. Maasland. Gez. dienst in Geref. Kerk. Biervliet: dienst te Hoofdplaat. Breskens: 9.30 u. ds R. Blokland, S.o.W.-dienst. Cadzand. 9.30 u. centrale dienst voor gehele combinatie. Groede: 10 u. ds. R. Wasterval. Hoek: 10 u. ds. A. v.d. Maas. 19 u. ds. L. de Ruiter, avonddienst in Vremdieke. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: 10 u. ds. J. v.d. Schee. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg. 9.30 u. ds. C. van Duinen. Philippine: 10 u. dhr. K. Jeddens. Retranchement: centrale dienst in Cadzand. Sas van Gent: 10 u. zie Philippine. Schoondijke: 11 u. ds. R. Blokland. S.o W.-dienst Geref. Kerk. Sint Anna ter Muiden: centrale dienst in Cadzand. Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: centrale dienst in Cadzand. Sluiskil: zie Philippine. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 ds. M. Taalman-de Ruiter; (Goede Her derkerk): 10 u. ds. A. Bosch; 19 u. ds. A. Bosch H/G; (Opstandings- kerk): 10.30 u. ds. J. Maasland. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. dhr. M. Rouw, Kuitaart. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. v.d. Bauwheae. IJzendijke: dienst te Hoofdplaat. Zaamslag: 10 u. ds. M.J de Jong, Schoondijke. Zuidzande: llu. ds. C. van Duinen. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel. 10 u. ds. C. van Leeuwen, Ermelo. 17 u. ds. J. Maasland. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. E. Bosch; (Opstandingskerk): 9 u. ds. D. de Best Zaamslag: 10 u. ds. G. v.d. Burg, Asperen; 15 u. ds. M Lorier, Oost- burg. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blokland; 19 u. ds. W van Oostenbrugge-Musch. Oostburg: 9.30 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: llu. ds. R. Blokland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. C. Mewe. 15 u. ds. P. Storm. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 u. ds. P. Storm. 15 u, ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. J. Geer- sing, Hengelo CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. W. Mid delkoop. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen. (De Kandelaar): 10 u. dhr. Lucasse. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. dhr. J. Sinke, Sou burg. Nieuwvliet: 10.30 u. dhr. J. Sinke. Retranchement: 10 u. dhr. P. Lauwaert, St.-Kruis/Brugge. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 en 17 u. samenkomst o.l.v. luitenant Vermei j. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. (2/7-10/9: zo. 9.30 u.). Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30 Sluis - H Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10.3UU. Heikant - H. Teresia. zond 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 10.30 u. Axel - H Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars, zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9 30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. llu. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Aflevering 366 Uit de collectie Arjaan van Delft uit Walsoorden, die Ed Steijns ons bezorgde, nemen we nog een lied op. De woorden en de muziek zijn van Aug. de Laat uit Tilburg, die zichzelf als introductie bij het lied 'humorist' noemt. Dat zal best waar geweest zijn, dit lied is toch meer een smartlap dan iets om te lachen. Kent iemand misschien de melodie? MOEDERS BRIEF uit het Armenhuis aan hare dochter die rijk is getrouwd. Ach Marie ik laat je weten, 'k ben m'n huisje uitgezet Verdwenen is m'n luttel boeltje, tot zelfs m'n stoeltjes en m'n bed. Ik was versuft en stond te weenen, want wie had dat ooit gedacht, Men heeft mij toen uit medelijden, naar het Armenhuis ge bracht. 'k Ging braaf en eerlijk door het leven, en sinds na je Vaders dood Heb ik steeds hard moeten werken, voor een schamel stukje brood En kon ik dan iets terzijde leggen, was het steeds-voor jou, m'n schat, Ik kocht voor jou dan mooie kleeren, terwijl ik er zelf haast geen bezat. Men heeft je toen van mij ontnomen, 'n rijke Heer die trouwde jou Je mocht toen niet meer bij'me komen, omdqt ik was een arme vrouw Daarom wou hij mij niet kennen, dit toch streed met z'n fatsoen, En arm te zijn is toch geen schande, daar kon toch Moeder niets aan doen. Menigmaal heb ik geschreven, maar geen antwoord kwam tot mij Ik zette daarom m'n illusie's voor de toekomst maar op zij Is dat nu 't loon voor al het sjouwen, wat ik voor m'n kind'ren deed? Honger heb ik vaak geleden, om hun te sparen menig leed. 'k Had je portret laatst in m'n handen, en ik stortte meen'gen traan Ik kon me langer niet bedwingen, ben toen naar je huis gegaan Maar je Man deed mij niet open, riep, door 't raam met woede kleur Zeg Mensch, hoe durf je hier te komen, 'k Duld geen schooisters aan de deur. 'k Ging naar huis toen diep bewogen, 't Leven was me haast te veel Tranen blonken in m'n oogen, toen deze smart mij viel ten deel Hoe kon je man mij zoo beleedigen, noemen schooister boven dien Ik kwam toch heusch niet om te bedelen, ik kwam alleen om jou te zien. En m'n kind nu smeekt je Moeder, breng me voor het laatst bezoek Je kunt me hier gemakkelijk vinden, kamer negen....in een hoek 'n Oogenblik in jou bijzijn, is me meer dan schatten waard Dus Marie laat me niet wachten, je bent m'n alles hier op aard. Ik wil voor 't laatst je handen streelen, en m'noogen op je slaan, En voor het laatst een kus je geven, zooals ik dat vroeger heb gedaan, Fluister dan de naam van 'Moeder' nog eens zachtkens in mijn oor 'k Zal je dan heel dankbaar wezen, en je zegenen hiervoor. En als je mij dan hebt verlaten, blijft voor jou, m'n laatste bee, Ik kan gerust m'n oogen sluiten, je rijke Man is dan tevree. Zeg dan dat ik hem vergeve, al heeft hij mij ook steeds miskend. Al mag de wereld ook niet weten, dat je mijne dochter bent. Het zal met mij niet lang meer duren, 't Leven is mij zoo te droef Weldra hoop ik rust te vinden, waar men Vader eens begroef, Eenmaal zult ge 't gaan beseffen 't groote leed mij aangedaan, Later als je diepbewogen, schreiend voor mijn graf zult staan. Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 15