DE STEM Schumacher in GP Duitsland, Hongarije en België 'Ik snap er niets van' Nieuwe rebel in het tennis Zeeuws Ajax go HET taxateur TUWELIERSHUIS O'Brien ligt voor op schema wereldrecord UITSLAGEN STANDEN Viscaal op proef bij Ajax mm Dieven perscentrum Droom 23-jarige Halsterse Leida Strijk spat uiteen Langharige Rios valt op door sterk spel en buitensporig gedrag DE STEM SPORTNIEUWS KORT ATLETIEK GOLF DAMMEN SP0RTPRIJSVRAGEN_ VOETBAL TENNIS juweliers - diamantairs - beedigd arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 BREITLING HORLOGES Sport Hockenheim (anp) - Michael Schumacher en zijn team Be- netton Ford hebben beroep aangetekend tegen de schor sing voor twee Grand-Prixra- ces. Dat betekent dat de 25-jarige Duitser aanstaande zondag aan de Grote Prijs van Duitsland, op het Hock- enheimcircuit mag deelne men. De renstal moest donderdag voor 18.00 uur beroep aanteke nen, anders was de schorsing met onmiddellijke ingang van kracht geworden. Nu is de straf formeel opgeschort. De beroeps commissie van FIA buigt zich pas begin september over de veelbesproken affaire. Dat late tijdstip stelt Schumacher in staat ook nog deel te nemen aan de GP-wedstrijden in Hongarije (14 augustus) en België (28 au gustus). De renstal en de Formule-I-cou- reur menen dat de strafmaat in geen enkele verhouding staat tot de overtreding die Schumacher tijdens de Grand Prix van Enge land, bijna drie weken geleden, beging. De leider in de tussen stand om de wereldtitel negeerde op Silverstone de zwarte vlag. Een vergrijp dat normaal meteen diskwalificatie tot gevolg heeft. Als belangrijkste reden voor het beroep gaven Schumacher en Benetton op dat ze de Duitse fans niet wilden teleurstellen. Voor de Duitse GP, de negende van het seizoen, waren de kaar ten al weken van tevoren uitver kocht. Op de wedstrijddag wor den 148.000 mensen verwacht. 111 Van onze verslaggever Den Haag - In de nacht van woensdag op donder dag hebben onbekenden ingebroken in het pers centrum van het hippisch WK in Den Haag. Een computer en een foto-fax werden ontvreemd, waardoor de accreditatie van tientallen journalis ten in de war liep. De diefstal gebeurde on danks het feit dat tientallen bewakers rondliepen in het park. „Maar de bewaking concentreerde zich voorna melijk rond het stallencom-1 plex," aldus Joep Bartels namens de organisatie. „De bewaking is nu uitgebreid en richt zich ook op de andere gebouwen. Daarvoor moeten we wel 50.000 gul den extra betalen". De organisatorische chaos rond het Zuiderpark is nog niet helemaal opge lost. Gistermorgen bij het begin van de landenwed- strijd dressuur moesten de eerste combinaties hun proef lopen zonder de ge bruikelijke achtergrond muziek. Bovendien werkte een van de grote score-bor den niet. -Dat was bij het omhoog takelen losgescho ten en op een auto beland. De wagen was beschadigd, het score-bord werkte hele maal niet meer. De organisatoren veront schuldigden zich gisteren, bij monde van voorzitter jonkheer Loudon, uitge breid voor alle ongemakken. „Een combinatie van men- senlijke fouten en bijko mende onverwachte proble men," aldus Loudon. „We hopen nu dat we alles onder controle hebben." Van onze verslaggever Den Haag - Leida Strijk hield zich donderdagmorgen groot, maar het liefst had ze een potje gejankt. Haar paard, Bollvorm's Wempe Juwel, kwam niet door de herkeuring. Vanwege een onregelmatigheid in één van de achterbenen, schreef het hoofd van de veterinaire commissie, prof. dr. Henk Breukink, in het medisch rapport. „Ik snap er niets van," stamelde de dressuurrijdster uit Halsteren. Op beide trainingsdagen, van daag en morgen, komen er tus sen de 60.000 en 70.000 bezoe kers. Benetton zei donderdag in een verklaring op strafvermindering te hopen. De kans daarop lijkt echter gering. Het risico dat de strafcommissie van de Interna tionale Automobiel Federatie (FIA) een zwaardere sanctie op legt, lijkt groter. Begin dit jaar werd Eddie Irvine na een levens gevaarlijke manoeuvre op het Interlagos-circuit van Sao Paolo in eerste instantie tot een schor sing van één race veroordeeld. hoger beroep werd de Ier, die in Brazilië onder anderen de debu terende Nederlander Jos Ver stappen van de baan ramde, drie races op non-actief gesteld. Vol vertrouwen ging ze om 7.30 uur naar de herkeuring. De mer rie was woensdag weliswaar niet helemaal in orde bevonden, maar dat gebeurt wel vaker op een concours. Meestal gaan na de herkeuring de paarden alsnog door. „Ik had geen angst", zei Strijk. „De veearts en mijn trai ner hadden er naar gekeken en ze mankeerde in hun ogen niets." De artsen lieten de negenjarige merrie een paar keer heen en weer lopen. Nauwkeurig werd de gang van het dier bestudeerd. De deskundigen trokken zich even terug en kwamen terug met een keihard 'nee'. Strijk: „Ik ben zwaar teleurgesteld. Het hele jaar heb ik me voorbereid op de Wereldruiterspelen en dan dit..." De stem van Peter Cronau had de doorslag gegeven in het com- missieberaad. De Duitse veteri nair vond in tegenstelling tot zijn Nederlandse vakbroeders Marian Sloet van Old Ruiten- borgh en Henk Breukink dat de merrie niet fit genoeg was. En zoals het bij de dressuur hoort, werden er direct vraagtekens ge zet bij de beslissing. Een Duitser die een Nederlands paard af keurt, daar moet meer achter steken. Een politiek spelletje? „Weet ik niet," houdt Leida Strijk zich op St. Petersburg (anp) - Dan O'Brien lijkt op weg zijn woord te houden. De Amerikaan beloofde de Goodwill Games op te zullen fleuren met een wereldrecord op de tienkamp. Na de eerste dag ligt O'Brien goed op koers. Na vijf onderdelen heeft hij 4736 punten, zestien meer dan de tussenstand van zijn eigen wereldrecord. St. Petersburg, Goodwill Games ATLETIEK MANNEN 200 meter: 1. Michael Johnson (VSt) 20.10, 2. Fredericks (Nam) 20,17, 3. Regis (GBr) 20,31. 110 meter horden: 1. Jackson (GBr) 13,29, 2. Jarrett (GBr) 13,33, 3. Valle (Cub) 13,35. 20 km snelwandelen: 1. Segura (Mex) 1.23.28,88, 2. Sjafikov (Rus) 1.23.28,90, 3. Jiao Bao Zong (Chi) 1 24.07,60. Kogel: 1. Hunter (VSt) 20,35 meter, 2. Barneé (VSt) 20,22, 3. Nikolajev (Rus) 20.11. Speer: 1. Sjevtsjoek (Rus) 82,90 meter, 2. Shtrobinders (Let) 80,92, 3. Rybin (Rus) 80,38. Tienkamp: 100 meter: 1. O'Brien (VSt) 10,49, 2. Fritz (VSt) 10,83, 3. Janvrin (VSt) 11,13; ver: 1. O'Brien 7,81, 2. Fritz 7,37, 3. Sjerin (Rus) 6,97; kogel: 1. O'Brien 15,70, 2. Valter 15,01, 3 Jan vrin 14,75; hoog: 1. O'Brien 2,20, 2. Beloesov 2,05, 3. Fritz 2,05; 400 meter: 1. O'Brien 47,73, 2. Janvrin 49,20, 3. Veretelnikov (Rus) 49,74. Stand na eerste dag: 1 O'Brien 4736 punten, 2. Fritz 4113, 3. Janvrin 3940. VROUWEN 800 meter: 1. Mutola (Moz) 1.57,63, 2. Rogatsjiöva (Rus) 1.58,43, 3. Samaro- kova (Rus) 1.59,07. Ver: 1. Drechsler (Dui) 7,12 meter, 2. Moskalets (Rus) 6,82, 3. Moesjailova (Rus) 6,77. BASKETBAL Mannen: finale: Puerto Rico - Italië 94-80 (46-38); om de derde plaats: Verenigde Staten - Rusland 80-71 (41-34); om de vijfde plaats: Argentinië - Brazilië 63-53 (31-30); om de zevende plaats: Kroatië - China 78-77 (42-44). BOKSEN HALVE FINALES Vlieg: Font (Cub) w.o.p. van Podopri- gora (Rus), Navarro (VSt) w.o.p. van Akhmedov (Oez). Veder: Paliani (Rus) w.o.p. van Giun- gato (Ita), Casamayor (Cub) w.o.p. van Chinon (Fra). Lichtwelter: Suleymanoglu (Tur) w.o.p. van Saitov (Rus), Vinent (Cub) w.o.p. van Mouchi (Fra). Midden: Swartz (VSt) w.o.p. van Beets (VSt), Hernandez (Cub) w.o.p. van Lebziak (Rus). Halfzwaar: Vega (Cub) w.o.p. van Lin- kov (WRu), McDowell (VSt) w.o.p. van Ozturk (Tur). Superzwaar: Whitaker (VSt) w.o.p. van Fuhrmann (Dui), Lezin (Rus) w.o.p. van Mahone (VSt). TAEKWONDO FINALES MANNEN Weiter: Kyoung-Hun Kim (ZKo) ver slaat Korotkov (Rus), 5-1. Zwaar: Jung-Kyu Kim (ZKo) verslaat Fraser (GBr), knock-out 2e ronde. VROUWEN Zwaar: Soo-Yeon Choo (ZKo) verslaat Ivanova (Rus), 2-1. TRIATHLON 1,5 km zwemmen, 40 km wielrennen, 10 km lopen Mannen: 1. Lessing (GBr) 1.55.32, 2. Gaag (Rus) 1.56.46, 3. Merzlov (Rus) 1.57.18. Vrouwen: 1. Mouthon (Fra) 2.09.34, 2. Bradshaw (Aus) 2.09.49, 3. Webb (VSt) 2.10.01. WATERPOLO Mannen: Rusland - Duitsland 12-6 (4-3 3-0 2-0 3-3). de vlakte. „Feit is dat iedereen zegt dat het dier goed loopt, behalve Cronau. Vreemd vind ik het wel. Maar of het een spelletje is, daar laat ik me maar niet over uit. Ik moet me bij de .beslissing neerleggen, het is niet anders. Ik ga niet met Cronau praten. Nee is nee bij hem." Domper „De uitsluiting van Leida bete kende een flinke domper van morgen,"' zei bondscoach Wim Ernes, die ook perplex was over de afkeuring. „Er hoeft maar iets te gebeuren en je kunt de me daille, waar we eigenlijk toch al zeker van waren, op de buik schrijven. Misschien hadden we moeten overwegen het reserve- paard van Rothenberger of van Van Grunsven in te schrijven voor Leida. Maar we hebben er absoluut geen rekening mee ge houden dat Wempe afgekeurd zou worden." Gistermiddag, na de proef van Sven Rothenberger, klaarde het gezicht van Ernes en de andere teamleden pas enigszins op. 's Morgens had Ellen Bontje al het beste resultaat neergezet en de voor Nederland rijdende Ro thenberger verbeterde dat resul taat nog. „Sven was de onzekere factor. Dondolo is een sterk paard met uitstraling, maar het dier kan ook gewoon de verkeer de kant oplopen en dan heb je geen punten." Zilver De Duitse ploeg nestelde zich, via Nicole Uphoff en Karin Reh- bein aan kop van het tussenklas- sement en wint vandaag weer de gouden medaille. Vooral dankzij de gigantische voorsprong die Nicole Uphoff met Rembrandt opbouwde. Voor Nederland is er, na de eerste dag, ook geen vuiltje meer aan de lucht. Dankzij de punten die Rothenberger en Bontje ver- Sven Rothenberger heeft met Dondolo een goede prestatie geleverd en wil dat best weten, foto anp zamelden, kan Anky van Gruns ven vandaag het zilver veilig stellen. Alleen als Bonfire dood in de ring neervalt, kan dat nog veranderen. Den Haag. Wereldruiterspelen. Dressuur, eerste dag Grand Prix: 1. Uphofi-Becker (Dui) Rembrandt Borbet 1742 punten, 2. Rothenber ger (Ned) Dondolo 1693, 3. Bontje (Ned) Heuriger N 1684, 4. Rehbein (Dui) Donnerhall 1675, 5. Kyrklund (Fin) Edinburg 1639, 6. Merveldt- Steffens (Ier) Flashdancer 1609, 7. Hakanson (Zwe) Fyinge Tolstoy 1571, 8. Van Olst (Den) Chevalier 1571, 9. Raine (VSt) Avontuur 1568, 10. Dallos (Hon) Aktion 1566. Military, stand na dressuur (eerste onderdeel): 1. Thomson (GBr) King William 42, 2. Dixon (GBr) Get Smart, Teulere (Fra) Rodosto 49,80, 4. Karen O'Connor (VSt) Biko 50, 5. Tait (NZe) Delta 50,60, 6. Schless- Beine (Dui) Timothy 51, 7. Sneyers (Bel) Drum 52,80, 8. Seguret (Fra) Coeur de Rocker HN 53, 9. Boden- muller (Zwi) Fancy Hill 53,20. 10. Cribb (Aus) Navarone 53,40, 12. M. Stibbe (Ned) King's Jester 54,20, 24. Van Leeuwen (Ned) Dora's Green L 57, 40. Lozeman (Ned) Rendenburgh Time Out 60,20, 59. Lips (Ned) Op- stalans Winchester 64,60, 63. Brug man (Ned) Brugman's Blind Date 65,20, 70. Smeulders (Ned) Bastion 66,40. Ploegenklassement: 1. Groot-Brit- tannië 150,40, 2. Verenigde Staten 158,60, 3. Nieuw-Zeeland 159,40, 4. Frankrijk 163,40, 5. Duitsland 166,20, 6. Australië 169,80, 8. Ne derland (Stibbe, Van Leeuwen, Lips en Smeulders) 175,80. Leonardo naar Japanse ploeg Tokyo - De Braziliaanse international Leonardo speelt komend seizoen in de Japanse voetbalcompetitie. Leonardo wordt bij de Kashima Antlers opvolger van zijn landgenoot Zico, die op 41-jarige leeftijd stopt. Florence - Het naar de serie A gepromoveerde Fiorentina heeft donderdag de Braziliaan Marcio Santos gecontracteerd. De verdediger, die deze maand met zijn land wereldkampioen werd, is de vierde buitenlander bij de club. Santos gaat een jaarsalaris van ruim anderhalf miljoen gulden verdienen. Door Roel Frissen Hilversum - Een van de voornaamste tekortkomingen van het hedendaagse tennis is dat de sport een gebrek heeft aan persoonlijkheden. De tijd van clowns en rebellen als Connors, McEnroe, Nastase en Noah is voorbij en zal wel nooit meer terug komen. Maar er is hoop voor de tennisfan, die een zwak heeft voor flamboyante types. De nieuwe attractie heet Marcelo Rios. De regerende wereldkampioen bij de junioren, achttien jaar geleden gebo ren in Santiago, Chili. Tennissen kan hij, laat daar geen misver stand over bestaan. In zijn kwartfinale-par tij tijdens het open NK op het Melkhuisje legde Marcelo Rios gisteren de gelouterde Guy Forget met ogenschijnlijk gemak op de pijnbank (6-3, 6-3). Op de trage baan kon de Fransman het tempo van zijn tegenstander niet bijbenen. Forget kon niet anders conclu deren dan dat 'Rios veel meer potentie heeft dan zijn huidige ranking aangeeft.' In Hilversum komen de kwaliteiten van de Chileen duidelijk aan het licht. Meedogen loos schopt hij gevestigde reputaties omver. Op weg naar de halve eindstrijd versloeg hij behalve Guy Forget ook de als derde ge plaatste Javier Sanchez. De licht ontvlambare Rios heeft alles in zich om als buitenbeentje in het tenniscircuit door te gaan. Als hem iets dwars zit, ge draagt hij zich als een verwend kind. Hij schroomt niet om officials voor de schenen te trappen. De Chileense bondsvoorzitter Javier Flores maakte hij, na een meningsver schil over de vergoeding voor het spelen van een Davis-Cup-duel, uit voor een handlanger van de maffia. Het leverde hem een schor sing van een half jaar voor de grote toer nooien op. Op de baan gedraagt het langharig talent, met het witte petje steevast omgekeerd op het hoofd, zich net zo buitensporig. Zonder medelijden snauwt hij ballenjongens en -meisjes af. In Scheveningen zette hij vorig week na een knallende ruzie zijn coach Erwin Dannenberg op het vliegtuig. (6-7, 4-6, 6-7). Pas vijf maanden geleden besloot Rios de overstap naar het profcircuit te maken. Sindsdien nam hij deel aan negen gravel toernooien. De linkshandige speler won het Challenger-toernooi in Dresden en baarde opzien op Roland Garros tegen Sampras Nick Bollettieri. zijn deze resultaten niet ontgaan. De befaamde Amerikaanse kam pioenenmaker, die momenteel Boris Becker en Mary Pierce tot zijn voornaamste clientè le mag rekenen, wil het Chileense natuurta lent graag gaan begeleiden. De diamant is ontdekt en hoeft alleen nog maar geslepen te worden. Op de ranking heeft Rios in een mum van tijd een sprong gemaakt van de 563e naar de 145e plaats. Als die progressie zich de komende jaren in hetzelfde tempo doorzet, kan hij wellicht een nieuw tijdperk inluiden. Hilversum. Mannen, 460.000 gulden. Kwartfinales: Rios (Chl) - Forget (Fra) 6-3 6-3, Novacek (Tsj) - Schalier (Oos/7) 6-1 7-5. Dubbelspel, kwartfinales: Siemerink/Orsanic (Ned/ Arg) - Noteboom/Winnink (Ned) 7-6 4-6 6-3, Adams/ Olhovski (VSt/Rus) - Goellner/Novacek (Dui/Tsj) 6-2 6-3. Toronto. Mannen, 3 miljoen gulden: Tweede ronde: Mansdorf (Isr) - Martin (VSt/2) 6-7 6-3 afgebroken, Chang (VSt/3) - Bates (GBr) 6-1 6-3, Agassi (VSt/8) - Hlasek (Zwi) 6-16-1, Yzaga (Per/11) - Steven (NZe) 7-5 6-4, Lendl (VSt/12) - Masur (Aus) 6-0 6-0, Washington (VSt/14) - Smith (Bah) 3-6 6-2 6-1, Reneberg (VSt/15) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-4. Derde ronde: Bruguera (Spa/1^ - Braasch (Dui/16) 6-3 6-3, Agassi - Wheaton (VSt) 3-6 6-1 7-6, Stolten- berg (Aus) - Rosset (Zwi/7) 7-6 5-7 6-2, Yzaga - Enqvist (Zwe) 6-2 3-6 6-4. Maria Lankowitz (Oos). Vrouwen, 185.000 gulden. Tweede ronde: Huber (Dui/1) - Bobkova (Tsj) 6-2 6-1, Wiesner (Oos/2) - Torrens-Valero (Spa) 6-2 6-0, Sanchez-Lorenzo (Spa) - Schett (Oos) 4-6 7-5 6-4. VRIJDAG 29 JULI 1994 DEEL E Van onze tennismedewerk Vlissingen - In het K5- tennistoernooi van LT te Vlissingen bereikte ne Simonse van TV S de laatste vier bij de tot en met 14 jaar. Wim de Ron naar SC Cambuur Amsterdam - Aanvaller Eric Viscaal hoopt op een contract bij Ajax. De 26-jarige spits loopt een dag of tien stage bij de landskampioen. Viscaal, die weg wil bij de Belgische club AA Gent, moet in Amsterdam de opvolger worden van Stefan Pettersson. De Zweedse allrounder is na zes jaar teruggekeerd naar zijn vaderland. De komst van Viscaal, die vijf interlands op zijn naam heeft staan, is mede afhankelijk van het mogelijke vertrek van Dan Petersen. De Deense vleugelspits staat in de belangstelling van AS Monaco. Het bestuur van Ajax neemt in de loop van volgende week na een aantal oefenwedstrijden een beslissing over Viscaal, die ooit bij PSV speelde. Cambuur-doelman Fred Grim wordt in Amsterdam waarschijn lijk de opvolger van Stanley Menzo, die een driejarig contract bij PSV tekende. Alle partijen zijn het eens over de financiële afwikkeling van de transfer. Ajax-trainer Louis van Gaal wil eerst Grim, die zijn loopbaan bij Ajax startte, deze week nog persoonlijk spreken, voordat hij zijn goedkeuring verleent aan de transactie. Dat lijkt slechts een formaliteit. Grim moet bij de landskampioen de stand-in worden voor Edwin van der Sar. Het bestuur van Cambuur heeft Wim de Ron al aangetrokken als vervanger van Grim. De 28-jarige doelman was bij PSV overbodig na de inlijving van Menzo en Waterreus (Roda JC). De Ron was ook kandidaat bij Dordrecht '90. Nilis mist twee strafschoppen voor PSY Halle - PSV heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finale van het internationale toernooi in het Duitse Halle. De Eindhovena- ren speelden gisteren gelijk (1-1) tegen Eintracht Frankfurt, maar verloren de serie strafschoppen. Luc Nilis miste twee strafschoppen. De Belgische international, overgenomen van Anderlecht, stuitte in de zevende minuut op de Duitse doelman. In de serie strafschoppen faalde Nilis andermaal. PSV speelde in de volgende opstelling: Menzo; Vampeta, Popes- cu, Van der Gaag en Fuchs; Vink, Wouters en Numan; Pahlplatz, Nilis en Hoekstra. Halle (Dui). Internationaal toernooi. PSV (Ned) - EINTRACHT FRANKFURT (Dui) 1-1 (1-1), Eintracht Frank furt wint na strafschoppen; Werder Bremen (Dui) - Fenerbahce (Tur) 2-1 (2-0). ZIERIKZEE. ZEEUWSE SELECTIE - AJAX 0-1. Doelpunt: Van Ham. Den Helder. Maritiem-toernooi. FC ANTWERP (Bel) - FC TWENTE 0-2 (0-1). Doelpunten: Mols, Ellerman HELDERSE SELECTIE - GO AHEAD EAGLES 1-3 (1-2). Doelpunten Go Ahead Eagles: Heering, Rorije, De Gier. Meerssen. MVV - OFI KRETA 1-2 (0-0). Doelpunt MW: Roelofsen. Jan Tiinman speelt remise Sanghi Nagar - De tweekamp tussen Jan Timman en Valeri Salov in de kwartfinales van het FIDE-kandidatentoernooi is nog in evenwicht. Donderdag eindigde de tweede partij in remise. Na dertig zetten vonden beide schakers het genoeg. Sanghi Nagar (Ind). Kwartfinales FIDE-kandidatentoernooi: Timman (Ned) - Salov (Rus) Vi-V> (stand: V>-Vi 1 afgebroken partij), Anand (Ind) - Kamski (VSt) 1-0 (stand: 2-1), Kramnik (Rus) - Gelfand (WRu) 1-0 (stand: 2-1). Fanini wint vierde etappe iOl (V Agen - Michela Fanini won donderdag in een massasprint de vierde etappe in de Tour Féminin. Agen. Tour ieminin. Vierde etappe: 1. Fanini (Ita) 135 km in 3.31.44, 2. Sokolova (Rus), 3. Teutenberg (Dui), 4. Overgaag (Ned), 5. Naegerman (Bel), 6. Samohvalova (Rus), 7. Guiguileva (Oek), 8. Cantet (Fra), 9. Boebnenkova (Rus), 10. Rossner (Dui). Klassement: 1. Samplonius (Can) 14.10.16, 2. Hughes (Can) 0.08, 3. Brunen (Ned) 0.09, 4. Vykstedt-Nyman (Fin) 0.14, 5. Marsal (Fra) 0.15. TUS MEDEBACH (Dui)'- HEERENVEEN 1-8 (0-5). Doelpunten Heeren veen: Regtop 5, Zuurman 3. Hamburger wint in Wateringen Wateringen - Bo Hamburger, winnaar van een etappe in de Tour, won gisteren het criterium van Wateringen. Wateringen, profs: 1. Hamburger (Den) 100 km in 2.18.49, 2. Nijdam (Zundert), 3. Vermey (Lisse), 4. Gerrit de Vries (Goes), 5. Boogerd (Eindhoven), 6. Kuyper (Tilburg), 7. Van Poppel (Poppel), 8. Pieters (Zwanenburg), 9. Harmeling (Nijverdal), 10. Hoffman (Groenlo). Kruibeke-Bazel (Bel), profs: 1. Emonds (Bel) 154 km in 3.35.00, 2. Risi (Zwi), 3. Willy Willems (Bel), 4. Blijlevens (Ned), 5. Frison (Bel), 6. Van der Poel (Ned), 22. Enthoven. Everaert/Mulder veertiende Marseille - De Brevokspelers Michel Everaert en Sander Mulder zijn veertiende geworden in het beachvolleybaltoernooi in Marseille. Zij verloren gisteren in het hoofdtoernooi van Noor wegen en Australië. Marseille. World Series beachvolleybal. Hoofdtoernooi: Nederland (Everaèrt/Mulder) - Noorwegen 8-15, Nederland - Australië 7-15. Nederland eindigt op 14e plaats. Advocaat verbaasd over geheimzinnigheid Merida - Bondscoach Dick Advocaat heeft de tirade van Ruud Gullit tegen de speelwijze van het Nederlands elftal, de KNVB en sommige spelers van Oranje voor kennisgeving aangenomen Wel verbaast hij zich over de geheimzinnigheid die Gullit zo lang heeft laten bestaan omtrent de reden van zijn geruchtma kende vertrek eind mei uit het trainingskamp in Noordwijk. „Dit had Ruud bij zijn vertrek destijds in Noordwijk even kunnen melden," aldus Advocaat gisteren in Merida, waar hij het Nederlands UEFA-team de finale van het EK zag missen. Nederland verloor de laatste groepswedstrijd tegen Portugal met 0-1. •fv Haamstede, 10 km.: 1. Ben Meziane (Delta Sport Zierikzee) 31.37, 2. De Leeuw (AV '56 Goes) 32.26, 3. Nele mans (Sprint Breda) 32.53. Vrouwen: 1. Bastian (Sp. Walcheren Middelburg) 38.35. Nijmegen. Internationaal toernooi, mannen. Zevende ronde: Foerman (Rus) - Harmsma (Ned) 1-1, Ba (Sen) - Krajenbrink (Ned) 1-1, Thijssen (Ned) - G. van Aalten (Ned) 1-1, Goedemoed (Ned) -'Kuperman (VSt) 2-0, F. de Koning (Ned) - Van der Wielen (Ned) 2-0, Mehtijev (Aze) - Van Wel (Ned) 2-0, Van der Pal (Ned) - Okken (Ned) 1-1, J.P. Drost (Ned) - Doekbrijder (Ned) 2-0, M'benque (Sen) - Koops (Ned) 2-0. Achtste ronde: Foerman - G. van Aalten 1-1, Krajenbrink - Goede moed 1-1, Harmsma - Ba 1-1, F. de Koning - Mehtijev 1-1, Van der Pal - Thijssen 1-1, M'benque - J.P. Drost 2-0, Okken - Bouwhuis (Ned) 2-0, Kuperman - Tjon A Ong (Ned) Stand aan kop: 1. Van Aalten, Harmsma, Ba, Krajenbrink, Foer man, De Koning, Goedemoed, M'benque, Okken en Mehtijev 12. Tokyo. Mannen. 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: 1. Ueda (Jap) 66 sla gen, 2. Izumikawa en Matsunaga (Jap) 67, 4. Goda, Suzuki, Akazawa, Nomura (allen Jap) en Holmes (NZ1) 68. St. Margaret's. Ierse Open, vrouwen. Stand na eerste ronde: 1. Soulsby (Eng), Bartholomew (VSt) en Eakin (Ier, am) 68, 4. Comstock (Eng), Dibnah (Aus), Reid (Sch) en Meu nier (Fra) 69, 15. o.a. Weima 72, 34. o.a. De Boer 74, 101. o.a. Hageman 80. Stockholm. Scandinavian Masters, mannen. Stand na eerste ronde: 1. Affleck (Wal) en Davies (Eng) 64 slagen, 3. Curry (Eng) en Roe (Eng) 65, 5. Martin (Spa), Cooper (Eng), Fulke (Zwe), McNulty (Zim), Clayton (Aus), Langer (Dui) en Levenson (ZAf) 67. Duitse midlotto Trekking A: 20-30-34-35-37-38 Trekking B: 16-25-35-37-41-43 Spiel 77: 1-6-5-2-7-8-3 Super 6: 8-4-0-4-7-7 Frankrijk: Bordeaux - Nice 1-0. Zij versloeg in de tweede Corine Jansen van het T Eegedima met 6-2, 7-5. halve finale komt de als t geplaatste Martine Simo tegen Esther Goud van T veland uit Nieuwerkerk. Bij de jongens tot en met 1 werd Dominique Asselma TC Hontenisse uit Kloost de, als 3/4 geplaatst, kwa' list na een 6-0, 6-1-ze EC Van onze verslaggever Sas van Gent - Het 2 nooi staat op stapel, editie staat de beke Paard uit Sas van G Cardon en vice-voorzi laatste weken tot m welslagen van dit aa ment. Niet alleen zij, maar oo aantal vaste medewerke' vooral de gastgezinnen, d dens de toernooidagen staan voor de opvang van t volle buitenlandse jeug kers, zijn de kurk waar complexe organisatie va toernooi drijft. Maar hoe plex ook, de organisatie nog slechts zelden voor v singen, omdat men in de gaande jaren al de nodige ring heeft opgebouwd. „Het draaiboek ligt in fei de twee jaar klaar," ze Verbrugge, die al 30 jaar van Het Witte Paard. „Zo weet organiseren we dit toernooi om toerbeurt. H jaar neemt MSV Eeklo Brugse Schaakvereniging ganisatie - zij het op ee andere wijze - op zich e andere jaar valt het onder hoede. We hebben nu nauwelijks blemen gekend. Het liep v PROGRAMMA Internationale meestergroep internationaal jeugdtoern 4,5,8,9,10,11 en 12 augus van 18.30 tot 23.30 uur. Da lijks worden de afgebrok partijen om 10.00 uur af werkt. Zaterdag 6 en zonda augustus wordt er gespeeld v 13.30 tot 18.30 uur. Op dagen werkt men de afgeb ken partijen om 9.00 uur af. Open seniorentoernooi: 5,8,9 en 11 augustus van 18.30 23.00 uur. Zaterdag 6 en z dag 7 augustus van 13.30 18.00 uur. Men speelt ronden Zwitsers, 40 zetten i uur en 45 minuten en 30 mi ten knock out. Open jeugdtoernooi tot en 15 jaar: zes ronden op 5, 8 10 augustus van 18.30 tot 21 uur. Open snelschaaktoernooi: terdag 13 augustus van 13 tot 18.00 uur. Door Rien de Jonge Zierikzee - Het Zeeuws een prima prestatie gelevt te verliezen van Ajax. De selectie van Louis van C die een paar dagen eerde| Souburg de derdeklasser met 7-0 had opgerold, troi keer een veel sterkere tegens der. In de Zeeuwse selectie Wies van Avermaete, die het geheel een uitstekende druk achterliet, waren doel Jaap Pijnenburg, spits Re van Keeken en rechterviel verdediger Jason Patiassim uitblinkers. Leen Koster Goes acteerde als voorsto sterk in het eerste half uur, r moest toen met een gebri scheenbeen naar het zieken worden vervoerd. De 5000 toeschouwers zagei de eerste helft de in hoofdz tweede keus van Ajax teverg stormlopen. De Zeeuwse de: S1e gaf heel weinig kansen i Sluitpost Jaap Pijnenburg st< fraai een inzet van Kanu. zelfde speler had daarvoor doel te hoog gezocht. Maar Zeeland zat niet stil. Remco Keeken was in de 23e mir zelfs dichtbij de openingstre: maar de Ajax-doelman br< ®et een snelle reactie redd Nadat Leen Koster aan Zeeu hant was vervangen door B Schreuder van Veere, die op middenveld ging opereren, wijl Danny Magito (Hoek) Pfrats innam van Koster, kt Martin de Reuser kort voor een unieke mogelijkheid Ajax op voorsprong te zet maar hij schoot naast.

de Stem | 1994 | | pagina 6