Oetchakov grijpt zijn kans Igance van Nevel opnieuw de sterkste Tim Poppe favoriet tennistoernooi Drive Oekraïner hoeft in finale Acht van Chaam niet te wachten op Abdoe Van de Broucke zorgt weer voor opschudding Hamerlick/Moorthamer halen halve finale Concours hippique van De Haringruiters Indurain naar Roosendaal IEUWS KORT erde op Majorca in St. Petersburg rijgt gestalte stoppen voordelige stand conferentie Bell nol ittenliani Hotspur overleden opingcontrole DE STEM SPORT ZEELAND B3 Behoorlijk vrouwen-B-schema op tennistoernooi Cadzand SPORTNIEUWS KORT Van der Meulen derde in Oostende ERDAG 28 JULI 1994 B2 veraert (TDK-Brevok) en zijn lder behaalden in het Spaanse nde derde plaats op het sterk eybaltoernooi om de 'West Me te Europese teams traden tegen eden om een prijzengeld van de Nederlandse Volleybalbond t alleen het Spaans/Bosnische taliaanse kampioenen Ghiurghi 'oor de meeste teams gold dit g op het kwalificatoernooi van d Series. Dit toernooi wordt tot arseille gehouden. Het prijzen- anse dollars. De doelstellingen hoofdtoernooi uit te komen en oofdtoernooi te winnen. Tijdens ert en Mulder ranglijstpunten op het Wereldkampioenschap 's woensdag in de halve finales odwill Games in St. Petersburg kampioen in het weltergewieht lexander Sjalikov. In de eerste in om de Brabander te bescher- gen de Cubaan Juan Hernandez, aniel Santos uit Puerto Rico derde ronde gestopt. erploeg Le Groupement met Guy stalte. Mollet heeft al vijftien Pascal Lino (Festina), Ronan ~nould en Thierry Bourguignon couet (Aubervilliers) en nog vijf n Michel Vermote (Festina) en Duitser Marcel Wüst (Histor) en hebben al overeenstemming lingen met de Franse sprinter eet) en is tevens geïnteresseerd in die vierde werd in de Tour. fwielerploeg van Peter Post raakt ieters kwijt. Hoofdsponsor No- Computers hebben geconstateerd complex was. i de Franse wedstrijden ónder de uter, in de overige landen als onde van Frankrijk werd Histor assement. Sigma Coatings France van de optie tot contractverlen- t de sponsoring per 31 december en om de werkgelegenheid van de ers veilig te stellen. eeft woensdag zijn eerste partij in nales van het kandidatentoernooi de Rus Valeri Salov afgebroken, dacht vijfentwintig minuten na r couvert afgaf. Op dat moment ur achter het bord gezeten. De eld. roken stelling gunstig voor de donderdag de tweede partij tegen derde partij tussen Anand (Ind) k (Rus) en Gelfand (WRu) op het partijen is de stand 1-1. nde heeft vorige week vrijdag een ell verhinderd. De doelman liet schap voetbal in de Verenigde Kameroen in de steek. 'ch niet meer verenigen met het ell had tijdens de persconferentie er het debacle van Kameroen. Een zou beginnen sloot de politie de iu verruilt AC Milan voof het Roemeense international tekende rie jaar bij de stadgenoot van FC jn landgenoot Georghe Haghi zich ad de aanvaller een aanbod van Spaanse club betaalt voor de ruim vijf miljoen gulden aan AC jks een salaris van 750.000 gulden. ternational Ilie Dumitrescu heeft md bij Tottenham Hotspur. Met de m zeven miljoen gulden gemoeid, dankt zijn overgang van Steaua ub vooral aan zijn goede optreden Vlet Gheorghe Hagi was hij de ieense elftal. Hij had met twee ndeel in de 3-2 winst op Argentinië ise oud-turnster Christy Henrich is in Kansas City overleden. Henrich, orexia, een pathologische weigering kwalificatie voor de Olympische toen 42 kilogram. Bij haar overlij- slechts 27 kilo. og'elstoter Kalman Konya is op 4 jdens de Adriaan Paulen Memorial jaarse atletiekbond maakte woens- raexpertise positief is uitgevallen, en wordt waarschijnlijk voor vier vankelijk voor Duitsland uitkwam, se staatsburgerschap. Zijn vader is )rd kogelstoten, dat Konya op 19 eter bracht, wordt niet erkend, a ook al in het nieuws met doping, an Barcelona ontliep hij een aantal De Duitse bond sloot hem daarop ma. DONDERDAG 28 JULI 1994 Van onze atletiekmedewerker Groede - Ignace van Nevel won, na Nieuwvliet vorige week, ook de 14,1 kilometer lange Zomerloop in Groede. Op en rondom 't Platte Putje had de atleet uit het Bel gische Maldegem geen enkel probleem met de concurren tie. Al bij de eerste van de drie doorkomsten liep hij met grote voorsprong aan de leiding voor Hulstenaar Patrick van Remortel en André Trines uit Eindhoven, jan van de Linde, bruingebrand terug van vakantie in nog war- mere oorden, legde na een sterke tweede wedstrijdhelft beslag op de vierde plaats. Naast de 14,1 kilometer konden er pok nog een 9,4 en 4,7 kilome ter worden gelopen. Op de kort ste afstand meldde Piet Wester- weele zich als eerste. Net voor dat Igance van Nevel zich voor de eerste keer aan de streep meldde kwam de Aardenburger binnen. Een twintigtal seconden later legde Sjaak Luteijn beslag op de tweede plaats. Annette Hubregtse spurtte bij de meisjes naar de iwnst. Op de mid denafstand won Alfred Bluhm uit het Duitse Neustrassburg. In de slotkilometers liep hij weg van Henk Faas uit Ede. Ingrid Cauwels was op deze afstand de snelste vrouw. In de jeugdcategorieën ging de winst naar Bredase Anke van Velzen en Jack Luteijn (op de 750 meter) en Sandra de Block uit Hulst en Dennis Mansvelders uit Deurne. Hun opdracht was hier 1500 meter. Het aantal startnummers dat in de kantine van de voetbalvereniging Groede werden uitgereikt was 124, waarvan 33 aan de jeugd die het in de zomerlopen van De Wielin gen goed blijft doen. De volgen de zomerloop is 2 augustus in Zuidzande. UITSLAGEN 750 METER Jongens: 1. Jack Luteijn (Oostburg) 2.59, 2. Mike van de Velde (IJzen- dijke) 3.26, 3. Danny de Reu (Oost burg) 3.41. Meisjes: 1. Anke van Velzen (Breda) 2.53, 2. Kayleigh de Block (Oost burg) 2,56, 3. Ine van Velzen (Breda) 4.25. 1500 METER Jongens: 1. Dennis Mansvelders (Deurne) 5.52, 2. Gert-Jan Lauret (Oostburg) 6.04, 3 Jaap de Hullu (Groede) 6.10. Meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst) 5.40, 2. Evelien Hubregtse (Nieuw vliet) 6.06, 3. Sarah Jansen (Groede) 6.43. MANNEN 4,7 km: 1. Piet Westerweele (Aar denburg) 15.46, 2. Sjaak Luteijn (Oostburg) 16.11, 3. Luc de Jaeger (België 16.48, 4. Heinz-Peter Lauret (Oostburg) 17.41, 5. Ko van Belois (Breskens) 17.53. 9,4 km: 1. Alfred Bluhm (Duitsland) 34.15, 2. Henk Faas (Ede) 34.51, 3. Tonny Lauret (Zaamslag) 35.46, 4. Guido Deguelle (Mechelen) 36.04, 5. Yves Kerckhove (Belgie) 37.12. 14,1 km: 1. Ignace van Nevel (Bel gië) 51.33, 2. Patrick van Remortel (Hulst) 55.04, 3. Andre Trines (Eind hoven) 55.30, 4. Jan van de Linde (Oostburg) 56.06, 5. Chris Verhage (Zaamslag) 56.24, 6. Ray Cornpis (Oostburg) 57.04, 7. Leon van Loon (Bergen op Zoom), 8. Ko den Hamer (Biervliet) 57.50, 9. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 58.14, 10. Peter Beks (Geldrop) 58.21. VROUWEN 4,7 km: 1. Annette Hubregtse 27.41, 2. Suzan Lucieer (beiden Nieuw vliet) 27.42, 3. Magda Duysserinck (Oostburg) 27.51. 9,4 km: 1. Ingrid Cauwels (België) 42.25, 2. Marian van Velzen (Breda) 43.40, 3. Waltrud Glassmacher (Duitsland) 45.00. Van onze verslaggever Ad Pertijs Chaam - Wat hem in de Tour een paar keer niet gegund werd, lukte gisteren in de Acht van Chaam wel. Sergei Oetchakov sloeg in de laatste kilometers een klein gaatje en hield dat tot de verlossende streep vast op zijn medevluchters Hendrik Redant, Maarten' den Bakker en Jos van Aert. „In de Tour moest ik veel werk doen voor Abdoesjaporov, maar in de bergetappes mocht ik mijn eigen koers rijden. Misschien heb ik in die vlakke ritten te zoveel kracht verspeeld om Ab doe naar de meet te rijden, dat ik in de andere etappes tekort kwam om voorop te blijven," stelde de dolgelukkige 26-jarige Oekraïner in perfect Italiaans. Gisteren had de Polti-renner geen Abdoe om naar om te kij ken. Van der Poel en alle andere coureurs die door hun bazen naar Chaam waren gestuurd, spraken er schande van, maar blonde Sergei vond het prachtig dat hij als individueel van start mocht gaan in de eerste Chaam- se ploegenstrijd. „Startgeld? Dat moet je mij niet vragen. Ik pro beer gewoon zoveel mogelijk wedstrijden in Nederland te rij den. Voor mezelf uiteraard." De eerste prijs van 4000 gulden hoefde hij in ieder geval niet te delen. Die wordt bijgeschreven op zijn Italiaanse bankrekening. Sinds twee seizoenen koerst de voormalige tijdrijder tegen beta ling in het westen. „Misschien blijf ik bij Polti. Na het WK aeem ik een beslissing." Oetchakov profiteerde als bui tenlandse eenling handig van de beroepsernst van de Nederlandse coureurs. Even leek het erop of de verontwaardigde profs een vroege vlucht de zege gave, maar een uur voor het einde maakten met name de mannen van Word Perfect en Collstrop een einde aan de lange vlucht. De grote groep stond het niet toe dat een vijftien-man sterke groep met daarin veel 'kleine' namen de hoofdprijzen ging ver delen. En daar zag het lange tijd wel naar uit. Na een uur ont snapten Vasseurs (de door Post gecontracteerde winnaar van Rheinland Pfalz), Verstrepen (Collstrop), Knaven, Harmeling, Van Steen, Cornelisse (allen TVM), Van Bon (WordPerfect), Heppner, Wesemann (beiden Te lekom), Perry (Choice), Van Hyf- te (Vlaanderen 2002), Boulton (Trident), en de individuelen Ri- si, Poli en Brankaert uit het peloton. Het tempo voorin lag hoog en het peloton liet hen begaan. De voorsprong liep op tot boven de drie minuten en met nog 45 kilometer te gaan, begonnen en kele vluchters serieus te denken aan de hoofdprijs. Op dat mo ment zette het peloton zich ech ter alsnog in beweging. De snel heid vloog onder impuls van met name de renners van Raas om hoog en voorin betaalden enkele renners de tol voor hun inspan ningen onder de brandende zon. Poli, Harmeling en Brankaert haakten als eersten af. De voorsprong slonk vervolgens als sneeuw voor de Nederlandse juli-zon. In het peloton konden alleen de allersterksten zich in het voorste gelid handhaven. Zestien kilometer voor de finish was het dan zover. De hergroe pering kwam tot stand en de Van onze tennismedewerker Cadzand - Het 13e Haaietanden-tennistoernooi van ASOC uit Cadzand gaat officieel maandag 1 augustus van start. In het weekeinde hieraan voorafgaand worden al 28 partijen gespeeld. De finales vinden plaats op zondag 7 augustus. TENNIS Wedstrijdleidster Trees de Blok ontving in totaal 184 in schrijvingen, een te verwaar lozen daling van vier in verge lijking met vorig jaar. Zij krijgt assistentie van een com missie bestaande uit Jan Stan- daert, Els Klomp en Petra Roegiest. Bondsgedelegeerde is Arnold van Pamelen. Ko mende zaterdag en zondag wordt er gestart om 11.00 uur. Op werkdagen gaan de eerste partijen om 8.30 uur de baan op en de laatste om 19.15 uur omdat de buitenbanen van ASOC niet van verlichting zijn voorzien. De Amsterdamse studenten tennisclub ASVU is met vijf tien personen goed vertegen woordigd in het Haaietanden- toernooi. Deze studenten zijn alle goed voor de hoogste speelsterkte-categorieën in Cadzand. Op het B-schema bij de vrouwen zijn bijvoorbeeld drie speelsters uit Amsterdam actief. Zo is Miriam Hooiveld als tweede geplaatst, achter de Utrechtse Leandra Knobben. Overige deelneemsters op dit schema zijn de zusjes Jessie en Anneke Bouwhuis uit Olden- zaal, Marina Lanckriet uit Knokke en de Amsterdamse meisjes Annemarie van Schaik en EUis Keizer. Dit betekent dus een alleszins redelijke deelname bij de B-vrouwen, zeker gezien de algemene ten dens' in de regio voor deze categorie. De B-klasse bij de mannen telt |jen namen. Danny van de Broucke uit Brugge is favoriet, voor Hulstenaar Jeroen Ver- straeten. Verder doen Nico Bothof, Ruud David, Paul Linker en Raymond Quakke- aar van ASVU, de gebroeders Luc en Rik Gelevert uit 01- denzaal en Angelo van Dron- gelen van Ador Sport mee. Traditie-getrouw worden er weer allerlei activiteiten geor ganiseerd in het kader van het toernooi zoals een zogenaamd 'kwalle-balle-spel', een moge lijk avondje Brugge enzo voorts. De hele week verzorgt gastheer Willy van de Voorde een keuze-menu. Men kan bij voorbeeld kiezen uit een Spaanse-, Italiaanse of Indo nesische maaltijd. OVERIGE PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: 1. Robin Morel, 2. Bart Gort mans, 3. Jean Klingen, 4. Ronald Koppen. C2: 1 Helmuth Ruth, 2. Byron Bentley, 3. Niek Stellenaar, 4. Björn Wielakker. Dl: 1. Tom Gelevert, 2. Guido Treur, 3. Robert Malcorps, 4. Jorg van Stiphout. D2: 1. Eric de Rijcke, 2. Isgar Klaver, 3. John de Leegte, 4. Ron van Loenen. D35+: 1. Karl Schiimer, 2. Dick Kijk in de Vegte. DUBBEL B: poule bestaande uit de combi naties Gelevert/Gelevert, Bothof/ Linker, Van Damme/Van de Broucke en Raymakers/Kwekke- boom. C: 1. Gortmans/Morel, 2. Koppen/ Opdam, 3. Schalk/Stellenaar, 4. Büth/Friedrich. D: 1. Kohler/Schummer, 2. Tolle- vat/Peters, 3. Amendt/Van Hert, 4. Bakker/Bouwmans. VROUWEN ENKELSPEL Cl: 1. Denise Gelhard, 2. Annelies Kaan, 3. Eva Jansen, 4. Diana Velner Dl: 1. Nancy Nienhuis, 2. Edith Rompa, 3. Nicole Janssen, 4. Cynthia Bakker. DUBBEL C: poule met als favoriete combi natie de zusjes Marijke en Fleur Bujak. D: 1. Van der Eist/De Rijcke, 2. Vriends/Stellenaar. GEMENGD DUBBELSPEL B: 1. Van de Broucke/Lanckriet, 2. Kwekkeboom/Gelhard. C: 1. Jansen/Kijk in de Vegte, 2. Bouwhuis/Bouwhuis. D: 1. Gelevert/Gelevert, 2. Kla- ver/Standaert, 3. Stal/Peters, 4. Klaeren/Klaeren, De kopgroep, vier kilometer voor de finish; van links naar rechts Redant, De Bakker, Oetchakov en Van Aert. FOTO'S DE STEM/JOHAN VAN GURP finale kon beginnen. Enkele kilometers verder meld den de volgende vluchters zich. Redant (individueel), Van Aert (Collstrop), Oetchakov (indivi dueel) en- Den Bakker (TVM) sloegen een klein gaatje. Van Bon, Van der Poel (Collstrop) en Talen (individueel) gingen fel in de achtervolging. De vier bleven echter uit de greep van de jagen de meute. In de laatste lus dacht Maarten den Bakker zijn slag te slaan. Hij demarreerde uit alle macht. In de laatste bocht greep Oetchakov hem echter in zijn kraag. De man uit de Oekraïne, die als voormalige lid van de Sovjet- tijdrit-equipe weet wat tempo rijden is, aarzelde geen moment en sprong vanuit het wiel van de Nederlander de vrije ruimte in. Zonder om te hoeven kijken of Abdoe kon volgen, snelde hij naar de overwinningsbloemen, de kussen van de rondenmissen Van onze tennismedewerker Sas van Gent - Het tennistoernooi van TC Drive te Sas van Gent is dit jaar omgedoopt in het Schepentrekkerstoer- nooi. Plaatselijke favoriet Tim Poppe wordt de beste kansen toegedicht voor de eindzege op het Cl-schema. TENNIS „We vonden het wel leuk om deze naam aan ons toernooi te geven. Er is ook altijd een Schepentrekkers-festival in Sas van Gent," aldus Cor de Jonge die samen met Gerrie van der Zalm de wedstrijdleiding verzorgt. Assistentie wordt verleend door Raf Poppe en hoofdsponsor Peter Maas. Bondsgedele geerde is Piet Adriaansens. Het Sasse tennistoernooi heeft te maken met een verminderde interesse voor deze jaar gang. Waren er verleden jaar nog 130 in schrijvingen, dit jaar zijn er dat om precies te zijn 101. „Deze daling ligt in het verleng de van een algemene trend van deze zomer. Ook heb ik van een aantal vaste klanten gehoord dat ze met vakantie zijn. Deze keer hebben we een aparte C2- en Cl-categorie omdat er een groot verschil bestaat tussen beide speelsterkten. „We hebben opnieuw leeftijdsgrenzen van 17+ en 30+. Echt jeugdigen mogen er dus niet meedoen. Daarom hebben wij ook altijd een vaste groep ouderen die je op andere toernooien niet ziet. Mensen van 40 of 50 jaar vinden het namelijk niet altijd even leuk om tegen gastjes van 14 of 15 jaar te spelen," legt De Jonge uit. Voor de Cl-klasse is de opzet gekozen om uit te komen met twee poules van drie. Het betreft zes Cl-spelers van formaat. Tim Poppe, de winnaar van het toernooi van Axel, is aanvoerder van poule één. Hierin krijgt hij te maken met de toernooiwinnaar van Game'78 Leo Ooms en met de niet te onderschatten Ronnie de Jong. In poule twee heeft Menno Leeuwenburg, winnaar van Sluis, de favorietenrol toebe deeld gekregen. Hij komt hierin uit tegen de toernooi-winnaar van Breskens Onno van Quekelberghe en tegen Clingenaar Niek de Koster. Deze werd evenals Leo Ooms met Game'78 kampioen van Zeeland in de dis- tricts-herencompetitie. Bij de vrouwen-C2 wordt er gestreden in een poule van vijf. Volgens de organisatie is hierin een hoofdrol weggelegd voor Marjan Verschueren van Hulster Ambacht en Pas- calle Tak van de organiserende vereniging. Verder bevat deze poule de namen van Loes Eyke, Lilian de Jong en Bep van de Vijver. Op het C2-schema bij de mannen is Eddy Thans, voorheen Drive en nu van Hulster Van onze tennismedewerker Oostburg - Ook in het Oost- burgse Eenhoorn-tennistoer nooi heeft Danny van de Broucke voor een rel gezorgd. De op het B-schema als eer ste geplaatste Van de Broucke stond tegen Kim Langeraert met 6-4, 1-0 ach ter toen hij de partij voor gezien hield. Reden: de heer Van de Broucke wilde niet langer met Tretorn-ballen spelen, terwijl het toch offi ciële wedstrijd-ballen betreft die zijn goedgekeurd door de KNLTB. TENNjS Van de Broucke, toernooi-win naar in Sluis, speelde eerder voor kwelgeest in Aardenburg toen hij weigerde om wegens de intredende duisternis zijn partij te vervolgen op het enkele kilo meters verderop gelegen ten nispark in Sluis. Conform de toernooi-bepalingen van het Kikker-toernooi had hij hieraan zijn medewerking moeten verle nen. Vervolgens liet het enfant terrible zich moedwillig verlie zen in de halve finale van het toernooi van Breskens omdat hij de volgende dag finale moest spelen in Brugge. Toevallig stond hij ook in Bres kens tegenover Kim Langeraert al gaf de Belg de partij toen bij een 6-2, 5-0-voorsprong cadeau aan Langeraert. In Oostburg zal op het mixed-B-schema opnieuw worden geplaatst en geloot om dat Van de Broucke, in combina tie met de eveneens uit Vlaande ren afkomstige Marina Lan ckriet als eerste geplaatst, ook hier wegvalt. De als tweede geplaatste Boas Bierings stond tegen Menno van den Hout met 6-1, 1-0 voor toen Van den Hout wegens een bles sure opgaf. In de Cl-categorie zorgde Byron Bentley uit Sluis voor een ver rassing door de als tweede ge plaatste Robin Morel in drie sets te verslaan. Minder moeite ken den Bart Gortmans en Bas de Barbanson om de laatste acht te bereiken tegen achtereenvolgens Paul de Bruyckere en Jacky de Paepe. Tom Gelevert van OLTC Ready uit Oldenzaal schakelde op het C2-tableau verrassend Remy Scherbeijn uit, met plaat singsnummer twee. Dl-schema-aanvoerder Christi- aan Trapman van het Aarden- burgse SJEF werd kwartfinalist door met 6-3, 6-4 te winnen van Herman de Regt van TV Zaam- slag. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: tweede ronde: Kim Langeraert- Danny. van de Broucke 6-4, 1-0, walk over Langeraert; Boas Bie- rings-Menno van den Hout 6-1, 1-0, walk over Bierings. Cl: tweede ronde: Bart Gortmans- Paul de Bruyckere 6-1, 6-1; Bas de Barbanson-Jacky de Paepe 6-2, 6-3; Byron Bentley-Robin Morel 5-7, 6-1, 6-3. Oostende - Marco van der Meulen uit Oostburg kwam in actie tijdens baanwedstrijden in het Belgische Oostende, Op de 3000 meter liep De Wielingen-atleet naar een derde plaats met een tijd van 9 minuten en 42,3 seconde. Op de 800 meter eindigde hij als zesde in 2.06,18. Van onze verslaggever Roosendaal - Miguel Indurain rijdt maandag alsnog in de Draai van de Kaai. De Spaanse Tour-winnaar liet gistermor gen onverwacht weten dat hij voor ongeveer vijftigduizend gulden graag een dagje overkomt naar Roosendaal. Hij wordt gehaald en gebracht met een door de organisatie gecharterd prive-vliegtuig. Indurain rijdt in Nederland geen andere wedstrijden. Het financiële gat dat dreigde te ontstaan door de komst van Indurain werd gistermorgen al even verrassend gedicht. Het bedrijf Van Donge en de Roo belde op of het VIP-kaarten kon bestellen. „Nee," zei organisator John Hertogh, want jullie zijn zijn dit jaar geen sponsor. Maar misschien heb ik nog wel iets anders voor jullie...." Een en ander had tot gevolg dat Indurain komt en dat genoemde firma nu zoveel VIP-kaarten kan krijgen als hij maar wil. Zondag nog verklaarde Hertogh dat hij definitief afzag van Indurain omdat de Spanjaard op die dag geen uitsluitsel had gegeven. „We kunnen niet eeuwig wachten," zei de Roosendaler toen op besliste toon. "Maar als we hem nu laten lopen, hebben er over vijf jaar misschien de grootste spijt van," verklaarde hij het 'gedraai van de Kaai'. UITSLAGEN CHAAM Profs: 1 Sergei Oetchakov (Oek, ind.) 156 km in 3.23.13, 2. Hen drik Redant (Bel, ind op 3 sec, 3. Maarten den Bakker (Ned, TVM), 4. Jos van Aert (Ned, TVM), 5 Danny Dierckx (Bel, Vlaanderen 2002) op 0 31, 6. Danny Daelman (Bel, WordPerfect) 0.33, 7 Leon van Bon (Ned, WordPerfect), 8 Wim Feys (Bel, Vlaanderen 2002), 9. Raymond Meijs (Ned, Trident), 10. John Talen (Ned, ind 11. Adrie van der Poel (Ned, Coll strop), 12. Marcel Arntz (Ned, ind.), 13. Servais Knaven (Ned, TVM), 14. Jean-Paul van Poppel (Ned, ind.) op 2.03, 15. Jo Plan- ckaert (Bel, Histor), 16. Eddy Schurer (Ned, Histor), 17 Jelle Nijdam (Ned, WordPerfect), 18 Johan Verstrepen (Bel, Collstrop), 19. Martin van Steen (Ned, TVM), 20. Tristan Hoffman (Ned, TVM), 21 Jens Hepner (Dui, Telekom), 22. Andreas Kappes (Dui, Tri dent) op 2.31, 23. Hans de Mees ter (Bel, Palmans), 24. Kees Hop mans (Ned, ind.) op 2.53, 25. Theo Akkermans (Ned, Trident), 26. Rudy Vingerhoets (Bel, Zetelhal len), 27. Jan Poppe (Bel, Vlaande ren 2002), 28. Mark van Orsouw (Ned, Telekom), 29. Danny van Looij (Bel, Trident), 30 Geert van Bondt (Bel, Trident) Amateurs A: 1. Godert de Leeuw (Ermelo) 82 km in 1.42.33,-2. B. Rasenberg (Terheijden), 3. J. den Braber (Rotterdam), 4. F. Franse (Kwadendamme), 5 J. de Leeuw (Ermelo), 6. E. Stobbelaar (Bel gië), 7. P. Rinkel (Aalsmeer), 8. G Rivera (Belgie), 9. P Wouters (Zundert), 10. B Jansen (Rijen), 11. Ronald Marijnissen (Bavel), 12 M. Saathof (Almelo), 13. E. Hoevenaar (Gilze), 14. L. van Overveld (Schijf), 15 Rob Marij nissen (Bavel), 16. E. Slegt (Raamsdonksveer), 17. P.J. Kraan (Zwaanshoek), 18 E. Kistemaker (Purmerend), 19. M. Groffen (Til- burg), 20. J Leijs (Standdaarbui- ten). Trimmers (boven 39 jaar): 1. Ko Tolhoek (Yerseke), 2. K. Damen (Terheijden), 3 W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. R. van de Hurk (Teteringen), 5. L. van Tetering (Terheijden). en de vette cheque van 4000 piek. „Dit was mijn kans," lach te Oechakov. Volgende week in de Draai van de Kaai is Abdoes- japarov weer van de partij en de Oekraïner weet als prof wat daar van hem verwacht wordt: tempo maken in de finale, maar niet zonder af en toe om te kijken. Vari onze tennismedewerker Koewacht - Op het D2/E-schema plaatsten Marian Hamerlin- ck en Winanda Moorthamer zich voor de halve finale door Susanne Ferket en Margot Strooband in twee sets te verslaan. Eerder, in Clinge, stond Marian Hamerlinck in de finale van het Sloeber-tennistoernooi. TENNIS Ambacht, favoriet, voor Fred van Cauteren. In de Dl-30 plus-klasse voeren de finalisten van vorig jaar Willy de Bruyn (als eerste geplaatst) van Sluiskil en Bert Dutree van Drive het schema aan, voor Eugène de Maagt van Hulster Ambacht en Jan Boddae- rt van Drive. Bij de D-vrouwen is conform de prognoses een hoofdrol weggelegd voor de Axelse Ann Walrave, onlangs winnares in Sluiskil. Plaatselijke favoriete Marijke Kunst is beoogd verliezend finaliste. OVERIGE PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL D2 17+: 1. Wim Daneels, 2. Jos Heyman, 3/4. Paul d'Hooghe en Mark Pattijn. DUBBEL C: 1. Poppe/Leeuwenburg, 2. Verstraeten/ Deltour. D: 1. Boddaert/Kunst, 2. De Bruyn/Van Oorschot. VROUWEN DUBBEL D: poule bestaande uit de combinaties Du- tree/Pattijn, Apechechea/Boddaert en Van Alem/Stoelinga. GEMENGD DUBBELSPEL C: 1. Adriaansens/Thans, 2. Scheele/Mat- thijssen. D: 1. Kunst/Boddaert, 2. Walrave/Van Dam- In de Cl-klasse bij de mannen waren Werner Crombeen en Ivo Wouters via 7-5, 6-2 te sterk voor Mare Leenknegt/Bennie de Boy. Jammer voor de partij was dat Mare Leenknegt, normaal gesproken sterk op dreef, ge plaagd werd door een schouder blessure die hem met name bij het serveren parten speelde. Dit doet echter niets af aan de over winning van Crombeen en Wou ters die een prima indruk achter lieten. Eric Neve en Hans van de Sande van TV Hoek verrasten in de Dl-categorie het als tweede ge- plaatse duo John Huis/Eddy Schelfhout door de Smash-spe lers naar een kansloze nederlaag te spelen. In de D2/E-groep vervulde de favoriete combinatie John van Boven/Ronald Vael van het Graauwse De Splinter hun plicht door de Koewacht/Zaam- slag-tandem Mike Fischer/Jack van der Staal via twee keer 6-4 te bedwingen. Evert van Kerk hoven en Harm Rietjens plaats ten zich op hetzelfde schema eveneens voor de kwartfinale door Van Gremberghe/Kaars in een aantrekkelijke partij het na kijken te geven. Verder maakten ook Gerrie Agterhuis en Patrick Kerckhaert het overstapje naar de laatste acht ten koste van Prosper Bosman/Evert Leeraert. UITSLAGEN MANNEN Cl: Crombeen/Wouters-De Boy/ Leenknegt 7-5, 6-2. Dl: eerste ronde: Blokland/Mol- Huygens/De Roeck 6-3, 4-6, 6-2; tweede ronde: Neve/Van de Sande- Huis/Schelfhout 6-1, 6-1. D2/E: tweede ronde: Van Boven/ Vael-Fischer/Van der Staal 6-4, 6-4; Bonte/Van Mossevelde-Hendriks/ Mechelink walk over Bonte/Van Mossevelde; Van, Kerkhöven/Riet- jens-Van Gremberghe/Kaars 6-3, 6-4; Agterhuis/Kerckhaert-Bosma- n/Leeraert 6-1, 6-2. VROUWEN DUBBEL D2/E: tweede ronde: Hamerlinck/M- oorthamer-Ferket/Strooband 6-4, 6-1. C2: tweede ronde: Jan Geerts-Stefan Heising 6-3, 6-4; Duncan Blackman- Jake Trapman 6-4, 6-3; Tom Gele- vert-Remy Scherbeijn 7-6, 6-1. Dl: tweede ronde: Christiaan Trap man-Herman de Kant 6-3, 6-4; Ru ben Verheul-C. Lagendijk 6-1, 6-3; Donovan Blackman-André Prahl 6-4, 6-2, Dénnis Bouman-Wesley Claerhoudt 6-2, 6-1; Remco Dhont- Charles van leeuwe 5-7, 6-3, 6-0. D35+: tweede ronde: Jean de Clerck- C. Lagendijk 6-1, 6-2, Bert van Schouwen-Peter Steenbakker 6-3, 6-2; Mighei Santana-Sjaak Flik- weert 6-1, 6-1; CorBaas-J. Leenders 6-3, 6-3; W. Knobben-Tonny Veer man 6-3, 7-5, Johan Pielaet-Hans Bouman 7-5, 2-6, 6-2. DUBBEL C: eerste ronde: Schalk/Stel- lenaar-Bentley/Reynders 7-5, 6-4; De Rijk/Klooster-Dhont/Scherbeijn 6-1,6-3. D: eerste ronde: Scherbeijn/De Cler- ek-Verheul/Verheul 6-1, 6-1; Van Daele/Claerhoudt-Minnaert/Mr- nnaert 6-7, 6-2, 6-3; Blackman/ Blaekman-Hom/De Keuninck 6-2, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: R. Leenders-Tony Becu 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: Keller/Keller-Van de Voorde/Van de Voorde walk over Keller/Keller. Van onze paardesportmedewerker Axel - De landelijke rijver- eniging en ponyclub De Haringruiters uit Biervliet houdt zaterdag 30 juli een concours hippique op het terrein van de ruitersport vereniging Axel aan de Bo- slaan in Axel. Bestuurslid Frans Haak: „We houden ons concours nu voor de tweede keer op het terrein van Axel. Met Axel hebben we een goede samenwerking. We moesten de laatste jaren altijd op een granszaadland dit con cours houden en dat viel toch wel tegen. Omdat wij onze ruiters en amazones een goed terrein willem bieden, met alle faciliteiten die daar bijhoren, zijn we op het terrein van Axel terecht gekomen. Wij zijn Axel daar erkentelijk voor." Er staan 125 dressuurcombi- naties op het programma ver meld. Hiervan rijden er dertig een tweede proef. Zo'n 70 springruiters komen in het parcours van ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Frans Haak: „Voor de po nyspringruiters is er geen tweede parcours. Eenvoudig omdat er geen belangstelling voor was. Het tweede parcours voor de paarden is voor de B- en L-klasse een progressief parcours en voor de M- en Z-klasse een jachtparcours." Bij het Z-springen voor paar den komen maar drie combi naties in actie. Alle van De Zwinruiters. Bart Bomeré met Kadaphi JH (huidig ZZ-kam- pioen), Anouschka Bevin met Terranee (huidig Z-kampioe- ne) en Jan Noordhoek met Edwin. De deelnemers in het Z2-dressuur zijn Christiane de Feyter met Roxanne van Luc- tor et Emergo, Marina Quaak met Eastwind van De Ha ringruiters, Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland, Cathalijne van Gorsel met Ca lypso van De Vlaandertse Rui ters en Peter Kosters met Zyp- her van Graeve Jan. De Ha ringruiters uit Biervliet be staan nu dertig jaar, maar dat feit is al in het voorjaar ge vierd. Programma: 08.45 uur: parcours verkennen voor de B- en L-po- ny's, 09,00 uur: dressuur: paarden en pony's, springen B-pony's en aansluitend barrage, 09.30 uur: springen L-pony's en aansluitend barrage, 10.15 uur: springen M- en Z-pony's met barrage, 11.00 uur: springen B-paarden met bar-- rage, 11.45 uur: show tuigpaar- den eenspan, 12.30 uur: springen L-paarden met barrage, 13.30 uur: prijsuitreiking te paard, 14.00 uur: dressuur: tweede proef en show tuigpaarden tweespan, 14.30 uur: M- en Z-paarden, 15.30 uur: progressief springen B- en L-paarden en aanslutiend M- en Z-paarden jachtspringen. V

de Stem | 1994 | | pagina 9