Nederlanders exit op Melkhuisje Parijs grote kanshebber op Franse titel Evgeny B er zin wil enige kopman zijn UITSLAGEN standen Oekraïnei Joost Winnink oogst meer bijval dan Paul Haarhuis DE STEM SPORT B; Azië wil onafhankelijke commissie voor toewijzing extra plaatsen op WK '98 OM wil met commando-elftal terug naar elite dammen schieten voetbal wielrennen zeilen zweefvliegen sportnieuws KORT Everaert en Mulder derde op Majorca Janssen uitgeschakeld in St. Petersburg Nieuwe wielerploeg krijgt gestalte Sponsors ploeg Post stoppen Timman breekt af in voordelige stand Politie verijdelt persconferentie Bell Raducioiu naar Espanol Dumitrescu naar Tottenham Hotspur Turnster Hernrich overleden Konya positief bij dopingcontrole DE STEM Behoorlijk a op temiistoe tennis" DONDERDAG 28 JULI 1994 Door Roel Frissen Hilversum - Op het afscheidsfeest van het Melkhuisje, waar zondag voor de laatste maal de finale van het open Nederlands tenniskampioenschap plaatsvindt, zullen spelers van eigen bodem ontbreken. De derde speeldag ontaardde gisteren in een Nederlandse anticlimax. Slechts twee landgenoten - Paul Haarhuis en Joost Winnink - kwamen in actie in de tweede ronde. Allebei werden ze uitge schakeld. Het tennispubliek ging over tot de orde van de dag. Ook de 22e editie na Tom Okkers laatste toernooizege in Hilver sum zal zonder een Nederlander als kampioen worden afgesloten. Zeven van de 32 spelers in het hoofdschema waren afkomstig uit eigen land, een garantie voor een nationale triomf bleek dat aantal allerminst. De buiten landse oppositie laat zich in het tennis nu eenmaal niet zomaar met een bijrol afschepen. De exodus van Nederlandse tennis sers op het Melkhuisje voltrok zich in amper drie dagen. Sinds 1988 was het niet meer voorge komen dat de nationale afvaar diging zo zwak in het Gooi voor de dag kwam. Eensgezind stonden Richard Fromberg en Guy Forget giste ren acht games af aan hun Ne derlandse opponent. Paul Haar huis en Joost Winnink zagen hun tekortkomingen uitgedrukt in identieke scores: 4-6,4-6. De Australische allrounder Fromberg hoefde niets eens diep te gaan om optimaal te profite ren van de terugval van Haar huis. De als vierde geplaatste Eindhovenaar mocht zich ach teraf het verwijt maken dat hij te weinig aanvallend initiatief had getoond. Slechts sporadisch rukte hij op naar het net om de lange rally's voortijdig af te slui ten. En die passieve houding strafte de taaie Fromberg, evenals trou wens vorig jaar, genadeloos af. Vanaf de baseline controleerde hij de wedstrijd met diep gesla gen ballen en wachtte hij gedul dig op de momenten dat zijn tegenstander in de fout ging. Naarmate de partij vorderde, be merkte Haarhuis dat hij steeds minder druk kon uitoefenen. De moed zakte stilaan in zijn schoe nen. „Op een gegeven moment ging mijn service haperen. Dat was cruciaal", luidde zijn analy se. Zo afwachtend als Paul Haar huis zich een plaats in de kwart finale trachtte te verwerven, zo fanatiek bood Joost Winnink weerstand. De 23-jarige Drente naar, die zich door de kwalifica tie had moeten worstelen, speel de tegen de gelouterde Guy For get een verdienstelijke partij. Met tempoversnellingen vanaf Een backhand-return van Paul Haarhuis tijdens zijn verloren partij tegen Richy Fromberg. beide vleugels slaagde hij erin om Forget regelmatig het nakij ken te geven. Een speelwijze die bij het publiek meer bijval oogstte dan de Haarhuis' knieval tegen Fromberg. Dat Winnink uiteindelijk toch het hoofd moest buigen, had vooral te maken met een gebrek aan ervaring. Elke onverantwoorde parade naar het net werd meteen afgestraft. Winnink: „Omdat ik nooit eerder tegen Forget had gespeeld, wist ik niet hoe sterk hij was. Daar kwam ik echter snel achter. Al in de eerste game vlogen de ballen langs me heen." Zondag begint Joost Winnink gewoon weer aan de nationale competitie bij de Metselaars in Scheveningen. Dat hij bij zijn twee optreden in een ATP-toer- nooi de eerste schifting had overleefd, was voor hem al een mooi succes. Al enkele jaren is hij bezig om voorzichtig een car rière als tennisprof op te bou wen. Inmiddels is hij aangeland op de 228e positie van de we reldranglijst. Geoordeeld naar zijn spel tegen Forget, 114 plaat sen hoger ingeschaald, kan de speler uit Heize nog wel een sprongetje maken. UITSLAGEN Hilversum. Mannen, 460.000 gulden, tweede ronde: Fromberg (Aus) - Haarhuis (Ned/4) 6-4 6-4, Forget (Fra) - Winnink (Ned) 6-4 6-4, Bera- sategui (Spa/1) - Olhovski (Rus) 4-6 6-3 6-4, Rios (Chl) - Javier Sanchez (Spa/3) 6-4 0-6 6-1, Dosedel (Tsj/5) - Carbonell (Spa) 3-6 7-5 7-6, Schal ier (Oos/7) - Meligeni (Bra) 7-5 7-5, Furlan (Ita/8) - Gollwitzer (Dui) 6-3 7-6, Novacek (Tsj) - Filippini (Uru) 6-3 3-6 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Eltingh/ Haarhuis (Ned/1) - Brandi/Morde- gan (Ita) 6-2 6-3, Nargiso/Riglewski (Ita/Dui) - Arrese/Carlos Costa (Spa) 6-2 6-1, Oosting/Javier Sanchez (Ned/Spa) - Flegl/Florent (Oos/Fra) 6-4 6-4. Toronto. Mannen. 3 miljoen gulden. Eerste ronde: Lendl (VSt/12) - Mat- tar (Bra) 6-4 6-1, Reneberg (VSt/15) - Patrick McEnroe (VSt) 6-3 6-1, Grabb (VSt) - Lareau (Can) 6-4 6-2, Steven (NZe) - Agenor (Hai) 6-0 6-1, Hlasek (Zwi/11) - Rusedski (Can/9) 6-4 3-6 7-6, Stoltenberg (Aus) - Black (Zim) 6-4 6-4, O'Brien (VSt) - Chang (Can) 3-6 6-2 7-6. Stratton Mountain (VSt). Vrouwen. 800.000 gulden, eerste ronde: Mc Quillan (Aus) - Gavaldon (VSt) 6-4 6-4. Kuala Lumpur (anp) - De Aziatische voetbalfederatie (AFC) wil dat de wereldvoetbalbond (FIFA) een onafhankelijke commissie instelt die beslist welk continent de extra plaatsen voor het WK van 1998 krijgt. Het aantal landen in de eindronde van het WK dat over vier jaar in Frankrijk plaatsheeft, wordt namelijk uitgebreid met acht teams tot een totaal van 32. In september valt de beslissing welke continenten meer landen mogen afvaar digen. Volgens Peter Velappan, secretaris-generaal van de AFC, moet de commissie vooral criteria hanteren die niet direct met voetballen te maken hebben. Zoals bevolkingsaantallen en economische groei. „Het is belangrijk dat de verdeling tot stand komt op basis van logische en rationele factoren, opdat elk land begrijpt waarom het ene continent meer landen mag afvaardi gen dan het andere," zei Velappan in Kuala Lumpur. Het voorstel van de Aziaten, die op het WK in de Verenigde Staten Saudi-Arabië en Zuid-Korea als vertegenwoordigers hadden, is een reactie op het streven van de Europese voetbalu nie meer Europese landen af te mogen vaardigen. „De twee Aziatische ploegen hebben op het WK bewezen dat we in het hedendaagse voetbal niet langer op de achtergrond mogen blijven," aldus Velappan. „Saudi-Arabië en Zuid-Korea hebben laten zien dat we met vertrouwen de ontwikkeling van het voetbal in Azië tegemoet kunnen zien." Van onze verslaggever Stradella - Evgeny Berzin wil alleen bij de Italiaanse Gewiss- ploeg blijven als hij de garantie van ploegleider Emannuele Bombini krijgt dat hij in de klassiekers en grote etappewed strijden als enige kopman wordt uitgespeeld. Bombini heeft aangekondigd dat hij onmiddellijk na de Tour met zijn enfant terrible over diens toekomst zal overleggen. Want ofschoon Berzin direct na Luik- Bastenaken-Luik zijn contract met Gewiss heeft verlengd, is het nog allerminst zeker of zijn handtekening enige waarde heeft: Evgeny Berzin kwam dit seizoen uit het niets en won op imponerende wijze Luik-Baste- naken-Luik en bracht in de Giro Miguel Indurain voor het eerst in vier jaar een nederlaag toe in een grote etappewedstrijd. Hij klop te de Spanjaard in die ronde zelfs twee keer in een tijdrit. „Ik heb mijn handtekening ge plaatst onder een contract met Gewiss," bevestigt Berzin. ,„Maar ik ben een vrij man. Ben dus vrij om te doen en te laten wat ik wil." Festina en de nieu we Franse ploeg in oprichting Le Groupement, die door Patrick Valcke wordt geleid, hebben Berzin het hoofd volledig op hol gebracht met fabelachtige aan biedingen. Berzin beweert echter dat zijn plotselinge twijfels niets met geld te maken hebben. De 24-jarige Rus wil van Bombini weten welke strategie in het nieuwe seizoen binnen de ploeg wordt bepaald, nu de wegkapi tein Moreno Argentin er niet meer is en Pjotr Oegroemov zich in de Tour als een serieuze kan didaat voor een podiumplaats in een grote etappewedstrijd heeft aangediend. „Ik ben niet uit op ruzie, maar wil zekerheid over mijn positie binnen de ploeg," zegt Berzin. „Daarom wil ik van Bombini weten wat hij van plan is en welk programma ik kan rijden. Onze ploeg heeft een bijzonder sterk seizoen achter de rug. Ik wil mijn carrière niet in gevaar brengen of vertragen door voor anderen te moeten gaan werken. Directeur Rodriguez van Festina is inderdaad bij mij geweest, maar ik heb niets getekend." Evgeny Berzin heeft de Tour via de televisie op de voet gevolgd. Hij heeft de indruk gekregen dat Pantani en Indurain, die hij in de Giro naar respectievelijk de tweede en derde plaats verwees, in Frankrijk veel sterker reden dan tijdens de Ronde van Italië. „Ik zal niet beweren dat ik de twee renners in de Tour zou hebben verslagen. Het viel me wel op dat zij behoorlijke voor uitgang hadden geboekt," zegt Berzin. „Volgend seizoen kom ik ook naar de Tour. Dan zal ik zelf het verschil tussen de beide ron den ervaren." Voormalig wereldkampioen Mo reno Argentin, hij is aan het management van de ploeg toege voegd, nadat hij na de Giro plotseling was gestopt, schat de kans dat Berzin bij de Italiaanse ploeg blijft op zestig procent. „Het is een slecht teken als een jeugdige renner te veel aan geld denkt," zegt Argentin. „Berzin zou er goed aan doen ook eens aan de ambiance te denken waarin hij bij Gewiss zijn suc cessen heeft behaald. Want zon der hulp van de ploegmaats wint tegenwoordig niemand meer een grote koers. Ook Berzin kan dat niet." Door onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Vanavond (donderdag) opent het Franse voetbalseizoen met de voor uitgeschoven wedstrijd tussen mogelijke titelpretendent Bordeaux en promoven dus Nice. Vrijdag spelen de achttien andere clubs uit de Franse Eerste divi sie. De Franse competitie is daarmee, gelijk met die in Zwitserland de eerste, die na het WK in de Verenigde Staten van start gaat. Na een op zich rustige transferperiode - die samenviel met het rouwen om de niet-deel- name van de Haantjes aan het WK - is de grote vraag wie komend jaar de grote ster- ploeg wordt in het Franse voetbal. Natuur lijk gaat het in de eerste plaats tussen de kanshebbers op de titel: Paris Saint-Ger main, Bordeaux, Auxerre en Monaco. Dat kwartet wordt mogelijk aangevuld met clubs uit de hoge middenmoot als Nantes, Cannes en Straatsburg. Maar er is een andere strijd, op afstand. Welke van de twee clubs, Olym- pique de Marseille, teruggezet naar de Twee de divisie of Paris Saint-Germain als titel verdediger weet het meeste respect af te dwingen? Want OM mag dan van zijn voet stuk zijn gevallen door het omkoopschan daal, de club speelt Europees voetbal en is er op gebrand met zo weinig mogelijk punten verlies terug te promoveren naar de Franse voetbalelite. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Na dat vorig jaar Arthur Jorge met - veel te - verdedigend voetbal Paris Saint-Germain naar de titel loodste is de Portugees naar huis gestuurd. Voor hem in de plaats kwam de 34-jarige voormalige schoffelaar Luis Fernandez. In zijn eerste seizoen als trainer had hij Cannes van degradatiekandidaat tot UEFA-cupniveau getild en dat met aantrek kelijk spel. Fernandez, die jarenlang in Pa rijs speelde wil nu mooi, aanvallend voetbal terugbrengen naar de Franse hoofdstad. Hij heeft evenwel niet de aankopen kunnen doen die hij wenste (de Braziliaan Sonny Ander son van Olympique en Christian Karembeu van Nantes) omdat PS-G te diep in de schulden zit. „Maar met de huidige club ben ik ook tevreden." Fernandez zegt veel inspi ratie te putten uit de manier van werken van Cruyff bij Barcelona. „Ik wil dat Parijs speelt, dat mijn ploeg plezier bezorgt." Volgens Fernandez is de belangrijkste con current A.S. Monaco. De club die het als vervanger van Marseille schopte tot de halve finale van de Champions League speelt dit jaar geen Europees voetbal. Monaco kwam door de Europese druk in de vorige competi tie niet verder dan de achtste positie. De stokoude doelman Ettori heeft zijn plaats afgestaan aan de al even onzekere Piveteau. Verder is Jurgen Klinsmann op zoek naar een nieuwe club. Maar Monaco heeft goed inkopen gedaan op de transfermarkt. Ze namen de spijkerharde verdediger Eric di Meco over van Marseille, net als de briljante Braziliaanse aanvaller Sonny Anderson. En- zo Scifo en Youri Djorkaeff vormen bij de club uit het prinsdom een sterke as op het middenveld. Oud-Benfica-trainer Toni heeft bij Bordeaux een ploeg in handen gekregen, die in staat moet zijn om hoog in de competitie te eindigen, en ver te komen in de strijd om de UEFA-cup. De club nam de aanvallende middenvelders Dutuel en Fournier over van OM en PS-G en kocht uit de bijna failliet boedel van Marseille verder centrale verde diger Prunier. Braziliaan Marcio Santos ver trekt na zijn geslaagde WK mogelijk naar Spanje of Italië. Volgens trainer Toni heeft hij met Richard Witsche een „natuurlijke leider" in huis. Een mening die wordt be streden door diens voorganger Rolland Courbis. „Het is een verwend kind. Het veroveren van de bal vindt hij het werk van zijn collega's." Hoewel door iedereen genoemd in het rijtje kanshebbers vindt Guy Roux, de trainer van Auxerre, dat zijn voornaamste doel is om niet te degraderen. Maar de club van oud- Ajaxied Frank Verlaat mikt op een sterk parcours in het toernooi voor de bekerwin naars en zal ongetwijfeld met zijn aanval lende voetbal 'kort' achter de grote drie eindigen. Olympique de Marseille, teruggezet naar de Tweede Divisie heeft twee doelen: zo ver mogelijk komen in het toernooi om de UE- FA-beker en in een jaar terugpromoveren naar de elite. Nadat vrijwel alle spelers de club verlieten heeft OM oudere, ervaren spelers aangetrokken of voetballers „die een revanche hadden te nemen," zoals trainer Mare Bourrier het uitdrukt. De oudjes De Wolf (Anderlecht), Cascarino (Chelsea), Fer- reri (Martigues), Dib (Bordeaux), Germain (Angers) en Casoni moeten de ruggegraat gaan vormen van een „club commando's." Om die groep heen zijn eigen jonge spelers (zoals de beloftevolle keeper Barthez) ge groepeerd en voetballers die bij hun oude clubs niet echt uit de verf kwamen. De enige serieuze concurrentie in de Tweede Divisie moet voor OM komen van het gedegradeerde Toulouse. Op het hoogste Franse niveau speelt een groeiend aantal Nederlanders. Naast de al eerder genoemde Witsche en Verlaat is Vos (Sochaux) een heuse ster in de Franse com petitie. Ook Huysman (Caen) heeft een goede reputatie en Addick Koot was voor trainer Luis Fernandez een van de steunpilaren bij Cannes. Een oud-PSV-er komt het kwintet Nederlanders versterken. Jerry de Jong heeft een contract getekend bij Caen. De Norman- dische club wordt in Frankrijk gezien als een belangrijke runner-up. De veel-scorende middenvelder Huysman en De Jong zien voor zich een offensief duo dat veel belooft: de WK-ontdekking Kennet Andersson en het eeuwige talent Amara Simba. Nijmegen. Internationaal toer nooi. Vijfde ronde: Harmsma (Ned) - Van Wel (Ned) 1-1, Ba (Sen) - M'benque (Sen) 1-1, Mehtijev (Aze) - Krajenbrink (Ned) 1-1, F. de Koning (Ned) - Goedemoed (Ned) 1-1, Van der Pal (Ned) - G. van Aalten (Ned) 0-2, Kuperman (VSt) - Barten (Ned) 2-0, Foer- man (Rus) - Van Prinsenbeek 2-0, Kalbfleisch (Ned) - Neven (Ned) 0-2, Van de Broek (Ned) - Bouwhuis (Ned) 0-2, Plantinga (Ned) - Okrogelnik (Ned) 0-2. Zesde ronde: G. van Aalten - Harmsma 1-1, Okrogelnik - Ba 1-1, Krajenbrink - Neven 2-0, Goedemoed - Mehtijev 1-1, Van Wel - Kuperman 1-1, Bouwhuis - Foerman 0-2, De Knikker (Ned) - Van der Pal 0-2, Groene- veld (Ned) - F. de Koning 1-1, Thijssen (Ned) - Masselink (Ned) 2-0. Stand aan kop: 1. Van Aalten, Harmsma, Ba, Krajenbrijk en Foerman 10. Milaan. WK. Vrouwen: Luchtpistool: 1. Seka- ric (Joe) 484,6 pnt, 2. Stein (Dui) 484,1, 3. Beljajeva (Kaz) 483,7, 4. Duihong Li (Chi) 482,7, 5. Galu- so (WRu) 482,6, 6. Smirnova (Rus) 482,1. Landen: 1. China 1144 pnt, 2. Bulgarije 1137, 3. Duitsland 1135. Standaard-geweer (60 schoten), liggend: 1. Horneber (Dui) 596 pnt (evenaring WR), 2. Herzman (VSt) 592, 3. Nata (Spa) 592, 4. Letscheva (Bul) 590, 5. Leskiv (Oek) 589, 6. Martinsen (Noo) 589. Landen: 1. Rusland 1758 pnt, 2. Noorwegen 1755, 3. Oekraïne 1754. Mannen; standaard-geweer, vrij wapen (60 schoten) liggend. Landen: 1. Oekraine 1784 pnt, 2. Frankrijk 1784, 3. Rusland 1783. Badajoz (Spa). EK onder 18 jaar. Groep A: Nederland - Frankrijk 3-2 (1-0). 01. Zenden 1-0, 65. Kluivert 2-0, 72. Zenden 3-0, 87. Marsiglia 3-1, 93. Ismael 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Vorgis (Gri). Gele kaarten: Woo- ter, Kluivert, Seedorf, Paauwe en Ricksen. Nederland: Doeleman; Ricksen, Dirckx, Witzenhausen (Land zaat) en Paauwe; Schoenmakers, Seedorf en Bruggink (Knapen); Wooter, Kluivert en Zenden. Bijzonderheid: Doeleman stopte strafschop in zestiende minuut. Portugal - Zweden 2-0. Stand: 1. Portugal 2-6, 2. Neder land 2-4, 3. Zweden 2-1, 4. Frankrijk 2-0. Programma donderdag: Neder land - Portugal en Frankrijk - Zweden. Groep B: Spanje - Wit-Rusland 4-1, Duitsland - Rusland 1-2. Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Duits land en Rusland 2-3, 4. Wit-Rus- land 2-0. Intertoto-competitie. Breitenwang (Oos). Wacker Innsbruck - Sparta 0-0, na 25 minuten gestaakt wegens on weer. Oefenwedstrijden. Vorden. Regionaal elftal - Feye- noord 4-12 (1-7). Doelpunten Feyenoord: Gorré 4, Van Loen 3, Van Bronckhorst 2, Bosz, Kiprich, Refos. Terborg. Vitesse - OFI Kreta (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 500. Norg. FC Groningen - FC Zwolle 6-1 (1-0). Doelpunten FC Gro ningen: Bombarda 5, Sion; FC Zwolle: Van de Vegt. Drempt. De Graafschap - FC Utrecht 2-0 (1-0). Victoria 1-0, Tuinstra 2-0. Hoorn. Hollandia - Go Ahead Eagles 2-3 (1-2). Doelpunten Go Ahead Eagles: Kammeron 2, Lenferink. Rode kaart: De Gier (Go Ahead Eagles). Blokker. De Blokkers - Volen- dam 2-9 (2-3). Doelpunten Vo- lendam: De Freitas 3, Vukov, Kromheer, Stefanovic, Wasiman, Wilson, Mul (eigen doel). Kerkrade. Miranda - Roda JC 1-10 (0-5). Doelpunten Roda JC: Atteveld 2, Tomek 2, Derksen 2, Van de Luer, Van Galen, Luij- pers, Graef. Tiel. NEC - Excelsior 3-1 (2-0). Van Eijkeren 1-0, Schreur 2-0, Marbus 2-1, Van Diemen 3-1. Scheidsrechter: Van Veluwen. Toeschouwers: 300. De Lier. Westlands elftal - Dor drecht 90 1-2 (0-2). Breetveld 0-1, Breetveld 0-2, Van Dam 1-2. Scheidsrechter: Schaafsma. Toe schouwers: 600. Den Bosch: BW - RKC 1-2 (0-2). Brands 0-1 (strafschop), Decheiver 0-2 (strafschop). Veen. Achilles Veen - NAC 0-4 (0-3). Doelpunten: Van Hooij- donk 2, Lammers, Brusselers. Noordwijk aan Zee. Derniekoers over 60 km: 1. Dekker (Hooge- veen) 56.12, 2. Breukink (Kalm- thout), 3. Jonker (Etten-Leur), 4. Nijdam (Zundert), 5. Pieters (Zwanenburg), 6. Voskamp (Wa- geningen), 7. Den Bakker (Ab- benbroek), 8. De Vries (Goes), 9. Harmeling (Nijverdal), 10. Van Veenendaal (Sassenheim). La Rochelle. WK Laser. Stand na vier wedstrijden. Groep A: 1. Johanson (Fin) 8 pnt, 2. Hemink (Dui) 15, 3. Sa- rasman (Est) 17, 7. Zielhuis (Ned) 22. Groep B: 1. Caujolle (Fra) 10 pnt, 2. Dutoit (Fra) 14, 3. Dawson (NZ1) 15, 9. Kats (Ned) 25. Riëti (Ita). EK, stand na twee dagen: Standaardklasse: 1. Fischer (Dui) 1755 punten, 2. Selen (Ned) 1734, 3. Schramme (Dui) 1728, 24. Borgmann (Ned) 1267. 15 meter klasse: 1. Dedera (Tsj) 1656, 2. Chiorzo (Ita) 1522, 3. Meuser (Dui) 1518, 12. Termaat (Ned) 1345,, 19. Horsten (Ned) 1177. Open klasse: 1. Andersen (Den) 1774 punten, 2. Kurstjens (Ned) 1744, 3. Gantenbrink (Dui) 1742. Palma de Majorca - Michel Everaert (TDK-Brevok) en zijn nieuwe teamgenoot Sander Mulder behaalden in het Spaanse Palma de Majorca een uitstekende derde plaats op het sterk bezette internationale beachvolleybaltoernooi om de 'West Me- diterranean Cup'. De acht sterkste Europese teams traden tegen elkaar in het strijdperk en streden om een prijzengeld van 40.000 Duitse marken. Het door de Nederlandse Volleybalbond uitgezonden Bredase duo moest alleen het Spaans/Bosnische duo Gimez en Omeragic en de Italiaanse kampioenen Ghiurghi en Lepuaglie laten voorgaan. Voor de meeste teams gold dit toernooi tevens als voorbereiding op het kwalificatoernooi van de FIVB Beach Volleyball World Series. Dit toernooi wordt tot en met zondag in het Franse Marseille gehouden. Het prijzen- geld bedraagt 100.000 Amerikaanse dollars. De doelstellingen van het Bredase duo zijn in het hoofdtoernooi uit te komen en minimaal één wedstrijd in het hoofdtoernooi te winnen. Tijdens de World Series kunnen Everaert en Mulder ranglijstpunten vergaren en hierdoor plaatsing op het Wereldkampioenschap afdwingen. St.Petersburg - Hans Janssen is woensdag in de halve finales van het bokstoernooi van de Goodwill Games in St. Petersburg uitgeschakeld. De Nederlandse kampioen in het weltergewicht was geen partij voor de Rus Alexander Sjalikov. In de eerste ronde greep de scheidsrechter in om de Brabander te bescher men. In de finale komt Sjalikov uit tegen de Cubaan Juan Hernandez, die in zijn halve eindstrijd Daniel Santos uit Puerto Rico versloeg. Deze partij werd in de derde ronde gestopt. Parijs - De nieuwe Franse wielerploeg Le Groupement met Guy Mollet als manager krijgt gestalte. Mollet heeft al vijftien renners vastgelegd. De Fransen Hervé Garel (GAN), Pascal Lino (Festina), Ronan Pensee (Histor), Dominique Arnould en Thierry Bourguignon (Castorama), Christophe Leroscouet (Aubervilliers) en nog vijl Franse amateurs en de Belgen Michel Vermote (Festina) en Stephane Hennebert (Lotto), de Duitser Marcel Wüst (Histor) en de Schot Robert Millar (TVM) hebben al overeenstemming bereikt met de nieuwe ploeg. Mollet voert nog onderhandelingen met de Franse sprinter Frederic Moncassin (WordPerfect) en is tevens geïnteresseerd in diens landgenoot Luc Leblanc, die vierde werd in de Tour. Hendrik Ido Ambacht - De profwielerploeg van Peter Post raakt de twee belangrijkste geldschieters kwijt. Hoofdsponsor No- vemail en mede-sponsor Laser Computers hebben geconstateerd dat de gekozen naamgeving te complex was. De ploeg reed twee jaar lang in de Franse wedstrijden ónder de naam Novemail-Laser Computer, in de overige landen als Histor-Laser Computer. In de Ronde van Frankrijk werd Histor 21e en laatste in het ploegenklassement. Sigma Coatings France (Novemail) maakt geen gebruik van de optie tot contractverlen ging. Laser Computer beëindigt de sponsoring per 31 december 1994. Post wil alles in het werk stellen om de werkgelegenheid van de Nederlandse en Belgische renners veilig te stellen. Sanghi Nagar - Jan Timman heeft woensdag zijn eerste partij in de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi in Sanghi Nagar in India tegen de Rus Valeri Salov afgebroken. Salov, die met wit speelde, dacht vijfentwintig minuten ni voordat hij zijn 61e zet onder couvert afgaf. Op dat moment hadden de twee spelers zes uur achter het bord gezeten. De partij wordt zaterdag uitgespeeld. Volgens insiders is de afgebroken stelling gunstig voor de Nederlandse grootmeester, die donderdag de tweede partij tegen Salov speelt. Dan staat ook de derde partij tussen Anand (Ind) en Kamsky (VSt), en Kramnik (Rus) en Gelfand (WRu) op het programma. In de laatste twee partijen is de stand 1-1. Yaounde - De politie van Yaounde heeft vorige week vrijdag een persconferentie van Joseph Bell verhinderd. De doelman liet tijdens het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten het nationale elftal van Kameroen in de steek. De 39-jarige sluitpost kon zich niet meer verenigen met het gevoerde technische beleid. Bell had tijdens de persconferentie tekst en uitleg willen geven over het debacle van Kameroen. Een half uur voor de bijeenkomst zou beginnen sloot de politie de deuren. Barcelona - Florin Raducfoiu verruilt AC Milan voot het Spaanse Espanol. De 24-jarige Roemeense international tekende woensdag een contract voor drie jaar bij de stadgenoot van FC Barcelona, de club waaraan zijn landgenoot Georghe Haghi zich woensdag had verbonden. Tijdens het WK in Brazilië had de aanvaller een aanbod van Espanol nog afgewezen. De Spaanse club betaalt voor de Roemeen een transfersom van ruim vijf miljoen gulden aan AC Milan. Raducioiu krijgt jaarlijks een salaris van 750.000 gulden. Londen - De Roemeense international Ilie Dumitrescu heeft woensdag een contract getekend bij Tottenham Hotspur. Met de transfer is een bedrag van ruim zeven miljoen gulden gemoeid. De 25-jarige middenvelder dankt zijn overgang van Steaua Boekarest naar de Engelse club vooral aan zijn goede optreden bij het WK in Amerika. Met Gheorghe Hagi was hij de smaakmaker van het Roemeense elftal. Hij had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de 3-2 winst op Argentinië in de achtste finale. Kansas City - De Amerikaanse oud-turnster Christy Henrich is woensdag in een ziekenhuis in Kansas City overleden. Henrich, die 22 jaar werd, leed aan anorexia, een pathologische weigering voedsel te nuttigen. Henrich miste in 1988 de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Seoul. Zij woog toen 42 kilogram. Bij haar overlij den bedroeg het gewicht nog slechts 27 kilo. Boedapest - De Hongaarse kog'elstoter Kalman Konya is op 1 juni bij een dopingcontrole tijdens de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo betrapt. De Hongaarse atletiekbond maakte woens dag bekend dat ook de contraexpertise positief is uitgevallen. Konya is voorlopig geschorst en wordt waarschijnlijk voor vier jaar uitgesloten. De 32-jarige Konya, die aanvankelijk voor Duitsland uitkwaifl, kreeg op 12 juni het Hongaarse staatsburgerschap. Zijn vader is Hongaar. Het nationale record kogelstoten, dat Konya op l9 juni in Boedapest op 20,61 meter bracht, wordt niet erkend. Twee jaar geleden was Konya ook al in het nieuws met doping- Vóór de Olympische Spelen van Barcelona ontliep hij een aantal controles tijdens de training. De Duitse bond sloot hem daarop uit van deelneming in Barcelona. van N vo kilom Gro I het e concur geen Van onze atletiekmedewerke Groede - Ignace won, na Nieuwvliet week, ook de 14,1 lange Zomerloop i Op en rondom 't Platte had de atleet uit gische Maldegem probleem met de tie. Al bij de eerste van de doorkomsten liep hij met voorsprong aan de leiding Hulstenaar Patrick van Rem en André Trines uit Eindhcj jan van dé Linde, bruingeb terug van vakantie in nog Oet Pe 1 Van onze verslaggever Ad Chaam - Wat hem in werd, lukte gisteren in Oetchakov sloeg in de en hield dat tot de medevluchters Hendrik Jos van Aert. „In de Tour moest ik veel doen voor Abdoesjaporov, in de bergetappes mocht ik eigen koers rijden. Misse heb ik in die vlakke ritte zoveel kracht verspeeld om doe naar de meet te rijden, d in de andere etappes kwam om voorop te blijv stelde de dolgelukkige 26-j Oekraïner in perfect Italiaan Gisteren had de Polti-rc geen Abdoe om naar om te ken. Van der Poel en alle ar coureurs die door hun naar Chaam waren gesti spraken er schande van, blonde Sergei vond het pra dat hij als individueel van mocht gaan in de eerste Ch se ploegenstrijd. „Startgeld" moet je mij niet vragen. Ik beer gewoon zoveel mog wedstrijden in Nederland t 1 den. Voor mezelf uiteraard, eerste prijs van 4000 gi hoefde hij in ieder geval m delen. Die wordt bijgeschi op zijn Italiaanse bankreke Sinds twee seizoenen koer voormalige tijdrijder tegen ling in het westen. „Misse blijf ik bij Polti. Na het - neem ik een beslissing." Oetchakov profiteerde als tenlandse eenling handig v; beroepsernst van de Nederl: coureurs. Even leek het er< de verontwaardigde profs vroege vlucht de zege gave. een uur voor het einde ma; met name de mannen van V Perfect en Collstrop een Van onze tennismedewer Cadzand - Het 13e ASOC uit Cadzand ga; start. In het weekeinde partijen gespeeld. De augustus. Wedstrijdleidster Tree: Blok ontving in totaal schrijvingen, een te ver lozen daling van vier in lijking met vorig jaar krijgt assistentie van een missie bestaande uit Jan daert, Els Klomp en Roegiest. Bondsgedeleg is Arnold van Pamelen mende zaterdag en wordt er gestart om 11.0 Op werkdagen gaan de partijen om 8.30 uur de op en de laatste om 19.1 omdat de buitenbanei ASOC niet van verlichtii voorzien. De Amsterdamse stud tennisclub ASVU is me tien personen goed ver woordigd in het Haaieta toernooi. Deze studente alle goed voor de h speelsterkte-categorieën Cadzand. Op het B^sche de vrouwen zijn bijvoo drie speelsters uit Amst actief. Zo is Miriam als tweede geplaatst, Utrechtse Leandra Knol Overige deelneemsters schema zijn de zusjes Je Anneke Bouwhuis uit zaal, Marina Lanckrl Knokke en de Amster meisjes Annemarie van en Ellis Keizer. Dit dus een alleszins deelname bij de B- zeker gezien de algemei Ho ach be re dens" fn de categorie. regio de i Danny Brugge De B-klasse bij tien namen. Broucke uit L. voor Hulstenaar straeten. Verder Bothof, Ruud Linker en Ray, laar van ASVU manr v is fó Jeroei doen David, Raymond Q de gebi

de Stem | 1994 | | pagina 8