OBIS 3H Volleyballers stranden in Cuneo 6Ik voelde me een Don Quichot9 DE STEM Start Schumacher in Duitse GP onzeker Dressuur verplichte kost voor military ViaMm Nederland verspeelt 2-0 voorsprong en mist plaats bij laatste vier World League Skeeler 69&S tre Court' leder i.pr.st., 950,-. n 1TIM DISKETTES: 20 stuks IEL TELEFONEREN ■RICSSON GH 198 ERICSSON B Henk-Jan Held naar Bologna Spelopvatting Advocaat was voor Gullit reden om WK te laten schieten Brons voor Janssen en Delibas 1994 X 56 Met remblokje. Maten 35-41 ECHT tennisschoen. Maten 35^4 Auto-ABC u OPEL brug uit ye. on- lek. t.i., vr.pr. r OPEL Kadett HB 1.3, nb- 56, 1987, APK 7-95, vr.pr 8500,-, 076-200598. OPEL Kadett carav. '81 g. motor, opknapp./onderd 250,- 076-810539. I blauw, ll. 076- RENAULT RENAULT 11 1983, APK 1850,-, 01667-3013. ul VOLKSWAGEN BS '85, PK enz '01150- VW Golf 1800 bj. '87, APK gek., 5 bak, pr.n.o.t.k. 01670-67585. VW Golf 1300, bj. '81, ver keerd i.z.g.st., 1 jr. APK, vr. pr. 1.000,-. 01650-59556. :4, APK 01670- VW Golf CL, bj. '80, 2e auto APK, zilv.bl. met., zw. int., GTi-wln.. i.g.st., 1.500,-. 01680-26438. 6 VOLVO 3. zeer r, taxw. 5.000,-. VOLVO 340 i.z.g.s.t. bj. '85, APK jan. '95, vr. pr. 3.750,-01623-18447 18u. DataLife SHD. enuH *5BW». ifj !fl usief gratis opbergbox LiiW voor het nieuwe digitale onale GSM-netwerk ontworpen, lidskwaliteit met B&O hoge er speaker, 3 uur gesprekstijd r stand-by. inclusief slim- ODV) erij 295 gram. Q 7' 7x62x30 mm. (excl. BTW 765,-I n voor 99 tele- mers en namen, en 147x62x30 mm, 335 gram, Olufsen speaker fekte geluids- t, standby 40 uur, stijd 1 uur en 35 zendvermogen ATF 3. Inclusief et adapter, stan- n slimline accu. garantie. lexcl. BTW 722,55] ICROCOMPUTER ropa s computerketen Nr. I DONDERDAG 28 JULI 1994 DEEL lïsiiSlfl Hockenheim (anp) - De deel neming van Michael Schuma cher aan de Grand Prix van Duitsland is hoogst twijfel achtig. Sinds woensdag is verwarring ontstaan over de schorsing voor twee Grote Prijzen. Dinsdag werd de uitspraak van de Internationale Automobiel Federatie FIA dusdanig geïnter preteerd dat dé 25-jarige Duitser pewoon zondag op het Hocken- heimcircuit zou kunnen starten. Hij zou pas voor de races in Hongarije en België uitgesloten zijn omdat hij tot volgende week dinsdag de mogelijkheid zou hebben in beroep te gaan. Woensdag bleek echter dat de superieure leider in de tussen stand om de wereldtitel langs de kant dient te blijven tijdens de Grand Prix in eigen land indien hij geen beroep aantekent vóór donderdag 18.00 uur. Dat deelde woordvoerder Martin Whitaker op het circuit van Hockenheim mee. Schumachers manager Wil ly Weber liet 's avonds weten dat het Benetton-team pas donder dagmiddag beslist of protest te gen de zware straf wordt aange tekend. De organisatoren van de Grand Prix vrezen dat indien de bazen van Schumacher afzien van een bezwaar, er een ware volksop stand zal uitbreken. Voor de GP van Duitsland zijn ruim 210.000 kaartjes verkocht, waarvan 148.000 (uitverkocht) voor de ra ce op zondag en de rest voor vrijdag en zaterdag wanneer de trainingen op het programma staan. „We vrezen dat de fans door draaien als Schumacher niet rijdt", zei een woordvoerster van het agentschap dat de kaartver koop regelt. „De hel breekt los", sprak perschef Tesseraux van de Hockenheimring. „Het wordt een grote catastrofe als 'Schumi' wegblijft." De coureur en zijn renstal, waar voor de Nederlander Jos Ver stappen zondag zijn vijfde Grand Prix rijdt, staan voor een dilemma. Zij hebben het bange vermoeden dat bij een appel de FIA de straf zal verhogen. „Ik sta voor een van de moeilijkste beslissingen uit mijn leven. Mijn advocaten bestuderen de uit spraak van de FIA. Enerzijds wil ik de vele fans niet teleurstellen, anderzijds moet ik ook aan mijn eigen belang denken", zei een twijfelende Schumacher woens dag. „Deze race is voor mij de belangrijkste van het seizoen. Nooit is het een Duitser gelukt op de Hockenheimring voor ei gen publiek te winnen." Schumacher en het Benetton- team werden zwaar bestraft om dat tijdens de Grand Prix van Engeland bijna drie weken gele den de zwarte vlag in de 22e ronde werd genegeerd. Normaal staat op dit vergrijp meteen dis kwalificatie. Op Silverstone werd de forse overtreding aan vankelijk afgedaan met een geldstraf van 45.000 gulden. Dinsdag besliste een 22-koppige jury onder voorzitterschap van FIA-voorzitter Max Mosley ech ter anders. Behalve de schorsing kreeg Be- netton een geldboete van 1,4 miljoen gulden opgelegd en wer den Schumacher de zes punten voor de tweede plaats in Enge land afgenomen. Het verschil met zijn directe achtervolger Damon Hill slonk daardoor van 33 naar 27 punten. De Engels man zou, indien hij beide races wanneer Schumacher buitenspel staat wint, zijn achterstand tot zeven punten kunnen reduceren. Waardoor de strijd om de we reldtitel weer volledig open is. De heerschappij van Schuma cher stak niet alleen de concur rentie (Williams, Ferrari en McLaren) de ogen uit, maar ook de grote baas van het krankzin nige circus, Bernie Ecclestone. De overmacht van Schumacher dreigde de competitie saai en vervelend te maken. En dus on interessanter voor de commercie. De Duitser won zes van de acht tot nu gehouden Grand-Prix-ra- ces en eindigde twee keer als tweede. Sinds het verongelukken van Senna tijdens de Grand Prix van San Marino had de jonge Duitser van niemand meer te genstand van betekenis te duch ten. Het eenmalige optreden van Nigel Mansell liet de koele oog appel van Benettons flamboyan te baas Flavio Briatore ijskoud. Hij won, koelbloedig als altijd. De race met de rechtsprekers in het hoofdkwartier van de FIA in Parijs lijkt hij echter te verlie zen. Van onze verslaggever Cuneo - Henk-Jan Held speelt met ingang van het aankomende seizoen voor Bologna. De volleybal international, het afgelo pen jaar met Rob Grabert uitkomend voor Latte Giglio, was al langer in gesprek met de Italiaanse club. Held is de tweede Oranje- man, die het aankomend seizoen verzekerd is van een vereniging in het zuid-euro- pese volleybal-walhalla. Ron Zwervers drie-jarige contract bij landskampioen Treviso loopt nog een jaar door. De rest van de Italo- Nederlanders hebben nog steeds geen handtekening onder een contract gezet. Parma-spelverdeler Peter Blangé die hoopt dat de nieuwe sponsor van zijn huidige club hem het ach terstallige salaris van zes maanden betaald, is in beeld bij Montichari, de werkgever van Ronald Zoodsma en Jan Posthuma. Bas van de Goor zou een voorcontract hebben gete kend bij Modena. Rob Grabert en Olof van der Meulen hebben de over eenkomsten met hun res pectievelijke clubs Latte Giglio en Com Cavi Napoli nog steeds niet verlengd. Door Eddy van der Beek Cuneo - De opdracht was eigenlijk onmogelijk, leek in de praktijk toch uitvoerbaar, maar bleek toch te moei lijk. Na de verliespartij tegen Bulgarije moest het Nederlands mannen-volleybalteam van Italië winnen om alsnog aanspraak te maken op een plaats bij de laatste vier van de World League. Even leek het te gaan lukken. Oranje nam tegen de regerend Europees- en Wereldkampioen brutaal een 2-0 voorsprong, maar verloor uiteindelijk in een kolkend Palasport Cuneo: 2-3 (15-9,15-7,10-15,8-15,12-15). Man van de wedstrijd was on miskenbaar Misha Latuhihin. De vervanger van de aan zijn achil lespees geblesseerde spelverdeler Peter Blangé speelde onbevan gen en een schitterende wed strijd. Op een gegeven moment, aan het einde van de derde set, viel de 23-jarige speler van Ze venhuizen van vermoeidheid on der het net door en kwam Blan gé hem vervangen. Bondscoach Joop Alberda wisselde vervol gens zijn spelverdelers af, maar Latuhihin bleef de show stelen met uitstekende set-ups en ge- tructe doortikballen. De van de geboorte Gennepenaar, volstrekt onbekend bij de Italianen, toon de flair. Daarnaast functioneer de de Nederlandse stop en het blok beduidend beter dan een dag eerder tegen de Bulgaren. „Dit is voor mij een fantastische ervaring, maar net als tegen Bul garije had ik liever wat minder gespeeld, maar wel gewonnen", hijgde Latuhihin na. „Die Italia nen keken een beetje vreemd .tegen mij aan, wisten niet wat ze moesten doen. Misschien kwa men we op het eind toch wat kracht tekort." De vechtlust van de Italianen was inderdaad teveel voor de Nederlandse ploeg, die zich twee weken korter had voorbereid op de World League eindronde. De ploeg van coach Julio Velasco kon zich, na de nederlaag tegen Brazilië geen afgang voor eigen publiek veroorloven, opgezweept door 5000 tifosi bereikte Italië de laatste vier (finale) in Milaan, die anders beduidend minder toeschouwers hadden getrokken. Weer moest Nederland woor de Azurri buigen, net als vorig jaar in Finland tijdens de EK-finale. Joop Alberda: „We zaten er weer dichtbij. In een wedstrijd als deze moet je ook wat geluk heb ben. Het gaat om details. Met de inzet van mijn ploeg ben ik te vreden, met het resultaat uiter aard niet. Misha Latuhihin heeft aangetoond dat eij bij de Neder landse clubs wel degelijk talent rondloopt. Dat is een prettige gedachte. Het klinkt droog, maar we gaan deze wedstrijd eens analiseren. De voorberei ding voor het WK in Grielenland staat voor de deur. In september krijgen we dus een nieuwe kans. Zo simpel is dat." Nederland won nog nooit een hoofdprijs op een titeltoernooi of prestigieus evenement. Toen Arie Selinger zich eind jaren '80 serieus voor Oranje ging inzet ten, werd een voorzichtige sprong naar de wereldtop ge maakt. in 1988 resulteerde het nog in oprichting zijnde Bankras-model in een vijfde plaats op de Olympische Spelen van Seoel. Harry Brokking leid de het Nederlands team tijdens de Europese kampioenschappen in 1989 (Zweden) en 1991 Ron Zwerver treurt om de eliminatie van Oranje. (Duitsland) naar brons, maar verspeelde met zijn selectie op het WK'90 in Brazilië een top- klassering door in de finaleronde met 3-2 van Cuba te verliezen. In het Maracanazinho-stadion kwam Oranje uiteindelijk niet verder dan een zevende plaats. Na de gewonnen thriller tegen Italië en Cuba lag twee jaar geleden in Olympisch Barcelona het goud binnen handbereik, maar in de finale trof Oranje het niet. Het in topvorm verkerende Brazilië wees het wederom door Arie Selinger gecoachte team naar een positie, waarop het al enkele malen was geëindigd: de tweede plaats. En vorig jaar in de EK-finale tegen Italië in het Finse Turku, beet Oranje na ene sprankelende vijfsetter weer in het stof. Ditmaal was debutant Joop Alberda de verantwoorde lijke coach. Ook tijdens de World League stond Nederland nimmer op de hoogste trede, De beste klasse ring werd behaald in 1990, toen het poenige evenement zijn eer ste aflevering beleefde. In de finale bleek aartsvijand Italië te sterk, Oranje werd tweede. In de editie van '92 en '93 schaarden de netballers zich wel bij de laatste vier, maar moest op het podium genoegen worden geno men met de laagste trede. Vorig jaar kwalificeerde een door af zeggingen verzwakt Nederlands team zich niet eens voor de ein dronde in Rio de Janeiro. Samplonius nieuwe leidster Commequiers - Anne Samplo nius is de nieuwe leidster in de Tour Féminin. De Canadese wielrenster won woensdag de derde etappe. Uitslagen: Commequiers, Tour féminin, derde etappe: 1 Samplonius (Can) J47.5 km in 3.53.40 (gem. 37,848 km/u), 2- Fanini (Ita) 0.13, 3. Overgaag (Ned), 4 Naegerman (Bel), 5. Heeb (Bel), 6 ouiguüeva (Oek), 7. Cristofoli (Ita), 8. inU£en tNed), 9. Boebnenkova (Rus), 1° Eglin-Hosotte (Fra). Klassement: 1 Samplonius 10.38.32, 2. «ughes (Can) 0.08, 3. Brunen 0.09, 4. vykstedt-Hyman (Fin) 0.14, 5. Marsal j*ra) 015. 6 Polhanova (Rus) 0.17, 7. Koiiaseva (Rus) 0.18, 8. Somohvalova M 0.18, 9. Young (VSt) 0.20, 10. Odm (Fra) 0.22. Telstar stapt boos van het veld af Harelbeke - Telstar heeft woens dag het einde van de vriend schappelijke wedstrijd in en te gen Harelbeke niet gehaald. De spelers van de eerste-divisieclub cerlieten na een kwartier in de tweede helft het veld. Telstar was kwaad op de Bel gische scheidsrechter, die eerder Tevreden en Nok uit het veld had gestuurd. Volgens Henk Houwaart, de Nederlandse trai ner van de Belgische tweedeklas ser, misdroegen de spelers van Telstar zich. „Hans Kraay jr. was ue gemakkelijkste, dan kun je nagaan hoe die anderen waren", «dus de oud-Hagenaar. „Telstar heeft in België vier oefenduels gespeeld en altijd was er wel narigheid." Collega Simon Kiste- fflaker onthield zich van com mentaar. Bij het staken van het auel was de stand 2-2. Door Michel Bongers Milaan - Zelden zal er meer gespeculeerd zijn dan over de achtergronden van het plotselinge vertrek van Ruud Gullit bij het Nederlands elftal. Gisteren gaf 'mister dreadlock' tekst en uitleg over het motief waarom hij het WK liet schieten. Centraal in zijn repliek staat de zelfmoordtactiek van bondscoach Dick Advocaat. „Diverse keren", aldus Gullit „heeft Advocaat me verzekerd dat hij op het WK defensief zou spelen. Zeg maar een 4-4-2 op stelling. Maar die belofte is hij niet nagekomen. Na de wed strijden Parma-Ajax en Milan- Barcelona, heb ik Advocaat no ta bene opgebeld en gezegd: 'Dick heb je de wedstrijden ge zien?' Dat had hij. Hij zou lee ring trekken uit het feit dat twee offensief ingestelde ploe gen genadeloos waren afge straft." „Advocaat hield echter vast aan het aanvallende Ajax-concept. Dat is vragen om moeilijkhe den. Laat er geen misverstan den over bestaan. Ik vind het Ajax-spel met buitenspelers prachtig maar dan moet het wel twintig graden zijn en het liefst ook nog een natte grasmat. De klimatologische omstandighe den in Amerika waren echter dusdanig dat je zuinig moest omspringen met de krachten. Advocaat heeft mijn waarschu wingen echter in de wind gesla gen. Dat was voor mij het mo ment om te vertrekken." Gullit voelde zich in de voorbe reidingsperiode een roepende in de woestijn. „Ik heb ook telkens gewaarschuwd voor te veel op timisme. Iedereen dacht dat Oranje wel even wereldkampi oen zou worden. Een soort car navalssfeertje. Maar ik zag het lijk al drijven met die offensie ve manier van spelen. Niemand wilde naar me luisteren. Dat snap ik niet. Ik ben gerijpt in de sterkste competitie van de we reld. Het is niet voor niks dat Italië tweede wordt en dat Par- reira (de bondscoach van Brazi lië) veel spelers uit Europa en vooral Italië plukt. Ik voelde me alleen, een Don Quichot. Na de oefenwedstrijd tegen Schotland heb ik in een interview nog het optimisme proberen te tempe ren door een objectief oordeel te vellen. Daar is weer iedereen Ruud Gullit gisteren in actie tijdens de training van AC Milan. foto anp over gevallen en zou ik een zeikerd zijn. De dag na dat interview kwam Israel nog naar me toe en vertelde mij dat ik me rustig moest houden. Israel had trouwens in een eerder inter view al aangeven dat ik niet in hun systeem zou passen. Tja, dan ontstaat er al een bepaald sfeertje." Spijt van zijn beslissing heeft hij niet gehad. „Tuurlijk, ieder een in Nederland vindt me nu een klootzak, maar dat doet me niks. Ondanks impopulaire be slissingen die ik voorheen bij diverse clubs heb genomen wordt ik nog overal met open armen ontvangen. Omdat ik bij die clubs gepresteerd heb. Tij dens het WK heb ik de interna tionale pers nog goed gevolgd en die hebben de 'oude hap' van het Nederlans elftal helemaal afgemaakt. Daar had ik geen zin in. Ik wist vooraf dat het niks zou worden en daar heb ik gelijk in gekregen. Want wat heeft Oranje nu laten zien, met uitzondering van een kwartier tje tegen Brazilië. Het heeft me toch wel enige voldoening gege ven dat mijn opvattingen zijn uitgekomen." Het feit dat hij niet metéén openheid van zaken heeft gege ven bestempelde Gullit als een soort voorzorgsmaatregel. „Als ik toen direct de reden van mijn vertrek had uitgelegd, zou nie mand me begrepen hebben en zou ik per defenitie al zijn afge maakt. Op dat moment stond ik voor de keuze of een oorlog veroorzaken of vertrekken en na het WK een verklaring ge ven. Ik heb voor dat laatste gekozen." Op een afscheidswedstrijd voor het Nederlands elftal rekent hij niet meer. „Ik denk dat er zelfs geen handdruk meer van af kan." Den Haag (anp) - Eigenlijk vinden militaryruiters de dressuur een onderdeel van niets. Een dressuur rijden is zoiets als vreemd gaan. Halsreikend kijken ze uit naar zaterdag wanneer de crosscountry op het programma staat. Het koningsnummer van de military. Maar de dressuur hoort er nu eenmaal bij, net als het sprin gen. Dus begonnen woensdag in Den Haag 48 rijders en rijdsters braaf aan de dres- suurproef. Het wedstrijdge deelte van de Wereldruiter- spelen werd geopend, hoe kan het ook anders, door een Ne derlander. Adriaan Smeulders beet om half negen het spits af. In alle vroegte legde hij een bevredigende proef af. „Het ging super", aldus de man uit Bakel. „Het was de beste proef van het jaar. Bas tion is geen crack op de dres suur, het is zijn minste onder deel. Maar misschien is het in ons voordeel dat we als eerste combinatie zijn gestart. De ju ryleden gaven namelijk rede lijk hoge punten, terwijl ze later op de dag naar beneden gingen met hun waarderings cijfers." Daar had Astrid van Leeuwen, die samen met Smeulders, Lips en Mandy Stibbe de equipe voor de landenwed- strijd vormt, geen last van. Ze scoorde boven verwachting goed en eindigde als beste Ne derlandse op de twaalfde plaats. „Ik ben tevreden", luidde het droge commentaar van de Lieropse. „Het belang rijkste is dat we weinig fouten hebben gemaakt, want elk punt dat je op de dressuur verliest, is weggegooid. Die moet je op de cross maar zien terug te winnen." Ook Alice Lozeman, de derde Nederlandse die woensdag in actie kwam, keek tevreden te rug op haar dressuurproef. Ze is met haar 23 jaar de jongste van de ploeg én doet in Den Haag vooral mee om ervaring op te doen. „Ik heb met Ren- denburgh Time Out pas vier wedstrijden afgewerkt. Je mag dan niet verwachten dat ik erg hoog in het klassement eindig. Dat kan gewoon niet, anderen rijden al jaren op hun paar den. Die zijn op elkaar inge speeld." Alle drie waren ze blij dat de dressuur achter de rug is. Ze kijken vol verwachting uit naar de cross. „Daar doe je het voor", zegt Lozeman. „Na tuurlijk hoort de dressuur er bij, maar de cross is toch het mooiste onderdeel. Anders had ik net zo goed dressuur- rijdster kunnen worden." Ze neemt deel aan haar eerste internationale kampioen schap. In de cross gaat Loze man dan ook berekenend te werk. „Ik ga niet alles riske ren, kies niet altijd voor de kortste weg." Dat doet Smeulders wel. „Op een WK moet je alles riskeren, zo'n evenement is er maar één keer in de vier jaar. Met braaf een rondje rijden en twee mi nuten tijdsoverschrijding kom je er niet." Hij mag ook op de cross weer als eerste starten, om half acht 's morgens. „Ide aal, want dan is de zon nog niet zo fel. Iedereen had mede lijden met me toen bekend werd dat ik de eerste rijder zou zijn, maar ik was juist heel blij. Kijk eens hoe die ruiters zweten op het middag uur, daar had ik geen last van. En op de Vlasakkers is het zaterdag helemaal warm in de middag. Tegen die tijd zit ik al met een koud biertje in de schaduw." Den Haag. Wereldruiterspelen. Military, dressuur. Stand na eerste dag (48 deelne mers): 1 Thomson (GBr) King William 42 punten, 2. Karen O'Connor (VSt) Biko 50, 3. Schless-Beine (Dui) Timothy 51, 4. Seguret (Fra) Coeur de Rocker HN 53, 5 Bodenmüller (Zwi) Fancy Hill 53,20, 6. Cribb (Aus) Navarone 53,40, 7. Desmedt (Bel) Ebro 54,60, 8. Jefferis (NZe) Bounce 54,80 en Overesch (Dui) Watermill Stream 54,80, 10. Da vid O'Connor (VSt) On a mission 55,20, 12. Van Leeuwen (Ned) Dora's Green L 57, 21. Lozeman (Ned) Rendenburgh Time Out 60,20, 34. Smeulders (Ned) Basti on 66,40. Sint Petersburg - Orhan De libas en Hans Janssen, de Nederlandse deelnemers aan het bokstoernooi van de Goodwill Games, keren met een bronzen medaille terug uit St.Petersburg. Zij verlo ren woensdag in de halve finales van hun gewichtsklas se. Delibas verloor op punten van de Rus Sergei Karavajev (6-14). Janssen stond tegen zijn Russische tegenstander Alexander Tsjalikov slechts anderhalve minuut in de ring toen de scheidsrechter de partij stopte. Zwaarwelter Orhan Delibas, twee jaar geleden verliezend fi nalist bij de Olympische Spelen en vorig jaar winnaar van het zilver bij het EK in Bursa, had weinig kans tegen Karavajev. De Apeldoorner kreeg in de eerste ronde acht tellen rust. Daarna had hij weinig in te brengen bij de thuisbokser, die uiteindelijk ruim op punten zegevierde. Wei ter Hans Janssen was kansloos tegen Tsjalikov. De Rus bezorg de de Eindhovenaar met zware treffers binnen anderhalve mi nuut twee maal acht tellen rust. De scheidsrechter staakte daar op de partij. Cuba was woensdag in het bok stoernooi oppermachtig. De Cu banen bereikten vijf finales van de zes gewichtsklassen, waarvan de halve eindstrijden woensdag op het programma stonden. Donderdag zijn de Cubanen in alle zes klassen, waarvan de hal ve finales dan op het programma staan, vertegenwoordigd. Felix Savon, de wereld- en olympisch kampioen zwaargewicht, aan wie de inmiddels gestopte Ar nold Vanderlijde weinig goede herinneringen heeft, had geen moeite met de Duitser Peer Mul ler, die binnen een minuut de strijd staakte. In de finale bokst Savon tegen de Rus Mosjalov, die de Turk Sinan op punten versloeg. Karavajev ontmoet in de finale de Cubaan Juan Lemus, van wie Delibas in Barcelona op punten verloor. Lemus won door inter ventie van de Duitser Dirk Dzemski. In de finale van het lichtgewicht zullen de Cubanen het zonder een vertegenwoordi ger moeten stellen. De Russische kampioen Paata Gvasalia, die in de kwartfinales de Cubaan Hu- ratdo uitschakelde, zegevierdi woensdag op punten over di geroutineerde Fransman Brunc Wartelle. Gvasalia bokst de fina le tegen de Duitser Heiko Hinz die een overtuigende overwin nmg op punten (16-10) boekti op Larry Nicholson, de Ameri kaanse amateurbokser van he' jaar 1994. Hinz dwong zijn te genstander tweemaal tot ach tellen rust. In het handbaltoernooi revan cheerde Frankrijk zich voor dl nederlaag die het vorig jaar ir Zweden in de finale van het WF tegen Rusland leed. De Franser zegevierden met 22-20, nadat zi bij de rust nog met 9-13 achter stonden. In het basketbaltoernooi lever den de halve finales verrassende uitslagen op: Italië - Verenigde Staten 81-72 en Puerto Rico - Rusland 69-65. UITSLAGEN Boksen, halve finales, lichtvlieg Choi Joon-Wook (ZKo) w.o p (8-5 van Guadardo (VSt), Mantilla (Cub w.o.p (19-8) van Morel (VSt) Bantam: Carrion (Cub) w.o.p (11-5 van Skryabin (Mol). Antonov (Rus w o.p (li-4) van Malabekov (Rus). Licht: Hinz (Dui) w.o.p (16-10) var Nicholson (VSt), Gvasalia (Rus w.o.p (5-4) van Wartelle (Fra). Weiter: Sjalikov (Rus) wint dooi interventie eerste ronde vanm Jans sen (Ned), Hernandez (Cub) wint door interventie derde ronde var Santos (PuR). Zwaarwelter: Karavajev (Rus) w.o.p (14-6) van Delibas (Ned), Lemus (Cub) wint door interventie eerste ronde van Dzemski (Dui). Zwaar: Savon (Cub) wint door opge ven in de eerste ronde van Muller (Dui), Mosjalev (RUs) w o.p Sinan (Tur). Handbal. Mannen. Finale: Frankrijk - Rusland 22-20. om de derde plaats: Spanje - Zuid-Korea 29-25, om de vijfde plaats: Zweden - Verenigde Staten 29-25. Basketbal. Halve finale: Italië - Ver enigde Staten 81-72. Om de vijfde plaats: Brazilië - China 101-52, Ar gentinië - Kroatië 85-80. Waterpolo. Twee ronde: Hongarije - Spanje 15-7, Rusland - Verenigde Staten 9-4. Holland Acht naar Goodwill Games Amsterdam - De Holland Acht zal van 4 tot en met 7 augustus deelnemen aan het roeitoernooi van de Goodwill Games. De ploeg van bondscoach René Mljnders reist op uitnodiging van de organisatie af naar St. Petersburg. v

de Stem | 1994 | | pagina 7