Londen vreest zelfmoordacties Suta HET WEI Luchtvaartdiensten: Vliegen buiten Europa en VS levensgevaarlijk De verloren kinderen van kamp Nodsho huilen niet Politici Haïti verontrust door invasiedreiging van Amerikanen Verscherpte bewaking bij joodse instellingen in Europa na bomaanslagen Zoon Bouterse gearresteerd na gijzeling drughandelaars Boete DS1V Kans op eer DE STEM BUITENLAND DE STEM BUITENLAND KORT EC keurt st 1 Zon en maan 1 Hoogwater DONDERDAG 28 JULI 1994 Al Door Joop Wenstedt Washington/Moskou - De Ameri kaanse ambassade in Moskou heeft haar medewerkers verboden nog langer te vliegen met Russische maatschappijen of vliegtuigen. Het verbod volgt op een advies van de Amerikaanse Luchtvaartdienst (FAA). De FAA is van mening dat vliegen met Oosteuropese vliegtui gen of maatschappijen te gevaarlijk is. De waarschuwing geldt ook voor Ameri kaanse burgers die in of naar Rusland reizen. Ze volgt op verontrustende be richten dat het aantal doden bij vlieg tuigongelukken stijgt terwijl geen spra ke is van een groter aantal ongelukken. De grotere aantallen slachtoffers zijn het gevolg van het feit dat vliegtuigen ener zijds steeds groter en voller worden, ter wijl anderzijds volgens internationale luchtvaartautoriteiten de veiligheid in de luchtvaart terugloopt. In de eerste helft van dit jaar vonden 741 mensen de dood bij 20 vliegtuigongeluk ken. Dat is het hoogste aantal sinds 1985, toen in het eerste half jaar 913 doden vielen te betreuren, meldt het gezagheb bende luchtvaarttijdschrift Flight. De vier ernstigste ongelukken vonden plaats in China en Rusland. Daarbij vie len in totaal 573 dodelijke slachtoffers. Opvallend is dat bij deze ongelukken, behalve twee Russische vliegtuigen, twee Airbussen waren betrokken. De Franse Airbus krijgt een steeds slech tere reputatie. Nadat onlangs bij een proefvlucht een Airbus neerstortte omdat de automati sche piloot het begaf, dreigt het bedrijf in financiële problemen te raken. Vol gens geruchten in luchtvaartkringen heeft een aantal maatschappijen zijn be stellingen bij Airbus geannuleerd. „Het is een teken aan de wand dat er steeds meer ongelukken gebeuren in het oosten en verre oosten," aldus David Learmount die het Flight-onderzoek uit voerde. Hij wijt het stijgend'e aantal on gelukken aan de onbekendheid met mo derne technieken en regels. Onafhankelijk van het Flight-onderzoek liet de Amerikaanse luchtvaartdienst (FAA) weten dat zij aan de veiligheid van de luchtvaart twijfelt buiten het be reik van de FAA en JAA (Europese Sa menwerkende Luchtvaartdiensten). Uit het FAA-onderzoek blijkt dat vooral Derde-Wereldlanden de internationale regels vaak aan hun laars lappen. Woordvoerder Broderick van de FAA: „Dergelijke onveilige vliegtuigen vliegen ook in het Europese en Amerikaanse luchtruim en vervoeren zo'n 40 procent van alle passagiers in de wereld. De kans dat je iets overkomt is dus redelijk groot." Volgens Broderick moeten FAA en JAA samenwerken om de luchtvaart wereld wijd veiliger te maken. Op die manier kunnen rampen met grote aantallen slachtoffers worden voorko men. Ook wordt er aan gedacht om de lakse veiligheidsvoorschriften in vliegtuigen terug te dringen. Volgens de FAA moeten onder meer tij dens de vlucht de veiligheidsgordels om- gehouden worden, zodat wordt voorko men dat door een vreemde beweging van het vliegtuig passagiers gewond raken. Van onze correspondent Bob van Huët Londen - De Londense po litie heeft gewaarschuwd voor mogelijke zelfmoord acties van Middenoosterse bommenleggers. Dat leidt de politie af uit de zeer kor te tijd die de daders van de twee recente bomaanslagen in de Britse hoofdstad zich gunnen om te ontkomen. Volgens hoofdcommissaris Paul Condon werd bij beide aanslagen - nog geen twaalf uur na elkaar - een ongeveer vijftien kilo zware autobom voor een Israëlische of joodse instelling gereden en ont plofte de lading vrijwel direct daarna. Bij de aanslagen van maandag op de Israëlische ambassade in Ken sington en van gisternacht in het Noordlondense North Finchley, op een joodse liefdadigheidsor ganisatie, vielen in totaal vijftien gewonden. De meesten zijn inmiddels uit het ziekenhuis. Inmiddels houden rond een hon derdtal gebouwen in Londen ge wapende agenten de wacht en is een parkeerverbod van kracht in bepaalde straten. Joodse organisaties hadden daar al enige weken om gevraagd en bekritiseerden de naar hun zin 'trage reactie' van de politie op reeds lang gesignaleerde dreigin gen. Bij de bom in North Finchley ontsnapten twee jonge vrouwen op wonderbaarlijke manier aan dodelijk rondvliegend schroot. Ze reden op enkele meters langs de autobom toen die afging, maar werden niet geraakt. Experts vermoeden dat Iraanse machten achter de recente aan slagen zitten. Dat werd ontkend door de Iraan se zaakgelastigde in Londen, Mo hammed Safaie. Een aanvankelijke claim van de islamitische Harnas uit Libanon werd niet serieus genomen en la ter eveneens ontkend door de be weging. Na de vier antisemitische aansla gen de afgelopen dagen zijn ook in Nederland extra veiligheids maatregelen ingesteld bij moge lijke joodse doelwitten. De Israëlische ambassade in Den Haag zei dat 'alle Israëlische en joodse doelen op de wereld altijd goed bewaakt zijn'. Maar de ambassade heeft dins dag Nederland toch om ver scherpte maatregelen gevraagd. FOTO EPA 'De VN wil de mensen uit de stad naar de kampen hebben. Ze gaan lopen, vallen neer langs de weg en sterven.' Van onze verslaggever Paul de Schipper Goma - De zwarte kinderen in kamp Nodsho, huilen niet, ze jammeren. Het is een einde loos smartelijke weeklacht, een doodzang die uren na galmt in je oren. Vijftien roer loze lichaampjes op een grijze deken klagen niet meer. Met opgetrokken benen, een hand onder het hoofd liggen ze op hun zij stil te sterven. Kamp Nodsho bestaat anderhal ve dag en er zitten nu al 3000 ver loren Hutu-kinderen bij elkaar. Hun ouders zijn zoek of dood en dit is maar een van de zes kam pen voor weeskinderen die door Unicef in Zuid-Zaïre zijn inge richt. Het Internationale Rode Kruis haalt ze met vrachtauto's van de straat in de grensstad Goma en uit de vluchtelingenkampen in de omtrek. „Tienduizend tot nu toe," aldus John Williamson, een gejaagde Unicef-coördinator in Goma. Hoeveel het er in totaal zijn? Hij haalt met een ongecontroleerd gebaar de schouders op: „Ik weet het niet... Echt niet... Alles is overbevolkt. De VN wil de men sen uit de stad naar de kampen hebben. Ze gaan lopen, vallen neer langs de weg en hun kinde ren dwalen rond. Ouders laten hun kinderen ook achter in de stad in de hoop dat ze daar over leven via de hulporganisaties." Staffan de Mistura, een potige Zweed, kwam vannacht aan in kamp Nodsho. Hij bracht het ne gen man tellende Unicef-team uit Somalië mee. Het eerste wat hij deed, was een order geven om een kuil te graven, een massagraf van zes meter diep. Met spoed weggeroepen uit Mo gadishu na een jaar hulpverle ning in Somalië, moet hij nu orde brengen in deze achtertuin van de hel. Hij overziet de chaos op het pok dalige terrein, vijf kilometer bui ten Goma: De 30 witte Unicef- tenten, de stapels balken om af dakjes te bouwen, de nog lege watertanks, de ronddolende kin deren, de Hutu-helpers die in de felle zon bedrijvig met versufte weesjes sjouwen. „Dit is erger dan Somalië, één voordeel, ze schieten niet op ons." Toch is zijn werk niet ongevaar lijk. Vanmorgen stonden er in eens vier soldaten van het naar Zaïre gevluchte Ruandese leger voor de poort, handgranaten in de hand. Ze eisten voedsel. „Ik zei: 'Over mijn lijk'. Ze gingen weg, ik heb ze niet meer terugge zien." De Mistura is trots op zijn team waartoe ook vijf Somaliërs beho ren: „Daar hebben we het van de cholera gewonnen. We brengen ervaring mee, bovendien is het mooi dat Somaliërs die zoveel hulp hebben ontvangen nu iets proberen terug te doen voor Afri kanen hier in Zaïre." Haïtiaanse politici heb ben verontrust gerea geerd op het nieuws dat de Verenigde Staten steun van de VN-Veilig heidsraad proberen te krijgen voor hun plan voor een eventuele inva sie van Haïti. Waar schijnlijk om dat te voor komen zijn voor novem ber nieuwe verkiezingen uitgeschreven, maar Washington heeft al laten weten daarmee niet te vreden te zijn. „Als de V-raad de resolutie aan neemt vrees ik het ergste, niet al leen voor Haïti, maar ook voor de wereld," zei de conservatieve po liticus Hubert de Ronceray, een verklaafd tegenstander van de naar de VS uitgeweken Haïtiaan se president Jean-Bertrand Aris- tide. De Ronceray noemde de resolutie 'een van die vonken die een grote brand aankondigen' en zei dat een invasie het begin zou zijn van een 'nieuwe periode van neo-ko- lonialisme' in het Caraïbisch ge bied. Een Amerikaanse invasie in 1915 ontaardde in een langdurige be zetting (tot 1934) van Haïti, die bij zowel linkse als rechtse Haïti- anen slechte herinneringen heeft achtergelaten. Senator Turneb Delpe, leider van het Nationaal Front voor Veran dering en Democratie, de linkse coalitie die Aristide in 1990 voor het presidentschap nomineerde, legde de schuld voor een eventue le invasie bij voorbaat bij het huidige bewind. „Als er een inva sie komt, dan moeten de legerlei ders, die geweigerd hebben de weg van onderhandelingen te be wandelen, de schuld op zich ne men." Het front is in principe tegen bui tenlandse inmenging, maar Del pe weigerde commentaar te ge ven op de door de Amerikanen bepleite resolutie voordat de V- raad zich erover heeft uitgespro ken. De door de militairen geïnstal leerde regering van president Emile Jonassaint heeft, in een kennelijke poging een invasie af te wenden, aangekondigd verkie zingen te zullen organiseren om de democratie in Haïti te herstel len. Het hoofd van de Haïtiaanse electorale raad, Balthazar Saint- Phard Linne, zei dat de verkie zingen mogelijk al begin novem ber kunnen worden gehouden. De Verenigde Staten lieten daar op onmiddellijk weten dat een stembusgang de huidige patstel ling tussen de VS en Haïti niet zal doorbreken. „Deze verkiezingen worden niet door de internationale gemeen schap erkend," aldus de Ameri kaanse diplomaat Stanley Schra- ger. De VS willen dat Arestide te- rugeert naar zijn land. Washing ton heeft genoeg van de stroom vluchtelingen die probeert de Amerikaanse kust te bereiken. Terwijl Haïtiaanse vissers vlak voor de kust van Port-au-Prince doodgemoedereerd hun werk doen, houdt een Amerïi arine-vaartuig een oogje in het zeil. Aristide zelf heeft aangedrongen op een ultimatum aan de militai re leiders die hem uit de macht hebben gestoten. „Er moet een datum worden vastgesteld voor mijn terugkeer en het vertrek van de coupleiders om de hoop van de natie overeind te houden dat de democratie zal worden hersteld," zei hij. De verbannen president staat ambivalent tegenover de Ameri kaanse invasieplannen. In het verleden heeft hij gezegd de macht niet terug te willen als de ze wordt verkregen via buiten lands ingrijpen, maar hij heeft ook opgeroepen tot gebruik van geweld om de militaire macht hebbers te verdrijven. In New York beraadt de VN-Vei- ligheidsraad zich nog steeds over een resolutie die het gebruik van geweld toestaat om op die manier een einde te maken aan het mili taire bewind, dat in september 1991 de democratisch gekozen Aristide aan de kant zette. FOTO EPA De VN zijn hier echter voorlopig nog niet uit. In de ontwerpresolu tie wordt gesproken van het toe laten van 'alle mogelijke midde len' om zo snel mogelijk een rechtmatig bewind aan de macht te krijgen in Haïti. Deze formule ring is nog niet naar tevreden heid van alle leden van de Veilig heidsraad. Het embargo dat de VN vorige maand uitvaardigden op com merciële vluchten van en naar Haïti, dreigt ondertussen een grote slag toe te brengen aan de economie van de Nederlandse Antillen. Doordat de Antilliaanse Lucht vaart Maatschappij (ALM) geen vluchten meer kan uitvoeren op de Haïtiaanse hoofdstad Port- au-Prince ziet het ernaar uit dat het verwachte miljoenen verlies van de ALM dit jaar nog groter wordt, terwijl in de Vrije Zone honderden arbeidsplaatsen in ge vaar zijn gekomen. Haïtiaanse toeristen zorgden voor 30 procent van de omzet in de Vrije Zone, waar buitenlandse bezoekers vooral kleding en elek tronica invoerrechtenvrij kunnen aanschaffen. Het zogeheten kooptoerisme le vert Curapao al vele jaren lang aanzienlijke inkomsten en werk gelegenheid op. Zakenlieden in vooral Venezuela, Jamaica, Haïti en Suriname betalen reizen naar Curapao voor tussenpersonen, die op het eiland produkten en goederen kopen die zij door im portbeperkingen in eigen land niet kunnen krijgen. De ALM is momenteel in onder handeling met de autoriteiten van de Dominicaanse Republiek. Van hieruit wil de ALM de uitge vallen Haïti-route omleiden naar Miami. Maar in Cura?aose luchtvaart kringen wordt toegegeven dat zelfs als de officiële toestemming van Dominicaanse zijde erdoor komt, het verlies door de VN- boycot (ruim 10 miljoen gulden) 'slechts in beperkte mate' zal worden gecompenseerd. ETA schiet Spaanse zakenman dood San Sebastian - Volgens de Spaanse staatsradio heeft de Baski- sche terreurorganisatie ETA gisterochtend vroeg een ondernemer doodgeschoten in San Sebastian. De zakenman zou een infor mant zijn geweest van de paramilitaire politie Guardia Civil. De 42-jarige José Manuel Olarte was in een café met enkele vrienden aan het kaarten, toen een gemaskerde man hem van achter be sloop en een kogel in de nek schoot. De zwaargewonde onderne- mer stierf kort daarna in een ziekenhuis. 70 Koerden gedood bij luchtaanval Ankara - Bij een luchtaanval van het Turkse leger op Iraaks grondgebied gisteren zijn zeker 70 Koerden omgekomen. Ook werd een munitiedepot van de Koerdische Arbeiders Partij (PKK) in de Mezi-regio in het noorden van Irak vernietigd. Volgens een woordvoerder van het Turkse leger troffen honderd strijders van de PKK in het grensgebied voorbereidingen voor een inval in het zuidoosten van Turkije. Twaalf RAF-leden in honger staking Bonn - Twaalf langgestrafte leden van de Duitse terreurorganisa- tie Rote Armee Fraktion (RAF) zijn gisteren in hongerstaking ge- gaan om de invrijheidstelling van een van hen af te dwingen en de regering ertoe te bewegen zich soepeler jegens hen op te stellen. In een verklaring die een advocaat naar buiten bracht eisen de 1! hongerstakers de vrijlating van Irmgard Möller, die al 22 jaar ge vangen zit wegens haar aandeel in de bomaanslag op het Amen- kaanse legerhoofdkwartier in Heidelberg in 1972, waarbij drie mensen de dood vonden. In 1979 werd ze daarvoor tot levenslang veroordeeld. Turkse minister stapt boos op Ankara - De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Hikmet fetin, heeft gisteren verontwaardigd zijn ontslag aangeboden omdat hij uit de kranten had moeten vernemen over plannen om hem de laan uit te sturen. Zijn direct benoemde opvolger, de hoogleraar staatsrecht Mumtaz Soysal, wil het buitenlands beleid minder sterk afstemmen op dat van Turkije's Westerse bondgeno ten. Het aftreden van de minister maakt de weg vrij voor een in grijpende kabinetswijziging. De Turkse president Suleyman De- mirel had naar verluidt direct na terugkeer van een bezoek aan Iran geweigerd Qetin te ontslaan. Palestijnse verkiezingen weer uitgesteld Gaza - De algemene verkiezingen in de Palestijnse autonome ge bieden Jericho en de Gazastrook zijn uitgesteld tot 15 december. Aanleiding daarvoor is de vertraging in de gedeeltelijke terug trekking van het Israëlische leger uit de bezette Westelijke Jor- daanoever. De verkiezingen hadden volgens het akkoord tussen Israël en de PLO van vorig jaar september op zijn laatst op 13 ju li moeten worden gehouden. Maar ze waren al tot 15 oktober uit gesteld, omdat de autonomie van de Gazastrook en Jericho niet op tijd werd verwezenlijkt. Adviseur Winnie Mandela is huurling Johannesburg - Winnie Mandela, de omstreden echtgenote van de Zuidafrikaanse president en vice-minister in zijn regering van nationale eenheid, heeft de diensten ingeroepen van een Britse huurling - en, volgens hemzelf, politieke moordenaar - Om haar te adviseren over haar persoonlijke veiligheid. John Banks (48), een veroordeelde chanteur, dief en beroepsmoordenaar, brengt Mandela en het ANC in een lastig parket. Volgens Scotland Yard en Zuidafrikaanse inlichtingenfunctiona rissen organiseert Banks Winnie Mandela's persoonlijke beveili ging en leidt hij haar lijfwachten op. Maar de afgelopen jaren heeft Banks zijn brood verdiend met afpersingspraktijken en zegt hij zelf vier keer geld verdiend te hebben met politieke moorden. Kasteel Dracula staat op instorten Boekarest - Het kasteel van graaf Dracula staat op instorten. Tenzij dringende restauratiewerkzaamheden worden uitgevoerd aan het kasteel op de rotsen van de Roemeense Karpaten, zal het 14de-eeuwse4)puwwerk voorgoed van de aardbodem verdwijnen. „Als er niets gedaan wordt, of er komt een aardbeving, dan zakt de hele zaak in elkaar," aldus de Roemeense architect Talos. Vol gens hem is de rots waarop het kasteel is gebouwd door erosie aangetast en vertonen de muren diepe scheuren. Er is een dikke half miljoen gulden nodig om de boel op te knappen, leert een Roemeense overheidsstudie. Jemen beëindigt noodtoestand Aden - De Jemenitische regering, heeft gisteren bekendgemaakt dat zij de noodtoestand opheft die was ingesteld op 4 mei. Op die dag brak de burgeroorlog tussen het noorden en het zuiden uit die ruim twee maanden zou duren. President Ali Abdullah Saleh raamde de schade daarvan gisteren op drie miljard gulden. Van onze correspondent Armand Snijders Paramaribo - Met de arrestatie door de Surinaamse politie vt Dino Bouterse, de zoon van voormalig legerleider Desi Bouter se, wordt in Paramaribo opnieuw druk gespeculeerd over de mogelijke betrokkenheid van zijn vader bij de cocaïne-handel. Bouterse jr. werd aangehouden naar aanleiding van een schiet partij in de Surinaamse hoofd stad tussen drughandelaren. Ook luitenant-kolonel Marcel Zeeuw, een van de coupplegers van 1980, is ingesloten. Het tweetal wordt naast de overtreding van de opiumwet ook verdacht van de wederrechtelijke vrijheidsbero ving en mishandeling. Bouterse jr. en Zeeuw hebben volgens de politie deel uitge maakt van een bende die vorige week drie mannen (twee Brazili anen en een Nederlander) over viel in een woning in Paramaribo in een poging hen twee kilo co caïne afhandig te maken. Het drietal werd enige uren ge gijzeld en zwaar mishandeld. Een van hen werd daarbij door een kogel in zijn been getroffen. De drie mannen zagen ondanks hun zware verwondingen kans te ont snappen, waarna ook de overval lers ervandoor gingen. Korte tijd later trof de politie in de bewuste woning de cocaïne aan, alsmede een grote hoeveelheid wapens. Getuigen verklaarden Marcel Zeeuw te hebben herkend als een van de overvallers en onderzoek van de politie wees uit dat ook de zoon van Bouterse bij de overval aanwezig was. De in Nederland geboren 25-jari- ge Dino is de jongste van de twee kinderen van Desi Bouterse en diens eerste vrouw Ingrid, van wie hij enkele jaren geleden is ge scheiden. Nadat Bouterse jr. zijn opleiding aan het lyceum in Paramaribo voortijdig had beëindigd, begon hij met financiële steun van zijn vader een bar. Dino werd vorig jaar mei in verband gebracht met de aanslag op de televisiezender STVS, waarbij de studio vernield en enkele omroepmede werkers gewond raakten. Hij werd echter niet vervolgd, ie tegenstelling tot vier militairen die tot enkele jaren gevangenis straf werden veroordeeld. De naam van voormalig legerlei der Desi Bouterse wordt, met na me door de Nederlandse justitie al sinds jaar en dag genoemd it verband met betrokkenheid drugactiviteiten, maar tot op lie den zijn er geen harde bew op tafel gekomen. Op dit moment loopt in Neder land een grootscheeps onderzoek van het zogenaamde Copa- tegen Bouterse en Etienne Boe- renveen. Laatstgenoemde al eerder in verband met drug handel enkele jaren in een Ame rikaanse gevangenis gezeten nu beleidsadviseur op het Suri naamse ministerie van Defensie Los van de kwestie rond Dit' Bouterse is in Suriname veel dei ning ontstaan rond Nederlands' onthullingen in de drugzaak die door het Copa-team wordt on derzocht. Daarin wordt ook het luxe-hote' Torarica genoemd, waar meeste buitenlanders die Surina me bezoeken, verblijven. Het Copa-team heeft het vermoe den uitgesproken dat de leii' zich schuldig heeft gemaakt het witwassen van druggeld- maar de directie van Torariö wijst de beschuldigingen van t hand en noemt het een fabeltje. Ook het staatsbedrijf Sail sta'1 op het lijstje van het Copa-tea®- evenals de ex-directeur van J Centrale Bank, Henk Goed' schalk, diens echtgenote, end' huidige vrouw van Desi Boute1' se. Brussel/Amsterdam (ar Commissie is akkoord staatssteun die de F regering in hun noodlij vaartmaatschappijen w Brussel stelt wel strikt reddingsoperaties, met n; moet de maatschappij 1 miljoen) aan verkapte ove ten. Parijs gaat daartegen Ondanks de condities sp Airways (BA) vuur. Pres sprak van een 'zwarte France net als BA en KI zou moeten saneren en n: Van onze redactie econom Heerlen - De Europese opnieuw een boete va wegens ongeoorloofde k Dat heeft een woordvoerd maakt. Samen met DSM z EU beboet wegens het polyvinylchloride (pvc). D Het gaat om de heropenii maand onverwacht door Europees Gerechtshof ver grond van vormfouten in DSM zegt nog niet officie veroordeling. Als dat is eventuele beroepsmogelijk DSM maakt op dit momt 1989 uit strategische oven verkocht. Behalve DSM Atochem beboet. Veertien chemieconcerns k de jaren tachtig maandel marktaandelen en de feitel Vooral vanochtend schijr stapelwolken tot ontwik! regen- en onweersbuien ui Vanmiddag loopt de temp tot plaatselijk 33 graden i zwak tot matig en waa frontale storing, die de vo< lucht,is ons land genaderd bui vandaag groter is dan boven Engeland en de Noo niet veel van plaats. De k het weekeinde bestaan. E het vasteland van Europa verder trekt in zuidoostel de warme lucht aanwezig en met het weekeinde rüim Weersvooruitzichten van het K voor donderdag zonneschijn in proc.: 40 neerslagkans: 40 mimmumtemp.: middagtemp.: 28 wind; VAR 3 (Windrichting en windsnelheid gelden v Weerrapporten 27 juli 20 Amsterdamonbewolkt De Biltonbewolkt Deelenonbewolkt Eeldelicht bew Eindhovenlicht bew Den Helderonbewolkt Rotterdamonbewolkt Twenteonbewolkt Vlissingenonbewolkt Maastrichtonbewolkt Aberdeenhalf bew Athenèonbewolkt Barcelonaonbewolkt Berlijnlicht bew Boedapestzwaar bew... Bordeauxonbewolkt Brusselonbewolkt Cyprusonbewolkt Dublinzwaar bew Erankfurtonbewolkt Genèvelicht bew...., Helsïnkionbewolkt nnsbruckhalf bew Istanbullicht bew...., Klagenfurtonweer Kopenhagenonbewolkt Las Palmasonbewolkt Lissabononbewolkt Locarnoonweer Londenhalf bew vandaag/ Zon op: 05.öJ onder: 12.36. morgen/ Z "■50. Maan onder: 13.41. vandaag/ Bath: 07.39- U6.46-18.59. Vlissingen: 06.! ^ert: 07.55-20.10. Terneuze

de Stem | 1994 | | pagina 4