meert Den Haag zit nog lang niet vol Chardon alleen bang voor Velstra Leenhouwers verrast Van Quekelberghe in Oostburg Musterd B.V. 00 auto's en 500 jgen bodemprijzen. )erij ten Van Kerldioven/Neve in kwartfinale DE STEM SPORT ZEELAND B2 Zwembad 0180 cm. m (lapbare lilniszakhouder )udenbosch, West Vaardeke 74. Nederland! Auto's biedt te koop aan en Porsches t.k. Welkom collega! 'Als ik merk dat er wordt gemarchandeerd, trek ik aan de bel SPORTNIEUWS KORT Super-Prestigewedstrijd 't Zand Dierenarts bij elke hindernis TENNIS SPORT KORT WIELRENNEN TENNIS 1994 X WOENSDAG 27 JULI 1994 - Eenvoudig op te zetten - Met stevige opzetrand. bmmige filialen pas fgbaarvanaf 28/29juli Ir zakken tot 70 Itr., stevig Inakkelijk. pr vele doeleinden geschikt I afvalscheiding en sorteren f de was. iciering zonder eigen geld. maanden garantie. Met autopas, itaat Musterd met kwaliteit voor u klas !.V„ Dahliastr. 46, Made. 01626-8338( ebruikte de auto's Des in alle an |onge caravans sterland 130. 944 bj. 84 en 924 bj. '8 Tel. 01650-68845, b.g. 35022 na 16.00 uur. Elke zaterdag staan de meest aantrekkelijke vacatures in deze krant. Brabant Personeel helpt u een behoorlijk eind op weg. 4 poor Giel Hendrix pen Haag - In en om het Zuiderpark steunt en puft ie dereen onder de aanhouden de zomerse hitte. Net als overal trouwens in Neder land. Maar in Den Haag lijkt het toch nog net een stukje heter, een gevolg natuurlijk van de spanning die boven het park hangt aan de voora vond van de officiële opening van de Wereldruiterspelen. Aan de ceremonie zullen 1000 mensen en 300 paarden deelne- men. Een traditionele intocht van de deelnemers blijft achter wege. In plaats daarvan zullen, vanuit het stadion, rechtstreeks telefoonverbindingen tot stand wórden gebracht met 'alle we relddelen. In het tijdelijke sta dion is daartoe een podium van nog tijdelijker aard gebouwd. Dat platform wordt meteen weer afgebroken, omdat het anders het uitzicht belemmert van vele duizenden bezoekers. Verantwoordelijk voor dat soort klussen is Jan Went. De 60-jarige ritmeester buiten dienst is ook'een van de weinige kampeerders die met het oog op de Wereldruiterspelen hun toe vlucht gezocht hebben in Den Haag. In de regel zijn paarden sportliefhebbers immers geen kampeerders, zij zoeken iets meer luxe en vinden die meestal in een hotel. „Dat klopt", zegt de heer Nieuwdorp. Hij werkt op de af deling voorlichting van Stichting Toerisme in Den Haag. „We merken in Den Haag en Scheve- ningen nauwelijks iets van van toegenomen reserveringen op campings. Anders is dat echter in de hotelbranche. Daar is dui delijk sprake van een positieve uitstraling van de Wereldruiter spelen op het aantal boekingen. Op die manier (toeristenbelas ting) profiteert de stad mee van het evenement. Je merkt duide lijk dat er meer druk staat op de hotelaccommodatie. Ook aan de balies van onze kantoren is het drukker dan in voorgaande ja ren." De suggestie dat het fraaie zo merse weer daar wellicht debet aan is, wijst Nieuwdorp van de hand. „Natuurlijk zal het meespelen. Maar de grootste drukte komt toch van de Ruiterspelen. Je moet niet vergeten dat de men sen niet wachten op goed weer met hun boekingen. Vakanties worden meestal al maanden te voren gepland en niet op het laatste moment als de zon schijnt." Hoe groot de invloed van de Weredlruiterspelen is op het aantal boekingen kan de Stich ting Toerisme nog niet zeggen. „Dat zijn berekeningen die we pas achteraf maken," zegt Nieuwdorp. „Desondanks hoeft niemand zich zorgen te maken. Den Haag zit nog lang niet vol, er is nog genoeg plaats." Den Haag (anp) - Hij was zijn leermeester, hij werd zijn concurrent, hij is zijn kwelgeest. IJsbrand Chardon, op jacht naar zijn derde wereldtitel vierspannen, is bang voor geen enkele directe tegenstander. Wel indirect, voor Tjeerd Velstra, hoofd van de jury. „Hij kan me maken en breken," zegt de sportman over de official. Vandaag beginnen in het Haagse Zuiderpark de tweede Wereld ruiterspelen. Van de eerste afle vering, vier jaar geleden in Stockholm, proeft Chardon nog altijd de zure nasmaak. Zijn derde plaats droeg hij op aan Velstra:} toen technisch gedele geerde. „Hij heeft me daar een poot uitgedraaid," zegt de menner uit Schipluiden, die kan vergeven noch vergeten. Laatste In het laatste onderdeel, het ke geltjesrijden, zou Velstra oogap pel Ad Aarts hebben bevoor deeld. Een rel was geboren. Aarts werd wereldkampioen, Chardon had geen goed woord voor zijn twee landgenoten over. Conflicten Geen van de betrokkenen nam het initiatief om de zaak uit te praten en het kwam nooit meer goed tussen Velstra en Chardon. „Op Aarts heb ik het nooit ge munt." Bij het CHIO in Aken, de laatste grote internationale test, kruisten Chardon en Velstra op nieuw eikaars pad. Het vier- spanwereldje is klein, maar rijk aan conflicten. Chardon reed de dressuur met 'een niet-fit paard. „Maar het ging. Sterker zelfs, het ging best," zei de menner. Niet volgens Velstra. „Als hij daar hoofd van de jury was geweest, had hij me bij de die renarts laten opdraven, zei-ie. En plein publique, zodat ieder een het kon horen. Hij wilde me Druk verkeer Den Haag Jacques van Leeuwen, de drijvende kracht achter de Wereld ruiterspelen, verwacht in en om Den Haag weinig verkeersproblemen tijdens de komende twaalf dagen. Van Leeuwen: „Uiteraard rekenen we op pakweg 200.000 bezoekers bij de wedstrijden in het Zuider park. Maar die worden dan wel verdeeld over alle wed strijddagen." Aan de rand van de stad, vliegveld Ypenburg, heeft Den Haag een grote par keerplaats aangelegd en van daaruit wordt iedereen per bus naar het Zuider park gebracht. Anders wordt dat wellicht rond militair oefenterrein De Vlasakkers nabij Amersfoort. Zaterdag wordt daar de military ver reden en politie en organi satie rekenen dan op een toeloop van 80.000 tot 100.000 bezoekers. Ook voor de marathon (vier spannen) en de endurance (aan de kust) wordt reke ning gehouden met een massale toeloop, temidden van de vakantiedrukte. Vijf kampioenen Den Haag Op de We reldruiterspelen m Den Haag zullen vijf van de zes regerende wereldkampioe nen hun titel verdedigen: de Fransman Eric Navet (springen), Nicole Uphoff- Becker (Duitsland, dres suur), Blyth Tait (Nieuw- Zeeland, military), Tomas Eriksson (Zweden, vier spannen) en Becky Hart (USA, endurance). Bij de voltige komt een volledig nieuwe lichting aan de start, omdat de jeugdige deelnemers van Stockholm (1990) te oud geworden zijn. Eric Navet (Quito de Baus- sy), Nicole Uphoff (Rem brandt) en Becky Hart (Grand Sultan) nemen ook de paarden mee, waarop ze m 1990 de wereldtitel ver overden. gewoon te schande zetten. Ter wijl ik nooit risico's zal nemen met mijn paarden, hun gezond heid stel ik boven alles." In Den Haag heeft Velstra het lot van Chardon in handen. Bij de twee dressuurproeven, die woensdag 3 en donderdag 4 au gustus worden verreden, heeft de jury de beslissende stem. „En juist daar moet ik mijn winst halen," weet Chardon. „Ik ben dus helemaal niet blij met de beslissing dat Velstra hoofd van de jury is geworden. Bang? Ach, ik ben er wel een beetje be nauwd voor. Hij heeft al eens geroepen dat hij me maar weinig punten zal geven. Als ik op zeker moment merk dat er wordt ge marchandeerd, trek ik aan de bel. Dan zal ik wel even iets van me laten horen. Ik kan het met accepteren dat het vierspannen door incorrect gedrag in een kwaad daglicht wordt ge plaatst." Chardon is de favoriet. Hij werkt er hard voor, dagelijks vanuit zijn manege in het Westland, halverwege Schipluiden en Den Hoorn. „Ik ben er zeven dagen per week, zes uur per dag mee bezig. Het is pure topsport," al dus Chardon. „Verschrikkelijk toch als factoren van buitenaf, waarop ik geen enkele invloed heb, dan een belangrijke rol zou den gaan spelen." 'Coming man' Chardon kent Velstra al sinds 1981. Toen nam hij de teugels over van zijn vader. IJsbrand Chardon werd in het diepe ge gooid, maar overleefde. „Op mijn eerste grote wedstrijd werd ik vijfde." Hij leerde Velstra kennen, toen de grote man in het mondiale vierspannen. Eerst was de relatie goed, de jonge 'coming man' leerde veel van de oude rot. Tot de leerling de leraar voorbij streefde. Chardon: „Ik kan in Den Haag voor de derde keer in mijn carrière wereldkampioen worden. Het zou een record be tekenen. Velstra is dat maar twee keer gelukt. Ik ga voor goud." Gepuzzel Pech had Chardon wel in de aanloop naar de Wereldruiter spelen. Apollo, zijn toppaard, overleed aan een koliek. „Ik heb het er nog vaak moeilijk mee." Een ander paard trapte in een spijker, zomaar op de openbare weg. „Seizoen verknald." Weer een ander liep in Aken een hiel- blessure op. Improviseren was de enige redding. „Gepuzzel," noemt Chardon het. Thuis staan negen paarden, die de vierspan kennen. „Ik heb er zes voor Den Haag klaar." Paledo, met zijn zestien jaren al een oudje, werd van stal gehaald. „Die loopt al sinds 1983 mee. Maar ik heb hem nu in een bloedvorm." Het vierspannen bestaat uit drie onderdelen. In de dressuur, die twee dagen telt, worden de me dailles vaak al verdeeld. De har monie tussen de vier paarden wordt getest in de zandbak. Dan de marathon, het spektakel, met water, modder en veel ge schreeuw. „Het mooiste voor het publiek," weet ook Chardon. En dan tenslotte het kegeltjesrijden, waarbij het om de stuurmans kunst van de menner gaat. Een tennisballetje op de grond bete kent straf seconden. „Vierspan- rijden is fantastisch mooi." Geduld Het optimaliseren van de samen werking tussen een man en vier paarden vergt vooral veel ge duld. Van de menner op de bok, van zijn helpers, van zijn hele omgeving, van de dieren ook. Een elite-groepje, zonder elitair gedrag. „Een vriendenclub. Ie dereen kent iedereen. Je wisselt ervaringen uit, doet soms heel geheimzinnig, een heel leuk spel." Ruzies als die met Velstra daar gelaten. „Als ik weet dat ik ooit door iets of iemand bena deeld ben, hebben ze een kwaaie aan me," waarschuwt Chardon. John-Paul van de Ameele zwaar gevallen Terneuzen - De Terneuzense amateurwielrenner John-Paul van de Ameele is tijdens een wielerwedstrijd in het Belgische Sinaai-Waas ongelukkig ten val gekomen. Op een kasseistrook ging hij in de tweede ronde onderuit en bleef bewusteloos liggen. Hij werd in allerijl overgebracht naar het ziekenhuis van het nabij gelegen St.-Niklaas, waar men vijf gebroken ribben en een scheurtje in de aorta constateerde. Hij werd vervolgens met spoed overgebracht naar het universiteitsziekenhuis in Gent. Na een vijf uur durende operatie, waarbij een plastic buisje werd ingebracht, verblijft hij nu op de intensive care-afdeling van .het Gents ziekenhuis. Trimlopen in IJzendijke IJzendijke - De IJzendijkse Triathlonvrienden houden zaterdag 30 juli een aantal trimlopen in IJzendijke. De Triathlonvrienden, bestaande uit de familie De Martelaere, vieren hiermee het feit dat ze 25 jaar allerlei sportevenementen organiseren. Deze trimlopen gaan om 19.30 uur van start wanneer de jeugd aan zijn 1500 meter begint. Om 19.45 uur gaan de 4,8 en 9,6 kilometer van start. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.30 uur. In het kader van het 25-jarig jubileum is het de gehele dag sporten geblazen in IJzendijke met onder meer krulbollen (13.30 uur), knobbelrit (14.00 uur), wandelen (16.00 uur), volleybal wedstrijden, voetbaltoernooi, dikke banden wielerwedstrijden (17.30 uur) en boogschieten (18.45 uur). Om 21.00 uur zijn de diverse huldigingen. Bombokaalloop in Haamstede Burgh-Haamstede - De Schouwse atletiekvereniging Delta Sport houdt donderdag 28 juli in en om Burgh-Haamstede de Bombokaalloop, een wegwedstrijd over tien kilometer. De start is om 20.15 uur. De voorwedstrijd bestaat uit een aantal trimlopen. Voor die groep wordt het startschot om 19.00 uur gegeven. Westrate leidt in trimmersklassement Hulst - Jaap Westrate uit Goes staat aan de leiding van het Van Deijk/V K/De Stem-trimmersklassement. De Goese trimmer heeft negen punten voorsprong op John van der Klooster en veertien op Ronald Smits uit Clinge. Stand: 1 J. Westrate (Goes) 95 punten, 2 J van der Klooster ('s-Heer Abtskerke) 86, 3. R Smits (Clinge) 81, 4. R. de Jonge (Middelburg) 67, 5. L Westrate (Goes) 54, 6. H Moens (Vogelwaarde) 53, 7. J. Rommers (Rilland) 50, 8. M. van Gaver (Koewacht) 43, 9. C. Verplanke (Biervliet) 42, 10. F. Vlerick (Belgie) 41, 11. H. Gijsel (Hulst) 40, 12. S. Beun (Biervliet) 39, 13. P Lampaert (Eede) 35, 14. M. Boelens (België) 33, 15. M. Boelens (Oostburg) 32, 16. H Dekker (Zaamslag) 29, 17. W de Feber (Hoek), H. Pieters (Heikant) en P. de Backer (Belgie), allen 27, 20. H. Slabbekoorn (Kapelle) en H IJsebaert (Terneuzen) 26, 22. R Babijn (Terneuzen) 25, 23. A. van Loon (St. Willebrord) en K. Tolhoek (Yerseke) 24, 25. R. Buzeijn (Schoondijke) 21. IJsbrand Chardon in actie. Vari onze sportmedewerker 't Zand - In de buurtschap 't Zand worden komend week end de Zandfeesten oftewel het Zand-Festijn gehouden. Zaterdag opent Piet Apers dit feestelijk weekend. Om 14.30 uur gaan de trimmers van start. De A- en B-trimmers rijden hun Super Prestige- wedstrijd voor een groots op- Van onze verslaggever Den Haag - De cross country van de military, één van de zwaarste onderdelen van de Wereldruiterspelen, kon dinsdag de eerste toets der kritiek doorstaan. Na de gebruikelijke verken ning bestempelden ruiters, chefs d'equipes en dierenartsen de hindernissen als 'fair'. De uithoudingsproef, die zaterdag op de Vlasakkers in de omgeving van Amersfoort wordt verreden, heeft een zwaarte die in Nederland nooit eerder is vertoond. Namelijk vier sterren. Ook de dierenbescherming ging akkoord met de cross, zij het schoorvoetend. „In principe zijn wij tegen een wedstrijd van dit niveau," aldus woordvoerder Kwast. Het liefst zien de dierenbe schermers helemaal geen paarden in de sport, maar ze passen zich aan bij de maatschappelijke realiteit. Ook in het geval van de Wereldruiterspelen, de werelkampioenschappen voor paarde- sporten. Dat is mede te danken aan de overeenstemming die onlangs, na het zogenoemde driehoeksoverleg, werd bereikt. Na langdurige gesprekken met het ministerie van landbouw, de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) en de Dierenbescherming kwam het volgende compromis uit de bus: bij elke hindernis staat een dierenarts die de bevoegdheid heeft een paard na één val uit de wedstrijd te halen. De NHS is daarmee de internationale federatie (FEI) een stap voor. Bij wedstrijden in het buitenland wordt een paard niet eerder uitgesloten dan na de tweede val, terwijl een combinatie na één val al totaal kansloos is voor een aanvaardbare klasse ring in de algehele rangschikking. Van onze tennismedewerker Koewacht - In het Vlas-ten- nistoernooi te Koewacht be reikte de combinatie Francis van Kerkhoven/Eric Neve de kwartfinale na een overwin ning in drie sets op Marian Broeckaert en John Huis. De eerste set ging met 6-3 naar Van Kerkhoven/Neve, maar Broeckaert en Huis herstelden zich prima door de tweede set middels 7-4 in de tie-break op hun naam te schrijven. In de beslissende set was het verzet van Broeckaert/Huis gebroken: 6-0. In het dubbel-Dl is Eric Neve, samen met Hans van de Sande, ook nog in de race. Afgelopen zondag zegevierde dit duo in de eindstrijd te Sluiskil. Op het Cl-schema waren Rudi Martens en Robin de Witte in drie sets te sterk voor Bennie de Boy en Mare Leenknegt: 2-6, 7-5, 6-3. In de mixed-Dl schaarden Hu- bert Stuer en Lisette Haverhals van De Zilveren Klomp, als tweede geplaatst, zich bij de laatste acht via een tie-break in de tweede set tegen Kint/Van Esbroeck. UITSLAGEN MANNEN Cl: Martens/De Witte-De Boy/ Leenknegt 2-6, 7-5, 6-3. C2 40+: Calle/Stuer-Bogaert/Morcus 6-2, 6-4 Dl: eerste ronde: Erpelinck/Vo- ermans-Lebbinck/Matthijs 6-3, 6-4. D2/E: eerste ronde: Hendriks/Me- chelink-Martens/Van Mossevelde 6-2, 7-5; tweede ronde: Kerckhaer- t/Matthijs-Claessens/Claessens 3-6 6-3, 6-4, Van Goethem/Hirdes-Ver- wer/Verwer 6-3, 6-4 VROUWEN D2/E: tweede ronde: Hegeman/Ker- ckhaert-Neve/Van de Sande 6-1, 6-7, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Blanckaert/Sch- elfhout-Pattijn/Pattijn 6-2, 7-5; Van Goethem/Van Goethem-Huisman/ Roctus 6-1, 6-1; Vermunt/Bogaert- Hamerlinck/De Pau 6-4, 6-2; Schee- le/Brandt-Tissink/Van Wijck 4-6, 6-3, 6-2; Ni]ssen/Knibbeler-R- oman/Strooband 6-3, 6-4; tweede 'ronde: Vermunt/Bogaert-Asse- lman/Scheffers walk over Vermunt/ Bogaert; Van Kerkho ven/Ne ve- Huis/Broeckaert 6-3, 6-7, 6-0; Ha- verhals/Stuer-Kint/Van Esbroeck 6-3, 7-6. D2/E: tweede ronde: Verbiest/Ver- biest-Dooms/Van Kerkhoven 7-5, 6-3. Basketbal DE AMERIKAANSE basketbal club Boston Celtics onderneemt pogingen de vorig jaar gestopte superster Michael Jordan aan te trekken. De roemrijke club, waar Larry Bird tot een legende uit groeide, heeft de onderhandelin gen met Jordans laatste club, de Chicago Bulls, geopend. Het af gelopen jaar speelde de voorma lige basketballer als honkballer voor de Chicago Cubs. Voetbal DE VOORMALIGE Hongaarse international Lajos Detari heeft een eejarig contract getekend bij Xamax Neuchatel. De midden velder speelde het afgelopen sei zoen voor Genoa in Italië. gezet klassement met onder meer V K en Van Deijk als hoofdsponsors. In dat klassement leidt Jaap Westrate met negen punten. Tweede is John van der Klooster en Ronald Smits is Van der Klooster tot op vijf punten gena derd. Hans Moens en Mark van Gaever zijn de twee overige Zeeuws-Vlamingen in de top tien van dit klassement. De A/B- trimmers rijden 60 kilometer. In het voorprogramma starten de C-trimmers. Toerders en scholieren alsmede veteranen vanaf 45 jaar mogen in deze categorie starten. Daarnaast ook renners die toestemming krijgen van de trimbond. In deze catego rie starten onder anderen Hubert van Landeghem, Bennie de Smit, Oswald van de Bossche, Jurgen Thuy en mogelijk ook enkele Kramer Hi-Fi Boys. Het par koers is meer dan 4 kilometer lang. Inschrijving in de tent nabij het café. Thijs Transportbedrijf en café 't Zand zijn de hoofdspon sors. Ook de WiVeko doet een duit in het zakje zodat er het nodige valt te verdienen op 't Zand. De gehele dag is er een disco show onder leiding van Danny de Witte. Om 21 uur speelt de band Eddy's Combo. Zondag is er een kleine kermis en van 10.00 tot 17.00 uur wordt de braderie gehouden. Ook de rommelmarkt belooft een spektakelstuk te worden. De gehele dag zijn er helikoptervluchten boven Koe wacht. Van onze tennismedewerker Oostburg - In het Oostburgse Eenhoorn-tennistoernooi ver loor BI-speler Bernd van Quekelberghe in drie sets van B2-speler Mario Leenhou wers: 2-6, 7-6 (7-5), 6-4. De partij die gisteravond pas om elf uur uur was afgelopen, nam een slordige 214 uur in beslag. Typerend was dat de 21-jarige Van Quekelberghe conditioneel te kort kwam tegen dertiger Leenhouwers. In de beslissende set kwam Van Quekelberghe eerst met 2-0 voor, waarna Leenhouwers vijf games op rij maakte. Het werd nog 5-4, maar bij deze stand serveerde Leen houwers de partij uit. „Bernd zat er conditioneel door heen. In de eerste set was hij een klasse beter en won hij de set op tempo met 6-2. In de tweede set heeft hij het een beetje laten liggen, want hij stond steeds voor," aldus Mario Leenhouwers na afloop. „De eerste set ging vrij snel. Toen was ik nog fit. In het begin van de derde set kreeg ik kramp. Bovendien werd hij steeds vas ter. Overigens heb ik een gebrek aan wedstrijdritme," legde Bernd van Quekelberghe uit. Eveneens op het B-schema ver sloeg Menno van den Hout in drie sets Paul Hendrikse. In de eerste set stond Van den Hout met 4-1 en 40-15 voor om de set toch nog via 7-0 in de tie-break te verliezen. Vervolgens herstel de Van den Hout zich met 6-3, 6-2. „Bij die voorsprong in de eerste set maakte hij twee pun ten aan het net, waardoor het 40-gelijk werd. Vervolgens sloeg ik in die set geen bal meer. In de tweede en derde set werd het initiatief aan mij overgelaten en ging het veel beter," aldus Van den Hout. In de Cl-categorie werd Tony Seen kwartfinalist na een 7-6 (7-4), 6-3-winst op Harry Rie- mens. „Ik had ook veel ruimer kunnen winnen, maar dat wilde ik Harry niet aandoen," zei Seen UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Mario Leenhou- wers-Bernd van Quekelberghe 2-6, 7-6, 6-4; Kim Langeraert-Mark 2a- chel 6-0, 6-0; Menno van den Hout- Paul Hendrikse 6-7, 6-3, 6-2. Cl: eerste ronde: Tim Poppe-Peter van der Sloot 6-2, 6-4; tweede ron de: Onno van Quekelberghe-Pieter Bernd van Quekelberghe in actie tijdens zijn verloren partij tegen Mario Leenhouwers. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE van Boheemen 7-5, 6-1; Tony Seen- Harry Riemens 7-6, 6-3. C2: eerste ronde: Paul de Bruyckere- John Reynders 4-6, 6-4, 7-5; Niek Steilenaar-Jan Jurry 6-4, 6-3; twee de ronde: Byron Bentley-Ab Diele- man 6-3, 6-1; Cees de Rijk-Freddy Delagaye 6-4, 3-6, 7-5; Ben Bouw huis-Kees Kommers 6-2, 6-3. Dl: eerste ronde: H. de Kant-P. de Waegenaer 6-1, 7-5; André Prahl- Chris Burky 6-2, 6-2; Dennis Bou- man-Dylan Blackman 6-0, 6-0; Remco Dhont-Peter Remijn 6-0, 6-0; Dimitri Overmeire-Abi van Lare 6-2, 6-2; tweede ronde: Tom Gele- vert-Aery Bentley 6-0, 6-0; Stefan Heising-Inias de Smit 6-4, 6-3. D35+: eerste ronde: C. Lagendijk-W van Hees 7-6, 6-1; Cor Baas-Guus Picavet 6-1, 4-6, 6-2; Tonny Veer man-Jan Becu 6-2, 6-3; Nico Ver heul-Aery Bentley 3-6, 6-1, 6-3; Mare Paridaen-Arnold Vermeire walk over Pandaen; Leen Wijland- Tonny van der Hooft 6-0, 6-3 DUBBEL B: eerste ronde: Langeraert/H- amelink-Leenhouwers/Van de Broucke 7-6, 6-4. C: eerste ronde: Petiet/De Bruycke- re-Trapman/Trapman 7-5, 4-6,'6-3. D: eerste ronde: Flikweert/Van de Voorde-Veerman/Steyaert 6-4, 4-6, 7-5; Horn/De Keuninck-Blackman/ Blackman walk over Horn/De Keu- ninck; Heising/Prahl-Van de Hooft/ Musson 6-2, 7-6; De Paepe/Den Hol- lander-Paridaen/Paridaen 6-1,6-1. VROUWEN ENKELSPEL Cl: "eerste ronde: Jantien van Lis- donk-Nancy Nienhuis walk over Van Lisdonk. C: eerste ronde: Van Lisdonk/De- guelle-De Rijcke/De Rijcke 6-2, 6-1. D: eerste ronde: Minnaert/Musson- -Nienhuis/Nienhuis walk over Min- naert/Musson; Dhont/Van Hulle- Flikweert/Van Leeuwe 6-3, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: De Bruyckere/S- een-Janssens/Scherbeijn 6-2, 6-1. D: eerste ronde: Smalleg- ange/Verplanke-Bouman/Bouman 4-6, 7-5, 6-2; Stomp/Brenner-Ver- heul/Verheul 7-5, 4-6, 6-2; tweede ronde: Gelevert/Gelevert-Leenh- ouwers/Burky 6-4, 6-2; Van Hulle/ De Coninck-Van de Hoef/Van de Hoef 6-2, 6-3.

de Stem | 1994 | | pagina 9