Onbegrip over plan terugtrekking Nog Tot 14 Augustus: Zonnebril Bij UwBril Pearle Holk zwaa Overle Berlusconi valt rechters aan over onderzoek naar corruptie Libanon bereid Hezbollah aan te pakken Verdreven Gambiaanse president Jawara krijgt asiel ïn Senegal ai HET WEEI de stem Serviërs gijzelen VN'er Pearle Is Kijkplezier de stem Iets minder z BUITENLAND Nederland niet van plan blauwhelmen weg te halen uit voormalig Joegoslavië BUITENLAND KOR Bomexplosie Verlies vorig B Zon en maan B Hoogwater WOENSDAG 27 JULI 1994 Van onze correspondent Aart Heering Rome - Silvio Berlusconi heeft gisteravond een felle aanval gericht op de recht bank van Milaan die een on derzoek heeft geopend naar de steekpenningen die Berlus coni's Fininvest-concern heeft uitgedeeld aan de Guardia di Finanza, de Italiaanse finan ciële politie. Tijdens een partijbijeenkomst van zijn coalitiegenoot Christen democratisch Centrum beschul digde de Italiaanse premier de- rechters ervan politiek te bedrij ven. Hij betoogde dat de linkse oppo sitie 'op wraak zint onder de toga van de magistraten' en sugge reerde dat de rechtbank 'alweer een tegen het ondernemende deel van de maatschappij gerichte vernietigingsactie' aan het bera men zou zijn. Berlusconi's woedende uitval kwam kort nadat het hoofd van de afdeling belastingzaken van Fininvest, Salvatore Sciascia, te genover de Milanese onderzoeks rechter Antonio Di Pietro had toegegeven dat de door Fininvest verstrekte smeergelden recht streeks afkomstig waren van zijn jongere broer Paolo Berlusconi. Naar aanleiding van die verkla ringen is gisteren huiszoeking verricht in de kantoren van Sciascia zelf en Federico Zuccot- ti, de administrateur van het Fi ninvest-concern. Paolo Berlusconi maakt deel uit van de directie van de twee doch terondernemingen van Fininvest -het tv-productiebedrijf Video- time en de verzekeringsmaat schappij Mediolanum - die in 1991 een kwart miljoen gulden aan leden van de Guardia di Fi nanza hebben verstrekt. Volgens Sciascia gebeurde dat in op dracht van de broer van de pre mier. De herkomst van het smeergeld is nog onduidelijk, zodat de recht bank nu naarstig op zoek is naar geheime, voor illegale transacties bestemde, 'zwarte fondsen' van Fininvest. Paolo Berlusconi, die voor zijn broer de onroerend goedmaat- schappij Edilnord en het dagblad II Giornale beheert - formeel on afhankelijk van Silvio, om de an- titrustwet te ontwijken- wordt daarmee voor de vijfde keer offi cieel van corruptie verdacht. Er zijn al gerechtelijke onderzoe ken tegen hem gaande wegens omkoping van ambtenaren bij de levering van zuiveringsinstalla ties aan het gewest Lombardije, bij de verkoop van onroerend goed aan de (overheids)bank Ca- riplo en bij het verkrijgen van bouwvergunningen in verschil lende gemeenten in het achter land van Milaan. Het onderzoek van de rechtbank van Milaan, dat in.de komende dagen tot nieuwe arrestaties van industriële topfiguren kan lei den, richt zich nu ook op de enige Italiaanse abonnee-tv, Telepiü. Volgens een van de gearresteerde financiële agenten zou Sciascia hem en een collega een 'geschenk' van 70.000 gulden hebben gege ven, in ruil waarvoor zij zwegen over onregelmatigheden in de ei gendomsverhoudingen van Tele piü. De omgekochte agenten hadden ontdekt, dat achter het aandeel van zakenman Renato Delia Val- le een in Luxemburg gevestigde maatschappij schuilging met on bekende eigenaren. Het vermoe den bestaat dat hierachter het concern schuilgaat van Berlusco ni die officieel slechts tien pro cent bezit van drie netten tellen de abonnee-tv, alweer om de an titrustwetgeving te ontlopen, ook al is het een publiek geheim dat hij in wezen ook hier de dienst uitmaakt. Deze 'Luxemburgse connectie' blijkt voorts langs dezelfde lijnen te lopen die Di Pietro al heeft na gelopen in verband met de zoge heten Enimont-affaire, de groot ste steekpenning (200 miljoen gulden) uit de Italiaanse geschie denis. Ook dit onderzoek kan dus nog voor verrassingen gaan zorgen. Sarajevo (rtr/afp) - VN-secretaris-generaal Boutros Boutros Ghali is met zijn suggestie de VN-vredesmacht uit het voorma lige Joegoslavië terug te trekken op een muur van onbegrip ge stuit. Zowel Rusland en diverse Westerse landen als de Bosni sche regering reageerden gepikeerd op zijn voorstel. Nederland liet in een reactie weten de blauwhelmen zeker in Bosnië te houden. De Bosnische regering van vooral moslims toonde zich verrast. Vol gens premier Haris Silajdzic komt het voorstel neer op een verzoek aan de contactgroep geen druk uit te oefenen op de Serviërs. De moslims en Kroaten hebben het vredesplan van de contactgroep (de VS, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland) geaccepteerd, terwijl de Serviërs ernstige bedenkingen hebben geuit. Ook Rusland voelt niets voor de suggestie de blauwhelmen in Bosnië te vervangen, mogelijk door een strijdmacht van de con tactgroep of de Navo. „Alleen de VN kunnen de vrede in Bosnië- Herzegowina garanderen, want de Navo-soldaten zijn geen vre- dessoldaten," aldus de Russische minister van Defensie, Pavel Gratsjov. Hij wil de Bosnische Serviërs overreden het vredes plan alsnog te aanvaarden. Geschokt De VN-secretaris-generaal vroeg de Veiligheidsraad maandag na te denken over terugtrekking van de 35.000 blauwhelmen uit de Balkan. Of de strijdende partijen het laatste internationale vredes voorstel aanvaarden, is daarbij niet van belang. Bij instemming met de plannen is het huidige VN-contigent te klein om toe te zien op de naleving er van, bij afwijzing wordt de VN doelwit van militaire acties, vreest de secretaris-generaal. Duitsland ontving zijn overpein zingen 'met de grootste terug houdendheid'. Diverse leden van de Veiligheidsraad reageerden geschokt op de suggestie van Boutros Ghali. De Nederlandse regering over weegt niet om VN-militairen te rug te trekken uit het voormalig Joegoslavië, na de suggestie van VN-secretaris-generaal Boutros Ghali na te denken over een eventueel vertrek uit het gebied. De regering wil niet vooruitlopen op het overleg vari de contact groep van vijf landen die de strij dende partijen in Bosnië een vre desplan heeft voorgelegd, aldus een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken. Strafmaatregelen De Bosnische Serviërs hebben gedreigd met ingang van van daag alle toegangswegen naar Sarajevo te sluiten voor verkeer dat niet van de VN is. „Vanaf morgen zal alleen de Verenigde Naties en de VN-organisatie voor vluchtelingen worden toegestaan de blauwe routes te gebruiken," aldus een woordvoerder. De blauwe routes van en naar Sarajevo zijn opengesteld voor burger- en handelsverkeer sinds de Servische belegeraars afgelo pen februari een bestand over eenkwamen met de moslims. De stap lijkt deel uit te maken van een verharding van de positie van de Bosnische Serviërs. Hun hangen scherpere internationale strafmaatregelen boven het hoofd sinds ze vorige week het vredesplan feitelijk afwezen. Overlopers Twee Franse VN-soldaten die in Bosnië waren overgelopen naar de Servische troepen, zijn vrij willig teruggekeerd bij hun een heid in Sarajevo. De twee jonge Fransen zijn op het eerste vlieg tuig richting Frankrijk gezet. Sarajevo (rtr) - Bosnische Serviërs hebben gisteren het hoofd van de VN-hulpoperatie in de stad Gorazde samen met zijn tolk en chauffeur in gijzeling genomen. Een zegsman van de Verenigde Naties meldde dat de Serviërs hun gijzelaars willen ruilen tegen een Servische familie uit de moslim-enclave. De Serviërs in Bosnië staakten afgelopen april op het allerlaatste moment hun aanval op Gorazde nadat de Navo had gedreigd met luchtaanvallen. Hoewel de Serviërs hun zware wapens hebben teruggetrokken tot twintig kilometer buiten de stad, is de enclave herhaaldelijk het toneel van gewelddadige incidenten waarbij ook VN-medewer- kers doelwit zijn geweest. Washington - President Elias Hrawi van Libanon heeft gis teren beloofd de islamitische guerrillastrijders van Hezbol lah in het zuiden van zijn land aan te pakken als Israël ermee instemt zich uit Zuid-Liba- non terug te trekken. Volgens sommigen is het ook de Hez bollah die achter de bomaan slag gisteren in Londen zit. De Libanese president is bereid 25.000 Libanese soldaten naar het zuiden van het land te sturen om veiligheid in het gebied te scheppen. „Maar wij herhalen dat Israël zich erop moet vastleg gen dat het meewerkt aan de uit voering van resolutie 425 van de VN-Veiligheidsraad en dat het een schema opstelt voor de terug trekking van zijn troepen uit Zuid-Libanon," aldus Hrawi. „In reactie daarop zullen wij de rust en veiligheid waarborgen bij de grens die internationaal er kend is in Zuid-Libanon. Ik zal me daarna inspannen voor het sturen van 25.000 Libanese sol daten naar het zuiden. Het verzet zal ik vragen of dat zijn operaties staakt." Ondertussen wordt mét spanning gewacht op de reactie van Syrië op het vredesoverleg van Jorda nië en Israël. Syrië, dat volgens waarnemers door het Israëlisch- Jordaanse akkoord verder onder druk is komen te staan, maakt echter geen aanstalten het Jor daanse voorbeeld te volgen. Ondanks sterke aandrang van onder anderen de Egyptische president Mubarak, die zondag Damascus bezocht, en van presi dent Clinton, die maandagavond de Syrische president Assad op belde, was de Syrische reactie negatief. In de officiële krant Tishrin werd gisteren het bekende Syrische standpunt herhaald dat een geza menlijk optreden van de Arabie ren nodig is om een alles omvat tende oplossing te bereiken, want 'afzonderlijke akkoorden' leiden tot 'zwakheid' en tot 'onderwer ping aan Israëls voorwaarden'. Hoessein en Rabin zelf hielden gisteren beide een toespraak in het Amerikaanse Congres. Zij werden er op een staande ovatie onthaald. In zijn emotionele rede zei Hoessein dat Israël en Jorda nië nu 'partners' zijn geworden bij het streven naar een toekomst van vrede,.veiligheid en stabili teit. De top in Washington noem de hij het 'begin van een nieuwe fase in onze gezamenlijke reis op de weg naar vrede'. Als beloning voor de nieuwe Jordaanse rol in het vredesproces wil Clinton Jor danië schulden kwijtschelden van bijna een miljard dollar. Ook zou hij hebben toegezegd mee te zullen werken aan modernisering van het Jordaanse leger. Rabin dankte in zijn toespraak de Jor daanse koning voor het feit dat deze de 'uitgestoken vredeshand' had aangenomen. Hij wees erop dat er nog veel werk te doen valt, want 'we staan tegenover psy chologische barrières in Amman en in Jeruzalem'. Het kan ook anders, zo be wezen jonge Gambiaanse officieren afgelopen week end. Waar staatsgrepen el ders doorgaans gepaard gaan met hevige strijd en veel slachtoffers, verliep de machtsovername in het Westafrikaanse ministaatje zonder bloedvergieten. De van corruptie betichte pre sident Sir Dawda Jawara is verdreven. En de Gambia- nen gaan over tot de orde van de dag. Door Rob Cobben Sir Dawda Jawara kan nu ein delijk toch van z'n pensioen gaan genieten. De 70-jarige pre sident kondigde drie jaar gele den al z'n terugtreden aan. „Ik doe niet meer mee, ik heb de pensioengerechtigde leeftijd be reikt", zei de kleine, iele staats man in de aanloop naar de zesde vrije verkiezingen sinds de onaf hankelijkheid van het land in 1965. Jawara liet zich echter door de Progressieve Volkspartij PPP, waarvan hij zelf oprichter is, overhalen tot een nieuwe ambts termijn van vijf jaar. De PPP vreesde machtsverlies als Jawa ra op z'n lauweren zou gaan rus ten. Een geschikte opvolger was niet voorhanden. De smeekbede van Jawara's achterban had suc ces, want bij de verkiezingen van 1992 behaalde de PPP op nieuw de absolute meerderheid. Jawara was een van de langst zittende presidenten van Afrika. Hij kwam aan de macht toen Gambia in '65 onafhankelijk werd van Groot-Brittannië. Eerst als premier en vanaf 1970 -toen het land een republiek werd - als president. Onder zijn leiding kende Gambia een rede lijk stabiele ontwikkeling. Hoe wel het tot de armere landen van Afrika behoort, had het staatje de laatste jaren een - zij het mi nimale - economische groei. Gambia groeide onder het be wind van Jawara ook uit tot de grootste toeristische trekpleister van West-Afrika, vooral popu lair bij Britse en Skandinavische zonaanbidders. De fraaie zand stranden lokken honderddui zenden toeristen, die allemaal ook een bezoekje brengen aan het inlandse Jufure, het geboor tedorp van de door Alex Haleys boek 'Roots' wereldberoemd ge worden slaaf Kunta Kinte. Veel levert het toerisme echter niet op voor 's lands schatkist, want Jawara heeft de 50 kilome ter lange kuststrook bijna geheel verkocht aan buitenlandse in vesteerders. De ponden en kro nen van de toeristen vloeien dan ook bijna allemaal weer het land uit. Gambia, qua oppervlakte onge veer even groot als Noord-Bra bant, Zeeland en Limburg sa men, gold decennialang als het schoolvoorbeeld van democratie in Afrika. Het land kent een meerpartijenstelsel en een rede lijk vrije pers. Maar in werke lijkheid is het Jawara's PPP, die de absolute macht heeft en echte oppositie de kop indrukt. Voor de buitenwacht was Sir Dawda Jawara een aimabele man, een 'vader des vaderlands', die al het mogelijke deed om de eenheid te bewaren tussen de twintig verschillende etnische groepen in zijn land. Maar ach ter die vriendelijke fa?ade ging een ijzeren staatsman schuil. Oppositieleiders werden gere geld opgepakt en ook intellec tuelen en kunstenaars konden op tegenwerking rekenen als ze het regime bekritiseerden. Zo verdween Gambiaas populairste zanger Paps Touray in het ca chot, nadat hij in een van zijn liedjes had geklaagd over de ho- Sir Dawda Jawara foto ap ge voedselprijzen. Amnesty In ternational laakt ook de behan deling van vluchtelingen uit de naar onafhankelijkheid streven de Zuid-Senegalese provincie Casamance. De asielzoekers worden in Gambia zonder par don in de gevangenis gestopt of uitgewezen. In 1981 probeerden linkse intel lectuelen het bewind van Jawara omver te werpen. De president, die op dat moment in Londen de bruiloft van de Britse kroon prins Charles en Lady Di bij woonde, riep de hulp in van gro te buur Senegal. De opstand werd door Senegalese troepen bloedig neergeslagen - er vielen zeker duizend doden - en Dakar dwong Gambia tot een innige samenwerking. De confederatie Senegambia viel echter in 1989 uiteen, omdat Sir Jawara weigerde Senegal militair te steunen in de strijd tegen seperatisten in Casamance en omdat hij bleef aarzelen een economische en monetarie unie aan te gaan. Dat laatste zou na melijk de doodsklap betekenen voor de voornaamste bron van inkomsten: de zwarte-markt- handel met Senegal. De laatste jaren groeide de on vrede over het bewind van Ja wara. Critici in binnen- en bui tenland beschuldigden de presi dent weinig te doen aan de welig tierende corruptie. Wie in Gam bia iets geregeld wil hebben, krijgt dat alleen voor elkaar als hij lid is van de PPP en die partij ook openlijk steunt. Jawara verloor de steun van de 20.000 boeren en ook de 900 man tellende strijdkrachten morden steeds luider. De coup van afge lopen zaterdag komt dan ook niet onverwacht. De president is met hulp van een Amerikaanse oorlogsbodem naar Senegal gevlucht, waar hij samen met z'n twee vrouwen en negentien kinderen politiek asiel heeft gekregen. In Gambia is iedereen na de machtswisseling weer overge gaan tot de orde van de dag. In woners van Banjul bemerkten tot hun verrassing dat er 's avonds weer elektriciteit was, iets wat voorheen uitzonderlijk was. En de correspondent van de BBC meldde over de handel in Banjul: 'Business as usual'. Van de nieuwe sterke man, luite nant Yanah Jammeh, is niet veel meer bekend dan dat hij een jon ge intellectueel is - hij studeerde in Engeland - en een vooraan staande rol speelt in de 'Black Power-beweging'. Hij behoort, net als Jawara, tot de Mandingo, de grootste bevolkingsgroep van het land. Jammeh heeft de vorming van een regering van 'integere, capa bele burgers' in het vooruitzicht gesteld en inmiddels voorzichtig toenadering gezocht tot presi dent Abdou Diouf van Senegal. Jammeh weet dat hij zonder de steun van Dakar niets kan be ginnen. Leiders Oekraïne tegen sluiting Tsjernob Kiev - De nieuwe leiding van Oekraïne heeft zich gisteren keerd tegen het verlangen van de internationale gemeenschap' kerncentrale Tsjernobyl te sluiten. Tsjernobyl is volgens tal val onderzoeksrapporten uiterst onveilig. In plaats van sluiting moe de centrale gemoderniseerd en beveiligd worden, aldus de voor zitter van het Oekraïense parlement Moroz. Hij bracht een bezoek aan Tsjernobyl vóór zijn vertrek naar IV kou voor besprekingen over de toekomst van de kerncentrale. De kerncentrale moet in 1994 208 miljard kWh stroom produce- ren. Ten behoeve van de sluiting van de twee nog werkzame reactor, blokken willen de Europese Unie 850 miljoen en de G-7 350 joen gulden beschikbaar stellen. Maar volgens de directeur van de kerncentrale is voor een sluiting ten minste 2,4 miljard gulden nodig. Twee Greenpeace-activisten vrij Egersund - Twee Nederlandse medewerkers van de milieuorganj. satie Greenpeace zijn vrijgelaten door de Noorse autoriteiten. Beiden zijn officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens het hinderen of tegenhouden van kustwacht-medewerkers tijdens acties tegen de Noorse walvisvangst. Het is nog onduidelijk of de twee een boete krijgen of mogelijk voor de rechter moeten komen. De Nederlandse kapitein van het actieschip Solo en één van Nederlandse directeuren moeten zich officieel ter beschikking houden van de Noorse autoriteiten. Beiden zijn hun paspoort nog kwijt. De twee vrijgelaten Neder landers hebben wel hun passen terug. Nederland heeft gisteren de Noorse ambassadeur op het matje ge- roepen en protest ingediend tegen de arrestatie van de Green peace-activisten. Russen eind augustus uit Estland Moskou - De Russische troepen zullen zich uiterlijk op 31 augus tus terugtrekken uit Estland. De Russische president Jeltsin heeft daarover dinsdag een akkoord bereikt met zijn Estlandse ambt genoot Meri. Rusland heeft de troepen van het vroegere Rode Leger terugge- trokken uit Litouwen en is al akkoord gegaan met een vertrek uit Letland vóór 31 augustus. Indonesië beperkt produktie hardhout Jakarta - De Indonesische regering heeft een plan aangekondigd om de produktie van hardhout in de komende vijf jaar met procent te verminderen in een poging de regenwouden te bescher men. De jaarlijkse houtproduktie van 31,4 miljoen kubieke meter in afgelopen vijf jaar zal worden verminderd tot 22,5 miljoen kubie ke meter in de komende vijf jaar. De regering zal geen nieuwe bosbouwconcessies meer afgeven. Skinheads aangehouden na 'Buchenwald' Erfurt - De politie in het Oostduitse Erfurt heeft gisteren zeven neo-nazi's aangehouden die drie dagen eerder vernielingen den aangericht in het voormalige concentratiekamp Buchenwald. Ook worden tegen diverse politieagenten disciplinaire maatrege len genomen wegens nalatigheid. Een groep van 22 skinheads richtte de vernielingen aan, terwijl ze op weg waren naar een popconcert in Beieren. Politieagenten die de neo-nazi's volgden, verloren hen enige tijd uit het oog. In de tussentijd sloegen de skinheads een Turkse bloe mist in elkaar. Rellen rond Bengalese schrijfster Dhaka - Bij botsingen tussen studenten en islamitische funda mentalisten zijn gisteren in de Bengalese havenstad Chittagong ten minste vijf mensen gedood. Ongeveer honderd mensen raak ten gewond. De studenten protesteerden tegen een toespraak van de leider van de fundamentalistische organisatie Jamaat-i-Islami (JI), Golam Azam. Deze eiste opnieuw de doodstraf voor de ondergedokei schrijfster Taslima Nasreen, die ervan wordt verdacht in haar boeken de godsdienstige gevoelens van moslims te hebben kwetst. Koning Hoessein van Jordanië krijgt een staande ovatie in het Amerikaanse Congres, waar hij gis teren samen met premier Rabin van Israël een toespraak hield. Op de achtergrond de Amerikaanse vice-president Al Gore. foto epa VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens getuigen explodeerde de bom in een grijze Audi die kort daarvoor bij het ambassadege bouw was geparkeerd door een 'sjiek geklede Arabische vrouw van middelbare leeftijd'. Ze ren de weg vlak voor de knal. De explosie had plaats bij de ex clusieve Kensington Palace Gar dens, bijgenaamd het 'Miljonairs Rijtje' vanwege de imponerende residenties. Het nabijgelegen pa leis Kensington, waar onder an deren prinses Diana verblijft, liep lichte glasschade op. Naar verluidt was alleen prinses Mar garet aanwezig op het moment van de explosie. Ook in de ambts woning van de Nederlandse am bassadeur, Joop Hoekman, sneu velden enige ruiten. Niemand raakte hier gewond. Mike Whine, de voorzitter van de Raad van Britse Joden, wees naar radicale moslimgroepen. „We zijn geschokt, maar niet verrast door deze aanslag. We weten dat we sinds de vredesonderhande lingen in het Midden-Oosten de frontlijn liggen, samen m ambassadegebouwen," Whine die om een parkeerverh rond alle joodse gebouwen Londen vroeg. In de joodse gemeenschap Londen was eerder opgeroep tot extra waakzaamheid sinds aanslag, vorige week, op joods centrum in Buenos Airt Daarbij kwamen 96 mensen om De Israëlische premier Yitzli Rabin waarschuwde voor golf van terreuracties van lim-fundamentalisten. De Israëlische premier, die Washington is voor een histoi sche ontmoeting met de Jordaai se koning Hoessein, zei dat wereld wakker zou moe schrikken omdat radicale n» limorganisaties er alles aan len doen om pogingen tot vrede komen in het Midden-Oosten verstoren. Rabin sprak van 'Khomeini® zonder Khomeini', daarbij wijzend naar de voormalige ist mitische leider van Iran, lah Khomeini. ADVERTENTIE OPTICIENS Geldig bij aankoop van een complete bril; kies uit een speciale collectie een gratis montuur met enkelvoudige glazen of kies voor f 40,- korting op de eerste bril; zie de voorwaarden in de winkel. (Voor Peaile-Adressen Zie De Gouden Gids.) Hengelo (anp) - -Hollai Signaalapparaten is jaar diep in het rood we: zakt. Het verlies bedroe 113 miljoen tegen minus miljoen in 1992. Het bedrijfsresultaat werd halveerd tot circa 21 mil; De omzet bleef met 653 joen vrijwel onveranderd, heeft financieel directeur dr Engel dinsdag desgevraagd vestigd. Hollandse Signaalapparate Rotterdam (anp) - Het o leg tussen de vakbonder de directie van RDM en moeder-concern Begem over igen reddingsplan de scheepswerf heeft dins net als een week eerder r opgeleverd. Vrijdag wordt het overleg v( gezet. De RDM-top wilde n; loop van het overleg niet i kwijt dan 'dat geen besli zijn genomen'. Volgens H Vries van de Industriebond I Vandaag wordt het zonnige dreigd. In het westen komt t in de buurt en het is mogeli binnendrijft. Misschien valt e uitermate klein. De andere oosten. Daar ontstaan in de mogelijk groeien ze uit tot Tussen deze twee gebieden i: temperatuur loopt vandaag westkust tot 30 graden plaa zwakke tot matige wind uit dagen verandert niet zo heel tuur gaat heel iets omlaag, geregeld zien. 'Ook de kans op Weersvooruitzichten van het knm voor woensdag zonneschijn inproc: 70 neerslagkans: 20 minimumtemp.: middagtemp.: 28 wind; VAR 3 (Windrichting en windsnelheid gelden voor ol Weerrapporten 26 juli 20 uur Amsterdamzwaar bew21 De Bilthalf bew3( Deelenonbewolkt3( Beldeücht bew2" Eindhovenonbewolkt35 Den Helderzwaar bew2( Rotterdamhalf bew3( Twenteonbewolkt3( Vlissingenzwaar bew25 Maastrichtlicht bew3- Aberdeenlicht bew2' Atheneonbewolkt3'. Barcelonaonbewolkt3 Berlijnzwaar bew35 Boedapesthalf bew35 Bordeauxonbewolkt3( Brusselonbewolkt3 Dy p rusonbewolkt2! Dublinzwaar bew2 Frankfurtonbewolkt31 genèvelicht bew2! Helsinkionbewolkt2' Innsbruck-'.onweer2! Istanbulonbewolkt2! Klagenfurthalf bew3: Kopenhagenonbewolkt3' Las Palmasonbewolkt2! Lissabononbewolkt3 Locarno-licht bew3 Londenzwaar bew2 vandaag/ Zon op: 05.53 Zc onder: 11,29. MORGEN/ Zon «.26. Maan onder: 12.36. vandaag/ Bath: 07.01-19.1 Vlissingen: 05.45-1 eert: 07.18-19.29. Terneuzen: 0 Zie voor scheepvaartberj

de Stem | 1994 | | pagina 4