Paars positief over Kok SPERZIEBONEN EN KIPPEBOUTEN. 2.99 wereys Koewacht CDA reageert vandaag pas op 'regeerprogram' informateur Hitte leidt tot meer sterfgevallen Goma stinkt naar dood Rabin en Hoessein: een begin van vrede Rally voorlopig van de baan Geen vervolging van rusthuizen lockeycoach irouwen weg Havenblokkade Sp; aanse vissers 'Vredesmacht uit Bosnië' kinderporno gewelddadiger' Hetty Heyting en de chaos Man overlijdt in Nijmegen na schot agent 4 Aai eens een varken' Sperziebonen, 500 gram CU Kippebouten, kilo 5M4.99 500 gram 349" 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. i AG 25 JULI 1994 B8 en Roberto Baggio zijn s enkele dagen met vak'an- en de wereld, vooral de ngeren. is koortsachtig op ek naar nieuwe belevenis- n. Emoties werken versla- ■nd. Zo hoor ik dat ze in uitsland aan 'Airbagging' oen. Plankgas in gestolen au- 's tegen een zorgvuldig uit- ekozen muur of boom rijden, lechts met een opblaas- oofdkussen tegen de dood ewapend: een gemotoriseer- e Russische roulette, "it Spanje verneem ik dat op e A6, tussen La Coruna en adrid. de teenagers 's nachts Emoties ookrijden. In Italië organi- eren ze wedstrijden op de luchtstrook van de snelweg ussen Cremona en Pisa. al eer 's nachts. Wie tien kilo eter tegen de richting bin- en de vier minuten aflegt, int 200.000 lire (250 gulden), n wat hoor ik? In de States ijden de boys kamikaze- Iankgas door de rode lichten an de kruispunten, op zoek aar avontuur. En wat doen e armen onder de jongeren ie geen autootje hebben en e lui of te onhandig zijn om r eentje te stelen, vraagt u ich samen met mij af. Die oekebakkers moeten maar n de metro 'Surf-Train' spe en. Je klemt je op het dak an de metrowagen en je bukt ls er een tunnel komt. n wat doe je als je geen guts' hebt en toch opwinding oekt? Dan span je gewoon een nylon draad over de weg op de juiste hoogte en wacht tot de motorrijders langsko men. En als je zelf geen geld hebt voor de draad, dan ga je op een brug boven een snel weg staan en laat stenen naar beneden ploffen. Zoals u ziet, voetbalemoties zijn niet on vervangbaar. yernooi te Koewacht verrasten en Margot Lauwereys in ijke cijfers een einde te maken Krinkelen/Lisette Haverhals, Huis/Miek Kegels. Op het D2/E- schema bereikten Denise Leeraert en Linda Roman als eersten de halve finale na winst op achtereenvolgens Dooms/Van Kerkhoven en Kints/De Schep per. Bij de mannen-Cl kon het Bel gische duo Nico Roeland/Geert Saman het niet bolwerken tegen de geroutineerde combinatie Werner Crombeen/Ivo Wouters: 6-2, 6-3. MANNEN Cl: Crombeen/Wouters-Roeland/Sa- man 6-2, 6-3. c2 40+: Erpelinck/Klnt-Provoost/ Spork 6-3, 6-3. Dl: eerste ronde: d'Hooghe/Heyman- Bouman/Venver 6-0, 6-2; Ivens/Kint- De Pau/Van Waesberghe 6-4, 7-6; Gey- sels/De Putter-Agterhuis/Dreesmann 6-1, 6-1; De Kort/Deij-Kmdt/Van Laar 6-3, 6-4; Van Duyse/Van Campenhout- Van Goethem/Van Goethem 6-1, 6-2. D2/E: eerste ronde: Fischer/Van der Staal-Franse/De Kort 6-4, 6-2; Kint Rombout-Blommaert/De Bakker 6-3, 6-3. VROUWEN DUBBEL C2: De Mui/De Ridder-Huis/Kegels 6-2,4-6, 6-2 Dl: eerste ronde: Van Goethem/Neve- Hamelmck/Wieland 6-3, 6-2; Cools/ Van Kerkhoven-d'Hont/Van Wïjck 7-5, 6-3; Dierick/Saman-Kint/Kint 6-0. 6-0; Van Broeck/Kerckhaert-Kint/Kint 6-4, 6-0; Kool/Lauwereys-Van Krinke- Ien/Haverhals 6-0, 6-2. D2/E: eerste ronde: Franse/Van de Voorde-Asselman/Verlinde 6-1, 6-2; Ferket/Strooband-Van Gremberghe/ Verbiest 6-2, 6-2; Hamerlinck/Moor- thamer-Blommaert/Crombeen 6-2, 6-4; Kmts/De Schepper-Bonte/Mattens walk over Kints/De Schepper; Leerae- rt/Roman-Dooms/Van Kerkhoven 6-0, 6-2; kwartfinale: Leeraert/Roman- Kints/De Schepper 6-1,6-1. GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Bauwens/Vermeulen- Aper/Aper 6-1, 4-6, 6-2; Cools/Saman- Erpelinck/Dierick 7-6, 7-5, Heynd- rickx/Versteeg-Heye/Kool 4-1, walk over Heyndrickx/Versteeg; Huis/Mar- tens-Thans/Verschueren 6-4, 6-1- Dl: eerste ronde: Heyman/De Smit" Bonte/Triest walk over Heyman/De Smit; Ivens/Kint-Erpelinck/Voermans 6-4, 6-0; Huis/Broeckaert-Van Mosse- velde/Van Mossevelde 6-3, 5-7, 6-3» tweede ronde: Neve/Neve-Heyman/™ Smit 6-4, 6-2. D2/E: eerste ronde: Rombaut/De Schepper-Roelands/Verwer 6-3, 6-3, Van Gremberghe/Kaars-Hegem- an/Leeraert 6-4, 6-2; Molenaar/Rie*" jens-Mattens/De Saegher 6-4, 0-6, 6-L De Burger/Leeraert-Kerckhaert/Nev 6-1, 6-3; d'Hooghe/Eshuis-Rombau Rombaut walk over d'Hooghe/Eshui Schenk/Schenk-Fleurbaaij/Missiaen 4-6, 6-1, 7-5; Bonte/Strooband-Km s/Blanckaert 6-1, 6-4; Agterhuis/M®1" Ducheine/Ferket 6-1, 6-2. onverhoopt iet rclevols verloren? Laat dat dan even weten via een ..Kleintje" in De Stem j hebt dan een goede Kans dat de eerti vinder óén van de vele tienduizenden Stem lezers is. die regelmatig onze ..Kleintjes"- rubriek ..Gevonden-Vertoren" naspeurt. DE STEM 134e JAARGANG het weer Zeer warm Het blijft nog enkele dagen warm tot zeer warm. Vanaf donderdag wellicht afkoeling en buien. Vandaag en morgen blijft de kans op onweer groot. Hulst/Nieuwendijk - De fel be kritiseerde autorally, de 24 Uren van Zeeuws-Vlaanderen, is voor zo goed als zeker van de Volgens organisator Nico Biesheuvel van de Stichting Au tosport Promotie Nieuwendijk SAPN) wordt het moeilijk om de ligde sponsorgelden, zo'n twee ton, voor 1995 bij elkaar te krijgen. ZIE ZEELAND - C1 Middelburg - De hoofdrolspelers Zeeuwse rusthuizenaffaire blijven uit handen van Justitie. Het Openbaar Ministerie heeft onvoldoende aanknopingspunten voor strafrechtelijke vervolging van de ex-bestuursleden van de stichting Rusthuizen der Gere formeerde Gemeenten in Zee- In de rusthuizenaffaire tót het afgetreden bestuur van ie stichting, beheerder van de bejaardentehuizen in Goes en liddelburg, in drie jaar tijd voor raim acht ton subsidiegeld en particulier geld achterover ge tukt: I ZIE ZEELAND-Cl Ben Haag - Bert Wentink heeft ontslag genomen als coach van iet Nederlands vrouwenteam, faalde bij het WK hockey in Dublin. Aanvoerster Noor Hols- boer zou zijn taak graag zien overgenomen door Tom van 't die dit jaar met de vrouwen (au Kampong landskampioen werd. ZIE SPORT - BI ken ®fflsen vrijgemaakt om de kind- (porno te onderzoeken. 'ZIE BINNENLAND -A3 Big friend Een verzoenend gebaar van premier Rabin (links) en koning Hoessein, onder het toeziend oog van onder anderen president Clinton. foto epa Madrid - Spaanse vissers zullen vanaf vandaag havens aan de Spaanse noordkust blokkeren als protest tegen de vermeende over treding van de Europese visserij- kepalingen door hun Franse col- Aan de blokkade-acties nemen ongeveer 200 boten deel. Be vissers besloten de acties te laten doorgaan omdat zij onte vreden waren over wat een top ambtenaar van het ministerie van Visserij hun in een zes uur durend gesprek te bieden had. De Spanjaarden zeggen dat de Fran sen met veel grotere netten vissen dan de Europese Unie toestaat. N'cw York - VN-secretaris-gene- faal Boutros Ghali heeft de Vei ligheidsraad 'in overweging ge geven' de VN-vredesmacht ge- keel terug te trekken uit Bosnië. Parijs overweegt zijn troe pen weg te halen, als de Bosni- sche Serviërs niet akkoord gaan Het het laatste vredesplan. ■ZIE BUITENLAND - A4 Amsterdam - Kinderpornografie "ordt volgens de Amsterdamse 2™enpolitie steeds gewelddadi- pr 0°k worden in teken- en na- mirfilms fragmenten van kind erporno verwerkt om de banden K°J^kkelijker aan de man te i®. Bij de afdeling zedenza- Washington (rtr/anp/dpa/afp) - De Israëlische premier Yit zhak Rabin en koning Hoes sein van Jordanië hebben gis teren in Washington een ver klaring getekend over vrede. Beide landen waren formeel sinds 1948 in staat van oorlog. De ceremonie, door onder ande ren meer dan honderd diploma ten en de Amerikaanse president Bill Clinton bijgewoond, had plaats in de rozentuin van het Witte Huis. De verklaring moet het begin zijn van de laatste fase van het vredesproces tussen het Hasjemitische koninkrijk en de joodse staat, dat in 1991 tijdens de Midden-Oostenconferentie vandaag in deze krant Hetty Heyting maakt Ne derland weer onveilig met haar Familie Knots, de kinderserie die zo ge liefd werd bij middelba re scholieren. „Ik ben best chaotisch," bekent Heyting, die zich verder een 'optimist' noemt. ZIE GIDS-DEEL D van Madrid op gang is gebracht. De koning en de premier glim lachten en schudden meerdere keren eikaars hand tijdens hun eerste ontmoeting in het open baar. Clinton, duidelijk gelukkig met dit succes van zijn buitenlandse politiek, verklaarde: „Op deze veelbelovende ochtend hebben deze vooruitziende staatslieden uit landen die hun wortels heb ben in de oudheid, ervoor geko zen de kloof te helen die hun vol keren al te lang heeft gescheiden. Zij sloegen de contouren van een betere toekomst gade, waar an deren alleen maar duisternis za gen." Hoessein antwoordde dat hij in zijn hele leven nog nooit zo'n dag had meegemaakt. Rabin toonde zich enthousiast over de symbolische waarde van hun handdruk. Die betekent volgens hem dat beide landen nooit meer de wapens tegen elkaar zullen opnemen. „Miljoenen ogen in de hele wereld kijken opgelucht en met grote vreugde naar ons." De scène herinnerde aan de cere monie voor het Witte Huis afge lopen september, toen Rabin en PLO-leidër Arafat hun akkoord tekenden, een diplomatiek succes dat de weg baande voor deze his torische ontmoeting. Arafat zond dan ook vanuit Gaza-Stad zijn gelukwensen. VERVOLG OP BUITENLAND - A4 inhoud 2 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 Van onze Haagse redactie Den Haag - De drie fracties - PvdA, VVD en D66 - die tot voor kort onderhandel den over een zogenaamde 'paarse' coalitie zijn gema tigd positief over het ont- werp-regeerakkoord dat informateur Kok gisteren presenteerde. Het CDA spreekt zich vandaag pas uit over Koks voorstel. Maar informeel lieten CDA'ers weten het stuk van Kok op voorhand 'erg paars' te vinden. Naar verwachting zal het CDA vandaag uiteindelijk ook positief reageren op Koks voorstel, maar een hele reeks vragen opperen. Het CDA wil niet al afhaken in de informatie, waaraan nog vier fracties deelnemen. Enkele reserves Ook PvdA en WD houden on danks hun positieve visie enkele reserves. D66-fractieleider Van Mierlo was verheugd dat het pakket van Kok de door hem zo gewenste paarse coalitie nieuwe kansen biedt. Volgens Bolkestein kan Kok aan tafel gaan zitten met onder ande re de VVD als er onder meer kri tisch over nieuwe inkomensaf hankelijke regelingen wordt ge sproken, zoals voor aow'ers en weduwen en weduwnaren. Ook het feit dat de studiefinanciering meer inkomensafhankelijk moet Van onze verslaggeefster Nijmegen - Drie uur nadat hij gisterochtend door een Nij meegse politieagent was neer geschoten, is een 41-jarige Belgische man in het Rad- boud-ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. De schietpartij met dodelijke af loop speelde zich gisterochtend rond vier uur af op een parkeer terrein aan de Kwakkenbergweg in Nijmegen. Een buurtbewoner belde iets voor vieren naar de politie met de mededeling dat er een verdachte auto met Belgisch kenteken en twee inzittenden op het parkeer terrein bij studentencomplex Westerhelling stond. Twee politieagenten gingen er heen om poolshoogte te nemen. Op het moment dat de agenten uitstapten, aldus een politie woordvoerder, stapten ook de twee inzittenden uit de Belgische auto uit. De bijrijder vuurde met een gericht op de beide agenten, die daarna beiden éénmaal op de bijrijder, een 41-jarige Belg, schoten. De schutter werd getroffen door een politiekogel en zwaargewond overgebracht naar het ziekenhuis waar hij enkele uren later over leed. De bestuurder, een 22-jari- ge Belg, is aangehouden en over gebracht naar het politiebureau. Inmiddels staat vast dat de auto, een Audi 100, in België gestolen is. Meer informatie over het slachtoffer en over het onderzoek wilde en/of kon de officier van justitie mevr. L. van Zanten gis teren niet geven. De Rijksrecherche stelt een on derzoek in naar de juiste toe dracht van de schietpartij. „Er wordt sectie verricht en er is een technisch onderzoek ingesteld. Het is nog te vroeg om daarop vooruit te lopen"aldus Van Zan ten. Op de volgende pagina's: I De maatregelen - Krijgen we er nog wat bij? I De sociale zekerheid - Bezuini gen voor extra werk I Analyse - Kok neemt veel, maar geeft weinig I Stern-commentaar worden, stuit op bezwaren bij de VVD. De voorgestelde verande ringen in de uitvoering van de wao noemde Bolkestein gisteren een 'grote stap voorwaarts'. Waarnemend PvdA-fractievoor- zitter Wallage verwacht dat zijn fractie vandaag ook overwegend positief zal reageren in een af rondende vergadering. Maar de PvdA vindt dat het plan-Kok op het vlak van de volksgezondheid te nadelig uitpakt voor ouderen en laagbetaalden. „Daarover hebben we nog veel vragen," al dus Wallage die ook het afstoten van rijkstaken, zoals Kok bepleit kritisch wil bezien. D66-fractieleider Van Mierlo verklaarde - ook na een eerste ronde in de fractie - dat het plan- Kok 'niet per'se' op een paars, CDA-loos kabinet moet uit draaien. Een centrum-links kabi net van de beide oude coalitie partners CDA en PvdA met D66 ligt voor Van Mierlo verder weg. De D66-leider vindt dat Kok in zijn plan te weinig vernieuwende elementen heeft gestopt die een breuk betekenen met het beleid van het oude, door de kiezers af gestrafte coalitie. Van Mierlo wil nieuwe afspraken over migratie, drugbeleid en euthanasie. Vooraanstaande CDA'ers zeiden weinig handreikingen van Kok richting de christen-democraten te vinden. Het privatiseren van de wao en ziektewet gaat de CDA'ers niet ver genoeg. Het voorstel van Kok is te 'collecti vistisch'. „Daar willen we juist vanaf," aldus een CDA'er. Kok presenteerde zijn 'proeve van een regeringsprogramma' gisteren als een noodzakelijk diep ingrijpend pakket, 'dat Ne derland de volgende eeuw moet binnenleiden'. Kok weet dat ie dere fractie veel zal moeten slik ken, zei hij. Dat geldt ook voor zijn eigen PvdA. „Ik weet dat de hel zal losbreken over zaken als de kinderbijslag, de studiefinan ciering, de vut en de nabestaan denwet. Ook mij doet dat pijn, maar het is onvermijdelijk. Min der mag niet, harder kan niet," aldus Kok. De studenten gaven hem gisteren prompt gelijk. Hier mee wordt 'het beurzenstelsel de finitief de nek omgedraaid', al dus de Landelijke Studenten Vakbond, die al massale acties in het vooruitzicht stelde. Ook amb tenarenbonden reageerden pin nig op het plan om hun vut af te schaffen. Ingrepen in zaken als de kinder bijslag, de studiefinanciering, de algemene nabestaandenwet en de ambtenaren-vut, staan centraal in Koks plannen. De informateur kwam met een pakket waarmee een kabinet in 1998 17,7 miljard bezuinigt; daarvan zeven miljard in de sociale zekerheid. ADVERTENTIE z'jn sinds driekwart jaar Van onze verslaggever Breda/Roosendaal/Terneuzen - Het aantal begrafenissen en crematies in West-Brabant en Zeeland is de laatste weken duidelijk toegenomen. Onder nemingen die uitvaarten ver zorgen vermoeden een duide lijk verband met het warme weer. J. Timmermans van Begrafenis en Crematie Brabant in Roosend aal meldt een 'duidelijke piek' in het aantal uitvaarten in de laat ste drie weken. „Dit aantal ligt wel een vijfde hoger dan normaal in deze periode," verklaart ze. Ze ziet een indirect verband met het hete weer van de laatste tijd. „In deze omstandigheden leidt een ziekte waar iemand mis schien al langere tijd aan leed sneller tot overlijden," aldus Timmermans. Ook C. van Halderen van begra fenis- en creamatie-onderneming Bruijns uit Oosterhout meldt dat het momenteel 'rennen' is om het grote aantal uitvaarten te verzor gen. De laatste anderhalf tot twee weken is het aantal aanmel dingen daarvoor circa twintig procent hoger dan normaal. Uit gesprekken met familieleden van de overledenen blijkt dat de warmte vaak een beslissende rol heeft gespeeld. Het gaat in deze gevallen in het algemeen om ouderen met hartklachten, ver klaart Van Halderen. „Ik schat dat het aantal crematies en be grafenissen in de laatste drie we ken wel het dubbele is van de normale hoeveelheid," aldus M. Haerens van de gelijknamige on derneming in Oostburg. Zij meldt hoe ze aan het begin van deze week na enkele dagen vakantie haar telefoontoestel weer inscha kelde en binnen vijf minuten al twee meldingen van sterfgevallen had. Ook zij is door de contacten met familieleden van overlede nen van mening dat de warmte de laatste weken vaak een beslissen de rol heeft gespeeld in het over lijden. Vooral ouderen, die al lan ger aan hart- en longziekten le den, zijn daar volgens Haerens het slachtoffer van. Haerens: „Mijn eigen buurman had al lan ge tijd een longkwaal. Toch kwam ook zijn overlijden, twee weken geleden, toch nog vrij snel en onverwacht." A. van Gemert van de gelijknamige begrafenis- en crematie-onderneming uit Breda verzorgt de laatste twee, drie weken een kwart meer uit vaarten. „Hoofdzakelijk ouderen die plotseling zijn doodgegaan, zo horen we." J. de Voogt, directeur van een be grafenis- en crematie-onderne- 8 710311 000218 I I I I I DINSDAG 26 JULI 1994 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,75 - ZATERDAG: 2,00 ming uit Terneuzen meldt geen stijging van het aantal uitvaar ten. „Maar op grond van mijn ja renlange ervaring verwacht ik dat het aantal overlijdens vanaf aanstaande woensdag wel eens sterk zou kunnen gaan stijgen. Dat heeft te maken met de over gang van heet naar koeler weer. Mensen met hart- en luchtweg kwalen krijgen dan lichamelijk een flinke klap te verwerken. Het lichaam komt in de problemen omdat het te snel moet omscha kelen als gevolg van de tempera tuurswisseling. Ik heb zelf ook problemen met mijn luchtwegen en weet uit ervaring hoeveel ZIE OOK BINNENLAND - A3: KNMI moet per regio voorspellen 0 Informateur Kok wordt na de presentatie van zijn 'regeerpro gram' onder vuur genomen door journalisten. foto anp Van onze verslagger Paul de Schipper Goma - Onder het bordje 'touriste' liggen drie onbedekte lij ken. Er liggen doden in matten gewikkeld, zomaar langs de weg, tientallen. Ze liggen er zoals in Nederland de vuilniszak ken op maandagochtend. Uit Goma walmt de stank van de dood. Veel stedelingen dragen mond kapjes. De dood is overal in hun stad, nog steeds, ook al is er een gigantische hulpoperatie voor het naar deze Zaïrese grensstad gevluchte Hutuvolk op gang aan het komen. Naast de doden sto ken de vrouwen een houtskool vuurtje en spelen er kinderen. De eerste indruk van Goma is een stad overspoeld door vluchtelin gen. Dat, terwijl er toch al hon derdduizenden Hutu's zijn weg getrokken naar de speciaal inge richte kampen buiten de stad. In Goma zitten er echter nog Hu tu's in elke straat, op elke roton de, onder wrakke afdakjes of ge woon in de open lucht. Veel bo men zijn omgehakt om er brand hout van te maken. De meeste Melbourne - Wees eens wat vriendelijker tegen varkens. Een liefdevolle behandeling van deze dieren kan namelijk de produktie aanzienlijk ver hogen, zo meldden Australi sche onderzoekers. Het programma 'Pat a pig' (aai eens een varken) moet de varkenshoeders leren hoe ze goed moeten omgaan met hun ham- en baconprodu- centen. Volgens wetenschappers van de La Trobe-universiteit in Melbourne zijn varkens zeer gevoelige dieren, die door ru we methoden stress kunnen oplopen. Een vriendelijke aanpak kan echter wonderen verrichten en zelfs het aantal zeugen doen toenemen. vluchtelingen doen niets. Ze sta ren voor zich uit of liggen wat, of lopen. Wilskracht om eten te zoe ken hebben ze niet meer en het aangevoerde hulpvoedsel voor ziet nog nauwelijks in de behoef te. De voedseldroppings van de Amerikanen in de buurt van Go ma mislukte gisterochtend voor een deel. Niet alleen omdat een deel van het voedsel de dropping zone miste, maar ook omdat de verdeling op de grond niet goed geregeld was. „Het gaat op zijn Amerikaans, massaal en kostbaar, gooi maar neer," aldus Dirk van Loon, droppingsexpert van de Bel gische luchtmacht. Van Loon was aan boord van de Nederlandse Hercules die gistermiddag met een lading medicamenten op het vliegveld van Goma arriveerde. De Belgische Hercules-vlieger: „Je bent om te beginnen je dure parachutes al kwijt als je het op deze manier doet. Bovendien lo pen de mensen die nog kunnen staan naar het voedsel toe, de mensen die liggen, de zwakken, die sterven gewoon verder." Het vliegveld van de Zaïrese pro vinciestad Goma lijkt op dit mo ment het drukste van Afrika. Da gelijks arriveren er tientallen vliegtuigen met hulpgoederen uit de hele wereld. Helikopters vlie gen af en aan, zware vliegtuigen lossen er complete hospitalen. Op de landingsbaan is het een chaos van auto's, heftrucks en zwarte jongetjes die overal tus sendoor glippen. Wild rondrij dende Zaïrese militairen met ma chinegeweren op hun jeeps ge monteerd, proberen tevergeefs orde te houden. VERVOLG OP BUITENLAND - A4 ADVERTENTIE Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 30 juli a.s. HITTE Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord; een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:_Plaats;. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 87.20 maand automatisch 29.05 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcodé:Plaats:. kwartaal automatisch84.70 bank/gironr In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. L_ï DE STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT

de Stem | 1994 | | pagina 1