Sport anderelst wint grandioze finale Yan Hanegem en De Jonge blikken tevreden terug op Jumping Rini Kort en Annelies Hoek zegevieren in Sluiskil Kool en Lauwereys succesvol in Koewacht Zevende editie van Jumping Zeeuws Vlaanderen op waardige wijze afgesloten DE STEM ZEELAND In 4e Open Sluuskille-tennistoernooi Emoties Albert Voorn trakteert jury op een ijsje Rally voorlopig van de baan Geen vervolging van rusthuizen Hockeycoach vrouwen weg Haven blokkade Sp aanse vissers 'Vredesmacht uit Bosnië' 'Kinderporno gewelddadiger' MAANDAG 25 JULI 1994 B8 Van onze sportmedewerker Nieuwvliet Bad - Henk van Hanegem en Joop de Jonge blikten beiden met tevreden heid terug op hun zevende editie van Jumping Zeeuws Vlaanderen. „Mede dankzij de enorme inzet van de mede werkers verliep dit weer vlekkeloos maar het moet niet groter worden,, aldus de Jonge. Van Hanegem vulde hem aan met „ik vergelijk ons evenement wel eens met het gewichtheffen. Je ziet zo'n atleet op de televisie die gewichten optillen. Soms gaat dat moeizaam en dan kan die atleet twee dingen doen. Of hij pakt minder zware gewichten of hij zorgt dat hij zelf sterker wordt. Zo is dat ook bij ons. Willen we nog zwaardere ge wichten dan moeten we ons ster ker maken, zo niet dan moeten we het geheel wat „lichter,, ma ken,,. Beiden maakten een schat ting van het aantal toeschouwers gedurende de vijf dagen en dat was zo'n 30.000. Met name op de zaterdag was naar de omzet ge rekend een absolute topdag. Vol gens hen dan ook meer publieke belangstelling dan tijdens de voorgaande edities. Beiden be treuren het nog steeds dat er van de Belgische Bond zo weinig me dewerking komt om hun toprui- ters in Nieuwvliet te laten star ten. Van Hanegem „Omdat we een nationaal concours hebben is tien Belgen het maximale wat we aan de start kunnen krijgen en dat is al boven de geldende norm van vier. Nu de Europese grenzen open zijn zou je toch een andere instelling verwachten. Willen we er meer dan moeten we er een CSF concours van maken wat een grotere financië le inspanning betekent. Dat be treuren zowel Joop als ik en hebben dan ook weinig begrip voor die regels,,. Of er nog spra ke is om het Nederlandse kam pioenschap naar Nieuwvliet te halen. Joop de Jonge „we zitten daar niet om te springen. We missen dan toch de Belgische deelnemers en gezien onze geo grafische ligging zou dat meer schade dan goed doen aan ons evenement denken wij maar zeg nooit, nooit,,. Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet Bad - De zevende editie van Jumping Zeeuws Vlaanderen werd afgesloten zoals het vijf dagen lang was. Dit met een grandioze finale in het klassiek springen 1.40 meter Nationaal. Na twee manches was er een barrage nodig voor negen com binaties. Grootste pechvogel leek te gaan worden de Belgische amazone Babette Vanderelst met Chanson. Tijdens de tweede manche immers die ze overigens foutloos reed en waardoor ze zich voor de barrage plaatste verloor haar Chanson een van zijn hoefijzers. De hoefsmid werd door de speaker dan ook meerdere malen met spoed naar de inrijring gevraagd. Babette en Chanson werden alsnog in extre mis (zij moest wel haar start beurt laten passeren) uit de zor gen geholpen door hoefsmid Wil ly Roelans en gooiden er alle frustraties uit. De combinatie kwam als zesde van de negen in de ring. Vlak voor haar was Hendrik Lannir met Lysco de enige tot dan toe foutloze combinatie geweest. Babette stuurde haar Chnason scherp over het technisch met enorm veel draaiwerk door Mark Vijgh gebouwde parcours, wipte behendig over als wat balk was en verbeterde de tijd van Lannir met ruim drie seconden. Philippe Delannoitte, Albert Voorn en Dirk Demeersman gin gen daarna allen in de fout en Babette mocht de Grote Prijs Noordzee mee naar Belgie ne men. Een adembenemende bar rage waar ook voor de leek de spanning van afdroop. Dit nadat ze met een veertigtal combina ties aan dit sluitstuk waren be gonnen. In de eerste manches sneuvelden al grote namen zoals Eric Wauters, Eric van der Vleu ten, Rob Ehrens en ook de op deze Jumping ijzersterk preste rende Zeeuw Simon den Exter. Er was op dit loodzware 1.40 parcours geen pardon. Twaalf foutloze combinaties uit die eer ste manches mochten in de twee de manche verder strijden. De negen sterksten bleven over voor de barrage waar Mark Vijgh de balken nog een gaatje hoger leg de. In de landenwedstrijd tussen Nederland en Belgie haalden de Nederlanders het met 841 tegen 707 punten voor Belgie. Dat betekende de de Belgische showband uit Lokeren het Ne derlandse Wilhelmus moest spe len op de accomodatie van ma nege Riemens in Nieuvliet Bad alvorens Rob Ehrens als chef equipe de hoofdprijs in ont vangst mocht nemen. UITSLAGEN Rubriek 27 - Snel- en wendbaarheid wedstrijd Nationaal - 1.40 meter: 1. Eric van der Vleuten met Vink Espe- ciale 63,38, 2. Leon Thijssen met Do mino 63,74, 3. Albert Voorn met Jewel's Brownboy 64,14, 4. Grabriel Coumans met Something Special HW 64,49, 5. Toon Holthus met Panchovil- la 64,79. Rubriek 32 - Klassiek springen met barrage Nationaal - 1.30 meter (zeven combinaties in de barrage): 1. Marcel van Driel met Challenger (0.00/39,60), 2 Marcel Timmermans met Santa Cheplin (0.00/40,31), 3. Leon Thijssen met Elias (0.00/41,20), 4. Eric Wil- lemsz Geeroms met Kunta Kinte (4.00/39,27), 5. Wim Schellekens met Domaire (4.00/40,97). Rubriek 33 - Snel- en wendbaarheid wedstrijd Nationaal - 1.35 meter: 1. Wout-Jan van der Schans met Firando 60,89, 2. Wout-Jan van der Schans met Future 61,03, 3. Stefaan Corten met Edgar 61,21, 4. Michiel Brusse met Archie Bunker 58,97, 5. Albert Voorn met Crown Jewel 63,03. Rubriek 34 - Progressief direct op tijd Nationaal - 1.30 meter: 1. Henriette van Triest met Deyereaux (55,25), 2. Eric Wauters met Lorenzo (55,75), 3. Wim Brentjes met Walando (59,60), 4. Ben Schroder met Bollvorm's Glenn (59,65), 5. Claudia Santos met O'Flyn (60,25). Rubriek 35 - Klassiek springen met barrage klasse Z - 1.30 meter: 1. Christophe David met Gigi (0.00/34,68), 2. Yves Houtackers met Espoir (0.00/37.38), 3. Marcel Timmer mans met NN5 (0.00/37,78), 4'. Andre van Looy met Miniflat Durban (0.00/40,24), 5. Harry Theeuwes met Cinderella (0.00/40,63). Rubriek 36 - Finale klassiek springen met barrage klasse L - 1.10 meter (32 cobinaties in de barrage): 1. Filip Verberght met Leander (0.00/34,27), 2. Christine de Swert met Ekir (0.00/37.35), 3. Johan Klein-Zieverink met Liberty (0.00/38,51), 4. Johan Kerstens met Halanta (0.00/39,38), 5. Frank Kommers met Galixy (0.00/39,33). Rubriek 37 - Finale klassiek springen met barrage klasse Z - 1.35 meter (Geen combinaties in de barrage): 1. Christophe David met Judas (0:00/90,96), 2. Patrick Dheere met Ina F. (4.00/89,98), 3. Dag Keymolen met Nicky (4.00/92,05) Rubriek 38 - Finale klassiek springen met barrage klasse M - 1.20 meter (13 combinaties in de barrage): 1. Chris tophe David met Lyscha (0.00/32.91), 2. Gabriel Coumans met Gwendolyne (0.00/34.60), 3. Ilyo de Loos met Ren ville (0.00/37,62), 4. Caroline Wauters met Malesan Highl. Chief (4.00/31.42), 5. Geert Moerings met Happy Boy (4.00/34.61). Rubriek 39 - Klassiek springen met barrage Nationaal - 1.40 meter (23 combinaties in de barrage): 1. Leon Thijssen met Domino (0.00/36.64), 2. Ron Ehrens met Macho KB (0.00/37.39), 3. Frank van Helmond mer Eros V (0.00/37.57), 4. Frank van Helmond met Balance (0.00/42,45), 5. Frans van der Ent met Furore D (0.00/43.60). Rubriek 40 - Twee fase wedstrijd Nationaal - 1.30 meter -troostronde: 1. Leon Thijssen met Flandagan (30,26), 2. Ben Boessen met Royal Diablo (32,30), 3. Wout-Jan van der Schans met Elpasja (32,35), 4. Paul Herten met Flarco (32,51), 5. Marcel van Driel met Challenger (35,87). Rubriek 41 - Finale klassiek springen met' barrage Nationaal - 1.30 meter (15 combinaties in de barrage): 1. Rob Ehrens met Gentleman (0.00/31.76), 2. Bert Romp met Burg's Gracia (0.00/31.82), 3. Leon Thijssen met Elias (0.00/31.89), 4. Rob Ehrens met Fantast T (0.00/32.04), 5. Eric Wil- lemsz Geeroms met Geronimo (0.00/32.20). Rubriek 43 - Finale klassiek springen met barrage Nationaal - 1.35 meter (veertien combinaties in de barrage): 1. Wout-Jan van der Schans met Fi rando (0.00/36,50), 2. Albert Voorn met Jewel's Dominand (0.00/39,62), 3. Bert Romp met Mr. Blue (0.00/40,01), 4. Kevin Olsmeyer met Tom Boy (0.00/40,71), 5. Ben Schroder met Bol vorm White Jumper (0.00/41,58). Rubriek 44 - Finale klassiek springen in twee manches met barrage Natio naal - 1.40 meter (negen combinaties in de barrage): 1. Babette Vanderelst met Chanson (0.00/37,53), 2. Hendrik Lannir met Lysco (0.00/40,95), 3. Roe lof Bril met Bollvorm's Burggravi (4.00/35,10), 4. Stefaan Corten met Dark d'Amour (4.00/36,18), 5. Albert Voorn met Jewel's Brownboy (4.00/36,93). Eric Wouters op Lorenzo. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze medewerker Henk van de Voorde Sluiskil - Onder tropische omstandigheden, de tempera tuur gaf bijna veertig graden aan, werden de finale-par tijen van het 4e Open Sluus kille-tennistoernooi van TV Sluiskil afgewerkt. Bij de mannen was Rini Kort de sterkste, terwijl bij de vrou wen Annelies Hoek toernooi- winnares werd na een zwaar bevochten zege op Nancy Verstraeten. Axelaar Rini Kort, als 3/4 ge plaatst, versloeg in de Cl-finale schema-aanvoerder en plaatse lijke favoriet Edward Bleyen- berg met 6-4, 6-2. In de halve eindstrijd moest Kort aan Mar- tijn de Bot slechts drie game afstaan. Bleyenberg bleek in de halve finale in twee sets te sterk voor Gino Roctus. Uiteindelijk schreef de 22-jarige Rini Kort terecht het toernooi op zijn naam. Hij is prima in vorm, maakt weinig fouten en heeft een verwoestende backhand. Kort ging in de finale uitstekend van start. Brak in de eerste game direkt de service van Bleyenberg en kwam via 3-0 en 4-1 op een 5-2-voorsprong te staan. Zijn opponent sputterde nog wat te gen en kwam op 5-4, maar ver der liet Kort het niet komen: 6-4. In de tweede set nam Bleyenberg een 2-0-voorsprong om deze als sneeuw onder de zon te zien veranderen in een 6-2-score voor Rini Kort. Het moment waarop het 5-2 werd, na een zeer lange game die steeds op en neer golf de, was belangrijk voor de eind overwinning. „Het gaat goed. Ik heb alles in twee sets gewonnen. Een half- court bal op mijn backhand houdt meestal gelijk punt voor mij in. Edward probeerde wel via zijn forehand naar het net te komen, maar maakte iets te veel fouten", aldus Rini Kort na af loop. Afgelopen competitie werd hij kampioen in de zesde klasse mixed met TV Axel en onlangs was hij nog verliezend finalist op het sterkbezette Cl-schema in Sluis. „Rini heeft verdiend ge- Finalistes in verschillende categorieën in Sluiskil bijeen; van links naar rechts Annelies Hoek, Ingrid Visser, Anne Walraven, Margriet den Exter en Nancy Verstraaten. wonnen. Hij was beter. Toch wist ik wel hoe ik tegen hem moest spelen. Namelijk vertra gen op zijn sterke backhand en doorslaan op zijn forehand. Het mocht echter niet baten", legde Edward Bleyenberg uit. Annelies Hoek, teamgenote van Rini Kort, werd voor de derde maal in successie toernooi-win- nares na eerdere triomfen in Axel en Sluis. Zij werd poule winnares via overwinningen op achtereenvolgens Leslie Lipjes,1 Nicole Groot en Nancy Verstrae ten. De 17-jarige Hulsterse Ver straeten, die eveneens kon terug zien op twee winst-partijen, vocht tegen Hoek voor wat ze waard was. Het publiek werd op een aantrekkelijke partij getrak teerd. Beide speelsters hanteer den dezelfde strategie: veel pro beren te scoren met hun prima forehand. Verstraeten kreeg zelfs de kans de partij op 5-4 in de derde set uit te serveren. De meer gelouterde Annelies Hoek liet zich echter niet uit balans brengen en boog de 5-4-ach- terstand om in een 7-5-eindstand. „Ik ben tevreden. In de eerste set werd ik even niet goed door de hitte waardoor een 4-2-voorsprong veranderde in een 6-4-setverlies. Natuurlijk had ik de kans om de wedstrijd uit te serveren, maar zij heeft gewoon meer toernooi-ervaring als mij", aldus Nancy Verstrae ten. „Ik denk dat we allebei goed gespeeld hebben. Alleen was het veel te warm. Aan het eind van de eerste set werd ik ook bevan gen door de hitte met een val partij als gevolg", vertelde An nelies Hoek. In de Dl-categorie versloeg Den nis de Poorter, technisch sterk, in de finale in drie sets Henry Zegers. De 16-jarige Bart Kunst uit Sas van Gent was in de D2-eindstrijd in drie sets te sterk voor Leen Wijland. Bij de vrouwen-Dl boekte de als tweede geplaatste Ann Walrave uit Axel in de finale een regel matige overwinning op Margriet den Exter, eerder verantwoorde lijk voor de uitschakeling van favoriete Nel Groenewoud. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Edward Bleyenberg- Gino Roctus 6-4, 6-2; Rini Kort-Mar- tijn de Bot 6-1, 6-2; finale: Kort- Bleyenberg 6-4, 6-2. Dl: halve finale: Henry Zegers-Mark de Waal 6-2, 6-0; Dennis de Poorter- Herman de Regt 6-2, 6-2; finale: De Poorter-Zegers 6-2, 3-6, 6-1. D2: halve finale: Leen Wijland-Dennis Rietjes 6-7, 6-4, 6-1; Bart Kunst-Paul d'Hooghe 6-0, 6-2; finale: Kunst-Wij- land 6-2, 4-6, 6-3. DUBBEL Cl: halve finale: Matthijssen/Zegers- De Jonge/De Waal 7-6, 6-0; Bleyenber- g/Kort-Bleyenberg/Langeraert 6-0, 6-0; finale: Bleyenberg/Kort-Matthijr- sen/Zegers 6-4, 2-6, 6-3. Dl: halve finale: Neve/Van de Sande- Van Laere/Van Pamelen walk over Neve/Van de Sande; Rompa/Strijdonk- Freyser/Freyser 6-7, 6-4, 7-5; finale: Neve/Van de Sande-Rompa/Strijdonk 6-2, 6-3. Weet u nog wie het WK '94 heeft ge wonnen? Denkt u het over een maand, een jaar, tien jaar ook te weten? Als u op al deze vragen kunt antwoorden, bent u een van de gelukkigen die het voetbal kampioenschappen heeft overleefd. Vijftig man hebben namelijk vanwege de World Cup USA '94 de ziel gelaten. De laatste stierf afgelopen woensdag in Rio Branco, Bra zilië, aan de messteken die hij de zondag daarvoor had op gelopen tijdens de finale Bra- zilië—Italië. Zijn eigen zwager stak hem voor de televisie neer, omdat hij niet kon ver kroppen dat het arme slacht offer voor Italië was. Ook Italië droeg rijkelijk bij aan de dodenbalans. Alleen al de overwinning op Nigeria op 7 juli kostte vijf Italianen het leven. Helaas lieten niet alle slachtoffers van het WK zo heldhaftig het leven als het 'Zwarte Schaap' onder de Brazilianen, die met zijn Hup Italië eigenlijk voor de Vrij heid van Meningsuiting streed. Verreweg de meeste doden lieten schlemielig het leven in verband met ver keerd aangestoken vuurwerk of omdat ze dronken Hooli gans in de weg liepen. Enke len pleegden zelfmoord om dat ze niet in staat waren na hun verloren weddenschap het benodigde geldbedrag bij elkaar te schrapen. Ook de slachtoffers van wie het hart niet bestand was tegen de overwinning of het verlies, waren in ieder geval lichame lijk geen helden. Verheven steekt hierbij de zelfmoord af van het twaalfja rige Mexicaantje dat een be richtje achterliet: „Omdat ons nationale team verloor." Ook de Zweedse vrouw die haar man met een schaar door boorde, omdat ze het niet lan ger kon verdragen om bijna een maand lang verplicht voetbal op tv te kijken, werd wellicht door hogere idealen gedreven. En dan nog de do de met een geheel eigen ver haal: de Colombiaanse speler Andreas Escobar werd door zijn eigen fans vermoord, na dat hij een eigen doelpunt had veroorzaakt. Nu weet u het: vijftig mensen levens kostte de World Cup USA'94. Zullen we het nog weten over een maand, over een jaar, over tien jaar? Voet bal betekent emoties. Roma- rio en Roberto Baggio zijn pas enkele dagen met vakan tie en de wereld, vooral de jongeren, is koortsachtig op zoek naar nieuwe belevenis sen. Emoties werken versla vend. Zo hoor ik dat ze in Duitsland aan 'Airbagging' doen. Plankgas in gestolen au to's tegen een zorgvuldig uit gekozen muur of boom rijden. Slechts met een opblaas- hoofdkussen tegen de dood gewapend: een gemotoriseer de Russische roulette. Uit Spanje verneem ik dat op de A6, tussen La Coruna en Madrid, de teenagers 's nachts spookrijden. In Italië organi seren ze wedstrijden op de vluchtstrook van de snelweg tussen Cremona en Pisa. al weer 's nachts. Wie tien kilo meter tegen de richting bin nen de vier minuten aflegt, wint 200.000 lire (250 gulden). En wat hoor ik? In de States rijden de boys kamikaze plankgas door de rode lichten van de kruispunten, op zoek naar avontuur. En wat doen de armen onder de jongeren die geen autootje hebben en te lui of te onhandig zijn om er eentje te stelen, vraagt u zich samen met mij af. Die koekebakkers moeten maar in de metro 'Surf-Train' spe len. Je klemt je op het dak van de metrowagen en je bukt als er een tunnel komt. En wat doe je als je geen 'guts' hebt en toch opwinding zoekt? Dan span je gewoon een nylon draad over de weg op de juiste hoogte en wacht tot de motorrijders langsko men. En als je zelf geen geld hebt voor de draad, dan ga je op een brug boven een snel weg staan en laat stenen naar beneden ploffen. Zoals u ziet, voetbalemoties zijn niet on vervangbaar. Van onze tennismedewerker Koewacht - In het Vlas-tennistoernooi te Koewacht verrasten op het Dl-schema Loes Kool en Margot Lauwereys in aangename zin door met duidelijke cijfers een einde te maken aan de illusies van Brigitte van Krinkelen/Lisette Haverhals, met plaatsingsnummer twee. Het Belgische duo werd versla gen met 6-0, 6-2. Cindy van Goethem en Sylvia Neve die het schema aanvoeren boekten in de eerste ronde een regelmatige overwinning op Hamelinck/Wie- land. In de C2-categorie waren Anne lies de Mul en Sabine de Ridder in drie sets te sterk voor Connie D2: halve finale: Michels/Rompa-Ja- cobs/Rekkers 6-0, 6-3; Scheele/Visser- Tommel/Tommel 6-0, 6-4; finale: Mi- chels/Rompa-Scheele/Visser 6-2, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Nancy Verstraeten-Leslie Lipjes 6-2, 6-2; Annelies Hoek-Nancy Ver straeten 6-4, 3-6, 7-5. Eindstand: 1. Annelies Hoek, 2. Nancy Verstraeten. Dl: halve finale: Margriet den Exter- Liesbeth Verbunt 5-7, 7-6, 6-1; Ajin Walrave-Ineke van de Velde 6-3, 7-5; finale: Walrave-Den Exter 6-2, 6-3. DUBBEL Dl: Groenewoud/Walrave-Neve/Van de Sande 6-1, 6-1; Den Exter/De Fe- ber-Groenewoud/Walrave 6-4, 6-1; Groene woud/W alra ve-Scheele/Visser 6-1, 6-2. Eindstand: 1. Den Exter/De Feber; 2. Groenewoud/Walrave. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: halve finale: Hoek/Bleyenberg-Van de Velde/Neve 6-2, 6-3; Visser/Kort - Lipjes/Bleyenberg 6-2, 6-1; finale: Vis- ser/Kort-Hoek/Bleyenberg 6-4, 6-2. Dl: halve finale: Verbunt/Van den Ak ker-De Smit/Heyman 7-5, 6-1; Harms- /Steenbakker-Hamelink/Hamelink 5-7, 7-5, 6-4; finale: Verbunt/Van den Akker-Harms/Steenbakker 6-4, 4-6, 6-2. D2: halve finale: Visser/Visser-Strij- donk/Rietjes 6-0, 6-2; Van der Staal/ Van der Staal 6-2, 6-4; finale: Visser/ Visser-Van der Staal/Van der Staal 6-2, 7-6. Van onze sportmedewerker Nieuwvliet Bad - Gisteren vlak voordat de barrage van het klas siek springen 1.40 Nationaal en absolute finale van Jumping Zeeuws Vlaanderen plaatsvond nam ruiter Albert Voorn uit Knegsel in de ring „West,, de microfoon. Hij begon met een dankwoord namens de ruiters richting organisatoren. „Wij kunnen hier met onze jonge on ervaren paarden maar ook met onze beste paarden terecht. Het prijzengeld is het beste van Ne derland op dit niveau concour sen en we kunnen het werk com bineren met vakantie hier vlak aan het strand. Verder niets dan lof op organisatorisch gebied. Er is echter ook een minpuntje en dat betreft de juryleden van van daag. In deze hitte werd ons verzoek om in zomertenue te rijden afgewezen. Ruiters zijn gehoorzame kerels dat betekent dat we het deden. Als blijk van waardering hebben wij wat geld ingezameld onder de ruiters en willen we jullie trakteren op een ijsje daar in die jurytoren,, gaf hij die jury een veeg uit de pan. Het moet de toezichthouder van de NHS en de man die verant woordelijk was voor de afwij zing van het zomertenue, dhr. Simons niet echt lekker ge smaakt hebben, einde bericht. Huis/Miek Kegels. Op het D2/E- schema bereikten Denise Leeraert en Linda Roman als eersten de halve finale na wins! op achtereenvolgens Dooms/Van Kerkhoven en Kints/De Schep per. Bij de mannen-Cl kon het Bel gische duo Nico Roeland/Geert Saman het niet bolwerken tegen de geroutineerde combinatie Werner Crombeen/Ivo Wouters: 6-2, 6-3. MANNEN Cl: Crombeen/Wouters-Roeland/Sa- man 6-2, 6-3. C2 40+: Erpelinck/Kint-Provoost/ Spork 6-3, 6-3. Dl: eerste ronde: d'Hooghe/Heyman- Bouman/Verwer 6-0, 6-2; Ivens/Kint- De Pau/Van Waesberghe 6-4, 7-6; Gey- sels/De Putter-Agterhuis/Dreesmann 6-1, 6-1; De Kort/Deij-Kindt/Van Laar 6-3, 6-4; Van Duyse/Van Campenhout- Van Goethem/Van Goethem 6-1, 6-2. D2/E: eerste ronde: Fischer/Van der Staal-Franse/De Kort 6-4, 6-2; Kint Rombout-BIommaert/De Bakker 6-3, 6-3. VROUWEN DUBBEL C2: De Mul/De Ridder-Huis/Kegels 6-2, 4-6, 6-2. Dl: eerste ronde: Van Goethem/Neve- Hamelinck/^Vieland 6-3, 6-2; Cools/ Van Kerkho'ven-d'Hont/Van Wij'ck 7-5, 6-3; Dierick/Saman-Kint/Kint 6-0, 6-0; Van Broeck/Kerckhaert-Kint/Kint 6-4, 6-0; Kool/Lauwereys-Van Krinke len/Ha verhals 6-0, 6-2. D2/E: eerste ronde: Franse/Van de Voorde-Asselman/Verlinde 6-1, 6-2; Ferket/Strooband-Van Gremberghe/ Verbiest 6-2, 6-2; Hamerlinck/Moor- thamer-Blommaert/Crombeen 6-2,6-4; Kints/De Schepper-Bonte/Mahens walk over Kints/De Schepper; Leerae- rt/Roman-Dooms/Van Kerkhoven 6-0, 6-2; kwartfinale: Leeraert/Roman- Kints/De Schepper 6-1, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Bauwens/Vermeulen- Aper/Aper 6-1, 4-6, 6-2; Cools/Saman- Erpelinck/Dierick 7-6, 7-5; Heynd; rickx/Versteeg-Heye/Kool 4-1, wall( over Heyndrickx/Versteeg; Huis/Mar- tens-Thans/Verschueren 6-4, 6-1- Dl: eerste ronde: Heyman/De Snw- Bonte/Triest walk over Heyman/De Smit; Ivens/Kint-Erpelinck/Voermai15 6-4, 6-0; Huis/Broeckaert-Van Mosse^ velde/Van Mossevelde 6-3, 5-7, <H' tweede ronde: Neve/Neve-Heyman/Oe Smit 6-4, 6-2. D2/E: eerste ronde: Rombaut/I^ Schepper-Roelands/Verwer 6-3, 6-2- Van Gremberghe/Kaars-Hegenj' an/Leeraert 6-4, 6-2; Molenaar/ft^1" jens-Mattens/De Saegher 6-4, 0-6,6-*' De Burger/Leeraert-Kerckhaert/Ne^ 6-1, 6-3; d'Hooghe/Eshuis-Romba1!1' Rombaut walk over d'Hooghe/Esnui Schenk/Schenk-Fleurbaa ij /Missiaen 4-6, 6-1, 7-5; Bonte/Strooband-Kj11 s/Blanckaert 6-1, 6-4; Agterhuis/M01* Ducheine/Ferket 6-1, 6-2. Laat dat dan even we via een ..Kleintje" in De hebt dan een goede Kans vinder öón van de v« tienduizenden Stem lezi die regelmatig onze ,.K rubriek Gevonden-Verlorer het weer Zeer warm Het blijft nog enkele dagen warm tot zeer warm. Vanaf donderdag wellicht afkoeling en buien. Vandaag en morgen blijft de kans op onweer groot. Hulst/Nieuwendijk - De fel be kritiseerde autorally, de 24 Ure van Zeeuws-Vlaanderen, Is voc 1995 zo goed als zeker van d baan. Volgens organisator Nic Biesheuvel van de Stichting Au tosport Promotie Nieuwendij (SAPN) wordt het moeilijk om d benodigde sponsorgelden, zo' twee ton, voor 1995 bij elkaar t krijgen. ZIE ZEELAND - Cl Middelburg - De hoofdrolspeler in de Zeeuwse rusthuizenaffair blijven uit handen van Justitie Het Openbaar Ministerie heel onvoldoende aanknopingspunte voor strafrechtelijke vervolgin van de ex-bestuursleden van d stichting Rusthuizen der Gere formeerde Gemeenten in Zee land. In de rusthuizenaffair heeft het afgetreden bestuur va de stichting, beheerder van d bejaardentehuizen in Goes e Middelburg, in drie jaar tijd voo ruim acht ton subsidiegeld e particulier geld achterover ge drukt: ZIE ZEELAND - Cl Den Haag - Bert Wentink heel ontslag genomen als coach va: het Nederlands vrouwentean dat faalde bij het WK hockey i Dublin. Aanvoerster Noor Hols boer zou zijn taak graag zie overgenomen door Tom van Hek, die dit jaar met de vrouwe van Kampong landskampioe werd. ZIE SPORT - BI Madrid - Spaanse vissers zulle vanaf vandaag havens aan d Spaanse noordkust blokkeren a. protest tegen de vermeende over treding. van de Europese visser! bepalingen door hun Franse co lega's. Aan de blokkade-actie nemen ongeveer 200 boten dee De vissers besloten de acties 1 laten doorgaan omdat zij onte vreden waren over wat een top ambtenaar van het ministeri van Visserij hun in een zes ui durend gesprek te bieden had. D Spanjaarden zeggen dat de Frar sen met veel grotere netten visse dan de Europese Unie toestaat. New York - VN-secretaris-gene raai Boutros Ghali heeft de Ve: ligheidsraad 'in overweging gf geven' de VN-vredesmacht gf heel terug te trekken uit Bosni Ook Parijs overweegt zijn trof pen weg te halen, als de Bosn sche Serviërs niet akkoord gaa riet het laatste vredesplan. ■ZIE BUITENLAND-A4 - Kinderpornograf Amsterdam 0 wordt volgens de Amsterdam;, zedenpolitie steeds gewelddad §er- Ook worden in teken- uurfilms fragmenten van erporno verwerkt om de zo makkelijker aan de rengen. Bij de afdeling l__ *en zijn sinds driekwart mensen vrijgemaakt om rporno te onderzoeken. ■ZIE BINNENLAND-A3 i- en n< kint bande man zedenz; ja; de kin( Big friend

de Stem | 1994 | | pagina 18