ament: ,9% stinq: 0% Saneringen bij Sony en Matsushita Huren of kopen? 06-8822 >70-3120496 Ambitieus plan voor bezuinigingen Italië Plannen Kok met wao Ikost werkgevers geld Touringcar branche kampt met overcapaciteit leiders Vastgoed BV 15 jaar in cel lekt kgeëist lar 1st opnieuw tppers Magdeburg DE STEM ECONOMIE A5 land KORT Silvio Berlusconi brengt ook televisie-zenders naar de beurs ngvrij is mogelijk Oosten Duitsland haalt economische achterstand in Minder kippen in Nedeland VSB*BANK Haal nu de VSB Informatievideo over het kopen van een eigen huis. economie KORT Genève vestigingsplaats WTO Verkoop Russische staatsbedrijven Inter/View en Demoscopie gaan samen Personeel Texaco mogelijk naar Brussel China belooft CD-fabrieken te sluiten Gunstig halfjaar voor AOT Winst OPG 16 procent gestegen [RDAG 23 JULI 1994 A4 ludt de twee jongens die vorig lioordden minstens vijftien jaar Iterie van Binnenlandse Zaken I onder meer gevangeniszaken' len verklaring openbaar. „Het Je jongens per se vrijkomen na Ie. „Eerst wordt gekeken of het ■vrij te laten, en of de publieke lip wel accepteert Itwerking van de gegevens over lukken van de komeet Shoema- ler komen astronomen tot de lehijnlijk water bevindt op de Observatorium ESO in Garchin kater die ontdekt zijn, moeten lig zijn van Jupiter zelf. Iche groepering met de naam pren de aanslag opgeëist op een I hoofdstad Buenos Aires, eerder In ieder geval het leven van 45 Ihtoffers is nog niet geïdentifi. iverd door de Israëlische inlich- [d van de claim van de groep die V De joodse gemeenschap in üelijke dodental zal oplopen tot J van de vermoorde Amerikaanse leren 104 jaar oud geworden. De lag dit weekeinde vieren in haar 7 kust van Massachusetts. Naar noeder van de Kennedy-dynastie pan de enige van haar vier zonen hnedy, democratisch senator van bit in een rolstoel nadat ze tien leen hersenbloeding. Ze vertoont I. Volgens een woordvoerder van Ichte dagen, maar is ze nog zeer Jet uiterst omstreden decreet over nptiezaken, heeft de Italiaanse ltsontwerp goedgekeurd. Voorar- brtaan alleen verboden, als de Ir jaar zal zijn. Premier Berlusco- lnee tegemoet aan de felle kritiek bsitie en regeringspartijen op het Biste het schrappen van voorarrest [leeftijd van 19 en 20 jaar, zijn Ideeld tot onvoorwaardelijke cel- lot drie jaar. Het vonnis viel hoger Bare aanklager. De jongeren zijn ■mishandeling. Volgens de rechter I in het centrum van de Oostduitse buitenlanders gejaagd en daarbij lig letsel toegberacht. De drie gaan ZATERDAG 23 JULI 1994 CRTENTIE) larbeleg is belastingvrij sparen Int. Over de spaarperiode t/m B,9%* gerealiseerd. Zo'n hoog I een inleg van slechts f 50,- per Ifbrs kapitaal. En dat vermogen gekeerd. pcies werkt, leest u in de gratis net Spaarbeleg of stuur de bon Keringsadviseur raadplegen. lormen geen garantie voor de toekomst. '-6 DOCHTER VAN ^EGON - meer informatie over het hoge an KoersPlan. zegel zenden aan: rin van Dam, ieuvvegein. Door onze correspondent Aart Heering Rome - „De Beurs? Dat is niets voor ®ij. Ik kan de gedachte niet uit staan, dat ik op een aandeelhou dersvergadering zou moeten ant ivoorden op de kritiek van de een of andere onbenul," zei Silvio Berlus coni enkele jaren geleden nog. Maar onder de druk van een schulden last van vier tot vijf miljard gulden heeft de inmiddels in politicus getrans formeerde tycoon zijn mening moeten herzien. Om vers kapitaal binnen te brengen worden de onderdelen van zijn Fininvest-holding, een kolos met een jaaromzet van twaalf miljard gulden, een voor een op de markt gebracht. Franco Tatö, de manager die in op dracht van Berlusconi het concern aan het reorganiseren is, heeft zodoende dit voorjaar al 53 procent van de aandelen van Berlusconi's uitgeversmaatschappij Mondadori naar de beurs gebracht, een operatie die circa een miljard gulden heeft opgebracht. Nu is het de beurt aan Big TV, dat de drie tv-zenders van Berlusconi en hun reclameactiviteiten omvat, met een om zet van 3,5 miljard gulden per jaar. Ook hiervan zal iets meer dan de helft van de aandelen op de beurs worden ver handeld. Vermoedelijk zal het niet moeilijk zijn om daarvoor gegadigden te vinden, al was het maar omdat de huidige regering de particuliere televi sie goed gezind is. Met dit nieuwe plan maakt Berlusconi definitief een einde aan eerdere toezeg gingen om een of twee van zijn politiek zo nuttige zenders af te stoten. Volgens Fedele Confalonieri, die de premier is opgevolgd als president-directeur van Fininvest, levert de beursgang evenwel een automatische oplossing voor het competentieprobleem dat was ontstaan doordat Berlusconi als regeringsleider tevens de helft van de Italiaanse tv-in- formatiemarkt in handen heeft. Als Berlusconi meer dan de helft van zijn tv-bezit afstaat, is hij ook zijn beslis sende invloed daarop kwijt en is het probleem uit de wereld, aldus Confalo nieri. In werkelijkheid is dat natuurlijk niet zo. Als Berlusconi's aandeel in Big TV tot 48 proeent daalt, dan hoeft maar één bevriende relatie - en de premier heeft er veie 2,01 procent te bezitten om toch de dienst uit te maken en de zenders naar believen voor propaganda te benutten, zoals nu ook al gebeurt. Het door Tatö en Confalonieri ontwik kelde plan krijgt daarmee het karakter van een slimme zet, die het de premier mogelijk maakt om zowel zijn schulden te delgen als zijn mediamacht te behou den en tegelijk tegen de buitenwacht te beweren dat hij de greep op zijn impe rium kwijt is. Van onze redactie economie Tokyo - De terugvallende resultaten hebben Sony en Matsus hita aangezet tot maatregelen om de rendementen op een hoger niveau te brengen. Sony heeft aangekondigd een fabriek in Japan te sluiten. Matsushita zoekt het in het snel verminde ren van zijn administratieve personeel met 30 procent. De Japanse elektronicagiganten kampen met een voor de export mogelijkheden funeste dure yen en een ingezakte binnenlandse vraag. Sony noemt de zwakke thuismarkt als reden voor het sluiten van zijn ruim 20 jaar oude Atsuta-fabriek in Nagoya, waar onderdelen voor videoca mera's en minidisc-spelers wor den gemaakt. Een deel van de produktie (vorig jaar goed voor omgerekend 175 miljoen) en de 210 werknemers wordt overge bracht naar een tweede fabriek van Sony in Japan. Concurrent Matsushita wil ver sneld afscheid nemen van 6.000 van de 20.000 personeelsleden die zich mogen rekenen tot de administratieve staf van het con cern. De operatie moet eind 1996 zijn voltooid, een jaar eerder dan oorspronkelijk was gepland. Het saneringsplan maakt deel uit van een pakket maatregelen waarmee de onderneming zijn marge wil verbeteren. Matsuhsi- Den Haag (anp) - Overdracht van de wao en de ziektewet aan de sociale partners gaat de werkgevers in 'ongezonde' be drijfstakken veel geld kosten. Dat stelt de FNV in een reactie op het voornemen van informateur Kok om werkgevers en werknemers de verantwoordelijkheid te geven voor de uitke ringen aan zieken en arbeidsongeschikten. De voorstellen van Kok komen feitelijk neer op afschaffing van wao en ziektewet. Werkgevers zouden zieke en arbeidsonge schikte werknemers in ieder ge val het wettelijk minimumloon moeten betalen. Daarnaast kun nen in de cao aanvullende af spraken worden gemaakt. De in formateur vindt voorts dat werkgevers de keuze moeten hebben om die risico's te verze keren of uit eigen zak te betalen. Verzekeringen kunnen zowel bij een bedrijfsvereniging als bij een particuliere verzekeraar worden ondergebracht. Nu is het zo dat alle werknemers hetzelfde percentage aan wao- premie betalen. In de ziektewet is al een zekere differentiatie aangebracht. Werkgevers draaien op voor de doorbetaling van het loon in de eerste twee weken (bedrijven tot vijftien werknemers), dan wel zes weken (grotere bedrijven) van de ziekte. De risico's kunnen tot op heden alleen bij bedrijfsverenigingen worden verzekerd. Volgens de FNV zullen de plan nen van Kok leiden tot onver antwoorde premieverschillen tussen de bedrijfstakken en zelfs bedrijven. De bouw en het trans port kennen bijvoorbeeld een veel groter risico op ziekte en arbeidsongeschiktheid dan de banken. «In de bouw zal dat leiden tot om eh nabij een verdubbeling van de premies", stelt FNV-be- stuurder H. Muller. „De conse quenties daarvan kom je dan togen in het arbeidsvoorwaar- Luxemburg (afp) - Het oosten van Duitsland heeft een groot deel van zijn economische ach terstand op Europa ingehaald. In het afgelopen jaar kwam per hoofd van de bevolking de be langrijkste graadmeter voor eco nomische groei, het bruto bin nenlands produkt, hoger te lig gen dan die van Portugal en van Griekenland. De statistieken geven voor het oosten van Duitsland een duide lijk stijgende lijn te zien. ta streeft over 1996 naar een winst in een percentage van de omzet van 5 procent. In 1993 kwam het bedrijf niet verder dan 1,5 procent. Zowel Sony als Matsushita zag zijn nettowinst in het op 31 maart geëindigde boekjaar fors teruglopen. Bij Sony bleef er omgerekend 272 miljoen over, bijna 60 procent minder dan in het voorgaande boekjaar. Matsushita, dat produceert on der merknamen als National, Panasonic, Technics en Qasar, constateerde een winstdaling met 34 procent tot omgerekend 438 miljoen. De hoge koers van de Japanse munt en de achteruitgang van de omzet in eigen land leidde bij beide bedrijven tot een lagere omzet. Sony kwam 6,5 procent lager uit op 66,4 miljard. Bij Matsuhita daalde het totaal van de verkopen met 6 procent tot 126 miljard. Overcapaciteit en oneerlijke concurrentie van verenigingen en instellingen met eigen bussen zorgen voor problemen in het touringcarbedrijf foto de stem/ dick de boer denoverleg. Er zal loonruimte voor nodig zijn om dit te herstel len, terwijl we nu juist op de lijn van werkgelegenheid zitten." Als de voornemens van Kok doorgaan, zullen de kosten daar van volgens B. Visser, vice-voor- zitter van de Bouw- en Hout bond FNV, op het bordje van de werkgever worden gelegd. De wao-premie wordt nu volledig opgebracht door de werknemers. Visser: „Een verdubbeling voor rekening van de werknemers is volstrekt onmogelijk. Werkge vers zullen dan moeten gaan meebetalen." Vooralsnog echter willen Visser en Muller dat de bestaande si tuatie, waarin bankemployés ge dwongen 'solidair' zijn met bouwvakkers, in stand blijft. Al vorens opnieuw in de sociale zekerheid in te grijpen, moet eerst maar eens worden afge wacht hoe de recente ingrepen in wao en ziektewet uitpakken, vinden zij. Muller sluit evenwel niet uit dat na verloop van tijd toch aanpas singen noodzakelijk zijn. Op zich is hij ook niet tegen wat grotere premieverschillen. „Maar waar om niet wat geleidelijker aan?", vraagt de FNV-bestuurder zich af. De Industriebond FNV denkt wat anders over de kwestie. Be stuurder H. Peperkamp pleitte al eens voor afschaffing van de ziektewet. Hoewel hij niet echt een voorstander is van de voor stellen van Kok, kan Peperkamp wel leven met het idee dat er straks geen wao meer zal be staan. Voorwaarde is wel dat de mogelijkheid open blijft om per cao aanvullende afspraken te maken (die door de minister van Sociale Zaken algemeen verbin dend verklaard moeten worden). Bovendien zou voor werkgevers een 'herplaatsingsplicht' voor gedeeltelijk arbeidsongeschikten moeten gelden. Onevenredige premiestijgingen, waarschuwt ook Peperkamp, ko men echter voor rekening van de werkgever. „Die moet het dan maar doorberekenen in zijn prij zen," aldus de vakbondsbestuur der. „Wat dat dan vervolgens voor een effect op de werkgele genheid heeft laat zich niet voor spellen." Van onze verslaggever Breda - Veel touringcarbedrijven in Ne derland verkeren in problemen door de overcapaciteit in deze branche. Ook hebben ze te lijden van de oneerlijke concurrentie van instellingen en vereni gingen met een eigen bus. Dit heeft de werkgeversorganisatie Busvervoer Ne derland bekend gemaakt na een onder zoek naar de moeilijkheden in deze bedrijfstak. P. Doms van Doms Tours uit Breda (13 man personeel en zeven bussen) is het.eens met deze conclusies. Hij schat dat er in West- Brabant een 'dikke tien procent' overcapaci teit in de touringcarbranche is en dat 90 procent van de bedrijven verlies lijdt. Zelf heeft hij in de eerste zes maanden van dit jaar ruim 30 procent minder passagiers vervoerd dan in dezelfde periode vorig jaar. Doms: „Wij rijden nu voor prijzen die op het niveau van 1969, 1970 liggen. Dat is toch van de gekke?" Hij vreest dat hij dit jaar een bus en een of twee arbeidsplaatsen moet schrappen. In verband met de geringe belangstelling be sloot de ondernemer dit jaar al geen dag tochtenprogramma meer te organiseren. Van oneerlijke concurrentie van instellingen of verenigingen met een eigen bus heeft Doms naar eigen zeggen niet veel last: „Een organisatie als Rolerisuit is gewoon een prachtige stichting. Die doen heus niets anders dan gehandicapten vervoeren. Daar heb ik geen problemen mee." Wel last heeft hij van de concurrentie van Belgische tou ringcarbedrijven, omdat in dat land de chauffeursionen en busprijzen lager liggen dan in Nederland. Doms: „Er zijn ook een hoop verenigingen die een bus zonder chauffeur huren bij een touringcarbedrijf ep zelf een chauffeur zoe ken. Dat mag in principe niet, maar vanwege de overcapaciteit gebeurt het toch." Hij wijst ook op chaffeurs van de BBA die bij hun eigen bedrijf op zondag een bus huren en deze gebruiken voor het vervoer van verenigingen of gezelschappen. Doms: „Zij hoeven geen wegenbelasting te betalen zoals een normaal touringcarbedrijf. Zo missen wij toch omzet." J. Mulders van Euro Coach Travel uit Raamsdonksveer (tien bussen en 45 werkne mers) durft geen schatting te maken, maar spreekt wel over een 'duidelijke en structu rele' overcapaciteit in de touringcarbranche. Dit jaar moest Eurocoach twee bussen schrappen uit zijn bestand. Volgens Mulders worden er te snel 'beperkte vergunningen' uitgegeven aan verenigingen en gezelschappen die zeggen alleen voor eigen gebruik mensen te vervoeren. Boven dien wordt er vervolgens te weinig gecontro leerd of de 'beperkte vergunningen' niet worden gebruikt voor uitgebreidere com merciële vervoersactiviteiten, zo vindt Mul ders. Mulders vertelt hoe hij enige tijd geleden op verzoek van een bedrijf een prijsopgaaf maakte voor personenvervoer. Kort daarna bleek dat bedrijf geen belangstelling meer te hebbep voor Euro Coach, omdat het voor niets gebruik mocht maken van de bus van een voetbalvereniging. De voetbalvereniging werd gesponsord door hetzelfde bedrijf. Ook H. Goverde van West Brabant Expres (30 bussen en 50 werknemers) uit Zevenber gen onderschrijft de conslusies over oneerlij ke concurrentie en overcapaciteit. Hij zegt zeker te weten dat een restaurant in een nabijgelegen dorp zeer regelmatig groepen bezoekers haalt en brengt met een eigen bus. „Voorheen vervoerden wij vaak groepen die daar gingen dineren. Nu zetten ze zelf voor een appel en een ei kelners of portiers met een groot rijbewijs op een bus. Daar kunnen wij niet tegen concurreren." Voorburg (anp) - Het aantal kippen in ons land is vorig jaar, evenals in 1992, met ongeveer 3,5 procent gedaald en be draagt nu 92 miljoen stuks. De daling deed zich zowel voor bij slachtkuikens als bij leghen nen. De vermindering wordt waarschijnlijk veroorzaakt door de mestproblematiek. Dit blijkt uit de landbouwtel- ling 1994 van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De omvang van de totale rund veestapel is vrijwel gelijk ge bleven, 4,7 miljoen stuks. Sinds de invoering van de melkquote ring in 1984 is het aantal melk en kalfkoeien met eenderde ge daald. Maar de jaarlijkse afna me werd steeds kleiner. Wel zijn opnieuw meer vleeskalve ren geteld. Dat aantal nam vo rig jaar met 4 procent toe tot 683.000. Het aantal varkens is gedaald met een half miljoen naar 14,5 miljoen, maar die daling wordt vooral toegeschreven aan het exportverbod ten tijde van de telling van vorig jaar. De daling van het aantal jonge eenden voor de slacht zette vo rig jaar door met 13 procent naar 733.000. Het aantal jonge slachtkalkoenen steeg met drie procent tot bijna 1,3 miljoen. Het aantal konijnen daalde met 15 procent naar 600.000. (ADVERTENTIE) KOOP Twijfelt u nog tussen huren en kopen? Haal dan nu de videoband en het boekje 'Van droomhuis naar eigen huis'. Voor maar f 12,50 krijgt u alle informatie over het kopen van een eigen huis. En de voor- en nadelen van zowel huren als kopen. Kom dus snel eens langs bij de VSB Bank. Of bel nu gratis VSBTelebank: 06- 0331. Daar kom je verder mee. Geneve - De vestigingsplaats voor de volgend jaar op te richten Wereld Handels Organisatie (WTO) wordt Genève. Dat heeft een kerngroep van handelsvertegenwoordigers gisteren in Genève besloten Al maandag was gemeld dat de overgrote meerderheid van de 123 GATT-leden Genève de WTO-zetel gunde. De stad huisvest al het secretariaat van de Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (GATT). Formeel komt de WTO 1 januari in de plaats van de GATT. In de praktijk zal de 47 jaar oude handelsovereenkomst geleidelijk aan in de WTO overgaan. Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren een decreet ondertekend waarmee de tweede fase van de verkoop van staatsbedrijven kan beginnen. Hij passeerde daarmee het parlement dat donderdag tot twee keer toe weigerde de rege ringsplannen te bekrachtigen. Volgens de tegenstanders, onder wie boeren, communisten en nationalisten, die samen een meerderheid in het parlement vormen, druisen de plannen in tegen de belangen van Rusland. In de tweede fase van de privatisering kunnen belangstellenden staatsbedrijven overnemen in ruil voor kapitaal. Het Kremlin hoopt op die manier niet alleen investeringen aan te trekken maar ook financiën binnen te halen om het enorme begrotings tekort terug te dringen. Amsterdam - De marktonderzoeksbureaus Inter/View in Am sterdam en Demoscopie in Den Haag gaan volledig samen. Het op de beursgenoteerde Inter/View zal daartoe het gehele aande lenkapitaal van Demoscopie verwerven. De nieuwe combinatie wordt het grootste marktonderzoeksbureau in Nederland met een omzet van f 36,5 miljoen en ruim 160 vaste medewerkers. De directies van beide bedrijven verwachten door het samen gaan extra voordelen te kunnen behalen. Gedwongen ontslagen als gevolg van de transactie zullen zoveel mogelijk worden voorkomen. Demoscopie is houdstermaatschappij van drie ondernemingen, waarvan NSS/Marktonderzoek de belangrijkste is. Inter/View telt in totaal vier ondernemingen, waarvan Inter/View Neder land de belangrijkste is. Het bedrijf is gespecialiseerd in media- en communicatieonderzoek, internationaal onderzoek, opinie onderzoek, klanttevredenheidsonderzoek en telemarketing. Rotterdam - Een deel van de 200 werknemers op het hoofdkan toor van oliemaatschappij Texaco Benelux in Rotterdam moet mogelijk verhuizen naar het andere hoofdkantoor van de oliemaatschappij in Brussel. Momenteel worden daartoe gesprekken gevoerd met het perso neel. Hoofd personeelszaken Benelux van Texaco, A. Vos in Rotterdam.spreekt over een 'redelijk ingrijpende operatie'. Hij bevestigt desgevraagd dat er gesprekken zijn over integratie van beide kantoren. Eind augustus zal president-directeur van het concern P. van de Walle daarover het personeel nader informe ren. Momenteel pendelen het management en de ondersteuningsaf delingen heen en weer tussen Brussel en Rotterdam. In het kader van een efficiencyoperatie ligt hier, aldus Vos, een integratie voor de hand. Peking - China zal al zijn 26 cd- en cd-rom-fabrieken sluiten om een einde te maken aan de grootschalige schending van de auteursrechten. De Chinezen ontkomen daarmee aan Ameri kaanse sancties. De perserijen kunnen jaarlijks 75 miljoen cd's maken, maar aangezien het grotendeels illegalg kopieën zijn, zien muziek- en software-auteurs daar geen cent van. De cd's worden dpor China geëxporteerd en sommige zij»,zpLfo,opgedo ken in Canada. De CD-industrie vecht al jarenlang een strijd tegen muziekpira- terij. Om de illegale producenten de wind uit de zeilen te nemen krijgen alle muziekschijfjes een code van vier cijfers die correspondeert met het bedrijf waar het schijfje wordt gemaakt. China is in twee jaar tijd uitgegroeid tot het land met het grootste aantal illegale CD-fabrieken. In 1992 had het land er nog maar drie. Wereldwijd zijn er al 209 fabrieken waar jaarlijks meer dan twee miljard cd's worden gemaakt. Dat is ongeveer twee keer zoveel als het aantal legale schijfjes dat vorige jaar werd verkocht. Amsterdam - Het beurshandelsbedrijf Amsterdam Options Tra ders (AOT) heeft een gunstig eerste halfjaar achter de rug. Het brutoresultaat steeg van f 6 miljoen tot f 20,7 miljoen en de nettowinst van f 2,4 miljoen tot f 12,2 miljoen. Voor het hele jaar verwacht AOT dat de resultaten na belasting aanmerkelijk hoger zullen zijn dan die van 1993. Verleden jaar steeg de nettowinst van f 4,2 miljoen tot f 7,2 miljoen. Utrecht - De geneesmiddelengroep OPG heeft zich in het boekjaar 1993/94 tot en met april positief ontwikkeld. De nettowinst steeg 16 procent tot f 60,2 miljoen en het bedrijfsre sultaat met 7,5 procent tot f 100 miljoen. De omzet nam met 2,5 procent toe tot f 2,03 miljard. Aandeelhouders wordt voorge steld het dividend met 18 procent te verhogen van f 1,40 tot f 1,65. Van onze correspondent Rome - Koud bekomen van de opschudding rond het decreet over de voorlopige hechtenis, heeft de Italiaanse regering een ambitieuze bezuinigingsoperatie gepresenteerd. VSB Bank, Karnemelkstraat 6, 4811 KJ BREDA. De komende vier jaar moet 140 miljard gulden aan besparingen opleveren. Voor het komende jaar staat een ombuiging van 60 miljard op het programma, om een verdere stijging te voorko men van het begrotingstekort dat dit jaar naar schatting 173 miljard gulden, ofwel negen pro cent van het bruto nationaal produkt, zal bedragen. 35 miljard daarvan moet komen uit besparingen op overheidsuit gaven. De eerste concrete ma noeuvre bestaat uit een bespa ring van 6,5 miljard op de ge zondheidszorg die in Berlusco ni's visie verregaand geprivati seerd dient te worden. De rest moet vooral uit pensioenen, de fensie en gemeentelijke uitgaven komen. Daarnaast zou nog eens 25 miljard aan extra inkomsten moeten worden geïnd door twee zogeheten 'condoni', afkoopsom men voor wetsovertreders, in dit geval belastingontduikers en bouwers zonder vergunning. Het condono is in de afgelopen weken zwaar gekritiseerd als een klassiek middel om oplichters te begunstigen ten nadele van men sen die wet eerbiedigen. Maar Berlusconi, die zijn belofte om geen nieuwe belastingen in te voeren, niet nu al wil breken, heeft geen andere middelen ge vonden om het spook van de tekorten te bestrijden. Tegelijk heeft het Italiaanse ka binet een reeks maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid aangenomen. Door het invoeren van korte ter- mijn-contracten van ten hoogste een jaar, alsmede relatief laag bezoldigde omscholingscontrac ten voor werklozen boven de 32 jaar en leercontracten voor jon geren zullen volgens Berlusconi in de komende jaren 200.000 nieuwe banen worden gescha pen. De nieuwigheid waar de Itali aanse ondernemers het hardst om vragen, de invoering van de nu nog verboden uitzendbu- reau's, zal later dit jaar in een apart wetsontwerp geregeld moeten worden.

de Stem | 1994 | | pagina 5