Lokeren en Waregem te gast Ethiopiërs actief in Zeeland Sa Jeugdtoernooi in Vlissingen Brug Sli Extra baan in Koewacht John Vermeule verdedigt titel 'Eén Nationaal kampioenschap halve marathon in Wolphaartsdijk Wielerdag in Biervliet Terneuze 4 Wande DE STEM SPORT ZEELAND W Axel houdt aansprekend toernooi met profclubs ATLETIEK TENNIS Amateurs, junioren en trimmers strandp CADZA 0117 Vlas-tennistoernooi met fiks aantal deelnemers Tijdens NK halve marathon in Wolphaartsdijk ATLETIEK VRIJDAG 22 JULI 1994 Van onze sportmedewerker Axel - De voetbalvereniging Axel pakt in de aanloop naar de competitie uit met een aansprekend toernooi. Tij dens dat gebeuren zijn twee Belgische clubs uit het be taalde voetbal te gast in het 'Axelse Bos'. Dat zijn Loke ren en Waregem. Namen die voor een opvallend affiche zorgen. Hoe dit toernooi tot stand kwam vertelt Axel voorzitter Willy van Gremberg- he: „Met Lokeren hebben we al lange tijd bijzonder goede con tacten. Vooral via Jan Dieleman, Toon Dey en Ko de Poorter van de sponsorgroep. De contacten met Waregem lopen via trainer Aimé Anthuenis. Vroeger was hij trainer van Lokeren en vorig seizoen had hij Germinal Eke- ren, dat bij ons een oefenwed strijd speelde, onder zijn hoede. Tijdens de forumavond, die wij afgelopen winter hielden, kwam ons toernooi ter sprake. Toen bleek dat beide ploegen wel geïnteresseerd waren. Daarop hebben we verder geborduurd en slaagden er in zowel Lokeren als Waregem naar hier te halen. Het zag er destijds naar uit dat we twee eersteklassers in ons toernooi zouden mogen begroe ten. Waregem leek te veel kwali teit te hebben om te degraderen, maar degradeerde toch. Lokeren stond lang op kop in de tweede klasse en plaatste zich voor de nacompetitie. De ploeg miste net promotie, maar toch spreekt het predikaat tweede klasse en zeker het verleden van deze gerenom meerde clubs aan. We verwach ten dan ook dat er heel wat belangstellenden op ons toernooi afkomen. Voor het entreegeld moet men het niet laten. Een passe-partout voor alle wedstrij den kost slechts vijftien gulden en tien gulden voor jeugd tot zestien jaar en 65-plussers. Per wedstrijd bedraagt de entree vijf gulden voor volwassenen en drie gulden voor jeugd tot zestien en 65-plussers." De komst van deze Belgische clubs brengt uiteraard de nodige financiële consequenties met zich mee. Willy van Gremberghe: „Voor het spelen vragen beide ploegen niets, omdat dit toernooi past in de voorbereiding. Maar de huisvesting gedurende die da gen en de totale opvang en orga nisatie kost natuurlijk nog aar dig wat. Via sponsoring, adver- tenies zowel in het programma boekje als de aanplakbiljettten, entreegelden en met de bijdrage van de clubs Terhole en STEEN zullen wij er wel uitspringen." De bijdrage van Terhole en STEEN ontvangt de organisatie, omdat de Belgische clubs een wedstrijd tegen die ploegen spe len. Dinsdag 2 augustus speelt Terhole om 19.30 uur op eigen terrein tegen Waregem en STEEN ontvangt donderdag 4 augustus Lokeren. In het toer nooi van Axel is ook buurtge noot en oude rivaal Terneuzen te gast. Axel speelt maandag 1 au gustus tegen Waregem onder lei ding van scheidsrechter Paul Vink en Terneuzen komt dinsdag 2 augustus in het 'Axelse Bos' in actie tegen Lokeren. Scheids rechter is dan Peter Bogaert. Donderdag 4 augustus speelt Terneuzen tegen Waregem (scheidsrechter Johnny Meeusen) en vrijdag 5 augustus sluit Axel het toernooi af tegen Lokeren onder leiding van Vincent Roet- enberg. Alle wedstrijden begin nen om 19.00 uur. Beide profse lecties werken van 1 tot en met 5 augustus regelmatig trainingen af op het sportcomplex van de voetbalvereniging Axel. Van onze atletiekmedewerker Wolphaartsdijk - De Goe- se atletiekvereniging AV'56 'hengelde' al een aantal jaren naar het na tionaal kampioenschap halve marathon. Dit jaar werden de inspanningen van de club van voorzitter Koos Oggel beloond. Op zaterdag 23 juli is Wolp haartsdijk het strijdtoneel van dit nationaal kam pioenschap. Zonder AV'56 tekort te doen moeten we toch wel stellen dat Adri Verstelle de grote anima tor is van dit evenement. De man die al jarenlang de Ne derlandse en Belgische top naar 'zijn' Wolphaartsdijk weet te ha len voor de sterkst bezette stra- tenloop van Zeeland, de 15 kilo meter van Wolphaarsdijk, heeft ook nu een groot aandeel in het selecte deelnemersveld dat za terdag om 17.15 uur wordt weg geschoten. AV'56 is overigens niet aan het proefstuk toe wat betreft organi seren van een nationaal kam pioenschap, want een achttal ja ren geleden werd in Goes de nationale titelstrijd over 25 kilo meter afgewerkt. Men is er dus gereed voor en doordat het na tionaal kampioenschap wordt verlopen in een wedstrijd die het predikaat 'open' draagt, bete kent dit dat niet alleen de natio nale top van de partij is, maar er ook absolute wereldtoppers hun voetsporen op de Bevelandse grond zullen achterlaten. Dit zonder overigens aanspraak te •maken op de Nederlandse titel. Met Getanek Tessema en Tekeye Gebreselassie heeft men twee befaamde Ethiopiërs aan de start. Tekeye Gebreselassie is de broer van Haile, de man die tijdens de APM-games begin juni in Hengelo de wereld in verbazing bracht toen hij het uit 1987 stammende, onaantastbaar lijkende, record van Said Aouita op de 5000 meter bracht op 12 minuten en 56,96 seconde. Topfavoriet Tessema is een trainingsmaat van John Vermeule en met deze laatste is gelijk de topfavoriet voor de nationale titel genoemd. Ook de Noor Terje Naess staat op de deelnemerslijst. Ook geen kleine jongen die onlangs nog de sterk bezette halve marathon van Apeldoorn won. Aan Neder landse kant komt het gevaar vooral van Luc Krotwaar, de favoriet van de PR-man van de ze titelstrijd, Niek Flipse. „John zal het goed moeten weten wil hij deze in topvorm zijnde Krotwaar willen kloppen," aldus Flipse, die afgelopen vrijdag present was toen de Eindhove- naar in Assen naar het goud liep tijdens de nationale baankam- pioenschappen op de 10 kilome ter. Mannen die voorts verwacht kunnen worden in het titeldebat zijn: René Gotblieb, Gerard Kappert, Michel de Maat en Jos Sasse. Voorts wordt uiteraard ook gekeken naar de komende man in het Zeeuwse lange af standslopen, Hans van de Griendt, die dit seizoen erg goed bezig is. De elfde plaats tijdens het jongste NK 10 kilometer vormt daar het bewijs van. Onzeker is de deelname van Tonny Dirks. De nationale veld loopkampioen sukkelt met een blessure aan de achillespees, zei daarom af voor het EK mara thon en is in Woplhaartsdijk nog een vraagteken. Begin deze week had hij zich nog niet afgemeld. '„En zo lang dat niet gebeurd is verwacht ik hem aan de start," aldus Adri Verstelle. Tegelijk met de mannen werken de vrou wen en A-jongens hun nationaal kampioenschap af. Vrouwen Bij de vrouwen vertrekt Carla Beurskens als topfavoriete. De Limburgse was er ook al bij in Goes tijdens het NK op de 20 kilometer een achttal jaren gele den, waar ze overigens won. Met Anne van Schuppen, Barbara Kamp, Mieke Hombergen en Marianne van der Linden moet het ook in deze categorie een voor het publiek aantrekkelijke wedstrijd worden. Bij de A-jongens staan acht na men op de deelnemerslijst met geen uitgesproken favoriet. Dit nationaal kampioenschap is me de een selectiewedstrijd voor het wereldkampioenschap dat op 24 september in Oslo wordt gelo pen. In totaal hadden zich aan het begin van deze week 133 deelnemers aangemeld: De kans dat er nog een paar namen en meer bepaald toppers aan de start komen is zeker niet on denkbaar. In deze wereld zijn 'pingels' van doordlaggevende aard en dat is Verstelle wel toe vertrouwd. Start en finish zijn aan de Pape- weg. Na een aanloopronde moe ten er vier grote ronden worden afgewerkt om aan de voorge schreven 21 kilometer en 79 me ter te komen. Een klein pro bleem zou nog de temperatuur kunnen vormen. Niek Flipse: „Als het tropisch blijft is het niet uitgesloten dat het starttijdstip wat wordt verlaat, maar laat ons daar maar niet van uitgaan." Uiteraard ontbreekt ook de tra ditionele wedstrijd over 25 kilo meter niet. Die staat deze keer open voor alle veteranencatego- rieën en wordt als voorwedstrijd verlopen in kermisvierend Wolp haartsdijk. Uitgekeken wordt er hier naar het optreden van Leo de Leeuw. De kersverse veteraan uit 's-Gravenpolder is een aan winst voor deze categorie en gaat wellicht het duel aan met de Belgische topper Omer van Nooten, die niet meer weg te denken valt uit Wolphaarsdijk, want hij was er vrijwel ieder jaar present. Het startschot voor Van onze tennismedewerker Vlissingen - Het Open Flessentrekkers-jeugdtennistoer- nooi van DOS gaat maandag 25 juli van start te Vlissin gen. De finales vinden plaats op zondag 31 juli. Het betreft een zogenaamd K5-toernooi, wat inhoudt dat er punten verdiend kunnen worden voor de nationale jeugdranglijst. Bovendien maakt het toernooi deel uit van het Rabo-circuit. De bes ten uit dit circuit gaan over naar de Rabo-masters, die ge houden worden op 17 en 18 september te Goes. Wedstrijdleider is Hans Ter- wiel. Bondsgedelegeerde is Rianne van Wanrooy. Er zijn in totaal 117 inschrijvingen, een terugloop in vergelijking met vorig jaar. „Vorig jaar hadden we veel te veel in schrijvingen. We zitten nu in een andere week waardoor we bepaalde groepen uit de dis tricten moeten missen," aldus Van Wanrooy. In de oudste leeftijdsklasse bij de jongens is Johnny Otte van De Bru-ten uit Bruinisse als eerste geplaatst, terwijl bij de oudste meisjes Nathaly Vin- koert van de organiserende vereniging de favorietenrol toebedeeld heeft gekregen. PLAATSINGEN JONGENS MEISJES Tot en met 12 jaar: 1. V. Mölders, 2. Dagmar Lijnbach, 3/4. Bianca Zwanenburg en Esther Goud. Tot en met 14 jaar: 1. Danneke Bakker, 2. Martine Simonse. Tot en met 16 jaar: 1. Nathalie Vinkoert, 2. Jessica Bakker. JONGENS Tot en met 12 jaar: 1. Chiel Mara- nus, 2. Johnny Quaak, 3/4. Domi nique Asselman en Dennis Bom- melijn, 5/6. Matthijs de Hulster en Davy de Waal, 7/8. Donald Laumen en Rens Melissen. Tot en met 14 jaar: 1. Mike Hei denrijk, 2. Joey Langeveld, 3/4. Wouter Tamminga en Sebastiaan de Buck, 5/6. Orestis Molopodis en A. Lagerwey, 7/8. Jos Korstan- je en M. Gideonse. Tot en met 16 jaar: 1. Johnny Otte, 2. S. Huysmans, 3/4. Andrej Miljoen en 'Christiaan Zwanen burg. Carla Beurskens is de onbetwiste favoriete voor de nationale titel in Wolphaartsdijk. i foto de stem/ben steffen de 25 kilometer wordt gegeven om 15.00 uur en hun parcours is identiek aan dat van de afgelo pen jaren. Dat betekent vijf ron den door Wolphaartsdijk en om streken. De permanance voor belde wedstrijden is op het com plex van de plaatselijke voetbal verenging. Van onze sportmedewerker Biervliet - Het wielercomité Biervliet dat vorig jaar het halve eeuwfeest vierde,.pakt op maandag 25 juli opnieuw uit met een indrukwekkend programma. Om 12.30 uur wordt deze wielermiddag geopend met een wedstrijd voor C-amateurs en trimmers. Hun opdracht is vijftig kilome ter afleggen op het 1800 meter lange rondje. De junioren worden voor hun 60 kilometer om 15.00 uur op pad gestuurd, terwijl het hoofdnummer, een wedstrijd over 90 kilometer voor A- amateurs, om 17.30 uur van start gaat. Waren er vorig jaar wat perikelen van een aantal Zeeuws-Vlaamse renners om dat er met startgelden een aantal nationale toppers naar Biervliet waren gehaald, dit jaar had het actieve wielerco mité geen enkel probleem om in iedere categorie een interre- sant deelnemersveld naar het stadje van Willem Beukels- zoon te halen. Sterke kleppers Met name bij de junioren is, ondanks dat er weinig Zeeuw en in deze categorie een licen tie hebben, de deelnemerslijst goed gevuld. Dit met een klei ne dertig inschrijvingen waar onder een aantal sterke Bel gische kleppers zoals Wim van de Abeele, Nico Baele, Chris- tof Matthijs en Gino Vietinck. Ook nationaal komt een aan tal sterke junioren de Wester- schelde over terwijl de Zeeuw se inbreng moet komen van Patrick Bauer, Stefan Dage vos, Erwin de Dreu, Arjan Klaasse en Arjan van Haaften. Bij de A amateurs ruim vijftig inschrijvingen met daaronder uiteraard de plaatselijke favo riet Guus Barhorst. Voorts cri teriumspecialisten als Eric de Crom, Niels van Elzakker, Ruud Ha vermans, Antione Goense, Wilfred Geijs, Fran cois Franse, Louis van Mook, Erwin van Loo, Peter Hoon- dert, Tommy Post, Franklin Klaasse, John Leijs, Peter Mol, Michel Rommers, Marcel Re- mijn, Vital Timmermans, Kees Schouwenaar, Mario van Vlimmeren, Ruud Zijlmans en Jos Schipper. Dat betekent dat de Zeeuws-Vlamingen met onder anderen John-Paul van de Ameele, Davy Dubbeldam, Karei van Goethem, Patrick van Passel, Rudi Rabout, Eric Vereecken, Pascal van Bellen, Danny Schaut, Jacky Fortrei en Martin de Jaeger hun borst nat kunnen maken om zich in de prijzen te fietsen. Met de Belg Kurt Leuntjes wordt het gezelschap zelfs internatio naal en de rappe man uit Ur- sel is gelijk iemand die in de gaten gehouden mag worden. Kortom, een deelnemersveld dat garant staat voor een knap kijkstuk. Voor alle drie de ca tegorieën is er een aparte per manance. De C-amateurs/ trimmers mogen hun rugnum mer afhalen in 't Harinkje aan de Markt. De junioren kunnen hiervoor terecht in cafe De Landbouw, terwijl de A-ama- teurs bij Tobbetje in Willem Beukelsz worden verwacht. Alle dagen geop Vlamingpolderwet Terneuzen - De brug Terneuzen heeft vorig maal open gestaan. I keer per dag. De wao gemiddelde van twaali den. Een rekensomm Sluiskil daarmee bijm g voor wegverkeer Pe brug over het kanaa voor 'landrotten' een mi 'Dit gebied is zo pr Van onze verslaggeve Emmahaven - 's A liefst als een zwar ter de blinden van rijen beukt, vertelt nen uit de Prospe kaar de verhalen v Ook bij Magda, in cafeetje Het Verdro van Saeftinghe in komen tongen en id een Zeeuwsche Witt senjenever. Een sel met duivelse kra Van onze tennismedewerker Koewacht - Het vijde Vlas-tennistoernooi van TV De Eikenhof te Koewacht gaat officieel maandag 25 juli van start. In het weekeinde hieraan voorafgaand staan ech ter al 60 partijen gepland. Voor het tweede jaar in successie worden alleen dubbel- en mixed-partijen gespeeld. Wedstrijdleider Rudi Mariens ontving in totaal 220 inschrijvingen, goed voor 160 partijen. Ter vergelijking: vorig jaar 180 inschrijvingen en 130 wedstrijden. „Maar toen hadden we de beschikking over twee banen, nu over drie. In het begin, van de inschrijvingstermijn was het erg rustig, de laatste weken zijn er gelukkig veel inschrijvingen bij gekomen, maar daar hebben we wel veel voor moeten doen. Probleem is dat we nu midden in de vakantieperiode zitten. Wij hebben ons namelijk steeds aangepast aan ande re clubs die een toernooi organiseren, waardoor wij nu in de laatste week van juli zitten in plaats van' in augustus. Volgend jaar willen we weer terug naar augustus met een vaste week. Dat verschaft veel meer duidelijkheid voor onze deelnemers. Aanpassen Dit jaar heeft Terneuzen bijvoorbeeld een eigen toernooi dat in de tweede week van augustus wordt gehouden. Wij hebben ons aangepast aan Terneuzen, terwijl het eigenlijk gebruikelijk is dat een nieuwkomer zich aan moet passen aan de rest. Sas van Gent zit in de eerste week van augustus. Wij hebben ons ook weer aangepast aan Drive door niet in deze week te gaan zitten wegens te veel concurrentie. Misschien dat we volgend jaar terug single-partijen laten spelen, maar dat moet eerst nog binnen de club bespro ken worden," aldus Rudi Martens. Voor de wedstrijdleiding krijgt hij assistentie van Geert Saman. Zij worden bijgestaan door een toer- nooicommissie bestaande uit Marjan Hamerlin- ck, Gerrie Agterhuis, Frank van Mossevelde en Evert van Kerkhoven. Bondsgedelegeerde is Frans Strooband. Verlicht Twee van de drie banen op het tennispark van De Eikenhof zijn verlicht. Dat betekent dat op de twee verlichte banen de- laatste partijen gepland zijn om 21.30 uur, terwijl op de onver lichte baan de planning 19.45 uur is. Ter zake van de planning wordt er een om-en-om-sys- teem gehanteerd. Dat wil zeggen eerst één uur en een kwartier, dan anderhalf uur, dan weer vijf kwartier, enzovoorts. „Ik denk dat we zo met de planning goed in de richting zitten. Bovendien vreten singles tijd, dubbels gaan veel sneller," legt Martens uit. Nieuw in het Koewachtse toernooi is een C2- 40+-categorie, waarmee de organisatie gehoor heeft gegeven aan een al lang bestaande wens onder de oudere spelers. In de Cl-klasse zullen vier geduchte combinaties elkaar bestrijden in een poule. Hiervan maken deel uit Bennie de Boy/Mare Leenknegt, Robin de Witte/Rudi Martens, Werner Crombeen/Ivo Wouters en Nico Roeland/Geert Saman. Bij de vrouwen-C2 werken de combinaties Agnes van Acker/Ria Scheele, Connie Hüis/Miek Kegels, Annelies de Mul/Sabine de Ridder en Jeanette de Moor/Nilse van Damme een poule af. De C2-40+-poule kent als namen Provoost/ Spork, Calle/Stuer, Bogaert/Morcus en Erpelin- ck/Kint. Op het C2-schema zijn Fred van Cauteren en Erik Heyndrickx als eerste geplaatst, vöör Rudi Martens/Robert Vermeulen. OVERIGE PLAATSINGEN MANNEN Dl: 1. Vlassenrood/Van de Voorde, 2. Huis/Schelf hout, 3/4. Neve/Strooband en Bogaert/Huisman. D2: 1. Van Boven/Vael, 2. Dreesmann/De Saegher, 3/4. Bonte/Van Mossevelde en Van Kerkhoven/Riet jes. VROUWEN Dl: 1. Van Goethem/Neve, 2. De Baere/Haverhals, 3/4. Kint/Kint en Van Broeck/Kerckhaert. D2: 1. Broeckaert/Roelands, 2. Neve/Van de Sande. GEMENGD DUBBELSPEL 1. Bauwens/Vermeulen, 2. Huis/Martens. Dl: 1, Neve/Neve, 2. Haverhals/Stuer, 3/4. David/ Vlassenrood en Van Kerkhoven/Neve. D2: 1. Roman/De Bock, 2. Broeckaert/Dreesmann, 3/4. Hamerlinck/Van Kerkhoven en Willaert/Wou- John Vermeule, de Zeeuwse topper die in Wolphaartsdijk zijn eigen titel verdedigt. foto anp Van onze atletiekmedewerker Middelburg - John Vermeule wil maar één ding komende zaterdag tijdens het natio naal kampioenschap halve marathon in Wolphaartsdijk en dat is prolongatie van zijn titel. Een titel die hij vorig jaar in Sittard op zijn lange indrukwekkende erelijst plaatste. In de voorbereiding op dit kam pioenschap nam hij geen enkel risico, want het is naast zijn deelname op de marathon tij dens de Europese kampioen schappen op 14 augustus het absolute hoofddoel van dit jaar. Al zal daar wellicht nog de deel name aan het WK halve mara thon in Oslo eind september bij komen. De 32 jarige Middelburger beseft dat zijn atletiekloopbaan op dit niveau binnen afzienbare tijd zal worden afgesloten en wil in zijn plakboeken 1994 omrand zien. Afgelopen week liet hij de baan- kampioenschappen waarvoor hij was ingeschreven op de 10 kilo meter en zeker medaille-klant was, schieten omdat het lichaam niet optimaal in orde was en hij er voor de eerdergenoemde wed strijden wil staan. Was hij in de beginjaren van zijn seniorentijd een twijfelaar, nu aan de voora vond van Wolphaartsdijk en Helsinki is er geen enkel spoor van twijfel te bekennen en straalt hij één brok zelfvertrou wen uit. Vermeule: „Met het oog op de Europese kampioenschappen worden we regelmatig gecontro leerd. Tijdens een bloedonder zoek vorige week bij dokter IJ zerman bleek mijn hemoglobine- gehalte niet goed te zijn. Nor maal is de maatstaf hiervoor het cijfer 8. Ik kwam maar tot 7,4. Niet iets om je direct grote zor gen over te maken, maar om alle risico's uit te bannen heb ik in overleg met IJzerman besloten om het baankampioenschap te laten schieten. Op de baan krijg je namelijk nog meer tikken, waardoor de bloedspiegel nog meer omlaag gaat. Trainen Trainen op een zachte onder grond is dan ook de enig juiste therapie. Vandaar dat ik in de Luc Krotwaar ....te kloppen man.... foto willem blauw boswachterij Westenschouwei de laatste hand heb gelegd aai de voorbereiding op het nationa le kampioenschap halve mar» thon. De vorm is er. Dat bleel tijdens de jongste lactaattesta een paar weken geleden in Et ten-Leur, waar zelfs dokter IJ zerman van onder de indrui was. Ik schat mijn kansen ook hoog in. Luc Krotwaar, René Godliet) Gerard Kappert en Michel Maat moeten mijn grootste con currenten worden. Van kwartet is Krotwaar ongetwij; feld de te kloppen man. Hij wen vorige week vrijdag national kampioen op de 10 kilometer verkeert in de vorm van zijt leven. Die nationale titel ongetwijfeld ook nog zijn mora# opgeschroefd. Ik weet dat il hem er tijdens de wedstrijd zal moeten lopen, want ga ik mti hem naar de streep dan ben il geklopt. Hij is een betere ba atleet dan mijn persoontje en betekent dat hij meer snelheit heeft. De vraag is of hij afstand aan kan. Tijdens jongste twintig kilometer val Alphen aan de Rijn liet ik heit nog ruim een minuut achter Aan dat gegeven klamp ik ®f maar vast, al zijn we nu al e® aantal maanden verder in W seizoen en heeft hij bewezen topvorm te zijn. Daarnaast J datgene wat voor iedere sport man geldt, de vorm van de dag erg belangrijk. Ik weet dat ik alles voor gedaan heb en dustf het afwachten geblazen, maarü zou graag winnen. DAt is zeket want een dergelijke kans om i" eigen provincie een nationale ti tel te pakken komt er welliw voor mij nooit meer. 'van de samenstellin geheim wordt ge' waarover de mare eerste neut een man de tweede overmoe derde al de tong d Het was echter nie ring van de heksend Waaslanders begin elkaar bracht, maa ring van het natu HOE koeren tw derd duiven als hebben? Huub weet het als ge Hij verzorgt sa kompaan Toon in het Autotron malen tweehon ge duiven die i baar het officie kampioen op 1 j-us. Onder de d hevindt zich sl Zeeuwse duif, Haecke uit We Door Wouter ter H en Cees de Zeeuw k'AG in dag uit is "iet de vogels in gensvlug grijpt hij PS een duif bij de °en spreidt de vl ler, strijkt langs nen en laat het

de Stem | 1994 | | pagina 10