Major haalt bezem door kabinet W1I1E Verzet broeit onder Europarlementariërs tegen kandidatuur Santer Het leven gaat door in Sarajevo Navo: Nederlandse soldaten naar Goma Kim Jong-il: Een mysterie met mythische afmetingen <SÜ 04199-3622 HET Wl Britse premier wil nieuw elan in zijn regeringsploeg brengen Tot in we< DE STEM BUITENLAND Joden vrezen sabotage bij vliegramp Panama Jordanië en Israël maken afspraken BUITENLAND KORT Mislukte aanslag op Hitier herdacht Schip Greenpeace weer geënterd Meer toeristen naar Tibet 'Voorkom doodstraf Simpson' Massagraf ontdekt in hartje Vilnius Onderzoeksrechter Di Pietro werkt weer 'Meer militairen moeten weg uit Haïti' LAST - MINUTE SALZBURGERLAND KRAS Philips saint AT&T in mt telecoinmur Zon en maan H Hoogwater DONDERDAG 21 JULI 1994 Van onze redactie buitenland Straatsburg - De positie van de Luxemburgse kandidaat voor het voorzitterschap van de Europese Commissie, Jacques Santer, wan kelt. Binnen het Europees Parlement tekent zich een forse stroming af tegen de door de regeringsleiders van de Europese Unie opgelegde benoeming. Gijs de Vries, voorzitter van de 43 man sterke liberale fractie, noemde het op treden van Santer gistermiddag voor zijn groep vlak en teleurstellend. De beoogde voorzitter kwam bij hem over als 'iemand van het oude politieke stempel die het moet hebben van tac tiek en techniek'. Hij wilde nog niet zeggen hoe zijn fractie gaat stemmen. Binnen de socialistische fractie is het verzet tegen de Luxemburgse premier eveneens zeer groot. Tijdens het fractie- overleg, gisteravond, bleken 105 leden tegen de benoeming te zijn. Voor de kandidatuur waren 38 socialisten, vier onthielden zich van stemming. Maar evenals bij de liberalen vindt de definitieve standpuntbepaling van de socialisten vandaag plaats. De socialisten hebben het Duitse voor zitterschap inmiddels op de hoogte ge steld van hun wantrouwen. Voor bonds kanselier Kohl zou een negatief signaal van het Parlement aanleiding zijn de kandidatuur van Santer in te trekken. Bonn heeft evenwel duidelijk gemaakt in dat geval op een actieve bijdrage van het parlement te rekenen om een nieu we kandiddaat naar voren te schuiven. Van de radicalen, de anti-Europeanen, de Groenen en de oud-communisten is ook niet veel steun voor de Luxembur ger te verwachten. De grote vraag is of er vandaag tijdens de officiële stemming voldoende tegen stemmen worden uitgebracht. Als van de uitgebrachte stemmen de voorstan ders de tegenstanders overstemmen, is de christendemocratische kandidaat formeel door het parlement geaccep teerd. Santer kan bij de stemming in ieder geval rekenen op de meeste van de 157 afgevaardigden van de Europese Volks partij (EVP). Daarnaast zullen de 26 neo-Gaullisten hem waarschijnlijk steunen, alsmede de 27 parlementariërs van Forza Europa. t Maar als er veel onthoudingen zijn, nemen de kansen van Santer toe. Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Halverwege zijn ambtstermijn heeft de Britse premier Major gisteren zijn kabinet ingrijpend veran derd. Hij heeft vier ministers ontslagen, onder wie de impopulaire John Patten (Onderwijs) en de met een treinstaking worstelende John MacGregor (Transport). Een verrassing was de benoe ming van de relatief anonieme onderminister voor de Strijd krachten, Jeremy Hanley, tot nieuwe leider van de Conserva tieve Partij. Het is de ingrijpendste wijziging van Major tot nu toe. Die komt niet helemaal toevallig aan de vooravond van (hoogstwaar schijnlijk) Tony Blairs verkie zing tot nieuwe Labourleider. Door fris bloed in te brengen verwacht Major wat nieuw elan, met name op enige problemati sche departementen. Onderwijs is nu in handen van de pittige Gillian Shepherd (tot dan Landbouwminister), Trans port is nu voor dr. Brian Maw- hinney (voorheen onderminister Volksgezondheid) en Cultuur gaat naar kabinetsdebutant Stephen Dorrell. Hij vervangt Peter Brooke. Michael Portillo, de 41-jarige lieveling en fakkeldrager van de Thatcheristen promoveert van Begrotingszaken naar het minis terie van Werkgelegenheid. Een vakbondswoordvoerder ver wacht weinig goeds van de be vordering van de Conservatieve 'hardman': „Dit is hetzelfde als Dracula baas maken van bloed- man." Portillo's opvolger op het ministerie van Financiën wordt Jonathan Aitken, een andere no toire Euro-scepticus. Met het verdwijnen van de pro- Europese David Hunt als minis ter van Werkgelegenheid lijkt premier Major te hebben toege geven aan de eisen van de anti- Europese rechtervleugel van de Tories. Van die zijde klonk de laatste tijd veelvuldig de klacht dat de ministersploeg 'te links' zou zijn. 'De enige echte verrassing is de aanstelling van Jeremy Hanley als opvolger van Sir Norman Fowler. Hanley (48) - zoon van de komische acteur Jimmy Han ley - moet de partij weer het nodige zelfvertrouwen bezorgen in de aanloop naar volgende ver kiezingen. Na desastreuze resultaten bij deel-, regionale en Europese ver kiezingen heerst onder veel ba sis-Tories een grafstemming. Hanley moet de achterban belas tingverhogingen en seksschan dalen doen vergeten en weer vechtlustig maken voor een (in Panama-Stad - De joodse ge meenschap in Panama heeft gisteren aangedrongen op een minutieus onderzoek naar de oorzaak van een vliegtuigon geluk, waarbij dinsdag 21 in zittenden, de meesten jood, omkwamen. De joden vrezen dat er sabo tage in het spel is. Het kleine passagiersvlieg tuig was onderweg op een binnenlandse vlucht toen het ontplofte en in het oosten van Panama neerstortte. Volgens de Israëlische am bassade in Panama waren twaalf van de negentien pas sagiers joods, vier van hen hadden de Israëlische natio naliteit. Directeur Eskenazy van een joodse organisatie in Panama zegt antwoorden te willen. Hij wijst erop dat de joden een verschikkelijke wekk achter de rug hebben, gelet op de bomaanslag in Argentinië, die voorzover be kend 34 mensen het leven kostte. De politie in Uruguay arres teerde gisteren een Iraniër in verband met de aanslag in Buenos Aires. De pro-Iraanse fundamenta listische beweging Hezbollah ontkent trouwens elke be trokkenheid met de aanslag in de Argentijnse hoofdstad. 1996?) vijfde achtereenvolgende verkiezingsoverwinning. De nieuwe partijleider staat be kend als een ijzervreter in defen sie- en justitiezaken. Op sociaal gebied is hij gematigder. „Pre cies de man die we nodig heb ben," begroetten verschillende ministers zijn aanstelling. De keuze voor Hanley betekent dat de kansrijke Conservatieve oud-voorzitter en bestseller schrijver Jeffrey Archer door premier Major is afgewezen voor een comeback. Archer raakte onlangs in opspraak op verden king van aandelenhandel met voorkennis. Labour, de belangrijkse opposi tiepartij in Groot-Brittanië, maakt vanavond bekend wie de in mei overleden partijleider Smith opvolgt. De 41-jarige To ny Blair lijkt de beste kansen te hebben. Hij geldt als de belang rijkste vernieuwer binnen La bour. Andere kandidaten zijn de 55-jarige John Prescortt en Mar garet Beckett (51), die als onder voorzitter Smith tijdelijk ver vangt. Jeruzalem/Amman - Israël en Jordanië hebben gisteren een se rie principe-afspraken gemaakt op économisch gebied. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken Perez en de Jordaanse premier Abdul-Salam al-Majali ontmoetten elkaar gis teren voorde eerste maal in Jordanië. Eén van de overeenkomsten be treft de opening voor toeristen van de Jordaans-Israëlische grens ter hoogte van de Israëli sche badplaats Eilat en Aqaba in Jordanië. Er wordt een Jordaans-Ameri- kaans-Israëlische werkgroep ge vormd, die zich zal buigen over de verdere economische ontwik keling van de Jordaanvallei. Peres toonde zich bij aankomst op de Jordaanse oever van de Dode Zee verheugd. Na een heli- koptervlucht vanuit Jeruzalem zei hij; „De vlucht heeft maar een kwartier geduurd, maar we hebben 46 jaar nodig gehad om hier aan te komen." Een vrouw uit Sarajevo geeft de tomatenplanten op haai over de opdeling van Bosnië. Maar duidelijkheid heeft dat balkon, of liever gezegd wat ervan overgeleven is na ruim twee gesprek nog niet opgeleverd, in die zin dat nog steeds niet helder jaar oorlog, water. De strijdende partijen hebben gisteren in het is wat de Serviërs nou precies willen. Moslims en Kroaten hebben geheim in Genève met de VS, Europese Unie en Rusland overlegd nogmaals hun instemming met het plan betuigd. foto epa Kampala (anp) - De Navo zal Nederland vandaag vragen militairen te leveren voor een humanitaire missie in Goma, de door Ruandese vluchtelin gen overspoelde plaats in Zaïre. Minister Pronk van ontwikke lingssamenwerking heeft dat gisteren laten weten op het vliegveld van Entebbe nabij de hoofdstad van Uganda, Kampa la. De bewindsman was kort daarvoor met een Hercules van de Nederlandse luchtmacht van uit Goma in Entebbe aangeko men. Volgens de minister, die de afge lopen dagen Goma heeft be zocht, moet de vluchtelingenel- lende in die plaats met groot, militair, materieel worden aan gepakt. Of er daadwerkelijk militairen naar Zaïre afreizen, liet Pronk in het midden. „Dat moeten mijn collega's beslissen." De minister raad buigt zich morgen over Ru anda. Volgens Pronk moet er, behalve de humanitaire operatie in Zaï re, in Ruanda zelf een vredesle- ger komen dat onder de vlag van de Verenigde Naties de vluchte lingen veiligheid garandeert. Al leen dan kan de vluchtelingen stroom worden ingedamd en kunnen de ontheemden naar hun land terug. In Goma en omgeving zijn naar schatting 1,2 miljoen vluchtelin gen neergestreken. Zij bevinden zich in erbarmelijke omstandig heden. In het zuiden van Ruanda is intussen een nieuwe stroom van naar schatting 400.000 vluchtende mensen op gang ge komen. Volgens Jacques de Milliano - directeur van Artsen zonder Grenzen Nederland - sterven in Goma honderden mensen per dag, voornamelijk aan uitdro ging. Er is een groot gebrek aan water en het tekort aan voedsel groeit. Verder dreigt er een cho- lera-epidemie, die nog veel meer slachtoffers zal eisen. De taferelen in Goma zijn tra gisch. De vluchtelingen zitten of lopen met duizenden langs en op de wegen aan de rand van de stad. Rond het vliegveld is spra ke van een chaos. Mensen zitten opeengepakt, her en der worden vuqrtjes gestookt. Om aan brandstof te komen, worden bo men omgehakt en verdeeld. Door de rook van de talloze vuurtjes en het gebrek aan sani taire voorzieningen hangt er een penentrante lucht. Op drie plaatsen zijn proviso risch kampen ingericht, maar van faciliteiten is nog geen spra ke. Tussen de massa's mensen staan enkele tenten. En dat is dan ook alles. Door Erik Beijen (anp) Den Haag - Kim Jong-il, de nieuwe leider van het stali nistische Noord-Korea, is een mysterie en zal dat voor lopig blijven. Buitenstaanders en ook de Noordkoreanen zelf weten nau welijks wat zij aan de kleine, mollige en bebrilde Kim Jong-il hebben en kunnen slechts af gaan op een zorgvuldig opge bouwde mythe, waaraan meer dan twintig jaar is gewerkt. Sinds de jaren zeventig, toen Kim Jong-il voor het eerst op de voorgrond trad, is zorgvul dig aan het beeld geschaafd. Dat moest wel, want erfelijke opvolging is niet gebruikelijk in een marxistische staat. Ook het in de loop der jaren afnemende aantal communistische bondge noten van Noord-Korea keek met misnoegen naar de nakende communistische dynastie. De nieuwe leider is niet in Ko rea geboren, maar in Tsjabaro- vsk in Siberië, waar zijn vader naar toe was gevlucht om aan de Japanse invallers te ontko men. Op zijn negende moest hij opnieuw zijn land verlaten, nu als gevolg van de bloedige Ko reaanse oorlog tussen 1950 en 1953. Hij verbleef twee jaar in China. Uit nationalistische overwegin gen werd de geschiedenis echter herschreven en die loopt nu als volgt: Op een mooie dag in februari 1942 beklom een oude man de heilige berg Paekdu (waar de mythische stichter van de Koreaanse natie Tangun 5000 jaar geleden werd gebo ren) toen plotsklaps een zwa luw verscheen die aankondigde dat op de 16e een 'verbazing wekkende generaal geboren zou worden die bestemd was over de wereld te heersen'. En zo geschiedde. Onder mysterieuze lichten en een dubbele regen boog kwam die dag de 'Lei dende Ster' op aarde. Maar Kim Jong-il is zelfs niet in 1942 geboren. Zijn geboorte jaar is in de geschiedschrijving gewijzigd, zodat zijn leeftijd synchroon liep met die van zijn vader. Zo konden vader en zoon steeds gelijktijdig een nieuw decennium ingaan. In het jaar dat Kim Il-sung 80 werd, werd Kim Jong-il 50. In 1945, 'drie' jaar oud pas, zag de kleine Kim een kaart die was achtergelaten door de Japan ners, meldt zijn biografie. Vol haat smeerde hij er zwarte verf op en kort daarna trokken de zwarte wolken over Japan en werd dat land getroffen door verschrikkelijke regenbuien. Vóór zijn tiende zou hij Kore aanse piloten hebben aange voerd en buitenlandse spionnen hebben ontmaskerd. Met het toenemen van zijn macht, hij kreeg in de loop der jaren steeds meer belangrijke functies toebedeeld waaronder de leiding van de strijdkrach ten, werd de legende verder uitgebouwd. Zo meldt zijn offi ciële biografie dat de 'Geliefde Leider' in slechts twee jaar zes klassieke opera's schreef, 'elk beter dan alle opera's die de mensheid ooit had geschapen'. Maar de ware Kim bleef voor waarnemers een raadsel. Hij ontweek buitenlandse hoog waardigheidsbekleders, zijn stem werd nauwelijks gehoord en er werden maar weinig foto's van hem gemaakt. Russen en Chinezen die hem hebben ont moet, omschreven hem als arro gant en geïsoleerd. De nieuwe Noordkoreaanse leider zou slechts een of twee keer in het buitenland zijn geweest, een keer in China en mogelijk ook een keer in een tropisch eilan denrijk. Hij zou maar één keer een interview hebben gegeven, schriftelijk, aan een krant in Cuba. Wat hij over het buiten land weet, zou hij voornamelijk hebben opgepikt uit zijn collec tie van vele duizenden bio scoopfilms. Geruime tijd was onduidelijk of hij getrouwd was en of hij kin deren had. Later werd bekend dat hij in 1966 van zijn eerste vrouw scheidde en twee kinde ren heeft bij zijn tweede. In de loop der jaren liet hij zich Kim Jong-il ...geliefd en mysterieus... foto epa steeds meer zien in fabrieken, ziekenhuizen en zelfs conserva toria, waar hij, net als zijn vader, 'ter plekke leiding gaf'. Dat hij gevaarlijk is, kan wor den opgemaakt uit verhalen van deserteurs en de Zuidkore- aanse geheime dienst. De 'Ge liefde Leider' zou achter de ver woestende bomaanslag zitten in de Burmese hoofdstad Rangoon in 1983, die achttien hoge Zuid- koreaanse functionarissen doodde, maar president Chun Doo Hwan van Zuid-Korea, het eigenlijke doelwit, miste. Ook zou hij persoonlijk opdracht hebben gegeven voor de bom aanslag in 1987 op een Zuidko- reaans passagiersvliegtuig waarbij 115 mensen omkwa men. De vrouwelijke dader - haar medeplichtige pleegde bij zijn aanhouding met een gifpil zelfmoord - zei opdracht te hebben gekregen van Kim Jong-il zelf. Pyongyang sprak dergelijke verhalen uiteraard met kracht tegen. Ook de totaal onverwachte be slissing van Noord-Korea begin 1993 om het Non-Proliferatie Verdrag te verlaten om te voor komen dat het Internationale Atoomenergie Agentschap twee geheime installaties in Yongbon zou inspecteren, schrijven waarnemers toe aan Kim Jong- il. Toch twijfelen sommige waar nemers aan het beeld dat som mige Westerse geheime dien sten van Kim Jong-il schilderen als een paranoïde, gevaarlijke, drinkeboer. „Mensen die hem kennen zeggen dat hij van cog nac houdt, maar dat doen zo veel mensen, dat maakt hem nog niet tot een ongeschikte leider," aldus een ingewijde. „Hij is dan wel geen gillende democraat, maar erger dan met zijn vader kan het niet wor den." Berlijn - Met een officiële plechtigheid in Berlijn heeft Duits- land gisteren herdacht dat een groep legerofficieren vijftig jaar geleden een mislukte aanslag op Hitier pleegde. Regeringsleider Kohl hield een toespraak bij de Gedenkplaats voor het Duitse Verzet, het binnenterrein van het voormalige legerhoofdkwar tier aan de Bendlerstrasse in Berlijn. Enkele uren na de couppoging kwamen hier de leiders van de aanslag, graaf Claus Schenk von Stauffenberg en drie handlangers, om het leven door executie. De herdenking in Berlijn was de eerste grote plechtigheid bij het verzetsmonument waaraan politieke en militaire kopstukken gezamenlijk meededen. De sociaaldemo. cratische oppositie in het Duitse parlement was niet vertegen woordigd. De SPD, die de afgelopen weken herhaaldelijk verwees naar haar partijverbod in de Hitler-tijd, sprak over een 'kanseliersfestival'. De christendemocraat Kohl zou de herden king alleen aangrijpen om zich te profileren voor de parlements verkiezingen midden oktober. Volgens de organisatie van.de plechtigheid verzuimde de SPD een aanvraag voor deelname in te dienen. Oslo - Voor de derde keer binnen twee weken heeft de Noorse kustwacht op volle zee een einde gemaakt aan een actie van de milieu-organisatie Greenpeace tegen de Noorse walvisvangst. Het onder Nederlandse vlag varende actieschip Sirius werd gisteren door de kustwacht geënterd en onder curatele gesteld. Alle 29 bemmaningsleden staan onder arrest. De Sirius wordt onder begeleiding van de Noren opgebracht naar de Noorse haven Egersund. Katmandu - China zal via Nepal meer buitenlandse bezoekers in Tibet toelaten, om zo het toerisme in beide landen te bevorde ren. Dat is besloten tijdens een bezoek aan Katmandu van de Chinese vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken Qian Qichen. Elk jaar komen ongeveer 350.000 buitenlandse toeristen naar de Himalaya-staat Nepal en volgens het Nepalese verkeers bureau zouden veel van hen graag een bezoek aan Tibet in hun reisprogramma opnemen. Het aantal mensen dat nu vanuit Katmandu doorreist naar Tibet blijft, beperkt tot 7.000 tot 10.000. Nepalese functionarissen zeiden dat het aantal vluchten op Llasa waarschijnlijk wordt uitgebreid en dat de 950 kilome ter lange weg die in 1967 met Chinese hulp door het Himalaya- gerbergte is aangelegd zal worden verbeterd. Los Angeles - Zwarte leiders in de VS hebben er bij het openbaar ministerie in Los Angeles op aangedrongen niet de doodstraf te eisen tegen de van tweevoudige moord verdachte ex-footballster O.J. Simpson. Simpson (47) wordt er van ver dacht in juni zijn ex-vrouw Nicole Brown en haar vriend Ron Goldman te hebben gedood. Hij wordt morgen voorgeleid in het hooggerechtshof van Californië en zal daarna binnen zestig dagen een proces krijgen, tenzij zijn advocaten om uitstel vragen. Simpson houdt vol dat hij onschuldig is. De televisie zender NBC meldde dat Simpson een beloning van 250.000 dollar wil uitloven voor de gouden tip die leidt naar de echte moordenaar, die volgens de voormalige sportheld nog vrij rond loopt. Vilnius - Veiligheidsfunctionarissen in Litouwen hebben een massagraf ontdekt in de straten van Vilnius waarin vermoede lijk de slachtoffers liggen van massa-executies door de geheime politie van de Sovjetunie vlak na de Tweede Wereldoorlog. Het Litouwse departement van staatsveiligheid was op 4 juli begon nen met een speurtocht naar massagraven uit de periode 1944 tot 1947, de periode waarin de NKVD, de voorloper van de KGB, huishield in Litouwen. Tot dusver zijn 100 lijken gevon den. Alle schedels bleken een kogelgat te hebben. Er wordt rekening mee gehouden dat er in totaal 1.000 doden begraven liggen onder de straten van Vilnius. Litouwen werd in 1940 samen met Estland en Letland door de Sovjetunie geannexeerd. In 1991 riepen de drielandin weer de onafhankelijkheid uit. Milaan - De beroemdste Italiaanse onderzoeksrechter, Antonio Di Pietro, heeft zich gisteren weer over een corruptiezaak gebogen. De populaire rechter uit Milaan vroeg vorige week, samen met collega's, overplaatsing uit protest tegen het rege ringsdecreet het voorarrest van verdachten af te schaffen. Minister-president Berlusconi trok zijn omstreden decreet dins dagavond in. Pietro weigerde gisteren hardnekkig elk commen taar op zijn succes. De jurist had wel een glimlach op zijn gelaat. Washington - De Amerikaanse president Clinton wil dat in Haïti meer militairen opstappen dan hij en de Verenigde Naties tot nu toe hebben aangegeven. In een gisteren gepubliceerd interview in het dagblad Boston Globe zegt hij het onverstandig te vinden als slechts de legerleiding aftreedt. Clintons woprdt ondersteund door informatie van de Amerikaanse inlichtingen dienst. De directeur van de CIA, Woolsey, zei eerder dat de coup in 1991, waarmee de democratisch gekozen president Aristide werd afgezet, het werk was van Haïtiaanse militairen die lager in rang zijn dan de legerleiders. (ADVERTENTIE) Vertrekdata: 13, 20 en 27 augustus 1994 Deze kans krijgt u slechts één keer deze zomer! Voor nog geen 50 gulden per dag kunt u naar het indrukwekkende alpenland Oostenrijk; gastvrijheid, serene lucht en natuurschoon kenmerken dit fantastische land. Als u hoort wat allemaal bij de prijs is inbegrepen zult ook u zeggen: 'Hoe is het mogelijk?' We kozen voor u het onlangs gerenoveerde sfeervolle familiehotel Römerhof dat voorzien is van alle comfort; een lift, lounge met receptie, gezellig cafégedeelte, dancing, overdekt zwembad, sauna en solarium, zonnig terras en een recreatieruimte met o.a. tafel tennis en poolbiljart. Alle comfortabel ingerichte kamers zijn voorzien van douche en toilet. Nabij het hotel bevindt zich ook nog een openluchtzwembad Vanwege de schoolvakantieperiode bieden we extra korting voor kinderen wanneer ze verblijven op de kamer van de ouders. 2 t/m 5 jaar 150,- korting, 6 t/m 10 jaar 60,- Indien u verblijft in één van de nabijgelegen dependances krijgt u ook nog eens 20,- p p korting Grijp uw kansl Per vertrekdatum kunnen slechts 30 personen mee! INBEGREPEN: 7 overnachtingen op basis van halfpension ontbijtbuffet 3-gangendiner) wandeling naar de Sulzbachwaterval Butterbrot en verse melk barbecue i.p.v. diner (indien het weer dit toelaat) dia/videovoorstelling bauernbuffet i.p.v diner gratis gebruik overdekt hotelzwembad afscheids- drankje (toeslagen: 1-pk f 75,- reserveringskosten 30,- per reservering). VRAAG DE UITGEBREIDE REISBESCHRIJVING! reisnummer HZ 748 informatie boekingen SGR of bij één van onze reisburo's: Amhurn Stationsplein 13 - 085-455578 Baarn- Brinkstraat 17 - 02154-18484 Beek (L >- Wolfeynde 18 - 046-360210 Oen Bosch Tolbrugstraat 12b - 073-140860 Eindhoven: Stationsplein 28 - 040-448886 Op al onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden vu lering t>l| onvoldoende deelname 7 dagen vt Tegelen Grotestraat 54 - 077-737906 Tilburg: J van Stolbergstraat 25b - 013-438200 Venlo. Parade 84 - 077-519759 Waalwijk: Stationsstraat 118a - 04160-44155 uringcar niet gerookt wi Amsterdam - HoecH maanden van 1994 miljoen. De top \i onvoldoende en will guldens' verlagen. reducties niet uit tl 2621 mensen. De Nederlandse chel van het Duitse concel is nog steeds ontevrecl huidige winstniveau. I stel, maar dat is verl Hilversum - Philips I kations Industrie (PK| Netwotk Systems gaan samenwerken I bied van mobiele tel catie. PKI levert daal sisstations voor de di9 gitale telefoonsysta AT&T op basis van dfc GSM (Globals Systeng Communications). De beide bedrijven I deze samenwerking I op de Europese marl biele telecommunica sterken. Het basiss PKI zal worden ge met AT&T's digitale software van AT&f beheer van GSM-ne AT&T's expertise opl van systeemintegratie De Nederlandse zomej de middagtemperatu veel. Ook 's nachts w ■dan tót een graad of li Het weer van vandaag de boventoon en schij In de vroege ochtendi maar in de loop van wijzen de, thermomeji graden op Texel tot o blijft droog. De wind| zwak tot matig van zomerweer aan een h( den en Noorwegen. 1 Atlantische Oceaan k naderbij en die neemt Weersvooruitzichten van voor donr zonnèschijn in proc.. neerslagkans: minimumtemp.: middagtemp.: wind: W (Windrichting en windsnelheid ge regen zonnig hagel Weerrapporten 20 ji Amsterdam....... onbewc Biltonbewc Deetenlicht bev Ep'deonbewcl Eindhovenzwaar b| Den Helderonbewcl Rotterdamonbewd Twenteonbewcl Vlissingenonbewc Maastrichthalf bev Aberdeenlicht be\ Atheneonbewc Barcelona..zwaar b °erl'jnonbewo Boedapestzwaar b Bordeauxlicht bei "*russe'half bev Gyprujjonbewc cubl,nzwaar b Erankfurtzwaar b ^eneve..../half bev elsir,kilicht bei nnsbruckregen 'sanbulonbewc K'agenfurtregen kopenhagenonbewc ?s Palmasonbewc 'ssabononbewc - Locarnob VANDAAG/ Zon op: onder: 04.15. MORGEI ^■05. Maan onder: 05.2 feAAG' Bath: O: 13-59. Vlissingen: weert: 02.56-15.25. Tern

de Stem | 1994 | | pagina 4