Actie levert veertig ton afval op 'Snelle puzzelaars van de politie' lUNEN 'Wijffelsen' houden voor de vierde keer reünie in IJzendijke Trivé DUIVEN SPORT Knap optreden van het Guitar Quartet 06-96.88 Sorts .uur 370 leaterburo Cees der Horst B.V. Geld bingo Super Bingo Zeeuwse boeren werken massaal mee aan campagne inzamelen landbouwplastic Muziek- en Kunstfestival Kalaslinikov in Terneuzen Q ■-M994 X fin R) direkt Bste mei- Böcpm) Hi 40 jaar Rxkontakt. |cpm) r' doorschakelen Diversen PiAdverteren scheelt een slok op een borrel, slijter.}} DE STEM ZEELAND C3 NCLUSIEF APPARATUUR Exhibitionist aangehouden Hulpgoederen klaar voor transport Wedvlucht vanuit Pont Sint Maxenee uievrain Roye Zomeravondconcert aan zee in Groede Zeeuwse politie: "Het Recherche Bijstands Team is geen team van tovenaars' Duo tankt 500 liter brandstof met gestolen pas ■n. j.ke- Haxcont. ■pm) OPWINDEND sexgespre. met 'n hete vrouw 06-320.330.81 (75cpmt I zoek Horigen? ■75cpm) HOMO JONGËNs" Hoor ze tekeer aaan 06-320*330*88 (75cpm) miers ■iis? Bel GRATIS Sex voor vrouwJT 06-4300, heren bei 06-320.330.91 (75cpml ■t apart Haar, bel ■pm) VROUWEN 4o zoeken stoute jonaens' Bel 06-9844 (75cpm) ■DIRECT: ■-! gay- Hn! SM-Kontakt. Voor strenge afspraken! 06-320.325.80 (100cpml It hete ■or jou: HUISVROUWTJES zöikaj overdag sexkontakt Bel 06-9661 (100cpm) ■n span- 1 zwoele ■pm DE vernieuwde Afspreekt" 06-96.96 (75cpm) reageer op de leukste vrouwen. RIJPE vrouwen zoeken]on! gens voor een slippertie 06-9760 (75cpm). 1 Bvrouwen B-Sexkon- Bl 75cpm RIJPE vrouwen willen sêxl kontakt (niet commercieeli 06-9890 (75cpm). IN prijs verlaagd! 06-9600 en je hebt 'n kanjer van een meid aan de lijn. (75 cpm) Kkt voor Mannen Naar dames thuis door het hele land 24 u/p.d. 100 c.p.m. 1 eenzame Kén 'n i)(75cpm) King. Sex- I eenzame |100cpm) 2 lontaktenü |cpm) DORDRECHT; Nieuw 3 super meiden 18-20-24 jr 7 dgn w. 12.-02 uur. Safe sex. Koninginnestr. 83. t of hotel ANONIEME sexadresjes van vrouwen. Bel nu 06-9737 (75cpm) EENZAME meisjes zoeken snel sexkontakt! Bel nu 06-9780 (75cpm) HOMOKONTAKTEN Zoek je een hete jongen' 06-320*330*18 (75cpm) prt ook de Flintstone kostuums! |rts verhuur van bijna ALLES. Info 076-419000. Zat. 23/7 Café De Vrijbuiter Hulst. Aanv. 14 h Zat. 23/7 om 20u. Café Benelux, Koewacht. et. Rhodos, 14 u Ilichtingen: De Stem, 076-236911 DONDERDAG 21 JULI 1994 Edisonweg 56, npark Groenewoud II, Drunen. 63-77511Fax 04163-75806. "fans vokantieshow Maandag gesloten Van onze verslaggever IJzendijke - Voorstellen is niet nodig: Wijffels is de naam. Zeker 360 dragers van deze familienaam komen op zondag 7 augustus bijeen in het Mauritshof in IJzendijke. De deelnemers aan de familiereünie komen uit Nederland, België, Frankrijk en de Verenigde Staten. Het is alweer de vierde keer dat de 'Wijffelsen', inclusief aangetrouwde familie, elkaar bij een grootscheepse reünie ontmoeten. De eerste keer was dat in 1979 in de Sint Pietersabdij in Water land-Oudeman/Gent. De tweede bijeenkomst volg de vijf jaar later in 1984 met het Casino in Knokke als decor. Opnieuw vijf jaar later kwam de familie bijeen in Baarle-Nassau op het landgoed Schalui- nen. Nu is IJzendijke in Zeeuws-Vlaanderen de plaats van samenkomst. De reünie begint zondag 7 augustus om 10.30 uur met een dienst in de rooms-katholieke kerk van IJzendijke. Het 'Wijffels-koor' verleent medewer king. Klokke twaalf is er voor de 'stamgenoten' samenkomst in het Mauritshof voor een receptie. Na het aperitief is er lopend buffet. Gelegenheid is er om video-opnames van vorige bijeenkomsten te bekijken. Er is een kleine ten toonstelling met de stamboom van de familie en de woonplaatsen van de deelnemers. De naam Wijffels stamt oorsprongelijk uit Vlaan deren, zo meldt H. Wijffels te IJzendijke. Hij houdt zich al sedert begin jaren zeventig bezig met stamboomonderzoek en is met twee familieleden uit Gent en Lelystad de drijvende kracht achter de vijfjaarlijkse reünie. Dat onderzoek gaat terug naar het Vlaamse dorp Bassevelde rond 1600. Een eeuw later duikt de naam Wijffels op in West-Zeeuws-Vlaanderen, meer precies bij 't Eiland onder Sint Margriete. In de loop der eeuwen verspreiden nazaten zich over vooral Nederland en in mindere mate ook België. De reunië is in de familie inmiddels een 'must' geworden. Een kleine vijftig familieleden komen er begin augustus zelfs voor uit Amerika, één maakt de reis vanuit Canada. „Er komen nog steeds aanmeldingen bij", meldt de IJzendijkse Wijffels. Van onze verslaggever Terneuzen - De inzamelingactie voor plastic afval uit de land- en tuinbouw is in de provincie Zeeland een succes. Volgens de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap in Goes heeft de campagne bijna veertig ton afval opgeleverd. „En dat is bijzonder hoopgevend voor de toekomst," aldus giste ren een woordvoerder van de Gewestelijke Raad. Aan de inza- melingactie in de eerste week van juni deden bijna driehon derd landbouwers, verspreid over de gehele provincie, mee. Zij brachten hun kuilfolie en zakgoed naar speciale inzame lingsplaatsen in vijftien dorpen en steden. Boeren gebruiken kuilfolie voor het opslaan en bewaren van gras voor veevoer. Maar veevoer wordt van de fabriek ook in zakgoed geleverd. Het gaat dan om een soort plastic dat uitste kend voor hergebruik geschikt is. Het ingezamelde materiaal is inmiddels gesorteerd, geperst en vervoerd naar een gespeciali seerd bedrijf in Helmond. Het ingezamelde plastic wordt verwerkt tot nieuwe grondstof voor kuilfolie. Daarmee levert de landbouw een bijdrage aan her gebruik van dit afval, dat anders op de vuilnisbelt terecht zou ko men. De Zeeuwse opbrengst van bijna veertig ton landbouwplastic be- Oud Gastel - Een exhibitionist is gisteren in Oud Gaste] aange houden nadat een Gastelse vrouw aangifte had gedaan bij de politie. De nietsvermoedende vrouw reed bij zwembad Blankershove toen de man zijn broek liet zak ken. Ze meldde de schennisple- ging bij de politie. Agenten gingen onmiddellijk op pad en zagen een man lopen in de buurt van het bad. De man voldeed aaq,het signalement. staat voor tweederde deel uit kuilfolie en éénderde deel zak goed. Landbouwers konden hun afval onder bepaalde voorwaar den aanbieden. Ze moesten het zelf brengen, de zakken moesten volledig leeg zijn. Nietjes, stenen of ijzerdraad moesten verwij derd zijn en ze moesten met touw bijeen gebonden zijn. Bij aflvereing werd ook gecontro leerd of aan deze eisen werd voldaan. Het Landbouwschap, vuilver- werkers en gemeentelijke instan ties hebben tevreden gereageerd op de start van het inzamelings systeem. In Zeeland werd het meeste landbouwplastic aange boden in Oostburg en Heinkens- zand. In de week van 5 tot en met 9 december volgt een tweede inza melingsronde. Daarna wordt be keken of het systeem werkt en voor herhaling vatbaar is. Nog een, in het gunstigste geval anderhalf nachtje slapen en de leden van het Terneuzen- se Nicaragua comité vertrek ken naar Midden-Amerika. Gisteren werden de hulpgoede ren ingepakt die ze, samen met Duitse en Belgische jongeren, in Condega willen bezorgen. Medicijnen, medische appara tuur, maar ook kinderkleding en speelgoed zijn de afgelopen tijd opgehaald. De groep, der tien in getal, verblijft drie we ken in Nicaragua. Naast het hulpproject in Condega willen ze waar mogelijk meewerken om de omstandigheden voor de bevolking te verbeteren. Het vertrek is gepland in de nacht van zondag op maandag, van uit Düsseldorf. foto wim kooyman Van onze verslaggever Terneuzen - Onafhankelijke muziek en kunst, inclusief vele artiesten uit de underground, vormen de belangrijkste onder delen van het Boom Baby Festival dat jongerencentrum Kalashnikov op 6 augustus houdt. Mmimaal vijftien bands zijn present met een variatie aan stijlen, van noise tot ragga-muffin-dub en een selectie van mail-artists zal lijfelijk aanwezig zijn om de uitgebreide expositie (meer dan 400 werken) 'body' te geven. Verder is er een videoroom met een selectie video's over uiteenlopende onderwerpen (van U-Robot tot Hiroshi ma). Behalve optredens in de zaal van de Triangel en het café van Kalashnikov is er een optreden van solo-rock-'n-roll angel Harry Coltello, Het festival begint om 15.00 uur en duurt tot 02.00 uur. Het plein voor de Willibrordustoren wordt omgetoverd tot festival terrein. Er komen een info- en andere stands en straattheater, gepresenteerd door Inox Kapell. De Engelse groep Core treedt voor de derde keer op in Kalashnikov. Terneuzen - De kring Oost- Zeeuws-Vlaanderen hield met een record aantal jonge duiven (2916) een wedvlucht vanuit Pont Sint Maxenee, hoogste snelheid 1000,61 meter per minuut. 1 en 10. B. Danekaert. St.-Jan steen, 2. J. de Cock, Hulst, 3. W. Vergouwen, Clinge, 4. J. Dhanis, Hulst, 5. Th. Casteels, Hulst, 6. G. Fyen, Clinge, 7. J. van Spaandon- ck, St.-Jansteen, 8. H. van Dijk, Koewacht, 9. P. Sturm, St.-Jan steen. Kring Midden-Zeeuws-VIaande- ren, 959 jonge duiven, 1047,69mpm: 1. R. Herman, Axel, 2. Comb. Roegiest-Visser, Philip pine, 3. P. de Poorter, Axel, 4. Comb. De Bruijn, Philippine, 5. P. Koers, Sas van Gent, 6. O. Haers, Philippine, 7, 9 en 10. P. Baecke, Westdorpe, 8. P. de Bakker, Axel. Concoursbond Zuid-Beveland, 2727 jonge duiven, lOlOmpm: 1. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 2. Claessens en zoon, 's-Heerenhoek, 3. Th. Hoondert, Heinkenszand, 4. D. Wagenaar, Kloetinge, 5. P. Pieters, Lewedorp, 6. P. van Schoonacker, Kapelle, 7. K. Nie- meijer, Hansweert, 8. A. Hazen, Lewedorp, 9. Mevrouw De Jonge, 's-Heer Arendskerke, 10. M. Rok- ven, Jr., Goes. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 283 jonge duiven, 972,20mpm: 1. Ed. van Damme.2, 3 en 9. A. Wante, 4, 5 en 7. W. Volleman, 6. Ed. Staal, 8. G. Kouijzer, 10. R. Hëijens. De Postduif Heikant, 306 jonge duiven, 976,51mpm: 1. A. de Vliegher en zoon, 2 en 9. Gebrs. Van Houte, 3, 4 en 5. Em. de Beule, 6. W. Kuypers, 7 Cam.de Beule, 8. Cl. Thui, 10. Th. de Block. Nieuw Leven Koewacht, 291 jon ge duiven, 981,22mpm: 1. H. van Dijk, 2. Rob. van Damme, 3, 5 en 7. R. de Laruelle, 4. J. de Kind, 6. R. van Hijfte, 8. G. Schalkens, 9. R. van de Bilt, 10. Om. Bonne. Herleving Kloosterzande, 394 jonge duiven, 974,3lmpm: 1. Jo. Everaert, 2. Fr. de Kort, 3 en 6. Comb. Hollestelle-Pauwels, 4. P. Moorthamer, 5, 7 en 8. C de Kort, 9. P. der Weduwe, 10. W. Boog- aart. De Eendracht Terneuzen, 407 jonge duiven, 963,62mpm: 1, 9 en 10. M. van AJphen en zoon, 2. F. Mollet, 3. R. de Schoolmeester, 4 en 5. Comb. Koch-Riemens, 6. Comb. Bos-Westeinde, 7. M. van Waesberge, 8. J. Moes en zoon, 50 oude duiven, 1003,34mpm: 1 en 5. P. de Blaeij, 2 en 3. F. Mollet, 4. J. Geelhoedt. De Reisduif Philippine, 484 jonge duiven, 1023,40mpm: 1. Comb. Roegiers-De Bruyn, 2 en 5. T. en W. de Bruijn, 3 en 9. O. Haers, 4 en 7. Comb. Roegiest-Visser, 6. E. de Vries, 8. Comb. De Mui-De Groote, 10. P. Pladdet, 89 oude duiven, 1030,56mpm: 1 en 8. O. Haers, 2, 5 en 10. Comb. Ramme- loo-Wiskerke, 3. E. de Vries, 4. J. Boerman, 6. Comb. Roegiest-Vis ser, 7 en 9. J. Kornelis. VZV Hoofdplaat, 430 jonge dui ven, 1006,34mpm: 1. C. Temmer man, 2 en 9. H. Calon, 3, 4 en 10. A. Gernaert, 5. A. van de Broecke, 6.N.Provoost, 7. Th. van de Velde, 8. J. Vermeere, 100 oude duiven, 1003,92mpm: 1. P. de Poorter, 2, 4 en 7. A. Gernaert, 3, 9 en 10. H. Calon, 5. H. de Poorter, 6. C. Temmerman, 8. A. van de Broecke. De Snel vliegers Oostburg, 425 jonge duiven, 1018,57mpm: 1 en 4.J. de Smet, 2, 3, 6 en 9. R. van Hee, 5. J.Tanghe, 7. W. Prenen, 8. C. Bron, 10. R. Daansen. De Snelle Duif Clinge, 110 jonge duiven, 1165,51mpm: 1 en 10. E. Schellekens, 2, 6 en 8. P. Bolsens, 3, 4, 7 en 9. C. van Landeghem, 5. D. van de Bergen, 31 oude duiven, 1175,82mpm: 1. I. van Dorselaer, 2. W. de Cock, 3 en 5. L. Bogaert, 4. R. van Gaever. De Voorwaarts Zaamslagveer, 497 jonge duiven, 1157mpm: 1, 2 en 5 H. de Feijter, 3 D. Nice, 4 en 9. M. Scheele en zoon,- 6 en 8. A. Schieman en zoon, 7. Gebrs. Den Hamer, 10. J. Hamelink. Groede - Nederlands Her vormde Kerk, Zomeravond concert 'Fuego' door het Seg ovia Guitar Quartet: Wim Spruyt, Saskia Spinder, Do- minggos Lohy en Joop Koek. Werken van Rossini, Ravel, Tjaikovski, de Falla, Piazolla, Leo Brouwer en Bizet. Ge hoord op woensdag 20 juli. Door Jeanette Vergouwen De leden van het kwartet ontmoetten elkaar in 1988 op een concert van de meestergi- tarist Andrès Segovia. Ze vormden een kwartet en bouwden een repertoire op met Spaanse en Zuidameri- kaanse muziek en eigen ar rangementen (Joop Koek) van vooral bekende orkestwer ken. Twee jaar geleden speelde het viertal tijdens 'Kerkepad' van MOORD en doodslag in Terneuzen. Een lijk in een koffer in de berm van de weg naar Draaibrug. Lichaamsdelen in verre gaande staat van ontbin ding in een sloot, zoals recentelijk in zomerdorp het Zwin bij Cadzand- Bad. Het betekent werk aan de winkel voor het regionaal Recherche Bij stands Team (RBT). Het is een speciale bijstands eenheid van de politie. Bij ernstige delicten moet dit team zo snel mogelijk zoveel mogelijk informa tie verzamelen om tot aanhouding van de ver dachte te komen. Het RBT komt op sommige mensen over als een team van tovenaars, maar voorlichter Henk Kramer van de Zeeuwse politie helpt dat beeld de wereld üit: „Het is niet meer dan een beproefde werkwij ze." Van onze verslaggever Harold de Puysseleijr HJ opstootjes en rellen komen leden van de Mobiele Eenheid in aetie om de politie bijstand te verlenen. Bij gebeurtenissen die hevige beroering wekken in de samenleving, zoals de ontdek king van delen van een menselijk behaam in zomerdorp het Zwin, is dat het RBT. Het is een zogenoemde 'slapende organisatie', die niet dagelijks actief is maar op afroep inzet- ar De leden laten het werk uaar ze op dat moment mee Agenten zochten begin deze maand naar de stoffelijke resten van het 'Zwinlijk'. De restanten werden in een plastic zak naar een auto van de technische recherche gebracht. foto's wim kooyman bezig zijn vallen om zich aan het onderzoek naar het misdrijf te wijden. Dit omdat het RBT de hoogste prioriteit heeft. Zoveel mogelijk informatie ver zamelen over het misdrijf om tot aanhouding over te kunnen gaan, staat in zo'n geval voorop bij de politie en dat onderzoek moet deskundig gebeuren. „Alles wat zelfs maar zijdelings met het delict te maken kan hebben bin nenhalen en analyseren," legt Kramer uit. Stille getuigen „Dat zijn met alleen de mensen die iets gezien hebben, maar ook de zogenaamde stille getuigen. Dat zijn de sporen die op en om de plaats van het misdrijf zijn achtergebleven. Eerst zoeken we de naaste omgeving af, die van de vindplaats en vervolgens leg gen we grotere ringen aan rond de plaats van het misdrijf. Het is belangrijk geen enkel spoortje over het hoofd te zien. Dat kan van alles zijn: bloedsporen, ha ren, patroonhulzen bij een schietpartij. Maar ook briefjes of zelfs snoeppapiertjes, bij wijze van spreken. Er kan altijd iets tussen zitten waarvan je in eer ste instantie niet vermoedt dat het later naar de dader ver wijst." Zo kan de bekende 'gouden tip' al een hele tijd binnen zijn. Dat is de tip die uiteindelijk leidt tot identificatie van het slachtoffer of de identiteit van de dader. Alleen weet de politie dat mis schien pas op het moment dat zij over andere informatie beschikt. De leden van het RBT zijn te vergelijken met puzzelaars, die alle informatie en sporen combi neren tot de legpuzzel compleet is. Geheugen Volgens Kramer is er een logi sche verklaring waarom de poli tie in korte tijd zoveel tijd en energie stopt in het onderzoek. In het geval van de 'Zwinmoord' bestaat het RBT uit twintig men sen. „Dat heeft te maken met de werking van het geheugen. Het blijkt dat de informatie van mensen binnen een week veel betrouwbaarder is dan wanneer het langer geleden is. Daarom is het van belang zo snel mogelijk bij mensen te zijn die iets gezien hebben." Het regionaal rechercheteam is mede ontsproten aan het brein van de toenmalige hoofdcom missaris van Rotterdam, Blaauw. Die formeerde bij ernstige delic ten een speciaal team en die werkstructuur vond navolging in de rest van het land. Bij de invoering van de nieuwe politiewet hebben de regio's Zuid-Holland-Zuid en Zeeland afgesproken op die voet verder te gaan. De politie van Dord recht en omgeving en Zeeland werken zo samen in het regio naal Recherche Bijstands Team. Inschatting Bij een zogenoemd kapitaal de lict (moord, doodslag) gaan de chef van het politiedistrict, waar de zaak zich afspeelt, de leider van het RBT en de officier van justitie om de tafel zitten. Zij maken een inschatting van de ernst van de feiten en brengen een advies uit aan de hoofdoffi cier van justitie en de korpschef van de regiopolitie met betrek king tot de inzet van het RBT en de sterkte. De uiteindelijke be slissing het team in te zetten, ligt bij de hoofdofficier van justitie en de korpschef. Het bijstand steam is voor driekwart samen gesteld uit politiemensen uit de regio waar het misdrijf is ge pleegd en voor een kwart uit een ander korps. Ervaren rechercheurs sprokke len materiaal bijeen. Het analu- seren ervan gebeurt veelal door een specialist van de afdeling Documentatie Operationele Analyse, die eveneens deel uit maakt van de bijstandseenheid. Daarnaast zijn de medewerkers van het Bureau Technische On dersteuning (technische recher che, red.) praktisch op afroep beschikbaar om hun steentje aan het onderzoek bij te dragen. Verdere deskundige hulp komt van het gerechtelijk laborato rium in Rijswijk en de CRI (Cen trale Recherche Informatie dienst), die contacten onder houdt met opsporingsinstanties in het buitenland en de wereld wijde misdaadbestrijdingsorga- nisatie Interpol. Het speciale 'speurneuzenteam' werkt altijd gedurende een be perkte periode, meestal tien tot veertien dagen. Dan wordt ver der beslist over de voortgang van het onderzoek. Soms gaat het RBT verder, bijvoorbeeld als er nog niet genoeg schot in de zaak zit en nog veel werk te doen is. Het kan ook zijn dat het district waar het delict is ge beurd het onderzoek overneemt of dat de afdeling zwaar georga niseerde criminaliteit van de re giopolitie het onderzoek voort zet. Bij zaken die zich in de grens streek afspelen is het mogelijk dat het onderzoek wordt overge dragen aan Justitie in het buur land. Dat is het geval als er concrete aanwijzingen zijn dat het delict in het buitenland is gepleegd. Lange adem Een uiterste mogelijkheid is stoppen met het onderzoek. „Als je denkt er nooit uit te komen," zegt Kramer. „Maar dat speelt pas op het moment dat er niets meer te onderzoeken valt. Waar bij opgemerkt moet worden dat een week onderzoek in zomer dorp Het Zwin honderden on derzoeksobjecten opleverden. Dat vergt een lange adem. De motivatie van de RBT-leden is echter nooit een probleem. Het gaat namelijk altijd om slachtof fers die door een ernstig misdrijf om het leven zijn gekomen. Het beeld van zo'n slachtoffer is voor de RBT-leden een motivatie op zich." het Festival van Zeeuws-Vlaan deren in Sint Anna ter Muiden. Daar verbluften de musici het publiek door een grote techni sche vaardigheid. Ook in Groede viel op dat de vier uitstekend op elkaar zijn ingespeeld. Technisch worden er slechts kleine foutjes gemaakt. Het hinderlijke geluid van het schuiven over de fretten wordt nooit waargenomen en het viertal musiceert zonder partitu ren. Een concert met Segovia betekent een demonstratie van de mogelijkheden van de gitaar. Nu is de klassieke gitaar een solo-instrument bij uitstek. De samenklank van een kwartet is bijzonder, maar bij de arrange menten wordt de melodielijn overgelaten aan een gitarist, ter wijl de andere drie zich beper ken tot ondersteunen met bege- leidingspartijen. Segovia speelt erg exact, de ac centen op de eerste tel zijn goed herkenbaar en ritmisch laat men geen steek vallen. Dit heeft ech ter tot gevolg dat de muziek vrij strak en tam overkomt. Wie gi taar zegt, denkt aan zigeuners, Spaanse fandango en sprookjes achtige melodieën. Het programma bevatte boven genoemde elementen: sprookjes sfeer in Ma Mère L'Oye van Ravel en de dansen uit dé Noten kraker-suite van Tjaikovski, wat druppels Spaans bloed in de ou verture II Barbiero de Sevilla van Rossini en El Amor Brujo van de Falla en een stukje zigeu nerhartstocht in de Carmensuite van Bizet. Wat ontbrak was een noodzakelijke dramatische span ning die de muziek tot echte muziek maakt, die ademt en leeft. Het meest boeiden Milonga del Angèl van de Argentijnse com ponist Piazolla en Paisage cuba- no con Rumba van Leo Brouwer die zich liet inspireren door de muziek van een Afrikaanse stam. In het begin vrij repetitief met een monotoon thema, daar na kleine motieven met een grote zeggingskracht. De Carmensuite miste de nodige hartstocht maar was toch goed voor eèn toegift. De zomeravondconcerten aan zee hebben een speciale sfeer. Dit jaar is er veel variatie. Na een saxofoon- en gitaarkwartet komt begin augustus een strijk kwartet aan de beurt. Van onze verslaggever Oosterhout - De Oosterhoutse politie heeft dinsdag bij een pompstation aan de Statendam- weg twee mensen aangehouden die vijfhonderd liter brandstof hadden getankt met een gestolen pasje. Het gaat om een 38-jarige vrouw uit Roosendaal en een 31-jarige man uit het Belgische Poppel. De pomphouder kreeg argwaan vanwege de grote hoeveelheid brandstof die het duo afnam. De kofferbak van de auto stond vol jerrycans die werden gevuld. De politie arriveerde zo snel," dat de twee nog bij het benzinesta tion konden worden aangehou den.

de Stem | 1994 | | pagina 15