Opnieuw daling wao-uitkeringen Meerderheid pastores is voor wijding vrouwen tot priester CDA rest niets dan Brinkman te gedogen Bijna 44 procent wao-gerechtigden verliest uitkering na herkeuring Berlusconi's nederlaag Nu ook hakenkruis in tarweveld boer Hanse Kok komt maandag met ontwerp-regeerprogram A2 DESTEM BINNENLAND A3 Bolkestein jr. veroordeeld voor fraude met uitkering Nieuwe techniek voor bevruchting is erg in trek DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT JA de Daihatsu Feroza is nu nog beperkt leverbaar als two-seater voorzien van grijs kenteken. V.a. f 28.843,- incl kosten rijklaar maken en BTW. Speciaal voor particulieren! Bel 03473-70505 voor het adres van uw Daihatsu-dealer. l/OENSDAG 20 JULI 1994 WOENSDAG 20 JULI 1994 Ihina Ig de 'treft dat t van van ons btatie pp de lis na 11989 Itelij- J'Pge- jsoms Iklopt (feno- pnsies legers, (ïpact, etni- visten brd en jteloos (olitie- I jaren |e voe- er van [matig tar op jrskine |k van in de tijvers, ■vraag- Ipreekt |ng' als ITwee- jimina- londer- |en. De geweld bonden I Leiden Ig van op de of de Iwerke- In: „De legosla- laan de Jlisme is phurken fch laten Janmaat Volgens Schmid is het idee èèn volk in èèn staat moet w nen, niet meer van deze tijd Daarvoor is, vindt hij, de reldbevolking te mobiel gewor den. In de jaren tachtig bijvoorbeJ gingen 200 miljoen mensen een ander land wonen. Die ei fers geven aan dat het vermei gen van bevolkingsgroepen nie te stoppen is. Schmid: „Etnische zuivering j, zelfmoord op termijn. Juist d dynamische krachten, de hande laren en intellectuelen worden dan uitgegooid." Een veelvoud van kleine oorlog jes heeft de dreiging van e» grote oorlog vervangen. Hoe vai dit post-Koude Oorlogsproces beheersen? Jan-Geert Siccama, hoofd on derzoek van het Institituut Clin gendael: „Is de vlam in de pan dan heeft militair ingrijpen gee, zin. Pas als beide partijen ft oorlog zat zijn, kan de buiten wacht een zinnige bijdrage leve, ren. Gemodder met noodhuli helpt de VN alleen in het slop." Amsterdam (anp) - De daling van het aantal wao-ge- Anderen "zien'dTe' 'concïusie all'echti^den heeft zich in mei doorgezet' Daarnaast blijkt .v,. n'*0!jna 44 procent van de sinds januari herkeurde wao-ge- rechtigden zijn uitkering te verliezen. morele apathie. Ze willen ingrij. pen als tegenstellingen in geweli dreigen te ontaarden, bijvoor beeld in de fase van de escalej Dit blijkt rende schending van mensen rechten of bij het toenemen vai de haatdragende taal, allebe signalen oorlog aankondigen de wao-uitkeringen voor 13 van Wie moet reageren, bemiddelen als het alarm afgaat? De VN, hulporganisaties, ker ken? De verwarring is groot, di aaw/wao-uitkering. Dit zijn er meningen zijn vaag. Schmid houdt het simpel: „Er preventieve diplomatie nodig creatieve hulpverlening. In Rus. land bijvoorbeeld loopt de on vrede op. Mensen staan uren is de rij voor een rot stuk vlees. He loopt uit de hand als er brood meer zal zijn. Waaromzoi de hulp aan Rusland niet zijn on in alle steden een broodfabrieli neer te zetten." Geld voor brood om schieten te voorkomen! Voorlopig geven ïve met z'n allen meer uit aan oorloj dan aan vrede: omgerekend be steden we per wereldburger 22( gulden per jaar aan wapenaan kopen. Voor vredeshandhaving hebben we net de prijs van één broodje volkoren over: ƒ3,50. Bronnen: Internationale Samen werking, Ontwikkeling en con flict-Nationale Commissie, Ont wikkelingssamenwerking 4265 minder dan aan het begin van het jaar. Dit weerspiegelt iet effect van de nieuwe wao- Istan) Iets) 64 Bhoetan (Lhotshampas/Drukpas) 65. Birma/Thailand 66. Birma (Shan, Mon, Karen, Ka, Wa, Paluang, Pa-o) 67. Cambodja (Red Khmer) 68. China (Tibet) 69. China (Xinjiang) 70. Philippijnen (Communisten) 71. Philippijnen (Moslims) 72. India (Manipur) 73. India (Punjab) 74. India (Uttar Pradesh) 75. Indonesië (Atjeh) 76. Indonesië (Oost Timor) 77. Indonesië (Irian Jaya) 78. Noord- Zuid Korea 79. Pakistan (Baluchistan) 80. Pakistan (Sindh) 81 Papoea Nieuw Guinea (Bougainville) 82 Thailand 83. Thailand Maleisië 84. Vietnam (bergvolken) yan onze redacteur geestelijk leven l'trecht - Een ruime meerderheid van de rooms-katholieke pastores in Nederland is voor wijding van vrouwen tot priester. Bovendien jiet dezelfde meerderheid vrouwen op een leidinggevende positie jji de parochie. pit blijkt uit een representatief onder dek onder katholieke pastores van het Nijmeegs Instituut voor Studies in de. Empirische Theologie, dat deel uit maakt van de Katholieke Universiteit Nijmegen. Het onderzoek is verricht in opdracht van de Federatie van Beroeps verenigingen van R.K.Pastores in Ne derland (Federatie VPW Nederland). De uitkomsten zijn gepubliceerd in het jongste Kontaktblad van de Federatie. Het onderzoek legt nieuwe spanningen in de katholieke kerk bloot. Zo onder schrijft de meerderheid van de pastores niet langer het uitgangspunt, dat het leiderschap in de parochie gebaseerd moet zijn op sacramentele bevoegdheid gewijd zijn). Volgens het kerkelijk wetboek kan alleen een gewijde ambts drager de eindverantwoordelijkheid voor een parochie dragen. Daarom blij ven universitair opgeleide pastorale werk(st)ers altijd ondergeschikt aan een priester, ook als die maar een beschei den opleiding als bijvoorbeeld Boven donk heeft genoten. Als het gaat over de kerkelijke wijding als voorwaarde om bepaalde pastorale taken te mogen uitvoeren zoals voor gaan in de eucharistie, tekent zich een scheidslijn af tussen gewijde en onge wijde pastores. De meerderheid vindt weliswaar, dat het eucharistisch voor- gangersrecht gekoppeld moet blijven aan de wijding, maar het zijn toch vooral de gewijde pastores (priesters en diakens) die deze koppeling beklemto nen. Pastorale werk(st)ers en pastores in categoriale zielzorgsectoren als zie- kenhuzien, gevangenissen en krijgs macht hechten heel wat minder waarde aan wijding. De mate van opleiding blijkt ook van beduidende invloed te zijn op de ker kopvattingen van de pastores. Naarma te de opleiding of bijscholing lager is, is de steun voor meer conventionele op vattingen omtrent hiërarchisch gezag en het sacramentele leiderschap groter. Pastores met meer scholing zien zich zelf veel meer als pastorale zorgverlener (therapeut, hulpverlener). uit cijfers voor de maand mei van het Gemeen schappelijk Administratielamn- loor (GAK). Het GAK verzorgt je 19 bedrijfsverenigingen. 1 juni 1994 ontvingen 520.369 mensen via het GAK een Den Haag (anp) - De poli tierechter in Den Haag heeft de 33-jarige N. Bol kestein wegens steunfraude veroordeeld tot een boete van negenhonderd gulden en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. Het vonnis van politierechter mr. J. Schuering was over eenkomstig de eis van de officier van justitie. Bolkestein is de zoon van WD-fractieleider Bol kestein. De man had in no vember 1992 niet opgegeven jat hij werkte, terwijl hij ten uitkering genoot. De jonge Bolkestein had een Bedrijfje opgezet, maar ireeg daar p&gm half jaar later winsten uit. Hij ging er daarom vanuit dat hij over de tussenliggende periode op het inlichtingenformulier niet hoefde te vermelden dat hij werkte. Volgens de sociale dienst moest hij dat wel. Door het na te laten had hij de dienst voor 10.000 gulden bena deeld. Bolkestein jr. is bezig dit bedrag terug te betalen. In zijn bedrijfje zit groei. Bolkestein sr. noemde de veroordeling van zijn zoon gisteravond 'een slechte zaak'. Hij zei niet op de hoogte te zijn geweest van de fraude. „Het recht moet zijn loop hebben en dat heeft het gehad." Bolkestein denkt niet dat de kwestie de WD schade zal toebrengen. Volgens de VVD-leider kan hij als pu blieke figuur niet op de da den van zijn zoon worden aangesproken. „Zijn gedrag behoort niet tot mijn ver antwoordelijkheid," stelde Bolkestein. criteria, grotere inspanningen om arbeidsongeschikten weer aan de slag te krijgen, en demo grafische factoren (bereiken 65-jarige leeftijd, overlijden). In de maand mei nam het aantal wao-gerechtigden per saldo met 1783 af. Het is de vijfde achter eenvolgende maand dat het aan tal wao-gerechtigden daalt. Daarnaast is er sprake van een forse toeneming van het aantal mensen dat na herkeuring zijn uitkering verliest. Sinds 1 janua ri van dit jaar worden 70.000 arbeidsongeschikten tot 35 jaar volgens de nieuwe criteria her keurd. Eind maart waren 3491 uitslagen bekend. In 35 procent van die gevallen zou de wao-uit- kering worden stopgezet. Nu het aantal herkeuringen tot 13.864 is gestegen (eind mei) blijkt het percentage uitkeringsbeëindi gingen toe te nemen tot 43,6 procent. Desgevraagd kon een woordvoerder van het GAK niet aangeven waar deze stijging vandaan komt. Overigens begint het effect van de herkeuringen pas volgende maand in de cijfers door te wer ken. De reden is dat er na 1 januari enige tijd gemoeid is ge weest met het opstarten van de herkeuringsoperatie. Daarnaast wordt een uitkering pas twee maanden na het bekendmaken van een negatieve uitslag stop gezet. De herkeuringsresultaten van maart dragen dus pas in juni aan de daling van het aantal wao-gerechtigden bij. ^9llGmoJ Utrecht - Het Academisch Zie kenhuis Utrecht (AZU) maakt voorlopig geen afspraken meer met paren die voor de nieuwe bevruchtingstechniek ICSI in aanmerking willen komen. Het ziekenhuis wordt overspoeld met telefoontjes van mensen die zo'n afpraak willen. Zaterdag werd bekend dat een vrouw in het ziekenhuis via ICSI in zwanger was geworden. Utrecht had hiermee de Neder landse primeur. Belangstellen den kunnen in september in het AZU terecht op een informatiea vond over de nieuwe techniek. ICSI is een variant op de gewone reageerbuisbevruchting (IVF). Bij IVF zijn al gauw 100.000 goed beweeglijke zaadcellen per eicel nodig, wil de bevruchting kans van slagen hebben. Voor ICSI, of IVF-plus, kan één goede zaadcel al voldoende zijn. EENZAAM AAN DE TOP ja, maar zo geïsoleerd als de laatste a9en zal Silvio Berlusconi, de machtigste man van Italië, zich ®laen hebben gevoeld. Hij heeft gisteren eieren voor zijn geld 9wozen en het alom verguisde regeringsdecreet binnen een week alweer ingetrokken. Ue protesten ertegen waren enorm en brachten Italië aan de rand •an een regeringscrisis. Want niet alleen de onderzoeksrechters 'ePen ertegen te hoop, de oppositiepartijen en de publieke opinie, maar ook de coalitie-genoten en vertegenwoordigers uit fjin eigen partij Forza Italia. "et 9ing om de inhoud én om de manier waarop. Het decreet jepaalde dat van corruptie verdachte personen nog slechts in tin crest mogen worden gezet als er gevaar is voor ontvluch- "9- En het kabinetsbesluit werd niet als wetsvoorstel voorge- 9a aan het parlement, maar terstond in werking gesteld, nota w J'idens de WK-voetbalwedstrijd Italië-Bulgarije van vorige ek woensdagavond. Daardoor kwamen de voorbije dagen al eer dan 1200 personen vrij. Een aardige handreiking aan de j™e politieke garde... intr [Tmier Berlusconi het decreet uiteindelijk heeft moeten nsd i 0m een re9eringscrisis te voorkomen, is een zware u,. aag voor de man die het land wil leiden als een bedrijfs- (j ,Jla9er en in zijn leven weinig tegenspraak heeft hoeven Wet? n' ™i heeft moeten aanvaarden dat het parlement nu een •erd i?rSle' krijgt voorgelegd waarin het mogelijk blijft om lemen V3n corruPt'e en machtsmisbruik in voorarrest te ieder"166 heeft de Par|ementaire democratie het op de valreep in die R^?Va' 9®w?nnen. Maar moeilijker te herstellen is de schade 'e relfcon' zichzelf en het nieuwe Italië - dat land dat zegt af Tiet 7®nen met Pe oude, corrupte regimes - heeft toegebracht W„U.n oohandige manoeuvre. Het wantrouwen dat wereldwijd 'aat, is erdoor versterkt. Vanuit de lucht is het hakenkruis in het tarweveld goed te zien. foto anp Van onze verslaggever Zierikzee - Naast de mysterieuze cirkels in het tarweveld van boer Leen Hanse uit Zierikzee staat een hakenkruis ter grootte van acht vierkante meter. Dat is gisteren ontdekt door een nieuwsgierige helikopterpiloot die met zijn hefschroef over het veld vloog om de cirkels te zien. De politie houdt de aanwezigheid van het hakenkruis in het tarweveld op een smakeloze grap en gaat er niet vanuit dat racistische sympathieën aan de daad ten grondslag liggen. „Het is niet zichtbaar vanaf de weg", aldus een woordvoerder van de politie te Goes. „Alleen als je er overheen vliegt is het te zien. De daders zijn onbekend." Het hakenkruis is geplet in de tarwe, pal naast de drie cirkels die op onverklaarbare wijze in de tarwe zijn getrokken. Een loonwerker ontdekte de rondjes toen hij in een naastgelegen aardappelveld aan het werk was. Voor Leen Hanse is de lol er inmiddels wel af. Sedert de ontdekking van de cirkels is er veel belangstelling voor de cirkels geweest, waarbij een deel van de tarwe is vertrapt. Met de ontdekking van het hakenkruis, zegt Hanse zeker al enkele honderden guldens schade te hebben. „Dit wordt echt te gek", aldus de boer gisteren voor Omroep Zeeland. „Tegen het maken van foto's en kijken heb ik geen bezwaar. Maar dit loopt uit de hand." Van onze Haagse redactie Den Haag - Informateur Kok komt maandagmorgen met een ontwerp-regeerprogramma voor het nieuwe kabinet. Het bezuinigingsbedrag ligt rond twintig miljard - met ongeveer negen miljard aan lastenverlich ting. Ook de sociale zekerheid ontkomt niet aan ingrepen. De te verwachten extra opbrengst aan belastingen door de toenemende economische groei laat Kok nog buiten de boeken. De fracties van PvdA, CDA, WD en D66 krijgen waarschijn lijk dinsdag en woensdag de tijd om wijzigingen voor te stellen aan Koks programma. Daarna bekijkt de informateur op welke wijze hij verder gaat. Dat hangt voornamelijk af van de vraag welke van de vier fracties 'af haakt'. De fractieleiders van PvdA, CDA, VVD en D66 hebben giste ren tevreden, maar afwachtend gereageerd op de eerste becijfe ringen die informateur Kok gis teren toonde. De zegsman van de informateur noemde de bereke ningen 'rechttoe-rechtaan, zon der omwegen'. Kok ging gisteren nog niet in op de exacte maatregelen die hij de komende jaren wil nemen om de werkgelegenheid op te krikken. „Hij gaf alleen een richting aan," aldus zijn woordvoerder. Waarnemend PvdA-fractieleider Wallage - tevens nog staatsse cretaris voor sociale zaken - kwam na het gesprek met Kok met de mededeling dat onder meer de aantrekkende economie een miljard minder aan tegen vallers oplevert. Dat is volgens Wallage een broodnodig licht puntje en het remt naar zijn mening het enthousiasme om al te zeer in sociale zekerheid te snijden. Door Max de Bok DE NAAM van Elco Brink man lijkt niet meer van de voorpagina's en uit het tv- journaal- weg te slaan. Ter wijl informateur Kok in ge paste stilte zijn werk doet en andere toppolitici op af roep beschikbaar zijn, blijft Brinkman in het nieuws. Dat het rommelt in bet CDA na de ongekende verkiezingsne derlaag op 3 mei is niet verba zingwekkend. De kiezer heeft het de christen-democratie on mogelijk gemaakt nog langer de lakens uit te delen. Dat is wennen voor een partij die zo zeer vergroeid is geraakt aan de macht, dat ze zich is gaan ge dragen als een 'zelfgenoegzame bestuurderspartij'. De commis sie-Gardeniers heeft de ge maakte fouten hardhandig ge analyseerd en geëvalueerd en houdt er de hele bestuurlijke en politieke top van de partij voor verantwoordelijk. Slechts wie leeft bij illusies kon zich koesteren in de overtui ging dat met het opschrijven van de gemaakte fouten en het doen van enkele aanbevelingen de zaak voor gesloten kon wor den verklaard. Brinkman zelf zal die illusie geen moment ge koesterd hebben. Hij moet als geen ander beseffen dat juist nu zijn doen en laten als eerste man van het CDA onder het vergrootglas wordt geplaatst. Elk foutje zal hem worden aan gerekend; in wat goed gaat, zullen velen hun aandeel op eisen. Brinkman is uiterst kwetsbaar, zijn positie allesbe halve te benijden. Hij wordt op de vingers gekeken, zo niet ge tikt. Het interview dat waarnemend partijvoorzitter Lodders-Elffe- rich vorige week zaterdag aan een aantal dagbladen aanbood, wordt allerwege als zo'n tik op de vingers gezien. Zelf noemt ze het liever 'een correctie op de beeldvorming' die is ont staan door het optreden van de fractie. Correctie of tik op de vingers van de politiek leider, feit is dat het partijbestuur door het gemor in de achterban tot deze ongewone actie is gedwongen. Van oudsher is het CDA de partij die vanuit haar machts positie in het centrum naar be lieven met 'rechts' of 'links' kon regeren. Van Agts uitspraak: 'We buigen niet naar links, we buigen niet naar rechts' was een perfecte vertaling van die positie. Die is nu door de kie zers ondergraven. Brinkman - en met hem zijn fractie - beseft beter dan wie ook dat het CDA daarom een toontje lager moet zingen. Hij vond de juiste toonhoogte. Eerst gaf hij terecht de voor rang aan onderhandelingen over de paarse coalitie. Toen die mislukten koos hij voor een onderzoek naar de mogelijkhe den voor een centrum-rechtse coalitie. Ook dat was in lijn met zijn eerdere uitspraak dat twee zware verliezers (CDA en PvdA) niet de eerst aangeweze nen zijn om met steun van een winnende derde partij (D66) door te regeren. Die uitspraak had natuurlijk een politieke achtergrond. Een centrum rechtse coalitie is de enige waarin het CDA de grootste partner is en (dus) de premier kan leveren. Tot zover viel Brinkman niets te verwijten. Het was een be grijpelijk en helder standpunt. Maar de fout maakte hij in een en dezelfde beweging. Door on gevraagd een onderzoek naar een centrum-linkse coalitie 'overbodig' te verklaren. Te recht werd dat, ook binnen zijn eigen partij, als een blokkade opgevat. En dat nu past niet bij het CDA. Die fout is hem nu ingewreven door het partijbestuur. Brink man en de fractie zijn gedwon gen de weg naar centrum-links open te houden. Hoe handig waarnemend partijvoorzitter Lodders ook trachtte te maske ren dat hier een fout moest worden hersteld, zij heeft niet kunnen voorkomen dat de posi tie van Brinkman opnieuw in het geding is gekomen. De in druk is gewekt dat de fractie voorzitter onder curatele is ge plaatst. Daaraan droegen ook bij de uitspraken van de partij voorzitter over de wenselijk heid van een collectief, colle giaal leiderschap en over het gebrek aan charisma van Brinkman. Brinkman blijft er intussen ui terlijk koel en formeel onder. En gelijk heeft hij; vooralsnog. De fractie koos hem op 4 mei tot haar voorzitter. De fractie zette onder zijn leiding de for matie-koers uit. Brinkman ver woordt het beleid van de frac tie, namens wie hij onderhan delt. Zolang het tegendeel niet blijkt, geniet Brinkman de steun van zijn fractie. Daarbij komt nog dat kritiek vanuit de partij de fractie lijkt te solida- riseren rondom Brinkman. De vraag is echter: hoelang nog? Maar fractie en partij zouden het stomst denkbare doen door tijdens de formatie Brinkman af te zetten of te dwingen tot retireren. Als er redenen zijn om van leidsman te wisselen, dan ligt het juiste moment aan het slot van of direct na de formatie. Tot dan heeft het CDA geen andere keus dan met een uiterst kwetsbare leider er nog het beste van te maken. Cafés moeten betalen voor muziek Den Haag - Horecagelegenheden moeten voor de (achter- grond)muziek die zij draaien jaarlijks een bedrag van maximaal tweeduizend gulden betalen. Gisteren sloten het Bedrijfschap Horeca en de Stichting ter Exploitatie van Naburige Rechten (SENA) een overeenkomst over de hoogte van de vergoeding. Het is voor het eerst dat de SENA met een grote groep muziekgebruikers in het bedrijfsle ven een contract afsluit, meldt de Stichting. Volgens schattingen draaien 40.000 horecabedrijven in Nederland muziek in hun zaak. De overeenkomst geldt voor een periode van 4,5 jaar en gaat met terugwerkende kracht in per 1 juli 1993. Op die datum trad de Wet naburige rechten in werking, op grond waarvan de rechten van musici en platenproducenten moeten worden vergoed als hun platen of cd's in het openbaar te horen zijn. De vergoedingen variëren van 26 gulden per jaar voor een kleine horecagelegenheid met een radio, tot jaarlijks 1965 gulden voor discotheken met een oppervlakte van vier- tot vijfhonderd vierkante meter. Stankgolf in Rijnmond Rotterdam - Het uitvallen van een veredelingsinstallatie voor benzine op de Shell-raffinaderij in Rotterdam-Pernis heeft gisteren een stankgolf veroorzaakt in het Rijnmondgebied. Bij de meldkamer van de Milieudienst Rijnmond kwamen rond het middaguur in korte tijd 57 klachten binnen over een doordringende rotte eieren-, riool- of zwavellucht. De klachten kwamen voornamelijk uit Spijkenisse en Hoogvliet. Volgens een woordvoerder van de milieudienst heeft Shell de gebruikelijke maatregelen genomen en de vrijkomende zwavel waterstof afgefakkeld. Daarbij is niet alles verbrand. Het restant van de vrijgekomen stof heeft daarna de stank veroor zaakt. Beatrix bij herdenking Slag om Arnhem Den Haag - Koningin Beatrix en de Britse kroonprins Charles zijn zondag 18 september op de Airborne-begraafplaats in Oosterbeek aanwezig bij de herdenking van de Slag om Arnhem, die vijftig jaar geleden plaatsvond. Op de Airborne-begraafplaats in Oosterbeek hebben de gesneu velden van de Slag om Anrhem in de Tweede Wereldoorlog hun laatste rustplaats gekregen. Charles, Prins van Wales, woont de herdeningsplechtigheid bij in zijn funktie van Colonel in Chief of the Parachute Regiment. V ierdaagse-wandelaars vallen flauw Nijmegen - Op de eerste dag van de Vierdaagse van Nijmegen zijn veel mensen flauwgevallen. Bijna steeds ging het om wandelaars die kortstondig door de hitte waren bevangen, meldt het Rode Kruis. Volgens deze organisatie waren de meeste flauwvallers na koelte en wat drinken weer snel op de been. Toch had de hitte geen invloed op het aantal uitvallers. Dat bleef de eerste dag beperkt tot 390 (1,2 procent). Het aantal wandelaars dat de eerste dag heeft uitgelopen, bedraagt 33.444. Onder de deelnemers bevinden zich de Limburgse commissaris van de koningin Van Voorst tot Voorst, de inspecteur-generaal van de Nederlandse Krijgsmacht generaal Van Maas en prins Pieter Christiaan. De prins is ongetraind aan de Vierdaagse begonnen. Hij is een van de opvallend veel jongeren die zich de laatste jaren inschrijven voor de Vierdaagse van Nijmegen. De jongste deelnemer aan de Vierdaagse is de elfjarige Mark Zeiler uit Sleeuwijk. De oudste is de 88-jarige W. Heesbeen uit Vught. lüeuters testen vliegtuigmaaltijden Kleuters van het kinderdagverblijf Jumbo op Schiphol waren gisteren het cateringbedrijf van de KLM behulpzaam met het proeven van kindervoedsel dat aan boord van KLM-vliegtuigen geserveerd zou kunnen worden. De kriti sche kleuters spraken hun voorkeur uit voor onder meer pasta's, aardappelen, diverse groenten, toetjes en versnape ringen. F0T0 ANP (ADVERTENTIE) 'Voorbeeld: inruil/aanbetaling f 11.000,- f 322.20 p m {36 mndSlottermijn f 12.000.- Eff jaarrente 13.4% flnin. 11,9%/max. 20,1%). Alle andere fin. vormen ook mogelijk, ook voor bedrijven. (Afgebeelde accessoires optioneel.) DAIHATSU FEROZA.ES KRACHT EN COMFORT. j DAIHATSU HOLLAND B V VIANEN

de Stem | 1994 | | pagina 3