Sport Tim de Jong is de snelste in St. Maartensdijk Rabout opnieuw de snelste in Braderieloop Jan Louisse wint probleemloos zijn zoveelste triathlon van Kamperland Zilveren medaille voor Anjolie Wisse op NK DE STEM ZEELAND Drukke wieler- dag in Clinge SPORTNIEUWS KORT Zeven doch in Rio Belgische ku flink in mine 295 Banen weg bij Hole Crisis Italië duurt voort Van onze sportmedewerker Aardenburg - Theo Rabout won, evenals vorig jaar, de 7,7 kilometer lange Aarden- burgse Braderieloop. De 20-jarige Zuidzandenaar zit in een rustperiode van het baanseizoen. Hij pikt in deze periode een aantal stratenlo- pen mee om half augustus aan het tweede deel van het baanseizoen te beginnen. Daarna richt hij zich op het crossseizoen. In het centrum van Aardenburg, MAANDAG 18 JULI 1994 B9 waar een rondje van 1100 meter zeven keer moest worden afge legd had hij in de beginfase het gezelschap van de Belg Peter van Landschoot, Marco van der Meulen, Ron Goossen en Peter Jansen. Twee versnellingen bij het ingaan van de derde ronde waren voor Rabout voldoende om de kopgroep uit elkaar te laten spatten. Peter van Landschoot uit het Belgische Maldegem bood nog het meeste tegenstand en hield de schade beperkt tot een kleine veertig seconden. Marco van der Meulen meldde zich als derde aan de streep. Ron Goossen zou nog uit de wedstrijd verdwijnen. Bij de vrouwen ging de winst naar Addie Dieleman uit Sas van Gent. Op de 3,3 kilometer kwam plaatselijke favoriet Rutger Veerman een seconde te kort voor de winst, die hij aan Luc de Jaeger moest laten. De fysiothe rapeut uit Watervliet ontwikkelt zich ondertussen wel tot de ko ning van de korte afstanden, want zowel in St.-Kruis vorige zaterdag als Breskens afgelopen dinsdag pakte hij zijn derde zege in zeven dagen. De jeugdige Maaike van Dijk uit Middelburg was de snelste vrouw op de 3,3 kilometer. De jeugd opende dit sportieve gedeelte van de plaatselijke bra derie. Thomas de Kruyter won voor eigen deur bij de jongens, terwijl Anke van Velzen uit Bre da eerste meisje werd. UITSLAGEN Meisjes 1100 meter: 1. Anke van Velzen (Breda) 4.28, 2. Kayleigh de Block (Oostburg) 4.35. Jongens 1100 meter: 1. Thomas de Kruyter 3.49, 2. Jelle de Vreeze (beiden Aardenburg) 3.54, 3. Dennis Blom (Breda) 3.55, 4. Bouke Seher- beijn 4.06, 5. Joey Cocquyt (beiden Aardenburg) 4.12. Mannen 3,3 km: 1. Luc de Jaeger (België) 11.01, 2. Rutger Veerman 11.02, 3. Maarten Wijffels (beiden Aardenburg) 11.32, 4. Stefan Krij- nen (Oostburg) 11.45, 5. Anthony Trapman (Aardenburg) 12.18. 7,7 km 1. Theo Rabout (Zuidzande) 25.17, 2. Peter van Landschot (Bel gië) 25.54, 3. Marco van der Meulen (Oostburg) 26.15, 4. Peter Jansen (Sluiskil) 26.18, 5. Cor Koekkoek (Axel) 27.03, 6. Alex de Clercq (Bel gië) 27.18, 7. Peter van Waes (Aar denburg) 27.26. 8. Valeer Cocquyt 27.30, 9. Mare de Baedts (beiden België) 28.02, 10. John Musterd (Breda) 28.51. Vrouwen 3,3 km: 1. Maaike van Dijk (Middelburg), 2. Chantal Musterd (Breda), 3. Vivienne van Dijk (Mid delburg). 7,7 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent). Ik heb ze echt niet geteld' Van onze sportmedewerker Kamperland - Jan Louisse schreef de volgende zege öp zijn naam door op nieuw de kwart triathlon van Kamperland winnen. Het wordt ondertussen tijd dat op recreatiecentrum 'De Schotsman' een stand beeld van de Kapellenaar verrijst. Zelf wist hij niet of dit nu de derde of vierde keer was dat hij daar aan de boorden van het Veerse Meer de winst pakte. „Ik heb ze echt niet geteld. Het kan drie maar ook de vierde keer zijn." Het betekende wel zijn derde seizoenzege. Dit in een seizoen waarin het hoogtepunt eind augustus ligt met het Ne derlands kampioenschap volle dige triathlon in Almere. Ondanks het feit dat Louisse nog steeds hinder ondervindt van een irriterende achillespees, had hij weinig problemen om de zege- bloemen mee naar Kapelle te nemen. In eerste instantie leek de Belg Carl Verreyt voor een verrassing te' zorgen. De 23-jarige triatleet uit Aarschot kwam ruim als eerste uit het Veerse Meer met een minuut voorsprong op het duo Jan Louisse/Bram van de Wege. Tij dens de veertig kilometer fietsen dichtte Louisse de kloof om tij dens het lopen ongenadig hard toe te slaan. „Ik kende die Belg niet, maar zag aan zijn lichaamsbouw dat het geen loopwonder was. Bij het fietsen heb ik goed doorgetrok ken, want na de veertig kilome ter stond op mijn fietscomputer toch een gemiddelde van dik tweeënveertig. Verreyt bleef nog in mijn buurt, zodat we samen wisselden. Daarna kwam mijn voorspelling uit, want ik heb hem tijdens het lopen niet meer gezien." Verreyt begon zijn sportloop- baan als zwemmer: „Zwemmen en fietsen gaan goed. In vroeger jaren ben ik meedere keren pro vinciaal kampioen zwemmen ge weest op de langere afstandpn. Mijn probleem is echter het lo pen. Ondanks dat ik daar veel aandacht aan besteedt zal het nooit voldoende zijn om door te dringen tot de Belgische tria- thlontop. Toen ik samen met Van onze wielermedewerker Clinge - In Clinge is het dins dag 19 juli wielerdag. Het plaatselijke wielercomité van Clinge heeft niet stilgezeten, afgaande op het uitgebreid wielerprogamma tijdens de kermis. Drie onderdelen vormen de dag schotel van dit wielerspektakel, dat al gedurende heel veel jaren in Clinge wordt verreden. Dinsdagmiddag komen eerst de B-amateurs in actie. Om 14.00 uur worden ze weggeschoten voor 60 kilometer. Astrid Donkersloot, Margaretha Groen, Natascha den Ouden, de Zeeuwse Wilma Rijk, Diana Tieghem, en Marion Borst zijn de voornaamste deelneemsters uit het veld van bijna veertig vrouwen. De vrouwen rijden ook een wedstrijd over 60 kilometer. De start wordt gegeven om 15.30 uur. Om 19.00 uur wordt de wieler dag afgesloten met een koers voor A-amateurs. Tommy Post, Wilfried Bastiaanse, Niels van Elzakker, Dave Dubbeldam, Pa trick van Passel, Roy Bogaert, Francios Franse, Kees Schouwe- naar, Jos Schipper, Jean Paul van de Ameele, Dennis Hey, Marcel Remijn, en de in vorm stekende Erik Vereecken zijn de voornaamste deelnemers in het 50-koppige rennersveld, dat 100 kilometer dient af te leggen. Op het appèl ontbreekt de plaat selijke favoriet Ceriel Hoefna gels, die tijdens een tuimeling in België geblesseerd raakte. Vol gens insiders zou Hoefnagels niet meer van plan zijn om uit te komen in koersen. Mario Willems komt als eerste veteraan uit het Veerse Meer. Louisse aan het lopen begon wist ik dan ook al hoe laat het was." Hij had echter voor het lopen, genoeg voorsprong opgebouwd op de tandem Sjaak de Kok/ Bram van de Wege om zijn twee de plaats veilig te stellen. Met name Sjaak de Kok werkte een keurige wedstrijd af. Tijdens het fietsen haalde hij Bram van de Wege in om hem in de slotfase van het lopen naar de vierde plaats te verwijzen. Toch was Van de Wege, die dit jaar ook Almere aandoet, niet ontevre den. „Het ging zelfs boven ver wachting lekker. Alleen het loopparcours lag me hier niet. Op dit ongelijke grasland kan ik niet uit de voeten." Dat konden wel Arvé Hoogzand en Arjen Hartog, die een voortreffelijk looponderdeel afwerkten en op rukten naar de plaatsen vijf en zes. Bij de jongste veteranen weer het duel Mario Willems contra Theo van Hal. Ook nu weer werd dat duel tijdens de afsluitende tien kilometer lopen beslist. Op de beide overige onderdelen ge ven de beide kemphanen elkaar weinig toe, maar op het lopen is Willems heer en meester. De Terneuzenaar kan zijn wedstrijd dan ook volledig op dit gegeven afstemmen. Wereldkampioene Terese van Lare is in vorm. Dat bewees ze ook hier waar het zwemmen naar haar maatstaven gewoon goed was. Ze moest Linda Thoen wel vele minuten voor laten gaan maar op haar nieuwe car bon frame fietste ze in een mum van tijd de kloof dicht. Vrijwel gelijktijdig kwamen beide vrou wen in de wisselplaats, maar ook op het lopen is de Sluise beter dan de ex-Koewachtse, ondanks het feit dat die op het fietsen en lopen veel progressie heeft ge maakt. Ook zij gaat eind augus tus naar Almere om haar debuut te maken op de volledige tria thlon. UITSLAGEN Zestiende triathlon (300 mtr zwem men/10 km fietsen/2,5 km lopen) HO: 1. Remy Vasseur (Vlissingen) 36.12, 2. Erik van Weerd (Tiel) 38.04, 3. Abe de Jonge (Dordrecht) 38,28. H14: 1. Evert Doedee (Kloosterzande) 36.43, 2. Floris van de Wel (Amraer- stol) 44.39. Hl7: 1. Martin Eckhardt (Roosendaal) 39.41. H21: Jack Hemmerling (Spijkenisse) 43.48. DO: 1. Marloes Haze (Goes) 45.18, 2. Eva Bottdier (Duitsland) 45.35, 3. Meta van de Wel (Ammerstol) 46.36. Achtste triathlon (750 mtr zwem men/20 km fietsen/5 km lopen) H17: 1. Aart Kruis (Schelluinen) 52.37, 2. Rens Lobbezoo (West Souburg) 1.01.27, 3. Emiel Botermans (Halste ren) 1.08.05. H21: 1. Davy Aerts (België) 1.00.41, 2. Gert-Jan van de Ruit 1.03.53, 3. Sjaak Schipper (beiden Hellevoetsluis) 1.05.22, 4. John van Zundert (Breda) 1.05.59, 5. Sjaak Guibert (Zoutelande) 1.06.30. H40: 1. Lein Lievense (Zoutelande) 1.04.43, 2. Stanny Rogiers (België) 1.09.32, 3. Adriaan Breel (Oude Tonge) 1.11.30. D14: 1. Angela Stikker (Langedijk) 1.16.17, 2. Mirjam Dieleman (Vlissin- FOTO JAAP WOLTERBEEK gen) 1.18.57, 3. Jamie Scherbeijn (IJ- zendijke) 1.19.39. D17: 1. Linda Siebons (West Souburg) 1.11.36, 2. Hester Bouter (Bergam bacht) 1.27.37. D21: 1. Mitzy van der Ruit (Helevoets- luis) 1.08.15, 2. Carine van Vlimmeren (Hoeven) 1.11.55, 3. Karen van Splun- der (Goedereede) 1.14.48, 4. Tanja Teeuwen (Bergambacht) 1.19.16, 5. Marjan Raaymakers (Uden) 1.21.25. D40: 1. Jose Haegens (Roosendaal) 1.12.47, 2. Jeanne van Hal (Middel burg) 1.20.44. Kwart triathlon (1500 mtr zwem men/40 km fietsen/10 km lopen) Hl7: 1. Floris van Loon (Hoogerheide) 1.59.16, 2. Arno Bakelaar (Spijkenisse) 2.02.47, 3. Mare Blok (Lewedorp) 2.05.47. H21: 1. Jan Louisse (Kapelle) 1.50.54, 2. Carl Vérreyt (België) 1.53.35, 3. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.55.02, 4. Bram van de Wege (Philippine) 1.55.10, 5. Arvé Hoogzand (Sommels- dijk) 1.56.39, 6. Arjen Hartog (Vlissin gen) 1.56.51, 7. Ton Mol (Maasdam) 1.57.15, 8. Erik Peeman (Middelharnis) 1.58.37, 9. Gerard Nooy (Delft) 1.58.55, 10. John Hemmerle (Spijkenisse) 1.59.32, 11. Johan den Boer (Bergen op Zoom) 2.00.48, 12. Dennis den Ouden (Rotterdam) 2.00.57, 13. Eric Smits (Rotterdam) 2.01.07, 14. Toon de Jong (Oosterhout) 2.02.37, 15. Frans Janssen (België) 2.02.54. H40: 1. Mario Willems (Terneuzen) 1.59.41, 2. Theo van Hal (Middelburg) 2.01.47, 3. Gerard Wissen (Klaaswaal) 2.02.04, 4. Jos Botermans (Halsteren) 2.07.24, 5. Eddy Vink (Westdorpe) 2.08.48. H50: 1. Piet Verhage (Westkapelle) 2.09.21, 2. David Lewington (Middel burg) 2.11.09, 3. Willem Boon (Spijke nisse) 2.12.59. H60: 1. Pierre Kintgen (Hulst) 2.55.00. D17: 1. Baukje Doedee (Kloosterzande) 2.18.17, 2. Nicole van de Schelde (Mid delburg) 2.26.47. D21: 1. Linda Thoen (Etten-Leur) 2.13.41, 2. Carla van de Berg (Mijnshe- renland) 2.19.42. D40: 1. Terese van Lare (Sluis) 2.11.46, 2. Marijke Eckhardt (Roosendaal) 2.26.44, 3. Wil de Nooyer (Serooskerke) 2.35.50. Van onze atletiekmedewerker Assen - Anjolie Wisse zorgde nog maar eens voor een positieve verrassing. De A-juniore van AV'56 wist tijdens de nationale seniorenkampioenschappen in Assen het zilver te pakken op de 800 meter. Ze deed dit' met een nieuw Zeeuws juniorenrecord van 2.07,56 electronische tijd. Het oude record stond op naam van Karin de Nijs sinds 4 september 1977 met een hand- geklokte tijd van 2.07.5. Wisse Het de zaterdag in de series al zien in vorm te zijn. Ze won haar serie in 2.12,95 wat de snelste serietijd was. In de finale moest ze alleen SteUa Jongmans van Rotterdam At letiek voor laten gaan. Haar winnende tijd was 2.04,82. In die finale waarbij overigens EHen van Langen en Esther Goossens ontbraken (beiden waren al geplaatst voor het EK) ging Wisse in de laatste honderd meter nog twee vrou wen voorbij en bekroonde haar optreden dus met zilver. Ook Ivan Beck en Hans van de Griendt kunnen terugblikken op een geslaagd nationaal kampioenschap. Beck, die naar Assen was afgereisd met als doelstelling een zesde plaats, werd vijfde bij het ko gelstoten. Dit met een afstand van 15 meter en 59 centimeter. „Opzet geslaagd", aldus de Hulstenaar die een wonder baarlijke come back maakt na anderhalf jaar blessureperike len. Hans van de Griendt werd elfde op de 10 kilometer. Ook hij realiseerde zijn doelstelling en dat was een persoonlijk en tevens clubrecord van Schel- desport. Na een goed opge bouwde race finishte hij in 30.38,26. Zijn persoonlijk re cord bedroeg 30.44. Edwin de Leeuw van AV'56 eindigde op die 10 kilometer als zestiende in 31.50, een kleine minuut boven zijn vorig jaar gelopen persoonüjk record (30.58). Jo hn Vermeule meldde zich af voor die 10 kilometer. De af gelopen week had een bloed onderzoek aangetoond dat er een tekort aan hemoglobine was en na overleg met dokter IJzerman bleef hij thuis. Van onze sportmedewerker St.-Maartensdijk - De Noordhollan der Tim de Jong pakte zaterdag de bloemen in St.-Maartensdijk. In de eindsprint moesten zijn medevluch ters Jan Goedendorp en Ruud Ha ver mans het loodje leggen tegen de 27-jarige renner uit Oude-Wetering. In deze koers voor A-amateurs met 66 vertrekkers werden diverse vluchtpogin gen ondernomen, maar die werden tel kens teniet gedaan. Totdat bovenge noemd drietal in de slotfase het beslissen de gaatje wist te slaan. Na dertig kilometer lukte het aan veer tien man om weg te komen uit het langgerekte peloton. Vijf man wipten nog tijdig in de lift en deze hoofdmacht wist de voorsprong geleidelijk op te voeren tot ruim een minuut. Het restant van het veld was dan ook gezien. In de voorste lijn waren vele favorieten vertegenwoordigd zoals Peter Mol, Davy Dubbeldam, Wilfried Bastiaanse, Niels van Elzakker, Peter Hoondert, Francois Franse, Antoine Goense, Jan Goedendorp en de latere winnaar Tim de Jong. Maar al deze kleppers maakten zich voorlopig niet druk om de lont aan het kruit te steken. Daardoor kon Patrick Wouters veel punten scoren voor de leidersprijs, die hij ook zou incasseren. Na 60 kilometer sprongen John Leijs en Jan Goedendorp even op het vinkentouw, maar dat uitstapje werd spoedig een halt toegeroepen. Ook Niels van Elzakker kreeg geen ruimte. Met nog 8 kilometer te gaan kwam er een nieuwe poging van de zeer bedrijvige Jan Goedendorp, die Tom de Jong en Ruud Havermans aan zijn wiel mee kreeg. Achter dit drietal aarzelde men te lang om tot actie over te gaan, zodat de vogels gevlogen waren. Tijdens de eindsprint Het Tom de Jong zich vakkundig lanceren door Ruud Haver mans en Jan Goedendorp. Hij zette op tijd aan voor de laatste jump en klopte zijn concurrenten met ruim verschil. Bij de B-amateurs formeerde zich na dertig kilometer een kopgroepje van vier bestaande uit: Flip Segeren, Fred Kreb- bekx, Leon van Laarhoven en Ad de Kuijper, die in deze volgorde finishten. A-amateurs: 1. T. de Jong (Oude-Wetering) 85 kilometer in 2.07.34, 2. J. Goedendorp (Oudenhoorn), 3. R. Havermans (Nieuw Vosse- meer), 4. op 12 seconden N. van Elzakker (Hoogerheide), 5. op 16 seconden P. Hoondert (Goes), 6. P. Wouters (Zundert), 7. P. Mol (Kapelle), 8. J. Leijs (Standdaarbuiten), 9. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 10. D. Dubbeldam (Sluiskil), li. F. Franse (Kwadendamme), 12. A. Goense (Lewedorp), 13. J. van Velzen (Zoetermeer), 14. V. Timmermans (Yerseke), i5. M. de Visser (Dordrecht), 16. P. Coehorst (Tilburg), 17. T. den Braber (Fijnaart), 18. M. Stroosnijder (Kruiningen), 19. E. de Crom (Hoogerheide), 20. T. van Loon (Zegge). B-amateurs: 1. F. Segeren (Made) 60 kilometer in 1.31.30, 2. F. Krebbekx (Steenbergen), 3. L. van Laarhoven ('s-Hertogenbosch), 4. A. de Kuijper (Hardinxveld), 5. op 32 seconden P. Jongenelen (Oudenbosch), 6. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 7. H. Kruis (Gorinchem), 8. A. Verheijen (Oud Gastel), 9. P. Frijters (St.-Wil- lebrord), 10. C. Stoutjesdijk (Scherpenisse), 11. J. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 12. J. Roovers (Breda), 13. J. Hommel (Oud Vosse meer), 14. J. Straver (Hazerswoude), 15. P. Sager (Zuid-Beijerland), 16. K. Jonkers (Oud Gastel), 17. H. Lems ('s-Gravendeel), 18. H. Vijfhoek (Willemstad), 19. Jim Roovers (Breda), 20. B. van Laarhoven ('s-Hertogen bosch). God voetbalt, bas- ketbalt, volleybalt, loopt hard, schaatst, beklimt bergen, doet aan polsstokspringen en schrikt niet terug voor tria thlon. Sportdisciplines, je kan het zo gek niet bedenken, of Hij doet eraan. Ooit heeft Hij ook getennist, maar daarover later. Hij snobeert niets, zo interesseert Hij zich ook voor oude ambachten. Vroeger heeft Hij ook aan land- en tuinbouw gedaan, maar ook daarover later. Waar God niet aan meedoet in verband met de hoge more le waarden die Hij hanteert, komt de Duivel in het spel. En ook hij mag er zijn; in behendigheid doet hij voor Onze Lieve Heer niet onder. Alleen neemt Lucifer het met de regels niet zo nauw; fair play, daar lacht hij om met zo'n hoge, onaangename, sar castische lach. Maar ook over de Duivel later. Nu terug naar God en zijn veelzijdigheid. Waar vindt Hij voor al die activiteiten de tijd, zult u zich wellicht afvragen, terwijl wij gewone stervelin gen al gestresst raken van een kantoorbaan. Het zit zo: Hij heeft voor alles zijn manne tjes. Misschien bent u op uw gebied ook één van de Zijnen, zonder dat u er weet van hebt. Alleen die enkele keer dat u boven uw gemiddelde, boven uzelf uitstijgt, vraagt u zich verbaasd af: 'Heb ik dit ge presteerd?' Hoe dan ook, Roberto Bag- gio, de stervoetballer van Ita lië, is zonder enige twijfel de voetbalvertegenwoordiger Gods op aarde. Een genie, noemen wij zo iemand, maar denkt u vooral niet dat genie- en 24 uur per dag het godde lijke ten toon spreiden. De godsgave daalt op hen neer in een flits en weg is hij weer, want God- heeft natuurlijk nog meer te sporten en te doen. Na de gewonnen wedstrijd te gen de Bulgaren heeft Baggio gehuild als een kind. Daar waar iedereen juichte, was hij ontroerd, kapot van binnen. Roberto zou op zijn 27e zo langzamerhand aan de Gods bezoekjes gewend moeten zijn. zou je zeggen. Maar blijkbaar is het zo aangrij pend, dat het nooit went. Waarom God niet meer ten nist en ook niet het land be werkt of tuiniert? Terwijl hij vroeger toch de tuinman was in de Hof van Eden. Onze Lieve Heer is een beetje ouderwets. Tennis vond hij prachtig in de tijd dat er nog met houden frames werd ge- Godsbezoekjes speeld, die bespannen waren met snaren die uit dierlijke darmen waren vervaardigd. De tennisrackets hadden toen iets van een viool en God! verplaatste zich in Laver, Ro- sewall, Nastase en McEnroe. Hij amuseerde zich soms urenlang met dit spel. Het was ook in die periode dat God de andere zaken een beetje liet sloffen en de Dui vel daar terrein won waar hij vroeger niet aan te pas kwam. Land- en tuinbouw bijvoor beeld. De Duivel bracht de kunstmest in en leerde ons met behulp van zijn manne tjes - want hij heeft er veel meer ter beschikking dan God -' ons blind te staren op een appel, waaraan een worm weigert te knagen, bang voor gif als hij is. Hij laat ons een 'Broodje Gezond' eten dat van chemicaliën aan elkaar hangt. En alsof dit alles niet genoeg is, heeft de Duivel God ook zijn tennisplezier ontnomen door kunstframes te introduceren en synthe tische snaren. Van een Goddelijke slag kan dientengevolge geen sprake meer zijn, het komt alleen nog op kracht aan. En God stopte dan ook abrupt met tennis. Hij is verbitterd, leeft teruggetrokken en manifes teert zich slechts sporadisch in mensen als Baggio en Roma- rio in een vlaag van valse hoop het volk weer voor zich te winnen. Voor de kunst in de traditionele betekenis van het woord. Peter Mol leider Bevelandklassement Goes - In het Beveland-wielerklassement voor A-amateurs, waarvoor inmiddels vier van de vijf wedstrijden zijn verreden, heeft Peter Mol de leiding. Het laatste nog te verrijden criterium, dat meetelt voor genoemd klassement, is op zaterdag 23 juli in Kortgene. Stand: 1. Peter Mol (Kapelle) 28 punten, 2. Patrick van Passel (Sluiskil) en Francois Franse (Kwadendamme) 19, 4. Jos Schipper (Hansweert) en Peter Hoondert (Goes) 14, 6. Johan van Schaik (Souburg) en Antoine Goense (Lewedorp) 13, 8. Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide), Wilfried Geijs (Kwadendamme), Roel de Bakker (Kwintsheul) en Mikhail Touz (St.-Willebrord) 10 punten. Wielerronde Westkapelle Westkapelle - De 19e wielerronde van Westkapelle wordt op woensdag 20 juli als omnium verreden. Daarvoor zijn 33 A-amateurs uitgenodigd waaronder Fester Aarts, Davy Dubbeldam, Francois Franse, Antoine Goense, Peter Hoondert, Franklin Klaasse, Peter Mol, Patrick van Passel, Jos Schipper en Ludo van Overveld. Er wordt gereden op een parcours van 1130 meter. Begonnen wordt om 19.45 uur met een klassementswedstrijd over vijftien ronden. Dan volgt een afvalwedstrijd (15 ronden) en als laatste onderdeel staat een rit in lijn over 25 ronden op het programma. Wielerkoers Bruinisse Bruinisse - De jaarlijkse wielerronde die donderdag 21 juli in Bruinisse wordt verreden brengt bijna zeventig A-amateurs aan de start. Daaronder de winnaar van vorig jaar Rob Sienders, die ook nu tot de favorieten behoort. Tot de kanshebbers behoren eveneens de Brabanders Wilfried Bastiaanse, Bob Rasenberg, Eric de Crom, Mario van Vlimmeren en John Leijs. Tevens verschijnen diverse Zeeuwse prominenten aan het vertrek, die ongetwijfeld in aanmerking komen om met de bloemen naar huis te gaan. Zoals Jean-Paul van de Ameele, Davy Dubbeldam, Peter Mol, Francois Franse, Antoine Goense, Vital Timmermans, Wilfred Geijs, Peter Hoondert en Kees Schouwenaar. Streekrenners die in actie komen zijn Erwin van Loo en Arnold Duijnhouwer. De A-amateurs moeten 100 kilometer afleggen en gaan op pad om 18.30 uur. Om 16.30 uur vertrekken de B-amateurs (50 vertrekkers) voor 60 kilometer. Bij deze categorie behoren tot de favorieten: Willem Varekamp, Corné Stoutjesdijk, Flip Segeren, Frans Hommel, Gerrit van der Pluijm, Fred Krebbekx en Jack Hommel. Zeeuwse elftal oefent Westkapelle - Het Zeeuws KNVB elftal komt op donderdag 21 juli op het terrein van Noormannen in Westkapelle in actie tegen het Belgische KFC Tielen (derde nationale divisie). De wedstrijd begint om 19.30 uur. Coach Wies van Avermaete bereidt zich dan met zijn selectie voor op de wedstrijd tegen Ajax, die op 28 juli in Zierikzee wordt gespeeld. De Zeeuwse spelersgroep bestaat uit: John Vette, Leen Koster, Paul Bom en Carlos de Jonge van Goes, Geert de Poorter, Remco van Keeken, Danny Magito, Jason Pattiasina en Jaap Pijnenburg van Hoek, Dennis Rietjens, Jurjen Swiers en Harm Rietjens van HVV '24, Piet Baan en Albert Slinger (Middelburg), Pieter den Hollander (Serooskerke), Serge Berrevoets (Zierikzee) en de keepers van Jong Zeeland Ronald Fritz (Middelburg) en Mario Harte (Hoek). Zomerloop in Nieuwvliet Nieuwvliet - AV De Wielingen houdt dinsdag 19 juli de tweede Zomerloop van dit seizoen. Dit in Nieuwvliet-Dorp, waar de jeugd het programma om 19.30 uur opent met een loop over 1500 meter. Om 19.45 uur wordt het startschot gegeven voor de 3,9/7,8 en 11,7 kilometer. De ronde van 3,9 kilometer -loopt geheel over verharde wegen. Er kan vanaf 19.00 uur worden ingeschreven in de Dorpshuis 'De Heerleijckheidt' in de Dorpsstraat. IODIC? immers met minstens "riyflP do ytlen Stemlezers "mreressen die speciaal J^gsteH'nQ hebben voor Dffnties'-rubrlek Sffneel gevraagd" ligt het [Z de hand. dat er snel en I reacties komen. W In/orldCup USA Rio de Janeiro - De Brazilië gewonnen firia het WK voetbal heef reldwijd zijn tol geëist, Zeven feestvierende B: aanse voetbalsupp kwamen in de nach zondag op maandag i de Janeiro om het lev raakten gewond. Drie slachtoffers doodgedrukt tijdens zinnige sambafeest, wa honderdduizenden m deelnamen. De overig den waren het gevol verkeersongelukken, w alcohol in het spel was In Noord-Ierland op terroristen zondagavoi vuur op een café waai tig mensen naar de fin, ten te kijken. Zeven personen raakt wond, twee door kogi anderen door rondvl glas. Niemand zou in gevaar verkeren. De werd gepleegd in Anns een katholiek dorp graafschap Down, 37 zuidwesten van Belfas In Djibouti kwamen zeven mensen om to een rijdende auto ee naat werd afgevuurd veld waar mensen n, WK-finale keken mensen liepen verwon op. Het is onbekend aanslag pleegde. ZIE OOK SPORT - B3 Knokke - Niet alleen in wordt zorgelijk gekeker ontwikkelingen op to jebied. De Provinciale land sprak van een zorg iuatie; in het aanpale ;ische kustgebied is het >eter. Het Westvlaams E eau heeft uitgerekent Mnzet in de toeristische tfgelopen drie jaar iefst tien procent is t >en. I ZIE ZEELAND-Cl Hengelo - Bij het ele aisch bedrijf Holec Ir aal, onderdeel van de I Sroep, verdwijnen 291 2348 arbeidsplaatsen, üingen in Hengelo en A verliezen in totaal 159 1 overige 136 plaatsen gï ren bij buitenlandse'be- '"ZIE ECONOMIE - A5 Rome - Het omstreden tiedecreet, dat de reger Italiaanse premier I vorige week uitvaardi de gemoederen in Ita! ten. Hoewel de premie eventueel wijzingen vreet aan te brengen, tegen de zin van zijl partners, niet intrekkf van dn aiies js dat de tót van de premier kei ■ZIE BUITENLAND - A4 Het blijft zomer Geen enkele aanwijzi aan deze zomer spoe einde komt. Het blijft en warm bij een mati Morgen nog warmer

de Stem | 1994 | | pagina 20