Tragisch lot Elly van Hulst Koers en Janssen echte toppers Twee opdonders voor Oranje Price rekent af met verleden Uitslagen NK Omstre Nationaal record 'Arubaanse' sprinter goed voor Europese top-drie DE STEM SPORT DE STEM Kapotte klok in Rome doet veterane das om in race naar EK Zimbabwaan wint Brits Open Atletiekunie teleurgesteld in Van Langen Vijftal via NK naar Europese kampioenschappen SPORT KOR' Hockey ster s verliezen op WK aanvoerster en gaan onderuit tegen VS SPORTNIEUWS KORT SPORT K MAANDAG 18 JULI 1994 B| Door Frank van Geloven Assen - Ze bivakkeert nog steeds in de mondiale top vijftien op de 3000 meter bui tenbanen en staat zelfs nu nog te boek als de indoor-we- reldrecordhoudster op dezelf de afstand, maar gisteren in 'Assen hielp dat Elly van Hulst geen moer. De keuzeheren van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) waren onverbiddelijk, nadat Grete Koens de 34-jarige veterane op de 3000 meter had verslagen. Voor Van Hulst is geen plaats in de EK-ploeg. De tweevoudige indoor-wereld- kampioene dacht nochtans begin juni al zeker te zijn van Helsinki. In Rome werd ze bij de Grand- Prix-wedstrijd negende in 8.49,89, ruim twee seconden sneller dan de A-limiet van 8.52. Afgelopen week werd echter be kend dat de tijdwaarneming in de Italiaanse hoofdstad defect was geweest. De tijd van Van Hulst werd bijgesteld met 6,67 seconden. Met 8.56,56 viel ze weer buiten de boot. Van de atletiekunie kreeg ze vrijdag te horen dat de nationale titel op de 3000 meter alsnog voldoende zou zijn, maar daar stak Grete Koens uit Arnhem met een in drukwekkende solo een stokje voor. Van Hulst heeft nog een week, want pas op zondag 24 juli sluit de limieten-periode; maar het lijkt onwaarschijnlijk dat ze als nog een ticket voor Helsinki zal afdwingen. „Ze kunnen van mij niet het onmogelijke verwach ten. Als je begin juni denkt dat je er bent, is de druk van de ketel. De trainingsschema's wor den aangepast en je werkt naar het EK toe. Als ze die zekerheid vijf weken later weer afnemen, is de draad niet meer op te pakken. Door niemand niet," treurde ze zelf niet ten onrechte. Bert Pauw, technisch coördina tor van de KNAU, boog echter niet. „Okay, het is zuur als je er eerst denkt te zijn en die kwali ficatie wordt weer van je afge nomen. Maar van ons kan Elly ook niet het onmogelijke ver wachten. Ze moet reëel zijn en niet de kop in het zand steken. Elly van Hulst heeft gewoon niets meer te zoeken op een toernooi als het EK. Dat is kei hard, maar het is wel de reali teit." Volgens Van Hulsts levenspart ner en trainer Theo Kersten is het laatste woord nog niet ge sproken over de affaire. Hij heeft al schriftelijk geprotesteerd bij de KNAU. Vocaal deed Kersten gistermiddag al zijn uiterste best rond de atletiekbaan in Assen. „Die klok in Rome was wel goed," schreeuwde Kersten kei hard, terwijl Van Hulst een eind verderop haar verhaal stond te vertellen. En met verstikte stem: „Je gaat gewoon naar Helsinki. ,Je gaatje gaat." Het definitie ve einde werd zo voor zijn pupil alleen maar wranger. Turnberry (rtr) - Met de overwinning in het 123e Brits Ope heeft Nick Price het verleden van zich afgeschud. De Zimbal waan eindigde in het belangrijkste golftoernooi ter werel twee keer als tweede; in '82 achter de Amerikaanse legend Tom Watson, in '88 achter het Spaanse fenomeen Sev Ballesteros. Door Frank van Geloven Assen - Een nationale titelstrijd zonder wereldtoppers. De Nederlandse atletiekkampioenschappen in Assen gingen afgelopen weekeinde gebukt onder een traditio neel Hollands probleem. Ellen van Langen was er niet bij uit vrees voor overbelasting. Enfant-terrible Erik de Bruin zat met een liesblessure bij zijn vriendin in Ierland. Zo wordt het NK vermoedelijk nooit meer dan de jaarlijkse barbecue van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU). Sprinters en middenafstandloper Marco Koers moesten er aan te pas komen om de titelstrijd bo ven de grauwe middelmaat te tillen. Jacqueline Poelman, Nelli Cooman, Regilio van der Vloot en Miguel Janssen, die met 20,59 seconden een nationaal record op de 200 meter liep, zetten zelfs internationaal aansprekende prestaties neer. Koers demon streerde tactisch gezien al ver boven zijn nationale concurren ten uit te steken. Het wachten is nog op de definitieve internatio nale doorbraak van de in de Verenigde Staten trainende en studerende atleet van AV Nijme gen- Cooman Met Van Langen op de tribune en De Bruin voor de buis werd het dus toch nog wat in Assen. Met zowaar ook internationaal aansprekende prestaties. Jac queline Poelman zette zaterdag avond op de honderd meter haar kandidatuur voor een finale plaats in Helsinki kracht bij met een tijd van 11,33 seconden. Die prestatie brengt haar op dë'zesde plaats van de Europese ranglijst van dit seizoen. Nelli Cooman valt daarin met 11,39 net buiten de top-tien, maar zelfs voor het nationale troetelkind van weleer schijnt de zon weer. Aan de hand van trai ner Henk Kraayenhof heeft ze de goede richting weer gevonden, al heeft het er alle schijn van dat de weg terug haar zwaarder valt dan haar lief is. „Nu nog twee weken hard trainen en dan naar het EK," zei ze zaterdag. Henk Kraayenhof: „Nel zal nog hard na moeten denken wat ze wil doen. Want echt voluit trainen kan ze nog altijd niet door alle fysieke beperkingen. Ze kan har der dan 11,39, maar dan moet ze er wel heel veel voor doen en of dat op te brengen is....?" Regilio van der Vloot gaat zeker naar Finland. Hij verzekerde zich zaterdag met 10,41 secon den van afvaardiging. De voor malige bokskampioen hoeft bij het EK echter niet op een finale plaats te rekenen als hij zich niet alsnog explosief verbetert. Een finaleplaats was wel moge lijk geweest voor Miguel Jans sen, de op een dieet van brand netelsoep en fruitsalades levende sportschoolhouder uit Amstel veen. Hij baarde gisteren opzien met een supertijd op de 200 meter met bijna vier meter te genwind. Janssen finishte na 20,59 seconden en was daarmee 0,01 seconde sneller dan Achmed de Kom in 1987. De tijd van de pas 23-jarige Janssen is goed voor de derde plaats op de Euro pese ranglijst, maar Helsinki blijft taboe voor de sprinter, die al op Olympische Spelen en we reldkampioenschappen voor Aruba is uitgekomen. Janssen, een zoon van voormalig ver- springkampioene Ciska Janssen, is opgegroeid op Aruba. 'Beter planning' Pech voor Oranje, want de sprin ter lijkt aardig op weg om inter nationaal mee te gaan tellen. Dat geldt ook voor Marco Koers, de middenafstandloper uit Mo lenhoek. Hij liet gisteren op nieuw zien dat de Nederlandse concurrenten niet meer aan zijn klasse kunnen tippen. Leon Haan en Ton Baltus, toch poten tiële EK-gangers, waren kans loos in de tactische finale-race. „Het ging wel lekker, maar be langrijker is dat ik me steeds beter voel," was Koers nog be scheiden na afloop. „Ik merk gewoon dat de vorm met de dag beter wordt. Dit jaar ben ik later in vorm gekomen, dat bleek al in de Verenigde Staten. Indoor merkte ik dat ik met wat minder basis uit de herfst was gekomen. Van onze verslaggever Assen - Het niet deelnemen van Ellen van Langen aan de nationale titelstrijd atletiek in Assen viel in slechte aarde bij de KNAU. „Dat heeft ons erg teleurgesteld," aldus Wil Dries, voorzitster van de sec tie training en begeleiding (STB) van de atletiek-unie. De olympische kampioene had toestemming gekregen vrijdaga vond te starten bij een Grand- Prix-wedstrijd in Londen. De Hilversumse eindigde in de En gelse hoofdstad als tweede, maar liep met 1.59,89 wel voor de eerste maal dit seizoen onder de twee minuten. „Reglementair hadden wij de mogelijkheid haar een startverbod op te leggen. Dat wilden wij niet doen, omdat atletiekEllens broodwinning is," aldus Dries. „Wij konden echter niet ingaan op haar verzoek dat zij in Assen alleen de finale van de 800 meter zou lopen. Dat zou niet correct zijn geweest ten opzichte van Stella Jongmans, die omdat zij tot nu toe alleen aan de B-limiet op de 800 meter heeft voldaan, de titel zou moeten veroveren om haar uitzending naar het EK in Helsinki te verdienen." Volgens Wil Dries zal het niet starten van Van Langen in Assen geen consequenties hebben. „Wij kunnen iemand niet verplichten deel te nemen aan het NK." Van onze verslaggever Assen - De Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft gisteravond na de nationale kampioenschap pen in Assen voorlopig veer tien atletes en tien atleten aangewezen voor de Europe se titelstrijd van 7 tot en met 14 augustus in Helsinki. In Assen slaagden Nelli Cooman (100 meter), Stella Jongmans (800 meter), Jacqueline Goorm- achtigh (discuswerpen), Grete Koens (3000 meter) en Regilio van der Vloot (100 meter) erin een ticket voor Helsinki te be machtigen. Ook Miguel Janssen bleef met zijn nationale record op de 200 meter van 20,59 secon den onder de A-limiet, maar Janssen komt niet in aanmerking voor afvaardiging, omdat hij vo rig jaar tijdens de wereldkampi oenschappen in Stuttgart voor Aruba is uitgekomen. Met de 24 wel zekere-atletes en atleten stuurt de KNAU bijna een recordploeg naar een inter nationaal titeltoernooi. In 1978 namen in Praag 27 Nederlanders deel aan het EK, sportief gezien nog altijd het grootste debacle voor de KNAU. Geen enkele Oranje-deelnemer plaatste zich destijds voor een finale. Zeker van Helsinki zijn voorlopig: Vrouwen: Jacqueline Poelman (100 en 200 meter, 4x100 meter), Nelli Cooman (100 m), Ellen van Langen, Esther Goossens en Stella Jongmans (allen 800 m), Grete Koens (3000 m), Claudia Elissen, Karen de Lange, Monique Bogaards en Angelique Smits (allen 4x100 m), Marjan Fre- riks (marathon), Sharon Jaklof sky (zevenkamp en verspringen), Jac queline Goormachtigh (discuswer pen) en Corrie de Bruin (kogelsto ten). Mannen: Regilio van der Vloot (100 m), Marco Koers (800 m), Marcel Laros (3000 steeple), Marti ten Kate, John Vermeule, Gerard Kappert, Aart Stigter en Michel de Maat (allen marathon), Frans Maas (ver springen) en Marcel Dost (tien kamp). De winnaar vocht bij de huldi ging tegen zijn tranen. „In '82 had ik de trofee in mijn linker hand, in '88 in mijn rechterhand. Nu heb ik hem met beide handen vast. Wat voelt dat lekker." Op Turnberry aan de Schotse kust zat er zondag op de laatste dag trouwens lange tijd wéér een tweede plaats aan te komen voor de 37-jarige multi-miljonair uit Orlando. Op weg naar het club huis stormde Jesper Parnevik onweerstaanbaar naar de top van het klassement met vijf bir dies op acht holes. Op de 17e, de 71e in het toernooi, had de Zweed twee slagen voorsprong op Price. Abominabel Was Parnevik vier dagen een koele Zweed, op de laatste hole kreeg hij toch trillende handen. Zijn slag naar de laatste green was technisch abominabel slecht. In plaats van midden op de green te mikken, ging hij voor de vlag. De bal trok een beetje naar links en bleef in dik, taai duingras liggen. In plaats van een dooie par-4 op de laatste, gemakkelijke hole maakte hij een bogey-5. „Een oude fout van mij," moest hij erkennen, „in het verleden heb ik veel te vaak te aanvallend gespeeld. Ik heb ver zuimd op het scorebord te kij ken. Ik dacht dat ik nóg een birdie nodig had om te kunnen winnen. Een dure vergissing." Vierhonderd meter achter hem verrichtte Price een wonder. Hij schoof van 25 meter afstand zijn bal ineens in het gat: eagle. „Ik dacht dat ik uit mijn vel sprong," zei hij later. „Het was mijn beste putt van de hele week." Door die prestatie en door Par- neviks misser stond Price ineens aan de top. Op de laatste hole maakte hij geen fout. Hij speelde naar het hart van de green en deed de rest met zijn putter. Price finishte in 268 slagen (-12), Parnevik in 269. „Dqzg p,verwinning heb ik mijn leven lang gewild," was Price's eerste reactie, „het was een lan ge weg vanaf 1982." Price had in de eerste twee toe nooien van het grand slam, ij Masters in Augusta en het Open in Oakmont, niet zo be gespeeld. „Ik had ook geen verwachtingen toen ik hie kwam," bekende hij, „maar toe ik in een oefenronde zag hoe baan was geprepareerd, wist dat ik een kans zou maken, mit ik geduld zou kunnen opbiet gen." Price voelde mee met Parnevil „We weten allemaal dat je m# betalen voor je daden in kampioenschappen. Hij een grote toekomst voor ziel Parnevik zal nog grote ka® pioenschappen winnen." Turnberry. 123e Brits Open, 3 mil joen gulden. Eindstand: 1. Price (Zim) 268 (69 66 67 66), 2. Parnevik (Zwe)2( (68 66 68 67), 3. Zoeïler (VSt) 21 (71 66 64 70), 4. Forsbrand (Zwt James (Eng), Feherty (NIe) 273, Faxon (VSt) 274, 8. Faldo (En Kite (VSt), Montgomerie (Sch) 2' 11. Ciaydon (Eng), McNulty (Zim Nobilo (NZe), Lomas (Eng), Mn (VSt), Watson (VSt) en Raffert (NIe) 276. Rugby DE VOORZITTER van de we reldrugbybond, Vernon I heeft vrijdag in Lausanne met voorzitter Samaranch van het Internationaal Olympisch Co mité gesproken. Pugh wil zijl sport terug op het Olympiscl programma. IJshockey VOOR HET eerst sinds 25 jaar begint de ijshockeycompetitif in oktober zonder Nijmegen. De club slaagde er niet geldschieters te vinden. Don derdagavond besloot het be stuur het eerste team terug tt trekken uit de hoogste divisie. Boksen DE AMERIKAAN Michael Jo hnson is zijn WBA-titel in hel bantamgewicht na één ronde boksen kwijtgeraakt. Johnson moest in Bangkok tegen Thai Daorung Chuvatana we gens een forse snee boven het oog opgeven. Jacqueline Poelman (rechts) verslaat Nelli Cooman in de finale van de 100 meter. Dat heeft mijn ogen geopend. Ik ben er aan gaan trekken en nu blijkt dat door te werken." „De planning is sowieso beter dan vorig jaar. Toen was de bezieling er niet meer tijdens het WK in Stuttgart. Nu ben ik nog steeds gretig. Ik leef enorm naar het EK toe. In Barcelona bij de Spelen deed ik mee. Dat was alles. In Stuttgart werd het de halve finale. Dan moet het er nu maar eens van gaan komen." Afscheid? Dat lijkt definitief verleden tijd voor Ine Langenhuizen, de goed lachse hordenloopster uit Eind hoven. Zij moest met de B-limiet op zak in Assen kampioene wor den om zich te kwalificeren voor Helsinki. Maar daar wenste Sharon Jaklof ski niet aan mee te werken. De Australische, die ook over een Nederlands paspoort beschikt en in Helsinki aan de zevenkamp en het verspringen deelneemt, strooide roet in het FOTO ANP eten van Langenhuizen door haar net voor te blijven. De Eindhovense, wier trainer Luc van Agt er zeker mee kapt, overweegt nu te stoppen. „Als je er zoveel voor doet en het komt er nog niet uit, dan zakt de moed je wel in de schoenen. Ik moet hier eens hard over na denken." Door Ivar Penris Dublin - De Nederlandse hockeysters hebben gisteren op het WK in Dublin twee opdonders van jewelste moeten incasseren. In de wedstrijd tegen de Verenig de Staten-moest Oranje het al na drie minuten doen zonder de ernstig gebles seerde aanvoerster Noor Holsboer, een kleine zeven tig minuten later was ook de wedstrijd verloren: 1-2. De ongeslagen status en de koppositie in groep B verdwe nen daarmee als sneeuw voor het bescheiden Ierse zonnetje. Nederland staat nu derde ach ter de VS en koploper Duits land. Om nog een plaatsje te stijgen, voldoende voor de kruisfinales, zal Oranje mede titelkandidaat Duitsland woensdag moeten kloppen. De nederlaag van gisteren was voor een belangrijk deel te wij ten aan het afhaken van Hols boer, de grote organisator in de defensie. Ze verstapte zich in de beginfase van de wedstrijd en liep een liesblessure op, die er vooralsnog vrij ernstig uit ziet. Coach Bert Wentink vrees de gisteren met grote vreze of ze dit toernooi nog in actie kan komen. De vijfvoudig wereldkampioen en titelverdediger beseft nu eens te meer dat een zesde titel niet bepaald voor het oprapen ligt. Oranje startte al niet als torenhoge favoriet en Duits land staat te trappelen om woensdag de jacht op het aan geschoten wild af te maken. Tenminste, als het tegenvallen de en dus hongerige Engeland al niet een dag eerder het gena deschot lost. Ondanks de nederlaag vond Wentink niet dat Oranje slecht gespeeld had. „Omdat de de fensie is ontregeld, krijg je twee doelpunten tegen. Daarnaast wilde het maar niet lukken met de strafcorner. Als we daar wat meer geluk mee hebben, speel je hier minimaal gelijk." De strafcorner bleek echter al het hele toernooi geen sterk wapen. In drie wedstrijden mocht Ne derland zeventien keer aanleg gen, resultaat: nul. Gisteren kreeg Nederland ze ven keer een korte hoekslag. Florentine Steenberghe stopte twee keer slecht, Willemien Duyster liet de bal vervolgens drie keer van haar stick schie ten en ook Margje Teeuwen kon de bal niet onder controle krij gen. De start van Oranje was echter opvallend fel en al na zeven minuten lag de bal achter de Amerikaanse keepster Patty Shea. Hanneke Smabers had zich een weg door de defensie gebaand en bediende Ellen Kuipers op maat: 1-0. Vier mi nuten later lieten de Amerika nen al zien hoe een strafcorner wel genomen moet worden. Specialist Barbara Marois schoof de bal opzij en Leslie Lyness schoot hard raak: 1-1. Vlak voor rust schoot Marois wel zelf, Daphne Touw stopte, maar kon niets meer doen tegen de rebound van Marcia Pankratz: 1-2. Oranje slaagde er vervolgens niet meer in de hechte en harde defensie van de opponent te doorbreken. De Amerikaansen waren via de counters boven dien veel gevaarlijker dan de Nederlandse vrouwen, die zich tevergeefs een weg probeerden te banen door het drukke cen trum. Niet het onvermogen van Ne derland kansen te creëren, er gerde Wentink, maar het harde spel en de agressieve taal van de tegenstanders van de laatste dagen. Tracey Fuchs, die het geweeklaag van Jeanette Lewin gisteren beu was, voegde haar bijvoorbeeld toe: 'Hou je bek, of ik sla de bal tussen je ogen.' Wentink: „Zoiets hoort niet op een hockeyveld thuis. Boven dien heb ik de laatste dagen verschillende speelsters door de lucht zien vliegen, maar straf- corners, ho maar. Er wordt niet eens gefloten." Wentink is echter niet van plan zijn ploeg aan te passen aan het fysieke geweld in Dublin. „Er ligt hier een taak voor de scheidsrechters. Bovendien heeft het ons de laatste dagen nog geen noemenswaardig na deel opgeleverd." De bondscoach vreest ook (nog) niet voor een vroegtijdige uit schakeling. „Ik zei al, we heb ben goed gespeeld, nu nog een beetje geluk." Dublin. WK vrouwen GROEP B NEDERLAND - VERENIGDE STATEN 1-2 (1-2). 8. Kuipers 1-0, 11. Lyness 1-1 (sc), 30. Pankratz 1-2 (sc). Scheidsrech ters: Ache (Bel) en Spitaleri (Ita). Toeschouwers: 2500. NEDERLAND: Touw; Appels, Grijpma, Holsboer (2. Duyster) en Derks; Steenberghe, Van der Wielen en Lewin; Smabers, Kui pers en De Ruiter (43. Teeuwen). Vliegende wissel: Donners. VERENIGDE STATEN: Shea; Kelly, Marois, Lucas en Reeve; Neiss, Fuchs en Lyness; Pankratz, James en Martin. DUITSLAND - ENGELAND 3-0 (1-0). 15. Ernsting 1-0, 62. Latzsch 2-0, 70. Hentschel 3-0; China - Canada (1-0). 18. Cai Donghong 1-0 (sc), 42. Liu Ying 2-0. Stand: 1. Duitsland 3-5 (6-1), 2. Verenigde Staten 3-5 (4-2), 3. Nederland 3-4 (5-2), 4. China 3-3 (2-1), 5. Engeland 3-1 (0-4), 6. Canada 3-0 (0- 7). GROEP A ARGENTINIË - RUSLAND 1-0 (1-0). 17. Oneto 1-0; Zuid-Korea - Ierland 2-0 (1-0). 3. Dong-Sook Jang 1-0, 53. Eun-Jung Cho 2-0 (sc). AUSTRALIË - SPANJE 1-1 (1-0). 15. Morris 1-0 (sb), 62. Fernandez 1-1. Stand: 1. Zuid-Korea 3-5 (9-3), 2. Argentinië 3-4 (5-3), 3. Au stralië 3-3 (5-4), 4. Spanje 3-3 (5-5), 5. Rusland 3-2 (2-6), 6. Ierland 3-1 (1-6). Assen. NK atletiek, finales VROUWEN 100 m (+1,4 m/sec): 1. Poelman (Argo '77) 11,33 (A-limiet EK), 2. Cooman (ATC '75) 11,39 (A-limiet), 3. Awuah Asante (Holland H.) 11,77. 200 m (-0,1 m/sec): 1. Poelman 23,24, 2. Karenbeld (Argo '77) 24,15, 3. Awuah Asante 24,33. 400 m: 1. Tromp (PAC) 53,26, 2. Bogaards (Ciko '66) 53,95, 3. Van de Meijden (PH) 55,10. 800 m: 1. Jongmans (R'dam Atl.) 2.04,82, 2. Wisse (AV'56) 2.07,56, 3. Steennis (Altis) 2.07,82. 1500 m: 1. Jongmans 4.15,69, 2. Kruijer (Nova) 4.17.14, 3. Spikman (Argo '77) 4.26,60. 3000 m: 1. Koens (Ciko '66) 9.09,84, 2. Van Hulst (Mita TC) 9.22,43, 3. Kruijer 9.33,03. 10.000 m: 1. Toonstra (AAC) 33.46,31, 2. Van Hulst 34.20,22, 3. Van Schuppen (HRR) 34.29,16. 4 x 100 m: 1. Argo '77 45,91, 2. AAC 46,68, 3. Holland H. 46,71. 100 m horden (+2,4 m/sec): l.Jak- lofsky (Lycurgus) 13,39, 2. Langen huizen (PSV) 13,46, 3. Van Diessen (AV'34) 14,09. 400 m horden: 1. Goossens (Hellas) 57,13, 2. De Vries (Hellas) 59,82, 3. Bosma (Impala) 60,21. Ver: 1. Jaklofsky 6,60 m (rw 2,5 m), 2. Van der Kolk (AV Haarlem) 6,21, 3. Olsthoorn (DEM) 5,95. Hoog: 1. Van Diessen 1,79 m, 2. Van Gorp (PSV) 1,79, 3. Schut (Argo '77) 1,73. Hinkstapsprong: 1. Van Lingen (Haag Atl.) 12,41 m, 2. Van der Kolk 12,24, 3. Hendriks (DEM) 12,21. Discus: 1. Goormachtigh (PAC) 57,10 m, 2. De Bruin (R'dam Atl.) 55,44, 3. Kuenen (PH) 52,38.. Kogel: 1. De Bruin 17,24 m, 2. Koeman 14,92, 3. Tukkers (Tion) 14,90. Speer: 1. Bus (Ciko '66) 52,00 m, 2. Van Haperen (Attila) 48,32, 3. Van Hidde (R'dam Atl.) 47,54. MANNEN 100 m (-0,6 m/sec): 1. Van der Vloot (DEM) 10,41 (B-limiet EK), 2. Jans sen (AAC) 10,48, 3. Perri (Haag Atl.) 10,67. 200 m (-3,9 m/sec): 1. Janssen 20,59 (Ned ree), 2. Moe (R'dam Atl.) 21,03, 3. Adams (AAC) 21,38. 400 m: 1. Snoek (Lycurgus) 47,49, 2. Lopes (R'dam Atl.) 47,58, 3. De Lain (Haag Atl.) 47,87. 800 m: 1. Koers (AV Nijmegen) 1.50,03, 2. Kiemel (Argo '77) 1.50,66, 3. Haan (R'dam Atl.) 1.50,92. 1500 m: 1. Simon Vroemen (AVS) 3.46,59, 2. Laros (Sprint) 3.47,05, 3. Ypelaar (Attila) 3.47,10. 5000 m: 1. Versteeg (Haag Atl) 13.56,14, 2. Maase (De Bataven) 13.57.67, 3. Van Hest (AVS) 14.04.68. 10.000 m: 1. Krotwaar (PSV) 28.46,71, 2. Van Hest 28.51,69, 3. Van Vlaanderen (Hellas) 28.52,21,5. Van der Smissen (AVS) 29.19,49. 4 x 100 m: 1. AAC 40,64, 2. PSV 41,89, 3. Holland H. 42,74. 4 x 400 m: 1. Argo '77 3.12,62, 2, AAC 3.13,65, 3. Hellas 3.13,79. 110 m horden (-0,3 m/sec): 1. Kor ving (Hera) 14,01, 2. Van Maurik (AAV '36) 14,07, 3. Sharpe (PSV) 14,38. 400 m horden: 1. Beukenkamp (GAC) 50,51, 2. Van Veldhuizen 51,04, 3. Prent (Hellas) 51,14. 3000 m steeple: 1. Van Diepen (Hera) 8.48,32, 2. Schut (PSV) 8.53,27, 3. Strik (BAV) 8.57,15. 20 km snelwandelen: 1. Van Beek (RWV) 1.40.36, 2. Plasman (Olat) 1.40.49, 3. Huntjens (Unitas) 1.41.25. Ver: 1. Maas (R'dam Atl.) 7,70 m, 2. Van der Worp (PEC) 7,60 (rw), 3. De Vos (SAV) 7,55 (rw). Hoog: 1. Ootjers (Holland H.) 2,20 m, 2. Groen (Ilion) 2,20, 3. Gussink- lo (PEC) 2,08. Polshoog: 1. Looije (Ilion) 5,25 m, 2. Coté (Lycurgus) 5,15, 3. Tamminga (Haag Atl.) 5,00. Hinkstap: 1. Lucassen (Argo '77) 15,43 m, 2. Roedoe (AV'47) 15,00 m, 3. Groen in 't Wout (Lycurgus) 14,48. Discus: 1. Vet (AAC) 52,56 m, 2. De Wolff 51,44, 3. Van de Kruk (AV'40) 50,62 m. Kogel: 1. Vet 16,73, 2. Aldershof (AV'55) 16,09, 3. De Wit (PSV) 15,97. Speer: 1. Van Lieshout (HAC) 73,70 m, 2. Strooper (Parcival) 69,52, 3. Beard (R'dam Atl) 69,20. Kogelslingeren: 1. Van den Dool (AV '34) 59,74, 2. Gram (Sprint) 56,38, 3. Scheltens (AV Haarlem) 55,52. Herman Teeuwen manager bij TOP Oss - Herman Teeuwen treedt in dienst als commercieel manager bij TOP Oss. Afgelopen zaterdag tekende Teeuwen (35) nog de afkoopsom bij RKC, waarmee hij een streep zette onder zijn loopbaan als keeper bij de Waalwijkse club. Hij verdedigde 163 maal het RKC-doel in competitieduels. Teeuwen, die in Oss woont, was doelman bij TOP voor hij in 1988 begon bij RKC. In die fase was hij tevens goalie van het nationaal amateurteam. Afgelopen seizoen raakte Teeuwen in maart uit de roulatie door een ernstige rugblessure, waarna hij vervangen werd door Hans Vonk. RKC vroeg vervolgens ontslag aan voor Teeuwen, maar dat bleek te laat ingediend te zijn. Daarom werd gekozen voor een afkoopsom. Aan keepen denkt Teeuwen voorlopig niet meer. „Ik kan door mijn blessure nog steeds niets doen. Met deze baan bij TOP blijf ik gelukkig nog wel betrokken bij het voetbal," aldus Teeuwen, die tevens een zaak heeft in sportverzorgende artikelen. Va Door Marcel Luyckx Drachten - Ron Als bondscoach topzwemmen van Met de beste wil v nationale titelstrij oenschappen in R dan twee mannen Dubieus was de ke bondscoach om zijn op te nemen in de WK zijn teleurstellende o de 100 meter had de specialist uit Devente al een kruis gezet do en een vakantie gepl" lië. Met zijn Nederla op de incourante 50 hij zijn broer gisteren argument in handen alsnog een retourtje R bedelen. Bij zijn beslissing liet ker de prestaties van tijdens het korte-b meewegen. Ron De' zich tijdens de wint als een vis in het w 25-meterbaden van h bekercircuit. Met z' plaats in het schoolsl ment verdiende hij 2 den. De overstap va naar het 50-meterbad niet goed af. „Mijn sterke punt is punt. En daar zijn er meterbad nu eenmaal dan in een 50-meterba ook altijd in een 25 Er is wel een 50-m Deventer, maar dat i tenbad. Het water da koud om lekker te zocht Ron Dekker na- klaring. Hij was door card voor het WK zi verlegenheid gebrac' Casper van Dam niet deel.van de twijfel Dam bleef op de 100 derslag 0,9 seconde van de WK-richttijd. ter reageerde zijn f op een deur en vroe waar de- objectivitei bondscoach ophield e liefde begon. In vergelijking met h vorig jaar lost Ron D per van Dam af als sl van Marcel Wouda, di NK al zeker was van bewijs in Rome. De bestaat verder uit d Inge de Bruijn, Karin Angela Postma, Car" Kirsten Vlieghuis en T vester. Vier jaar gele digde de KNZB nog van zestien af naar kampioenschappen in Voetbal HET gemeentebest Utrecht is bereid de ke eredivisieclub ee voor een geldlening maal anderhalf miljo te verlenen. Met d wil de clubleiding ruimten in het stadio en inrichten. Daarna nog een bedrag van miljoen gulden bes gesteld voor andere singen in het stadioi meenteraad moet nog gaan met de planne Boksen MICHAEL CARBAJ^ de WBO-titel in het wicht veroverd. De A versloeg in Phoenix pioen Jose Camacho to Rico op punten, moest in februari afst van de IBF- en WBC- zijn eerste profnede gen de Mexicaan Gon Le Mans (anp) - D lier Michael Doohai de 500cc-wegrace streeks af te steven wereldtitel. In Le IV hij zondag zijn zesc eenvolgende race. V gen verreden we kwam hij zeven keei ste aan de finish. Z sprong op de numr wereldkampioen Schwantz, bedraagt ten. Met nog vijf r de boeg een schier hrugbare kloof. De triomf van Doe voorbij aan Cees D Hij gaf zes ronden voo met een defect aan d op. Van de Nederlanders Wilco Zeelenberg in ™j werd in de 250cc behaalde zes punten WK-klassement. De I streed lange tijd met ners Aoki, Okada en w Pioen Harade om d

de Stem | 1994 | | pagina 16