Geen 'mirakel' van Rotterdam Van 'Oranje klojo' tot held van de dag 4Van binnen heb ik gegild van vreugde' Verenigde Staten naar Göteborg ierstour/W' Tennisteam laat alsnog tanden zien tegen favoriete Verenigde Staten Nederlandse golfprofs winnen Interpro Trophy DESTEM DAVIS CUP B5 Stanley Menzo tekent voor drie jaar bij PSV Tennisteam uitgeschakeld ondanks schitterende prestatie Krajicek: SPORTNIEUWS KORT Drie doden bij autorace 'Musketier' Borotra overleden Goede kansen triathlon en taekwondo Raymakers en Van der Schans in selectie SPORT KORT Voetbal HAAN DAG 18 JULI 1994 B4 naar van de dertiende etappe, met Talboom en oud-Tour-winnaar Jan FOTO'S HENK THEUNS fon- uit tfove Jvan Irste Jvan Irket Iheer J zelf |cces van i'.A.M van 4. H kande tfeire, Irerde nnaar Axel 3reda |p dit liende I broer laarde Uitslag veertiende etappe: 1. W de Bakker, Axel 5.10.38, 2. Franca de Bie, Breda 5.08.30, 3. A van Riel, Chaam 5.05.20, 4. Marco de Bakker, Axel 5.17.18, 5. Kees Bierstekers, Roosendaal 5.22.36, 6. Mevr van Baart, Geersdaelé 4.57.37. In de strijd om de Groene Stemtrui is Koos Remie nog steeds niet ingelopen door de achtervolgers. Jos Hendrickx uit Rijsbergen is ook in goede vorm. Tot nu toe was een door hem getipte renner zes keer bij de eerste drie. Voor vandaag tipt Jos Virenque als winnaar. Puntenklassement: 1. Koos Re- mie, Breda 22 punten, 2/3. Willi am Molders, Hulst en Jos Hend rickx, Rijsbergen 18 punten, 4. Mevr. J. Schelfhout, Kloosterzan- de 17 punten, 5/6. Ad van Gils, Dongen en E. van Hooie, Hulst 16 punten, 6 t/m 13 E. J van de Made (Made), Th. Pieters (Ooster hout), J van Aerts (Axel), W Buyks (Etten-Leur), Linda Ma- chielsen (Prinsenbeek), Henk Martens (Breda), E Poppe (St- Jansteen), P. van der Veeken (St- Jansteen) allen 15 punten. bl op de |s tijdens de Tour Ikend be- fr bij uit hoor ik tder Wal- nalve bij |rio Kum- personal laarmee ze de Itali- ènners al j Italianen |sn een pc oegeleider Ivan GB, te spelen, i persoon hun licha- prestaties den waar- bonden, te renners die ermoeiende hotelkamer met een Belgische |e Laer bij- deel van meegeno- Itelefoon op (stelijk rust zowat alle lies dat wat lemoedstoe- ft hij. „Le- laag, vooral 1 Amerikaan ook iedere i prestaties. iverzet in de oeger, maar kort op de ga ik in het of Spanje iet klimmen sb ik geleefd nen, rusten, is maar op en hard als el omwente lt en ik ben orden. Maar wat zie ik? Dat iedereen me langs alle kanten voorbij vliegt en dat ik geregeld van het kastje naar de muur word gereden. Ik word overvleugeld door mannen die twee versnel lingen groter kunnen steken, maar die wel hetzelfde ritme blijven ronddraaien. Ik heb het echt ook geprobeerd, maar het lukt niet. Misschien ben ik te vroeg als profwielrenner begonnen. Daarom denk ik er echt aan eind van dit seizoen te stoppen," vertelt de dertiger Luc Roosen, ooit aangekon digd als een Belgisch klimta- lent. Zijn verhaal is ook diverse Nederlande vedetten op het lijf geschreven. Net als zij speurt Roosen naar de oorza ken waarom anderen wel en hij niet de grote molen kan laten ronddraaien. „Feit is dat de wielersport de laatste vijf jaar wezenlijk veranderd is. De top is niet op een nog hoger niveau gekomen, maar veel breder geworden. Wel stel ik ook vast dat sommigen op een bepaald moment super prestaties leveren en dan weer maanden nauwelijks opvallen. Maar een verklaring heb ik er niet voor." Oudste Bijna 38 jaar is Dag-Otto Lauritzen, die door Cees Priem aanvankelijk werd op geofferd voor Gert-Jan Theu- nisse, maar op het laatste mo ment werd opgeroepen ten einde Maarten den Bakker te vervangen. Intussen prijkt de naam van de Noor wel bij de beste 50. Hij vertelt voorlopig nog lang niet genoeg van het wielrennen te hebben. „Het is een avontuurlijk bestaan en daar houd ik van. Het zit een beetje in mijn familie. Mijn zus werkt op een missiepost in Afrika." Bloemen 80 cm De Tour-directie heeft be paald dat de bloemen die aan de renners op het podium worden uitgereikt, niet langer dan 80 cm mogen zijn. Anders komen de namen van de spon sors niet voldoende in beeld. MAANDAG 18 JULI 1994 yan onze verslaggever Eindhoven - Stanley Menzo voegt zich vandaag bij de pSV-selectie, die voor de rest van de week verblijft in een trainingskamp in het Drentse Odoorn. De ex-Ajax-doelman tekende zaterdag in Eindho ven een driejarig contract. gier heb ik lang naar uitgeke ken," aldus de 30-jarige Menzo, die zich in Amsterdam veertien maanden lang op de reservebank dad zitten te verbijten. „Er is iets van me afgevallen nu ik voor PSV heb getekend. Van binnen heb ik gegild van vreugde." Menzo - die in zijn carrière bij Ajax op cruciale momenten nog al eens een fout maakte en daar door zijn basisplaats verloor - er zowel fysiek als psy- chisch klaar voor te zijn om Van Breukelen op te volgen in het PSV-doel. „Natuurlijk zal ik onder druk staan. Maar dat zal -positieve druk zijn. En die heb ik nodig om goed te presteren. Ik ben een mens, dus fouten zal ik zo nu en dan wel blijven maken. Het is alleen vervelend dat ze me blij ven achtervolgen met fouten uit het verleden." PSV-manager Frank Arnesen was uiteraard zeer in zijn nopjes met de moeizaam tot stand ge komen transfer van Menzo. „Een getalenteerde en ervaren keeper die op het hoogste niveau heeft gespeeld en goed kan organise ren. Precies wat wij nodig heb ben. Er zijn immers nogal wat ervaren jongens verdwenen. Vooral uit de verdediging." Ondanks het feit dat Menzo het risico loopt bij de eerste de beste fatale fout tot de op de grond toe te worden afgebrand, vindt Ar nesen dat er geen sprake is van een gok. „Stanley is een prima doelman met een uitstekende staat van dienst. Met zijn 30 jaar zit hij in de bloei van zijn keepersleven. Hij heeft een min dere periode gehad. Dat kan ie dereen overkomen." PSV verkocht Patrick Lodewijks aan FC Groningen. Lodewijks speelde vijf jaar op huurbasis voor de noordelijke club, die hem voor drie jaar vastlegde. Roda JC heeft afgelopen week einde verdediger Johan de Koek (FC Utrecht) en aanvaller Mau rice Graef (WV) gecontracteerd. In ruil voor de komst van De Koek en met gesloten beurzen gaat David Nascimento van Ker- krade naar Utrecht. FC Utrecht heeft zondag Robert Roest verkocht aan de Belgische club SK Beveren. De 24-jarige verdedigende middenvelder te kende zondag een contract voor twee jaar. Hij speelde zes jaar in het eerste van FC Utrecht. Na tijdens het WK 'van iedere minuut te hebben genoten' is het nu tijd voor de Amerikaanse Willem Il-speler Earnest Ste wart om spijkers met koppen te slaan. Waar zijn toekomst ligt, is nog onduidelijk. Berichten al zouden er nu al problemen zijn met een in maart volgend jaar op te starten Amerikaanse profcom petitie doet Stewart af met „een negatieve Nederlandse benade ring." Waar een aantal Ameri kaanse spelers nu onderdak pro beert te vinden in Europa sluit Stewart nog steeds niet uit dat hij zijn carrière juist in Amerika zal voortzetten. Tot onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst bij Willem II is het nog niet gekomen. De aanbieding die Willem II hem voor het WK deed, stemde Ste wart niet tot veel vrolijkheid. Met zijn geslaagde WK-optreden wil Stewart vanuit een andere positie onderhandelen dan vorig jaar toen hij een 1-jarig contract tekende. „Toen stelde Willem II min of meer de voorwaarden en nu zullen de rollen omgedraaid zijn." De belangstelling van het Duitse Saarbrücken is volgens Stewart verflauwd toen bleek dat de ge vraagde transfersom (ongeveer 1,2 miljoen te hoog bleek. Vol gens Stewart is er nog wel een andere Duitse club in de markt. zegt W VU1S-" r J vt«; Vf "Cl nuugauc mvcdU IlCtfiL ucicch uvcuvuiiicu. tttMlUt: ZUIlUclg eeil UUIllIctUL VUU1 Ütcwaii nug ölcccaö mui wal uui, die in plaats van zijn broer W. de de veertiende etappe, werd gehul- -miss Quinty Talboom en oud-Tour- Do or Cas Overzier Rotterdam - Het was net even te laat om Mark Koevermans op te trommelen. In zijn woonplaats Rot terdam, zp vlak onder de Euromast, had de ex-Davis Cupspeler maar wat graag een kopie geslagen van de stunt vijftien maanden geleden op het Olympische gravel van Barcelona. Bijna met tranen in de ogen keek hij gisteren vanaf de bomvolle tnbunes op de Miillerpier toe hoe Jim Courier het laatste restje Nederlandse hoop in de vernie ling timmerde. Geen mirakel van Rotterdam, maar 'gewoon' een halve finale- in de Davis Cup voor de Verenigde Staten. Maar aan de andere kant ook lof voor het nationale tennisteam. Na een kansloos lijkende achterstand van 0-2 liet het zaterdag en gisteren zijn tanden zien en vocht op werkelijk heldhaftige wijze terug. Uit de zege van Paul Haarhuis Jacco Eltingh, zaterdagmid- in het dubbelspel, putte Ri jd Krajicek zoveel inspiratie dat hij een dag later de nummer van de wereld, Pete Sam- i, door de gehaktmolen haal de, Met die puike triomf (2-6, 1-5,7-6, 7-5 in drie uur en zes minuten) bracht de Haagse kop man 'zijn' team weer naast de Verenigde Staten: 2-2. De 12.500 dolenthousiaste Oranje-fans raakten in vervoering. Ze braken de firachtaccommodatie bijkans (een dag te vroeg) af. „Een overwinning voor ons team en voor het hele Nederlandse volk," sprak een stralende 'Kraai' luidkeels in de micro foon. „Hopelijk staan jullie zo dadelijk ook met zijn allen ach ter Jacco." Dat deden ze. Maar baten mocht het niet. Jacco El tingh, de enkelspeldebutant in het elitegezelschap van bonds coach Stan Franker, bleek juist een maat te klein voor een ijzer- sterke Jim Courier (3-6, 4-6, 6-4, 1-6). Daarom mogen de Ameri kanen het van 23 tot en met 25 september opnemen in en tegen Zweden. sprekend succes in de Davis Cup, voelde zich gisteren op de broeierige hardcourtbaan als een vis in het water. De 22-jarige import-Monegask toonde geen enkel ontzag voor zijn gerepu teerde tegenstander. Hij moker de een vijftiental aces over het net, toonde zich weer eens heer en meester aan het net en scoor de op de belangrijke momenten. „Dit was mijn tweede kans om het publiek iets te laten zien. Die heb ik gegrepen. Een verassing? Nou, na het optreden van Sam pras vrijdag misschien wel. Maar als ik in vorm ben, dan weet ik dat ik iedereen kan verslaan." Wimbledon-winnaar Sampras toonde zich, in afwachting van de beslissende partij, een spor tief verliezer. „Richard verdient krediet. Hij was vandaag ge woon de betere speler." Een schrale troost, zo zou later blij ken. Evenals het gegeven dat Oranje volgend seizoen wederom in de wereldgroep mag uitko men. Al zal de eerste tegenstan der dan van minder kaliber zijn dan de dertigvoudig Davis Cup winnaar, bij wie het weekeinde op de Rotterdamse Miillerpier nog lang zal bijblijven. „Nee, zo'n publiek en zo'n geweldige sfeer kennen we bij ons in States niet. Dat is pas echt Davis Cup." En zo had Pete Sampras dan toch het laatste woord. NEDERLAND - VERENIGDE STA TEN 2-3. Haarhuis/Eltingh - Rene- berg/Palmer 2-6 7-6 6-3 6-7 6-2, Krajicek - Sampras 2-6 7-5 7-6 7-5, Eltingh - Courier 3-6 4-6 6-4 1-6 Bondscoach Stanley Franker omhelst Richard Krajicek na diens verrassende zege op Pete Sampras. FOTO ANP Geen wonder En aldus bleef het wonder dat de nationale ploeg eind maart vorig jaar in de Olympische vallei van Barcelona realiseerde, gistera vond in Rotterdam uit. Destijds waren het eerst Haarhuis (die tegen Costa een 2-1-achterstand en twee matchpoints tegen weg spoelde) en uiteindelijk Koever- mans die tegen Bruguera een achterstand van twee sets ombo gen in de (eind)zege. Oranje be reikte daardoor de kwartfinales van de wereldgroep, waarin het overigens later op het Haagse Malieveld kansloos verloor van Zweden. franker erkende grif dat hij, attend op zijn coachbankje, wel degelijk aan een herhaling van oe stunt had gedacht. „Jazeker bad ik dat gevoel. Waarom niet." Maar het verschil tussen de ten- risnaties van Nederland en de herenigde Staten was afgelopen weekeinde niet Pete Sampras, ■naar Jim Courier, foe nummer elf van de wereld beleeft een mager seizoen, maar zette dat dit weekeinde met fer me klappen recht. Of zoals de nog napuffende Amerikaanse coach Tom Gullikson breedla- chend meldde: „Ik had zeker niet verwacht dat Jim de wedstrijd moeten beslissen. Hier in Botterdam speelde hij weer eens 21in beste tennis. En gelukkig moor, voor ons... Het was een zeer lastig karwei." wd?' 00k ^cMikson had - na Idag - geen rekening gehou- met de veerkracht van de ederlanders. De buit was im- Lfrs a' binnen. Een verlies in dubbelspel, zoals ook ge- eurde was min of meer inge calculeerd. Gisteren zou het Team' dan rustig kunnen DiS j' ^oen een ontketende rika KraJicek ecbter de Ame- „1 anfe aanvoerder, Sampras, gellam had gemaakt, knepen Amerikanen hun tenen sa- ^vajicek, loerend op een aan- Van onze verslaggever Léon Krijnen Rotterdam - Tegen half acht gisteravond begon de droom te vervagen. Terwijl de kope ren ploert, die de hele dag de Miillerpier had gegeseld, langzaam weg begon te zak ken richting Waalhaven, wer den de eerste Oranje petten in de uitpuilende afvalbak ken gesmeten. Op de baan had Jacco Eltingh kort daarvoor de eerste twee sets van de beslissende wedstrijd te gen Jim Courier uit handen ge geven. Eltingh, zijn maatjes, zijn coach, de langzaam leger raken de tribunes, iedereen begon te geloven dat de droom over was. De droom, enkele uren eerder door Richard Krajicek persoon lijk opgepompt tot gigantische proporties. Ontaardend in één groot Oranje orgasme, dat deed denken aan zes jaar geleden en Marco van Basten. Want als er één herinnering aan de door Nederland verloren kwartfinales tegen de Verenigde Staten voort zal leven, dan is het wel die partij waarin Krajicek de onverslaanbaar geachte Wim bledon-winnaar Pete Sampras te grazen nam. Waarmee 'Kraai' zijn wedstrijd, zijn naam, de hele dag, het hele gedenkwaardige weekeinde, in zijn eentje redde. En tenslotte het enigszins be smette blazoen van het proften nis tot blinkens toe oppoetste. Wordt tennis vervelend, saai, slaapverwekkend? Niet in Rot terdam, waar het weekeindje Nederland - Amerika uitgroeide tot een uniek sportfestijn. Met ongeveer 33.000 toeschouwers, hemels weer en een mooi gek kenhuis op de tribunes. Zater dagmiddag ingezet door Paul Jacco Eltingh (links) en Paul Haarhuis in actie tijdens de spectaculaire dubbel van zaterdagmid dag. FOTO ANP Haarhuis en Jacco Eltingh, toen zij in een moeizame vijfsetter Jared Palmer en Richey Rene- berg uiteindelijk versloegen en het vonkje hoop levend hielden. Gisteren tot een hoogtepunt ge dirigeerd door Krajicek die van het vonkje een kampvuur maak te. Die in de eerste set, toen hij er nog niet veel van leek te gaan bakken, af en toe luidkeels voor 'Oranje klojo' werd uitgemaakt, maar die drie sets later tot held van Oranje was uitgegroeid. Waarna Eltingh er uiteindelijk niet in slaagde om de vlammen tot een vreugdevuur van onge kende proporties te maken. Maar ook dat mocht de pret niet druk ken. De Heerdenaar was nog maar amper verslagen door Cou rier, of de blusboten rondom de Miillerpier begonnen feestelijk te spuiten, de twee rock- and roll- bands barstten weer los en de volgende vrachtwagen met bier werd opgepiept. Files voor de toiletten, files voor de kroketten, files voor Arthur Ashe T-shirts, en vooral veel vrolijkheid. Rotterdam, zo lijkt het, zal de strijd om de Davis Cup heus nog wel een keer bin nen de gemeentegrenzen krijgen. Dat heeft het 'Flushing Meadows aan de Maas' in drie dagen wel verdiend. Van de machinist van de 'Gigant I' mag het ook. Een gigantisch drijvende bok, die in één hijs een paar honderd ton weg kan wer ken. De al vermelde machinist had vanuit zijn kabine drie da gen lang een prachtig uitzicht op het stadion onder hem. Maar het was daarboven warm, en een lelijk eind lopen van de bar beneden. Waar hij tot overmaat van ramp niet eens kon komen omdat tussen Gigant en stadion een hek geplaatst was. Geen nood. Het monstrueuze gevaarte draaide een kwartslag zodat de kabine loodrecht boven de bar kwam te hangen. Er werd een raampje geopend, waaruit een werphengel werd gestoken. Tien tellen later landde een klein mandje op de bar. Er werden een paar goudgele rakkers in ge plaatst waarna de buit binnen werd gehaald. De machinist zal volgend jaar met meer dan ge middelde belangstelling de lo ting voor het toernooi volgen. Kloppert Net als toernooi-directeur Jac ques Kloppert, De Belg wilde gisteravond niet zeggen hoeveel winst hij gemaakt had, maar hij glom wel aan alle kanten. Drieëndertigduizend toeschou wers, uitverkochte loges en sky- boxen, het weekeinde alsnog volop spanning en sensatie na een in sportief opzicht volslagen mislukte vrijdag, en veel uren televisie. Was de directeur vrij dagavond de wanhoop nabij ge weest? „Helemaal niet," ant woordde hij, „want ik ben vorig jaar in Barcelona geweest. Toen kwam Nederland ook terug uit kansloze positie. In Davis Cup- tennis is alles mogelijk. Of een eventuele volgende wedstrijd in Nederland weer zo'n zakelijk succes zal worden, weet ik niet. Dat ligt ook een beetje aan de tegenstander. Tegen Duitsland of Spanje krijg ik zo weer een vol huis, maar tegen andere lan den zal dat moeilijker worden, denk ik." Salzburg - Bij een ongeluk tijdens een training op de Salzbur- gring zijn zaterdagochtend drie baancommissarissen om het leven gekomen. Een coureur reed hen aan tijdens de voorberei ding op de wedstrijd om de Duitse toerwagens-trofee (DTT). De bestuurder van de wagen is evenals een vierde commissaris met zwaar letsel in het ziekenhuis is opgenomen. De coureur raakte bij het verlaten van het rennerskwartier de macht over het stuur van zijn Opel Astra kwijt. De wedstrijd werd afgelast. Arbonne - De Franse tennislegende Jean Borotra is zondag in zijn woonplaats Arbonne op 95-jarige leeftijd overleden. 'De vliegende Bask' was twee maal winnaar op Wimbledon. Borotra vormde, met Rerié Lacoste, Henri Cochet en Jacques Brugnon, de vier musketiers die Frankrijk zes jaar op rij (van 1927 tot en met 1932) de Davis Cup bezorgden. In het totaal stond de man uit Arbonne (zuidwesten van Frankrijk) negen maal op rij in de finale van de Davis Cup. Colorado Springs - Triathlon en taekwondo hebben een uitste kende kans te worden opgenomen in het programma van de Olympische Spelen vanaf 2000. Dit heeft Juan Antonio Sama ranch, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, in het weekeinde in Colorado Springs verklaard. Hij was daar te gast in een trainingskamp van de Amerikaanse olympische selectie. Samaranch verklaarde voorts dat boksen niet zal worden afgevoerd, ondanks vele controversiële meningen in de sportwe reld. Het IOC zal eind augustus/begin september tijdens het congres in Parijs tot vernieuwingen in het programma van de Spelen besluiten. De IOC-voorzitter stelde tenslotte dat Salt Lake City een goede kans heeft de Olympische winterspelen in 2002 te organiseren. De stemming daarover is volgend jaar juni in Boedapest. Er zijn op dit moment tien kandidaten. In januari blijven daar in een voor-selectie nog vier van over. Luxemburg - Piet Raymakers en Wout-Jan van der Schans completeren de springequipe voor de Wereldruiterspelen. Bondscoach Hans Horn voegde zondag na de Grote Prijs van Luxemburg dit tweetal toe aan het reeds aangewezen trio Jos Lansink, Jenny Zoer en Jan Tops. Op het laatste moment zijn Eric van der Vleuten en Emile Hendrix afgevallen. Raymakers, die in 1992 op de Olympische Spelen goud en zilver veroverde, verdiende zijn uitverkiezing in Luxemburg. Daar reed hij met Amadeus Z zowel in de landenwedstrijd op vrijdag als in de Grote Prijs op zondag, waarin hij zesde werd, voortreffelijk. Voor Wout-Jan van der Schans met Leroy Brown was het afwachten. De combinatie reed haar laatste wedstrijd voor de Wereldruiterspelen vorige week in Geesteren. Op erve Maathuis bevestigde de Barnevelder zijn stijgende vorm. Toch wees Horn hem na de Grote Prijs van Twente niet definitief aan. Zijn concurrenten Hendrix en Van der Vleuten verdienden een kans. „Hendrix is afgevallen omdat hij in de landenwedstrijd 12 en 8 strafpunten haalde, dat is te veel," zei Horn. „Van der Vleuten is weliswaar als achtste geëindigd in de Grote Prijs, maar op Olympic Vink's Bandolero. Met Olympic Vink's Baltazar was hij kandidaat." Van onze verslaggever Den Haag - Het Davis Cup-team van de Verenigde Staten, dat het afgelopen weekeinde Nederland uitschakelde, ontmoet in de hal ve finale Zweden. De wedstrijd wordt gespeeld in Göteborg. De Zweden, onder leiding van Ste fan Edberg, versloegen in Can nes gastland Frankrijk met 2-3. De andere halve finale gaat tus sen Duitsland en Rusland. Duitsland klopte Spanje in Halle met dezelfde cijfers als in de andere kwartfinales, 3-2. Rusland klopte in Sint Peters burg tijdens een Oosteuropees onderonsje Tsjechië. Olhovski won het beslissende enkel spel in vier sets van de Tsjech Dosedel. Davis Cup. Kwartfinales wereld groep. Halle: Duitsland - Spanje 3-2. Stich/Braasch - Bruguera/Carbonell 6-3 7-6 6-2, Stich - Bruguera 7-6 5-7 7-5 6-2, Goellner - Burillo 4-6 4-6. Sint Petersburg: Rusland - Tjechië 3-2. Kafelnikov/Olhovski - Korda/ Suk 6-3 4-6 6-4 3-6 5-7, Kafelnikov - Korda 6-4 6-1 2-6 6-4, Olhovski - Dosedel 6-2 2-6 7-6 6-3. Cannes: Frankrijk - Zweden 2-3. Delaitre/Fleurian - Apell/Björkman 1-6 4-6 4-6, Pioline - Edberg 4-6 3-6 1-6, Delaitre - Holm 6-4 6-3. Programma haive finales: Duitsland - Rusland, Zweden - Verenigde Sta ten. Leusden (anp) - Na vier stevige nederlagen heeft het Neder landse team golfprofessionals de strijd om de Levob Interpro Trophy 1994 tegen de in Nederland werkende buitenlanders eindelijk eens gewonnen. Eindstand WA-lSVi. De jaarlijkse wedstrijd had voor de vijfde keer plaats op golfclub de Hoge Kleij in Leusden. Na de eerste dag was de stand gelijk: 7,5 - 7,5. Zondagochtend nam het Neder landse tiental in de foursomes een voorsprong van een punt. Zondagmiddag werd de voor sprong in de singles uitgebouwd naar drie punten. Joost Steenka mer, Stephane Lovey, Jan Dor- restein, Ruud Bos en Constant Smits van Waesberghe wonnen hun partijen en stelden daarmee de eindzege veilig. De strijd om de Interpro Trophy kenmerkte zich dit jaar door het hoge spelniveau. Joost Steenka mer verbeterde vrijdag in de pro-am het baanrecord. Hij maakte een score van 66. Het oude baanrecord stond op naam van Chris van der Velde, die vorig jaar tijdens de pro-am een ronde van 70 maakte. Van der Velde was dit jaar wegens privé- redenen afwezig. Het Nederlandse team bestond uit Hayo Bensdorp, Cees Borst, Ruud Bos, Jan Dorrestein, Joost Huurman, Stéphane Lovey, Mark Metgod, Rolf Muntz, Con stant Smits van Waesberghe, Joost Steenkamer. Captain Henk Stevens. Buitenlanders: Andrew Allen, David Burnside, Gary Davidson, Brian Gee, Tim Giles, Phil Hels by, Alan Saddington, Jonas Sad- dington, Jonas Saxton, Roderick Watkins, John Woof. Captain Martin Morbey. Leusden. Levob' Interpro Trophy. Nederland - Buitenland 16,5-13,5. Zaterdag: Fourballs 2-3: Muntz/Bos verliezen van Saddington/Saxton 1 hole, Lo- vey/Smits van Waesberghe verhezen van Allen/Watkms 2 en 1, Steenka- mer/Huurman winnen van Helsby/ Burnside 5 en 3, Dorrestein/Borst winnen van Giles/Davidson 3 en 2, Bensdorp/Metgod verliezen van Gee/Woof 2 en 1. Singles 5,5-4,5: Muntz wint van Woof 3 en 1, Steenkamer verliest van Saddington 2 en I, Smits van Waesberghe wint van Gee 2 holes, Huurman wint van Allen 2 en I, Lovey wint van Davidson 8 en 7, Metgod wint van Burnside 1 hole. Borst en Helsby gelijk, Bensdorp verliest van Watkins 6 en 5, Bos verliest van Giles 4 en 2, Dorrestein verliest van Saxton 5 en 3. Zondag: Foursomes 3-2: Steenkamer/Muntz; winnen van Watkins/Giles 5 en 4, Lovey/Bensdorp verliezen van Gee/ Woof 4 en 3, Smits van Waesberghe/ Bos verliezen van Saxton/Sadding- ton 4 en 3, Huurman/Metgod win nen van Helsby/Burnside 1 hole, Borst/Dorrestein winnen van Allen/ Davidson 3 en 2. Singles 6-4: Steenkamer wint van Allen 6 en 5, Lovey wint van Da vidson 4 en 2, Metgod verliest van Woof 4 en 2, Dorrestein wint van Saddington 2 holes, Bensdorp ver liest van Watkins 7 en 6, Bos wint van Burnside 2 en 1, Smits van Waesberghe wint van Helsby 2 en 1, Borst verliest van Giles 2 en 1, Huurman gelijk met Gee, Muntz gelijk met Saxton. DOELMAN Sieb Dijkstra is door Queen's Park Rangers overgenomen van het Schotse Motherwell. De 27-jarige Lim burger, die in het verleden voor Roda en AZ uitkwam, kostte de Engelse club bijna 750.000 gulden.

de Stem | 1994 | | pagina 15