Rendement: 13,9% Belasting: 0,0% Fiscale afspraken niet meer 'geheim' 06-8822 »en levering lan Indonesië )ER VOOR )NDEN Hoop voor kleine schuldeisers failliet Vie d'Or Wapentuig wordt pakketje schroot iTT_— NedCar ontsnapte aan faillissement Werkgevers luiden noodklok over busbranche Dochter Begemann-concern wordt in drieën gedeeld om voort te kunnen bestaan DE STEM ECONOMIE "ENLAND KORT i Maxi Ravast Vastgoed uit surséance Tulip verhuist naar Rosmalen ECONOMIE KORT 13,9% Belastingvrij is mogelijk. kïERDAG 16 JULI 1994 A4 ZATERDAG 16 JULI 1994 A5 ïrzoek naar moord pos Salinas van Mexico heeft een de moord op de presidentskandi- Iwil de moord 'tot op de bodem' leen nieuw onderzoeksteam gefor- llaatsvervangend hoofdofficier Mi- pr concludeerde dat slechts één man art had beraamd en uitgevoerd. Het fexico gelooft daar niets van en is png. door Tsjernobyl' la de ramp met de kerncentrale in I aantal kinderen dat in Berlijn met ]erd geboren (zogenaamde mongool- januari 1987 kwamen in de stad met dit syndroom. Volgens de jlrie gevallen normaal zijn geweest, jioeders bij de aanvang van hun ■teld aan een verhoogde hoeveelheid Ijging verklaren, aldus de Duitse Ig. Sperling is verbonden aan het lenetica van de Vrije Universiteit in Jungk overleden en vredesactivist Robert Jungk is feeftijd in Salzburg was overleden. Je publicist en futuroloog Jungk was 1 jaren '50 de risico's van kernenergie Jmstaat', zoals het boek heette dat hij Inde. Onvermoeibaar streed Jungk mane, democratische toekomst, niet maar ook bij demonstraties en op s liet Jungk zich als presidentskandi- oor de Oostenrijkse Groenen. Aan het I politieke beweging, niet alleen in l geboorteland Duitsland, leverde hij 45 soldaten Colombia Iguerrilla-aanval in twee jaar tijd zijn oldaten omgekomen. Het radiostation Idat de militairen in een hinderlaag Tillastrijders van de communistische In de buurt van het oliestadje Orito, Jidwesten van de hoofdstad Bogota en iapende Revolutionaire Strijdkrachten In van de oudste guerrillabewegingen heeft volgens sommige schattingen i onder de wapens. Kilie van verklikker annen hebben gisteren in een super- op Sicilië de echtgenote en schoon de gearresteerde matfioso Riccardo gevangenschap uit de school zou Iciliaanse mafia. pina en haar 61-jarige moeder werden door ten minste twee gemaskerde verdwenen in de drukke straten van veroorzaakt woede j|er Arafat en zijn naaste medewerker de woede van Israëlische regerings- Rals gehaald door te betogen dat de pben hun vlag in Jeruzalem te hijsen, ruzalem is in het door Israël en de Iganisatie gesloten akkoord niets vast- abbo verklaarde dat de Palestijnen erin lestina terug te krijgen'. Gevraagd om |jk heb het recht om de Palestijnse vlag i de muren van Jeruzalem, de minaret- kerken van Jeruzalem." „Dit is een zeer de de woeste reactie van de Israëlische r/afp) - De Amerikaanse Senaat heeft aan Indonesië geheel gestaakt, tenzij lemaakt van de verbetering van de fop Oost-Timor en elders in Indonesië. heeft Idellijk ij kun- es ac- erwor- irden," Suiten- )e ver- Indo- ?rp ko- kaanse ;elopen morese twintig oen het etoging uiteen denten imeld is om het ïen. In- ietoging ;ing van geweld in Oost-Timor, sinds In donesische troepen in november 1991 het vuur openden op een rouwstoet en daarbij 200 mensen doodden. De VS schortten in 1992 hun militaire hulp aan Indonesië for meel op, maar leverden nog wel lichte wapens. De Senaat wil ook dat Indonesië zijn troepen op Oost-Timor fors in aantal terugbrengt. Het gaat de Senaat vooral om wapens die worden gebruikt bij het neerslaan van demonstraties. De situatie in Dili is sinds eind vorige maand gespannen, toen kerkgangers twee Indonesische soldaten hadden aangevallen die tijdens een mis in een buitenwijk van de stad hosties hadden ver trapt. De bewoners van Oost-Ti mor zijn in overgrote meerder heid katholiek, terwijl 85 pr°" cent van de Indonesiërs, moslim (ADVERTENTIE) Rechtbank Den Bosch vindt dat niet alleen polishouders moeten profiteren in eventuele opbrengsten yan onze redactie economie Eindhoven krijgen misschien toch nog een gedeelte van hun vorderingen terug. De rechtbank in Den Bosch heeft dit gisteren bepaald. De Amersfoortse maatschappij Levob mag de polissen van Vie d'Or overnemen van de recht bank. Vie d'Or is in opspraak geraakt door mismanagement en mogelijke fraude. De rechtbank vindt dat niet al leen de polishouders maar ook de crediteuren als tussenperso nen en leveranciers evenredig moeten delen in de eventuele opbrengsten van de claims die de stichting Vie d'Or gaat innen. Volgens bestuurslid drs. P. Kei zer van de Verzekeringskamer gaat het maar om beperkte be dragen die deze schuldeisers te goed zouden hebben. Het zou gaan om maximaal 10 miljoen, tegenover een tekort van de po lishouders van 128,5 miljoen. De Verzekeringskamer was er vanuit gegaan dat alle opbreng sten aan de poiishouders zouden toe komen. De bepaling van de rechtbank is de enige aanpassing van het verzoekschrift van de Verzekeringskamer. De Verzekeringskamer kon gis teren geen definitieve medede lingen doen over de korting die de polishouders te wachten staat. Uit proefberekeningen blijkt volgens bestuurder Keizer dat polishouders 70 tot 110 pro cent van de ingelegde bedragen als eerste inleg voor hun nieuwe verzekering krijgen. Overnemer Levob Verzekeringen brengt de polissen onder in dochteronderneming Twentele- ven. De Amersfoortse verzeke raar telt 15 miljoen neer voor de overname: 7,5 miljoen wordt toegevoegd aan de voor ziening verzekeringsverplichtin gen en een zelfde bedrag is be stemd voor het versterken van de solvabiliteit van Twenteleven. Levob neemt in eerste instantie alle 13.500 polissen over. Tien polissen waarvoor geen herver zekering aanwezig was (en waarbij grote uitkeringen golden bij overlijden of arbeidsonge schiktheid) zullen na drie maan den worden beëindigd. Ook pro visiecontracten van Vie d'Or met tussenpersonen worden opge zegd. Het bedrijf verwacht binnen zes weken het overgrote deel van de polishouders aan een nieuwe verzekering te hebben geholpen. Twenteleven zal voor hen samen met de Verzekeringskamer een speciaal telefonisch informatie nummer openen. Levob neemt uiteindelijk negen van de ongeveer 35 ontslagen oud-werknemers van Vie d'Or in dienst. De Verzekeringskamer schat dat 18 a 19 mensen nog geen andere werkkring hebben gevonden. Circa 260 mensen weg bij RDM Botterdam (anp) - Het Rotterdamse bedrijf RDM (marine-, werktuig- en staalbouw), dochter van het Begemann-concern uit Breda, wordt opgesplitst in drie zelfstandige onderdelen. Die operatie kost naar schat ting 260 werknemers hun baan. Om het voortbestaan van RDM zeker te stellen, hebben de ge meente Rotterdam en de minis teries van Economische Zaken en Defensie de helpende hand toegestoken. Het huidige RDM-holding kent maar één bv: RDM bv. Het is de bedoeling dat daar twee bv's bijkomen, één waarin de ontwik keling, de nieuwbouw en de ver koop van onderzeeërs in wordt ondergebracht (150 werknemers) en één voor de werktuig- en apparatenbouw (300 werkne mers), aangevuld met het onder houd van onderzeeërs. De RDM bv blijft bestaan, maar onduide lijk is wat daarvan de activitei ten zullen zijn. Armslag Om het concern financiële arm slag te verlenen, is het Gemeen telijk Havenbedrijf van Rotter dam bereid de' grond van RDM te kopen. Daarnaast verstrekken Economische Zaken en Defensie de onderzeebootpoot een studie opdracht voor de ontwikkeling van een nieuw type onderzeeër. Arnhem (anp) - Het vast goedbeleggingsfonds Ravast is gisteren uit zijn surséance van betaling gekomen. Dat is mogelijk geworden door eenstemmige goedkeuring van het concurrente-crediteurenak koord en de bekrachtiging daar van door de rechtbank, overeen stemming met de belastingdienst en een akkoord met verstrekkers van hypotheekleningen. Een groep vastgoedbeleggers onder leiding van Catella Holland, een deelneming van het Zweedse woonwarenhuisconcern Ikea, heeft de gelden hiervoor be schikbaar gesteld. Op 2 mei 1993 kreeg het fonds voor anderhalf jaar definitief uitstel van beta ling. Aandeelhouders worden voor een buitengewone vergadering op 22 juli bijeengeroepen, onder meer ter behandeling van het voorstel de naam van Ravast te wijzigen in Capa City Realty. Eind vorige maand besloten zij tot benoeming van nieuwe direc teuren en commissarissen, af komstig uit de Catella/Ikea-stal. Er worden voorbereidingen ge troffen voor een emissie van ten Minste f 35 miljoen met voor keursrecht voor bestaande aan deelhouders. Ravast leed vorig jaar een verlies van f 2,6 miljoen tegen f 71 Miljoen in 1992. Door die verlie zen raakte het fonds in de pro blemen. Hoeveel geld met beide operaties is gemoeid, is niet bekend ge maakt. Het is overigens niet zeker dat de studieopdracht uiteindelijk leidt tot orders voor de te ont wikkelen duikboot. Als dat niet gebeurt, is de kans groot dat de onderzeeboot-bv op termijn niet overleeft. Weliswaar zijn er con tacten met Indonesië en Paki stan over de levering van duik boten, maar de orders daarvoor zijn nog niet getekend. Daar naast zouden er nog contacten zijn 'met een Navo-partner over de levering van één of meer boten'. In totaal telt de RDM-nieuwe stijl slechts 450 werknemers, ter wijl er momenteel 760 mensen werken. Een klein deel daarvan kan tot aan de vut-gerechtigde leeftijd in dienst blijven. Enkele anderen komen in dienst van de bedrijfsschool die wordt verzelf standigd. Voor de resterende 260 werknemers dreigt ontslag. De vakbonden voelen zich over vallen door het reddingsplan. Bestuurder H. de Vries van de Industriebond FNV heeft sterk de indruk dat het voor de werk nemersorganisaties een kwestie is van slikken of stikken. In de besprekingen met de vakbonden zou zelfs gedreigd zijn dat de lonen over augustus niet uitbe taald zouden-borden, als de vak bonden niet op zeer korte ter mijn instemmen. De bonden zijn niet bereid het verlies van werkgelegenheid zonder slag of stoot te accepte ren. Zij denken een groot deel van de 260 banen te kunnen redden door een soort 'uitleen bureau' in het leven te roepen. Dat zou activiteiten kunnen ont wikkelen voor RDM zelf, andere Begemann-bedrijven of eventue le derden. Bijkomend voordeel is volgens De Vries dat specialisti sche kennis behouden blijft. Over de financiering van het vakbondsidee kon hij niet veel helderheid verschaffen. Vertrek Daarnaast eisen de bonden het vertrek van de huidige directie. Die is er volgens hen niet in geslaagd een efficiënt verkoop apparaat op poten te zetten. Evenmin is er volgens De Vries iets terecht gekomen van verbe tering in het produktieproces. „Wij geloven niet in een nieuwe organisatie zonder een nieuw management," zei hij. Dinsdag zitten de vakbonden opnieuw met de directies van RDM en Begemann om tafel. Dan zal worden besproken of het uitleenbureau levensvatbaar is. Later in de week bespreken de bonden de stand van zaken met hun leden. Een medewerker van een Duitse oud-ijzerhandel maakt schroot van tanks uit het voormalige Oost-Duitsland. Duitsland besloot na de hereniging om de hoeveelheid wapentuig te verminderen. foto ap Van onze redactie economie Den Haag/Eindhoven - De belastingdienst mag afwijkende fiscale afspraken die van tevoren met bedrijven worden gemaakt niet langer geheim houden. De fiscus moet deze afspraken gelijknamige vennootschap desgevraagd beschikbaar stellen, daan van de bedrijfs- en fa- oneage-gegevens. Ook moet niet Kunnen worden achterhaald om welk bedrijf of om welke per soon het gaat. Üm r3at in een uitsPraak van de ehng bestuursrechtspraak an de Raad van State. Daarmee wordt een besluit van de staats ecretaris van Financiën om der gelijke beslissingen van de be las mgdienst niet openbaar te „.„,en vernietigd. De staatsse- ^ad zicd beroepen op de openbaarheid van bestuur. De procedure voor de afdeling bestuursrechtspraak tegen de staatssecretaris was aangespan- n door de tweewekelijkse euwsbrief Fiscaal up to Date, Wordt uitgegeven door de Directeur: 'Geen bank wilde in 1992 nog aan ons lenen' Van onze verslaggever Born - Autofabrikant Ned Car in Born heeft eind 1992 serieus overwogen het fail lissement aan te vragen. „We waren toen vrijwel rijp voor de schroothoop," aldus president-directeur Frans Se- venstern. Het verlies over 1992 bedroeg ruim een kwart miljard gulden. Voor 1993 hield de onderne ming zelfs rekening met een verlies van bijna een half mil jard gulden. „Als dat zou zijn gebeurd, was echt alle geld op." Volgens Sevenstern was op dat moment geen enkele bank be reid om NedCar nog langer nieuwe kredieten te verlenen. „De banken zagen me niet staan. Ze verlangden steeds meer zekerheden. Het was vechten tegen de bierkaai." De aandeelhouders hebben toen in informele gesprekken gesproken over de mogelijk heid om het faillissement aan te vragen en in sterk afgeslank te vorm met ongeveer de helft van het personeel verder te gaan. Deze koude sanering ging uit eindelijk toch niet door, nadat Sevenstern de aandeelhouders bereid vond om 117 miljoen gulden uit te trekken voor een sociaal plan. Dit maakte de uitvoering van een ingrijpende reorganisatie mogelijk in 1993, President-directeur Frans Sevenstern van NedCar. foto anp waarbij ruim 1200 banen bij NedCar verdwenen. Hoe precair de financiële situa tie bij NedCar vorig jaar was, blijkt wel uit het feit dat Se venstern destijds stiekem geld dat bedoeld was voor de uit breiding van de fabriek - het zogeheten Mitsubishi-project - heeft gebruikt voor financie ring van de Volvo 400-serie. Dit tot grote woede van vooral de Japanse aandeelhouder Mitsubishi. „Ik het toen heel wat moeten schipperen om de vrede te bewaren." Dat NedCar ondanks al die interne spanningen en tegen vallende autoverkopen het rampjaar 1993 heeft overleeft, zegt volgens Sevenstern niet alleen iets over de veerkracht van de onderneming, maar ook over de betrokkenheid van de aandeelhouders. „We hebben daarmee bewezen in de moei lijkste omstandigheden te kun nen overleven." Van onze verslaggever Den Bosch - Tulips Compu ters in Den Bosch gaat voor ruim 35 miljoen gulden een fabriek bouwen op bedrijven terrein Brabantpoort in Ros malen. In maart 1996 moet het 20.000 vierkante meter grote complex draaien, heeft Tulip gistermor gen bekendgemaakt. Tulip heeft ruimtegebrek in de huidige ves tigingsplaats Den Bosch. In de Rosmalense fabriek zullen zowel computermoederborden als personal computers in elkaar worden gezet. Op het industrie terrein komen ook het hoofd kantoor, de onderzoeks- en ont wikkelingsafdeling en het Euro pees logistiek centrum. De produktiecapaciteit wordt uitgebreid tot 300.000 systemen per jaar. In Den Bosch worden nu jaarlijks 150.000 machines gemaakt. In maart dit jaar verkondigde directeur R.J. Romein dat zijn bedrijf in 1998 bij de vijf groot ste pc-bouwers in Europa wil gaan behoren. De omzet moet worden vervijfvoudigd en de produktie moet omhoog schieten naar ruim 600.000 pc's. De computermarkt wordt nu ge domineerd door de Amerikaanse giganten Compaq en IBM. In 1993 behaalde Tulip een omzet van 374 miljoen gulden per jaar en zette het 128.000 computers af. Het bedrijf behaalde vorig jaar een winst van vijf miljoen gulden. der firma, waarvan de Eindho- vense uitgeverij Euroforum Fis cale Nieuwsbrief BV een van de firmanten is. Hoofdredacteur N. Nobel van Fiscaal up to Date vindt de uit spraak van belang in verband met de vrije nieuwsgaring, maar ook vanwege het belang dat ge moeid is met de openbaarheid van de afspraken die de fiscus vooraf in bepaalde gevallen met ondernemingen maakt. Volgens hem is die informatie nu vaak bij een beperkt aantal mensen be kend. Daardoor hebben anderen in feite achterstand. „Die informatie blijft nu niet meer tot enkelen beperkt." Wie weet welke fiscale afspraken met anderen worden gemaakt, kan daar zijn voordeel mee doen, redeneert Nobel. I Den Haag (anp) - De particu liere busbranche (10.000 werknemers) verkeert in gro te problemen. Voor veel tou- ringcarbedrijven dreigt het doek te vallen als er niet snel maatregelen komen tegen on der meer de oneerlijke con currentie en de overcapaci teit. Dat stelde de werkgeversorgani satie Busvervoer Nederland (BVN) gisteren op basis van een vergelijkend onderzoek naar de problemen in de sector. Volgens BVN-woordvoerder J. Stokman moeten de particuliere busbedrijven opboksen tegen een aantal zeer grote problemen. Al lereerst zijn er in Nederland te veel bussen. Het aantal busbe- L drijven groeide de afgelopen ja ren van 285 in 1988 tot 470 dit jaar. „Als je dat afzet tegen een afge nomen vraag naar de diensten van deze bedrijven, kun je je voorstellen dat we een probleem hebben." Het gaat hier wel om bedrijven met een volledige ver gunning. „De overheid koestert de open markt in deze sector, en dat betekent dat er geen halt wordt toegeroepen aan de groei." Vooral houders van 'beperkte vergunningen' zijn een doorn in het oog van de branche. „Stich tingen die bij voorbeeld mensen uitwisselen met Polen, bedrijfs- of hotelvervoerders en kleine clubjes die oudere mensen in de wijk verplaatsen, bewegen zich steeds vaker op de markt van de touringcarbedrijven. Terwijl ze niet eens commercieel mogen vervoeren. Ze hebben toch bus sen, dus denken ze al gauw dat ze ook wel schoolkindertjes naar het zwembad kunnen brengen of kleine reisjes kunnen verzor gen." De cijfers liegen er volgens Stok man niet om. Vier jaar geleden waren er ongeveer 50 beperkte- vergunningenhouders. Nu zijn dat er al 250. „Het ministerie van Verkeer en Waterstaat is al eerder gewezen op deze wild groei. Het is nu echt tijd dat er wat gebeurt tegen deze branche vervaging." Stokman is ook huiverig voor de komst van de hoge-snelheid- trein. De HSL kan vooral in het stedenvervoer marktaandeel ver overen, vreest hij. Een woordvoerder van Verkeer l en Waterstaat meldt in een reac tie dat afschaffing van de be perkte vergunningen niet aan de orde is. „Dat zou betekenen dat niemand behalve touringcaron dernemingen een bus mag aan schaffen. Dat lijkt me niet de bedoeling." Het ministerie wijst bovendien op een onderzoek uit 1993 van de Rijksverkeersinspectie naar overtredingen door houders van beperkte vergunningen. „Daar uit bleek dat sommige houders van dergelijke vergunningen zich inderdaad bewegen op de commerciële markt. Het aantal overtredingen was echter gering en de invloed op de totale ver voersmarkt minimaal." Volgens het ministerie is wel afgesproken dat de inspectiedienst vaker en intensiever zal controleren. Fruitteler lijdt bijna 2 ton verlies Den Haag - Fruittelers hebben over 1993 gemiddeld een verlies geleden van 174.000. Het verlies in deze branche kwam daarmee wat lager uit dan in 1992. Toen lagen de kosten iets meer dan twee ton hoger dan de opbrengsten. Dat blijkt uit een raming van het Landbouw-Economisch Instituut. De opbreng sten per fruitteeltbedrijf raamt het instituut 7 procent hoger terwijl de kosten stabiel bleven. Het ondernemersinkomen in de fruitteeltverbeterde in 1993 van bijna 37 mille negatief naar ruim 26 mille negatief. De groenteteelt op open grond komt met gemiddeld 118.000 verlies slechter uit de bus dan in 1992 toen het verlies 86.000 bedroeg. De bloembollentelers daarentegen hielden de stijgende lijn vast en sluiten 1993 af met een positief resultaat van 32 mille tegen een kleine 3 mille in 1992. Export zorgt voor omzetstijging industrie Voorburg - De omzet van de industrie is in mei met 6,8 procent gestegen. De stijging kwam vooral tot stand dankzij een toename van de export, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De export steeg in mei in vergelijking met een jaar eerder met 11,8 procent en de binnenlandse omzet met 2,2 procent. De grootste exportstijgingen signaleerde het CBS in de chemi sche industrie, de electrotechnische industrie en op het terrein van de transsportmiddelen. De aardolie-industrie liet een daling zien. Het CBS constateerde de grootse onzetdaling bij de grafische industrie en de uitgeverijen. Ten opzichte van mei vorig jaar zijn de prijzen met 0,4 procent gedaald. Herstel automarkt zet door Amsterdam - De automarkt in Nederland herstelt zich verder. Dat blijkt uit cijfers van de branchevereniging Rai. In de eerste helft van dit jaar zijn 268.320 nieuwe personenwagens verkocht; een stijging van 18,6 procent ten opzichte van de 226.255 in het eerste halfjaar in 1993. Verwacht wordt dat de automarkt dit jaar aantrekt tot 425.000 stuks. In 1993 werden 392.000 nieuwe wagens verkocht, in het jaar daarvoor 492.000. De markt bereikt dit jaar aldus nog op geen stukken na de omvang van 1992. Stakingen Britse spoorwegen uitgebreid Londen - De staking van seinwachters bij de Britse spoorwegen wordt uitgebreid Reizigers naar Groot-Brittannië moeten de komende weken rekening houden met grote vertragingen en uitgevallen treinen. Het verscherpte actieboekje ziet er voor de komende weken als volgt uit: een 24-uursstaking op woensdag 20 juli, een 48 uursstaking van dinsdag 26 juli tot donderdag 28 juli en een 24 uursstaking van woensdag 3 augustus 12.00 uur tot donderdag 4 augustus 12.00 uur. Inzet van de actie is een loonconflict met de rail- en stationex ploitant Railtrack, een dochtermaatschappij van British Rail. Ontslagen bij Bouwcentrum Rotterdam - Bij het Bouwcentrum in Rotterdam komen zeker dertig of mogelijk drieënveertig mensen op straat te staan, aldus voorzitter J. van der Marei van de ondernemingsraad. De or is akkoord gegaan met de ontslagen omdat de raad alle vertrou wen zegt te hebben in een afgeslankte organisatie. Het Bouw centrum geeft adviezen aan de overheid en particuliere instellin gen. Daarbij is het volgens Van der Marei de laatste jaren te veel een kennisinstituut gebleven en te weinig een professioneel adviesbureau met voldoende inkomsten. „De omslag naar meer marktgericht werken is niet streng genoeg doorgevoerd. Mede daardoor is nu de bodem van onze schatkist in zicht." In verband met deze mislukte omslag heeft per 1 juli een directeurswisseling plaatsgehad. Het Bouwcen trum wil de ontslagprocedure versnellen om te voorkomen dat er straks geen geld meer is voor de salarissen. Er werken nu nog 106 mensen. (ADVERTENTIE) KoersPlan van Spaarbeleg is belastingvrij sparen met een hoog rendement. Over de spaarperiode t/m 1993 werd maar liefst 13,9%* gerealiseerd. Zo'n hoog rendement betekent dat een inleg van slechts f 50,- per maand uitgroeit tot een fors kapitaal. En dat vermogen krijgt u belastingvrij uitgekeerd. Hoe KoersPlan precies werkt, leest u in de gratis brochure. Bei daarom met Spaarbeleg of stuur de bon in. U kunt ook uw verzekeringsadviseur raadplegen, *Gerealiseerde rendementen vormen geen garantie voor de toekomst. 24 uur per dag (20 ct/min.) SPAARBELEG,100% DOCHTER VAN ^EGON Ja, stuur mij - vrijblijvend - meer informatie over het hoge belastingvrije rendement van KoersPlan. Dhr./Mevr Straat: - bra94408 Postcode: Telefoon: Plaats: In een envelop zonder postzegel zenden aan: Spaarbeleg N.V., t.a.v. Karin van Dam, Antwnr. 7012, 3430 VM Nieuwegein. SPAAR I BELEG I tr V

de Stem | 1994 | | pagina 5