Akkoord over cao bij Cerestar elegenheid The Fags: "Lont maken, spelen en iets bereiken' WAARDEBON Geen nieuwe ruilverkavelingsprojecten in provincie Zeeland in 1995 DE STEM WEERMAN WILLY PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN DAG klapper aar getrouwd ien Werknemers krijgen gematigde loonsverhoging, invoering vijfploegendienst >rgen van Ella Jan Cees Ja, Ron Feestelijke oplevering woning Le Rivage Diamanten paar in Hoek De hitte keert terug! particulieren '0% KORTING jrger Gefeliciteerd telijk Gefeliciteerd as en Anna v.d. Swaluw DE stem ZEELAND C2 Deze Buys lamma lamen 3rd! Igelique Hartelijk bedankt De Flanellen. 50e varjaardag Parkzicht wenst jullie veel succes in Nijmegen. Morgen pas Bram- Getrouwd Hokjes s Smog Mistvelden ALLE FOTO'S 2x AFGEDRUKT VAKANTIEGANGERS OPGELET! LAST MINUTE - AANBIEDING NU SLECHTS VERSCHOORE ens, "bedankje, jubileum, ie, huwelijk, verloving, ing, prestatie, examen, Abraham, enz. per kolom 1.09 incl. BTW, e regel verplicht. Foto of g, formaat 35 x 40 mm I. BTW. Overige tarieven op ag. Foto's worden niet geretourneerd. 236882 of geef uw tekst 'ór plaatsing af bij één van ren. Schriftelijke opgaven luitend geaccepteerd indien 'res bekend zijn, ook indien etaling bijgevoegd is. n ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken gegeven tekst behoudt de het recht voor om de naam achtgever bekend te maken. Pnbergen, Ria Peemen-v.d. Klundert ppie v.d. Boer-v. Endschot in Breda, jjybregts in Geertruidenberg, Paul Vc Jaco v.d. Hart in Hansweert, Nooyen in Oosterhout. Zondag 17 juli Isterzande, Amanda van Terheyden- |ndaal, Tim Nieulande in Sas van Gent J jullie 35-jarig huwelijk, (nderen en kleinkinderen. |94 van 17.00-19.00u in het feestzaaitje Hervormdekerk in Heinkenszand. |k van Srigitte ZATERDAG 16 JULI 1994 Van onze verslaggever Hulst - Voor het eerst sedert jaren staan er op het Voorbereidingssche ma Landinrichting 1995 geen Zeeuwse projecten. Weliswaar is het gebied Kuitaart (De Puttingh) wel aangemeld voor ruilverkaveling met een administratief karakter, maar de provincie heeft deze aan vraag niet gehonoreerd. Het gebied Kuitaart gaat om een opper vlak van 145 hectare. De natuurbe scherming diende de aanvraag in, met name om natuurgebieden in deze streek voor de toekomst veilig te stellen. Maar onderzoek toonde al snel aan dat boeren in het betrokken gebied niets voor een landinrichtingsproject voel den, ook al is de verkavelingssituatie niet al te best. Ook de landbouworganisatie ZMO wei gerde de aanvraag te ondersteunen, tot ongenoegen overigens van de natuurbe schermingsorganisaties. Die vinden het te ver gaan als één organisatie een heel landinrichtingsproject kan blokkeren. Niettemin wijst de provincie de landin richting af. Dat er voor volgend jaar geen nieuwe projecten op het Voorbereidingsschema prijken, wil niet zeggen dat er in Zee land niet wordt verkaveld. Op dit mo ment zijn er twaalf projecten in voorbe reiding, met een totale oppervlakte van ruwweg 45.000 hectare. In Zeeuws-Vlaanderen zijn dat de land inrichtingsprojecten (of herinrichtin gen) Aardenburg, Axel, Biervliet, Kust West-Zeeuws-Vlaanderen, Zaamslag/ Reuzenhoek, Hoek en Philippine. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het om zo'n kleine 28.000 hectare. De projecten be vinden zich overigens in verschillende fases van voorbereiding en/of uitvoe ring. De verwachting is dat er in de komende jaren toch nog enkele landinrichtings projecten op het Voorbereidingsschema zullen worden geplaatst. Het gaat dan om een gebied op Schouwen-Duiveland en om de Zak van Zuid-Beveland. Morgen wordt een vijftigjarige motormuis. Kitty, Wilfred, Corina, Kimberly, Patrick en Mary. vd Ira en klaan. J Breda. Iwd Ihoorn en erbusch I Breda. vd lp en pn Og j Dorst. vd er Hoek en en Broek tten-Leur wd <x en sen tten-Leur. wd idenhil en Klundert. wd den en Vessem luwe. wd )ongen en Broek. wd vaerts en Jseldijk. osterhout. iwd nak en 3akx. (osterhout. JWd igh en Steen. osch. JWd >rs en jenaar aar. voor de heerlijke dag van het 35-jaar bestaan van w zaak aan klanten, vrienden collega's en vooral ook Allemaal bedankt!!! Vandaag zit hij niet tusser de patatten, maar hij mag zich lekker gaan bezatten! H.G. met je "de Kids" het is echt waar je wordt 40 jaar Maar niet getreurd Volgend jaar is ons Marij aan de beun' Pa, Ma, Wim, Com Roxanne en Ben ik al zestien? Ben ik al zestien? op 15 juli 1994 Ben Goossens Conny van der Smisse Van onze verslaggever Sas van Gent - De directie van Cerestar Benelux BV in Sas van Gent en de industriebond FNV heb ben een akkoord bereikt over een tweejarige cao die loopt tot maart 1996. Een gematigde loonsverhoging, de invoering van een vijfploe gendienst en een studie naar een ouderenbeleid zijn daarvan de belangrijkste uitkomsten. De vierhonderd werknemers van Cerestar krijgen er 1,5 procent salaris bij. De loonsverhoging gaat in op 1 april 1995. Soepeitjes De ploegendienst wordt met in gang van 1 januari 1996 een vijfploegendienst. Om de roos- terdiensten soepeitjes te laten lopen worden acht nieuwe men sen aangetrokken. Met de invoe ring van de vijfploegendienst wordt een jarenlange discussie tijdens de cao-onderhandelingen over dit systeem afgerond. Het heeft zo 'lang geduurd omdat beide partijen lange tijd wisse lende en verschillende opvattin gen hadden over het dienstroos ter. „We hebben elkaar aardig aan de praat gehouden. Maar nu was dan toch het moment om het te doen. Op een afdeling kwa men enkele mensen vrij en toen hebben we tegen elkaar gezegd: als het je het wilt moet je het nu doen. Om zo'n rooster te kunnen lopen moet je extra mensen heb ben", aldus P. Hazelager van de Industriebond FNV, Moeizaam Hazelager omschreef de onder handelingen, die vier ronden duurden, als moeizaam maar is zeer te spreken over het resul taat. „De leden gingen unaniem akkoord. Dat gebeurt ook niet altijd". De werknemers kunnen optimaal profiteren van een nieuwe bedrijfsspaarregeling. Daarnaast zijn partijen overeen gekomen dat de ondernemings raad gaat kijken naar een oude renbeleid. Grote druk zit daar niet achter want Cerestar is een jong be drijf. De gemiddelde leeftijd is heneden de veertig jaar. Maar het is volgens Hazelager wel taak om naar de toekomst te Ljken. „Je moet niet wachten tot de oudere werknemers in elkaar storten. Het is de bedoe ling dat ze fluitend en gezond het einde halen". Onderdeel van de nieuwe cao is ook een verdere studie naar de aanpassing van de salarisstruc tuur waarbij de beoordeling van prestaties sterker van invloed is op de salariëring dan nu het geval is. Van onze verslaggever Harold de Puysseleijr Hulst - Ze willen in de eer ste plaats leut maken en spelen, maar toch wel iets bereiken in de popmuziek. De eerste twee elementen komen tot uitdrukking in hun optredens, de neerslag van het derde is te vinden op hun eerste (mini)-cd: Sick for a week. The Fags, een band uit de Oost- Zeeuws-Vlaamse grensstreek met het Belgische De Klinge als uitvalsbasis, heeft een contract voor nog eens twee (mini)-cd's op zak met het Belgische mu zieklabel Boom Records. Op het niveau komen van groe pen als Spo-Dee-O-Dee, Shine en Betty Goes Green. Dat is de ambitie van The Fags. „Om te beginnen", zegt frontman Frans V. „Want the sky's the limit." Zoals het elke popgroep met zelfrespect en lef betaamt, hou den de bandleden er niet van voorbeelden te noemen of pa rallellen te trekken met reeds gevestigde namen in de popsce- ne. Na zachte aandrang doen zanger Frans en gitarist Johnny P. Milsson dat toch. „Iggy Pop omdat zijn levensstijl mij wel aanspreekt", zegt Frans met enige aarzeling. „Hij heeft aan iedereen het schijt, is al honderd keer door de hel ge gaan, maar komt iedere keer sterker terug. Bovendien straalt hij een enorme energie uit bij zijn optredens. Je snapt niet waar 'ie dat vandaan haalt", aldus het podiumbeest van The Fags. Met gepaste eerbied spreekt Jo hnny P. Milsson de naam van Jimi Hendrix uit. „Kon ik zo maar gitaar spelen. Maar zeals hem komt er nooit een tweede. Er zijn veel technisch goede gitaristen, maar ze slagen er niet in het gevoel in hun spel te leggen zoals Hendrix", zegt Milsson, die terloops nog be scheiden aantekent dat hij zich zelf absoluut geen goed gitarist vindt. De namen van Pearl Jam, The Rolling Stones en The Replace ments vallen tijdens het inter view, maar zelf houden de bandleden het er toch maar op dat ze Under Stage Rock spe len. „Een nieuwe muziekstro ming", grijnst Frans. „Nee, hoor. Onze oefenruimte is onder het podium van een toneelzaal, vandaar die term. En wij zijn wars van de hokjesgeest." Hard-rock, rock roll, house, grunge, garagerock, de muziek van The Fags heeft er wel raak vlakken mee, maar past niet echt in die hokjes. Platencontract De contacten met Boom Re cords dateren van twee jaar terug. Toen echter loerden The Fags op een contract met een grotere platenmaatschappij en lieten de belangstelling van Boom Records voor wat die was. Helaas gingen de plannen voor een platencontract in rook op en kwam de band opnieuw bij het kleinere Belgische Boom terecht. De distributie van de eerste cd verloopt via Rough Trade en de schijf ligt in ver schillende platenzaken in Ne derland en België of is daar te bestellen. Sick for a week is geproduceerd door Dick Brouwers, toetsenist van Soft Parade, en Jan Bart Meijers, gitarist van Shine. De cd bevat vijf - overwegend ste vige - nummers: Cold Love, Loaded, Comin' Home, Last Warning, So Hard, De teksten vloeiden uit de pen van zanger Frans en zijn veelal autobiografisch. „Meestal din gen die ik zelf meegemaakt heb. De jongens zitten uren te pielen en en passant schrijf ik daar teksten op. Het groeit. Het duurt zeker twee maanden voor een nummer helemaal af is." The Fags zijn Frans V. (vocals); JP Milsson (lead guitars); Yvan (guitars and vocals); Danny D.K. (drums), en Thom Hoff mann (bass). De laatste maakt sinds negen maanden deel uit van de groep en heeft volgens Milsson en Frans gezorgd voor nieuwe impulsen. „Hij heeft de band dichter bij elkaar ge bracht." Frans V. van The Fags tijdens het optreden op het School's Out popfestival in Axel. FOTO WIM KOOYMAN EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 86554. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van eer Helm, Ton Koomen (sport), Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- oeverslaggever). kuist: Steenstraat 14, tel. 01140-13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin H°eije, Hans Dimmers, nulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. pdttegenwoordigers: tody van den Brande, Marian Verstraeten, Verkoopleider: Harry Muur- m3ris, tel. 076-236454. Telefoonnummers en 0penjngS. tilden van overige afdelingen P Pagina A2. 18-5-94 Het echtpaar Lauret-Klaassen, 65 jaar getrouwd. FOTO WIM Van onze correspondent Hoek - Vandaag viert het echtpaar M. Lauret-Klaassen het 65-jarig huwelijksfeest. Dat gebeurt onder meer met een receptie in de zaal van het bejaardencentrum Vrem- dieke aan de Irisstraat in Hoek. Bij een van de woningen van Le Rivage wordt de tuin aangelegd. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Nieuwvliet-Bad - Gisteren werd de eerste woning van de badresidentie Le Rivage in Nieuwvliet-Bad feestelijk opgeleverd. Burgemeester J. Kruize, wethouders C. Bolijn en L. Cuelenaere (wethouder A. Rosendaal was met vakantie) en gemeentesecretaris C. Geerse arri veerden per fiets op de afgesproken plaats. Iets te vroeg volgens het draaiboek, vandaar dat ze ze nog een rondje Le Rivage moesten doen. Willem Panis projectontwikkelaar die zelf ook de architectuur voor zijn rekening van dit vakantiedorp heeft genomen, sprak in zijn openingswoord tevreden heid uit over de samenwerking met de politiek. Dat deed ook burgemeester Kruize die de totstand koming van het park in de herinnering bracht. „Jullie moesten even in de wachtkamer maar in november '91 kwam dan toch het voorbereidings- besluit door de raad. Het definitieve besluit viel in oktober '93 waarna Gedeputeerde Staten begin '94 het groene licht gaven. Nu zijn we al toe aan de eerste oplevering van een project dat uitstekend past in dit gebied". Vervolgens overhandigde de Oostburgse eerste burger de vier rijwielen aan het gezin Fleskens uit Geldrop die de eerste koper in het park waren. Dit onder de muzikale tonen van het Jazz genootschap Ons Genoegen. Van de eerste fase zijn alle 46 woningen al verkocht. Rest nog de tweede fase die een dertigtal woningen omvat. Het echtpaar woont sedert tien jaar in een zogenaamde aanleunwoning vlak bij het centrum. Beiden genieten nog een goede gezondheid. De heer Lauret is 88 jaar oud en is geboren in Philippine. Zijn echtgenote is een jaar jonger en zag het eerste levenslicht in Hoek. Daar.in de wijk Oud-Vlissin- gen, heeft het echtpaar vele jaren gewoond. Uit het huwe lijk zijn drie kinderen gebo ren, en er zijn momenteel vier kleinkinderen. De heer Lauret begon zijn arbeidszaam leven reeds op jonge leeftijd in de landbouw en werkte op ver schillende boerderijen. Later verkaste hij naar de in dustrie. Werkte eerst een tijd lang op de glasfabriek in Sas van Gent en daarna negentien jaar bij de cokesfabriek in Sluiskil. Tot aan zijn 65e jaar, want van een vut was toen nog geen sprake. Zijn hobby's zijn tuinieren en ook mag hij graag nog een partijtje biljart spe len. Verder kan men hem bij gunstig weer aantreffen op de fiets. Namens het gemeentebestuur van Terneuzen was het burge meester Barbé die het briljan ten echtpaar gistermorgen kwam feliciteren met het be reiken van deze mijlpaal. Als oud-Philippinenaar voor Lau ret geen onbekende: „Ik heb zijn vader en ook zijn grootva der nog gekend", zo liet hij weten. Afgelopen nacht is de temperatuur op veel plaatsen gedaald naar 14 graden. Gezien de hoge vochtigheidsgraad van de lucht geeft dit vanmorgen op veel plaatsen aanleiding tot mistbanken. Als u vroeg moet vertrekken is het uikijken. Aangezien vannacht een zwak frontje passeerde beginnen we in de vroege morgenuren met wat wolkenvelden, maar daarna wordt het een zeer aangename dag. Aan de kust wordt het 22 graden, maar landinwaarts 25 tot 26 graden. Dat alles bij een zwakke noordwestelijke wind met een kracht van 2 Beaufort. Een aangename dag om een tuinfeest te houden. Morgen is de wind al naar het noord-oosten gedraaid en dat betekent aanvoer van continentale lucht. De temperaturen lopen op naar 27 graden en er bestaat een grote kafis op smog. De wind draait nog verder door naar het oosten en staat de rest van de week zelfs pal oost met af en toe en afwijking naar zuid-oost. De hitte is daardoor weer terug. Vanaf dinsdagavond moeten we weer rekening houden met onweer. Dat kunnen hevige buien zijn. Overigens zijn wij woensdagavond aan het ergste onweer ontsnapt. Het onweer begon zich tijdens de tocht naar het oosten steeds meer te ontwikkelen en dat z orgde in de oostelijke provincies voor veel overlast. In België telden de bliksemmeters ruim 31.000 ontladingen. 1500 daarvan sloegen in! Ten oosten van de lijn Gent-Lokeren viel de meeste regen met 40 millime ter. Gemiddeld is de maand juli goed voor 65 millimeter. Het weer in cijfers: Vandaag een noordelijke wind van 2 Beaufort en maxima van 24 tot 25 graden. Komende nacht wordt het 14 graden en er is kans op mistvelden in de vroege ochtend. Morgen staat de wind noord-oost met een kracht van 3 Beaufort. Het is zeer zonnig met maxima van 26 tot 27 graden, 's Nachts wordt het 13 graden. Maandag is de wind oostelijk, heeft een kracht van 3 Beaufort en de maxima schommelen dan van 28 tot 30 graden. In de nacht van maandag op dinsdag wordt het 15 graden. Dinsdag en de rest van de week staat de wind oost tot zuid-oost, is 3 Beaufort, de maximum-temperaturen overdag zijn 29 tot 31 graden en 's nacht wordt het 17 tot 19 graden. Vanaf dinsdagavond is er vrijwel dagelijks kans op onweer, dat hevig kan zijn en gepaard kan gaan met hagel, windstoten en zware regenbuien. De depressie die dat kan veroorzaken ligt ten zuidwesten van ons. Deze kan op zijn vroegst maandagnacht bij ons arriveren. Aangezien het systeem nu al aan het vertragen is, kan dat ook disndagavond zijn. Hoe was het weer op 16 juli vorig jaar? Het was overdag 18,2 graden, 's nachts 13,8 en het regende 11,5 millimeter. De zon scheen niet. Extreme temperaturen op 16 juli sinds 1900: in 1919 werd het 's nachts 5,6 graad en in 1945 overdag 33,7. De weerspreuken: 'Brengen de Hondsdagen koelte en regen, er is weinig hoop op zegen'. 'In juli grote zonnebrand, is goed voor ons en het land'. Kloosterzande OUD PAPIER - De voetbalvereniging Hontenisse haalt vandaag vanaf 9.00 uur oud papier op. SCHIETINGEN Heinkenszand - Kermisschieting Soranus met 40 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: H. van Leeu wen, tweede hoge vogel: J. Ver- meule, eerste zijvogel: Jac. Doene, tweede zij vogel: B. Looy, derde zijvogel: A. de Jonge, vierde zij vogel: A. Rijk, grootste aantal (5): P. de Visser. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Verdonk, tweede hoge vogel: H. Moison, eerste zijvogel: E. Rentmeester, tweede zijvogel: J. Platschorre, derde zijvogel: A. Schouwenaar, vierde zijvogel: L. Janse, grootste aantal (6): I. Helmstrijd. Heinkenszand - Tweede schieting Soranus met 63 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Vermeule, tweede hoge vogel: J. Platschorre, eerste zijvogel: W. Boudens, twee de zij vogel: C. de Jonge, derde zijvogel: P. Maat, vierde zijvogel: R. Dingemanse, grootste aantal (6): L. de Wilde. Jubileumschie- ting voor A. de Jonge en C. van de Dries (beiden 60 jaar schutter), H. de Jonge en C. de Jonge beiden 55 jaar) en A. de Jonge (50 jaar schutter). Eerste hoge vogel: H. de Jonge, tweede hoge vogel: D. Boonman, eerste zijvogel: H. Koens, tweede zij vogel: A. Meeu- sen, derde zij vogel: D. Hoondert, vierde zijvogel: Jac Doene, groot ste aantal (5): K. Repkes. ZATERDAG HULST - Café De Kroon, 14.30 uur schie- ting. LAMSW AARDE -Café De Lamsoren, 14.00 uur vleeskaarting. NIEUW-NAMEN - Zaal Van de Velde-Picavet, 14.30 uur schieting. ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 14.00 uur schieting. OSSENISSE -Hof ter Nesse, 14.30 uur gaai- bolling en schieting. - Camping De Zeemeeuw, 15.00 uur schieting. ÏJZENDIJKE - Café Les Amies, 15.00 uur schieting. ZONDAG HENGSTDIJK -Camping De Vogel, 10.00 uur kaarting. KIELDRECHT -Rust Roest, 15.00 uur schieting. OSSENISSE - Hof ter Nesse, 14.30 uur schie ting. (ADVERTENTIES) de gehele 2e set voor maar 25 cent per foto Terneuzen Noordstraat 6 01150 21575 (v.h. Foto But) Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 FOTO VERSCHOORE 3-pak 100 ASA 24 opnamen Normale adviesprijs -SSSI3 Foto Verschooreprijs J4?95 10.- Bij ieder 3-pak tevens 7.50 kor tingsbonnen voor ontwikkelen en afdrukken dus 2.50 per film (in de 1 uur fotoservice) 1 GO- 'USSINGEN MIDDELBURG - HULST - TERNEUZEN

de Stem | 1994 | | pagina 17