Priem bang voor 'gouden duo' r alen flink stfinale' Duisternis valt over Nederlands Tour-peloton de stem Lezerstour M' 94 Yermey en Jonker: 6Hand in hand, kameraden' 4 Alles wat ik hier en nu zeg, zal tegen me worden gebruikt' sport KORT (K. radio tv vandaag morgen /Y TOUR DE FRANCE 94 eld in Argentinië Ekiinov tekent bij Giovanni Fidanza stort ineen Van Bon naar huis met zere knie Miguel Indurain fietst op z'n gemak in het geel naar Parijs TOUR IN MEERVOUD Louison Bobet laat geaccepteerd o ATERDAG 16 JULI 1994 B2 ZATERDAG 16 JULI 1994 B3 „Maar het draait natuurlijk se allemaal weer om de centen. in De FIFA wil er zoveel moge- -:j lijk geld uit slaan." Svensson, die zich voor de ondankbare taak gesteld ziet en de verslagen ploeg scherp te te krijgen voor vanavond, was om het met zijn captain eens. Hij n- pleitte voor een gedeelde der de de plaats met Bulgarije. Maar: is_ „We zullen hoe dan ook gemo eid tiveerd zijn. Het gaat per slot t„ van rekening om de bronzen medaille bij een WK." Thern beaamde dat de spelers on- zeker hun best zullen doen, iet maar hij hield vol dat hij er de enk voorkeur aangeeft na zo'n ne- pe- derlaag als tegen Brazilië stil- na letjes af te druipen. „Ik blijf der- erbij dat zo'n troostwedstrijd jd," overbodig is na misschien wel wel de grootste teleurstelling van rijd je carrière. Ik zie liever dat de che FIFA hetzelfde doet als de ee- Europese bond, geen strijd om hij: de derde plaats." r in beeld als bondscoach van eau Noticias Argentinas heeft dat de voetbalbond (AFA) vernomen, genomen dat Daniel Passarrella, de eerste gegadigde was voor de sile. het moeten slikken, met water, limonade of coca-cola, maar ze zulen het moeten slikken." Een wereldtitel voor Brazi lië kost Hristo Stoitsjkov mor gen een miljoen peseta's. De Bulgaar deed die toezegging aan Romario, zijn clubgenoot bij FC Barcelona, al geruime tijd geleden. Romario onthield de afspraak zonder tegenpres tatie. De voetballers van Saudi- Arabië worden na hun terug keer door de ene na de andere gelij- prins onthaald. Er leven er dat ongeveer 4000 in het land. onds- Nog voor de ontvangst door rden koning Fahd zijn de WK-spe- lers al ruim zes ton de man tent- rijker. agalo In Boekarest was het carna- ~aar. val, toen de Roemeense selec- j won tie aankwam. De ploeg, in de 2 met kwartfinales uitgeschakeld In door Zweden, was zichtbaar natio- ontdaan over de overweldi- ar het gende belangstelling. „Het On- spijt ons dat we jullie niet nog t van iets meer hebben gegeven," nnen- sprak topschutter Dumitrescu, Daar- bedolven onder vlaggen en nog bloemen. 'Hagi for president,' elijst. schreeuwde de meute, n het De Bulgaren en Roemenen 'k ben hebben genoten van het WK ochte en trokken gelijk de stoute an de schoenen aan. In de Balkan tegen landen wordt in samenwer- ldtitel king met Griekenland onder- n tijd. zocht of het zin heeft zich ellen? kandidaat te stellen voor het oeten WK in 2002. et, dat zullen oseert met Tour-miss Petra Clerx. FOTO HENK THEUNS de Le- (Rijsbergen) en mevrouw T e Stem Schelfhout (Kloosterzande) ver- avid de dienden gisteren respectievelijk et zijn vijf en drie punten. Hierdoor Ooster- stegen zij naar de top van it Etten- rangschikking. Koploper Koos Remie uit Breda avid de gokte gisteren op een zege van van De Miguel Indurain en liep-daar uit 1985. mee, ondanks het formidabele dat hij rijden van de Spanjaard, punten weer de mis. William Molders is nu tot Item-trui op drie punten genaderd. Voor "our-miss vandaag tipt de Hulstenaar Mare gde hem Sergeant als winnaar. Puntenklassement 1. Koos Remie (Breda) 21 punten; rt) 6.09.12; 2. William Molders (Hulst) 18 punten, r) 6.09.20; 3. Jos Hendrickx (Rijsbergen); /t_. 06.16; mevrouw J. Schelfhout (lsi°u terzande) 17 punten; imswaarde) 5- Ac* van Gils (Dongen); E. van Hooie (Hulst); k) 6.15.20; E-J- van de Made (Made); udenbosch) Th. Pieters (Oosterhout) punten; 13- 9. J. van Aerts (Axel) .25.20; W.P.J. Buyks (Etten-Leur); 42 E. Lernout (Heikant); n, enklasse- beek). Linda Machielse» (Pr,n van De Henk Martens (Breda); kkelingen ham Mol- p van der Veeken (Sint-J lendrickx Steen) 14 punten. Van onze verslaggever Jacques Eestermans Luz-Ardiden - Het was een aandoenlijk plaatje, gisteren op Luz Ardiden. Hand in hand reden ze over de verlos sende eindstreep op de druk kend hete Pyreneeëntop, dol gelukkig dat ze de koningin- nerit van de 81e Tour zonder kleerscheuren hadden over leefd. Patrick Jonker en Mar- co Vermey vormden even een Hollands paar apart. Vermey had nog het meeste ple zier beleefd aan de gezamenlijke martelgang naar Luz Ardiden. „Het was heel speciaal om sa men met hem tussen die enorme mensenmassa heen te rijden," legde de drager van de rode lantaarn, die overigens de hete adem van John Talen in z'n nek voelt, uit. „Ik heb hem zelfs een keer opgewacht, want ik vond het een prachtig idee om deze klus samen te klaren." De rustdag had de Nederlander in Franse dienst blijkbaar goed gedaan, want hij was opvallend genoeg één van de eerste aanval lers in de loodzware Pyreneeën- etappe. Vermey, die woensdag op weg naar Hautacam flink in de problemen was gekomen, had er zo zijn reden voor. „Ik heb nooit eerder een rit over vier zulke cols gereden. Om elk risico te vermijden, wilde ik daarom op de eerste berg per se met een goede groep boven zijn. De enige manier om dat te kunnen berei ken, was vroeg in de aanval te gaan, zodat ik met voorsprong aan de beklimming zou kunnen beginnen. Gelukkig is me dat gelukt." Patrick Jonker had op de laatste klim beduidend meer geleden dan zijn fietsmaatje. „Het was heel prettig om Marco bij me in de buurt te hebben," verklaarde de uitgeputte debutant. „We konden elkaar nu een beetje ver zorgen, hij mij eerlijk gezegd wat meer dan andersom. Ik zat er echt helemaal doorheen. Tot de Tourmalet ging het wel aar dig, maar daarna kwamen de grote problemen. Ik baal er goed van, want ik had erop gerekend dat ik me beter had kunnen verweren. Maar goed, deze dag hebben we ook weer achter de rug en Parijs zal ik halen, hoe dan ook." Luz-Ardiden - Waar elke andere ploegleider meteen met harde hand schoon schip zou hebben gemaakt, toonde Cees Priem zich gisteren op Luz Ardiden een angsthaas van het zuiverste water. Nota bene in de koninginnerit van de 81e Tour werd de sportdirecteur van TVM op ontluisterende wijze geconfronteerd met de teloorgang van Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse. Maar de Zeeuw durfde op de Pyreneeëncol de confrontatie met het 'gouden duo' van weleer, dat op dat moment reeds tussen de lakens was gekropen in hotel Méditerannée in Lourdes, niet aan. „In de burgermaatschappij zou den ze een schop onder hun kont hebben gekregên, maar alles wat ik hier en nu zeg, zal tegen me worden gebruikt. Voor ik het weet, heb ik brieven van him advocaten op m'n bureau liggen. Jullie kennen die twee nog niet. Die knippen alle krante-artike- len uit, nemen alle tv-interviews op en wrijven al dat materiaal later onder m'n neus. Het gevolg zal zijn dat ik straks voor het hekje van de rechter sta. Laat ik het er daarom maar op houden, dat ik me in de steek gelaten voel," luidde de flauwe reactie van Priem, die zich absoluut geen raad wist met de situatie. De TVM-ploegleider durfde het nog net aan zich hardop af te vragen hoe het in godsnaam mo gelijk was, dat beiden op het zelfde moment de Tour hadden verlaten. „Eentje kan er ziek of geblesseerd zijn. Maar allebei te gelijkertijd? Wat moet ik daar nu van denken?" Om er vervolgens toch heel even fel aan toe te voegen: „Je zou bijna gaan geloven dat je niet met coureurs, maar met profi teurs te maken hebt. As het aan mij ligt, krijgen ze geen cent meer. Maar dat is een moeilijke Basketbal BASKETBALCLUB Den Bosch heeft Raymond van Beveren, zoon van oud-doelman Jan van Beveren, voor een seizoen aange trokken. De 22-jarige 2.02 meter lange forward met Nederlands paspoort, speelde de afgelopen jaren voor Southern Methodist University in Dallas. EBBC hoopt deze week de selectie rond te krijgen met het aantrekken van een Amerikaan. Luz-Ardiden - De Rus Vjatleslav Ekimov heeft tijdens de Tour zijn contract bij de ploeg van Jan Raas, WordPerfect, met een jaar verlengd. Ekimov, die dit seizoen de Tour Dupont won, is bij de Zeeuw bezig aan zijn eerste jaar. Hij reed eerder vier seizoenen voor de ploeg van Peter Post. zaak. Bij Festina weten ze daar sinds vorig jaar alles van. Ach, laat ik er verder mijn mond maar over houden. Het is al erg genoeg zo." Vlakte Hield Priem zich uit vrees voor het 'machtige' duo op de vlakte, directeur Ad Bos van TVM zal ongetwijfeld passende maatrege len gaan treffen tegen Rooks en Theunisse. Donderdag, op de rustdag in Lourdes, had hij zich immers al laten ontvallen, dat hij eindelijk wel eens wat wilde zien van het duo. „Anders hoe ven ze van onze kant absoluut nergens meer op te rekenen," waren de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende woorden van Bos. „Dan gaan we gewoon verder met jonge renners, want zo langzamerhand begin ik m'n buik vol te krijgen van die oude mannen." Evenals vele voorgangers kwam ook Bos er dit seizoen achter, dat de renners Rooks en Theunisse bepaald niet de gemakkelijkste klanten zijn. De Noordhollander, die nog wel Nederlands kam pioen werd, drukte er een hoog testage in Mexico door, welis waar op eigen kosten, met als gevolg dat hij zonder wed strijdritme aan de Tour begon. De Brabander dreigde zelfs met een kort geding, nadat de ploeg leiding het had aangedurfd hem niet in de eerste Tour-selectie op te nemen. Maar alle trainingsar- beid en dreigementen ten spijt, de voormalige bergkoningen, beiden een keer winnaar op Alpe d'Huez, maakten de Nederlandse wielersport gisteren bespottelijk. Geen uitleg Theunisse wenste geen uitleg te geven over zijn vroegtijdige af scheid van de Tour. De kniebles sure, die hij woensdag had opge lopen in de etappe naar Hauta cam, had blijkbaar dermate ern stige vormen aangenomen, dat hij niet meer verder kon. Op het moment dat hij afstapte vertelde hij echter voor de Nederlandse radio: „Mijn knie is kapot, totaal kapot. Twee jaar geleden begon de ellende. Ik denk dat het voor mij met het fietsen is afgelopen. Defenitief." Rooks gooide het op een geeste lijke depressie, die plotsklaps was opgekomen. „Sinds dit voorjaar ben ik gescheiden van mijn vrouw," was het commen taar van de veteraan. „Aanvan kelijk had ik daar niet zo veel moeite mee, maar de laatste we ken zijn de problemen gekomen. Ik zat in m'n eentje in een vrij wel leeg huis en vroeg me steeds vaker af: waar ben ik allemaal mee bezig, waar doe ik het nog voor. Vandaag kwam alles weer naar boven. Ik kon geen trap meer geven, reed als het ware blind rond. Hoe dat nu ineens kon gebeuren, weet ik niet. Mis schien als gevolg van het ritme van de Tour. Als je alleen maar hoeft te fietsen, eten en rusten, heb je tijd over om na te denken. Als ik dit had geweten, was ik hier nooit naartoe gekomen." Volgens de Noordhollander was Priem op de hoogte van zijn persoonlijke problemen. „Ik heb er met hem al de nodige gesprek ken over gehad dit seizoen," al dus Rooks, die bij terugkomst in Nederland alles op 'n rijtje gaat proberen te krijgen. „Het lijkt me heel verstandig om wat men sen op te gaan zoeken, met wie ik over m'n problemen kan pra ten. In alle rust." De nationale kampioen ontken- Gert-Jan Theunisse consulteert onderweg een van de Tour-art sen en stapt even later met een knie-blessure af. foto anp de met klem, dat hij onderweg heel stuk achter me, toen ik niet met Theunisse overleg had ge- meer verder kon. We hebben had over beider afstappen. „Ab- deze beslissing beiden op eigen soluut niet. Gert-Jan reed een houtje genomen." Luz-Ardiden - Een ultieme sprint verlengde het verblijf in de Tour. Giovanni Fidanza perste de laatste restjes kracht uit zijn uitgemergelde lichaam. Meer dood dan levend bereikte de 28-jarige Italiaan als laatste de finish in Luz-Ardiden. Op 47 minuten en 39 seconden na winnaar Richard Virenque. Veertien seconden verwijderd van de onverbiddelijke tijdslimiet. Uitgeput stortte de ploegmakker van Gianni Bugno op het asfalt. Zwaar ademend. Een zuurstofapparaat moest eraan te pas komen om Fidanza weer enigszins bij zijn positieven te brengen. Het eerste dat hij stamelde: „Ben ik op tijd?". Een glimlach verscheen even op zijn zwaar doorgroefd gezicht. De lijdensweg was niet voor niets geweest. Vandaag mag hij weer starten. Van onze verslaggever Lourdes - Leon van Bon ging gistermorgen niet van start voor de koninginnerit van de 81e Tour door de Pyreneeën. De op het laatste moment door Jan Raas op geroepen renner, als ver vanger van de Fransman Frédéric Moncassin, bleef achter in het hotel met een lichte blessure aan z'n knie. Van Bon had eerder in de week ook al geklaagd over pijn aan het gewricht. „Het is hinderlijk, maar niet ern stig, aldus de piepjonge debutant. „Het is het gevolg van de zware versnellingen, die je in de vlakke ritten moet rondtrappen om het tempo te kunnen volgen. Dat ben ik helemaal niet gewend. Om erger te voor komen heb ik in overleg met Baas besloten de Tour nu maar voor gezien te hou den." ROBERTO Rivelino, wereldkam pioen met Brazilië in 1970, gaat aan het werk in Japan. De '"-jarige voormalige aanvaller, ie in 1974 het nummer 10 van e e mocht' dragen, tekende een contract bij Shimizu. Luz-Ardiden - Wat een trieste dag voor het Neder landse wielrennen. Het af scheid van een generatie, die de supporters zoveel plezier heeft gebracht. De voormali ge bergkoningen Steven Rooks en Gert-Jan Theunis se stapten af, Erik Breukink loste op de eerste de beste col, de Peyresourde. Hij be reikte ruim achttien minu ten en dertien seconden na Richard Virenque, triomfa tor op Luz Ardiden, als 47e de streep. Breukink duikelde naar de 35e plaats in het algemeen klassement en moet als Tour-renner zo goed als afgeschreven wor den. In de zware Pyreneeënrit over vier hoge bergkammen, diende zich een nieuwe generatie Tour renners aan, die lijkt door te breken. Richard Virenque, Mar co Pantani, Oscar Pellicioli, Luc Leblanc, Pascal Hervé, Pa vel Tonkov, Hernan Buenahora. Midtwintigers of jonger. Jonge Fransen, Italianen, Russen en Colombianen bestormen het Tour-podium, maar geen Ne derlander. De achterstand, die Nederland in enkele jaren tijd in deze topkoers heeft opgelo pen, is onwaarschijnlijk groot. Er gaapt een diepe kloof tussen de Nederlandse potentie en die van de buitenlanders. Verouderde structuren? Verou derd kader? Te weinig profes sionalisme? Gebrek aan visie? De verkeerde mentaliteit? Het Tour de France 94 Door Jean Nelissen kan allemaal in negatieve zin worden ingevuld. De duisternis is neergedaald over het vader landse Tour-peloton, dat geen enkele rol meer speelt. En wat erger is, er is geen streepje licht aan de horizon te zien. Derde Frankrijk, dat vorig jaar steun de en zuchtte onder de erbar melijke prestaties van zijn ren ners, leeft op bij de derde op eenvolgende zege van een land genoot. Richard Virenque (24) en Luc Leblanc (27) hebben zich bij de eerste vijf in het klassement genesteld. Thomas Davy (26) uit de Elzas is negen de en komt eraan. Gisteren fi nishten liefst vijf jonge Franse renners bij de eerste veertien. De voormalige vedetten Charly Mottet en Ronan Pensee van de uittredende generatie zijn niet meer nodig om het Franse ima go op te krikken. En de Hollandse jongeren? Pa trick Jonker finishte op 27 mi nuten, Erik Dekker en Bart Voskamp bereikten tien minu ten vóór de maximaal toegesta ne tijdslimiet de top van Luz Ardiden. Léon van Bon startte niet meer, de anderen staan ver achterin het klassement. Waar is de nieuwe Zoetemelk, Kuiper, Knetemann, Raas of Rooks? Bij de eerste tien in het jongerenklassement wordt ver geefs een Nederlandse naam ge zocht. Nederland dat, op China na, hét fietsland in de wereld is, lijkt het hardfietsen in de Tour de France verleerd. Breukink heeft dit jaar alles op de Tour gezet. Hij zou nu over reserves moeten beschikken, maar hij heeft nog nooit zó slecht gereden. Zelfs niet vorig jaar, toen zijn knieën het bega ven. En daar Toni Rominger, de man die met Indurain deze 81e Tour had moeten maken, zowel op de Tourmalet als op Luz Ardiden weer gelost werd, rijdt Indurain fluitend in het geel naar Parijs. En is de Ronde, ruim vóór de loodzware laatste week in de Alpen, in feite afgelopen. Zieke Romingers en Chiappucci's is méér dan de Tour kan verdra gen. Hopen Toni Rominger kan alleen nog maar hopen dat hij, vóór de Alpen beklommen worden, is hersteld. In deze conditie zal hij door Virenque en Pantani on herroepelijk van het podium worden gereden. „Geen greintje macht," zuchtte de Zwitser, „het was bijna nog erger dan op de klim naar Hautacam." Het wegvallen van Rominger brengt Indurain in een luxe positie. „Het was een mooie dag voor mij. Onze ploeg gaat in de komende dagen op kop van het peloton werken en dan kan ik krachten sparen voor de Al pen." Voor Indurain lijkt zijn vierde overwinning de gemakkelijkste te worden. Het wachten is op de Berzin-generatie, om de Tour weer spannend te maken. Een zwaar teleurgestelde Erik Breukink trekt een droog hemd aan. Zijn tijd als Tour-renner lijkt definitief voorbij. foto anp Jarenlang zag iedereen hem als de belangrijk ste favoriet voor de Tour-zege, maar toen het ein delijk gelukte, geloofde nie mand er nog in. Toch pres teerde Louis Bobet het als eerste in de wielerhistorie drie keer achter elkaar met het geel in Parijs te arriveren. Zo werd hij alsnog het Franse idool van zijn tijd. de man wiens voornaam werd veran derd in het meer intieme Louison. In de vijftien jaar van zijn professionele loopbaan lever de Bobet schitterende presta ties, aanvankelijk in nauwe samenwerking met Pierre Barbotin, een ideale helper. Keer op keer stonden zij na een grote koers vooraan, Bo bet bijna altijd als eerste, ge volgd door Barbotin als twee de, want zo was de krachts verhouding wel. In zijn loopbaan als Tour-ren ner bewees Bobet een door bijter te zijn, een volhouder. Bij zijn debuut in 1948 werd hij vierde op een dik half uur van de geweldige Bartali en meteen bombardeerde Frank rijk hem tot nationale wieler- held, geliefder dan Jean Ro- bic, die in 1947 toch de eerste na-oorlogse Tour had gewon-1 nen, of de vurige Raphael Geminiani. Bobet, met zijn prettige manieren en Franse charme, voelde het vertrou wen, maar tegelijk de zware druk te moeten presteren. Presteren deed hij zeker, maar niet voldoende. De der de plaats in 1951 achter Kü- bler en Ockers was mooi, de bergprijs in dat jaar eveneens en de talrijke overwinningen in grote klassiekers (Milaan- San Remo, de Ronde van Lombardije, het Franse kam pioenschap, het Criterium der Azen) wekten voldoening op, maar ze vergrootten de ver wachtingen van een Tour-ze ge. En die bleef uit. jaar na jaar. Toen de inmiddels Louison genoemde renner in 1952 moest afzien van de Tour we gens een leveraandoening, ge loofde niemand er nog in. Hij kwam echter op een zeldzame manier terug. Eerst in '53 door in de Alpen alle rivalen ver achter zich te laten (de Nederlander Jan Nolten werd daar tweede op meer dan 5 minuten) en door twee dagen later toe te slaan in een tijdrit van 70 km (2. Wim van Est). In die jaren reden er zowel nationale als Franse regionale ploegen van tien man. Het jaar 1954 was een model van Door Frans Oudejans wanverhouding: een Franse ploeg, nog vijf uit andere lan den en ook vijf gewestelijke formaties. Die laatste moch ten niet worden onderschat, want er zaten renners bij als Mallejac, Stablinksi. Robic en de gebroeders Lazarides. Kortom: 60 Fransen tegen 50 buitenlanders. Nu mogen we niet zeggen dat al die 60 voor fhun landgenoot Bobet reden, zeker niet in de beginfase. Maar naarmate duidelijk werd dat Louison heer en meester was, werd het regio naal Franse verzet heel rustig. Toch, als het aankwam op persoonlijke prestaties was Louison onbetwist de sterk ste, zowel in de bergen als tegen het horloge. Dat was dus zijn tweede over winning. Nu nog een derde om een uniek record te vesti gen. Dit maal waren andere Franse renners minder coöpe ratief. Gelukkig voor Bobet waren elders de vedetten ge stopt of op de weg terug. Niet toevallig was de Tour ook nog toegesneden op Bobets sterke punten. Het werd niet de fraaiste Ronde-zege van Louison, maar wel zijn derde op rij. Maandag: Jacques Anquetil. Louison Bobet, Tour-win naar in 1953, 1954 en 1955. foto archief de stem TourdeFrance 94 Wellen - Menigeen herinnert zich de verschrikkelijke valpartij van Wilfried Nelissen tijdens de massasprint na de eerste Tour etappe op zondag 3 juli in Ar- mentières, behalve de Belg zelf. „Ik heb intussen de videoband van de botsing met die agent en de valpartij al diverse malen bekeken, maar vraag me niet hoe het allemaal kon gebeuren. Ik zie ■yjp varia y aan de beelden dat ik na het uitkomen van die laatste bocht erg naar rechts uitweek en met mijn hoofd naar beneden sprint te. Dat doe ik normaal nooit. Er moet iets in die laatste bocht zijn gebeurd waarom ik uitweek, maar dat deel van mijn geheu gen is uitgewist. In die laatste bocht ging letterlijk het licht uit," aldus de Belg. Tour de France94 ZATERDAG 16 JULI 10.00-11.00 Eurosport Tour de France, etappe van gisteren 14.00-17.30 Nederland 2: Stu dio Sport met Tour de France: 13e etappe Bagnères-de-Bi- gorre-Albi (224, 5 km); NK atletiek en Haarlemse Honk- balweek: Nederland-Neder landse Antillen 14.25-16.30 BRT 2: Ronde van Frankrijk, 13e etappe Bagnè- res de Bigorre-Albi 14.25-17.00 Eurosport: Tour de France: 13e etappe Bagnè- res de Bigorre - Albi 18.38-19.17 Nederland 2: Stu dio Sport met Tour de France, samenvatting etappe en Tour journaal 19.30-20.00 Eurosport: Tour de France, etappe vandaag (hoogtepunten) 20.00-21.25 BRT 2: Tour Bis, samenvatting 13e etappe ZONDAG 17 JULI 11.00-11.30 Eurosport: Tour de France, etappe van zater dag 13.00-17.00 Nederland 2: Tour de France, rechtstreeks verslag 14e etappe: Castres- Montpellier (192.5 km) 14.15-16.30 BRT 2: Ronde van Frankrijk, 14e etappe: Cas- tres-Montpellier 14.15-16.30 Eurosport: Torn de France: 14e etappe 23.00-23.30 Eurosport: Tour de France, etappe van van- (hoogtepunten) Tour de France TourdeFrance 94 13e etappe 16 juli 223 km Albi 223 km FRANKRIJK Gaillac Villemur-sur-Tarn 158 km 199 km Fronton 142 l'isle-Jourdain 109 km Lombez 86 km le-en-Dodon 72 km Nizan 46 km Lannemezan 21 km Bagnères-de-Bigorre <2 e hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Mauvezin l'isle-Jourdain Armand~^j ,530m Fronton - anp Societe du Tout de France 14e etappe 17 juli 202 km Castres I P .:j Viols-le-Fort Fonfroide ,61 km 61 km Herepian ,-w I I 94 km Brassac yTy Canet 19 km I A 133 km Olargues 73 km Montpellier FRANKRIJK 202 km e hoogteverschil en moeilijkheidsgraad e la Fontasse p Fonfroide 970m 5 -USnbKAj Puechabon g anp l Societê du Tour de France

de Stem | 1994 | | pagina 11