\M:/A ;tour/^94 'r Tennisteam hoopt op verrassing Strafbal redt Oranje-hockeysters Weer tegenslag Brecht Rodenburg UITSLAGEN STANDEN Krajicek start vandaag tegen Courier in kwartfinale Davis-Cup-duel B2 TOUR MEERVOUD SPORT B3 De Leeuw bij Cubaanse hockey bond 15 JULI 1994 Door Frans Oudejans In, vooral in de bergen 1 gaf hij nu en dan nog tuk, zich wat in te hou- len half uur voorsprong ikers en nog meer op In Bartali. inmiddels 38, jen zijn overmacht, pern van Fausto Coppi bngekende vormen aan- hen. Boeken, een opera li ook plannen voor een |hebben hem geromanti- Deze roem is eerder \ekende roem Ir Fausto Coppi schrijven aan zijn apar- jmier van leven, met een dame' als maitresse, ban zijn wielerprestaties, Itragische dood in januari I- tijdens wedstrijden in la liep hij een virus op - prderde de legendevor- Toch is het juist als nenaal renner met een Jierde stijl van rijden dat Ito Coppi uniek was. gen: Louison Bobet. Ifatisto Coppi, winnaar van lTour de France in 1949 en p2. foto archief de stem Y.N van Beek - De Wit, Breda 11 punten; A, van de Bleek, Breda; C. de Bodt, Hank; Jeroen Leemans, Breda; W. van Dongen, Bergen op Zoom; Antoon Machielsen, Prinsenbeek; Jos Jansen, Baarle-Hertog; A.A. van de Made, Made; S. Ferket, Sint-Jansteen; Henk Martens, Breda; A. de Graauw, Prinsenbeek; E.A.V Poppe, Sint-Jansteen; J. van Hassel, Terheijden; Toontje Roovers, Etten-Leur; Jac Hoeve, Etten-Leur; W. Segers, Sint-Jansteen; Toon Huygens, Breda; C.A. Severijns, Dongen; C. Janssens, Breda; P. Verhoeven, Breda; Daan Klem, Breda; Jeen Visser, Oosterhout; A. Waas, Raamsdonksvêer; C. Wissel, Terneuzen; J4. Ad van Gils, Dongen 10 punten L. van Goethem, Kloosterzande; L. Jansen, Breda; C. van de Linden, Breda; Cor van den Nieuwenhuyzen, Oosterhout; Bert van Nispen, Breda; H. van de Pluym, Raamsdonk; J.P.M Schets, Prinsenbeek; M. Staes-Verdurmen, Graauw. ■schot, ze keek door het grote ■raam naar binnen en Louis hing [dood in zijn stoel." Tour de France/wh** VANDAAG 12e etappe 15 juli 204,5 km Luz-Ardiden Peyresourde 108 km luchon 32 km Peyresourde 1569m, Aspin 1469m Loucrup j Tc ->J -cBagneres 121 km DE STEM VRIJDAG 15 JULI 1994 anp Sociètt du Tour deFrante Van onze verslaggever Léon Krijnen Botterdam - Het Neder landse tennis zit in een hoogconjunctuur,' althans, volgens de bestuurderen van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond. Net als een jaar geleden staat, volgens alles wat het logo van de KNLTB op de blazer draagt, de deur naar de halve finales van de strijd om de Davis Cup weer open. Weliswaar niet wagenwijd, zoals een jaar geleden tot op de dag van de gedenkwaardige blamage tegen Zweden op het Haagsche Malieveld verondersteld werd, maar ook niet op een kier. Een kier die, gezien de theoretische krachtsverschillen, wellicht be ter als tochtkiertje beschouwd zou kunnen worden. Toegegeven, het is de onmisken bare verdienste van de KNLTB dat de bond er eens te meer in geslaagd is om half Nederland met zijn optimisme aan te ste ken. Zoals dat gaat, en niet al leen bij voetbal, zijn bobogehal tes bij lotingen en persconferen ties van sportevenementen meestal recht evenredig aan de hausse dan wel recessie waarin de desbetreffende tak van sport zich bevindt. En omdat bijna iedereen in de hausse blijkt te geloven, hing De Nederlander gisteren gevaarlijk scheef van de hoogwaardig heidsbekleders, sponsors, televi sieploegen en verslaggevers. De Nederlander, tot vier jaar gele den een paar honderd ton oud roest, is tegenwoordig een van de paradepaardjes van de Rotter damse haven. Een schitterend gerestaureerde stoomraderboot, waarop gistermorgen de loting van de kwartfinales verricht werd. Door demissionair minis ter van economische zaken Koos Andriessen. Die, zoals het een handige za- kenjongen betaamt, al die Ame rikanen ten overvloede nog wel even uit wilde leggen dat de haven waar zij op dat moment doorheen voeren, 's wereld grootste was. Uiteraard ongelo vige blikken, want Maas- en Waalhaven ogen maar beschei den/vergeleken bij Long Beach of Manhattan. Bumpy en me vrouw Jo Frazer, de voorzitter Dublin (anp) - Benjamin de Leeuw is technisch adviseur van de Cubaanse hockey- bond geworden. De 30-jarige vrijbuiter uit Ne- derhorst den Berg moet het mannen- en vrouwenteam begeleiden naar en tijdens de Panamerikaanse Spelen, die in maart 1995 in de Argentijnse plaats Mar del Plata worden gehouden. De Leeuw kwam in januari tijdens een vakantie op het Caraïbische eiland van Fi del Castro in contact met de Cubaanse hockeybond. Eind juni keerde hij terug naar Havana en tekende een con tract. Cuba telt tussen de vier- en vijfduizend hock eyers en heeft één kunst grasveld, in Santiago de las Vegas, even buiten de hoofdstad. „Maar Cuba wil het hockey serieus gaan be naderen," aldus De Leeuw, die zich erop beroept de enige buitenlandse trainer op het eiland te zijn. Zelf hockeyde De Leeuw in de jeugd bij Gooische. Na enkele jaren in het buiten land te hebben gewoond, werd hij coach bij clubs als Hurley en Qui Vive. Tijdens het WK vrouwen in Dublin verzamelt hij filmmateriaal om de hockeysport 'in Cuba uit te dragen. Motorsport Richard Krajicek (links) in gesprek met zijn Amerikaanse tennis-collega Jim Courier tegen wie hij vandaag de eerste partij van de Davis Cup-ontmoeting met de Verenigde Staten in Rotterdam speelt. In het midden Jacco Eltingh. FOTO ANP van de Unites States Tennis As sociation (USTA) en zijn ega, Brian Tobin, president van de Internationale Tennis Federatie (ITF), Davis Cup President Les ter Snyder en nog een karre- vracht hoogwaardigheidsbekle ders uit tennisland, ITF-referee Stefan Fransson uit Zweden en de scheidsrechters Bruno Re- beuh (Frankrijk) en Javier More no (Spanje) knipoogden en glim lachten elkaar toe. De loting op zich stelt bij een Davis-Cup-ontmoeting geen mallemoer voor. De namen van de vier enkelspelers gingen in de beker, waarop Andriessen er maar één uit hoefde te vissen. Dat was die van Richard Kraji cek, waarna de andere namen automatisch ingevuld werden. Krajicek, met de hoogste ran king van het gastland, speelt vandaag de eerste partij tegen de nummer twee van de tegenstan der: Jim Courier. Zodat het tweede duel tussen Jacco Eltingh en Pete Sampras zal gaan. Volgorde van zondag, ook al vol gens nooit veranderende regel tjes: Krajicek - Sampras, Eltingh - Courier. Het dubbelspel, dat op zaterdag afgewerkt wordt, gaat in principe tussen Eltingh en Krajicek enerzijds en Jared Pal mer en Richey Reneberg ander zijds. Maar de samenstelling van het dubbelspel mag zaterdag tot één uur voor de wedstrijd nog veranderd-wórden. Als alles vanaf vandaag volgens de heersende verhoudingen in tennisland verloopt, dan heeft Nederland zondag .een 4-1-ne- derlaag achter de kiezen. Haar huis en Eltingh zijn de heersende wereldkampioenen in het dub belspel en zouden Palmer en Re neberg, die pas voor de derde maal samen spelen, moeten kun nen pakken. Terwijl er voor Krajicek (nummer 26) en Eltingh (nummer 51) weinig eer te beha len zou moeten zijn tegen Sam pras (met grote afstand nummer één) en Courier (tijdelijk afge zakt naar nummer 11). „Maar de Davis Cup," aldus de Amerikaanse coach Tom Gul- likson, „is een verhaal apart. Op de een of andere manier slagen de thuis spelende ploegen er al tijd in om iets extra's te doen". Paul Haarhuis daarentegen, 27e op de wereldranglijst, maar des ondanks door Stanley Franker gepasseerd voor het enkelspel, toonde zich meer realist. „Wij willen spektakel. Dat betekent misschien niet meer dan span nende partijen, met misschien een incidentele verrassing," al dus de Eindhovenaar. Of hij er vrede mee had dat zijn makker Eltingh zijn plaats in het enkel spel in had mogen nemen? Schouderophalend: „Stanley heeftwoör deze baan gekozen om service en volley te kunnen spe len; dus moet hij mij niet kiezen. Ik speel vanaf de baseline." Sprank hoop voor tennissend Nederland: Jacco Eltingh heeft twee maal van Pete Sampras gewonnen en nog nooit van hem verloren. „Dat zit hem behoor lijk dwars, kan ik je verzeke ren," zo lachte Eltingh. „Kan best wezen," aldus Haarhuis een tiental meters verder op het tus sendek van De Nederlander, „maar morgen is het heel anders. Ik weet haast wel zeker dat Sampras de week na Wimbledon geen racket meer in zijn handen gehad heeft, en dat hij hier van af maandag heerlijk ontspannen heeft kunnen trainen. Dat is een hele andere voorbereiding dan een toernooi winnen en twee dagen later op een andere onder grond in de eerste ronde verlie zen van Jacco..." DE ITALIAANSE motorcoureur Giancarlo Falappi, die bij parti culate testraces op het circuit van Alhacete op 11 juni ernstig gewond raakte, is bijgekomen uit een coma. De Ducati-rijder, die uitkwam in het WK Superbike, kan volgens de artsen zijn car rière wellicht voortzetten. De re validatie gaat echter nog zeker zes maanden duren. DE motorcrosser Stefan Everts neeft tijdens een training in het rinse Heinola zijn sleutelbeen gebroken. De Belg nam afgelo pen weekeinde, na zijn winst in ae Grote Prijs van Zweden, de leiding in de tussenstand om de wereldtitel in de 250 cc klasse over van Greg Albertyn. De on- mrtuinlijke Everts is voorlopig uitgeschakeld. Dublin (anp) - Bert Wentink probeerde toch vooral maar nonchalant te blijven kij ken. De coach van het Ne derlands vrouwenhockey team had na de eerste wed strijd van het wereldkampi oenschap in Dublin echter weinig reden tot optimisme. Tegen China werden ander halve kans en zeven straf- corners gemist. Dat het gis teren toch 1-0 werd, was te danken aan een strafbal. „Het was niet best," erkende Wentink. Maar: „De eerste twee punten zijn binnen." En: „De eerste wedstrijd is altijd de moeilijkste." De coach sprak over het glibberige veld, over het vroege aanvangstijdstip (tien uur) en over de taaie te genstander. China, bij het vori ge WK debuterend met de zes de plaats, heeft geen hockey- cultuur, maar wel elf speelsters die het de wereldkampioen ver rassend lastig maakten. Het Nederlands team was maandag in Dublin gearri veerd. Nauwelijks bekend met de omstandigheden op het ste delijk universiteitscomplex. Wentink vroeg vorig jaar zijn zwager, voor zaken in Ierland, op onderzoek uit te gaan. De missie mislukte. Geen taxi chauffeur die de weg wist. „Hockey, u bedoelt ijshockey, dat wordt toch in een hal ge speeld." Het stadion werd pas later gebouwd, het kunstgras is even nieuw als recalcitrant. „Moeilijk spelen," merkten de speelsters, die dinsdagavond een extra training kregen voor geschoteld om aan de onder grond te wennen. Stereotiep Gistermorgen leek Nederland in de verste verte niet op een titelverdediger. De ploeg speel de stereotiep hockey, zonder tempo, verre van gevarieerd. Wentink trok de vergelijking met het WK voetbal, dat ook in de Ierse pubs nog steeds voor hoge kijkcijfers zorgt. „Italië startte ook zwak, maar haalde wel de finale." De eindstrijd, dat is het doel van de trainer uit Tilburg, wiens positie onge- Wietske de Ruiter (tweede van links) wordt geknuffeld, nadat zij voor Nederland het enige doelpunt heeft gemaakt uit een strafbalfoto epa veer even wankel is als die van collega Arrigo Sacchi twee mi nuten voor het einde van de achtste finale tegen Nigeria. De Chinezen moesten niet on derschat worden, zo bleek al snel. De wedstrijd was nog geen drie minuten oud toen de eenzame spits Yu Shuzhen slechts door de vereende krach ten van keepster Daphne Touw en libero Frederiek Grijpma van scoren kon worden afge houden. Vervolgens had Mijntje Donners twee maal de kans om het slaperige gevoel bij coach en speelsters te doorbreken. De Bossche miste beide passes van Wietske de Ruiter. Bij de eerste kans scheelde het centimeters, bij de tweede een meter. Donners was door Wentink een basisplaats gegund. De jonge rechterspits speelde goed in de laatste oefenwedstrijd, zater dag in Amstelveen tegen Au stralië (3-1). Ze was een dag tevoren gebeld om de gebles seerde Cecile Vinke te komen vervangen. In Dublin nam ze de plaats over van Hanneke Sma- bers. De roem kwam echter te snel, Smabers kwam binnen het half uur Donners aflossen. Maar ook zij kon de malaise in het slaapverwekkende duel niet doorbreken. Het Nederlands team was aanvallend ongevaar lijk. Van de flanken kwam niets, van het middenveld nog minder. Pas na de rust bracht een tactische zet van Wentink enige ruimte. Duyster kwam in het veld voor Steenberghe en werd rechts achter. Appels schoof door naar het middenveld en zorgde ein delijk voor enige diepgang. Niet toevallig was zij verant woordelijk voor de strafbal, na 55 minuten. Appels schoof de bal tegen de voet van een Chi nese verdedigster. De Ierse scheidsrechter Smith aarzelde niet, De Ruiter bleef koel: 1-0. De patstelling was doorbroken, de zenuwen waren over, maar de kwaliteit bleef schamel. UITSLAGEN GROEP B NEDERLAND-CHINA 1-0 (0-0) - 55. De Ruiter 1-0 (strafbal). Scheidsrechters: Murray (Ier) en Buckley (Aus). Toeschouwers: 400. NEDERLAND: Touw; Appels, Grijpma, Holsboer en Derks; Steenberghe (48. Duyster), Van der Wielen en Lewin; Donners (26. Smabers), Kuipers en De Ruiter. Vliegende wissel: Teeuwen. CHINA: Hongping; Hong, Dong- hong, Juxia en Hongmei; Yanhong, Jianbin, Jing, Ying en Limei; Shu zhen. VERENIGDE STATEN-ENGE- LAND 1-0 (0-0) - 59. Marois 1-0 (sc). Stand: 1. Duitsland 1-2 (2-0), 2. Nederland en Verenigde Staten 1-2 (1-0), 4. China en Engeland 1-0 (0-1), 6. Canada 1-0 (0-2). GROEP A ZUID-KOREA-RUSLAND 4-0 (2-0) - 23. Eun-Jung Cho 1-0 (sc), 27. Dong-Sook Jang 2-0, 46. Dong- Sook Jang 3-0, 52. Dong-Sook Jang 4-0. AUSTRALIË-ARGENTINIË 3-1 (3-0) - 8. Andrews 1-0, 11. Morris 2-0 (sc), 29. Morris 3-0 (sb), 58. Masotta 3-1. Stand: 1. Zuid-Korea 2-3 (7-3), 2. Australië en Argentinië 2-3 (4-3), 4. Rusland 2-2 (2-5), 5. Spanje 1-1 (3-3), 6. Ierland 1-0 (0-3). SPORTNIEUWS KORT Klinsmann opvolger Skuhravy Milaan - Genoa heeft met AS Monaco overeenstemming bereikt over Jürgen Klinsmann. Met de transfer van de 29-jarige Duitse aanvaller, die bij het WK vijf maal scoorde, is een bedrag gemoeid van ongeveer 6,5 miljoen gulden. Klinsmann speelde in de Serie A eerder bij Inter Milan. De Italiaanse competitie had zijn voorkeur boven een terugkeer naar de Bundesliga. Voorwaarde voor het doorgaan van de transactie is echter de overstap van de Tsjechische international Tomas Skuhravy van Genoa naar Leeds United. Volgens de Engelsen is de deal rond, maar Genoa vindt dat nog enkele vraagjes van financiële aard niet zijn beantwoord door Leeds. Skuhravy kost bijna acht miljoen gulden. Juul Ellerman naar FC Twente Enschede - FC Twente heeft Juul Ellerman van PSV overgeno men. De 28-jarige aanvaller, die gistermorgen in Enschede medisch gekeurd is, heeft een driejarig contract ondertekend. Ellerman kwam vorige week tot overeenstemming met Roda JC, dat echter om uitstel vroeg. FC Twente meldde zich en deed snel zaken met de speler die bij Sparta (drie jaar) en PSV (zes seizoenen) in 201 wedstrijden in de eredivisie uitkwam. Ellerman, vijfvoudig international, vervangt in Enschede Bou- dewijn Pahlplatz die de omgekeerde weg aflegde en naar Eindhoven vertrok. Erik ten Hag verlaat FC Twente. De middenvelder tekende bij RKC een eenjarig contract, met een optie voor een tweede seizoen. Jerry de Jong vertrekt bij PSV. De verdediger kwam een tweejarig contract overeen met het Franse Caen. De Jong speelde het afgelopen seizoen bij PSV voornamelijk in het tweede team. Met de komst van Niels Gerestein heeft Helmond Sport de selectie voor komend seizoen rond. De aanvaller van VVV werd gisteren voor één jaar vastgelegd. Daarmee kwam een einde aan langdurige onderhandelingen tussen de twee clubs, die het uiteindelijk toch eens werden over de transfersom. Gerestein, inwoner van Zeist, stapte vier seizoen geleden van de Utrechtse amateurs van Elinkwijk over naar VW. De afgelopen twee seizoenen leende die club hem uit aan respectievelijk Go Ahead Eagles ('92/'93) en South China, een club in Hong Kong. WK dammen in Den Haag Den Haag - De wereldtitelstrijd dammen wordt van 6 tot 27 november in Den Haag gehouden. Het WK is mogelijk gemaakt door de VSB-Bank Den Haag in samenwerking met Sportstad Den Haag. Aan het titeltoernooi doen twintig spelers uit twaalf landen mee. Nederland wordt vertegenwoordigd door Harm Wiersma, Wie- ger Wesselink, Hans Janssen en Rob Clerc. De Witrus Tsjisjov zal zijn wereldtitel verdedigen. DAMMEN Rheden. NK vrouwen. Tweede ronde: Meijer - Nicolai 1-1, Poepjes - De Boer 1-1, Ver hoef - Graas 0-2, De Vos - Van Lith 0-2, Van Tiel - Wanders 0-2. Stand: 1. Graas, Van Lith 4, 3. Wanders 3, 4. De Boer, Meijer, Nicolai 2, 7. Poepjes, Van Tiel, De efO. Vos 1, 10. Verhoef GOLF Turnberry. Brits Open, 3 miljoen gulden, na eerste ronde: 1Turner (NZe) 65 (-5), 2. Lomas (GBr) 66, 3. Magee (VSt) 67, 4. Watson (VSt), Daly (VSt), Roberts (VSt), Van de Velde (Fra), Senior (Aus), Edwards (VSt), Grady (Aus), Par- nevik (Zwe), Feherty (Ier) allen 68, 13. o.a. Els (ZAf), Price (Zim) 69 . PAARDESPORT Oberanven (Lux). CSIO. Springconcours op tijd: 1. Skel- ton (GBr) Limited Edition 0-50,45, 2. Funnell (GBr) Comex 0-53,26, 3. Markus Beerbaum (Dui) Abracedabra 0-57,24, 4. Jo hn Whitaker (GBr) Randy 0-62,17, 5. Schneider (Dui) Come On 0-62,63, 29. Hendrix (Ned) Elstar 4-65,85, 32. Van der Vleu ten (Ned) Olympic Baltazar 8-75,08, 41. Raymakers (Ned) Rinnetou Z 12-53,91. Springconcours op tijd: 1. Ludger Beerbaum (Dui) It's Me 0-60,39, 2. Hafemeister (Dui) Priamos 0-62,90, 3. Schneider/Rasman 0-64,76, 4. Buholzer (Zwi) Wapiti 0-66,42, 5. Von Rönne (Dui) Taggi 0-70,39, 6. Lamaze (Can) Cagney 0-71,66, 10. Hendrix/Arabian 3-71,24, 16. Harmsen (Ned) Bogie Look 4-63,33, 19. Lansink (Ned) Easy Jumper 4-67,62, 22. Van der Vleuten/Olympic El Bando 4-70,79. SCHAKEN Rheden. NK vrouwen. Tweede ronde: De Vries - Perluka 1-0, De Kleuver - Bos 1-0, Sziva - Jap Tjoen San 1/2-1/2, Limbach - Slingerland 0-1, Benschop - Wuts 1/2-1/2. Stand: 1. Benschop, Slingerland, De Kleuver, Wuts 1 1/2, 5. Bos, Jap Tjoen San, De Vries, Sziva 1, 9. Limbach, Perluka 0. TENNIS Praag. Vrouwen, 495.000 gulden. Kwartfinales: Sanchez Vicario (Spa/1) - Medvedeva (Oek/7) 6-4 6-1, Martinez (Spa/2) - Mary Joe Fernandez (VSt) 6-2 7-5, Daven port (VSt/3) - Manuela Maleeva- Fragnière (Zwi) 6-4 4-6 6-3, Suk- ova (Tsj/6) - Novotna (Tsj) 6-3 6-4. VOLLEYBAL Amsterdam. Oefenwedstrijd man nen: Nederland - Canada 3-2 (15-9 11-15 15-9 7-15 15-12). WIELRENNEN Mechelen (Bel). Profkoers: 1. Van Looy (Bel) 160 km in 3 uur 50 minuten, 2. Daelman (Bel), 3. Steels (Éel), 4. Omloop (Bel), 5. Verstrepen (Bel), 6. Vereist (Bel); Nederlanders: 7. Meys, 8. Van Steen, 17. Akkermans, 19. Hoff man, 20. Van Veenendaal, 21. Blijlevens allen z.t. Ronde van Rheinland-Pfalz (ama teurs). Negende etappe, eerste gedeelte, Bad Neuenahr-AhrweUer - Bad Marienberg: 1. Rasmussen (Den) 120,4 kilometer in 3.03.26, 2. Ozers (Let), 3. Konings (Ned), 4. Gogoll (Dui), 5. Moster (Dui), 6. Camenzind (Zwi). Tweede gedeelte, tijdrit Bad Ma rienberg: 1. Baranowski (Pol) 16,7 km in 22.58, 2. Reu (Dui) 0.14, 3. Latocha (Dui) 0.30, 4. Vasseur (Fra), 5. Vogels (Aus) 0.34, 6. Andersson (Zwe) 0.44. Algemeen klassement: 1. Vasseur 36.37.34, 2. Latocha 0.42, 3. Jo hnson (Noo) 2.19, 4. Andersen (Den) 2.55, 5. Reu 3.09, 6. VOgels 3.54. Ronde van de Jura. ATB. Proloog: 1. Arntz (Ned) 5 km in 13.29, 2. Ostergaard (Den) 0.03, 3. Julien (Fra) 0.08, 6. Van de Ven (Ned) 0.15, 55. Van Dijk (Ned) 4.34, 56. Collee (Ned) 4.53. Amsterdam (anp) - Bondscoach Joop Alberda zal opnieuw enige tijd niet kunnen beschikken over de Zevenhuizense volleyballer Brecht Rodenburg, die vorig jaar een gecompli ceerde beenbreuk opliep. Nu liep de ZVH'er bij de training een enkelblessure op. Die bleek zo ernstig dat hij don derdagavond niet alleen de eer ste oefenwedstrijd (3-2 tegen Ca nada) in de aanloop naar de finale van de World League mis te, maar waarschijnlijk ook het evenement in Italië zelf, eind deze maand. Mike van de Goor, de broer van de snel gekomen international Bas, is de logische stand-in. Spelverdeler Peter Blangé haal de het einde van het duel tegen de Canadezen, die zich onder meer in Nederland voorbereiden op het WK, niet. Hij viel uit na een pijnscheut in een achil lespees, die al drie weken op speelt. Uit voorzorg werd Misha Latuhihin, die tot nu toe alleen meetrainde, voor het eerst het veld in gestuurd als set-upper in de plaats van Blangé. Ron Zwerver, wiens voorgeno men huwelijk door familie-om standigheden moest worden uit gesteld en die daardoor ook zijn vakantie naar Mexico de mist in zag gaan, was nog niet geheel bij machte tot een volledig duel. Hij werd in de vierde set vervangen door Guido Görtzen. Ondanks de problemen won Ne derland wel van Canada, maar niet overtuigend. Aan alles viel te merken dat de groep de draad net weer heeft opgepakt, na de kleine maand vrijaf. Alberda be gon met de vertrouwde basis Blangé, Zoodsma, Bas van de Goor, Held, Posthuma en Zwer ver. Behalve de al genoemde wissels kregen, net als in de voorronde van de World League, ook Grabert, Van der Meulen en Van der Horst speeltijd. In de tiebreakset gaf het befaamde Nederlandse blok weer eens de doorslag: 15-9 11-15 15-9 7-15 15-12.

de Stem | 1994 | | pagina 9