rug Geen vervolging Eper agenten Kunstenaar rijdt rond met lichtwagen Amsterdam stemt in met eigen opheffing Meer Amsterdamse straatjunks dan gedacht liggen bij p de loer Gerechtshof Arnhem vindt bewijs voor misbruiken van Yolanda te vaag Officier eist tot zes jaar cel en tbs in Drentse incestzaak Moorden in Algerije Verslaafde steekt tiener 'zomaar' met injectiespuit iïJ BINNENLAND GEVAAR J OOK NIET 'Straatverbod voor tippelaarsters' DE STEM COMMENTAAR Noodweer Limburg: f 20 miljoen schade CUKHÜff RNSBi ANGST VOOR 14 JULI 1994 A2| pESTEM DONDERDAG 14 JULI 1994 A3 ar het het milieuklachten- r in Den Bosch belt, moet k geen hooggespannen htingen hebben, ns, milieu-arts van de in Brabant en Zeeland ritiek op de manier waar- smog-alarmering nu gere- Onder de grens van 360 an de provincie geen sig aar ook matige tot ernsti- og heeft al invloed op de "heid van mensen. GGD's uisartsen moeten mensen kunnen adviseren. „Maar it het met die getallen'? moet ik zelf voor op pad," ans. „De provincie krijgt aarden netjes door van het maar ze doet er verder ~ee." e smog dusdanige vormen emt als de laatste dagen, zeker in het zuiden des wel enkele malen per jaar omt, acht Jans het sowieso ndig dat mensen kalm aan „Vooral tussen vijf en dan is de smog het ergst." oet moeder inderdaad Uit blijven, zoals 'Den Bosch' eerde? „Welnee. Dat is he al niet nodig. Ze kan ook op een bank voor het huis IVM te Bilthoven is de spin t web van de smog. Daar n alle gegevens van de punten in Nederland bij el- en daar worden ook de hten voor Teletekst (pagina en andere media samenge- Een woordvoerster van het raadt de burger met vra- over smog vooral aan om berichten goed te volgen. Teletekst kan eigenlijk ie- en zien of hij het rustig aan t doen." niet over een tv met tele- t beschikt, heeft pech. Hij of an het best een beroep doen ijn gezond verstand en zijn e aanpassen aan het warme r. extra alert tijdens het braderieën kunnen op de rekenen. Bacteriën in ijs zich met de temperaturen ijnen. 100 15 BACTERIËN WORDEN GEDOOD BACTERIËN VERMEERDEREN LANGZAAM BACTERIËN VERMEERDEREN BACTERIËN VERMEERDEREN BACTERIËN VERMEERDEREN LANGZAAM BACTERIËN VERMEERDEREN NIET, MAAR .1 I STERVEN eikast legt waarop maar één cterie zit, heeft 's avonds om uur bijna geen microscoop er nodig om de zestien mil-| n nakomelingen te zien. Ter rgelijking: bij zeven graden elt een bacterie zich maar een er per uur. Acht uur later zijn pas 256. e enige remedie: Hou vlees niet lang buiten de koelkast voor t de barbecue op gaat, gooi het tdooivocht weg en leg, om isbesmetting te voorkomen, t gebraden vlees op een ander rd dan het rauwe. Bewaar nmaal ontdooid vlees niet uw, maar braad, bak of kook t eerst gaar. Koel het dan zo el mogelijk af in bijvoorbeeld ud water, en doe het daarna in koelkast. ie u overigens, zo adviseren de istanties, regelmatig moet con- oleren op de juiste tempera- lur: niet meer dan zeven gra- en. En dan nog is het niet voor e eeuwigheid. Bacteriën ver- leerderen zich niet tijdens diep- riezen, maar ze sterven ook iet. Dat kan alleen door verhit- ng. .Amsterdam (anp) - De ge meente Amsterdam heeft woensdagavond besloten zichzelf op te heffen. De raad stemde in met de vorming van een stadsprovincie. Hij besloot daarmee in feite tot je opheffing van de gemeente Amsterdam binnen vier jaar, èn splitsing van de provincie Üoord-Holland. De nieuwe pro vincie rnoet op 1 januari 1998 een feit zijn en wordt gevormd door vijftien gemeenten inclusief Amsterdam, die nu al samen het Regionaal Orgaan Amsterdam (ROA) vormen. De hoofdstad zelf wordt opge deeld in een aantal zelfstandige gemeenten. Amsterdam bestaat nu uit zestien stadsdelen. Alleen het centrum valt nog onder rechtstreekse verantwoordelijk heid van het centrale stadsbe stuur. Het is nog niet duidelijk in hoeveel gemeenten Amster dam wordt opgesplitst. Een be slissing daarover moet voor april 1995 vallen. Over de taken en bevoegdheden van de nieuwe provincie vergaderen de deelne mende gemeenten eind van dit jaar. Het ROA en de vorming van een stadsprovincie houdt de bestu ren van de vijftien gemeenten al enkele jaren bezig. Bij de bur gers leeft het echter niet of nau welijks. Alleen het nieuws dat de bestuurlijke herindeling ophef fing betekent van de gemeente Amsterdam, roept bij tal van Mokummers emoties op. Uit een onderzoek is gebleken dat nog niet de helft van de Amsterdammers - 42 procent - op de hoogte is van het bestaan van het ROA. De gemeente hoopt daar enige verbetering in te brengen met een nieuwsbrief. Die wordt vanwege de kosten echter niet huis aan huis bezorgd en is gedrukt in een oplage van slechts enkele honderden exem plaren. Burgers kunnen een exemplaar aanvragen, maar het loopt nog niet bepaald storm. Reden voor het CDA om zich ROA tot een populair gespreks onderwerp tijdens verjaardags feestjes kan worden gemaakt'. Een van de dingen die daaraan kan bijdragen is het vergroten van de betrokkenheid van de burgers door rechtstreekse ver kiezingen. Daar is een grond wetswijziging voor nodig, die voor alle provincies moet gelden, aldus burgemeester S. Patijn. „Er kan voor het ROA geen apart regime worden gehan teerd." Arnhem (anp) - Het gerechtshof in Arnhem heeft bepaald dat er geen aanleiding bestaat voor het vervol gen van de vier Eper agenten, die door incestslachtoffer Yolanda zijn beschuldigd van seksueel misbruik. Het hof vindt dat het bewijs te vaag is om een nader onderzoek te rechtvaardigen. Dat is woensdag bij het hof bevestigd. De rijksrecherche stelde vorig jaar na de aangifte van Yolanda tegen de Eper agenten een on derzoek in en kwam tot dezelfde conclusie als het Arnhemse hof nu. De burgemeester van Epe, Ch. de Loor, stelde de agenten na de aangifte op non-actief. Yolanda maakte bij het hof een speciale procedure aanhangig om de vervolging van het viertal te bewerkstelligen. Een cruciale rol in dit onderzoek Groningen (anp) - Burge meester H. Ouwerkerk van Groningen overweegt een straatverbod in te stellen voor tippelaarsters die zich herhaaldelijk schuldig maken aan overtreding van de alge mene plaatselijke verorde ning. Als hij daartoe over gaat, is het de eerste keer in Nederland dat zo'n verbod tippelaarsters geldt. Tot nu toe is het straatverbod in steden als Amsterdam en Gro ningen veelal gebruikt om over last van junks en dealers tegen te Ouwerkerk kan een straatverbod uitkomst bieden 'als de dames geregeld een bon hebben gehad, maar zich daar verder niets van aantrekken'. Hij voert nu overleg met Justitie over de vraag of het juridisch mogelijk is het straatverbod in te stellen voor tippelaarsters. „Het is een ingrijpend voorstel omdat je iemand z'n vrijheid ontneemt. Daarom willen we vooral goed uitzoeken of het mogelijk is," aldus Ouwerkerk. Zelf is hij voorstander van het instellen van een gedoogzone voor tippelprostitutie, maar de meerderheid van de Groningse gemeenteraad voelt daar niets voor. Daarom kwam Ouwerkerk vorig jaar al met het voorstel kentekens te registreren van au tomobilisten die voortdurend rondrijden in gebieden waar tip pelaarsters opereren. Na kritiek daarop trok de burgemeester dit voorstel weer in. was weggelegd voor een vrouwe lijke getuige, die beweert te heb ben gezien dat in elk geval twee agenten Yolanda hebben mis bruikt. Volgens de advocate van Yolanda, mr. M. Oosterhuis- Smits, heeft de officier van justi tie in Zutphen, die is belast met de vervolging van de diverse verdachten in de Eper zaak, deze getuige aanvankelijk 'afge scheept'. Oosterhuis nu: „Ik heb mij enorm moeten inspannen om de ze vrouw uiteindelijk als getuige gehoord te krijgen. De vrouw was destijds hoogzwanger en kreeg van de officier het advies nogmaals contact op te nemen als de bevalling achter de rug was. Na de geboorte van haar kind zag de vrouw de officier op televisie vertellen dat het onder zoek naar het vermeende mis bruik door de agenten was afge sloten." De raadsvrouwe voelde de getui ge vervolgens zelf aan de tand en kreeg uiteindelijk toch gedaan dat zij ook werd gehoord door de officier van justitie en de rijksre cherche. Echter zonder tastbaar resultaat. Mr. Oosterhuis is teleurgesteld over de uitspraak van het hof, die zij 'verrassend summier' noemt. Voor de raadsvrouwe wordt met de beslissing van het rechtscollege de laatste kans ge mist om de vermeende feiten op hun hardheid te toetsen. „Maar misschien komt Yolanda's waar heid ooit op een andere manier aan het licht." De vier agenten, wier schorsing tijdelijk is geweest, hebben eind vorig jaar geprobeerd inzage te krijgen in het boek van Yolanda voordat het zou worden gedrukt. De rechtbank in Den Haag wees dit verzoek af, omdat de eis in strijd was met de vrijheid van drukpers. In juni veroordeelde het ge rechtshof in Arnhem de ouders van Yolanda tot jarenlange ge vangenisstraffen. Haar ex-echt genoot Wouter S. werd vrijge sproken. S. moet volgende week andermaal verschijnen voor de rechtbank in Zutphen, samen met een aantal anderen, op ver denking van seksueel misbruik van een aantal kinderen. Assen (anp) - Officier van justitie mr. K. van der Velde heeft woensdag voor de rechtbank in Assen gevangenisstraffen tot zes jaar met tbs geëist tegen drie inwoners van het Drentse Zandpol. Zij zouden jarenlang misbruik hebben gemaakt van hun (stief)kinderen en kleinkinderen. 1.659 Gloeilampen zitten op de Kever van kunstenaar Eric Staller. foto anp Amsterdam (anp) - De Amerikaanse kunstenaar Eric Staller rijdt de komende maanden in Amsterdam en elders in Nederland rond met zijn Lightmobile, een Volkswagen-Kever die is gedecoreerd met 1.659 gloeilampen. De 46-jarige K.W. hoorde de hoogste straf tegen zich eisen. Bij wordt ervan verdacht tussen 1982 en 1989 drie van zijn stief kinderen, onder wie twee jon gens, bijna wekelijks te hebben misbruikt. Hij begon daarmee toen hij de twee jongens op een afgelegen landweggetje autorij les gaf. Als 'beloning' misbruikte hij hen. In 1982 zou hij boven dien een minderjarige stiefdoch ter van één van zijn stiefzoons en diens minderjarige neefje en nichtje seksueel hebben mis bruikt. Tegenover de politie heeft de verdachte een bekentenis NA EEN KORTE periode van betrekkelijke rust, is in Algerije het moorden weer begonnen. De afgelopen twee weken werden veertien buitenlandse werknemers vermoord. Het brengt de trieste balans van niet-Algerijnse slachtoffers op 51 sinds de gewapende islamitische groeperingen' (GIA) in december de lacht pp buitenlanders openden. "et lijken willekeurige moordpartijen, maar het patroon bestaat daarin, dat steeds als Algerije zich economisch een beetje lijkt te herstellen, de extremisten weer toeslaan. Zij willen de regering van elk economisch - en daarmee politiek - succes afhouden, in de hoop zo een machtsovername te forceren, tn Algerije boekte inderdaad enkele bescheiden succesjes de laatste tijd. De stijgende olieprijs gaf het land wat meer adem, de turopese Unie kwam met een lening van 100 miljoen gulden °yer de brug en vorige week deed Frankrijk daar nog eens 2 roiliard bovenop. Een Amerikaanse oliemaatschappij tekende bovendien deze week een contract voor de exploitatie van enkele olievelden. De oppositie heeft daar tot dusver steeds een gewelddadige reactie op gegeven. De islamitische fundamentalisten van het FIS written hun pijlen op binnenlandse doelen (overheidsfunctiona rissen, leger- en politiemensen), de nieuwe beweging GIA - in 'eite een bundeling van groeperingen - richt zich op de buiten- 'ooose partners van Algerije om zo het land te destabiliseren. De roi van het FIS lijkt zo goed als uitgespeeld door de interne ruzies R ?.'.nloze geweld tegen 'de eigen bevolking'. De acties van oe GIA lijken daarentegen weer erg kortzichtig, vont het is waarschijnlijker dat het Westen de politieke en militaire steun aan Algerije zal opvoeren in plaats van verminde- ®n De angst voor een fundamentalistische moslimstaat is romers groter dan de last van een dictatoriaal en corrupt - maar eik geval Westers-georiënteerd - regime. Zelfs al is het nog l vraag of de Algerijnse regering inderdaad zoveel steun eert dij de bevolking, ledereen in Algerije weet dat het grootste ei van alle buitenlandse steun nog altijd in de eigen zakken van oe bestuurders verdwijnt. n|par 9ro°t de onvrede over het regeringsbeleid ook is, wactlten °P nieuwe uitbarstingen van geweld, neme! i l er c'us ooit 'n slagen de macht over te jIhA un machtsbasis al even wankel zijn als die van de Wende regering. Roermond (anp) - De schade door hevig noodweer op maan dag 4 juli blijkt in Midden-Lim burg uiteindelijk 20 miljoen gul den te bedragen. Secretaris ir. C. van Rooij van de Limburgse Land- en Tuinbouw- bond (LLTB) heeft dit woens dagmiddag bekendgemaakt tij dens een werkbezoek aan het getroffen gebied door voorzitter M. Varekamp van het Land bouwschap en het Tweede-Ka merlid Van der Linden (CDA). De circa 475 gedupeerden krij gen van de totale schade hooguit dertien miljoen gulden vergoed omdat ze te laat waren verze kerd. legd, maar die trok hij voor de rechtbank in. Volgens het rap port van het Pieter Baan Cen trum had de man een hardhandi ge opvoeding gehad en was het gezin waaruit hij kwam 'in mo reel opzicht een zooitje'. De man zou verminderd toerekenings vatbaar zijn. De zaak kwam aan het rollen toen de ex-vrouw van de 27-jari- ge H.J. uit Zandpol - de stief zoon van W. - aangifte had ge daan van seksueel misbruik van haar dochter. Later bleken ook een neefje en nichtje misbruikt te zijn door J. Hij is de enige die alle feiten heeft bekend. Ook hier oordeelde het Pieter Baan Centrum dat de man ver minderd toerekeningsvatbaar was, omdat hij misbruikt is door zijn stiefvader W. Tegen J. eiste de officier van justitie vier jaar gevangenisstraf met tbs. Zijn 45-jarige moeder en W.'s voormalige echtgenote, R. de V. uit Zandpol, moest zich verant woorden voor seksueel misbruik van de drie minderjarige kinde ren. Ook zij had tegenover de politie alles bekend, maar trok deze bekentenis voor de recht bank in. Het Pieter Baan Cen trum noemde ook haar vermin derd toerekeningsvatbaar. Tegen de vrouw eiste de officier van justitie vier jaar gevangenisstraf met tbs. De raadslieden vroegen in alle gevallen om vrijspraak, omdat ze meenden dat er onvoldoende bewijs was. De rechtbank doet op 27 juli uitspraak. Een agregaat in de auto levert de stroom en de ingebouwde com puter stuurt de lampen die vij fentwintig verschillende lichtpa- tronen laten zien. De Lightmobile is een van Stal- lers Urban Ufo's, waarmee hij van de stad een galerie wil ma ken. Tussen 1974 en 1984 expo seerde hij zijn werk, waarin hij vooral met licht werkt, in galle ries en musea. Daarna ontwierp hij zijn Lightmobile om zelf in zijn kunst rond te kunnen rijden en af te komen van de conserva tieve presentatie van kunst bin nen vier muren. Andere Urban Ufo's van Eric Staller zijn onder meer Bubble- boat, dat veel weg heeft van een drijvend, lichtgevend ruimte schip, en Bubbleheads een drie wieler voor vier fietsers die allen een bolvormige helm met ver lichting dragen. Staller maakte ook grote lichtprojecten, zoals dat voor het Japanse Matsuhita- concern in Osaka. Hij hoopt na Amsterdam ook naar andere grote Europese ste den te gaan en er grote projecten te kunnen verwezenlijken. Helmond (anp) - Een 27-jarige aan drugs verslaafde man uit Helmond heeft eerder deze week op de kermis in zijn woonplaats 'zomaar' een 13-jarige Helmondse jongen gesto ken met een injectiespuit. Hoewel inmiddels duidelijk lijkt dat de verdachte niets heeft op gelopen en de spuit vermoedelijk niet eerder was gebruikt, weet het slachtoffer pas over een half jaar met zekerheid of hij al dan niet met een virus is besmet. Dat veroorzaakt bij het kind en zijn ouders een heleboel onrust, al dus een politiewoordvoerder. De verdachte is aangehouden en heeft een volledige bekentenis afgelegd. De man kende het kind niet. Hij zegt zomaar iemand te hebben gestoken. Het incident deed zich voor op de Markt in Helmond, waar op dit moment een kermis draait. Het slachtoffer liep daar met enkele vrienden toen hij plotse ling van achteren werd gestoken. De jongen meldde zich onmid dellijk bij de politie. Hij was danig overstuur. De verdachte kon korte tijd later worden aangehouden dankzij het opgegeven signalement. De man wordt vooralsnog verdacht van zware mishandeling. Mocht later blijken dat het slachtoffer toch is besmet, dan kan de ten lastelegging worden uitgebreid, aldus de woordvoerder. Amsterdam (anp) - Het aan tal straatjunks in Amsterdam is veel groter dan altijd werd aangenomen. Het werd vijf jaar geleden bij het begin van het zogenoemde straatjunkenproject geschat op 350, maar in 1993 stuitten poli tie en hulpverleningsinstellingen op zeker 1235 mensen. De groep wisselt bovendien voortdurend van samenstelling. In 1989 werd er nog van uitgegaan dat het een vaste kern betrof van veel over last veroorzakende druggebrui kers. Vooral de verbeterde registratie door de politie heeft het grotere aantal aan het licht gebracht. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1993 van het straatjunken project, uitgebracht door de Jel- linekkliniek voor verslavings zorg. Daarin wordt de loftrom pet gestoken over het project, een samenwerkingsverband tus sen Jellinek, de politie en de stichtingen De Regenboog en Streeteornerwork Sinds 1989 krijgen verslaafden die geregeld worden gearres teerd, de keus tussen een celstraf uitzitten of afkicken in een kli niek. Jellinek meent dat na vijf jaar is gebleken dat het project een belangrijke bijdrage levert aan het terugdringen van de kleine criminaliteit, alleen al doordat verslaafden langdurig van de straat zijn tijdens hun behandeling of celstraf. In 1993 werden 554 junks be zocht die in een politiebureau waren opgesloten. Er werden in totaal 118 verslaafden opgeno men. Dertig procent voltooide de behandeling, die tussen de zes en negen maanden duurt. De ge middelde opnameduur was 39 dagen. Die korte periode valt te verklaren uit het feit dat sommi ge junks er reeds na één dag de brui aan geven. Degenen die niet voldeden aan de voorschriften moesten hun straf uitzitten en brachten in 1993 in totaal 3000 dagen in detentie door. Van degenen die de behandeling afmaakten, ver valt 43 procent niet in de oude criminele gewoonten. Dat bleek BINNENLAND KORT Brand in kazerne: 4 miljoen schade Havelte - De brand in de nacht van dinsdag op woensdag in de Johannes Postkazerne in Havelte, heeft een schade veroorzaakt van zeker 4 miljoen gulden. Dat heeft een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag meegedeeld. Onderzoek van de technische recherche heeft intussen uitgewe zen dat de brand waarschijnlijk is ontstaan door een technische storing in een ventilator. Bij de brand gingen de korporaalskan tine en de manschappenkantine verloren. Intussen is voor de militairen op de kazerne vervangende kantineruimte ingericht. Bende in Oost-Brabant opgerold Eindhoven - Twee inwoners van Eersel en een Eindhovenaar zijn gisteren in hun woning opgepakt door de politie in het kader van een grootscheeps onderzoek naar georganiseerde criminaliteit. Ze worden verdacht van overtreding van de opiumwet, heling en het witwassen van geld. De verdachten uit Eersel zijn een 31-jarige man en zijn 29-jarige vriendin. In de woningen werd huiszoeking gedaan en daarbij werden papieren in beslag genomen en beslag gelegd op een personenauto. De politie stuitte op de verdachten tijdens een gerechtelijk vooronderzoek dat begin dit jaar op gang kwam. Vorige week werd in verband hiermee al een amfetamine-labo ratorium in Boxtel ontmanteld. Daarbij zijn acht mensen aangehouden en 140 kilo amfetamine in beslag genomen. Die hoeveelheid vertegenwoordigt een straatwaarde van anderhalf miljoen gulden. Leidse politie pakt ontsnapte gevangene Leiden - De politie heeft dinsdagavond laat in Leiden een 37-jarige man aangehouden die vorige week donderdag tijdens een gevangenentransport in Assen was ontsnapt. De man was afkomstig uit Leiden. De man, verdacht van een schietpartij, verbleef in Assen in het onderzoekscentrum Licht en Kracht. Hij moest naar de gevangenis in Veenhuizen. Het vervoer vond per gewone taxi plaats. De man wist daaruit te ontsnappen. Reisinformatie door zelfstandig platform Hoofddorp - Reisinformatie bij dreigende oorlogen, een epide mie of een natuurramp wordt voortaan verstrekt door de zelfstandige stichting Overlegplatform Vakantiereisadviezen. Verzelfstandiging van het bestaande overlegplatform moet lei den tot verbetering van de voorlichting, aldus de ANVR. Voortaan worden de adviezen van het platform, waarin ANVR, de ANWB, het ministerie van Buitenlandse Zaken en de reisverzekeraars deelnemen, op ruime schaal verspreid naar de reisbureaus en de betrokken reisorganistoren. Vakantiegangers worden via de media, ANWB en Buitenlandse Zaken op de hoogte gesteld. GroenLinks wil uitleg over te zwaar gif Den Haag - Tweede-Kamerlid Vos (GroenLinks) wil van de ministers Alders (Milieu) en Bukman (Landbouw) weten of zij conclusies verbinden aan het dinsdag verschenen onderzoeks rapport over de schadelijkheid van bestrijdingsmiddelen. Vol gens de rapportage van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) kan het gebruik van één op drie toegelaten bestrijdingsmiddelen onaanvaardbare gevaren ople veren voor vissen, algen en andere waterorganismen. Vos vraagt zich af of de bewindslieden aanleiding zien de bewuste middelen van de markt te weren. Het gebruik van de 'verdachte' stoffen is overigens toegestaan, omdat ze zijn toegelaten volgens oude regels. De pesticiden voldoen echter niet aan de nieuwste toelatingseisen. Relschoppers voor rechter Den Haag - Vijf relschoppers die werden gearresteerd na de ongeregeldheden in de binnenstad van Den Haag na de wed strijd Nederland-Brazilië zaterdag, moeten 5 september voor de recher verschijnen. De vijf zijn woensdag verhoord door de rechter-commissaris. Vijftien van de twintig relschoppers die zaterdag werden aangehouden, zijn inmiddels wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. De politierechter in Den Haag veroordeelde dinsdag negentien mensen die na de wedstrijd Nederland-Ierland de Haagse binnenstad onveilig maakten. Zij kregen gevangenisstraffen opgelegd van vier weken tot zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Officier van justitie mr. N. Zandbergen ver wacht dat er nog meer aanhoudingen volgen. Sociale dienst getild voor kwart miljoen Rotterdam - Een 37-jarige vrouw uit Rotterdam heeft bekend ten onrechte een kwart miljoen gulden aan bijstandsuitkering van de sociale dienst te hebben gekregen. Zij kreeg de uitkering elf jaar lang terwijl zij samenwoonde met haar ex-partner in Barendrecht en andere inkomsten had zonder die op te geven aan de uitkeringsinstantie. De dienst heeft aangekondigd het geld te zullen terugvorderen van de vrouw. Zij liep tegen de lamp nadat de sociale dienst haar ex-man op zijn onderhoudsplicht wees. Toen gaf hij te kennen dat zij pas in 1993 zijn huis had verlaten. Het is volgens de sociale dienst zeer moeilijk om samenwonen met een verdienende partner en het krijgen van een bijstandsuitkering te bewijzen. Sociale recher cheurs mogen slechts in beperkte mate het privé-leven van uitkeringsgerechtigden controleren. Drie jaar geëist voor poging tot moord Assen - Officier van justitie mr. J. Kuiper heeft woensdagmidag drie jaar gevangenisstraf geëist tegen de 39-jarige H.K. uit Assen. De man zou op 11 april zijn bovenburen met een aardappelmesje in de hals hebben gestoken. K. wilde wraak nemen omdat het echtpaar zijn vrouw die middag zou hebben uitgescholden. Door een wonder werd bij beide slachtoffers de halsslagader niet geraakt. De rechtbank in Assen doet op 27 juli uitspraak. (ADVERTENTIE) in februari van dit jaar uit gege vens van justitie. Bijna 70 pro cent van de straatjunks maakt zich schuldig aan inbraken, au tokraken of winkeldiefstallen. In mei van dit jaar ontstond binnen de drughulpverlenings onrust, omdat de stichting Stree teornerwork oordeelde dat Jelli nek in het concept-jaarverslag de resultaten van het project te rooskleurig afschilderde. Vol gens R. Wolters van Jellinek is er geen sprake van een conflict en staat Streeteornerwork volledig achter het jaarverslag. J. van Bemmelen van de stichting wilde daar nog niet op reageren, om dat hij het jaarverslag nog niet had gelezen. mmm mmf BRACHT mmnmm mmm mm in wmmm

de Stem | 1994 | | pagina 3