Forse boete voor Dick Advocaat Nederland ver weg voor Zweden Lrdes .trui' Passief buitenspel nog vaak twistpunt Italianen zien het gevaar uit Balkan (laat' TV verraadt ook al geheime code Zweden Ingesson en Larsson horen niets meer van PSV en Feyenoord DESTEM WORLDCUP USA 94 B3 rARIA j steeds verbaasder nar urent Fignon op Frane ppe stukjes, die Fignn [ver tijdstrif Premie Zweden Wedden op opvolger Vogts Amokachi verlaat Brugge TELEVISIE^ JULI 1994 WOENSDAG 13 JULI 1994 I gemakkelijke opga- „Het moet eclter vanneer Chiappicci bij de eerste ujf hldus Pier. „Maar na [is mijn liedje uitge- pan resten er nog ver Praarin ik kan prote- te winnen. Twee jaar von ik de voorlaatste 5it is nu mijn vijfde Jar volgend jaar kom erug. Ik 'wil dit avon- bon niet mitsen." Igen voorafgaand aan It stelde Johan Mu- Im nog voor zijn gele nagje te wisselen voor [De Clercq. „Vlaar dat aar niet gedain. Want ik de grome van willen hebben en ik fet hoe ik dat in die i moest versieitn." tour de France p 94 In gewicht in Bergrac- Idige jury: hij heet 'de It alleen letterlijk: „Hij fn het koersverlooj aan Ik bezig te versteken. 1/an de diensten vai de Olympisch kampoen de Canadese spriiter een contract, [erkelijk onvoorstelhar |Tour voor gezien hcid, 1 en daar wel licht log lis Boardman, die inde Td was voorgeblevenen Jj wil wel terugkonen peter moeten voorbeEi- tijdrijders in de Tiur jigen (waarvan 2 proo- vordt aangevoerd dor (waarvan 5 prologa), prologen) en Jacqi2s |t. Jan Frison zich ontvalln ns staat hij knap 40ein ne zo fris als wat op le i verder kan prestereg" 1st een goede conditiele Ie sfeer goed is, draaije ellini (2). Jaermann op 1.4'tl ion op 3.30. km: 2e bonificatiesprint: olami (6), 2. Durand (4), •ellini (2). Peloton, met inge- n Jaermann op 4.50. m: peloton heeft 4.00 achter- d op koplopers. 'm: Cöte de Gourdon: 1. Hod Serpellini, 3. Durand, 4 olami. In afdaling probeer olami weg te komen. Verme 1) valt, maar kan verder, km: Cöte de Montfaucon (4 1. Bortolami, 2. Hodge, i and. Peloton op 2.30. km: tegenaanval Colot Krijgt drie kilometer verde lschap van Henn (Dui) e ;sa (Ita). km: voorsprong vier vluchter op drie achtervolgers, 3.1 >eloton. 150 km: 3e bonifica print: 1. Durand (6), 2. Borto (4), 3. Serpellini (2). Kor rop valt Bortolami weg doo km: Durand ontsnapt ui groep. km: Durand zorgt voor eerst rise etappewinst. Induraii dt de gele trui. FIFA schorst Tassotti voor acht wedstrijden Los Angeles (rtr) - De we reldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag de Nederlandse bondscoach Dick Advocaat een boete van 8.000 dollar (ongeveer 13.600 gulden) op gelegd omdat hij zich onre glementair heeft gedragen met zijn protest tegen het optreden van de scheidsrech ter in de kwartfinale tussen Nederland en Brazilië. De Italiaanse verdediger Mauro Tassotti heeft geschiedenis ge schreven. Zijn elleboogstoot, in de kwartfinale tegen Spanje, die de neus brak van Luis Enrique, is door de FIFA bestraft met een schorsing voor acht wedstrijden. De Italiaanse voetbalbond heeft inmiddels besloten in beroep te gaan tegen de zware schorsing. „We gaan in beroep omdat we de straf buitensporig hoog vinden. We weten dat Tassotti een fout heeft gemaakt. Maar hij heeft zijn excuses bij Enrique aange boden. Zo'n hoge straf verdient hij niet," zei Raffaele Ranucci, hoofd van de Italiaanse delega tie. Het was de eerste keer dat de wereldvoetbalbond een speler veroordeelde op basis van televi siebeelden. De overtreding was de Hongaarse scheidsrechter Pu- hl ontgaan. Verder kreeg de door de Italia nen als 'zeer sportieve speler' omschreven Tassotti een geld boete van 25.000 gulden. „De tuchtcommissie kwam na het be kijken van de beelden tot de conclusie dat de overtreding een serieuze vorm van agressie was. De zware straf is dan ook ge rechtvaardigd," aldus de woord voerder van de FIFA, Tognoni. De tuchtcommissie, onder lei ding van de voorzitter van de Zwitserse voetbalbond Mathier, bracht meer dan een uur door voor de video. De beelden van de elleboogstoot werden talloze ke ren herhaald en nauwkeurig be keken alvorens de zware straf werd uitgesproken. Tassotti's loopbaan als interna tional lijkt nu ten einde. Door de schorsing mist de 34-jarige rech- terverdediger niet alleen de hal ve finale en eventueel de finale van het WK, maar ook de meeste kwalificatiewedstrijden voor het EK van 1996. De Italiaanse bond maakte eer der bekend Tassotti niet te wil len straffen, omdat het een niet bewust gemaakte overtreding was. „De FIFA heeft na het zien van de beelden duidelijk een ander standpunt dan de Itali aanse bond," merkte Tognoni op. De Zweed Schwarz mist de hal ve finale tegen Brazilië. Hij is voor één wedstrijd geschorst. In de kwartfinale tegen Roemenië kreeg hij na twee keer geel een rode kaart. Taffarel, de doelman van Brazi lië, moet een geldboete van 12.500 betalen. Hij droeg, in strijd met de reclameregels van het WK, handschoenen met een illegaal logo. Tassotti (voorgrond) in duel met Luis Enrique. De Italiaan, die tijdens deze ontmoeting tussen zijn land en Spanje de neus van Luis Enrique brak, is voor liefst acht duels geschorst door de FIFA. foto epa Marina del Rey - Aan de baai van Santa Monica is het goed toeven voor de WK-voetballers van Zweden. De hekken, die Oranje drie weken lang tot een kloosterleven in Lake Nona verplichtten, ontbreken in het Ritz-Carl- ton hotel van Marina del Rey. Tussen de chique van Los Angeles flaneren de Zweden vrolijk rond over de stranden van de Stille Oceaan. foto de stem/ben stffen lieuwe algemene klasseient telde maandagavond n. de e plaats. Zonder te fiesen. creeg een tijdstraf van vijf Wageninger zat achte: de n de wereldbekerklasaitker 0 meter achter hem haijen, weet ik absoluut niet."TW onder handen nam. Sfcven ?n-halve minuut, Tour-d'bu- De losse teugels maken op het veld vrijwel automatisch plaats voor een strakke organisatie met discipine voor elke taak in het team. De halve finale van het WK, vannacht half twee (Neder landse tijd) tegen Brazilië, moet een nieuw hoogtepunt worden voor Zweden na de successen in de groepswedstrijden, de tweede ronde tegen Saudi-Arabië en de kwartfinale tegen Roemenië. Te midden van de wereldelite is de Nederlandse competitie deze week nog ver weg voor Klas Ingesson en Henryk Larsson. Bi] PSV en Feyenoord vinden ze kennelijk dat de twee laatste I spelers uit de Nederlandse eredi visie op het WK beter niet ge stoord kunnen worden, maar In gesson en Larsson snappen er niets van dat hun clubs nog geen felicitatie hebben kunnen faxen. „Ik heb al twee maanden niets gehoord van PSV. Dat hoort toch niet bij een topclub," merkt Klas Ingesson op. Feyenoord Larsson bespeurde even weinig interesse van zijn club. „Van de I leiding van Feyenoord heb ik I ook al niks meer vernomen van- I af het moment dat ik met Zwe den aan de WK-voorbereiding I ben begonnen. Ik heb zelf nog wel Peter Bosz proberen te bel- I len maar geen gehoor gekregen. I Ik heb alleen Jan Mastenbroek I (toeverlaat voor buitenlandse j spelers bij Feyenoord) gespro- I ken. Die vertelde me dat ik op 1 I augustus moet gaan trainen." I- Afgelopen zondag sprak In gesson rond de kwartfinale tegen Roemenië nog met zijn clubcol lega 'Gica' Popescu over de stilte I op de lijnen uit Eindhoven. 1 „Vrijwel alle spelers horen wel 4 iets van hun club. Popescu ver- I telde zelfs dat Hagi na de wed- I strijd tegen Argentinië nog feli- I citaties van Real Madrid had I gekregen, terwijl hij daar toch al I twee jaar weg is," hoorde In- I gesson. Veel verder ging het onderonsje met. Het WK eist volop concen tratie van Ingesson, die zich op 28 juli weer bij PSV moet mel den. Tenzij hij dan een nieuwe club heeft gevonden. Na een ronduit matig eerste seizoen van de 25-jarige Zweed zal PSV zich niet verzetten. Een belangrijk deel van de drie miljoen die PSV vorig jaar voor hem aan KV Mechelen betaalde, is begrepen m het afschrijvingsplan van zes- hen miljoen gulden aan trans fersommen bij de Eindhovense club. Strafschop ngesson en Larsson, geen van beiden eerste keus bij hun clubs, I staan tijdens het WK nauwelijks Los Angeles - De spelers van de Zweedse WK-selec- he hebben met het bereiken S de halve finales ieder 280.000 Zweedse kronen (ruim 62.000 gulden) ver diend. Winst op Brazilië le vert 80.000 kronen meer op, ongeveer 18.000 gulden. Bij het behalen van de wereld- ,nn „™ordt de Premie met 200-000 kronen (ongeveer "00 gulden) verhoogd. WorldCup USA 94 Door Henk Mees stil bij de ontwikkelingen in Eindhoven en Rotterdam. Het WK-succes is een hoogtepunt, maar het kan nog beter. „Ik wacht nog op mijn beste wed strijd," zegt Henryk ('Henke') Larsson, die in de meeste wed strijden inviel en de groepswed strijd tegen Brazilië (1-1) als basis-speler meemaakte. Lars- sons belangrijkste actie volgde afgelopen zondag, in de straf- schoppenserie tegen Roemenië. De rake trap van Larsson als zesde Zweed bleek de winstge vende omdat Belodedici vervol gens miste. „Ik wist van te voren dat ik als zesde aan de beurt zou zijn, maar ik was echt nerveus. Door dat de andere spelers mij veel moed inpraatten, kon ik mijn zenuwen onder bedwang hou den," vertelt Larsson (22). In tegenstelling tot elfvoudig in ternational Larsson is Ingesson met 47 'caps' wel vaste keus bij Zweden, steeds als linkermid denvelder. „Het is niet mijn ide ale positie, ik speel liever aan vallende middenvelder maar on ze coach houdt vast aan een concept met twee verdedigende middenvelders in het midden. Ik schik me daar in. Ik ben al blij dat ik mee kan doen. Bij PSV heb ik dit seisoen veel last gehad van blessures en in de voorberei ding liep ik begin mei bij een auto-ongeluk nog eens een nek- blessure op. Gelukkig is het alle maal op tijd in orde gekomen." Vaste plaats Larsson is noch bij Feyenoord noch bij Zweden zeker van zijn plaats. „Ik ben naar Feyenoord gekomen om in het eerste elftal te spelen. Een vaste plaats moet nu mijn doel worden bij Feye noord. Op welke positie maakt me niet uit. Ze kunnen me op de vleugel opstellen, als spits en als de man kort achter de spits." Eerst wacht Zweden vannacht de tweede confrontatie met Bra zilië. Larsson: „In de eerste wed strijd hebben we aangetoond als team over de mogelijkheden te beschikken Brazilië onder con trole te houden. We staan nu ook wel in de halve finale maar daar moeten we geen genoegen mee nemen. Ons voordeel is dat de druk op Brazilië ligt en wij ons alleen maar kapot hoeven te knokken." Het succes verbaast de Zweden maar ten dele. „Van te voren hoop je er alleen maar op zo ver te komen. Nu zijn we blij, maar nog niet tevreden. We hebben spelers uit negen verschillende landen maar vormen wel een hecht team en dat is steeds onze grote kracht gebleken. Daar ver trouwen we nu weer op," aldus Ingesson. Zweden zal tegen Brazilië in ieder geval Schwarz moeten mis sen vanwege een schorsing. Door blessures is het meedoen van Thern en Dahlin onzeker. Bij Brazilië ontbreekt alleen Leo nardo wegens een schorsing. EgBÊgrë De Zweedse selectie traint onder leiding van bondscoach Tommy Svensson (links). foto epa Marina del Rey - Soms hebben de hoofdrolspelers spelers het zelf niet in de gaten hoe details uitvergroot op het tv-scherm tot de verbeelding gaan spreken. Neem nu de Zweden. Spraak makende voetballers zijn het niet. Hun gebaren en gedrag buiten het veld vallen wel op. Tegenstanders zijn onderhand wel gewend aan die fel indringende ogen waarmee doelman Thomas Ravelli vijandelijke aan vallers probeert te verlammen. De Ameri kaanse tv-regisseurs laten er nog wel elke wedstrijd een camera extra op instellen. Zweden heeft meer te bieden. Bondscoach Tommy Svensson is in staat tot een perfec te salto om zijn vreugde te uiten en topsco rer Martin Dahlin kan in prachtige stilte genieten, zo bleek op het scherm. De treffende tv-shots waren daags na de wedstrijd volop gesprekstof aan de ontbijt tafel bij de Zweden. In het stadion van Palo Alto had vrijwel niemand erg daarin gehad. Eenmaal onder elkaar kwamen de opmerkingen los. „Tommy Svensson keek er zelf van op toen hij met de tv-beelden werd geconfronteerd. Die salto kwam zo maar spontaan op. Hijzelf zegt zich zoiets niet te kunnen herinneren. Een mooi beeld, iedereen vond het prachtig. Het gekke is dat bijna niemand in het stadion die salto was opgevallen. We waren allemaal zelf aan het juichen," vertelt Lars-Ake Lagrell, de bondsvoorzitter van Zweden. Anders dan zijn Nederlandse collega mag Lagrel in Marina del Rey wel in hetzelfde hotel als de voetballers verblijven. Gehuld in een t-shirt van de Zweedse bond loopt Lagrell er ales een enthousiast supporter bij. „Dit is het mooiste succes uit de voetbalhistorie van Zweden. Mooier dan de tweede plaats in 1958 op het WK in Zweden na de finale tegen Brazilië. Vierde worden buiten Zweden sla ik als prestatie hoger aan dan een tweede plaats in eigen land," vindt Lagrell. Het kan nog altijd meer dan een vierde plaats worden. Bijvoorbeeld wanneer zo'n ingestudeerde Zweedse vrije-schoppenva- riant weer lukt, een manoeuvre waarbij Tomas Brolin vrij opduikt achter het muurtje van de tegenpartij. „Die vrije schop nemen we ook zo bij Parma. Svens son vroeg ons die vrije schop ook in de nationale ploeg in te studeren. Dat is prima gelukt," glundert Brolin. Svensson genoot er ook van. Totdat hij zag hoe de tv ook al de geheime code voor de vrije schap haarscherp in beeld bracht. Nu weten ook de Brazilianen wat er te gebeu ren staat wanneer de Zweedse coach twee vingers strekt. En zo kunnen de Zweden behalve hun onderlinge pleziertjes ook al geen codes meer voor de buitenwacht ver borgen houden. Door Henk Mees Los Angeles - Zonder offi ciële aankondiging heeft tij dens het WK een nieuwe term betekenis gekregen in de voetbal-spelregels: passief buitenspel. De regels zijn niet veranderd, de toepassing wel. Niet alle scheidsrechters en grensrechters op het WK blij ken al feeling te hebben voor de juiste interpretatie. Wat moet dat niet worden in het amateurvoetbal waar de club- grensrechters gewend zijn zo snel mogelijk te vlaggen. Scheidsrechters, die dan de WK- trend willen volgen, staan heel wat pittige discussies te wach ten. Zelfs arbiters op WK-niveau komen niet tot een uniforme in terpretatie van regel elf. Toegekende en afgekeurde doel punten in de kwartfinales wor den nu door de hoogste scheids- rechtersbazen van de wereld voetbalunie FIFA als voorbeel den aangehaald om tot eenstem- mingheid te komen. „Het tweede Braziliaanse doelpunt tegen Ne derland, van Bebeto, had afge keurd moeten worden. De treffer van Voller tegen Bulgarije werd terecht geannuleerd. Daar zijn Casarin (chef van de WK- scheidsrechters) en Blatter (se cretaris-generaal van de FIFA) het ook over eens," legt de Bel gische ex-scheidsrechter Alexis Ponnet uit. Invloed Ponnet is een vooraanstaand lid van het comité dat de scheids rechters aanwijst op het WK. Voor zijn visie op toepassing van de regel kan hij zich bij beide geschetste voorbeelden baseren op de tekst van spelregel elf. Onder de noemers A en B wor den de twee voorvallen apart gesignaleerd. In het geval van Bebeto oefende Romario door zijn nabije aanwezigheid invloed uit op het spel en op zijn tegen standers. Rudi Voller moest zijn juichkreten staken omdat hij in tweede instantie voordeel trok uit een buitenspelsituatie. „Romario stond op slechts een half metertje van Bebeto toen de pass richting-Bebeto vertrok. Daardoor beïnvloedt hij het spel en had dus voor buitenspel ge floten moeten worden. Voller stond al buitenspel op het mo ment dat Möller schoot, maar op dat moment nog niet strafbaar. Wanneer het schot van Möller rechtstreeks het doel was inge gaan, had Voller geen rol ge speeld en was het doelpunt gel dig geweest. Nu de bal via de paal bij Voller terecht kwam en hij scoorde, trok Voller voordeel uit zijn buitenspelpositie. Te recht afgekeurd dus," meent Ponnet. Opdracht In beide gevallen moesten de scheidsrechters op eigen waar neming hun beslissingen nemen. Grensrechters onthouden zich tijdens het WK zoveel mogelijk van vlagsignalen. In februari al kregen zij opdracht bij enige twijfel over buitenspel en bij de zogeheten situaties met 'passief buitenspel' hun vlag met rust te laten. Tot aan het WK moest het verschil tussen een speler in bui tenspelpositie en degene die met de bal in actie kwam, meestal wel een half veld zijn om niet door een buitenspelseintje te worden afgebroken. Aan die bui tenspelsituaties wil de FIFA een eind maken. „De nieuwe toepassing moet de wedstrijden meer spektakel ge ven. Daarom dringen wij er op aan bij enige twijfel en bij pas sief buitenspel niet meer te vlag- Bij het wedkantoor Intertops in het Oostenrijkse Salzburg kan geld worden ingezet op de nieuwe bondscoach van Duitsland. Hoewel Vogts geen ontslag heeft genomen of gekregen, twijfelt vrijwel niemand aan zijn vertrek. Als opvolger staat Karl-Heinz Feldkamp het hoogst geno teerd, gevolgd door de nieuwe trainer van Eintracht Frankfurt, Jupp Heynckes. Andere kandidaten zijn: Hitz- feld, Rehhagel, Beckenbauer en de huidige assistent van de bondscoach, Bonhof. WorldCup USA 94 De uit schakeling van Duits land heeft de organisa tie in New York volsla gen verrast. Voor de daar te spe len halve fi nale was het aantal plaatsen voor de Duitse verslaggevers reeds in gevuld. Ook de statistieken van het verwachte duel Duits land - Italië lagen al klaar. Berti Vogts heeft op een persconferentie toegegeven, dat hij doelman Bodo Illgner had moeten passeren. „Dat is de enige verkeerde beslissing die ik heb genomen. Ik ver trouwde op de ervaring van Illgner." De Duitse bonds coach weigerde de teleurstel lende Illgner te vervangen door Andreas Köpke. De doel man zette na de verloren kwartfinale tegen Bulgarije een punt achter zijn interland carrière. Twee Albanezen hebben in een Duitse gevangenis van het WK geprofiteerd. Terwijl de bewakers keken naar Bulga- rije-Duitsland, kon het twee tal ongestoord een gat in de muur van hun cel maken en ontsnapte. Het succes van het Bulgaar se team legt de voetbalbond geen windeieren. De in finan ciële moeilijkheden verkeren de bond heeft tot nu toe al - omgerekend - 7,3 miljoen gul den geïncasseerd. Met dat geld kan de nieuwe bondscoach eindelijk eens zijn spelers bij de diverse clubs in Europa aan het werk zien. In het verleden ontbrak het geld daarvoor. De Bulgaarse spits Penev, die het WK moest laten schie ten vanwege een zware opera tie, heeft per fax zijn ploegge noten succes gewenst voor de halve finale tegen Italië. Bij de spits van Valencia, al jaren aanvoerder van Bulgarije, is een kankergezwel in de testi kels verwijderd. De Braziliaanse linkerver dediger Leonardo moet zijn schorsing van vier wedstrijden uitzitten. De commissie van beroep van de FIFA wees zijn verzoek tot strafvermindering af. Het WK is voor Leonardo nu definitief afgelopen. Hij kreeg in het duel met de Vere nigde Staten de rode kaart na een elleboogstoot tegen Tab Ramos. Maradona heeft na zijn uit sluiting op het WK een tik gekregen, maar is niet uitge teld. Hij bemoeit zich nadruk kelijk met de opvolging van de opgestapte bondscoach Basile. Volgens 'Pluisje' is Miguel An gel Russo de meest geschikte bondscoach. Over de beoogde opvolger van Basile, oud-in ternational Passerella, laat hij zich liever niet uit. „Over hem praat ik niet," aldus Marado na, die in het verleden gere geld botste met Passarella. De Zwitsers kwamen op het WK niet verder dan de achtste finales. Voor een wijnhande laar was die prestatie reden genoeg enkele flessen te voor zien van de opdruk 'Rode wijn, officieel goedgekeurd door de Zwitserse equipe van 1994'. Op elke fles staat een portret en een handtekening van één van de spelers. De Italiaanse ploeg is van de vier halve finalisten het meeste waard. Het Zwitserse tijdschrift Cash rekende de waarde uit op basis van voet ballend vermogen, leeftijd en pr-mogelijkheden. Roberto Baggio wordt geschat op 30 miljoen gulden. Zijn team op 275 miljoen gulden. Bulgarije is het goedkoopst: 44 miljoen gulden. Het WK in de Verenigde Staten is de Amerikanen en de FIFA goed bevallen. Het orga nisatiecomité en de wereld voetbalbond wil dat het land zich in 2010 opnieuw kandi daat stelt voor het evenement. Het gras van het Giants Stadium zal na de halve finale tussen Italië en Bulgarije in delen worden verkocht. Het nieuwe groene tapijt kostte de stadiondirectie bijna twee miljoen gulden. Via de ver koop wil men het bedrag te rugverdienen. De prijs per vierkante meter ligt tussen de 200 en 400 gulden. Martinsville - Langzamerhand begint de angst te wijken bi Arrigo Sacchi. De Italiaanse coach voelt er weinig voor oir met zijn ploeg het lot te delen van de Duitsers, die de weg naar de finale van het wereldkampioenschap bruusk zager afgesneden door Bulgarije. gen," legt Ponnet uit. In de slotfase van de Nederland se competitie baarde Jaap Uilen berg, hoewel niet aangewezen vor het WK, al opzien met de nieuwe toepassing van de regel bij de eredivisie-wedstrijd Vites- se-Feyenoord. Tijdens het WK is het negeren van 'passief buiten spel' ineens mode geworden, waarvan ook Spanje onder lei ding van Mario van der Ende al profiteerde in de tweede ronde tegen Zwitserland. Finale Scheidsrechters die de orders zo goed opvolgen, worden gehono reerd. De Colombiaan Torres krijgt na het afkeuren van het doelpunt van Voller tegen de Buigaren vandaag met de leiding bij de halve finale Brazilië-Zwe- den opnieuw een mooi klusje. De Fransman Quiniou, aangezien ais de grote favoriet voor de finale, moet zich tevreden stellen met Italië-Bulgarije. Voor de eindstrijd blijft daarmee de kan didatuur open van de pas 34-jarige Deen Peter Mikkelsen, die evenwel niet aan bod komt wanneer zijn buurland Zweden de finale haalt. Zo blijft het WK ook voor de scheidsrechters een spannende strijd. „Als de Duitsers één fout hebben gemaakt, dan lag die op het psychologische vlak," doceerde Sacchi in de collegezaal van de Pingry School in Martinsville, ruim 50 kilometer buiten New York. De Italiaanse ploeg werkte gisteren op de sportvelden van de school de laatste training af voor de halve finale van het WK tegen Bulgarije. Aansluitend filosofeerde Sacchi over de voetangels en klemmen die vanavond in het Giant-sta- dion van New York liggen te wachten. Hij heeft zijn spelers gewaarschuwd niet te ver voor uit te denken. „De Duitsers za ten met hun gedachten teveel bij de volgende wedstrijd," aldus Sacchi. „Ze vegaten dat ze eerst Bulgarije moesten verslaan. Als je denkt gewonnen te hebben, dan heb je verloren." Voor enkele Italianen schuilt nog een ander addertje onder het gras. Vijf van hen - Costacurta, Maldini, Massaro, Signorini en Dino Baggio - hebben een gele kaart uit de achtste finale tegen Nigeria achter hun naam staan. Lopen ze vandaag opnieuw te gen geel op, dan zijn ze automa tisch geschorst voor de finale. Brugge - De Nigeriaanse in ternational Daniël Amoka chi heeft gisteren op de eer ste trainingsdag van Club Brugge meegedeeld dat hij weggaat. Kort voor het WK tekende hij nog voor twee jaar bij. Amokachi zei dat hij kan kiezen tussen Juventus, Ge noa en Ajax. Trainer Broos verklaarde er rekening mee te houden dat hij Brugge inderdaad verlaat. WorldCup USA 94 DoorBertWillemsen Voetballers willen zich daardoo! wel eens laten beïnvloeden. Sacchi daarentegen lijkt ziel daar geen zorgen over te hoever maken. De 'Squadra Azzurra beseft wat er op het spel staat Met frisse, snelle spelers wi" Sacchi het gevaar uit de Balkar indammen. Ivani en Bare'si zijr geblesseerd, Zola zit de laatstt wedstrijd uit van zijn schorsing als gevolg van de rode kaarl tegen Nigeria en voor Maurc Tassotti is het toernooi door zijr schorsing voor acht duels dus afgelopen en mogelijk zelfs meei dan dat. De Italiaanse bondscoach praat liever niet over het incident met Tassotti. Voor hem staat.de wed strijd tegen Bulgarije centraal. „Waarom zou Bulgarije niet een soortgelijke stunt kunnen uitha len als Denemarken tijdens het Europese kampioenschap, van 1992? De ploeg is in topvorm. Het Bulgaarse team is te verge lijken met dat van Italië in 1982." Ter herinnering: Italië speelde destijds op het WK in Spanje een soort voetbal dat niet om aan te zien was, maar nam wel de titel mee naar huis... WorldCup USA 94 WOENSDAG 13 JULI 21.45 BRT 2: Halve finale Bulga- rije-Italië in New York. 21.55 Nederland 3: Bulgarijë-Italië. 24.00 Eurosport. Bulgarije-Italië. 01.15 BRT 2: Halve finale Brazilië- Zweden in Los Angeles. 01.20 Nederland 3: Brazilië- Zweden.

de Stem | 1994 | | pagina 9