BANK Waterbeheersplan kostbaar Veel belangstelling voor wijk Othene POLITIE rapport UITSLAGEN ZAKEN nieuws J J ttWf.Hï Het Vrije van Sluis is vier jaar lang veel geld kwijt voor uitvoering Fonteinkruid Binnenschelde lijkt onder controle te zijn John Waddington neemt Imca Cartonnages over RTEMONNEE nu met BON voor ielsadvertenties. DE STEM ZEELAND C3 Sint Maartensdijk rooit 88 iepen 94 X 63 18/7 Hoeke Nieuwendijk B.V. X-itrac Benelux Interdisc verzenddienst Roozen van Hoof Sulzer Infra MJO Betonservice Zuid Roozen van Hoof Autobedr. Tigchelaar Oosterhout Lijmbouw Koreman staalbouw Jan de Rijk Canadees import- en distr.bedrijf Van Meer Bedrijven Gebr. de Leeuw B.V. WOENSDAG 13 JULI 1994 DPG management servicebureau ALPOVI - Dongemond Gem. Roosendaal en Nispen Canadees import- distr.bedrijf Canadees import- en distr.bedrijf Ebben, Slaats de Jonge Randstad Randstad Randstad Randstad Randstad Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team Tempo Team MAXIM uitzendbureau ASB ASB ASB aam, adres en woonplaats naar: leverkoop. nste advertentie Jan onze verslaggever Oostburg - Het West- Zeeuws-Vlaamse water schap Het Vrije van Sluis is de komende vier jaar veel geld kwijt om uitvoe ring te geven aan het wa terbeheersplan. In het ont werp van dat plan is onder meer veel aandacht voor de bevordering van na tuurontwikkeling. Ook de opzet van een geautoma tiseerd meetnet voor de wa terkwantiteit en -kwaliteit vormt een belangrijk onderdeel, evenals de fosfaat- en stikstof verwijdering op de zuiveringsin stallaties. Automatisering De uitvoering van al deze pro jecten kost veel geld. Zo zijn de kosten voor de uitwerking en uitvoering van het meetnet ge raamd op negen ton. Daar komt nog eens een bedrag van in to taal 2,4 miljoen gulden bovenop voor de automatisering van de poldergemalen en de sluis. Nog groter zijn de kosten die het schap kwijt is om de rioolwater zuiveringen in Retranchement, Oostburg en Breskens aan te passen. Daar is in totaal vele miljoenen guldens mee gemoeid. De aaniegkosten van natuur vriendelijke oevers en andere verbeteringen om de natuuront wikkeling te bevorderen, lopen in de honderdduizenden guldens. De plaatsen waar dat gebeurt, zijn de Elisabethpolder in Bier vliet, de Nieuwerkerkse kreek, de Baarzandsekreek, de kreken St. Kruis/Meetjesland, langs de voormalige hoofdafvoerleiding in de Zwartepolder en de Sint Janspolder, de polderwaterlei ding in de Generale Sint Willem- I Meestal minder dan u denkt en u verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen f over de vloer. f weet van wanten en kranten- De watergang bij Biervliet krijgt ook veel aandacht in het nieuwe waterbeheersplan van Het Vrije van Sluis. polder en de Gaternissekreek, de Oranje- en de Hoofdplaatpolder, en de oevers langs de polderwa terleidingen. Dat alles brengt een lastenver zwaring voor de inwoners van het beheersgebied van het Vrije van Sluis met zich mee, die de komende jaren gespreid wordt opgelegd. Zo stijgt de verontrei nigingsheffing volgend jaar met dertien gulden tot 142 gulden per eenheid,- om in de jaren daarna telkens verder omhoog te gaan tot 168 gulden in 1998, Ook op de ingezetenen-omslag ko men in de loop van de komende vier jaar enkele guldens extra. Begroot is dat de omslag in 1998 183,65 bedraagt. De opstelling van het waterbe heersplan is een verplichting die de waterschappen is opgelegd door de provincie. Het is afgeleid van het provinciaal waterhuis houdingsplan. Daarin wordt uit gegaan van een aanmerkelijk hogere stijging van de lasten voor de burger. „Daaruit mag je niet conclude ren dat onze inspanningen ach terblijven bij de doelstellingen van het provinciaal plan," zegt A. Mouton, secretaris van Het Vrije van Sluis. „Belangrijke on derdelen, zoals de fosfaat- en de stikstofverwijdering bijvoor beeld, hebben bij ons namelijk al veel eerder hun doorwerking ge kregen. Dat is bestaand beleid FOTO WIM KOOYMAN en telt niet mee bij de bereke ning van de lastenstijging door dit waterbeheersplan." Het concept van het waterbe heersplan ligt nu twee maanden in de inspraak. De algemene ver gadering van Het Vrije van Sluis krijgt het 29 september ter defi nitieve vaststelling aangeboden. ER IS nu al veel belang stelling om in de nieuwe woonwijk Othene in Terneuzen te wonen. Bij de gemeente zijn, voor dat de eerste spade de grond ingaat, tachtig aanvragen van belang stellenden binnen. Wet houder J. van Rooijen verwacht daarom dat rond de zomer van vol gend jaar de eerste hon derd mensen er daad werkelijk wonen. Van onze verslaggever Frank van Cooten DE NIEUWE woonwijk bestaat in totaal uit 2500 woningen, die uitgesmeerd over een periode van zo'n twintig jaar gebouwd zullen worden. De wijk wordt immers in verschillende fases gebouwd. De eerste fase van bijna zeshonderd woningen is in 1998 afgerond. De planning is erop gericht om in december van dit jaar te beginnen met de aanleg van riolering en wegen. In maart wordt begonnen met de bouw van de eerste honderdvijftig buizen. De prijzen van de wo ningen liggen tussen de hon derdtachtig- en vierhonderd duizend gulden. Hoogteverschillen Van Rooijen verwacht veel van ue nieuwe wijk. „Het sterke punt is de belevingswaarde van ue wijk. Die waarde blijkt uit de hoogteverschillen. De wo ningen op de Reuzenhoeksedijk en de terraswoningen op de Westerscheldedijk liggen hoger. Maar waar je ook staat, overal Z1in die hoogteverschillen te zien. Daarnaast zijn de wonin- gen verschillend. De wijk wordt geen eenheidsworst. De buizen zijn karakteristiek van bouw. En de waterpartijen, die Ifuu worden aangelegd, hebben ook een eigen bele vingswaarde. En juist daarom verschilt deze wijk zo van wij- *en als St. Anna of Oude Vaart." °m die diversiteit te waarbor gen, schakelt projectontwikke- sar Mabon verschillende ar chitecten in. Deze week wordt e urchitectenkeuze bepaald, aarnaast hebben belangstel lenden de mogelijkheid zelf een Kavel1 van Mabon te kopen en de architect en aannemer u, u "Maar ze moeten zich nL en aan de stedebouw- W?'f? uitgangspunten zoals bepaald in het ontwerp-be- p mmingsplan," aldus Van Kooijen. Zand uit de Terneuzense kolk wordt in het nieuwe uitbreidingsplan Othene in depot gestort, om later als zandbed onder wegen te worden gebruikt. foto wim kooyman De wethouder is er best trots op dat de aanleg van de nieuwe wijk de gemeenschap geen geld kost. De gemeente zorgt voor de aanleg van de riolering, een nieuw hoofdgemaal en de be langrijkste wegen, de project ontwikkelaar maakt de grond bouwrijp, bouwt de woningen en verkoopt ze. Mabon koopt de benodigde grond van de ge meente. „De totale grondex ploitatie komt uit de opbrengst van de grondverkoop. De nieu we wijk kost de gemeenschap geen rooie cent. Dus heb ik als wethouder mijn werk voor de gemeenschap gedaan. En daar ben ik best een beetje trots op." In de nieuwe wijk wordt een gescheiden rioolsysteem toege past. Terneuzen is hiermee de eerste gemeente in Zeeland die een dergelijk systeem hanteert. Het vervuilde water en het he melwater worden gescheiden afgevoerd. „Het vervuilde wa ter gaat naar de zuiveringsin stallatie en het hemelwater komt terecht in de vijvers in de wijk." De daadwerkelijke ontwikke lingsovereenkomst tussen Ma bon en de gemeente is nog niet getekend, maar Van Rooijen verwacht geen problemen. „De beer is al aangeschoten, we ver wachten die binnenkort te vel len. De overeenkomst wordt bekrachtigd door de raad. Dat gebeurt tijdens de vergadering in september." De belangrijkste ontsluitings- weg voor de eerste fase wordt de Reuzenhoeksedijk. Deze dijk wordt verbreed en aangepast. De gemeente praat met de vijf bewoners van het rijtje huizen aan het begin van de dijk bij de kruising met de Rooseveltlaan over een alternatieve locatie. De gemeente heeft een stuk grond bij de kreek aangekocht om het alternatief te bieden. „Wij vinden het voor die men sen niet verantwoord daar te blijven wonen. Er komt straks immers veel meer verkeer langs. Kijk, ze hechten veel waarde aan het uitzicht over de kreek. Met het aanbieden van de nieuwe locatie blijven ze dat houden. Ik denk daarom dat de bewoners hiermee zullen in stemmen." Dorpje intact Als het verkeer toeneemt, wordt de Churchilllaan doorge trokken over het uitwaterings kanaal naar de nieuwe wijk. Dat is dan de tweede verbin dingsweg. Het dorpje Othene blijft intact. „Het is immers heel moeilijk het oude met het nieuwe te combineren. Dus maken we ge bruik van aanwezige land schapsstructuren. Zoals het doortrekken van de waterpar tij, zodat je een natuurlijke af scheiding krijgt tussen het dorp en de nieuwe wijk." Van Rooijen helpt het verhaal de wereld uit dat de nieuwe wijk 7.500 nieuwe inwoners voor Terneuzen betekent. Vol gens hem zullen immers veel Terneuzenaren in de wijk gaan wonen. Toch verwacht hij dat er ook mensen van buiten de gemeente in Terneuzen gaan wonen. „Stel dat de oeververbinding doorgaat. Dat betekent werk gelegenheid voor tientallen ja ren. Die mensen gaan niet in tentjes wonen, maar zoeken een woning in Terneuzen. En daar naast trekt de mogelijke ver breding van het kanaal nieuwe bedrijven aan. Projectontwik kelaar Matser, die het stadsver nieuwingsplan Steenen Beer gestalte geeft, en Mabon gelo ven in de economische moge lijkheden van Terneuzen. Dus waarom zouden wij als ge meentebestuur niet daarin ge loven. Kijk, Mabon moet de woningen verkopen. Dat is zijn risico. Onze enige zorg is het in stand houden van een goede, leefbare stad. Waar het ook over vijftig jaar nog steeds prettig wonen, werken en re creëren is." Zand De gemeente is nu al volop bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Zo wordt het zand uit de Oostkolk, waar de ondergrondse parkeergarage wordt aangelegd, overgebracht naar de Nieuwe Othenepolder, de plaats waar de nieuwe wijk komt. Dat zand wordt gebruikt voor onder andere de onder grond van de wegen. Van onze verslaggeefster Bergen op Zoom - De gemeente Bergen op Zoom heeft dit seizoen het voorheen in de Binnenschelde welig tierende fonteinkruid goed onder controle. Dat laat een gemeentevoorlich- ter desgevraagd weten. Het fon teinkruid zorgde in de voorgaan de jaren voor flink wat overlast voor zowel zwemmers als sur fers. Met name de surfplanken raakten gemakkelijk verstrikt in de overdadige waterplanten. De reddingsbrigade, die gedu rende de zomermaanden vrijwil lig toezicht houdt op recreanten, gooide het bijltje er twee jaar geleden zelfs bij neer. Hun boot je kon zich geen weg meer banen door het fonteinkruid-woud dat zich vanaf de bodem van de Binnenschelde omhoog werkte. De klachten leidden tot flinke discussies en uiteindelijk besloot de gemeente om zelf maar een boot aan te schaffen voor het maaiwerk op het kunstmatige binnenmeer. „Tien dagen geleden is er voor het laatst gemaaid," zegt voor lichter E. Stoffels. „We hebben nu een eigen boot en kunnen gaan maaien als dat nodig is. De mannen van de plantsoenen dienst houden dat goed in de gaten. En ook de badmeesters tippen ons als het te gortig wordt met het kruid." Ook in het voorjaar is er al diverse keren gemaaid, volgens de voorlichter. De maaiers vol gen daarbij geen vast stramien. Ze nemen de meest gangbare surf-banen onder handen en dat deel van het zwemgedeelte waar de meeste mensen pootje baden. „De overlast is echt tot een mini mum beperkt," aldus Stoffels. Engels bedrijf koopt kartonnen-dozenfabriek Van onze verslaggeefster Hoogerheide - Imca Cartonnages uit Hoogerheide is overgeno men door het Engelse bedrijf John Waddington PLC uit Leeds. Beide bedrijven zijn gespeciali seerd in het maken van verpak kingen voor levensmiddelen en hopen door de toekomstige sa menwerking hun positie op de Noordeuropese kartonmarkt te verstevigen. Aandelen Het Engelse bedrijf financiert de Van onze verslaggeefster Sint Maartensdijk - Het zal kaal worden in Sint Maar tensdijk als het dorp het straks met 88 iepen minder moet doen. Dertig Smerdiekse bomen zijn aangetast door de iepespintke- ver, maar de gemeente wil ze alle 88 rooien. Verwacht wordt namelijk dat de dertig zieke bo men nog een flink aantal gezon de zullen besmetten. De bomen worden in september of oktober gekapt. Over herplant met linde bomen moet het college van B en W nog een beslissing nemen. Burgers die vermoeden dat ze een zieke iep in de tuin hebben, wordt aangeraden die te vellen, te ontschorsen en vervolgens de schors te vernietigen. aankoop door het uitgeven van aandelen aan de huidige aan deelhouders. Ook de Belgische vestiging van Imca gaat in het nieuwe concern op. Samen hebben de bedrijven 623 mensen in dienst die zorgen voor een totale omzet van zeventig miljoen pond, dat is een kleine tweehonderd miljoen gulden. Imca Cartonnages werd in 1962 in Hoogerheide opgericht en be hoort naar eigen zeggen tot de grootste vouwdozen-producen- ten van Nederland. De huidige fabriek is gebouwd in 1990, na dat een grote brand het oude gebouw volledig in de as legde. Meer dan de helft van de pro- duktie van Imca is bestemd voor de export. Dagelijks verwerken de klanten van het bedrijf zo'n 3,5 miljoen dozen voor eigen gebruik. Waddington is met na me bekend door de produktie van spellen zoals Monopoly en Cluedo. Manager Imca-directeur/eigenaar C. Baartmans wordt manager in het nieuwe concern. Hoeveel geld er met de overname ge moeid is, deelden de gezamenlij ke directies niet mee in hun persverklaring. Zij waren gister avond niet meer bereikbaar voor commentaar. Aanrijding Aardenburg - Bij een aanrij ding op de Roeselaerestraat in Aardenburg werden gister nacht twee personenauto's aanzienlijk beschadigd. Een 39-jarige automobilist uit het Belgische St.-Laureins reed kort na middernacht tegen een geparkeerd staande personen auto van een 42-jarige inwo ner uit het Duitse Willich. De Belg, verdacht van het rijden onder onder invloed van alco hol, bleek niet in staat te vol doen aan de door de politie gevraagde ademanalysetest. Het afnemen van een bloed proef was niet mogelijk, om dat daarvoor geen arts be schikbaar was. Na verhoor mocht de man zijn 'weg weer vervolgen. Winkeldiefstal Cadzand-Bad - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermorgen een 36-jarige vrouw uit Winters wijk aangehouden op verden king van winkeldiefstal. De vrouw had in een winkel aan Boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad twee lippenstif ten ter waarde van 29 gulden meegenomen zonder deze te betalen. Het kwam haar op een geldboete te staan van tweehonderd gulden. Auto vernield Kloosterzande - Bij een ver keersongeval op de T-kruising Cloosterstraat-Europaplein te Kloosterzande werd gister middag een personenauto ge heel vernield en een tweede zwaar beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeval gebeurde doordat een 87-jarige automo bilist uit de gemeente Honte- nisse op genoemde kruising linksaf sloeg. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een personenauto, die werd be stuurd door een 28-jarige man uit Clinge. Diens voertuig werd bij de botsing volledig vernield. Inbraak Sint Jansteen - Dinsdagnacht is ingebroken in een woning aan de Alexanderstraat te St.- Jansteen. Vermist worden een videocamera en een fototoe stel. Men verschafte zich toe gang door het forceren van een deur. De 35-jarige bewo ner deed aangifte bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Veel te hard Terneuzen - Op de provincia- leweg N252 werd gistermor gen een 33-jarige automobilist uit het Belgische Deinze door de politie betrapt toen hij met een snelheid van 135 kilome ter per uur reed, terwijl maxi mum 80 kilometer is toege staan. In overleg met het par ket te Middelburg kreeg hij een transactiebedrag aangebo den van 550 gulden boete. De auto werd door de politie in bewaring gehouden totdat de schikking was betaald. Woninginbraak Terneuzen Een 22-jarige man uit de Eikenlaan te Ter neuzen deed gisteren bij de politie in zijn woonplaats aan gifte van een inbraak in zijn woning gepleegd in de nacht van maandag op dinsdag. Ont vreemd daarbij werden een stereotoren en een videorecor der. Onder invloed Retranchement - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermorgen vroeg een 45-jarige inwoner uit Dender- monde aangehouden op de Markt te Retranchement, ver dacht van het rijden onder invloed. Een ademanalysetest gaf als uitslag 520 microgram alcohol per uitgeademde liter lucht. De man kreeg een dag vaarding en een tijdelijk rij verbod. Th. Casteels wint met twee duiven Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Bapaume 854 jonge duiven, hoogste snelheid 1417,03 meter per minuut. De eerste en de derde prijs wer den gewonnen door Th. Cas teels uit Hulst. 2. J. de Cock, 4. E. de Nijs,5. E. Strobbe, 6 en 8. A. d'Olieslagers, allen te Hulst, 7. Ed. van Goethem, St.-Jansteen, 9. W. Boddaert, 10. W. Maes, beiden te Hulst. Herleving Kloosterzande, 507 jonge duiven, 1397,46mpm: 1. Jo. Voet, 2 en 10. R. Mahu, 3. W. Boogaart, 4. R. Ruben, 5. Jo. Colpaert, 6. G. Burm, 7. Comb. Van Hulst-Pauwels, 8. E. de Kever, 9. Comb. Hollestelle-Pau- wels. De Postduif Heikant, 256 jongedui- ven, 1377,19mpm: 1, 4 en 6. Me vrouw De Feijter, 2 en 10. Th. de Block, 3. A. de Vliegher en zoon, 5. Cl. Thui, 7. Cam. de Beule, 8. Lex. Thijs, 9. Fr. Thijs. Nieuw Leven Koewacht, 215 jonge duiven, 1391,91mpm: 1. Rob. van Damme, 2, 5 en 9. R.van de Bilt, 3. A. de Booy, 4. J. de Kind, 6 en 8. R. de Laruelle, 7. P. Matthijs, 10. H. van Dijk. De Snelle Duif Clinge, 63 jonge duiven, 1346,44mpm: 1, 2, 4, 6, 8 en 9. L. van Vliembergen, 3 en 5. P. Bolsens, 7. A. van de Brande, 10. D. van de Bergen. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 351 jonge duiven, 1408,05mpm: 1. A. Schuren en zoon, 2 en 7. P. Pieters, 3, 6 en 8. A. Wauters, 4. A. Nicolaas, 5 en 10. Th. Dobbelaar, 9. B. van Leemput. Sluiskilse Reisduif, 135 jonge dui ven, 1374,91mpm: 1 en 8. Comb. De Clerck-Dhaene, 2, 5 en 6. J. Harms, 3. F. de Beule, 4 en 10. O. Dehul- sters, 7. Comb. Nachtegaal, 9. J. van de Graaf, 42 Ooude duiven, 1400,09mpm: 1. J. en R. Dane, 2. Comb. Nachtegaal, 3. Comb. Bracke, 4. Comb. De Clerck-Dhae ne, 5. J. Harms. Volharding Westdorpe, 131 jonge duiven, 1375,04mpm: 1. A. van Pae- mel, 2, 3, 4, 5 en 9. P. Baecke, 6 en 7. J. de Waal, 8. René Kwikkelberghe, 10. A. Rombout, 34 oude duiven, 1443,63mpm: 1, 2, 3 en 5. P. Baecke, 4. A. van Paemel. De Eendracht Terneuzen, 435 jonge duiven, 1445.09mpm: 1. J. van de Berg, 2 en 5. H. de Boevere, 3. J. Moes en zoon, 4. J. Dieleman, 6 en 10. A. de Neijer, 7. F. van Cleemput- te, 8. Comb. Bos-Westeinde, 9.F. Mollet, 62 oude duiven, 1436,94mpm: 1, 2 en 5. P. de Blaeij, 3 en 4. A Verpoorte. De Reisduif Philippine, 435 jonge duiven, 1448,06mpm: 1, 7 en 9. Comb. De Mul-De Groote, 2 en 8. J. de Mul en zoon, 3. J. Verstelle, 4. J. Boerman, 5. P. Pladdet, 6. Comb. Rammeloo-Wiskerke, 10. L. Haers, 35 oude duiven, 1427,64mpm: 1, 2 en 3. J. Boerman, 4. J de Mul en zoon, 5. Comb. Roegiest-Visser. Strijd in Vrede Groede, 256 jonge duiven, 1414,38mpm: 1, 3 en 4. C. Verhage, 2 en 6. H. Simpelaar, 5. Mevrouw Scheele, 7. A. Schaap, 8. D. Aarnoutse en zoon, 9. Mevrouw Ras, 10. A. Beun, 25 oude duiven, 1386,27mpm: 1 en 3. A. Beun, 2 en 4. G. Schautteet, 5. Mevrouw Buijze. Jong Maar Moedig Driewegen, 105 jonge duiven, 1410,56mpm: 1, 3, 5 en 8. J. Mangnus, 2, 7 en 9. F. Dellaert, 4 en 10. J. von Hout, 6. A. Engels, 41 oude duiven, 1326,27mpm: 1, 2, 3 en 4. J. von Hout, 5. P. den Hamer. Hoop Biervliet, 296 jonge duiven, 1395,30mpm: 1. A. Neve, 2, 3 en 9. C. de Regt en zoon, 4. J. Lecluijze, 5. A. Pijcke, 6. P. Jansen, 7. C. Brevet en zoon, 8. A. en M. Von Hout, 10. I. Versluijs, 60 oude duiven, 1432,25mpm: 1. P. Weeda, 2. Her man de Dobbelaere, 3. M. Devene- ijns, 4. M. de Dobbelaere, 5. C. de Graaf. Eerste de Beste Schoondijke, 212 jonge duiven, 1395,36mpm. 1 en 9. A. Siben, 2. A. de Wever. 3 en 5. J. de Poorter, 4 en 7. E. de Wever, 6 en 8. C. Boogaard, 10. L. van de Leije, 46 oude duiven, 1441,22mpm: 1. Cl. de Wever, 2. J. Huigh, 3. H. de Wever, 4. E. de Wever, 5. A. Steur- rijs en zoon. VZV Hoofdplaat, 371 jonge duiven, 1444,22mpm. 1, 5 en 9. A. gernaert, 2. H. Calon, 3 en 8. C. Temmerman, 4. C. Krocké, 6. Th. de Ruijsscher, 7 en 10. J. Vermeere, 104 oude duiven, 1441,04mpm: 1 en 10. P. de Poorter, 2 en 9. A. van de Broecke, 3. A. Gernaert, 4, 5 en 8. Comb. Den Hamer, 6. H. Calon, 7. H. de Poor ter. Nog Sneller Breskens, 392" jonge duiven, 1409,90mpm: ,1. J. van Oos- tenbrugge, 2. M. Versprille, 3, 4, 8 en 9. Comb. Van Mulken-Mookhoek, 5. A. Vinjé, 6 en 10. L. van de Wege, 7. P. Boogaard Sr., 51 oude duiven, 1387,80mpm: 1, 3 en 5. J. Quaars, 2. I. den Dekker en zoon, 4. H. Mook- hoek en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 314 jonge duiven, 1425,21mpm: 1 en 4. J. Kools, 2, 7 en 10. G. Schrier, 3 en 9. C. Riemens, 5. J. de Mey, 6. A. Duininck, 8. W. de Die, 37 oude duiven, 1417,61mpm: 1, 3, 4 en 5. C. Riemens, 2. D. van Houte. Recht voor Allen Sluis, 151 jonge duiven, 1394,85mpm: 1, 5, 6 en 10. P. Pielaet, 2, 3 een 4. H. van Dam me, 7. P Denneman, 8 O. Moens, 9. J. van de Lijcke. Arras De Voorwaarts Zaamslagveer, 535 jonge duiven, 1384mpm: 1. M. Ha melink, 2 en 6. R. van Poorten, 3 en 4. D. Nice, 5. J. Braet, 7 en 8. H. de Feijter, 9, A. van de Velde, 10. J. de Feijter. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 340 jonge duiven, 1420,07mpm: 1. F. Verhelst, 2 en 5. J. de Kraker, 3. H. Zegers, 4 en 9. Gebrs. Scheele, 6. G. Neels en zoon, 7. M. Bouwman, 8. J. Pijpelink, 10. D. Deurwaarder. F amilierestaurant geopend in Hulst Hulst - Het Hof van Vlaande ren in het centrum van Hulst heeft nieuwe uitbaters en een nieuwe stijl. De familie Boog aart wil een gelegenheid die geschikt is voor iedereen en legt de nadruk op het familie gebeuren. Het zalencentrum Hof van Vlaanderen heeft me nu's in iedere prijsklasse en heeft als doel het tweede cul turele centrum van Hulst te worden. De zaalcapaciteit tot vijfhon derd mensen biedt mogelijk heden voor recepties, bruilof ten, familie-diners, vergade ringen en koffietafels. Er wordt gewerkt met een chef kok en oproepkrachten. Het echtpaar Boogaart en zoon hebben grootste toe komstplannen. In een van de zalen willen zij een lunchthea- ter vestigen en ook de brunch op zondag moet snel gereali seerd worden.

de Stem | 1994 | | pagina 17