Kampeerders Hulst moeten weg Een leeuwekop of een lelijke vent? r fr ROOM .AND DE STEM is ver weg dichtbij.... Zestiende editie in Axel van Speelweek 4 PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Bekers 50 Commotie in Stavenisse over zieke Jan van Gent Clandestien verblijf op groenstrook is gemeente doorn in het oog Deelnemers gezocht voor Koop Good Gein op l Plein in Hulst Company ger gefeliciteerd tpa en Oma DE STEM ZEELAND C2 Brouwershuis weer open voor publiek editie zeeland met een SIEMENS GSM-telefoon rerrit dejonge axel Clinge SCHIETINGEN KAARTINGEN KOERSBAL 11994 X 64 Slie berichten lludenbosch, Carla v.d. Eijnden in Ink Schellenberg in Ulvenhout. m j: Boedemorgen huwelijk. Jullie Petekind Bregje Hé it, beroemde schilder j met de jaren wilder. Maar ook als ot van brommer tan occasion op \m op iets Iezers in de haar de dealer die ze leg helpt. Icht in de krant. WOENSDAG 13 JULI 1994 Van onze verslaggeefster Stavenisse - Ad Stolwerk uit Breda begrijpt er helemaal niks van. „Iedereen heeft de mond vol van het milieu en bescherming van de natuur en zo. Ligt er een vogel dood te gaan, is er geen instantie te vinden die zich daar druk om maakt." Maandagavond rond 19.00 uur vond Stolwerk samen met ande re gasten van Camping Irene- hoeve in Stavenisse een gewonde Jan van Gent, een vrij zeldzame grote zeevogel. Het dier lag op de gloeiend hete stenen van de Zeedijk vlakbij de camping. Hij was gewond aan zijn kop en miste een oog. Een lange reeks van telefonades door. diverse campinggasten begon. Met als resultaat uitsluitend onbegrip en fors ongenoegen over het gebrek aan opvang. Gistermiddag werden de pogin gen hulp in te schakelen ge staakt. Het dier bleek overleden. „Volgens mij meer van de hitte dan van zijn verwondingen," zegt Stolwerk. „We hebben ge probeerd hem water te geven, maar dat nam hij niet. Die vo gels drinken alleen als ze tegelijk ook vis eten. Ad Stolwerk komt al twintig jaar op Irenehoeve en is naar eigen zeggen een groot natuur liefhebber. Het welzijn van de onfortuinlijke Jan van Gent ging hem dan ook zeer aan het hart. „We hebben zeker tien instanties gebeld, maar geen eentje die wat deed. De politie, dierenbescher ming, asiels, vogelopvangcentra. De een mocht hem niet vervoe ren, de ander had geen plaats of was op vakantie. Alleen het vo gelopvangcentrum in Klein- Zundert wilde helpen. Die wilde het dier opvangen als we hem kwamen brengen. Maar toen was het te laat." Hoe de Jan van Gent gewond raakte, is niet bekend. G. Bos van de Vogelbescherming in Zeist vermoedt dat het om een dier gaat dat tijdens een voedsel- vlucht van de koers is afgewe ken. „Jan van Genten leven rond deze tijd van het jaar in Schot land en IJsland. Het zijn echte koudevogels." De Jan van Gent is volgens Bos 'een schaars waar te nemen trek vogel'. Ze trekken in het voor jaar naar het noorden en vliegen in augustus en september weer richting zuiden. Onderweg doen ze Nederland aan. B. Bruggink, voorlichter bij het ministerie van landbouw en vis serij, toont zich bij navraag ver baasd over de commotie over de Thoolse Jan van Gent. „Er bestaat zoiets als een onge schreven verplichting, dat een vogelasiel elke aangeboden vogel opneemt. Een Jan van Gent is een 'gewone, beschermde vogel' en in de Vogelwet is bepaald dat particulieren zo'n dier niet zelf mogen verzorgen. 9 Van onze verslaggever Hulst - Het illegaal gebruik als kampeerterrein tijdens de zomermaanden van de groenstrook langs de rijksweg 58 bij Hulst is de gemeente al jarenlang een doorn in het oog. Elk jaar strijken enkele woon wagenbewoners met hun gezin nen neer op het terrein tegenover garage De Block. „En dat is in strijd met alle voorschriften," zegt gemeentese cretaris H. van Geesbergen. Ook gisteren stonden ze er weer. Vier caravans ditmaal, eigendom van vakantievierende woonwa genbewoners die enkele dagen langswippen voor familiebezoek op woonwagencentrum De Rape. Hun caravan stallen ze zolang op de groenstrook langs de rijks weg. De gemeentesecretaris zegt dat men op het Hulster stadhuis nog niet op de hoogte is van de aanwezigheid van de illegale kampeerders, maar dat de ge meente wel actie onderneemt. Antwerpen - Het museum Brou wershuis in Antwerpen is na belangrijke infrastructuur- en restauratiewerken weer open voor het publiek. De houten draagstructuren en de histori sche raadzaal van de brouwers zijn verstevigd en de vloer vol gens origineel plan gerestau reerd. Het probleem speelt volgens Van Geesbergen al jaren. „Al in de tijd dat Molthoff hier nog burge meester was. Tot nu toe zijn we nooit met grof geweld direct aan het slepen gegaan. Maar we ma ken de mensen wel duidelijk dat het geen kampeerterrein is. Het is elk jaar opnieuw vervelend. Ze horen daar niet te staan, maar strijken toch neer. De ambtelijke procedures schrijven voor dat we ze schriftelijk sommeren om daar te vertrekken. Die brief kan zo uit de tekstverwerker rollen. Maar meestal duurt het enkele dagen voor ze weer weggaan. De politie in Hulst reageert laco niek. „Ja, ze zijn er weer. Fami liebezoek op De Rape, hè. Het zijn woonwagenbewoners die op vakantie zijn en even langsko men. Het is in eerste instantie de taak van de gemeente ze daar weg te krijgen." De kampeerders zijn huiverig voor de plotselinge belangstel ling van een verslaggever en fo tograaf en laten niet veel los over hun verblijf. Ze vertellen dat ze op doorreis naar België zijn om daar een bijeenkomst bij te wonen, dat ze even langs gaan bij familieleden, maar snel weer vertrekken. De illegale kampeerders op het terrein tegenover garage De Block moeten weg. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente 111 basiliek Hulst - Voor het spel 'Gein op 't Plein', een nieuw onderdeel van Te Land, ter zee en in de lucht, van Rene Stokvis en de Tros, worden nog enkele deelnemers gezocht uit de streek. De televisie-opnamen vinden 6 augustus in Hulst plaats. (ADVERTENTIE) De deelnemers moeten een origi neel voertuig bouwen en de mooiste en origineelste exempla ren zijn goed voor een behoorlij ke geldprijs. Het voertuig met een zelfgemaakte besturing moet vier wielen bezitten. Op de Grote Markt van Hulst leggen de deel nemers een parcours van 35 me ter af. De start is boven aan een helling op vier meter. Het licht hellende parcours heeft twee flauwe bochten en het laatste stuk gaat weer omhoog naar een waterbak op het finishplatform. Op twee meter boven de vloer van het platform wordt een ijze ren stang aangebracht die door loopt tot boven de waterbak. De deelnemers moeten hun voertuig hier 'aanrijgen'. Elk voertuig moet daarom voor zien zijn van een ring aan de bovenkant met een maximale binnendiameter van 25 centime ter, waarvan het middelpunt zich op 2 meter boven de grond bevindt. Als het de bestuurder lukt het oog over de stang te schuiven, gaat het voertuig recht Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 95554. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Ton Koomen (sport), Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- ejeverslaggever). Hulst; Steenstraat 14, tel. 01140-13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (Plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-17920. vertegenwoordigers: Martin °°eije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. ertegenwoordigers: tddy van den Brande, Marian Verstraeten. verkoopleider: Harry Muur- mans, tel, 076-236454. ti?ie^°0nnummers en openings- Jden van overige afdelingen °P Pagina A2 ,8.5.M naar de bel die geluid moet wor den. Als er verkeerd gemanou- vreerd wordt volgt het waterbal let. Het spektakel in Hulst wordt gepresenteerd door Jack van Gelder die als commentator as sistentie krijgt van Simon van der Ben. Zij die individueel of in team verband willen meedoen moeten bellen naar 02154-24000. Van onze correspondente Hulst - Het Koor Good Compa ny, het voormalige Blaauwe Hoeve koor, zingt zaterdag 16 juli in de Willibrordus basiliek in Hulst. Het koor zingt onder leiding van Filips Pieters en verzorgt zowel de vaste- als de wisselende ge zangen. Na een succesvol optre den in de Artiestenmis in de Carolus Borromeuskerk in Ant werpen, wil het koor ook in eigen plaats laten horen wat het kan. De eucharistieviering begint om 19.00 uur. bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 De toerist kent het als Nieuw- vliet, de inheemse bevolking spreekt liever over Sintepier. Toch hebben ze het dan over hetzelfde West-Zeeuws-Vlaam- se dorpje Nieuwvliet. Stil en rustig, want de 'grote' weg Breskens-Groede-Sluis ligt er net langs. Misschien zijn de Nieuwvlietenaren daar niet eens rouwig om, want rust is een van de charmes van het dorpje. In ieder geval als je er als toerist rondkuiert. En 'al wandelende weg', om een re cent staatsman te parafraseren, kom je dan vanzelf aan de kruising van de Sint-Bavodijk met de Nieuvlietseweg waar 'de Leeuwekop van Nieuwvliet' staat. Is het wel een leeuwekop? Is het niet gewoon een of ande re lelijke vent met kleine sa tanshoorntjes op de kop? De deskundigen houden het op een leeuwekop. Dat staat ook op de plaat die in het monumentje is aangebracht. - Leeuwekop. Deze arduin steen was destijds een onder deel van de glooiing van het Kruishoofd te Nieuwvliet. Ont huld op 9 januari 1988. - Het Kruishoofd is een buiten- duinse strekdam, recht op recht zo'n kleine drie kilometer van het dorp vandaan, voor de scheidingsdijk tussen de Ador- nis- en de Baanstpolder bij Nieuwvliet-Bad Oost. Al sinds mensenheugenis zat de steen daar aan de noordkant van de glooiing tussen de bazaltblok- ken. Bij hoog water zocht je vergeefs, maar eenmaal het wa ter gevallen, kwam hij voor de dag. Als de kantonniers van het waterschap tenminste niet lang tevoren de leeuw weer eens 'de baard geschoren hadden', an- De Leeuwekop van Nieuwvliet. ders zat hij helemaal onder het wier. Wanneer en hoe de steen daar gekomen is, weet niemand. Vermoedelijk ooit meegkomen met een zending stenen uit Duitsland voor aanleg of on derhoud van de glooiïing. Kijk je bovenop het huidige monu mentje dan zit er een gat, zoals je wel ziet bij stenen waar met lood het scharnier voor een deur ingeklemd werd. Destijds per ongeluk meegekomen of opzettelijk verkocht uit de af braak van een oud bouwwerk, omdat ieder stuk steen geld waard is als een ander er om zit te springen? Het is ook moge lijk dat een dijkwerker 'voor de aardigheid' eens ter plekke de kop uitkapte, maar ook dan moet de steen een buitenbeen tje zijn geweest, want het is arduin en voorheen belegde men de teen van zeeweringen vooral met basalt of Vilvoordse steen. Hoe dan ook: de steen ligt er al lang, maar niets is eeuwig, ook een plekje op het Kruishoofd FOTO CAMILE SCHELSTRAETE niet. Bij herstelwerkzaamheden werd de steen gelicht en niet herplaatst. Na wat omzwervin gen kwam hij in het Aarden- burgse Gemeentemuseum te recht. Daar stond hij bekend als 'Satanskop'. Met alle res pect voor het Aardenburgse museum en goed dat het er zich over ontfermde voor een parti culier met de steen ging schui ven, maar horen deed hij daar niet, al hield hij het er wel enige tientallen jaren uit, zij het wat achteraf in een hoekje. Bij het Waterschap Het Vrije van Sluis vonden ze toch dat hun steen er een beetje een weeskind was en door A. de Keuninck van genoemd water schap werd in samenwerking met de Dorpsraad van Nieuw vliet naar een plekje gezocht. Was er een betere plaats denk baar dan in Nieuwvliet zelf? De Keuninck vond van niet en hij opteerde voor de kruising bij de Sint-Bavodijk. Zo is het dus gekomen. De ontwerper van het monu mentje is Jaap Boekhout, eens hoofd van de technische dienst van het genoemd waterschap, iemand met veel gevoel voor zulke dingen. Er zit meer ach ter dan zomaar een steen in een muurtje op de hoek van een dijk. Hij zit opgesloten tussen twee oplopende golven, die ver wijzen naar zijn plaats van her komst en ook naar de verbon denheid van Nieuwvliet met de zee. Ook refereren ze aan de oude heerlijkheid Nieuwvliet, waar in het wapen drie halve maantjes voorkwamen. Met dank aan Jaap Boekhout te Breskens. ANBO - In zaal De Warande hield de plaatselijke afdeling van de ANBO gezelschapsspe len. Uitslag: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Van Dorsse- laer, 3. J. Heijman. WOENSDAG CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur kaarten, handwerken en biljarten KBO. 13.30 uur koersbal ANBO. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT -De Regenboog, 14.00 uur bie den, jokeren en verloting AN BO. SLUISKIL -Het Meulengat, 13.30 uur kaar ten KBO. ST.-JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur jokeren KBO. Westdorpe - Sirit-Sebastiaan, schieting staande wip met 63 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Lammens, tweede hoge vogel: M. Suy, eerste zij vogel: M. van Hoeke, tweede zijvogel: T Ing- hels, derde zijvogel: A. Goethals, vierde zijvogel: G. van Waes. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Saeye, tweede hoge vogel: C. Dijsselinck, eerste zijvogel. E. Inghels, tweede zijvogel: J. Verberkmoes, derde zij vogel: M van Hoeke, vierde zijvogel: M. Verstraeten. Wip 3: eerste hoge vogel: G. van Waes, tweede hoge vogel: A. Lamzeke, eerste zijvogel: G. Bauwens, tweede zijvogel: E. Verhagen, derde zijvogel: M. Suy, vierde zij vogel: E. Hoogstrate. Hoofdplaat - Zaal pe Vriend schap met 31 personen. Hoge vo gel: A. de Leeuw, eerste zijvogel: E. Kersbulck, tweede zijvogel: L. Martens, grootste aantal (5): M. Vosken. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 14 personen. Hoge vogel: A. Stevens, eerste zijvogel: F. de Me ijer, tweede zijvogel: Fl. de Kint, grootste aantal: S. Pieters. Ossenisse - Camping Mussenist met 15 personen. Hoge vogel: P. van Hooywegen, eerste zijvogel: W. Coppens, tweede zijvogel: O. de Bruijn, grootste aantal: P. Wauman. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 30 personen. Hoge vogel: A. van Overloop, eerste zijvogel: R. Baart, tweede zijvogel. L. van Waesberghe, grootste aantal (4): C. Inghels. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 25 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: F. de Meijer, eer ste zij vogel: C. Ivens, grootste aantal (5): P. van Wachtenberg. Hulst - Zaal De Kroon met 29 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: R. de Sterke, eerste zij vogel: E. de Kort, grootste aantal (8): G. Herwegh. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 28 personen. Hoge vogel: F. Adriaansen, eerste zij vo gel: F. Piessens, tweede zij vogel: Th. de Kort, grootste aantal (7): G. Vercauteren. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 22 personen. Eerste hoge vo gel: L. van Hoeke, tweede hoge vogel: M. van Hoeke, eerste zijvo gel: M. Suy, tweede zijvogel: M. de Grave, grootste aantal (8): F. Dobbelaar. Westdorpe - Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 68 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Verstraete, tweede hoge vogel: A. van Wassenhove, eerste zijvo gel: O. van Laere, tweede zijvogel: G. Suy, derde zijvogel: L. Ver meulen, vierde zijvogel: T. Ing hels. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Verschragen, tweede hoge vogel: R. Neijt, eerste zijvogel: G. Poppe, tweede zijvogei: A. de la Ruelle, derde zijvogel: G. Buys, vierde zij vogel: R. de Somville. Wip 3: eerste hoge vogel: K. van Waes, tweede hoge vogel: J. Remery, eerste zijvogel: T. Neve, tweede zijvogel: J. Verstraten, derde zij vogel: L. Verhagen, vierde zijvo gel: B. van Acke. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 12 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: L. van Eekhout, tweede zij vogel: L. Wauman, grootste aantal (6): G. Vercaute ren. Koewacht - Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 68 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: A. Martinet, tweede hoge vogel: D. Castelijn, eerste zijvogel: R. van de Moortel, tweede zij vogel: A. Suy, derde zijvogel: A. Hoogstrate, vierde zijvogel: „M. Roeland. Wip 2: eerste hoge vogel: W. William, tweede hoge vogel: J. Haak, eerste zijvogel: M. Mat- thijs, tweede zij vogel: M. van de Voorde, derde zijvogel: V. de Ben, vierde zijvogel: K. de Waal. Wip 3: eerste hoge vogel: P. Steijaert, tweede hoge vogel: S. Martens, eerste en tweede zij vogel: M. van de Voorde, derde zijvogel: C. Ver- mandel, vierde zijvogel: A. Hoogstrate. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 48 personen. Bieden: 1. W. Guineau, 2. L. Kruit, 3. T. Ble- ijenberg. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Coone. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 32 personen. Bieden: 1. C. Her man, 2. E. Otjes, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw De Nijs. Terneuzen - Café 't Schelpen hoekje met 60 personen. Bieden: 1. Herman Prins, 2. Jaap van der Hooft, 3. Johan Verkouteren. Jo keren: 1. mevrouw De Nijs, 2. Linda de Ruiter, 3. Marie de Schepper. Hengstdijk - Camping De' Vogel met 65 personen. Bieden: 1. J. Ferket, 2. P. Jonkers, 3. mevrouw Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Cor- bee, 2. mevrouw Van Doorn, 3. P. van Oosterwijk. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 24 personen. Bieden: 1. J. van Geertruij, 2. J. de Winkel. Joke ren: 1. mevrouw Impens, 2. me vrouw De Nijs, 3. mevrouw Sik kelerus. Hulst - Zaal De Lieve met 40 personen. Bieden: 1. G. de Wit, 2. A. Picavet, 3. J. de Rijk. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos met 30 personen. Bieden: 1. N. de Geus, 2. A. van de Berg, 3. A. Destombes. Jokeren: 1. me vrouw Saeye, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw De Wit. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 16 personen. Bieden: 1. A. van Dorsselaer, 2. mevrouw De Bruijn, 3. A. Vonk. Jokeren: 1. P. de Koning, 2. R. de Vos, 3. F. Buijs. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers met 24 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. A. Bonne, 3. C. Inghels. Hengstdijk - Camping De Vogel met 45 personen. Bieden: 1. G. Vlamink, 2. J. Bogaert, 3. J. Wong. Jokeren: 1. P. van Ooster- wijk, 2. mevrouw Leunes, 3. me vrouw De Waal. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn met 21 personen. Bieden: 1. me vrouw Reijers, 2. E. de Maat, 3. mevrouw Goossens. Jokeren: 1. mevrouw Van Poorten, 2. me vrouw van Vooren, 3. mevrouw De Waal. Graauw - Zaal Gemeenschaps huis met 26 personen. Bieden: 1. R. Linthout, 2. J. van Campen, 3. A. de Klerk, 4. A. de Bruijn, 5. P van Gassen. Kloosterzande - Zaal De Kastan je met 22 personen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. N. Goossen, 3. J. Pauwels. Jokeren: 1. mevrouw Drubbel, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Dreessen. Hengstdijk - Camping De Vogel met 68 personen. Bieden: 1. J. Wauman, 2. Th. Neve, 3. P. Pau wels. Jokeren: 1. mevrouw Cur- dee, 2. mevrouw Ambrosini, 3. mevrouw Crombeen. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 18 personen. Jokeren: 1. R. de Cock, 2. P. Valent, 3. F. van Remortel. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. F. Buijs, 3. M. Taalman. Clinge - Zaal De Landbouw met 26 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. J. van de Hende, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. mevrouw Lambrechts, 2. V. Vermeulen, 3. mevrouw Acke. Hoek - Camping De Braakman met 57 personen. Bieden: 1. J. van Oostende, 2. A. Verhelst, 3. J. Bedee. Jokeren: 1. mevrouw H. de Smit, 2. mevrouw Verborgt, 3. mevrouw Van Luxemburg. IJzendijke - Zaal Les Amies met 38 personen. Bieden: 1. mevrouw Verhelst, 2. R. Copmels, 3. G. Boer jan. Jokeren: 1. mevrouw Van Tiggelen, 2. J. van Dronge- len, 3. R. Timmerman. Clinge - Zaal Malpertuus met 16 personen. Mat 1: 1. L. Kegels, 2. C. Hageman, 3. M. Deijaert. Mat 2: 1. L. Boonman, 2. L. Buijze, 3. A. Buijze. Heikant - Zaal 't Heike, koersbal KBO met 30 personen: 1. C. Baa- ijens/A. van Acker-Hulshout, 2. J. Bouvré/S. van de Vijver-Smet, 3. P. de Bot/M. Jonkers-De Cock en I. van Ha-Bral/L. Inghels-Celaert Ossenisse - Hof ter Nesse met 10 personen: 1. A. Rottier/M. Rade makers-Warrens, 2. A. Mannaert/ R. de Waal-Cambeen, 3 J. Schrauwen/R. Reijns-De Kort. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 11 personen: 1. A. de Kort/A. de Maerschalk, 2. mevrouw Vale, 3. B. Rammeloo/G. de Maertelae- re. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 11 personen: 1. P. Vinkenstein/ mevrouw Van der Hooft, 2. J. Everaert/J. Lauwers, 3. mevrouw Durinck/P. Roelands. Van onze correspondente Axel - De jeugd uit Axel en de kerndorpen Zuiddorpe en Koewacht kan voor de zestiende maal meedoen aan de Speelweek. De speeldagen zijn van 8 tot en met 12 augustus. De vrijwilligers hebben in grote lijnen het activiteitenprogramma vastgelegd. Zij willen de school jeugd een leuke slotweek van de vakantie bezorgen. In Zuiddorpe is het thema 'Op vakantie naar de Inca's'. Er wordt een echt Incadorp ge bouwd en de film Kuifje in het land van de Inca's staat even eens op het lijstje. Een van de middagen wordt er geknutseld en maken de kinderen gebruiks- en siervoorwerpen van de Inca- indianen, van amulet tot en met muziekinstrument. Hoogtepun ten moeten worden de barbecue en de traditionele huttenver- branding. Koewacht speculeert op de crea tiviteit van de jeugd en zorgt ook voor een aantal sportieve activi teiten zoals een ClOS-spelmid- dag, een viswedstrijd en zwem men. De sprookjesspeurtocht en het sprookjesbal zorgen voor een ander sfeertje en het open po dium nodigt verborgen talenten uit om eens in de schijnwerpers te treden. In Axel houdt de organisatie vast aan de bekende activiteiten en voert enkele nieuwe klappers in zoals zweefvliegen en 'absei- len'. Deelnemers mogen onder deskundige leiding van de zij wand van de Halle per touw naar beneden 'seilen'. Naast een spelmiddag in zwembad 't Plaat je worden ook een theatershow en diverse films gepresenteerd.

de Stem | 1994 | | pagina 15