Onvrede over vacature politie 4 Ik ben heel mijn leven al bezig met verf9 DE STEM Dienstverlening voor valse bommeldingen direct contact 06-96.80 ngo reda 1258. Privé 06-96.88 ks Chantal Escortservice 01623-23662 Commissaris Roost en vakbond boos over advertentie districtschef regiopolitie v. 'x Geko Service Expositie Hermans in Hulst KLfHcSsgvoo; Jeugdvakantieweek Hulst voor 21e keer van start Actie voor speeltuin bij oude kerkhof Philippine In rt jonsex iwen 4611 doorschakelen on Jeane f TOYOTA TOYOTA VAN DORST I Politie Zeeuws-Vlaanderen pakt opnieuw 'laagvlieger' Bewoners halen handtekeningen op Vigeta-tocht toerfietsers voor goed doel Aparte theedoek D'Ancona niet naar Terneuzen 994 X 51 SEXGESPREK direkt apart met 'n meisje. Bel 06-9701 (75cpm) PRAAT nu zelf de heetste vrouwen jouw (hotel)bed in! Bel nu 06-9664 (100cpm) VROUWEN van 35 jaar en ouder willen Direkt-Sex (75cpm) *06-9512* PRIVÉ telefoonnrs van hete vrouwen thuis! (75cpm) *06-9502 HETE vrouwen willen met jou Sexgesprek 06-320.322.33 (75cpm) HOMO-KONTAKTEN direkt apart Brabant/Zeeland. Bel 06-9614 (Nu 50cpm) B98 100% Wild Live Sex 06-9891 Geen wachttijd 1 gpm. HETE rijpe vrouwen zoeken anoniem sexkontakt. 06-9656 (75cpm). SNEL 't bed in met zo'n lekkere meid? Bel dan nu sda 06-9695 slechts 75cpm VROUWEN van 35 jaar en ouder willen Direkt Sex, bel: 06-9750 (75cpm) DIREKT een lekkere meid aan de lijn, vraag haar tel. nr.! Bel 06-97.95 (75cpm) GEWILLIGE vrouwen zkn. snel sexkontakt, bel de da mes dir. 06-98.77 (75cpm) poes 1 117768 lard of Esseer- ge- Vr.pr. jjpaard mooi Vr.pr. 13028 RIJPE vrwn. 35+ zkn. j.ke rels voor anoniem sexcont. Bel 06-350.266.59 (1gpm) HOMOKONTAKTEN: zoek je 'n lekkere hete jongen? Gaydating 06-9518 (75cpm) PRIVE-telefoonnummers van hete meiden thuis? Bel nu 06-9536 (75cpm) SM-kontakten: direkt apart met meester of dienaar, bel nu: 06-95.37 (nu 50cpm) It voor Ie Ter- lefje, 2 ht v. 2 samen kunnen |lles m. tel. NIEUW!! (nu 50cpm) Homo- Direct: 06-9538. Snel gay- sexcontact. Anoniem! SEXGESPREK met hete vrouw, alleen voor jou: 06-9566 (75cpm) Nieuw! bel nu voor 'n span nend gesprek met zwoele opgew. vr. 06-9567 75cpm LET op! (9*5*9*5) direkt apart met de leukste mei den, bel 06-9595 (75cpm) bekt leuk Ite gaan |en mis- tussen Ito o.nr. met dames uit heel Nederland. Geheel Privé thuis doorgeschakeld. 24 u/p.d. 100 c.p.m. EENZAME hete vrouwen zoeken Anoniem-Sexkon- takt. Bel nu 06-9511 75cpm ERVAREN vrouwen 40 jaar zoeken sexkontakt. 06-350.290.42. (75cpm) nu nog dan irland? 45372. GRATIS sexkontakt voor vrouwen: 06-4909. Mannen bel 06-9604 (75cpm) TIPPELLIJN eenzame vrouwtjes zoeken 'n vluggertje? 06.9530(75cpm) ANONIEME sexdating. Sex kontakt met eenzame vrouwen 06-9706 (1 OOcpm) SM voor 2 Snelle SMkontaktenü 06-320.329.99 (75cpm) HOMOKONTAKTEN Zoek je een hete jongen? 06-320*330*18 (75cpm) imsoren, 20 u. ANONIEME sexadresjes van vrouwen. Bel nu 06-9737 (75cpm) EENZAME meisjes zoeken snel sexkontakt! Bel nu 06-9780 (75cpm) OPWINDEND sexgesprek met 'n hete vrouw. 06-320.330.81 (75cpm) vleugel. aan even 5,32 1,54 en genot, niet bedot -202513. HOMO JONGENS. Hoor ze tekeer gaan. 06-320*330*88 (75cpm) GRATIS Sex voor vrouwen: 06-4300, heren bel 06-320.330.91 (75cpm) VROUWEN 40, zoeken stoute jongens. Bel 06-9844 (75cpm) SM-Kontakt. Voor strenge afspraken! 06-320.325.80 (1 OOcpm) HUISVROUWTJES zoeken overdag sexkontakt. Bel 06-9661 (1 OOcpm) DE vernieuwde Afspreeklijn. 06-96.96 (75cpm) op de leukste vrouwen. RIJPE vrouwen zoeken jon gens voor een slippertje. 06-9760 (75cpm). RIJPE vrouwen willen sex kontakt (niet commercieel) 06-9890 (75cpm). oor 1,- p/m 06-9596 06-9519 06-9845 06-9785 IN prijs verlaagd! 06-9600 en je hebt 'n kanjer van een meid aan de lijn. (75 cpm) Naar dames thuis door het hele land 24 u/p.d. 100 c.p.m. hete v regio. Bel Pm) iet vrouwen -4300, man- 757 (75cpm) :hter 1gpm .18 01682-2167 onker 24 jr. 29 jr. .mass. Volg. -069. irs van hete s! (75cpm) (1,- p.m.) Opeens knoopte hij z'n broek los "Maar U bent toch de vader van m n vriendin!" 06-340.340.30 CHARMANTE dame 29 Ij- voor echt privé, ma. vrij. 12-21 u. 01650-40915- U doet het beste zaken bij de grootste en actiefste dealer van Nederland Crogtdijk 54 Breda 076-712000 Stationsstr. 25 Rijen Scherpdeel 20 Roosendaal i aaaeinde 39 Waalwijk 01612-28200 01650-32050 04160-38555 Zeeland Van onze correspondente Middelburg - Een verbroken relatie vormde de achtergrond van het bizarre gedrag dat de 23-jarige Terneuzenaar J. F. ten slotte voor de politierech ter bracht. Maandenlang al was de man op zoek naar de verblijfplaats van zijn ex-vriendin die uit angst voor de bedreigingen door F. was ondergedoken bij haar zwager in Leusden. Omdat de politie wei gerde met het adres over de brug te komen besloot de Terneuzen aar tot het pressiemiddel van de bommelding. Zowel de korpsen in Leusden als in Axel liet hij te lefonisch weten dat bij 'bommen' had geplaatst in drukke straten in beide steden. Wanneer het adres van de zwager niet vóór een bepaald tijdstip be kend zou worden gemaakt, zou den de drie 'bommen' tot ontplof fing worden gebracht. Omdat er in het verleden ook al sprake was geweest van dreigbrieven aan de Leusdenaar en zijn gezin, leidde het spoor al snel naar F., die na zijn aanhouding toegaf 'uit pure wanhoop' te hebben gehandeld. F. stond overigens ook nog te recht voor het rijden onder in vloed (met een ademalcoholge- halte van 325 microgram) in een gestolen auto op 10 oktober. De man had na een avondje doorzak ken in Oostburg maar even de au to van de pastoor gepakt omdat hij 'zo vreselijk moe' was. 'Moe en dronken, en bovendien niet eens in het bezit van een rijbewijs', Van onze verslaggever Middelburg - Politiecom missaris A. Roost uit Ter- neuzen en zijn adviseurs van de vakbond CMHF zijn onaangenaam verrast door een advertentie in het Al gemeen Politienieuws met een oproep aan kandidaten voor de functie van dis trictschef regiopolitie Zee land, district Zeeuws- Vlaanderen. De vroegere Terneuzense politie commissaris was voor de functie gepasseerd, iets wat hij met suc ces aanvocht voor de rechtbank in Middelburg. Tegen het passe ren heeft Roost een bezwaar schrift ingediend en de rechter bepaalde dat de vacature niet eerder mocht worden openge steld dan zes weken nadat defini tief op het bezwaarschrift was beschikt. Gelijktijdig schorste de president het besluit waarbij Roost werd gepasseerd voor de 1 functie. Juristen CMHF-woordvoerderA. de Groot zei gisteren dat schriftelijk is afgesproken dat vóór 15 augus tus een gesprek tussen de juristen van Roost en de Regiopolitie plaatsvindt waarbij geprobeerd zou worden voor Roost een be vredigende regeling te treffen. „Die afspraak voor dat gesprek ligt schriftelijk vast. Het is niet netjes dat nu ineens die adverten tie verschijnt. Daarvan was bij ons niets bekend. Wij zullen ons ongenoegen bij de korpsleiding duidelijk kenbaar maken", aldus De Groot. De korpsleiding is niet te berei ken, Zowel beheerder burge meester C. Rutten, zijn waarne mer burgemeester J. van der Doef als korpschef A. Smeels zijn met vakantie. Afspraak Hoofd personeelszaken mevrouw C. Gorissen zei dat er een af spraak tussen Smeels en Roost is gemaakt dat in ieder geval niet vóór 15 augustus met de selectie voor de functie van districtschef gestart zou worden. „U kunt de advertentie zien als een stukje voorwerk en niet als openstelling van de vacature", zo zei zij. Vol gens haar zou op 15 augustus een gesprek tussen Smeels en Roost gepland zijn. Bij de CMHF zei men dat er een afspraak voor een eerdere datum ligt om te komen tot een bevredigende regeling. „Komt zo'n regeling er niet dan is opnieuw een gang naar de rechter met uitgesloten", aldus De Groot. Blij Burgemeester R. Barbé van Ter- neuzen, voorzitter van het dis trictscollege Zeeuws-Vlaande ren, zei blij te zijn dat de adver tentie nu eindelijk is verschenen. -Het is jammer dat we die verve lende situatie met Roost hebben gehad, maar we moeten wel door. dient zo snel mogelijk een ein de komen aan de onzekere situa- tle in onze regio, waarbij we steeds met -weliswaar bekwame waarnemers hebben moeten wer ken. Zoiets is niet bevorderlijk voor de continuïteit van het poli- lewerk. Dat is gediend met een loste chef en waarnemer", aldus V Tonny Hermans bij twee van zijn schilderijen. Escort/privé. Nwe. rnei|ieS jongens aanw.01650-53°=^ Van onze medewerkster Jeanette Vergou wen Graauw - Hij is 47 jaar en werkt stug door. Tonny Hermans heeft naast zijn beroep van huisschilder zich volledig verpand aan verf. In zijn zelf ingerich te atelier onder de dakpannen, bouwt hij een aparte wereld op. Toen hij zestien was wilde hij naar de kunstacademie, maar het verdienen van de boterham ging voor. Dit jaar rondde hij zijn studie af aan de acade mie in Sint Niklaas. Hij behaalde zijn diploma met lof van de jury. „Ik ben mijn hele leven al bezig met verf, maar de combinatie huis- en kunstschilder heeft niets met elkaar te maken. Tijdens mijn werk breng ik verf op hout aan in een egale kleur en zo strak mogelijk. Op doek zorg ik voor een speciale menging en pro beer ik de lichtval te vangen. Toen ik mijn opleiding begon bij Jacques Neve ging al les vrij vlot, maar ik kwam er snel achter dat een schilderij één geheel moest zijn en geen mozaïek van losse plaatjes." In zijn zes jaar academie kreeg hij een to taal andere kijk op kunst. „Je leert beter kijken en begrijpen. Je leert de verschil lende technieken en van daaruit vertrek ik. Eerst schilderde ik zo fotografisch mo gelijk. Je durft het onderwerp niet los te laten. Gelukkig evolueerde ik en nu vind ik het belangrijk dat de mensen vragen waarom ik zoiets schilderde en wat erach ter zit. Kijk, kleur is nog steeds belangrijk voor mij, maar de vorm iets minder. Ter wijl ik vroeger elk vingerkootje uitteken de, probeer ik nu de kracht van de handbe weging vast te leggen." Mansgroot Hermans haalt zijn laatste werken te voor schijn en licht toe. De schilderijen zijn mansgroot en vallen op door de warme kleuren, de combinatie van onderwerpen en de aparte sfeer. Een grote man met een angstaanjagende hondekop tegen een ty pisch Zeeuws-Vlaams landschap vraagt de aandacht. „Dat is den Ossaert. Kijk ik werk veel met jeugdherinneringen, bepaalde beelden ko men af en toe bovendrijven en die verwerk ik in mijn schilderijen. De legende van den Ossaert boeide mij. Een hond die de mensen in hun nek springt en dan van geen lossen weet. Omdat men sen zijn zoals kinderen heb ik in het kind eratelier gekeken naar de wijze waarop die honden tekenden. Daarom spreekt die kop." Dat de hond een mannenlijf heeft wordt snel uitgelegd. „Er is een ander verhaal dat zegt dat Ossaert een landsheer was en er duistere praktijken op na hield. Hij werd verbannen en mocht het Zeeuwse grondgebied niet meer betreden. Nou, daarom besprong hij als hond de mensen en kwam niet op maar over de grond." De dreigende kleuren van de lucht worden weerspiegeld in de nek van den Ossaert en maakt het geheel vrij luguber. Hermans houdt van variatie. Hij is geen man die twintig keer hetzelfde onderwerp uitwerkt. Zijn nostalgie naar vroeger is groot. Oude voorwerpen be waart hij zorgvuldig en gebruikt hij bij het opzetten van composities in zijn atelier waar in een soort tentje een jute zak met graan staat, het centrum van een volgend werk. Wind „Ik maak nooit werken die qua kleurkeu ze, vorm of onderwerp op elkaar lijken. Ik gebruik de voorwerpen alleen om een boodschap te verpakken. Kijk naar dit werk waarin ik de wind ontmasker. Als het waait, vraag je je af waar de wind zit, waar hij vandaan komt. Ik heb dus in mijn werk een ladder geplaatst in de lucht en met mijn hand scheur ik de wolken open De eerste uitnodiging om binnenkort te exposeren heeft Hermans al op zak. In het nieuwe stadskantoor van Hulst is zijn werk te zien op de Open Monumentendag (10 september). De expositie van zijn schilderijen wordt op zaterdag 17 september om 14.30 uur officieel geopend. Het werk is te bezichtigen tot 26 september tijdens de normale openingsuren van het stadhuis. de 2 le keer voor veel activi sten voor de jeugd in Hulst de kerndorpen Heikant, blnt Jansteen, Graauw, Clinge Nieuw Namen. De week egint zondag 31 juli en wordt Kloten met een voorstelling oor Pepijn op 6 augustus. Als 0f'e draad is gekozen voor e® musical. Al enkele jaren wordt een musi- gemaakt of bewerkt door de vrijwilligers. Het verhaal vormt dan de rode draad van de speelweek en alle spelen staan in het thema van de musical. Dit jaar wordt de sprookjessfeer ver laten en ingeruild voor het boeiende leven van de circus mensen. De musical 'Circus Hupsakee in de puree' gaat over een goochelaar (Gert) die zijn toverstaf kwijt is voor zijn spreuk waarmee hij snoepjes en limonade kan toveren. Die tover staf moet gevonden worden en dat proberen de kinderen met al lerlei spelen. Er is een aantal pos- tenspelen bij waarbij behendig heid vereist is en een stel creative zaken. Ook zijn er voorstellingen en shows en helpen circusfiguren als Berta, Huub, Bennie en Poetsie de kinderen op de goede weg, of sturen de boel in de war. De musical wordt zondag 31 juli om 19.30 in openlucht opgevoerd. De toegangskaartjes voor dit eve nement kosten een gulden. In de kerndorpen vinden de spelen plaats van 9.30 tot 11.45 en 14.00 tot 16.00 uur, meestal op de plaatselijke speel- of sportvel den, of het gemeenschapshuis. In Hulst worden alle activiteiten ge houden op 't Jagertje tussen 9.30 en 12.00 en 14.00 en 16.30 uur. Traditiegetrouw komen alle kin deren uit de hele gemeente bij el kaar op vrijdag voor een groots spel op het terrein van 't Jagertje. De jeugd wordt vanuit de dorpen opgehaald en teruggebracht met bussen. Dit spel duurt van 10.00 tot 16.00 uur en het Jagertje wordt dan omgebouwd tot een echt circus, waar ook nog de artiesten van de talentenjacht in een finale tegen elkaar uitkomen. De ochtend- en middagspelen kosten twee kwartjes. Ondanks de economische recessie blijft de organisatie vechten voor deze la- WOENSDAG 13 JULI 1994 DEEL 1 sprak officier van justitie mr. Mos streng. Want ver kwam de Terneuzenaar ni,et, de auto belandde in een greppel en F. op het politiebu reau. Hij werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot honderd uur dienstverlening plus een maand voorwaardelijk. Tijdens de proef tijd van twee jaar moet F. zich bovendien laten begeleiden door de reclassering. Van onze verslaggever Terneuzen - Voor de tweede keer in twee dagen heeft de po litie bij een snelheidscontrole op de Zeeuws-Vlaamse we gen een 'laagvlieger' gepakt. Op de Oostkade in Sluiskil, derhalve binnen de bebouwde kom, reed een automobilist 109 kilometer. Ter plaatste geldt een maximumsnelheid van vijftig kilometer. Zondagavond fotografeerde de politie op de Provincialeweg bij Vogelwaarde een automobilist die met een snelheid van maar liefst 183 kilometer voortraasde. Naast deze excessen leverden de snelheidscontroles van zondag en maandag hoge scores op. Is het landelijk gemiddelde rond zeven procent, in Vogelwaarde reed achttien procent van de automobi listen te snel, op de Oostkade in Sluiskil zelfs ruim 26 procent. De ze laatste controle leverde op 459 passanten 121 overtreders op. Dat, terwijl Zeeuws-Vlaanderen toch al als de onveiligste ver- keersregio van Nederland geldt. Jaarlijks eist het verkeer in deze regio een groot aantal slachtoffers. „Toch", zo benadrukt A. Lodder van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ), „wijkt het verkeersgedrag van de Zeeuws-Vlaming niet af van de gemiddelde Nederlander. Wat in de regio wel anders is, dat is de wegenstructuur. Maar we mo gen aannemen dat iedereen inmiddels weet hoe beroerd het is ge steld met de verkeersveiligheid in Zeeuws-Vlaanderen." Alle acties ten spijt blijft de automobilist evenwel hardleers, zo valt uit de resultaten van snelheidscontroles af te leiden. Lodder: „Snelheid speelt bijna altijd een rol bij het ontstaan van ongeluk ken. Ik vraag me af wat voor figuren het zijn die zo extreem hard rijden. Het is buitengewoon a-sociaal. Want het gaat niet alleen om henzelf; bij een ongeluk zijn ook altijd anderen betrokken." In dit verband wijst Lodder op de actie gericht verkeerstoezicht, die sedert een aantal maanden' op Walcheren loopt. Snelheids overtreders behoeven daar nauwelijks op mededogen te rekenen: de marges tussen maximumsnelheid en boete zijn zeer gering. Met andere woorden: 50 is 50. „Want", zegt een woordvoerder van po litie, „Je treft de mensen toch het hardst in hun portemonnee." Lodder heeft intussen met 'stomme verbazing' kennis genomen van de plannen voor een grote autorally op de Zeeuws-Vlaamse polderwegen. Hij stelt: „Als je verkeersveiligheid serieus neemt, dan kan dit absoluut niet. Er zijn in deze regio allerlei verkeersac- ties, maar als dit doorgaat begrijpt de weggebruiker er absoluut geen donder meer van." Van onze verslaggever Philippine - Een aantal bewoners van het oude deel van Philip pine voert actie voor de komst van een speelgelegenheid voor de kinderen uit die buurt. Er worden zoveel mogelijk handteke ningen opgehaald om het gemeentebestuur ertoe te bewegen een speeltuin aan te leggen bij het oude kerkhof. FOTO WIM KOOYMAN en ontbloot zo het symbool van de wind." In zijn laatste werken heeft Hermans het werkzame leven van vroeger proberen vast te leggen met een interieur van een boe renschuur met kruiwagen en stallantaarn. Opvallend is het diffuus licht. Indrukwek kend is het schilderij van de wagen met bieten en ook deze van de kruiwagen met zeeturf. Djerk in Graauw, het materiaal dat gestoken werd in de Westerschelde. De hardheid van de arbeid wordt uitgebeeld door een monochroon kleurgebruik. Exposeren Hermans kreeg veel lof van de vijfkoppige jury en won de Den Heeckprijs. Een uitno diging van Art Gallery den Heeck uit Bor- nem om te exposeren in augustus 1995. „De regeringsmedaille is afgeschaft, maar een uitnodiging om in een gerenommeerde galerie te exposeren is voor mij een veel grotere prijs. Ik onderhandel momenteel nog met enkele instanties om een tentoon stelling te houden. Ik zie het schilderen als een liefhebberij maar wil wel professio neel werken. Exposeren is gunstig omdat het de discussie met het publiek op gang brengt." Hermans besteedt alle vrije uren aan zijn kunst. Zijn vrouw en twee zonen steunen hem daarin. In de toekomst wil hij zich gaan verdiepen in het symbolisme en wil ook eens een assemblage maken. Maar het schilderen blijft zijn voornaamste bezig heid. Zijn kwasten liggen steeds binnen handbereik. ge toegangsprijs. Voor gooche laar Pepijn, die zaterdag 6 augus tus een optreden verzorgt om 14.00 uur in den Dullaert, moet drie gulden betaald worden aan de kassa en een rijksdaalder in de voorverkoop. Voor dit evenement wordt de jeugd uit de dorpen weer opge haald met bussen. Om deze week tot een succes te maken zijn er vrijwilligers nodig. Zij die ouder zijn dan 15 jaar en een handje willen toesteken, kunnen zich melden bij 't Jager tje tijdens de week of vantevoren bij Agnes Hiel (tel. 01140-19879). Volgens woordvoerder G. Aper hebben de kinderen nu geen mo gelijkheid om veilig te spelen. „Ze spelen op de straten en dat is levensgevaarlijk. In het oude deel van het dorp is er geen enkele speelgelegenheid. In het nieuwe deel is de speelmogelijkheid mi- Van onze correpondente Roosendaal - Zondag 17 juli start de Vigetatocht voor toerfietsers in Roosendaal. De deelnemers gaan op de pedalen voor het goe de doel. De opbrengst is voor de stichting Vigeta. Deze stichting houdt jaarlijks activiteiten voor visueel gehandicapten zoals de tandemtochten. De deelnemers aan de tocht kun nen kiezen uit twee afstanden, 30 en 60 kilometer. Iedere fietser be paalt zelf zijn eigen tempo en de ritten zijn prima geschikt voor 'gewone' fietsen. Allebei de rou tes zijn door de Rijwiel Toer Club Noord-Brabant uitgezet en voor zien van pijlen om de weg aan te geven. De lange afstandrijders starten tussen 08.00 en 09.00 uur bij café De Luiten in de Voltastraat. Bij dit thuishonk van de toerclub vertrekken tussen 08.00 en 10,00 uur de fietser voor de 30 kilome- tertoer. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Toeris tisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen heeft een lin nen theedoek laten maken met de slogan 'Zeeuws- Vlaanderen...een landje apart.' Tachtig procent van de vlas- produktie komt immers uit Zeeuws-Vlaanderen en vlas is een van de meest milieuvrien delijke textielprodukten. Dat zijn voor het Toeristisch Bu reau twee redenen om voor een linnen produkt te kiezen. De theedoek is te koop bij de plaatselijke VW-kantoren in Zeeuws-Vlaanderen voor de prijs van 12,95 gulden. Het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen houdt ieder jaar een horeca-actie. De linnen theedoek is in navolging van de place-mats, servetten, wijn en snoepjes van Zeeuws- Vlaanderen. nimaal." De actievoerende bewoners heb ben het oog laten vallen op een stukje groen bij het oude kerk hof. „Dat is de enige en goede mogelijkheid om een speelgele genheid aan te leggen. We heb ben gehoord dat een familie dat stuk groen wil aankopen om hun tuin uit te breiden. Met de hand tekeningenactie willen we dat voorkomen." De bewoners willen de opgehaal de handtekeningen overhandigen aan de burgemeester of loco-bur gemeester in de hoop dat het ge meentebestuur een speelgelegen heid voor de kinderen laat aan leggen. D'Ancona...brief... FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Van onze verslaggever Terneuzen - (Demissio- nair)minister Hedy D'An cona (Welzijn) heeft haar voor donderdag geplande werkbezoek aan Terneu zen gisteren afgezegd. Re den: een extra minister raad in verband met de rijksbegroting voor vol gend jaar. Met het werkbezoek wilde ze solidariteit betuigen aan de slachtoffers van de racis tische aanslagen in Terneu zen. Hulpverleners aan asiel zoekers en vluchtelingen zouden van de minister een schouderklopje krijgen. De ministerraad leidt dan wel tot het afzeggen van de afspraak, in de houding van D'Ancona verandert niets. En dat zal ze, aldus een woordvoerder van de ge meente gistermiddag, ook duidelijk maken in een per soonlijke brief aan slachtof fers en hulpverleners. BREDA Privé. 6 Dagen V' week, ook zateraay 076-208861.

de Stem | 1994 | | pagina 13