'Dream Team' helemaal thuis Pascal Meerman: 'Eindelijk gelukt' Byron Bentley verrast schema-aanvoerder Peter van der Sloot EN standen WIELER spatten Strooband ten onder tegen Bun in Clinge de stem s in het Vatic aan Amerikaanse tennissers laten trainingsbroeken en truien in de koffer: Anton Thoen mist unieke kans op nationaal kampioenschap SPORT ZEELAND nieuws KORT SKEELEREN SOFTBAL VOLLEYBAL WIELRENNEN ZEILEN TENNIS Wie is Tim, wie is Tom? Zilver op 1500 meter bekroning van goed seizoen sportnieuws KORT Lijfwacht Kerrigan veroordeeld TENNIS ENSDAG 13 JULI 1994 B4 WOENSDAG 13 JULI 1994 B5 nonrl Sport etbalt de komende twee seizoenen -voudig A-international tekende ee jaar. Van Aerle (31) maakte in ij PSV, stond sindsdien altijd bij transfervrij vertrekken, met Oranje kampioen van Europa ïnteresseerd. Meest concreet in de ijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk, a Pamplona uit Spanje, het Bel- divisionist EW Eindhoven, nd Sport maakt Van Aerle, die verdedigende middenvelder gaat matschappelijke zekerheid. Na zijn krijgt hij een baan bij een sponsor t veranderingen veranderingen in de spelregels wil U) de sport aantrekkelijker maken, is dat de bal met elk deel van het n, dus ook met de voet. 1 worden geblokkeerd. Het serveer aar negen meter. Voortaan kan een gebruik maken om op te slaan, ijzigingen heeft plaats in september Athene. Tijdens de eerste ronde van worden de regels ingevoerd. Bij de len de ploegen daarentegen nog met de FIVB op langere en daardoor dus Fred Kroger, lid van de FIVB. dt door de veranderingen belangrij- gestart s dinsdag niet gestart in de zevende heinland-Pfalz. De Nederlander, die eiderstrui vijf dagen droeg, kreeg ateur moest zich na een succesvolle Pfalz. Wittlich - Bitburg: 1. Baranowski (Pol) n (Den), 3. Frederic (Fra), 4. Ozols (Let), (Slo). Niet gestart wegens ziekte: Van 1. McEwen (Aus) 130 km in 3.12.54, 2. 4. Ozers (Let) 1.58, 5. Bjerkley (Noo), 6. eur (Fra) 28.19.10, 2. Latocha (Dui) 0.39, (Noo) 1.56, 5. Meier (Dui) 3.21, 6. Rue e voor Iraanse vrouwen heid heeft de nationale voetbalbond esluit over vrouwelijke toeschouwers, en verboden voetbalwedstrijden bij een besluit vrouwen wel toe naar de "erst sinds de islamitische revolutie in het daar niet mee eens. rug in de ring ber betreedt de Eindhovense bokser erst weer de ring sinds hij op 5 maart 1 in het halfzwaargewicht kwijtraakte htingen boven zijn oog cadeau kreeg, in de Ahoy' te Rotterdam en wordt ing gecombineerd met de poging van dtitel te pakken in het supervederge- 97, 2. mond 19, 2. deni- (VSt) 90, 3. ,78, 2. •ptoo .34,10, Kibet 1,46, 2. Baye- i (Ken) (Ken) (Ken) l m, 2. (ZAf) 17,46 ,35, 3. 10 m, 2. it (Dui) 10,90 (Oek) 2. Tor reeman (VSt) 55.09, i (Ier) (Rus) (GBr) (Rus) Ciernan (VSt) )4 m, 2. Nielsen c) 14,85 Petres- 67,88 65,16, 3. Cinheim 6-3, Ommen. Tijl Cup skeelercompeti tie. Achtste etappe, mannen: 1. Bou- tiette (VSt), 2. Gicquel (Fra), 3. Grobbe (Zwolle), 4. Hotze Zand- stra (De Tike), 5. Oosten (Gorre- dijk), 6. Ngre (Fra), 7. Ren Rui tenberg (Oldebroek), 8. Huizebos ch (Gramsbergen), 9. Bouma (01- detrijne), 10. Briand (Fra). Stand Tijl Cup: 1. Oosten 134 punten, 2. Bouma 133,1, 3. Grob be 123, 4. De Boer 121,1, 5. Ren Ruitenberg 120,2, 6. Schra 120, 7. Huizebosch 113,2, 8. Hotze Zand- stra 113, 9. Slagter 85, 10. Beije- man 75. Vrouwen: 1 Gretha Smit (Rou- veen), 2. Verhoef (Woerden), 3. Bouchet (Fra), 4. Palvadeau (Fra), 5. Zijlstra (Deinum), 6. Plu (Fra), 7 Lagre (Fra), 8. Van 't Hul (Hattemerbroek), 9. Van Holland (Bennekom), 10. Van Egmond (Rijnsburg). Hoofdklasse: RCH - VUC 3-1, Pirates - Twins 2-2, HCAW - DSC '74 8-0, Sparks - Terrasvo- gels 1-2. Campo Grande (Bra). Oefenwed strijd vrouwen: Brazilië - Neder- land 3-0 (15-13 15-11 15-7). Ronde van Italië, vrouwen. Eindstand: 1. Fanini (Ita) 18.30.58, 2. Watt (Aus) op 0.40, 3. Zberg (Zwi) 1.00, 4. Pukinciaite (Lit) 1.15, 5. Reardon (Aus) 1.19. Houtem-Viivoorde. Profkoers mannen: 1. Cornelisse (Ned) 163 km in 4 08.25, 2. Vereist (Bel), 3. Huybrechts (Bel) 0.50, 4. Nijdam (Ned), 5. Hans de Clerq (Bel), 7- Knaven, 15. Akkermans 2.31, 17- Hoffman, 18. Verhoeven, 20. Hop mans, 28. Veenendaal, 30. Van Steen. Izmir (Tur). EK finnjollen. Eindstand: 1. Van der Ploeg (Spa) 16 punten, 2. Devoti (Ita) 23, 3. Loef (Zwe) 30, 4. Spitzauer Oos 33, 5. Fioretto (Ita) 34, 6. Heiner (Ned) 38. iticaanstad is weer niet vertegenwoor- •al, maar het komt wel in aanmerking ;est enthousiaste fans. roorzien ne tips, n bijna 'errich- zijnen de paus :ignores e regels Paus Johannes Paulus II, die i" zijn jongensjaren vaak het doel verdedigde, lijdt dezer dagen- Zijn Polen wist zich immers niet te kwalificeren. Dat neemt niet weg dat hij met veel aandacn' het verloop van het WK volgt, z° weten ingewijden in Rome. Van onze tennismedewerker Aardenburg - In het Kikker tennistoernooi van SJEF te Aardenburg werd Cl-sche- ma-aanvoerder Peter van der Sloot al in zijn eerste optre den uitgeschakeld. Verantwoordelijk hiervoor was de jeugdige Byron Bentley uit Sluis. Hij versloeg Animo-speler Van der Sloot in drie sets: 3-6, 6-3, 6-4. De als tweede geplaats te Sjoerd Lemmens uit Loon op Zand maakte geen fout in zijn eerste partij. Hij stond Duncan Blackman slechts één game toe. In de hoogste categorie revan cheerde Kim Langeraert zich voor zijn nederlaag onlangs te gen Mario Leenhouwers in het toernooi van Sluis. In Aarden burg was Langeraert via twee keer 6-3 superieur. Guido Tol- hoek versloeg hier eveneens in straight sets Alain Pod uit Bre da. Hetzelfde geldt voor de Duit ser Roeder die won ten koste van Philip Haldermans. Geen enkele game werd zelfs toegestaan door Michel Verberkmoes aan Angelo van Drongelen. Op het C2-tableau konden Jake en Christian Trapman het niet bolwerken tegen Ralf Vervaet respectievelijk Kees Kommers die zodoende de laatste acht be reikten. In de D-eategorie stunt te Bonie Moot door de als eerste geplaatste Remco Dhont al in zijn eerste optreden een halt toe te roepen. Moot kwalificeerde zich hierdoor voor de achtste finales evenals Donovan Black man, Wesley Claerhoudt, Antho ny Trapman, Eric de Rijcke, Paul Hendriks en Robin van Hal. Bij de D35-plussers werden Mi chel Lison, Tonny Veerman en Hans Reijnders kwartfinalist, al moest deze laatste de overwin ning voor de poorten van de hel wegslepen tegen Arnold Vermei- re. Annelies Kaan won op het vrou- wen-C-schema met duidelijke cijfers van Karin de Bruyckere. In de D-klasse kwamen Christi- anne Vriends en Marleen de Rijcke, als eerste respectievelijk tweede geplaatst, hun eerste partij zonder noemenswaardige tegenstand door. Zij plaatsten zich zo voor de laatste acht net als Monique van de Plasse. In de D35+-categorie schaarde Gode- lieve Lison zich bij de laatste vier dankzij twee keer 6-2 tegen Ellen van der Eist. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Kim Langeraert- Mario Leenhouwers 6-3, 6-3; Joris Dhont-Richard Hamelink 6-4, 7-5; V. Roeder-Philip Haldermans 7-5, 6-2; Guido ToIhoek-AIain Pod 6-3, 6-4; Michel Verberkmoes-Angelo van Drongelen 6-0, 6-0. Cl: tweede ronde: Byron Bentley- Peter van der Sloot 3-6, 6-3, 6-4; Sjoerd Lemmens-Duncan Blackman 6-1, 6-0. C2: tweede ronde: Duncan Black- man-Rinke van Remortel walk over Blackman; Ralf Vervaet-Jake Trap man 7-5, 6-4; Kees Kommers-Chris- tian Trapman 6-0, 7-6. D: eerste ronde: Bonie Moot-M. Houf 6-1, 6-3; Stefan Heising-Ste- fan Bliek 6-4, 6-2; Hans Steutel- Chris Burky 6-4, 6-o; tweede ronde: Bonie Moot-Remco Dhont 6-2, 6-2; Donovan Blackman-Ronald Apers 7-5, 6-2; Wesley Claerhoudt-Thijs van Heelsbergen 6-0, 6-0; Anthony Trapman-Stefan Heising 7-6, 6-2; Eric de Rijcke-A. Vannevel 5-7, 6-1, 6-1; Paul Hendriks-Sven Fliers 6-1, 4-6, 6-1; Robin van Hal-Danny de Clercq walk over Van Hal. D35+: eerste ronde: Willy Tazelaar- W. Ekkebus 6-0, 6-0; tweede ronde: Michel Lison-Harry van Quekel- berghe 6-1, 6-0; Tonny Veerman- Aery Bentley 6-2, 6-2; Hans Reijn- ders-Arnold Vermeire 5-7, 7-6, 6-3. DUBBEL B: eerste ronde: Van der Es/Van der Es-Zachel/Roeder 6-3, 6-4. D: eerste ronde: Moot/Fliers-Ger- hardus/Hendriks 4-6, 6-2, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Annelies Kaan- Karin de Bruyckere 6-1, 6-0. D: eerste ronde: Christianne Vriends-N. van Rooijen 6-2, 6-0; Moniek van de Plasse-Jantien Dhont 6-2, 6-4; Marleen de Rijcke- P. Peijnenborg 6-1, 6-2. D35+: eerste ronde; Godelieve Lison-Ellen van der Eist 6-2, 6-2. DUBBEL D: eerste ronde: Van Meulebroeck/ Neirynck-De Kruijter/Scherbeijn 6-4, 7-5; Van Dongen/Dhont-De Maillie/Paridaen 6-1, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: De Rijcke/Pari- daen-Donze/Ekkebus 6-2, 6-0. D35+: eerste ronde: Lips/Van Geel- Paridaen/Ingels 6-1, 3-6, 7-6; Lison/ Lison-Van de Hooft/Van de Hooft 6-3, 6-1. Van onze verslaggever Léon Krijnen Rotterdam - Ze hadden voor de zekerheid truien meegenomen, en lange trainingsbroeken, want The Netherlands (ligt toch in West-Europa, is het niet?) stond back home in ieder geval niet bekend om zijn tropische zomers. Eenmaal in Rotterdam aangeko men wreef het Dream Team van de United States Tennis Associa tion (USTA), eerst slaap en ver volgens verbazing uit de ogen. Want de temperatuur bleek, ge heel tegen de verwachtingen in, hetzelfde als die in Dade County, Florida, waar Jim Courier eer gisteren nog vertoefde. Het vochtigheidspercentage bleek ook al aardig overeen te komen als dat in het om de hoek liggen de Bradenton, waar Pete Sam pras de afgelopen week uitrustte van het behalen van zijn tweede Wimbledon-titel. „En de baan," sprak Tom Gul likson, de coach van het Ameri kaanse Davis Cup-team, met een vette glimlach, „is hetzelfde als die waar het meeste op trainen. Kortom, we voelen ons nu al helemaal thuis hier...". Vrijdag spelen Sampras en Cou rier de eerste enkelspelen tegen Jacco Eltingh en Richard Kraji- cek, zaterdag treden Jared Pal mer en Richey Reneberg in het dubbelspel aan tegen Eltingh en Paul Haarhuis. In welke volgor de de enkelspelen worden afge werkt wordt morgen (donder dag) bij loting beslist. Op papier zouden de Amerikanen huizen hoog favoriet moeten zijn. Im mers, het curriculum vitae van Sampras en Courier moet voor een tegenstander huiveringwek kend indrukwekkend aandoen. Om te beginnen is daar de heer Sampras. Die verdedigde vorige week met succes zijn titel op Wimbledon, en verkeert al bijna een jaar in de vorm van zijn leven. Won weliswaar niet op de trage klei van Roland Garros, maar is wel heersend kampioen van Flushing Meadows en de Australian Open. Sampras heeft vijf Grand Slam-titels achter zijn naam staan, en won in to taal 28 toernooien. De conduitestaat van Courier mag er ook wezen. Twee maal Roland Garros, twee keer Au stralian Open, veertien titels in totaal. Wat meer is: Gullikson, Sampras, Palmer en Reneberg voelen zich kiplekker bij de aan wezigheid van Courier. Dat in de wetenschap dat Amerika mét Courier nog nooit een Davis Rotterdam - Scheidsrech ters werden in het verleden wel eens gek gemaakt als Tim en Tom Gullikson sa men stonden te dubbelen. Tom is rechts, Tim is links. Tim is de privé-coach van Pete Sampras, Tom is de hoofdcoach van de Ameri kaanse tennisbond. Verder houden de verschillen op; de eeneiige tweeling oogt vol komen identiek. Gisteren in het Rotterdamse Hilton Hotel raakte een te levisie-verslaggever de kluts even kwijt. „Het moet toch wel een hele prettige erva ring zijn om je eigen coach ook tijdens de Davis Cup op de stoel te hebben," stak de man de Wimbledon-kam- pioen een microfoon toe. "Nou," grinnikte Sampras, •.hij lijkt er wel een beetje °P. maar het is hem echt niet hoor. Maar ik moet toe- goven dat ook ik daarvan pas overtuigd ben als hij straks bij de training een racket pakt en een paar bal len terugslaat..." Tennis-vedette en nummer een van de wereld Pete .Sampras tussen trainer/coach Tom Gullikson (links) en mede-speler Jim Courier. Cup-duel verloren heeft. Ook al verloor de met zijn racket honk ballende houthakker zijn beide singles toen Amerika bij zijn debuut in 1991 Mexico met 3-2 versloeg. Ondanks al die jubelende rap portcijfers, die die van Krajicek en Eltingh doen verbleken, lijkt bij al dat gematigde optimisme dat dezer dagen in KNLTB-krin- gen nadrukkelijk wordt geventi leerd, de wens niet louter de vader van de gedachte te zijn. Want Jacco Eltingh is een van de zeer weinigen, die in de onder linge duels tegen Sampras op voorsprong staat. De Heerde- naar mocht de felicitaties van 's-wereld beste speler twee maal in ontvangst nemen, maar heeft nog nooit van hem verloren. Een en ander zit Sampras niet lek ker. „Jacco heeft me tot nog toe een hoop moeilijkheden be zorgd," sprak hij, „ik zal mijn beste spel moeten laten zien om hem te kunnen verslaan. Maar we zijn hier gekomen om te winnen, dus The Dutch zullen ook hun beste tennis moeten spelen om ons te kunnen ver slaan. Of ik de komende wed strijd tegen Jacco als een per soonlijke revanche beschouw? Zeker, eri ik besef dat ik op nieuw heel goed op mijn tellen zal moeten passen. Jacco heeft een hele moeilijke opslag, terwijl zijn tweede heel vaak een hele lastige kicker is. Het serveren en het retourneren zal toch wel de sleutel van het hele weekeinde worden". Reneberg en Palmer, pas voor de derde keer samen actief in het dubbelspel, hebben desondanks niet het gevoel dat ze er zaterdag voor spek en bonen bijlopen te gen Haarhuis en Eltingh, samen officieel wereldkampioen dub- Van onze atletiekmedewerker Oost-Souburg - Onder de begeleiden de kreten 'eindelijk! eindelijk!' en met de armen in de hoogte pakte een overgelukkige tweedejaars A-junior Pascal Meerman tijdens de nationale baankampioenschappen in Den Haag het zilver op de 1500 meter. Hij zal die zondag, 26 juni, vlak achter de Haagse duinenrij niet snel vergeten. Hij kwam naar de nationale titelstrijd om op de 800 meter een medaille te veroveren, maar het pakte anders uit. Op de vrijdagavond kwam hij in de series, van de 800 meter eentiende seconde te kort om zich in de finale te lopen. Het had er dus alle schijn van dat hij, zoals zo vaak in het verleden, weer terug naar Oost-Sou burg moest reizen met een ervaring rijker en een illusie armer. Als B-junior mocht hij twee jaar geleden al naar de NK in Breda. Verder dan de series kwam hij toen niet. Daar had hij ook nog niet op gere kend en was daar puur om ervaring op te doen. Vorig jaar als eerstejaars A-junior waren er al verwachtingen, maar ook toen werd hij op zijn 800 meter al in de series geëlimineerd. Grieperig overleefde hij toen wel op de tweede dag de series van de 1500 meter. Het leverde een achtste plaats in de finale op. Ook drie deelnames aan de nationale indoorkampioenschappen lever den geen medaille op. „Het was ieder nationaal kampioenschap wel wat. Met mijn tijd van 1.55 blank dichtte ik me dit jaar wel kansen toe op de 800 meter. Het werd weer niets. Het lukte wel op de 1500 meter, een afstand waarop ik mezelf toch minder kans gaf. Tijden zijn echter op een nationaal kam pioenschap niet belangrijk. Het gaat om de plaatsen. Daarom werd het op die 1500 meter een boemelrace. Niemand had trek in de koppositie. Dat was in mijn voordeel. Gewend aan de 800 metertjes had ik in de slotfase genoeg snelheid om naar de twee de plaats te lopen. Met name de laatste vierhonderd meter gingen voortreffelijk. Sander Schutgens van Scorpio was te sterk. Hij was ook de topfavoriet, maar ik was al lang blij dat ik eindelijk eens op dat erepodium kon klimmen." Door zijn tweede plaats belandde hij, sa men met Anjolie Wisse, in de nationale juniorenploeg voor de jeugd-interland te gen Wales en België in het Belgische Oordegem, waar hij afgelopen weekeinde een persoonlijk record van 3.58.45 liep. Zijn trainer André Stroo moest overigens lang praten en al zijn overredingskracht aanwenden om Meerman in die selectie te krijgen. De winnende B-junior had een snellere tijd gelopen en men wou die opnemen in de formatie voor Oordegem. „André heeft dat toch voor elkaar gekre gen. Hij weet de weg bij de KNAU." Uiteraard was ook de Atletica- en district strainer in zijn nopjes met het optreden van zijn pupil in Den Haag. „Hij kwam als B-junior bij me. Niet overmatig getalen teerd, maar wel een jongen met wie uitste kend te werken valt. Hij moet het hebben van zijn trainingsarbeid, zoals zoveel jon gens bij ons. Daar heb ik alleen maar waardering voor. Ze knokken zich meestel verder dan iemand die overloopt van het talent, maar te lui is om de trainen. Bij de jeugd gaat het dan allemaal nog wel, maar er komt voor iedereen een tijd dat talent alleen niet meer voldoende is. Ik heb meer vertrouwen in jongens en meisjes die lang zaam maar zeker wat hogerop klimmen. Die ieder jaar hun persoonlijk record we ten aan te scherpen. Tussen de 25 en 30 jaar zit een baanatleet pas aan zijn top. Naar die periode moet toe gewerkt wor den. Geduld uitoefenen, de jongens blijven motiveren. Er zijn mindere periodes, met name de overgang van junioren naar senio ren is zo'n periode. Vaak gewend aan succes bij de junioren, moeten ze helemaal opnieuw beginnen. De tijden die ze lopen, zijn vaak minder dan in hun juniorentijd. Je ziet ze dan ook maar al te vaak afhaken. Juist in die periode moet je er als trainer staan. Het vertrouwen geven dat het alle maal wel weer goed komt. Pascal kan alleen nog maar groeien. Ik zie voor hem in de toekomst meer mogelijkhe den op de 1500 dan op de 800 meter. Zijn snelheid is dit seizoen al een stuk beter dan in het verleden. Een 1.55 op de 800 meter is gewoon goed, zeker als we het Zeeuwse niveau als maatstaf nemen. Dat het er dit seizoen een keer uit zou komen, daar was ik van overtuigd. We doen met een aantal jongens halfjaarlijkse drempel- waardetesten (test waaruit de verzurings- graad blijkt) en jaarlijks een lactaattest op Papendal. Daar bleek al dat Pascal dit seizoen tot veel in staat zou zijn. Je hebt het uiteraard als atleet en trainer niet altijd in de hand. Blessures, ziektes, vorm van de dag en de aard van de race zijn belangrijke factoren. Op zijn 1500 meter in Den Haag was dat die dag perfect. Dan zie je dat het er uit komt." Overwinning van Ivan Beck Stabroek - Ivan Beck uit Hulst won tijdens wedstrijden in het Belgische Stabroek het kogelstoten. Met 15 meter en 78 centimeter was het tevens zijn tweede beste prestatie van dit seizoen. Zijn serie was: 15.35/15.78/15.62/ongeldig/15.33 en 15.75 centi meter. In het Belgische Oedelem eindigde Cor Koekkoek van Scheldes- port op een elfde plaats bij de senioren tijdens de 14 kilometer lange Zeldonkloop. Bij de veteranen liep Leo de Leeuw van AV'56 naar een tweede plaats. De eindzege was voor Patrick Merckx. ERIC VEREECKEN, afgelopen zondag nog winnaar in Heikant, reed in het Belgische Sinaai-Waas naar een vijfde plaats. FRANK GOMMERS uit Philippine eindigde in Maldegem-Ade- gem als veertiende. belspel. Reneberg kan op enige Davis Cup-ervaring bogen, zij het meestal aan de zijde van Patrick McEnroe, Palmer maakt zijn debuut. „De druk rust op de schouders van jullie dubbel," al dus Palmer, „zij zijn wereldkam pioen, maar dat zullen ze zater dag waar moeten maken. Ik heb drie keer tegen ze gedubbeld, twee keer dik verloren, en één keer dik verloren. Alles is dus mogelijk...". Portland - De voormalige lijfwacht Shawn Eckhardt is door een rechtbank in Port land veroordeeld tot ander half jaar cel wegens betrok kenheid bij de aanval op de kunstschaatster Nancy Kerri gan. Eckhardt werd schuldig bevon den aan een samenzwering waarbij Kerrigan in januari met een ijzeren staaf op de knie werd geslagen en geblesseerd raakte. Haar rivale Tonya Harding, voor wie Eckhardt als lijfwacht werk te, won daardoor de nationale kampioenschappen. Eckhardts handlangers Shane Stant en Derrick Smith werden al eerder tot anderhalf jaar veroordeeld. Bij het voorlezen van het vonnis noemde de rechter Eckhardt 'in halig, berucht en stom'. Nadat hij was aangeklaagd had Eck hardt vrienden aangeraden een lijfwachtdienst voor kunst schaatsers te beginnen, omdat de sporters door de aanslag bang geworden zouden zijn. De zaak-Kerrigan kan vandaag worden afgesloten als Jeff Gil- looly, de ex-man van Harding, voor de rechter komt. Gillooly heeft toegegeven dat hij ook in het complot zat. In ruil voor zijn bekentenis ging het openbaar ministerie akkoord met een eis van 100.000 dollar boete en twee jaar cel. Van onze zwemmedewerker Leiderdorp - Anton Thoen van de zwemclub Koewacht heeft in Leiderdorp een unieke kans laten liggen op het kampioen schap van Nederland op de 5 kilometer schoolslag. Met nog 1.5 kilometer te zwemmen lieten zijn directe tegenstanders zich plotseling afzakken en kwam Thoen met twee niet zo snelle jongens aan kop. hebben de leiding in het lande lijk klassement nu stevig in han den. Bij de vrouwen wisten Renate Louwerse, Audrey de Booij en Ankie Buijs de schade te beper ken. In de slotfase werd Renate! Louwerse opnieuw door haar Haarlemse tegenstandsters van een ere-plaats af gehouden. Zij werd opnieuw vierde. Arno van den Berghe tikte op het onderdeel vrije slag opnieuw als 10e aan hetgeen prima was in een veld van 77 zwemmers. De resultaten van de Koewachtse deelnemers aan het NK waren: VROUWEN 5 kilometer schoolslag (8 deelneem sters): 4. Renate Louwerse, 6. Audrey de Booij; 5 kilometer vrije slag (19): 18. Tessa Verheijden (Schelde), 19. Ingeborg Hamelink MANNEN 5 kilometer schoolslag (18): 3. Anton Thoen, 7. Ruud Hamelink, 8. Maar ten van der Zwan, 9. Martiin Ver bist, 14. Auk de Maat; 5 kilometer vrije slag (37): 10. Arno van den Berghe. De resultaten van de middag-wed strijd in Leiderdorp waren: MANNEN 400 meter vrije slag - 10 jaar (12 deelnemers): 4. Jarbas in den Bosch; 800 meter vrije slag - 12 jaar (28): 13. Paul Kortsmit, 25. Bram van de Salm; 1000 meter schoolslag masters (8): 1. Anton Thoen; 1000 meter vrije slag - 14 jaar: (41): 14. Tom Pieters, 19. Michiel Kortsmit, 33. Adriaan van de Sar; 2000 meter schoolslag all in (27): 7. Ruud Hamelink, 8 Anton Thoen, 13. Maarten van der Zwan, 14. Martijn Verbist, 15. Auk de Maat, 16. Evert de Maat, 17. Jeroen Kortsmit, 20. Jeroen van de Sar; 2000 meter vrije slag all in (77): 10. Arno van den Berghe. VROUWEN 400 meter vrije slag - 10 jaar (18): 3. Linda Vink, 8. Daisy de Ridder, 17. Saskia van de Salm; 1000 meter vslag - 14 jaar (23): 10. Linda van de Salm, 11. Kim Verheijden (Schelde); 2000 meter schoolslag all in (22): 4. Renate Louwerse, 5. Audrey de Booij, 7. Ankie Buijs, 13. Susan, de Baar; 2000 meter vrije slag all in (49): 28. Ingeborg Hamelink, 30. Es ther de Jonge, 32. Jessica Klaaassen, 36. Tessa Verheijden (Schelde). Trainer Jose van den Berghe kon zijn teleurstelling maar moeilijk voor zich houden. "Toen ik dat zag gebeuren dacht ik dat het kampioenschap voor Anton was. Maar in plaats van door te gaan bleef hij bij die jongens zwem men. Of hij niet door wilde of kon zwemmen weet ik niet. Wat ik wel weet dat Anton daar een uniek kans voorbij liet gaan." Thoen werd door zijn tegenstan ders weer ingelopen en in de slotfase had hij geen schijn van kans tegen Leslie Voorn en Guus Razoux Schulz. Hij werd wel derde en verdiende daarmede de bronzen plak. Slechts acht vrouwen hadden de schoolslag-limiet gehaald waar onder Renate Louwerse en Audrey de Booij. Beide Koe wachtse vrouwen zaten dan ook in de kopgroep van vijf, die op de finish afstoof. In de eindsprint kwam het Koewacht- se duo kracht te kort voor een van de ere-plaatsen. Arno van den Berghe zwom zich op de vrije slag bij de top-tien van Nederland en toonde daar mede dat hij langzaam in vorm komt. Na het loodzware ochtend-pro gramma stond de Koewacht- ploeg 's middags voor de volgen de opgave. Toen stond de regu liere wedstrijd over twee kilome ter op het programma, die mee telde voor de nationale klasse menten. Anton Thoen zwom eerst nog de 1 kilometer voor masters onder de 30 jaar, die hij won. Op het laatste onderdeel, de 2000 meter schoolslag, kreeg Koewacht de rekening gepresen teerd. De zwemmers van Onkyo/ de Otters uit Hilversum hadden duidelijk meer kracht want zij wisten de ploeg uit Koewacht op achterstand te zwemmen. Zij Van onze tennismedewerker Clinge - In het Polydesign-Sloeber-tennistoernooi te Clinge verspeelde Frans Strooband op het D 1-sch'ema de kans zich bij de laatste acht te voegen ten faveure van Toin Bun. Beide spelers gaven elkaar wei nig toe. De eerste set ging via 7-1 in de tie-break naar Strooband. In het volgende be drijf was Bun de sterkste met 6-3. In de beslissende set moest opnieuw een tie-break uitsluitsel brengen. Nu was het Toin Bun die deze verlenging met 7-3 op zijn naam bracht, waarmee de eindzege voor hem een feit was. Verrassend was hier de uitscha keling in de eerste ronde van de als 5/6-geplaatste Eugène de Maagt tegen de Belg Freddy Roeland. Op het Cl-tableau bereikte Leo Ooms als eerste de halve finale door de als tweede geplaatste Jan de Klerk verrassend in twee sets een halt toe te roepen. In de C2-categorie won Rudi Martens in zijn eerste optreden simpel van Nino van de Starre. Rein Dreesmann en Sjef Neve, geplaatst in de D2-klasse, maak ten geen fout tegen achtereen volgens Sven Matthijs en Ad van Mossevelde. Bij de dames-C2 boekte Bianca Vlaeminck een zwaarbevochten zege op Fanny Kool: 7-6, 1-6, 7-6. Annemarie de Blok, als tweede geplaatst in de Dl-cate gorie, won in twee sets van Mar- go Lauwereys. In het dubbel-C2 waren Amedé Calle en Antoine van de Broeck van De Zilveren Klomp in twee sets te sterk voor Peter de Blok/ Hans van Duysse. Ferry Koen en Kristoph Morjaen hadden één set meer nodig tegen Jos Heij- man/Peter Vonk. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: tweede ronde: Leo Ooms-Jan de Klerk 6-3, 6-2. C2: eerste ronde: Rudi Martens-Ni no van de Starre 6-2, 6-0. Dl: eerste ronde: Hans de Letter- Luc Thoen 6-3, 6-0; Freddy Roe- land-Eugène de Maagt 6-3, 6-4; Ed dy van Pamelen-Maarten van de Voorde 6-4, 7-5; Etiënne Schauwae- rt-Marc Triest 6-2, 6-0; Dennis de Poorter-Carlo Cleyman 6-3, 6-0. D2: eerste ronde: Jo de Block-Peter van Remoortere 0-6, 6-4, 6-1; J-P d'Hauw-Marlon van der Goes walk over d'Hauw; Jurgen Rombaut- Evert Verwer 6-3, 6-4; Johnny Smet-Jan Joost van 't Veer walk over Smet; tweede ronde: Rein Dreesmann-Scen Matthijs 6-2, 6-3; Sjef Neve-Ad van Mossevelde 6-1, 6-4. DUBBEL C2: eerste ronde: Calle/Van de Broeck-De Blok/Van Duysse 6-2, 6-3; Koen/Morjaen-Heyman/Vonk 6-2, 3-6, 6-1. Dl: eerste ronde: Seghers/Van Dam- me-Bouman/Verwer 7-5, 6-2. D2: eerste ronde: Claessens/Meul- dijk-Heijne/Matthijs 6-1, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL C2: Bianca Vlaeminck-Fanny Kool 7-6, 1-6, 7-6. Dl: eerste ronde: Annemarie de Blok-Margo Lauwereys 6-4, 6-1 DUBBEL Dl: eerste ronde: Dieleman/ Adriaansens-Van Broeck/Kerckhae- rt 7-5, 6-3. D2: eerste ronde: Vergauw en/Van Cauteren-Wieland/Van Campen 7-5, 6-0; Blommaert/Crombeen-Vla- ssenrood/Van Eek 6-2, 5-7, 6-3; R- oelands/Heyens-Hegeman/Kerckh- eert 6-3, 6-2; Hamerlinck/Moorth- amer-Triest/Van Rattingen 6-2, 6-2. GEMENGD DUBBEL C2: eerste ronde: Bauwens/Vermeu- len-Aper/Aper 6-2, 6-4. Dl: eerste ronde: Haak/De la Ruel- le-Picavet/Schauwaert 6-2, 6-4; Haak/Haak-Kriekaard/Kriekaard 4-6, 6-2, 6-4; Nijssen/Neve-Smit/ Heijman 4-6, 6-1, 6-2; tweede ronde: Neve/Neve-Haverhals/De Block walk over Neve/Neve. D2: tweede ronde: Roman/De Bock- Missiaen/Fleurbaay 4-6, 6-2, 6-4.

de Stem | 1994 | | pagina 11