Duitsland likt zi 11 wonden Het zomerkamp was een week te kort Thrillers zonder logica maken WK voetbal opwindend Vogts en Möller Duitse zondebokken The Times: 'Oranje moet niet zeuren' S KORT Voortijdige uitschakeling komt hard aan bij aftredend wereldkampioen DE STEM WORLDCUP USA 94 B3 Lange adem Bulgarije KORT v Menzo naar PSV Ireerd haandag in Antwerpen Id. Dokter Martens heeft „Dit moet het gewricht |r ook blootleggen. In die zei Martens' woord- I maanden niet belasten. Ie maanden revalideren. I de training kan hervat- Ina deze operatie weer op reep heeft de kans wel Jan Basten zal op 27 juli lining van de Italiaanse inet zijn herstel. Bij het Irtens een lichte verbete- lBelg achtte een nieuwe 1 niet opereren, dan haalt jessure. Dit is zijn laatste voormalige Ajacied. Na lilan besloot hij zich toch 1 had hij nog op het punt Gullit naar het WK in lumacher nacher is nog lang niet de FIA (Internationale Ie wedstrijdleiding om een Brit, die tamelijk furieus Jang van zaken rond een per in de race om het I zondag tijdens de Grand getoond, omdat hij in de peerd. De teamgenoot van dat diskwalificatie bete- lijn baas Briatore. Na drie lom een tijdstraf van vijf Ihij nog beboet met bijna [het uiterste geval kunnne gpaard gaande zes punten worden. Voor hetzelfde Itijdens de Grand Prix van let bijna 100.000 gulden en DINSDAG 12 JULI 1994 ging met koe If is gisteren tijdens een j gekomen met een koe. De dubbele oogkas-fractuur Nederland om te worden hulp van bondsarts Frank ns naar het ziekenhuis in Ikopter naar een kliniek in breuken te zien. iJusse. „Het had veel erger Jegt: „Gelukkig had Jeroen Ik ben blij dat het z'n Joude was de leider in een prige leden van de mannen- Joritz, volgden hem. Plotse- |sweg over. Straathof kon de vam frontaal in aanrijding h. „Hij heeft een blauw oog, jus De Vegt. „Van schrik is gebeurd." Itrui leren in de zesde etappe van lleiderstrui kwijtgeraakt aan [Nederlander heeft het gele Ihad. i renners, onder wie Vasseur, hl kwam met een voorsprong finish. Dit was voor de feiderstrui over te nemen. De In klassement naar de derde 157 seconden achterstand op Q00r Vincent Ronnes Schiphol - Dick Advocaat soekt zijn koffers. En Johnny josman zijn vrouw. Die zou iem komen afhalen, had ze jeloofd. „Eigenlijk moeten lie mensen ook maar gewoon verken voor de kost," zegt >en vrouw die koffers zoe tend tot haar verrassing in 's ands heldendom terecht is jekomen. rio is het, natuurlijk, er staan ótografen te trekken en duwen ils je de slurf van het vliegtuig litkomt, KLM-personeel wil een andtekening van je, er wordt «klapt. En de douane-beambte èunt applaudisserend achter leer zonder er ook maar over te liekeren om in je paspoort te jluren. Jaar ook al heb je zaterdaga- iond de wereld laten genieten ran een wereldgoal, toch moet je rij de lopende band gewoon vachten op je eigen koffer, let is het alledaagse tafereel ran een reisgezelschap dat na ■oveel weken lief en leed plots nerkt dat het tijd is geworden im afscheid te nemen. Aron Winter, de man die een gans volk iaterdagavond liet janken van vreugde, drukt Ronald Koeman sgen de borst. Ie zeggen niet veel. Hoe be- roemd dan ook, hier staan twee jongens die afscheid nemen na een zomerkamp van een week of zeven. Bij dit aanzien slik je een brok spijt weg. Dit is ook een beetje afscheid van ons allen. Het weeë gevoel dat het voorbij is. Blonde Ze zien elkaar nog wel eens, beloven ze. Zou dat er bij hen net zo min nog van komen? Ze ker niet meer in een oranje kamp, want de blonde van het stel voelt dat hij te oud aan het worden is voor dit soort uit-jes. Overal worden handen gedrukt. Ze bedanken elkaar. Frank de Boer houdt plagend de koffer van Arthur Numan tegen. De laatste stuiptrekkingen van de groep die nu - precies een week te vroeg - uiteen gaat. Is het de vermoeidheid die van hun gezichten afstraalt? Of is het de teleurstelling? Toch blijven ze vriendelijk die jongens, héren zijn het. Geven antwoorden op overbodige vragen, delen hand tekeningen uit en laten zich wel gevallen dat wildvreemde zonne baders voor het populairste kiekje van het familie-album 1 Schouderklopjes voor de aanvoerder, die er zowaar om kan lachen. FOTO ANP hun kleffe handen op hun mooie pakken leggen. Af en toe leidt de honger van een papa naar een handtekening ('voor mijn jongen, snap je, die is gek van het voetballen') tot de bekende domme vergissingen. Een krullebol die ook maar toe vallig in dit gezelschap terecht is gekomen, wordt tot zijn eigen verbazing om een handtekening gevraagd. „Deed ik het zo goed?," vraagt hij aan zijn la chende vriend. Op zo'n moment komen de 'bo bo's' er pas echt achter hoe on belangrijk ze zijn. Niemand vraagt hen om een handtekening of wil met hen op de foto. Zo staat KNVB-bestuurder en Tweede Kamerlid Ad Lansink er met zijn oranje stropdas tussen de sterspelers maar schaapachtig bij. Ster Gelukkig bestaat een voetbalstel uit elf spelers en reserves. Zo kon de menigte vele malen op nieuw proberen een Oranje-ve dette aan te raken als de auto matische deuren na de bagage controle zich weer openden. En elke keer weer was er een spreekkoor en oorverdovend ge toeter. Nog even zijn ze held, moeten ze zich door de menigte wringen. Het is waar: „Eigenlijk moeten die jongens ook maar gewoon werken voor de kost." Hoe snel kan een ster rijzen? Enkele weken geleden zou slechts een enkeling Stan Valckx hebben herkend, nu komt hij bijna niet door de menigte heen. Nog geen half uur later wandelt hij door de centrale vertrekhal van Schiphol. Nu kunnen enkele jongens, die even tevoren nog omver werden gedrukt, in alle rust om een handtekening vra gen. (/an onze verslaggever New York - De nederlaag van titelverdediger Duits and in de kwartfinales ran de wereldtitelstrijd te ren Bulgarije (1-2) van tondag is hard aangeko men. Zowel in het eigen camp als in het vaderland. )e meeste verwijten kreeg londscoach Berti Vogts een dag ia de klap te slikken. Zo beant woordde 64 procent van de luis- eraars van het radioprogramma Antenne Bayern bevestigend op I de vraag; „Moet Berti zijn func- I tie neerleggen?" Tet Duitse gezelschap beleefde nndagavond in het Hiltonhotel p Short Hills in New Jersey ien barbecue, maar genieten was rnauwelijks bij. Vogts zat moe- lernel alleen aan een tafel en de neeste spelers verlieten de ilichtmatige bijeenkomst al snel. /oor de eindronde had Vogts :og verklaard: 'Ik keer of als leid terug, of als landverrader'. Ingetwijfeld spookte die uit- praak hem na het verrassende terlies tegen de Bulgaren door ajn hoofd. Overigens is Vogts las de zesde bondscoach in de 14-jarige historie van de Duitse 'oetbalbond. Zijn voorgangers waren Otto Nerz, Sepp Herber- |er, Helmut Schön, Jupp Der- wall en Franz Beckenbauer. (Let) 166,2 km in 4.14.58, 2. jcha (Dui), 5. Vasseur (Fra), 6 57.12, 2. Latocha 0.36, 3. Van eu 3.24, 6. Vogels (Aus) 3.44. t weer een nieuwe club. De lopen seizoen onslagen werd ig contract bij AEK Larnaca ;e divisie, is ontstaan na een irikos en het gedegradeerde ;s negen maanden op non-ac- zaak Je Nederlandse ambassade in ie vermeende omkopingszaak faire zou zich in 1989 hebben algemeen directeur van de W voor de laatste wedstrijd echt zou hebben omgekocht, Dat gebeurde tijdens het nog FIOD (Fiscale Inlichtingen en r een zwart- geld-circuit bij iracht van de onderzoeksrech- ner van Jublio Iwata, de club 'aus, aan de tand te voelen. De echtbank, mr. J. Nabben, trad midden of Ooft, voormalig of verdachte is verhoord. Grafstemming Ia de uitschakeling heerste er en grafstemming in de Duitse deedkamer. Iedereen was er ich van bewust dat er een einde nas gekomen aan een tijdperk ol Duitse WK-successen. Voor :t eerst in twaalf jaar staat er het prestigieuze evenement nu ens geen Mannschaft in de fina- e „Tien minuten lang werd er [een woord gesproken," zei Rudi föller later. Vijftig dagen lang iad Vogts met zijn assistenten Ie spelers voorgehouden dat de aars was begonnen naar prolon- 'atie van de titel. „We hadden 'et ons zo heel anders voorge teld," gaf doelman Bodo Illgner Van de Bos (Oostknollendam) 47.14, 3. Vermaat (Nieuw-Vosse- meer) 1.50.07. Vrouwen: 1 Van der Kieboom Steenbergen) 2.07.15, 2. Wervers (Middelharnis) 2.09.01, 3. Van Os (Tholen) 2.13.31. Smmeioord. Oefenvoetbal: FLEVO LAND (le klasse) - HEERENVEEP* (2-4) 2-8. Doelpunten Heerenvee# Tammer en Echteld 2, Meijer, Hans- ma, Zuurman en Bijl 1. VOETBAL ZEILEN Izmir (Tur). EK Finnjollen. Zesde race: 1. Van de Ploeg (Spa), 2- Loof (Zwe), 3. Devoti (Ita), 8 Hein# (Ned). Stand: 1, Van de Ploeg 8 punten. 2- Loof 21,3. Devoti 22, 5. Heiner 28. Duidelijk aangeslagen stappen Andreas Brehme (rechts) en Rudi Voller in de auto. toe. „Iedereen rekende toch min stens op een plaats bij de beste vier landen. De 'Torwart' haastte zich na de ondergang zijn afscheid als in ternational aan te kondigen. „Ik wilde eigenlijk als wereldkampi oen ophouden. Dat was mijn grootste doel." Andere spelers, die het nationale tricot voorgoed opborgen, zijn Rudi Voller, Guido Buchwald, Andreas Brehme en Stefan Kuntz. Daarbij komt dat Stefan Effenberg bij Vogts volledig uit de gratie is nadat hij tijdens de groepswedstrijden uit de ploeg was verwijderd wegens een ob sceen vingergebaar naar de Duitse supporters. „Zolang ik bondscoach ben, komt hij niet meer in de ploeg," zei Vogts. Misschien dat het geduld van Effenberg niet zo erg lang op de proef hoeft te worden gesteld.... Versleten Net als in 1978 in Argentinië eindigde de operatie 'Titelverde- diging' abrupt. Opnieuw bleek een ploeg van oude, ervaren, maar soms ook versleten spelers het niet waar te kunnen maken. „Als we objectief bekijken hoe we in dit toernooi hebben ge speeld, dan hebben we ook niet meer verdiend dan een plaats in de kwartfinales," stelde aan voerder Lothar Matthaus. Hij was na het uiteenspatten van de droom de enige speler, die kri tiek durfde te uiten. Matthaus heeft nog niet aange kondigd zijn internationale loopbaan af te breken. „Ik wil daar op een gepast tijdstip een besluit over nemen," is het enige wat hij daarover kwijt wil. Vol gens Matthaus is in de kleedka mer na afloop van de wedstrijd tegen de Bulgaren eensgezind besloten de problemen intern op te lossen, en niet via de media. „Want er zijn heel wat zaakjes, die uit de wereld moeten," voeg de de 33-jarige recordinternatio nal er veelbetekenend aan toe. „Er zijn fouten gemaakt. Zowel op het veld als daarbuiten. Er valt veel te bespreken. Zoveel is wel zeker. Ook dat we van het Dallas - 'Soccer' is niet langer het stiefkindje van het Amerikaanse sportpubliek, deze zomer althans. De stadions bij het WK voetbal lopen elke wedstrijd weer vol. De tv-kijkcijfers komen uit op het dubbele van wat was verwacht en overtreffen die van het tennis op Wimbledon en het altijd aanbeden golf tijdens de recente US Open. Amerikanen houden van drama, van suspense, van een onberekenbaar sco reverloop en krijgen het hele scala bij het WK in grote hoeveelheden over zich uitgestort. Het spektakel en het aantal boeiende wedstrijden was tot nu toe ongekend groot, loor zo'n aantrekkelijk pakket voet balwedstrijden had geen enkele mar keting-expert in de Verenigde Staten wn campagne kunnen bedenken. Hartstocht en techniek blijken van grote waarde in de Amerikaanse hitte. Hat er niets meer logisch is op de velden, zelfs niet wanneer Duitsland zelfverzekerd op een zege tegen Bulga rije lijkt af te koersen, maakt het voetbal juist voor de Amerikanen zo boeiend. Op de logica valt geen enkele staat te maken bij het WK in de States. Van de zes groepswinnaars is alleen nog Bra zilië over. En in het speelschema, ken nelijk afgestemd op een finale tussen Brazilië en Duitsland of Italië, zit een onlogische kronkel. Daardoor staan met Brazilië en Zweden morgen de nummers een en twee uit groep B voor de tweede keer tegenover elkaar na de 1-1 in hun groepsduel. Opnieuw wordt daardoor bij een blik op de halve finales de indruk versterkt dat met de lange aanloop met 36 groepswedstrijden vooral de sponsors en tv-stations aan hun trekken moes ten komen. Het publiek genoot er vaak ook met volle teugen van, maar achter af hebben de meeste ploegen in hun poule meer krachten verbruikt dan effectieve winst geboekt. De Italianen, geslepen toernooivoet- ballers met een lange adem, hebben dat kennelijk goed begrepen. Als derde van groep E bereikte Italië de achtste finales. Met de hakken over de sloot, als de zwakste van de vier nummers drie die mochten promoveren, als nummer laatst op de ranglijst van de m WorldCup USA 94 DoorHenkMees zestien ploegen die naar de tweede ronde doorgingen. Maar na overwin ningen op een groepswinnaar (Nigeria) en een nummer twee (Spanje) staat Italië nu wel in de halve finale tegen Bulgarije, dat met twee nummers een (Mexico en Duitsland) afrekende. Stunts van underdogs vallen goed in de smaak bij de Amerikanen, van wie velen 'soccer' altijd hebben beschouwd als een sport voor doetjes die te licht waren voor American Football. Prach tig vinden ze het ook dat bij teams met een speler minder extra krachten los komen. Ploegen die getroffen werden door een rode kaart, kwamen al acht keer tot scoren, terwijl de numeriek sterkere tegenstanders op zes bleven steken. Italië is een meester in die specialiteit. Al 113 minuten hebben de 'Azzurri' met een mannetje minder gespeeld. Geen enkele goal hoefden ze in dat tijdsbestek toe te staan. Met hun enge lengeduld, duivelse streken en de klas se van Roberto Baggio heeft Italië inmiddels al de halve finale bereikt. Bulgarije is daarin morgen de tegen stander van de wereldkampioen van 1982, die toen ook al een slow start kende. Bulgarije etaleert met zijn plaats bij de laatste vier de ontwikkeling die Stoits- jkov (Barcelona), Kostadinov (Porto), Hubtschev en Lechkov (beiden Ham burger SV) bij buitenlandse clubs heb ben doorgemaakt. Dertien van de 22 Bulgaren spelen in West-Europa. Ta lent hebben de Oosteuropeanen al veel langer, maar de uittocht vanaf de tweede helft van de jaren tachtig heeft sterkere spelers gevormd. Met mixtu res van de clubs uit Sofia heeft Bulga rije het nooit ver geschopt. Daarvoor was de discipline in de trainingskam pen meestal te streng en kwamen de kwaliteiten tijdens een internationaal toernooi nooit uit de knop. Naast Bulgarije had Roemenië zondag de kans de doorbraak van Oost-Euro pa in het internationale landenvoetbal nog meer gestalte te geven. Op het beslissende moment bleek Zweden koeler bij het strafschoppen nemen, nadat het al met tien man een achter stand had weggewerkt. Opmerkelijk was dat een jonge reserve als Henryk Larsson (Feyenoord) zijn strafschop kalm en onberispelijk verzilverde, Gi- ca Popescu (PSV) onder het voorwend sel van een lichte blessure wegkroop, waarna een routinier als Miodrag Be- lodedici zich liet verlammen door de blikken van de Zweedse doelman Ra- velli. Zo'n onvoorspelbare ontknoping met strafschoppen valt in de smaak bij Amerikanen, die van elke voetbalwed strijd een thriller willen maken. Op logische uitslagen, zoals een wereldti tel voor Brazilië bijvoorbeeld, hebben ze het minder begrepen. Hoezeer een wereldtitel Brazilië straks ook recht zou doen, dat kan daarom wel eens de voorbode zijn van een anti-climax voor de Amerikanen. Want zo'n opwindend WK als dat van 1994 zal vermoedelijk niet model kunnen staan voor het beeld van de meeste voetbalwedstrijden. En dan dreigt straks al het andere, ook een nieuwe Amerikaanse clubcompetitie, weer snel heel alledaags te worden. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Gelatenheid typeerde gisteren het gros van de Duitse persreacties op de nederlaag tegen Bulgarije in de kwartfina les van het WK voetbal. De meeste commentaren spreken van ernstige onderschatting van de Bulgaren; van grove fouten in de Duitse verdediging en het fatale gevoel van 'we zijn er', na de openingstreffer van Lothar Matthaus. En natuurlijk zijn er de zonde bokken: trainer Berti Vogts, die toch al verre van populair was bij een deel van de Duitse pers en fans, en de op alle fronten falende Andreas Möller. Het populaire boulevardblad 'Bild' had als openingskop van de voorpagina maar één woord: 'Raus!'. En daaronder volgde de samenvatting die iedere Duitse supporter ook klaar had: 'Berti, dat was 't. In drie minuten alles verspeeld. Het is om te huilen'. Een nederlaag waaraan Vogts niet zonder schuld is. Want: 'Waarom wisselde hij de zwakke Möller niet, en waarom zette hij geen extra aanvaller in toen de Bulgaren met 2-1 leidden?'. An derzijds wordt in diverse bladen toegegeven dat Vogts zijn man nen al dagenlang gewaarschuwd had voor de Bulgaren. Het- wordt Lechkov overigens graag gegund dat hij met een schitterende zweefkopbal het winnende doelpunt maakte. De Bulgaar speelt bij het Hamburg- se HSV en daar is hij uiterst populair. Duitsland is volgens veel commentaren ten onder ge gaan aan de druk te moeten winnen, aan de eigen zenuwen en het t§leurstellende optreden van een aantal spelers, met name Möller. Lof daarentegen vooral voor de kleine Thomas Hassler, die ove rigens vanaf 30 juli werkloos is. Bij de AC Roma is voor hem geen plaats meer en voor de meeste Duitse clubs is zijn trans fer veel te hoog. Meer dan 10 miljoen mark', zo heeft de mana ger van Leverkusen in Rome ervaren, toen hij er een bod van 3>/2 miljoen deed. Ook Hellmer en Buchwald krijgen een dikke voldoende, net als Matthaus die met zijn gezin onderweg is naar Hawaii. Pas na die vakantie wil hij zijn toekomstplannen toe lichten. 'Bild' vindt het te gek dat het nijvere Duitsland uitgerekend heeft verloren van de Bulgaren die de dagen voor de wedstrijd meer in en bij het zwembad dan op het trainingsveld te zien wa ren, die onbekommerd frites aten en uitvoerige zonnebaden namen. Nederland Lovende woorden in de Duitse pers voor het uitgeschakelde Oranje. 'Bild' spreekt jubelend over 'de beste tweede helft aller tijden'. In alle commentaren en wedstrijdverslagen over de match tegen Brazilië komen woorden vöor als 'buitengewoon goed', 'opwindend', 'spannend', 'grote klasse', 'meeslepend'. Net zoals in Alle commentaren on omwonden van een zeer duidelij ke buitenspel-treffer van de Bra zilianen wordt gesproken. De woede bij Oranje over het onze kere, dramatische fluiten en vlaggen van het scheidsrech- terstrio ondervindt in de Duitse pers alle begrip. Voor 'Die Welt' was de scheidsrechter gewoon ongeschikt. De Hollanders voel den zich terecht gepakt. Hoewel de Brazilianen als team en individueel iets beter worden beoordeeld, is in vrijwel alle commentaren te lezen dat Ne derland op fantastische wijze te rugkwam en partij bleef geven, totdat het tenslotte uiterst schle mielig verloor. Geen spoor van leedvermaak, maar ingehouden bewondering voor Oranje. FOTO EPA thuisfront de nodige kritiek te verduren zullen krijgen. Dat hoort bij een onverwachte ne derlaag." Volgens Matthaus hoeft Vogts niet te worden geslachtofferd. „Ik ga ervan uit dat hij door gaat. De voorzitter van de bond 1 heeft al verklaard dat hij achter de coach staat. Vogts is iemand, die het voetbal na aan het hart ligt, die heel wat mans is als het op inzet en arbeidslust aankomt. Ik zie niet in, waarom hij zou moeten opstappen." WorldCup USA 94 Moeder Stoitsjkov onwel De moeder van Hristo Stoitsjkov is zondag tijdens Bulgarije- Duitsland (2-1) onwel geworden toen haar zoon scoorde. Zij werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Een Bulgaarse vrouw heeft zondag haar man vermoord. Het slachtoffer, de 46-jarige Matei Yordanov, kwam dronken thuis nadat hij in zijn stamkroeg de overwinning van Bulgarije had besprenkeld met de nodige alcohol. De vrouw, die haar echtgenoot vijf keer met een mes stak, ver klaarde tegenover de politie dat haar man had gedreigd hun zoontje te doden. De Kenyaanse medicijnman die voorspelde dat Duitsland in de kwartfinales uitgescha keld zou worden, heeft maandag aangekon digd dat Brazilië wereldkampioen wordt. De magiër, Sahriff Abubakar Omar, vertelde ver slaggevers in Nairobi dat hij de Duitse bonds coach Berti Vogts per brief zijn hulp had aangeboden, maar hij had geen antwoord gekregen. „Zij hebben de verdiende loon gekregen omdat ze mij negeerden. Indien ze mij te hulp hadden geroepen, waren ze in de halve finales terecht gekomen." De Bulgaar Iordan Lechkov wordt steeds meer waard voor zijn club HSV. De Hamburgse Bundesligaclub ontving gisteren een bod van twaalf miljoen gulden voor de middenvelder, die de winnende treffer maakte tegen Duitsland. WorldCup USA 94 Van onze correspondent Bob van Huët Londen - De Engelse kranten vinden de Braziliaanse over winning op Nederland dik verdiend. Er was wat leedvermaak over de klachten van Oranje, dat zich, zo meldt The Times niet zonder ironie, in Rotterdam voor de WK kwalificeerde 'ondanks een (on bestrafte) schandelijke overtre ding van Koeman die Engeland een waarschijnlijk doelpunt ont hield.' Toen Brazilië 2-0 maakte, had Nederland slechts een enkele doelkans geschapen, tegenover zes hele kansen en zes halve kansen voor Brazilië, benadruk te dezelfde krant. „Nederland moet daarom zijn mond houden, naar huis gaan, en nadenken of hetzelf wel genoeg heeft gedaan voor een beter lot." „Nederland heeft een uur gesla pen, Bergkamp was bijna ano niem, totdat de Braziliaanse concentratie verminderde," vond The Guardian. The Daily Tele graph is wat aardiger: „Neder land toonde (na 2-0) karakter, vastberadenheid en pit, die tot dan niet werden geassocieerd met een team dat steeds ruzie met elkaar leek te hebben" „Het echte verschil tussen beide teams was partnerschap tussen Romario en Bebeto," aldus The Independent. The Daily Express jubelde met een woordspeling: „Niets in het voetbal is verheffend als Joys from Brazil." De winnende vrije trap van veteraan Branco wa: 'vervuld van de poëzie der recht vaardigheid.' Koeman had vlal daarvoor rood moeten krijgei voor natrappen, aldus de Ex press. The Daily Mirror hield het bi een simpel: 'Super(o)mario,' me de middelste 'o' gevormd doo het hoofd van de kleine ex-Eind hovenaar. The Sun benoemdt Aron Winter tot 'Starman van d< wedstrijd' en vroeg zich af: „Hoe zou het zijn verlopen als de Ne derlanders vanaf het begin vol uit waren gegaan?" Eindhoven - PSV is gisteravond tot een akkoord gekomen met Ajax over een transfer van Stan ley Menzo naar Eindhoven. Een en ander is gisteravond laat uit betrouwbare bron vernomen. Noch bij PSV, noch bij Ajax was iemand voor commentaar be reikbaar. Menzo meldt zich don derdagochtend op de eerste training van PSV op De Herd- gang. In een eerder stadium was PSV al met Menzo persoonlijk rond gekomen. Manager Arnesen be vestigde twee weken geleden al dat hij en de doelman een drieja rige overeenkomst hadden afge sloten. De onderhandelingen ketsten echter af op de vraagprijs van Ajax. De club vroeg 500.000 gul den, PSV wilde niet verder gaan dan drie ton. Beide partijen kwamen de afgelopen dagen tot een akkoord.

de Stem | 1994 | | pagina 9