Machtswisseling in GOS-staten Onze Top 5 van deze week. o 0 Omii bij Si Tories verwikkeld in nieuw schandaal EU riskeert met extra top weer een fiasco Kim Jong-il lijkt aanvaard als leider N-Korea Clinton valt in Duitsland met neus in de boter Vlaamse premier prikkelt Walen 0 O 0 Wegens succes verlengd. Cfl HET WEI Pro-Russische politici winnen verkiezingen Oekraïne en Wit-Rusland 1.99 jms1.99 jmtI.99 2.29 11.90 Am 3.99 Warme dage DESTEM BUITENLAND DINSDAG 12 JULI 1994 A4 D3STEM i BUITENLAND KORT ChVloerkadetten, verpakt, 10 stuks Ch Vruchtenthee, diverse smaken, doosje 20 zakjes 4 gram Cd Ananasschijven, blik 8 stuks, 836 gram Cll Chocolade hagel, hagelmixj24C melk of puur; pak 400 gram CdZaanlander pikant kaas 48+, vers van 't mes, kilo Cd Maaltijdsalades, diverse soorten, bak 600 gram Page Plus Toiletpapier, pak 8 rollen 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. vanaf 2.49 Halfgeleiders en maan 2on 1 foogwater Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - Nog een paar dagen hebben de Europese leiders de tijd om het eens te worden over een gemeenschappelijke kandidaat voor het voorzit terschap van de Europese Commissie. De Duitse bonds kanselier Kohl heeft zijn EU- collega's gisteren formeel uit genodigd voor een korte 'top', vrijdag in Brussel. Zoals de zaken er nu voor staan dreigt die extra top wederom op een fiasco uit te draaien. Niets wijst nu al op een consensus. Nochtans is bondskanselier Hel mut Kohl er alles aan gelegen die te bereiken voordat het Eu ropees Parlement volgende week in de nieuwe samenstelling bij eenkomt. De kandidatuur van de Deense oud-premier Poul Schlüter werd afgelopen weekeinde door Kohl hoogstpersoonlijk afgeschoten. De 65-jarige Schlüter kan dus gewoon naar het Europees Par lement, waarvoor hij begin juni werd verkozen en waar hij deel gaat uitmaken van de fractie van christendemocraten. Kohl heeft, zo verluidt het in Duitse regeringskringen, een an dere kandidaat in het hoofd: mogelijk Jacques Santer. De Luxemburgse minister-president voldoet aan het profiel: christen democraat en ervaren premier van een klein land. Santer (57) leidt sinds 1989 een coalitierege ring van christendemocraten en socialisten in het Groothertog dom. De onlangs herkozen premier is een onopvallend politicus. Een 'minimalistische' kandidaat, die voor de Britse premier Major niet acceptabel is, omdat hij net als de Belg Dehaene te federalis tisch zou denken. Diezelfde Ma jor herhaalde gisteren op de BBC-radio het dreigement dat hij zondag op de G-7 in Napels al had geuit, namelijk dat hij desnoods opnieuw van zijn veto recht gebruik zal maken. „Als het nodig is in het belang van Groot-Brittanië of in het belang van Europa. Maar we zullen dat niet lichtvaardig doen," aldus Major. In het gebouw van de Europese ministerraad in Brussel was gis teren nog weinig te merken van de voorbereidingen voor de bij zondere topbijeenkomst. De Eu ropese regeringsleiders hebben maandag al wel een officiële uitnodiging van voorzitter Duitsland ontvangen om vrij dagmiddag om 16.30 uur aanwe zig te zijn. Van onze redactie buitenland Kiev/Minsk - In de twee westelijke GOS-republieken Oekraïne en Wit-Rusland is het bij presidentsverkiezin gen tot een pro-Russische machtswisseling gekomen. In Oekraïne behaalde oud-pre mier Leonid Koetsjma in de tweede ronde een onverwachte overwinning op zijn rivaal Kra- vtsjoek. In Wit-Rusland versloeg de populist Aleksandr Loekasj- enko met een verpletterende 80,1 procent van de stemmen de zit tende minister-president Vlats- jeslav Kebitsj (14,1 procent). Beide nieuwe staatshoofden zijn voorstanders van nauwere ban den met Rusland. Volgens de voorlopige uitslag die gistermiddag in de Oekraïense hoofdstad Kiev is bekendge maakt, kreeg Koetsjma zo'n 52 procent van de stemmen tegen 45 procent voor de zittende pre sident. Deze was bij de eerste ronde op 26 juni nog koploper. Waarschijnlijk trok Koetsjma veel stemmen van parlements voorzitter Moroz, die bij de eer ste ronde met 13 procent als derde was geëindigd. Zowel in Oekraïne als in Wit-Rusland ging ruim 69 procent van de stemgerechtigden naar de stem bus. Protest De uitslag van de presidentsver kiezingen in beide landen wordt door politieke waarnemers ge zien als een protest tegen de rampzalige economische situatie. In Oekraïne is het gemiddelde maandsalaris minder dan 30 gul den, de inflatie liep in 1993 op tot 3500 procent. Koetsjma en Loekasjenko willen allebei de economie weer aanzwengelen door de banden met Rusland te versterken. Koetsjma houdt het voorlopig op een economische unie, terwijl Loekasjenko zelfs wil komen tot een politieke vere niging in een heropgerichte Sov jet-Unie. Deze uitspraken heb ben hem de bijnaam 'de Zjirino- vski van Wit-Rusland' bezorgd. Wit-Rusland en Oekraïne, alle bei Slavische landen, staan et nisch en cultureel dichter bij Rusland dan de meeste Aziati sche en Baltische republieken van het Gemenebest van Onaf hankelijke Staten (GOS). In Wit- Rusland is het besef een eigen natie te zijn niet sterk ontwik keld, en waarnemers achten aan sluiting bij Rusland dan ook waarschijnlijker dan in het geval van Oekraïne. Dat de twee repu blieken weer sterker de blik op Moskou richten, wordt ook ge zien als symptoom van teleur stelling over de samenwerking met het westen. Zuivering Loekasjenko was directeur van een collectieve boerderij voordat hij in 1990 in de politiek stapte. In het Witrussische parlement was hij in 1991 de enige die tegen de ontbinding van de Sov jet-Unie stemde. Hij heeft de bevolking een 'ingrijpende zui vering' beloofd; hij heeft al aan gekondigd, de regering te wijzi gen. De 56-jarige ingenieur Koetsjma behaalde de beste resultaten in de vooral door etnische Russen bewoonde gebieden oost-Oekraï- ne en Krim. Op de Krim, waar veel mensen vóór afscheiding van Oekraïne zijn, kreeg Koetsj ma 89,7 procent van de stem men, Kravtsjoek maar 8,9. Koetsjma verklaarde gisteren dat bij de tweede ronde, evenals bij de eerste ronde, de uitslagen in zijn nadeel zouden zijn ver valst, maar dit keer zonder het beoogde resultaat. Koetsjma moet over twee weken worden beëdigd. Noordkoreanen bewijzen hun overleden leider Kim Il-sung overal op uitbundige manier de laatste eer. Niet alleen in Noord-Korea zelf, maar ook, zoals hier, in Bejing, waar een enorm boeket de Noordkoreaanse ambassade wordt binnengedragen. foto epa Van onze correspondent Bob van Huët Londen - De Britse premier John Major steunt een mogelijk onderzoek naar omkoopbeschuldigingen tegen twee Conserva tieve afgevaardigden. Ze zouden elk 3000 gulden hebben aangenomen voor het stellen van schriftelijke kamervragen in opdracht van een 'zakenman', die in werkelijkheid een journalist van The Sunday Times was. Pyongyang (rtr) - De zoon van de Noordkoreaanse lei der Kim Il-sung is gistera vond voor het eerst sinds het overlijden van zijn vader op de televisie te zien geweest. Tijdens een ontvangst voor am bassadeurs en enkele andere di plomaten die een laatste groet brachten aan zijn overleden va der, boog de 52-jarige Kim Jong- il zich huilend over een kristal len sarcofaag met het lichaam van zijn vader. Het Zuidkore- aanse televisiestation MBC zond deze beelden uit. Kim, gekleed in een donkergrijs pak met zwarte armband en niet in de traditionele Koreaanse rouwkleding, zei geen woord tot de ambassadeurs die hem condo leerden. Hij was omringd door premier Kang Song-san en mi nister O Jin-u van Defensie, een teken dat de politieke en militai re elite hem als de opvolger van Kim Il-sung beschouwt. Kim was op de rouwbij eenkomst dui delijk nummer één, een aanwij zing temeer dat hij de touwtjes in handen heeft. In schril contrast met de statige gang van zaken in het paleis stond de rouw over de dood van de 'Grote Leider' op straat. De Noordkoreaanse televisie liet zien hoe militairen jammerden en aan hun uniform rukten bij het standbeeld van Kim, terwijl anderen zich onder tranen voor over wierpen en met hun hoofd op de straatstenen bonkten. Het Centraal Comité van de Noordkoreaanse communistische partij begon gisteravond kenne lijk met het formele overleg over de opvolging van Kim Il-sung. Een groot aantal auto's, waar van de meeste toebehoren aan de leden van het Centraal Comité, verscheen tegen 22.00 uur voor het Paleis van de Volkscultuur in Pyongyang. De Amerikaanse onderhandelaar in de gesprekken met Noord-Ko rea, Robert Gallucci, gaat ervan uit dat Noord-Korea zich zal houden aan zijn toezegging om zijn omstreden nucleair pro gramma niet voort te zetten zo lang de onderhandelingen met de VS voortduren. De Noordko reaanse vice-president Kang Sok Ju heeft Gallucci meegedeeld dat 'wij erop mogen rekenen dat het beleid van president Kim Il-sung door de nieuwe regering wordt voortgezet." Gallucci verwacht dat de onderhandelingen, die na de dood van de Noordkoreaanse president werden opgeschort, binnen enkele weken na de uit vaart op 17 juli worden hervat. De affaire heeft in- Groot-Brit- tannië grote woede losgemaakt. Kranten spreken van het 'Hum- een Tory'-schandaal. Hoewel de (inmiddels geschorste) betrokke nen ontkennen onjuist te hebben gehandeld, heeft de geruchtma kende zaak ook een schok door het regiringscentrum gezonden. De aantijgingen komen voor pre mier Major op een ongelukkig moment, want na maanden van tegenslag en seksschandalen rond Tories leek hij het net even wat rustiger te krijgen. In een poging de affaire in de hand te houden werden de beide afgevaardigden meteen ge schorst, nog voordat was beslo ten tot een. formeel onderzoek naar hun gedragingen. Het is aan Lagerhuisvoorzitter Boot- hroyd hierover te beslissen. Naar verluidt zal ze dat vandaag doen. De beide afgevaardigden lieten zich op heel knullige wijze van gen. Twintig 'willekeurige' ka merleden (tien Tories en tien van Labour) werden door de Sunday Times op de proef gesteld. De conservatieven David Tredin- nick en Graham Riddick gingen in zee met een nepondernemer die telkens 1000 pond over had voor gevoelige informatie. In het geval van Tredinnick wilde hij weten of een bedrijf dat hij op het oog had voor overname wel voldoende contracten had bij het ministerie van Sociale Zaken. Riddick moest met zijn schrifte lijke kamervraag uitzoeken of het rendabel was te investeren in een nieuw medicijn. Beiden aanvaardden in beginsel een cheque voor hun 'consultan- cy-werk', dat overigens niet ille gaal is voor Britse parlementsle den. In wandelgangen van Westminster veroordeelden veel Conservatieve parlementariërs het onhandige gedrag van hun partijgenoten. Formeel kunnen individuele af gevaardigden betaalde 'advi seurs' blijven van ondernemin gen. Ze moeten deze activiteiten in het kamerregister aanmelden, maar hoeven niet te vermelden hoeveel ze aan hun 'externe werk' verdienen. Naar verluidt belopen de 'consultancy'-inkom- sten van sommige Tories vele tonnen. „Maar het is gemakkelijk ach teraf te zeggen dat het mij niet zou zijn overkomen. De verlei ding werd wel heel groot ge maakt door de Sunday Times," vond een Tory. Hij eiste maatre gelen tegen zondaars maar tege lijk een onderzoek naar 'onaan vaardbare journalistieke praktij ken'. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn/Berlijn - Het bezoek van de Amerikaanse president Bill Clinton aan Berlijn krijgt vandaag een zeer bijzondere dimensie. Uitgerekend vandaag namelijk doet het Duitse Constitutionele Hof uitspraak over de grondwettelijke vraag of Duitse 'blauwhelmen' buiten het gebied van de Navo mogen worden ingezet, zoals de regering-Kohl wil en al heeft gedaan. Bondskanselier Kohl (rechts) omtving Bill en Hillary Clinton gisteren in Bonn. Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - De minister-president van de Vlaamse gemeenschap, Luc Van den Brande, wil van België een confederatie maken, waar bij de gewesten een nog grotere autonomie krijgen. België zou dan een soort statenbond worden. Franstalige politici hebben daar gis teren geïrriteerd op gereageerd. Van den Brande wekte eerder al de woede van de Walen met zijn ideeën over het toekomstige staats bestel van België. Zondag deed hij dat nog eens dunnetjes over. De Waalse minister-president Robert Collignon bleef gisteravond uit protest weg van de officiële plechtigheid in het kader van de Vlaamse feestdag. Wilfried Martens, die als voormalig premier heeft meegewerkt aan talloze staatshervormingen, zei gisteren dat de confederatie in feite het einde van België betekent. „Een confederale staat is een statenbond, een bond van onafhankelijke staten," aldus Martens. Begin dit jaar werd de nieuwe grondwet onderte kend, waarin staat dat België een federatie is van gewesten, die een verregaande autonomie kennen en die onder meer buitenlandse verdragen mogen afsluiten. Als België een confederatie wordt, zoals de Vlaamse minister-president dat wenst, dan is volgens Wilfried Martens de consequentie dat ook de torenhoge staatsschuld van 10.000 miljard frank wordt verdeeld over de gewesten en dat de sociale zekerheid wordt opgesplitst. De Vlaamse premier Van den Brande ziet de confederatie als een doorgedreven vorm van fede ralism e. Daarvoor is het volgens hem niet nodig dat België uit elkaar valt. „Maar de basis van de besluitvorming en het beleid moeten komen liggen in Vlaanderen en Wallonië, waarbij de Duitse gemeenschap en Brussel een speciale status heb ben," aldus Van den Brande. Volgens de bewindsman zou de nationale regering zich alleen nog moeten bezighouden met defensie, interne veiligheid, justitie en een deel van de sociale zakerheid. De gewesten zouden meer dan nu financieel onafhankelijk moeten worden.' Clinton valt wat dat betreft met zijn neus in de boter. Hij heeft bij het begin van zijn tweedaag se bezoek aan Duitsland, giste ren in Bonn, andermaal aange drongen op een grotere interna tionale rol van de Bondsrepu bliek. Bondskanselier Helmut Kohl zei daarop dat Duitsland als volwaardig lid van Navo en VN, de daaraan verbonden plichten niet mag en zal ontlo pen.- Net als zijn minister van Buiten landse Zaken, Klaus Kinkel, re kent Kohl er op dat het Consti tutionele Hof het blauwhelm-in zetten' niet zal verbieden. In Bonn wordt er op gerekend dat Duitslands hoogste rechters deelname in Navo- en VN-ver- band niet strijdig met de Grond wet zullen verklaren, maar wel' zullen zeggen dat de Duitse Bondsdag iedere keer opnieuw een dergelijke Duitse 'blauw- helm'-deelname moet goedkeu ren. Dat zou de regering-Kohl een pak van het hart zijn. Duitsland wordt internationaal ongeloof waardig als het zich aan die acties zou blijven onttrekken, terwijl het anderzijds zegt bereid te zijn een belangrijker rol in de wereldpolitiek te willen spelen. President Clinton arriveerde gis teren in Bonn waar hij achter eenvolgens gesprekken voerde met president Herzog, kanselier Kohl, minister Kinkel en de lei der van.de socialistische SPD, Rudolf Scharping. Clinton was benieuwd of de SPD - als ze in de herfst de verkiezingen win nen- met de oud-communisti sche Oostduitse PDS wil samen werken, en of de SPD inderdaad mee wil werken aan een Grond wetswijziging waardoor Duitse 'blauwhelmen' voortaan zonder tussenkomst van rechters kun nen worden ingezet. Tot nu toe heeft de SPD Duitse militaire deelname aan andere dan zuiver humanitaire acties, afgewezen. Na een privé-maaltijd bij Hel mut en Hannelore Kohl thuis in Oggersheim, vloog het echtpaar Clinton gisteravond laat nog door naar Berlijn. Clinton is de eerste Amerikaanse president die de herenigde Duitse hoofd stad bezoekt. Aan de oostkant van de Brandenburger Poort zal hij vanmiddag een, wat nu al genoemd wordt, 'historische re de' houden. Voortbordurend op de inmiddels beroemd geworden uitspraken van John Kennedy ('Ich bin ein Berliner') en Ronald Reagan ('Meneer Gorbatsjov, breek die Muur af'), wil ook Clinton in Berlijn verbaal ge schiedenis maken. Volgens Clinton zal zijn rede de kernboodschap bevatten dat weliswaar muren zijn neerge haald maar dat er nog bruggen gebouwd moeten worden. Met zijn bezoeken aan Letland en Polen heeft hij aangetoond wel ke grote betekenis Amerika hecht aan een goede samenwer king met de Midden- en Oosteu- ropese staten. Duitsland is bij uitstek het land om daarbij een voortrekkersrol te spelen, zonder de Russen daarbij voor het hoofd te stoten. Lid bende van Haemers opgespoord Brussel - De Belgische recherche heeft een in Brussel ter dood veroordeelde misdadiger opgespoord in de voormalige Joegosla vische republiek Macedonië. Basri Bajrami, lid van de beruchte bende-Haemers en schuldig bevonden aan bloedige aanslagen en de ontvoering van ex-premier Paul Vanden Boeynants, is inmiddels via Interpol gearresteerd. Bajrami ontsnapte in mei vorig jaar op spectaculaire wijze uit de gevangenis van Sint-Gil lis en werd begin dit jaar bij verstek veroordeeld. Bajrami blijkt in Skopje een discotheek en twee kledingzaken te leiden. Of het tot zijn uitlevering komt is zeer de vraag, omdat wordt vermoed dat hij de Macedonische nationaliteit zal claimen. Frankrijk dringt aan op VN-actie Ruanda New York - De Franse premier Balladur heeft gisteren de mogelijkheid niet uitgesloten dat Frankrijk de terugtrekking van de Franse troepen in Ruanda uitstelt tot na 31 juli. Balladur en zijn minister van Buitenlandse Zaken Alain Juppé brachten en bliksembezoek aan het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York. De Franse ministers vroegen de Veiligheidsraad dringend 'alles in het werk te stellen' opdat de VN de Fransen snel kunnen aflossen. De Veiligheidsraad was in een speciale zitting bijeen om het pleidooi van Balladur aan te horen. Volgens Parijs is het Franse onderdeel van de missie in Ruanda geslaagd en is het nu tijd voor de VN om tot actie over te gaan. De animo onder de VN-leden om in Ruanda op te treden blijft ondanks Franse smeekbedes echter gering. Militairen Haïti willen waarnemers kwijt New York - De militaire machthebbers in Haïti hebben interna tionale waarnemers van de Verenigde Naties en de Organisatie voor Amerikaanse Staten (OAS) 48 uur de tijd gegeven het land te. verlaten. De internationaal niet-erkende regering stelde het ultimatum in een communiqué aan de plaatselijke missie van de twee organisaties. De VN en de OAS hebben circa 120 waarne mers in Haïti die belast zijn met het toezicht op de (zwaar geschonden) mensenrechten. De VN en de Verenigde Staten reageerden gisteren woedend op het besluit. De VN bezinnen zich op 'een gepaste reactie'. Moslims Bosnië willen verlenging bestand Sarajevo - De vice-president van de Bosnische (moslim)regering, Ganic, heeft gisteren gezegd een verlenging van de wapenstil stand te ondersteunen. Het bestand is vorige maand ingegaan en liep dit weekeinde af. De Serviërs hebben al eerder ingestemd met een verlenging. Het is de bedoeling dat de wapenstilstand uitmondt in een definitief vredesakkoord. Maar het bestand is vanaf het moment dat het op 10 juni in werking trad, voortdurend geschonden. Volgens Ganic hebben de VN beloofd alles te doen wat in hun macht ligt om de etnische zuiveringen in Banja Luka te stoppen. Banja Luka is een stad in Noord- Bosnië die een grote moslimbevolking heeft en in handen is van de Serviërs. Delta schrapt nog eens 4500 banen New York - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines schrapt binnen twaalf maanden 4500 banen. Deze maatre gel komt bovenop de vorige maand aangekondigde sanerings ronde. Toen liet Delta weten 2500 mensen de laan uit te willen sturen. Delta hoopt met zijn kostenbesparingsprogramma de jaarlijkse operationele kosten met ongeveer 2 miljard dollar te verlagen. Arafat voorgoed naar Gazastrook Tunis - De Palestijnse leider Yasser Arafat heeft gisteren na twaalf jaar afscheid van Tunesië en de Tunesische president genomen. Hij vestigt zich in het autonome Palestijnse gebied van de Gaza-strook. De Israëlische regering grendelde gisteren de grens met de Gaza-strook af aan de vooravond van de hervatting van het Israëlisch-Palestijns overleg in Cairo over verdergaande autonomie in de Gaza en Jericho. Jordanië, met grote schulden en een nijpend waterprobleem, is geïnteresseerd in een vergelijk met de joodse staat. Jordanië stemde gisteren in met een Jordaans-Israëlische top. De Israëli sche premier Rabin verwelkomde de uitnodiging van koning Hussein voor de topconferentie. Nederlanders Greenpeace gearresteerd Oslo - De Noorse kustwacht heeft gisteren negen activisten van de milieuorganisatie Greenpeace gearresteerd tijdens een actie tegen de Noorse walvisvangst. Onder de arrestanten zijn twee Nederlanders.Greenpeace Nederland heeft minister Kooijmans van Buitenlandse Zaken gevraagd officieel te protesteren. Het actieschip Sirius volgde al enige tijd de Noorse walviskotter Senet om de vangst van kleinere walvissoorten tegen te gaan. Gisteren arresteerde de kustwacht de bemanning van twee rubberboten en bracht de Sirius op naar de haven Egersund. De bemanning mag niet van boord. (ADVERTENTIE) OnzeKristalactie is verlengd t/m zaterdag 8 oktober a.s.. Tot en met 5 november a.s. kunt u uw volle spaarkaarten inleveren. Deze week krijgt u een extra kristalzegel bij... Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 16 Juli a.s.. Prag (anp) - Bij het Du Sienens is een ommekeerl kinl halfgeleiders is succ^ Nie alleen staat SiemenJ teclnologisch opzicht op daj bie vooraan, maar na ruit jaa wordt er ook weer geraakt. Dat heeft besti) voczitter dr. Heinrich vonj' rermaandag in Praag beker makt op de persconferó ove de tussentijdse resultatl Onler meer aanzienlijke kol veiagingen werpen op veel' rei en hun vruchten af. Od cosequente uitbreiding vaJ bearijf in Amerika en Zuidl Azë heeft een bijdrage gelef In 'igen land wordt Siemer jaa geplaagd door de ecor sch inzinking. Weliswaar stet de Duitse economie mar die verbetering zal pi hel op 1 oktober begirni boikjaar tot uitdrukking kol De eerste acht maanden tj me mei van het lopende jaa hebben aan de verwaq gei voldaan. De groei va orerontvangst met 6 pr va: 53,4 tot 56,7 miljard envan de omzet met 3 pr va: 48,7 tot 50,4 miljard mi geleel door de buitenlands tivteiten tot stand gekomen Gnte projecten als de consd ril? van Osram Sylvania hé dar sterk aan bijgedrage| butenlandse orderontv Dezomer houdt nog even L zomeschijn en de tempera! val ongeveer 30 graden. A eer wind van zee, enkel zuiloostenwind, die meest t bid boven de Oostzee 1 orr?eving. Het veroorzaak belalve warme, ook tameli zo droog dat er nauwelijï hoedrukgebied behoudt \l megen een zonnige en wan onwikkelt zich een vlak la hei Europese vasteland. H^ nar een westelijke richtis da. een stapje terug en ner Wersvooruitzichten van het KNj voor dinsdag zonnschijn in pre.. 90 neeilagkans: 10 minnumtemp.: midogtemp.: 30 wim ZO 3 (Widrichting en windsnelheid gelden vol bewolkt mist regen sneeil zonnig hagel opklal Werrapporten 11 juli 20 i Amstrdamonbewolkt De Bilonbewolkt Deeleionbewolkt Eeldeonbewolkt Eindhivenonbewolkt Den hfelderonbewolkt Rotteriamonbewolkt Twenöonbewolkt Vlissirgenonbewolkt Maastichtonbewolkt Abercfeenhalf bew../..... Atherezwaar bew. Barceanaonbewolkt Berlijronbewolkt Boedqaestlicht bew Bordeuxonbewolkt Bruss:|onbewolkt Cypresonbewolkt Dublii.half bew Prankurtonbewolkt Genè'e.....'.onbewolkt ...J Helsit^ilicht bew.. Jnnsbuckonbewolkt [ftanhjlonbewolkt ...j Klageifurthalf bew Kopeihagenonbewolkt ...I Las Pilmasonbewolkt ...J Lissalononbewolkt Locariolicht bew...., L°ndeionbewolkt VAADAAG/ Zon op: 05.2 onde: 23.11. MORGEN/ 1.12 Maan onder: 23.34. VAADAAG/ Bath: 06.1 g 1617.36. Vlissingen: 04 Weer: 06.26-18.46. Terneuz Zievoor scheepvaar

de Stem | 1994 | | pagina 4